کناره گیری

کناره گیری

طرفداریطرفداری1 ساعت قبل
طرفداری- پس از پیروزی ۵-۰ اسپانیا برابر رومانی، روبرت مورنو، سرمربی لاروخا با بازیکنان این تیم خداحافظی کرد زیرا فدراسیون فوتبال این کشور تصمیم گرفته لوئیز انریکه را به نیمکت لاروخا برگرداند. به گزارش کوپه و آ اس، فدراسیون فوتبال اسپانیا در اقدامی عجیب، تصمیم گرفته لوئیز انریکه را دوباره به عنوان سرمربی تیم ملی اسپانیا منصوب کند. فردا، سه شنبه، فدراسیون فوتبال اسپانیا با انتشار بیانیه و برگزاری یک کنفرانس خبری، جدایی روبرت مورنو از تیم ملی اسپانیا و بازگشت لوئیز انریکه به نیمکت این تیم را اعلام خواهد کرد. فدراسیون فوتبال اسپانیا امیدوار است روبرت مورنو، دستیار انریکه در یورو ۲۰۲۰ باشد اما با این رفتار امشب، اوضاع کمی پیچیده است. گفتنی است در ابتدای سال ۲۰۱۹، لوئیز انریکه به دلیل سرطان دخترش شانا، از هدایت تیم ملی اسپانیا کناره گیری کرد و البته چند ماه پس از این اتفاق، دختر لوئیز انریکه درگذشت.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسهراب بختیاری زاده که در حال حاضر بعد از کناره گیری از حضوردر کادر فنی تیم امید سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان شده است، بعد از شکست تیم ملی ایران با انتقاد از حجم اعتراضات که این روزها ازاین تیم انجام می‌شود گفت: «من معتقدم در این برهه اعتراض کردن راحت‌ترین کار ممکن است و باید به‌جای این‌همه مطالب انتقادی بهتر است راهکاری ارائه داده شود.» اخبار ورزشی- وی درباره صحبت‌های زیادی که درباره ارنج تیم ملی می‌شود اظهار داشت: «باید این‌گونه مسائل را به خود مربیان واگذار کنیم و حتما خود ویلموتس فکر خودش را کرده است اما من هم قبول دارم ما خودمان را نه ازلحاظ روحی و نه ازلحاظ فیزیکی برای چنین دیدار مهمی آماده نکرده بودیم و تمریناتمان را بسیار دیر آغاز کرده بودیم، درحالی‌که تیم ملی عراق تمریناتش را بسیار زودتر از ایران شروع کرده بود و برای پیروزی در این دیدار کاملا مصمم‌تر از ایران بود.» او در ادامه افزود: «ما باید به آینده تیم ملی و صعود همچنان امیدوار باشیم و این را بدانیم که مشکلات مالی حاکم بر فدراسیون فضا را برای کار کردن آقای ویلموتس و دستیارانش بسیار سخت کرده است.» بختیاری زاده درباره اینکه با توجه به شکست دردو بازی قبل آیا بهتر نبود از این فرصت فیفا دی استفاده بیشتری را ببریم و یا حتی تمریناتمان را تعطیل نکنیم تصریح کرد: «در اینکه تیم ملی باید از کوچک‌ترین فرصت‌هایش بیشترین بهره را ببرد هیچ شکی نیست و بازی بی کیفیت تیم ملی در نیمه دوم می‌طلبد که هماهنگی بیشتری بین بازیکنان ایجاد شود اما همان‌طور که گفتم مشکلات مالی بر تمام ارکان ورزش و خصوصا فوتبال تأثیرگذار بوده و تمرکز تیم ملی را از بین برده است.» سرمربی فعلی تیم فوتبال استقلال خوزستان با ابراز امیدواری از صعود تیم ایران گفت: «فوتبال ما پتانسیل بازگشت در هر شرایطی را دارد و شرایط حال حاضر را پیش‌ازاین در زمان کی روش تجربه کردیم، با این تفاوت که در این برهه کارمان راحت تراست و به‌جای اینکه در این فضا بخواهیم احساسی قضاوت کنیم به کادر فنی تیم ملی اجازه بدهیم که با دیدن دوباره بازی سعی کنند اشتباهاتشان را ریشه‌یابی کنند چراکه آن‌ها بهتر ازهر کسی می‌توانند در بر طرف کردن نتایج گذشته تیم ملی راهکار لازم را پیدا کنند.» بختیاری زاده که پیش‌ازاین در زمان کرانچارعضوکادر فنی تیم امید بود درباره نتایج اخیر این تیم گفت: «به‌هرحال ما بازیکنان بسیار خوبی داریم و همچنین از کادر فنی باتجربه‌ای برخوردار هستیم. من برای تیم امید که روزهای سختی را در پیش رو دارد آرزوی موفقیت می‌کنم.»
