کمیسیون مشترک برجام

کمیسیون مشترک برجام

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
به نقل از شینهوا، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانسی خبری از طرفین برجام خواست تا راه حلی سیاسی و دیپلماتیک بر سر مسئله هسته‌ای ایران پیدا کنند. وی همچنین با اشاره به اینکه واشنگتن باید کمپین فشار حداکثری خود علیه تهران را متوقف کند، از ایالات متحده خواست تا از اشتباهات خود علیه جمهوری اسلامی بازگردد و از تضعیف توافق هسته‌ای دست بکشد. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین تصریح کرد که تمامی مسائل پیش آمده بر سر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش باید در جلسه کمیسیون مشترک برجام بررسی شود. ایران تاکید دارد که طبق مفاد تعیین‌شده در برجام، به‌ویژه بندهای ۲۶ و ۳۶، حق دارد در صورت عدم پایبندی طرف دیگر توافق، اجرای تعهدات خود را به‌طور جزئی یا کلی متوقف کند. انگلیس، آلمان و فرانسه روز یکشنبه در بیانیه‌ای مشترک در اقدامی منفعلانه در قبال فشارهای آمریکا اعلام کردند که با توجه به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و عبور ایران از محدودیت‌های تعیین‌شده در برجام، ممکن است توافق جامع هسته‌ای که تنها چهار سال پیش منعقد شده بود، فرو بپاشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش شینهوا، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانسی خبری از طرفین برجام خواست تا راه حلی سیاسی و دیپلماتیک بر سر مسئله هسته‌ای ایران پیدا کنند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی همچنین با اشاره به اینکه واشنگتن باید کمپین فشار حداکثری خود علیه تهران را متوقف کند، از ایالات متحده خواست تا از اشتباهات خود علیه جمهوری اسلامی بازگردد و از تضعیف توافق هسته‌ای دست بکشد. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین تصریح کرد که تمامی مسائل پیش آمده بر سر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش باید در جلسه کمیسیون مشترک برجام بررسی شود. ایران تاکید دارد که طبق مفاد تعیین‌شده در برجام، به‌ویژه بندهای ۲۶ و ۳۶، حق دارد در صورت عدم پایبندی طرف دیگر توافق، اجرای تعهدات خود را به‌طور جزئی یا کلی متوقف کند. انگلیس، آلمان و فرانسه روز یکشنبه در بیانیه‌ای مشترک در اقدامی منفعلانه در قبال فشارهای آمریکا اعلام کردند که با توجه به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و عبور ایران از محدودیت‌های تعیین‌شده در برجام، ممکن است توافق جامع هسته‌ای که تنها چهار سال پیش منعقد شده بود، فرو بپاشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
به گزارش شینهوا، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانسی خبری از طرفین برجام خواست تا راه حلی سیاسی و دیپلماتیک بر سر مسئله هسته‌ای ایران پیدا کنند. وی همچنین با اشاره به اینکه واشنگتن باید کمپین فشار حداکثری خود علیه تهران را متوقف کند، از ایالات متحده خواست تا از اشتباهات خود علیه جمهوری اسلامی بازگردد و از تضعیف توافق هسته‌ای دست بکشد. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین تصریح کرد که تمامی مسائل پیش آمده بر سر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش باید در جلسه کمیسیون مشترک برجام بررسی شود. ایران تاکید دارد که طبق مفاد تعیین‌شده در برجام، به‌ویژه بندهای ۲۶ و ۳۶، حق دارد در صورت عدم پایبندی طرف دیگر توافق، اجرای تعهدات خود را به‌طور جزئی یا کلی متوقف کند. انگلیس، آلمان و فرانسه روز یکشنبه در بیانیه‌ای مشترک در اقدامی منفعلانه در قبال فشارهای آمریکا اعلام کردند که با توجه به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و عبور ایران از محدودیت‌های تعیین‌شده در برجام، ممکن است توافق جامع هسته‌ای که تنها چهار سال پیش منعقد شده بود، فرو بپاشد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار توقف کمپین فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شد. گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانسی خبری از طرفین برجام خواست تا راه حلی سیاسی و دیپلماتیک بر سر مسئله هسته‌ای ایران پیدا کنند. وی همچنین با اشاره به اینکه واشنگتن باید کمپین فشار حداکثری خود علیه تهران را متوقف کند، از ایالات متحده خواست تا از اشتباهات خود علیه جمهوری اسلامی بازگردد و از تضعیف توافق هسته‌ای دست بکشد. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین تصریح کرد که تمامی مسائل پیش آمده بر سر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش باید در جلسه کمیسیون مشترک برجام بررسی شود. انگلیس، آلمان و فرانسه روز یکشنبه در بیانیه‌ای مشترک در اقدامی منفعلانه در قبال فشارهای آمریکا اعلام کردند که با توجه به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و عبور ایران از محدودیت‌های تعیین‌شده در برجام، ممکن است توافق جامع هسته‌ای که تنها چهار سال پیش منعقد شده بود، فرو بپاشد.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار توقف کمپین فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شد. به گزارش ایسنا به نقل از شینهوا، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانسی خبری از طرفین برجام خواست تا راه حلی سیاسی و دیپلماتیک بر سر مسئله هسته‌ای ایران پیدا کنند. وی همچنین با اشاره به اینکه واشنگتن باید کمپین فشار حداکثری خود علیه تهران را متوقف کند، از ایالات متحده خواست تا از اشتباهات خود علیه جمهوری اسلامی بازگردد و از تضعیف توافق هسته‌ای دست بکشد. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین تصریح کرد که تمامی مسائل پیش آمده بر سر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش باید در جلسه کمیسیون مشترک برجام بررسی شود. ایران تاکید دارد که طبق مفاد تعیین‌شده در برجام، به‌ویژه بندهای ۲۶ و ۳۶، حق دارد در صورت عدم پایبندی طرف دیگر توافق، اجرای تعهدات خود را به‌طور جزئی یا کلی متوقف کند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار توقف کمپین فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شد. به گزارش ایسنا به نقل از شینهوا، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانسی خبری از طرفین برجام خواست تا راه حلی سیاسی و دیپلماتیک بر سر مسئله هسته‌ای ایران پیدا کنند. وی همچنین با اشاره به اینکه واشنگتن باید کمپین فشار حداکثری خود علیه تهران را متوقف کند، از ایالات متحده خواست تا از اشتباهات خود علیه جمهوری اسلامی بازگردد و از تضعیف توافق هسته‌ای دست بکشد. سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین تصریح کرد که تمامی مسائل پیش آمده بر سر پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش باید در جلسه کمیسیون مشترک برجام بررسی شود. ایران تاکید دارد که طبق مفاد تعیین‌شده در برجام، به‌ویژه بندهای ۲۶ و ۳۶، حق دارد در صورت عدم پایبندی طرف دیگر توافق، اجرای تعهدات خود را به‌طور جزئی یا کلی متوقف کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه یکشنبه شب و در چهارمین سالگرد برجام بیانیه‌ای را صادر کردند و در آن بر لزوم اقدام «مسئولانه» برای نجات برجام و کاهش تنش‌ها تاکید کردند. اروپایی‌ها درباره سرنوشت توافق هسته‌ای نگران هستند اما از ایران می‌خواهند که این توافق را نجات دهد. همه این ماجرا در حالی است که بعد از خروج آمریکا از برجام، ایران به اروپایی‌ها فرصت چند هفته‌ای داد تا تبعات خروج آمریکا از توافق هسته‌ای را جبران کنند. اروپایی‌ها در طول بیش از ۱۴ ماه از خروج آمریکا از برجام، اقدامی را انجام نداده‌اند. ایران در این مدت به استقبال شرایط بحرانی نرفت و حتی فرجه یکساله به طرف مقابل داد تا توافق نجات پیدا کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
توافق هسته‌ای روزهای سختی را سپری می‌کند و برای بقا، نیاز به احیا دارد؛ اما واقعا چه کسی باید این توافق را نجات دهد؟ به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه یکشنبه شب و در چهارمین سالگرد برجام بیانیه‌ای را صادر کردند و در آن بر لزوم اقدام «مسئولانه» برای نجات برجام و کاهش تنش‌ها تاکید کردند. اروپایی‌ها درباره سرنوشت توافق هسته‌ای نگران هستند اما از ایران می‌خواهند که این توافق را نجات دهد. همه این ماجرا در حالی است که بعد از خروج آمریکا از برجام، ایران به اروپایی‌ها فرصت چند هفته‌ای داد تا تبعات خروج آمریکا از توافق هسته‌ای را جبران کنند. اروپایی‌ها در طول بیش از ۱۴ ماه از خروج آمریکا از برجام، اقدامی را انجام نداده‌اند. ایران در این مدت به استقبال شرایط بحرانی نرفت و حتی فرجه یکساله به طرف مقابل داد تا توافق نجات پیدا کند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه یکشنبه شب و در چهارمین سالگرد برجام بیانیه‌ای را صادر کردند و در آن بر لزوم اقدام «مسئولانه» برای نجات برجام و کاهش تنش‌ها تاکید کردند. در این بیانیه همچنین بر پایبندی سه کشور اروپایی بر توافق هسته‌ای نیز تاکید شده است. اروپایی‌ها درباره سرنوشت توافق هسته‌ای نگران هستند اما از ایران می‌خواهند که این توافق را نجات دهد. همه این ماجرا در حالی است که بعد از خروج آمریکا از برجام، ایران به اروپایی‌ها فرصت چند هفته‌ای داد تا تبعات خروج آمریکا از توافق هسته‌ای را جبران کنند. اتفاقا ماکرون از جمله کسانی بود که آن روزها با ذوق زدگی از پیشنهاد چهارستونی خود درباره توافق هسته‌ای ایران پرده برداشت.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
در حالی که ۴ سال از زمان اجرای برجام می‌گذرد، ۱۴ جلسه کمیسیون مشترک این توافق برگزارشده است. تاکید طرف‌های برجامی بر کانال مالی خرید برای ایران در یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام این توافقیازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در روز چهارشنبه (۱۵ اسفند ۱۳۹۷) به مدت پنج ساعت در هتل کوبورگ وین برگزار شد. دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک و چاره اندیشی پس از خروج امریکا از برجامدوازدهمین نشست کمیسیون مشترک در تاریخ ۴ خرداد ۹۷ به درخواست جمهوری اسلامی ایران و به‌منظور بررسی تبعات خروج ایالات متحده از برجام و بررسی راه‌های پیش رو برای حصول اطمینان از اجرای مستمر همه ابعاد این توافق، کمیسیون مشترک برجام در وین تشکیل جلسه داد. تحریم‌ها و اجرای برجام مانعه الجمع اند.» چهاردهمین جلسه کمیسیون مشترک گامی رو به جلو برای ایران، اما نا کافیچهاردهمین جلسه کمیسیون مشترک روز جمعه ۸ تیر ۹۸ با حضور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اروپا و نمایندگان کشور‌های عضو برجام (روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) نشست کمیسیون مشترک برجام در وین برگزار شد. در پایان جلسه کمیسیون مشترک برجام طبق روال نشست‌های پیشین از سوی این کمیسیون بیانیه‌ای منتشر شد.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
به دنبال برگزاری نشست شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا در روز دوشنبه در بروکسل برای حفظ برجام، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در اقدامی کارشکنانه از همپیمانان اروپایی واشنگتن خواست تا فشار بر ایران را افزایش دهند. سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در حالی این سخنان را مطرح می‌کند که «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس که برای شرکت در نشست بروکسل سفر کرده، گفت: هنوز پنجره کوچکی برای حفظ برجام باز است. آمریکا پس از مشاهده مقاومت ایران تحت فشار سنگین‌ترین تحریم‌ها و خودداری از رفتن زیر بار ذلت مذاکره در شرایط فشار، قصد تحریک اروپا برای استفاده از مکانیسم ماشه را دارد. اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی عضو برجام نیز شب گذشته به همه گمانه زنی‌ها در این باره پایان داده و روشن کردند که این اتحادیه قصد استفاده از این مکانیسم را ندارد. اروپایی‌ها با گذشت بیش از ۱۴ ماه از خروج آمریکا از برجام، هیچ اقدام عملی در راستای حفظ بهره مندی‌های اقتصادی ایران از این توافق انجام نداده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، کمتر از یک هفته از نشست شورای حکام علیه ایران می‌گذرد. پس از گام دوم ایران در برجام آمریکا درخواست نشست اضطراری شورای حکام آژانس را مطرح کرد. چرا که این موضوع پادمانی نیست که در شورای حکام مورد بحث قرار گیرد. اگر به یاد داشته باشید آمریکا روز جمعه برای نشست اضطراری شورای حکام در روز چهارشنبه درخواست داد. در بیش از ۲۵ پایتخت جهان که کشورهای عضو شورای حکام حضور دارند سفرای ایرانی با آنها ملاقات کردند.