ورزش۳ورزش۳10 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه» سهراب بختیاری زاده که در حال حاضر بعد از کناره گیری از حضوردر کادر فنی تیم امید سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان شده است، بعد از شکست تیم ملی ایران با انتقاد از حجم اعتراضات که این روزها ازاین تیم انجام می‌شود گفت: «من معتقدم در این برهه اعتراض کردن راحت‌ترین کار ممکن است و باید به‌جای این‌همه مطالب انتقادی بهتر است راهکاری ارائه داده شود.» وی درباره صحبت‌های زیادی که درباره ارنج تیم ملی می‌شود اظهار داشت: «باید این‌گونه مسائل را به خود مربیان واگذار کنیم و حتما خود ویلموتس فکر خودش را کرده است اما من هم قبول دارم ما خودمان را نه ازلحاظ روحی و نه ازلحاظ فیزیکی برای چنین دیدار مهمی آماده نکرده بودیم و تمریناتمان را بسیار دیر آغاز کرده بودیم، درحالی‌که تیم ملی عراق تمریناتش را بسیار زودتر از ایران شروع کرده بود و برای پیروزی در این دیدار کاملا مصمم‌تر از ایران بود.» او در ادامه افزود: «ما باید به آینده تیم ملی و صعود همچنان امیدوار باشیم و این را بدانیم که مشکلات مالی حاکم بر فدراسیون فضا را برای کار کردن آقای ویلموتس و دستیارانش بسیار سخت کرده است.» بختیاری زاده درباره اینکه با توجه به شکست دردو بازی قبل آیا بهتر نبود از این فرصت فیفا دی استفاده بیشتری را ببریم و یا حتی تمریناتمان را تعطیل نکنیم تصریح کرد: «در اینکه تیم ملی باید از کوچک‌ترین فرصت‌هایش بیشترین بهره را ببرد هیچ شکی نیست و بازی بی کیفیت تیم ملی در نیمه دوم می‌طلبد که هماهنگی بیشتری بین بازیکنان ایجاد شود اما همان‌طور که گفتم مشکلات مالی بر تمام ارکان ورزش و خصوصا فوتبال تأثیرگذار بوده و تمرکز تیم ملی را از بین برده است.» سرمربی فعلی تیم فوتبال استقلال خوزستان با ابراز امیدواری از صعود تیم ایران گفت: «فوتبال ما پتانسیل بازگشت در هر شرایطی را دارد و شرایط حال حاضر را پیش‌ازاین در زمان کی روش تجربه کردیم، با این تفاوت که در این برهه کارمان راحت تراست و به‌جای اینکه در این فضا بخواهیم احساسی قضاوت کنیم به کادر فنی تیم ملی اجازه بدهیم که با دیدن دوباره بازی سعی کنند اشتباهاتشان را ریشه‌یابی کنند چراکه آن‌ها بهتر ازهر کسی می‌توانند در بر طرف کردن نتایج گذشته تیم ملی راهکار لازم را پیدا کنند.» بختیاری زاده که پیش‌ازاین در زمان کرانچارعضوکادر فنی تیم امید بود درباره نتایج اخیر این تیم گفت: «به‌هرحال ما بازیکنان بسیار خوبی داریم و همچنین از کادر فنی باتجربه‌ای برخوردار هستیم. من برای تیم امید که روزها سختی را در پیش رو دارد آرزوی موفقیت می‌کنم.»
خانه ملتخانه ملت11 ساعت قبل
جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اتفاقات بوجود آمده در بولیوی و کناره گیری مورالس از ریاست جمهوری، گفت: جامعه بولیوی در سال‌های اخیر به دلایل مختلف دو قطبی شده و البته تلاش مورالس هم این بوده که خود را نماینده طبقه پایین جامعه قلمداد کند، از طرفی هم مخالفان به نوعی به سمت جلب حمایت طبقات متوسط به بالای جامعه حرکت کرده بودند که همین مسئله هم باعث شده بود که شکاف‌ها تشدید شود و جامعه را دوقطبی کند. وی در ادامه افزود: وقتی جامعه دوقطبی می‌شود؛ زمینه برای بروز بی ثباتی و فعال شدن شکاف‌های دیگر فعال خواهد شد، بنابراین وقتی که این تقابل تشدید شود راه بر مذاکره بسته می‌شود و خواه، ناخواه مشکلات بعدی هم بوجود می‌آید. عضو فراکسیون امید مجلس اظهار کرد: در بولیوی وقتی به انتخابات به عنوان اینکه اراده مردم حاکم شود مراجعه می‌کنید، مشاهده می‌شود که در چنین جامعه‌ای حقانیت و سلامت انتخابات هم با تردیدهای جدی مواجه است؛ یعنی در اینجا انتخابات نمی‌تواند فصل الخطاب باشد. این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: جریانات سیاسی در بولیوی اگر بخواهند به مسیر درگیری و خونریزی نروند بایستی یک نفر کوتاه بیاید، که معتقدم مورالس در این زمینه کوتاه آمد و پذیرفت که به صورت مسالمت آمیز از قدرت کناره گیری کند و در ضمن اینکه الان موضع‌گیری‌هایی را دارد برای این است که به نوعی بخواهد خودش را در عرصه سیاسی بولیوی حفظ کند. رئیس جمهور مستعفی بولیوی برای چندسالی به حاشیه می‌رودوی تاکید کرد: بعید می‌دانم که زمینه‌ای برای بازگشت به قدرت مورالس فراهم شود و در این مدت چون الگویی که در این جوامع در حال گذار صورت می‌گیرد؛ یعنی واگذاری قدرت به تیم جدید و هئیت حاکمه جدید معمولا به گونه‌ای است که زمینه برای بازگشت مورالس در آینده نزدیک فراهم نیست و رئیس جمهور مستعفی بولیوی برای چندسالی به حاشیه می‌رود. /پایان پیام
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
الصفدی با بیان این که بیانیه‌اش در پاسخ به تمایلی است که طرف‌های مختلف برای مطرح کردن نامش به عنوان گزینه تصدی نخست وزیری نشان داده‌اند، از پذیرش مسئولیت تشکیل دولت جدید لبنان عذرخواهی کرد. بدهی‌های عمومی لبنان به کشورهای اروپایی و آمریکایی به یکی از اهرم‌های فشار این کشورها ضد لبنان تبدیل شده است. از دید معترضان، کنفرانس‌های اقتصادی بین‌المللی و تعهدات مالی مصوب شده در این کنفرانس‌ها دردی از ملت لبنان را رفع نکرده است. در همین رابطه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همزمان با ناآرامی‌ها در لبنان اختصاص کمک امنیتی ۱۰۵ میلیون دلاری به این کشور را بلوکه کرد. کمک نظامی آمریکا به لبنان شامل دوربین‌های دید در شب و سلاح‌های مورد نیاز برای تامین امنیت مرزی می‌شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
کارشناسان رژیم صهیونیستی اذعان کرده‌اند که این رژیم قدرت بازدارندگی خود را در برابر گروه‌های مقاومت در نوار غزه از دست داده است. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت دولت باید به کمیته تحقیق رسمی درباره تصمیماتش و اینکه چگونه اسرائیلی‌ها در معرض شلیک موشک‌ها قرار گرفته‌اند و قادر نیستند روند عادی زندگی شان را حفظ کنند، پاسخ دهد. این رسانه افزود رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و رئیس شاباک (امنیت کل) عملیات ترور بهاء ابوالعطا (فرمانده منطقه شمالی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) را تایید کردند. این رسانه افزود پس از ترور ابوالعطا، جنبش جهاد اسلامی توانست اسرائیل را به مدت سه روز مختل کند. این رسانه ادامه داد با وجودی که گروههای مسلح نتوانستند ارتش اسرائیل را شکست بدهند، ولی آنها باید احساس خوشبختی فراوان کنند، چراکه توانستند زندگی روزانه در اسرائیل را متوقف و مختلف کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «عمیر اورن» کارشناس نظامی صهیونیست در مطلبی نوشت دور اخیر تنش با غزه نشان داد که نزاع ما با چالش راکت‌ها همچنان ادامه دارد و پایان نیافته است. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت دولت باید به کمیته تحقیق رسمی درباره تصمیماتش و اینکه چگونه اسرائیلی‌ها در معرض شلیک موشک‌ها قرار گرفته‌اند و قادر نیستند روند عادی زندگی شان را حفظ کنند، پاسخ دهد. این رسانه افزود رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و رئیس شاباک (امنیت کل) عملیات ترور بهاء ابوالعطا (فرمانده منطقه شمالی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) را تایید کردند. این رسانه افزود پس از ترور ابوالعطا، جنبش جهاد اسلامی توانست اسرائیل را به مدت سه روز مختل کند. این رسانه ادامه داد با وجودی که گروههای مسلح نتوانستند ارتش اسرائیل را شکست بدهند، ولی آنها باید احساس خوشبختی فراوان کنند، چراکه توانستند زندگی روزانه در اسرائیل را متوقف و مختلف کنند.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