ایمناایمنا11 ساعت قبل
او با بیان اینکه آمریکا و متحدانش به دنبال فلج کردن اقتصاد کشور بودند، ادامه می‌دهد: بانک مرکزی دیگر اجازه نمی‌دهد، نرخ ارز افزایش پیدا کند و در حال کاهش قیمت ارز و افزایش ارزش پول ملی هستیم. آمریکا به دنبال نابود کردن پول ملی ایران بود به طوری که صحبت از هر دلار ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان می‌کرد که نتوانست به اهدافش برسد. سکه طرح قدیم نیز چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت دارد که ۸۰ هزار تومان کاهش یافته است. ربع سکه هم ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. هر قطعه سکه یک گرمی با ۲۰ هزار تومان کاهش ۹۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد20 ساعت قبل
در ملاقات‌های دیروز دوشنبه ۲۴ تیر (۱۵ژوئیه) امضا‌کنندگان اروپایی برجام قرار بود از ایران بخواهند که به تعهدات خود در برجام پایبند بماند. سیدعباس موسوی افزود: انتظار ایران از شرکای اروپایی برجام، اتخاذ تصمیمات و گام‌هایی عملی، موثر و مسوولانه در روند اجرایی شدن آن است. واکنش ظریف و روحانیمحمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران که به آمریکا سفر کرده، در واکنش، ابراز علاقه اروپا برای حفظ برجام را کافی ندانسته است. تاکید موگرینی بر حفظ برجاماز سوی دیگر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت وزیران خارجه کشورهای عضو این اتحادیه در مورد تمهیداتی برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران گفت‌وگو می‌کنند. البته مایل هستیم که ایران کاملا به برجام متعهد باشد؛ اما آنچه اتفاق افتاده می‌تواند کاملا قابل برگشت باشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اول از همه رایزنی‌های خوبی درباره روش‌های ادامه کار برای حفظ کامل توافق هسته‌ای با ایران داشتیم. اینستکس قرار است در مراحل اول مبادلات مربوط به مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی را پوشش دهد، اما کشورهای اروپایی وعده داده بودند آن را گسترش خواهند داد. او گفت: «درباره مکانیسم حل و فصل اختلاف-بند ۳۶ برجام- باید بگویم این ساز و کار در توافق برای «عدم پایبندی اساسی» در نظر گرفته شده است. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال گذشته کشورش را از از توافق هسته‌ای برجام خارج کرده و تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را از سر گرفت. در روزهای گذشته، مقام‌های دولت ترامپ از ایران خواسته‌اند به توافق هسته‌ای پایبند بماند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وزرای خارجه اروپا قصد دارند راهکارهای تازه‌ای را برای کاهش تنش‌ها بین ایران و آمریکا پیدا و پیشنهاد مذاکرات جدیدی را مطرح کنند. هانت اظهار داشت: هنوز روزنه‌ای کوچک ولی در حال بسته شدن برای برگرداندن تهران به پایبندی کامل به تعهدات خود و زنده نگه داشتن توافق هسته‌ای وجود دارد و به نظر من توافق هسته‌ای هنوز با شکست روبرو نشده است. برلین: همچنان باید گفتگو را درباره برجام حفظ کنیماین در شرایطی است که میشل روث وزیر امور اروپایی دولت آلمان نیز در اظهاراتی تاکید کرد: نقض توافق هسته‌ای ایران برای ما کاملا غیرقابل قبول است. ما به عنوان اتحادیه اروپا باید درباره این مساله با یک صدای هماهنگ و متحد صحبت کنیم. این به نفع منافع ملی ما و همین طور منافع اتحادیه اروپا است تا مانع از بی ثباتی در منطقه شویم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