باشگاه استقلال تهران مطالبات بازیکنان این تیم را پرداخت کرد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، صبح امروز با همت باشگاه استقلال تهران مطالباتی که بازیکنان این تیم به خاطر آن اقدام به اعتصاب کرده بودند به حساب آنها واریز شد. در آستانه بازی هفته یازدهم مقابل نساجی و بازگشت شاگردان آندره آ استراماچونی به مسابقات، حالا احتمال کناره گیری که سرمربی ایتالیایی از آن پرده برداشته بود فراموش خواهد شد.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «عمیر اورن» کارشناس نظامی صهیونیست در مطلبی نوشت دور اخیر تنش با غزه نشان داد که نزاع ما با چالش راکت‌ها همچنان ادامه دارد و پایان نیافته است. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت دولت باید به کمیته تحقیق رسمی درباره تصمیماتش و اینکه چگونه اسرائیلی‌ها در معرض شلیک موشک‌ها قرار گرفته‌اند و قادر نیستند روند عادی زندگی شان را حفظ کنند، پاسخ دهد. این رسانه افزود رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و رئیس شاباک (امنیت کل) عملیات ترور بهاء ابوالعطا (فرمانده منطقه شمالی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) را تایید کردند. این رسانه افزود پس از ترور ابوالعطا، جنبش جهاد اسلامی توانست اسرائیل را به مدت سه روز مختل کند. این رسانه ادامه داد با وجودی که گروههای مسلح نتوانستند ارتش اسرائیل را شکست بدهند، ولی آنها باید احساس خوشبختی فراوان کنند، چراکه توانستند زندگی روزانه در اسرائیل را متوقف و مختلف کنند.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشلوئیز فیلیپه اسکولاری سرمربی مطرح برزیلی، گزینه نخست هدایت تیم ملی فوتبال چین و جانشینی مارچلو لیپی سرمربی ایتالیایی محسوب می‌شود. اخبار ورزشی- هفته گذشته در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی چین مقابل سوریه با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و لیپی از هدایت اژدهایان (لقب تیم چین) استعفا کرد. بعد از کناره گیری او مسئولان فدراسیون چین به دنبال انتخاب جایگزین هستند و در این باره شنیده می‌شود با لوییز فیلیپ اسکولاری به توافق رسیده‌اند. اسکولاری که سابقه قهرمانی جام جهانی با تیم ملی برزیل در سال ۲۰۲۲ را دارد، قبلا هم در کشور چین مربیگری کرده و در تیم گوانگژو قهرمان آسیا هم شده است.
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
ورزش‌سه: چند روز قبل بود که در پی شکست تیم ملی چین مقابل سوریه در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مارچلو لیپی سرمربی ایتالیایی از هدایت چینی‌ها استعفا کرد. بعد از کناره گیری او مسئولان فدراسیون چین به دنبال انتخاب جایگزین هستند و در این باره شنیده می‌شود با لوییز فیلیپ اسکولاری به توافق رسیده‌اند. مربی پرآوازه پرتغالی که با تیم ملی برزیل در جام جهانی ۲۰۰۲ عنوان قهرمانی را به دست آورد طی سال‌های گذشته در فوتبال آسیا نیز چند دوره حضور پیدا کرده است. او سابقه مربیگری در بنیادکار ازبکستان و گوانگژوی چین را نیز دارد و با این تیم چینی حتی به مقام قهرمانی آسیا نیز رسید. حالا گفته می‌شود مسئولان فدراسیون فوتبال چین با اسکولاری به توافقاتی برای سپردن هدایت تیم ملی این کشور به او رسیده‌اند و طی روزهای آینده این مربی پرتغالی به طور رسمی سرمربی سرزمین اژدها می‌شود.
فراروفرارو18 ساعت قبل
به گزارش فرارو، در اوایل روی کارآمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، مشاوران کاخ سفید به دلیل خانه نشینی و وقت گذرانی بیش از حد ترامپ در ساختمان کاخ سفید، نگران بودند. میک مولوانی سرپرست ریاست کارکنان کاخ سفید، در سال ۲۰۱۶، ترامپ را «انسانی وحشتناک» توصیف کرده بود. اینطور به نظر می‌رسد که رئیس جمهور ترامپ از میک مولوانی نیز خسته شده است. البته ترامپ، دخترش «ایوانکا ترامپ» و دامادش «جرارد کوشنر» را نیز به عنوان مشاور، در کنار خود دارد. به تازگی فردی که نزدیک به ترامپ است به من گفت: «رئیس جمهور ترامپ، زندگی ندارد».
ورزش۳ورزش۳18 ساعت قبل
به گزارش «ورزش‌سه»، چند روز قبل بود که در پی شکست تیم ملی چین مقابل سوریه در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مارچلو لیپی سرمربی ایتالیایی از هدایت چینی‌ها استعفا کرد. بعد از کناره گیری او مسئولان فدراسیون چین به دنبال انتخاب جایگزین هستند و در این باره شنیده می‌شود با لوییز فیلیپ اسکولاری به توافق رسیده‌اند. مربی پرآوازه پرتغالی که با تیم ملی برزیل در جام جهانی ۲۰۰۲ عنوان قهرمانی را به دست آورد طی سال‌های گذشته در فوتبال آسیا نیز چند دوره حضور پیدا کرده است. او سابقه مربیگری در بنیادکار ازبکستان و گوانگژوی چین را نیز دارد و با این تیم چینی حتی به مقام قهرمانی آسیا نیز رسید. حالا گفته می‌شود مسئولان فدراسیون فوتبال چین با اسکولاری به توافقاتی برای سپردن هدایت تیم ملی این کشور به او رسیده‌اند و طی روزهای آینده این مربی پرتغالی به طور رسمی سرمربی سرزمین اژدها می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، اظهارات اخیر اعضای حزب جمهوری خواه مبنی بر عدم رسیدگی به روند تحقیقاتبه دلیل مشغله‌های زیاد «دونالد ترامپ» را رد کرده و به وی پیشنهاد داد اگر برای آمریکا اهمیت قائل است، کاخ سفید را ترک کند. به گزارش نیویورک پست، پلوسی در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» در موضوع تحقیقات استیضاح رئیس جمهور آمریکا، ضمن رد بهانه‌های جمهوریخواهان مبنی بر مشغله زیاد ترامپ و عدم رسیدگی به روند تحقیقات گفت که «رئیس جمهور می‌تواند از هر فرصتی برای رسیدگی به این موضوع استفاده کند.» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: «ترامپ می‌تواند مستقیم به کمیته بیاید و همه واقعیات موجود و هر آنچه را که می‌خواهد، بگوید.» پلوسی در مورد اصرار جمهوریخواهان بر دیدار ترامپ با «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین، در میانه رسوایی «اوکراین گیت» تاکید کرد «چنین اظهاراتی افشاگر اوکراین گیت را نمی‌ترساند.» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین اظهار داشت طول مدت تحقیقات استیضاح بستگی به این دارد که چه تعداد شاهد در جلسات استماع حاضر شوند.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد که اقدامات ترامپ علیه کشورش بدتر از کارهایی است که منجر به استعفای «ریچارد نیکسون» رئیس جمهور پیشین آمریکا شد. پلوسی افزود: «رئیس جمهور می‌تواند مستقیم به کمیته (تحقیقات) بیاید و همه واقعیات موجود و هرچه که می‌خواهد را بگوید.» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه مصاحبه خود گفت، «اقدامات ترامپ بدتر از کارهایی است که ریچارد نیکسون رئیس جمهور پیشین آمریکا کرده است.» وی افزود: «این واقعا چیز غم انگیزی است. رسوایی «واتر گیت» که به ماجرای شنود حزب دموکرات مربوط می‌شود، نیکسون را مجبور به استعفا کرد. نخستین جلسه استماع علنی برای پیشبرد تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ روز چهارشنبه با حضور اعضای کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا و شاهدان دعوت‌شده به این جلسه برگزار شد. در صورتی که قانونگذاران دموکرات تصمیم به کلید زدن «بندهای استیضاح» علیه ترامپ بگیرند باید ابتدا در مجلس نمایندگان به آن رأی بدهند و در مرحله بعد، مجلس سنا هم باید درباره استیضاح ترامپ رأی بدهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی روز یکشنبه از «بنی گانتز» رهبر حزب آبی و سفید و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا اختلافاتشان را کنار گذاشته و برای تشکیل کابینه جدید توافق کنند. پس از شکست نتانیاهو در تشکیل کابینه، ‌رئیس رژیم صهیونیستی گانتز را مامور تشکیل کابینه کرد اما در حالی که تنها چند روز تا پایان مهلت وی باقی مانده گانتز نیز هنوز نتوانسته کابینه تشکیل دهد. حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی حزب لیکود را متهم را کرده که بنا به خواست نتانیاهو به دنبال برگزاری انتخابات سوم در سرزمین‌های اشغالی است. رئیس رژیم صهیونیستی پیشنهادی را برای تشکیل کابینه فراگیر ارائه داده است. حزب آبی و سفید در انتخابات اخیر توانست ۳۳ کرسی کنست را بدست بیاورد و در مقایسه با ۳۲ کرسی که لیکود بدست آورد، بیشترین کرسی را در انتخابات از آن خود کرده است.