او ادامه داد: ما همچنان به‌طور کامل متعهد به حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای هستیم. اگر ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد دیگر کشورهای منطقه نیز خواهان آن خواهند بود و چنین وضعیتی بسیار بسیار خطرناک است. هانت همچنین گفت: به همین دلیل ما به دنبال راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای هستیم که بهترین راه برای حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای است. وزیر امورخارجه انگلیس با اشاره به اینکه ایران هنوز تا دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد، خاطر نشان کرد: هنوز یک روزنه کوچک برای حفظ برجام وجود دارد و امروز درباره آن رایزنی خواهیم کرد. او افزود: این ریشه مشکلات است اما ما درباره چگونگی حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای اختلاف نظر داریم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
وزیر امورخارجه انگلیس با تاکید بر اینکه برجام از بین نرفته است، گفت: هنوز روزنه بسیار کوچکی برای حفظ توافق هسته‌ای وجود دارد. جرمی هانت، وزیر امورخارجه انگلیس در اظهارت امروز خود پیش از آغاز نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل تاکید کرد که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هنوز از بین نرفته است. وی ادامه داد: ما همچنان به‌طور کامل متعهد به حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای هستیم. هانت همچنین گفت: به همین دلیل ما به دنبال راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای هستیم که بهترین راه برای حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای به شمار می‌آید. وی افزود: این ریشه مشکلات است اما ما درباره چگونگی حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای اختلاف نظر داریم.
موجموج1 روز قبل
وی ادامه داد: ما همچنان به‌طور کامل متعهد به حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای هستیم. اگر ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد دیگر کشورهای منطقه نیز خواهان آن خواهند بود و چنین وضعیتی بسیار بسیار خطرناک است. هانت همچنین گفت: به همین دلیل ما به دنبال راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای هستیم که بهترین راه برای حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای به شمار می‌آید. وزیر امورخارجه انگلیس با اشاره به اینکه ایران هنوز تا دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد، خاطر نشان کرد: هنوز یک روزنه کوچک برای حفظ برجام وجود دارد و امروز درباره آن رایزنی خواهیم کرد. وی افزود: این ریشه مشکلات است اما ما درباره چگونگی حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای اختلاف نظر داریم.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر امورخارجه انگلیس با تاکید بر اینکه برجام از بین نرفته است، گفت: هنوز روزنه بسیار کوچکی برای حفظ توافق هسته‌ای وجود دارد. وی ادامه داد: ما همچنان به‌طور کامل متعهد به حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای هستیم. هانت همچنین گفت: به همین دلیل ما به دنبال راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای هستیم که بهترین راه برای حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای به شمار می‌آید. وزیر امورخارجه انگلیس با اشاره به اینکه ایران هنوز تا دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد، خاطر نشان کرد: هنوز یک روزنه کوچک برای حفظ برجام وجود دارد و امروز درباره آن رایزنی خواهیم کرد. وی افزود: این ریشه مشکلات است اما ما درباره چگونگی حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای اختلاف نظر داریم.
برنابرنا1 روز قبل
هانت که برای شرکت در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا با موضوع برجام به بروکسل سفر کرده است، گفت روزنه‌ای کوچک اما رو به بسته‌شدن برای بازگرداندن ایران به پایبندی کامل و نجات توافق هسته‌ای وجود دارد و برجام هنوز شکست نخورده است. وزیر خارجه انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا توافق هسته‌ای ایران را شکست‌خورده می‌دانید، تصریح کرد: «خب، (برجام) هنوز نمرده است و ما کاملا متعهد هستیم که خاورمیانه (غرب آسیا) را غیرهسته‌ای نگاه داریم. وزیر خارجه انگلیس همچنین افزود: «چیزی که دنبال آن هستیم، ارائه راهی به ایران برای خروج از این وضعیت است تا بتوانند دوباره به برجام پایبند شوند. ما از ابتدا کاملا شفاف بودیم؛ توافق، توافق است. دیروز با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا و روز قبل آن با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران (در این باره) صحبت کردم».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، امروز چهارمین سالگرد توافق هسته‌ای است، توافقی که در تیرماه ۹۴ میان ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ بسته شد و امید می‌رفت نتیجه آن کاهش مشکلات اقتصادی برای مردم ایران در کنار توسعه دانش و توانمندی ‌هسته‌ای باشد. البته تیم دولت یازدهم خطاهای مهم دیگری هم در مسیر مذاکرات داشته که نباید و نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد. تعهدات غرب بدون ضمانت اجرایکی از ایرادات مهم برجام مربوط به اجرای تعهدات طرفین است. همین عدم وجود تضمین برای اجرای تعهدات طرف مقابل و فقدان سیستم نظارت بر اجرای مستمر و اثربخش بود که کار را به «تقریبا هیچ» و موارد مشابه رساند. عدول از خطوط قرمزامضای برجام از سوی دولت پایان کار نبود و اجرای توافق هسته‌ای از سوی جمهوری اسلامی ایران اقتضائات دیگری هم داشت.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص ادعای پیام آمریکا به روس‌ها برای مذاکره با ایران در سطح وزرای امور خارجه، ضمن تکذیب این خبرسازی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ مذاکره‌ای با مقامات آمریکا در هیچ سطحی ندارد. به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا ایران چراغ سبزی به آمریکا برای حضور در مذاکرات داده است یا نه، توضیح داد: «ما هیچگاه میز مذاکره را ترک نکردیم. تا اسفندماه ۹۶ آمریکا در جلسات کمیسیون مشترک برجام حضور می‌یافت و داخل مذاکره بود. خودشان تصمیم گرفتند میز مذاکره را ترک کنند، حالا یک ادعای دروغی می‌کنند برای فریب که ما آماده مذاکره هستیم.» وی تصریح کرد: «اگر آماده مذاکره هستند مذاکره با تروریسم جور در نمی‌آید. خودشان هم با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنند و ما هم با کسانی که علیه مردم ما دست به تروریسم اقتصادی زدند، مذاکره نمی‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
حال که کارت‌های آمریکا تمام شده و ایران شروع به رو کردن کارت‌های خود کرده، پاریس پیشنهاد آتش بس آورده است! ۳- مرحله دوم پیشنهاد فرانسه پس از آتش بس، مذاکره است. آمریکا و فرانسه درباره موضوع مذاکره با ایران کاملا هم نظر هستند و معتقدند باید مسائل موشکی و منطقه‌ای مورد مذاکره قرار گیرد. آمریکا پس از خروج از برجام و اعمال تحریم‌ها، همواره ایران را به میز مذاکره دعوت کرده است. از این منظر می‌توان گفت پیشنهاد فرانسه در واقع همان درخواست آمریکاست و موضوع جدیدی نیست.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
بن از سال ۲۰۰۰ در وزارت خارجه فرانسه عهده‌دار مسئولیت‏های متعددی بوده است. او به مدت سه سال در بخش شمال آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه فرانسه در قامت دیپلمات فعالیت می‏کرد. پس از آن دبیر دومی سفارت در تهران را به مدت سه سال عهده دار بود و مدال افتخار امور خارجه فرانسه را کسب کرد. او از سال ۲۰۱۵ به عنوان سفیر فرانسه در بیروت، پایتخت لبنان مشغول به فعالیت می‏شود و در سال ۲۰۱۷ به فرانسه بازمی‏گردد تا رئیس دفتر لو دریان شود. او بیش از ۹ سال از سال‏های فعالیتش را در خاورمیانه گذراند و شش سال دیگر را در فرانسه و وزارت خارجه این کشور.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
حال که کارت‌های آمریکا تمام شده و ایران شروع به رو کردن کارت‌های خود کرده، پاریس پیشنهاد آتش بس آورده است! ۳- مرحله دوم پیشنهاد فرانسه پس از آتش بس، مذاکره است. آمریکا و فرانسه درباره موضوع مذاکره با ایران کاملا هم نظر هستند و معتقدند باید مسائل موشکی و منطقه‌ای مورد مذاکره قرار گیرد. آمریکا پس از خروج از برجام و اعمال تحریم‌ها، همواره ایران را به میز مذاکره دعوت کرده است. از این منظر می‌توان گفت پیشنهاد فرانسه در واقع همان درخواست آمریکاست و موضوع جدیدی نیست.