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس رژیم صهیونیستی از رؤسای دو حزب آبی و سفید و لیکود خواست تا اختلافات را کنار گذاشته و کابینه فراگیر را تشکیل دهند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی روز یکشنبه از «بنی گانتز» رهبر حزب آبی و سفید و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا اختلافاتشان را کنار گذاشته و برای تشکیل کابینه جدید توافق کنند. پس از شکست نتانیاهو در تشکیل کابینه، ‌رئیس رژیم صهیونیستی گانتز را مامور تشکیل کابینه کرد اما در حالی که تنها چند روز تا پایان مهلت وی باقی مانده گانتز نیز هنوز نتوانسته کابینه تشکیل دهد. حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی حزب لیکود را متهم را کرده که بنا به خواست نتانیاهو به دنبال برگزاری انتخابات سوم در سرزمین‌های اشغالی است. رئیس رژیم صهیونیستی پیشنهادی را برای تشکیل کابینه فراگیر ارائه داده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی روز یکشنبه از «بنی گانتز» رهبر حزب آبی و سفید و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا اختلافاتشان را کنار گذاشته و برای تشکیل کابینه جدید توافق کنند. پس از شکست نتانیاهو در تشکیل کابینه، ‌رئیس رژیم صهیونیستی گانتز را مامور تشکیل کابینه کرد اما در حالی که تنها چند روز تا پایان مهلت وی باقی مانده گانتز نیز هنوز نتوانسته کابینه تشکیل دهد. حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی حزب لیکود را متهم را کرده که بنا به خواست نتانیاهو به دنبال برگزاری انتخابات سوم در سرزمین‌های اشغالی است. رئیس رژیم صهیونیستی پیشنهادی را برای تشکیل کابینه فراگیر ارائه داده است. بر اساس پیشنهاد ریولین، نتانیاهو باید همچنان نخست وزیر این رژیم باقی بماند و در صورتی که طی هفته‌های آینده اتهامات فساد علیه وی اثبات شد از سمت خود کناره گیری کند و در این صورت گانتز پست نخست وزیری را در اختیار بگیرد.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، سه شکست پیاپی بعد از ۷ هفته عملکرد خوب و قابل قبول، کافی بود تا مصطفی دنیزلی و شاگردانش مورد انتقادات شدیدی از سوی کارشناسان و رسانه‌ها قرار بگیرند. همان زمان بود که شایعاتی مربوط به احتمال برکناری دنیزلی به گوش رسید. این فرد باعث شد در ابتدای فصل، ناصر صادقی دستیار ایرانی و فرد قابل اعتماد دنیزلی از تراکتور کنار برود، اما رابطه او با مدیران باشگاه همچنان در بالاترین سطح خود است. دنیزلی از این ماجرا آگاه است. او در حاشیه یکی از تمرینات تیمش وقتی با سؤال یک خبرنگار در خصوص تلاش این فرد مواجه شد، فقط یک جمله کوتاه به زبان آورد: «کاری به کار دلال‌ها ندارم!» و با همین جمله از کنار این حاشیه گذشت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انصراف تیم رعد پدافند ساری در لیگ برتر کشتی آزاد که به دلیل تخلف در استفاده از کشتی‌گیران غیر نظامی در یک تیم نظامی صورت گرفت، بسیاری از معادلات سازمان لیگ و تیم‌های راه یافته به مرحله نیمه‌نهایی را بر هم زد. تیم دانشگاه آزاد اسلامی همان ابتدا در واکنش به انصراف تیم رعد پدافند ساری ادعا کرد با کناره گیری این تیم از لیگ برتر، امتیازات دیدارهای قبلی آن هم باید حذف شود. بدین ترتیب تیم دانشگاه آزاد می‌تواند به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی برود و کار ساده‌تری برای صعود به فینال دارد. هادی حبیبی سرپرست تیم کشتی دانشگاه آزاد بعد از جلسه با مسئولان فدراسیون اعلام کرد منتظر پاسخ آنهاست و اگر امتیازات تیم رعد پدافند ساری به رغم انصراف از لیگ در ادامه پیکارها محاسبه شود، تیم دانشگاه آزاد هم تصمیمی قاطع و جدی برای ادامه کار در لیگ خواهد گرفت. حال با توجه به این مساله می‌توان پیش بینی کرد متولیان تیم دانشگاه آزاد در صورت نرسیدن به خواسته شان اقدام به انصراف از ادامه رقابتهای لیگ برتر کنند.

بولیوی| پنج نفر از طرفداران مورالس کشته و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند

3+
فارسفارس2 روز قبل
برنابرنا2 روز قبل
مورالس با متهم کردن سناتور «جنین آنز» و دیگر مخالفان سیاسی خود به کشتار مردمی که برای درخواست بازگشت مردمسالاری، راهپیمایی و تظاهرات می‌کنند، خواهان پاسخگویی آنها در برابر جنایت‌های خود شد. در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر ماه) بولیوی که در دور نخست آن مورالس رئیس جمهوری وقت پیروز شده بود، تظاهرات اعتراض آمیز و اعتصاب‌های گسترده‌ای در این کشور برگزار شد که در آن دستکم ۱۰ تن جان باخته و بیش از ۵۰۰ تن زخمی و مصدوم شدند. سناتور جنین آنز در پی کناره گیری مورالس از مقام خود در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ماه) و پناهنده شدن شبه مکزیک، خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی اعلام کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
رئیس جمهوری مستعفی بولیوی پس از کشته شدن ۵ نفر در اعتراضات خیابانی، از ارتش و دولت موقت این کشور خواست تا کشتار غیرنظامیان را متوقف کنند. او در این باره نوشت: از نیروهای ارتش و پلیس کشور می‌خواهیم که کشتار را متوقف کنند. لباس نیروهای این کشور نباید به خون مردم میهن آلوده شود. اعتراضات اخیر در خیابان‌های شهر «کوچامبا» حداقل ۵ کشته و ۷۵ نفر زخمی به جا گذاشته است. معترضان که طرفداران مورالس هستند برای تظاهرات مسالمت آمیز به خیابان‌ها آمدند حال آنکه دخالت ارتش و پلیس ماجرا را به خشونت کشاند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، ایوو مورالس رئیس جمهوری مستعفی بولیوی با انتشار پستی در توئیتر از ارتش این کشور خواست از آتش گشودن به روی مردمی که به دولت موقت اعتراض دارند، خودداری کنند. او در این باره نوشت: از نیروهای ارتش و پلیس کشور می‌خواهیم که کشتار را متوقف کنند. اعتراضات اخیر در خیابان‌های شهر «کوچامبا» حداقل ۵ کشته و ۷۵ نفر زخمی به جا گذاشته است. معترضان که طرفداران مورالس هستند برای تظاهرات مسالمت آمیز به خیابان‌ها آمدند حال آنکه دخالت ارتش و پلیس ماجرا را به خشونت کشاند. گفتنی است ایوو مورالس رهبر چپگرای بولیوی با وجود پیروزی در انتخابات، با کودتای ارتش مجبور به کناره گیری از قدرت شد و هم اکنون به عنوان پناهنده سیاسی در مکزیک به سر می‌برد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه خراسان، یک ماه و نیم پس از تصویب تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، جلسات علنی شهادت شهود در پرونده «اوکراین گیت» آغاز شده است. منتقدان ترامپ در کنگره امیدوار هستند این افشاگری‌ها در نهایت به تایید استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان و ارجاع موضوع به سنا منجر شود. این چهارمین بار در تاریخ آمریکاست که جلسات علنی تحقیق برای استیضاح رئیس جمهور این کشور برگزار می‌شود. با توجه به فضای سیاسی حاکم بر واشنگتن، انتظار می‌رود استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات‌ها به راحتی به تصویب برسد. بر خلاف سه مورد قبلی استیضاح روسای جمهوری وقت آمریکا، این بار، استیضاح پیش از انتخاباتی شروع شده است که رئیس جمهور مستقر به عنوان نامزد در آن شرکت دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، پدیده بی سابقه جنبش ضد سرمایه داری فرانسه امروز با برپایی پنجاه و سومین شنبه متوالی اعتراضات پا به یکسالگی خود گذاشت. طی فراخوان فعالان جنبش جلیقه زردها؛ جشن یکسالگی این جنبش امروز در ۲۰۰ نقطه فرانسه با برپایی تظاهرات ضد سیاست‌های دولت امانوئل مکرون برپا می‌شود. به گفته رسانه‌ها ده‌ها هزار پلیس ضد شورش، ژاندارم و نیروی امنیتی برای شنبه ۵۳ به حالت آماده باش در آمده‌اند. یک منبع امنیتی به لو فیگارو گفته است: ما انتظار یک آخر هفته (شنبه و یکشنبه) سخت و پیچیده داریم. امروز شهر‌های