جام نیوزجام نیوز3 روز قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از روزنامه وال‌استریت‌ژورنال؛ مقام‌های آمریکایی بعد از کاهش تعهدات هسته‌ای ایران از دولت‌های اروپایی خواسته‌اند مواضع محکم‌تری علیه تهران اتحاذ کنند. منظور از مکانیسم ماشه همان «ساز و کار حل اختلافات» در بندهای ۳۶ و ۳۷ در توافق هسته‌ای برجام است که در آنها مسائل مربوط به حل و فصل اختلاف میان طرف‌های برجام، در صورت بروز مناقشه مفصلا شرح داده شده‌اند. این دو بند از آنجا که رجوع به آنها می‌تواند به بازگشت خودکار تحریم‌های بین المللی علیه ایران منجر شود به «مکانیسم ماشه» معروف شده‌اند. در صورتی که رضایت طرف شاکی جلب نشود، پرونده پس از چند روز به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع خواهد شد. در این حالت، قطعنامه‌های تحریمی پیشین سازمان ملل متحد علیه ایران احیا خواهند شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
این مقام در عین حال ضمن ابراز تأسف از کاستن ایران از تعهداتش در چارچوب برجام تاکید کرد اروپا راه «کمتر در مقابل کمتر» را نمی‌پذیرد. او گفت: انتظار داریم که ایران به همه تعهدات خود در برجام پایبند باشد. این مقام عالی‌رتبه که نخواست نامش فاش شود، در پاسخ به پرسش‌هایی درباره زمان رجوع به ساز و کار حل اختلاف در چارچوب برجام سخن می‌گفت. بر اساس بند ۳۷ توافق اتمی موسوم به برجام، ساز و کار حل اختلاف که «مکانیسم ماشه» نیز خوانده شده به طور خودکار می‌تواند در نهایت تمام تحریم‌های بین‌المللی گذشته ایران را بار دیگر فعال کند. او ادامه داد: «بعد از خروج آمریکا از برجام که ما از آن متأسف هستیم، ایران ۱۴ ماه به توافق پایبند ماند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴- مناسبات ایران و آمریکا این روزها به بحران بزرگ نزدیک شده است. از سوی دیگر اما اعضای تحادیه اروپا به ویژه فرانسه تلاش می‌کنند راهی برای کاهش تنش‌ها بازکنند. کارشناسان اما باوردارند که این کار دشواری است و گزارشگر رادیو فارسی از تعبیر ردشدن از سوراخ سوزن را به کار گرفته است. درنوشته رادیو فرانسه آمده است: رویترز به نقل از منابع نزدیک به الیزه می‌نویسد هدف از مأموریت امانوئل بن «حل تمام مشکلات نبوده، زیرا مسائل ومشکلات بسیار حساس و پیچیده است». در ازای این گام آمریکایی، ایران هم می‌تواند بازگشت به تعهدات خود در چارچوب برجام را بپذیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
وی ادامه داد: موضع واشنگتن نه تنها از حمایت آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای برخوردار نیست، بلکه مورد انتقاد جدی قرار می‌گیرد، علت اصلی تنش در مورد معامله هسته‌ای ایران سیاست ایالات متحده با هدف تغییر قدرت در ایران است. ای دیپلمات بلند پایه روس گفت: هر عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی حق دارد ذخایر نامحدود اورانیوم غنی شده دارای غلظت پایین در اختیار داشته باشد بویژه اگر تحت کنترل بین المللی قرار داشته باشد. نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی خاطرنشان کرد: البته گام‌هایی که تهران برمی دارد شور و شوق برنمی انگیزد اما با درک با آن برخورد می‌کنیم. فقط تحمل و شکیبایی ایران امکان حفظ برجام را داد و تمام مسئولیت اخلال در فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس برعهده آمریکا قرار دارد. وی افزود: آمریکا باید به اجرای تعهدات خود مطابق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بپردازد.

به انتهای لیست رسیدید