پاریس، روآن، لیل، نیس، بوردو، نانت، لیون، مون پلیه، مارسی و تولوز مخالفان سیاست‌های دولت فرانسه دست به راه پیمایی می‌زنند. اما پاریس محل اصلی تظاهرات هاست؛ هزاران فعال جلیقه زرد خود را به پاریس رسانده‌اند تا با وجود سخت گیری‌های خشن پلیش ضد شورش و بگیر و ببند‌های امنیتی؛ تظاهرات گسترده‌ای را در سالگرد جنبش برپا کنند. بیش از ۱۲ هزار نفر در سایت اعلام برنامه اعتراضات اعلام کرده‌اند خواهان برپایی تظاهرات در خیابان شانزه لیزه هستند که از ۶ مارس هر گونه تظاهرات در آن ممنوع شده است. در کمربندی پاریس و میدان ایتالی نیز هزاران تن از اعضای جنبش ضد سرمایه داری وعده برپایی تظاهرات داده‌اند. جنبش مردمی ضد سرمایه داری در فرانسه که از ۱۷ نوامبر سال گذشته در اعتراض به سیاست‌های دولت مکرون به راه افتاد به گفته مطبوعات این کشور تاکنون ۱۱ کشته و بیش از ۱۰ هزار بازداشتی و ۴ هزار مجروح داشته که ده‌ها تن از آن‌ها با سلاح غیر قانونی و نیمه کشنده فلش بال (LBD) مجروح شده‌اند؛ ۵ تن دستشان قطع و ۲۴ تن هم نابینا شده‌اند. فعالان این جنبش ضد اعلام ادامه اعتراضات ضد دولتی در سال دوم؛ همچنان کناره گیری مکرون رئیس جمهور و کاستانه وزیر کشور را خواستارند. بنا بر اعلام فعالان جنبش ضد سرمایه داری فردا یکشنبه (۱۷ نوامبر) تظاهرات علیه سیاست‌های مکرون در قالب جشن یکسالکی برپا می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
رئیس جمهوری مستعفی بولیوی پس از کشته شدن ۵ نفر در اعتراضات خیابانی، از ارتش و دولت موقت این کشور خواست تا کشتار غیرنظامیان را متوقف کنند. خبرگزاری مهر: رئیس جمهوری مستعفی بولیوی پس از کشته شدن ۵ نفر در اعتراضات خیابانی، از ارتش و دولت موقت این کشور خواست تا کشتار غیرنظامیان را متوقف کنند. او در این باره نوشت: از نیروهای ارتش و پلیس کشور می‌خواهیم که کشتار را متوقف کنند. اعتراضات اخیر در خیابان‌های شهر «کوچامبا» حداقل ۵ کشته و ۷۵ نفر زخمی به جا گذاشته است. معترضان که طرفداران مورالس هستند برای تظاهرات مسالمت آمیز به خیابان‌ها آمدند حال آنکه دخالت ارتش و پلیس ماجرا را به خشونت کشاند.
مهرمهر2 روز قبل
این درحالی است که مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی تاکید دارد که انتخابات فدراسیون والیبال در موعد مقرر برگزار خواهد شد. انتخابات هم طبق برنامه روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه از ساعت ۱۰ آغاز می‌شود. مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی تاکید کرد: برگزاری انتخابات فدراسیون‌های دیگری هم در برنامه است. از خیلی وقت پیش از این هم برای انتخابات والیبال اقدام شده بود. اسبقیان همچنین گفت: تا به امروز هیچ یک از کاندیداهای تایید صلاحیت شده از حضور در انتخابات فدراسیون والیبال کناره گیری نکرده‌اند.
مهرمهر2 روز قبل
محمدرضا داورزنی دوشنبه هفته گذشته از معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش اعلام استعفا کرد اما تا به امروز وزیر ورزش نسبت به آن سیاست سکوت را در پیش گرفته و همین مسئله نتیجه قطعی استعفای داورزنی را مبهم کرده است. استعفای محمدرضا داورزنی از معاونت وزارت ورزش از آنجایی صورت گرفت که وی دو ماه پیش کاندیدای ریاست فدراسیون والیبال شد. بر همین اساس صحبت هایی مبنی بر لزوم کناره گیری وی از معاونت وزارت ورزش مطرح شد به خصوص که در مورد مشابه امیررضا خادم برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی از معاونت حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش کناره گیری کرده بود. داورزنی اما در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال و بعد از اطمینان از تایید صلاحیتش توسط مراجع ذی صلاح اعلام کناره گیری کرد. در هر صورت به نظر می‌رسد انتخابات فدراسیون والیبال و خروجی آن تعیین کننده وضعیت کلیدی‌ترین معاونت در وزارت ورزش خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید