اخبار کنفرانس ورشو - آخرین و مهم ترین اخبار کنفرانس ورشو از خبرگزاری‌های ایران | خبری

کنفرانس ورشو

مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ویچخ اونلت عصر دوشنبه در دیدار با فرماندار بندرانزلی با اشاره به تنش ایجاد شده بین ایران و لهستان در کنفرانس ورشو، اظهار کرد: در کنفرانس ورشو افرادی سعی در ایجاد تنش بین دو کشور کردند که مورد حمایت دولت لهستان نبوده و در آن کنفرانس نیز به صورت رسمی دعوت نشده بودند. وی با بیان اینکه دولت لهستان هرگز از آن افراد حمایت نکرده و هیچ همکاری رسمی با آنها ندارد، تاکید کرد: مسئولان ایران یقین داشته باشند این افراد مورد حمایت برخی از کشورهای بوده و از کشور لهستان نبوده‌اند. اونلت با تاکید بر لزوم آگاه سازی مردم لهستان از پیشینه تاریخی و فرهنگی مردم ایران در راستای توسعه صنعت گردشگری بین دو کشور، گفت: مردم لهستان و ایران نقاط مشترک بسیاری با هم دارند که این امر دو ملت را به هم نزدیک می‌کند. وی ادامه داد: به دلیل مهمان نوازی مردم انزلی در ۷۷ سال پیش از آوارگان لهستانی، ملت ایران و شهروندان بندرانزلی جایگاه مهمی در بین مردم لهستان دارند. گفتنی است ویچخ اونلت کاردار سفارت لهستان در ایران به همراه اسلاومار کولتون وابسته نظامی لهستان در ایران پس از دیدار با فرماندار بندرانزلی و ادای احترام به شهدای والامقام ایران، از آرامستان لهستانی‌ها و کلیسای تاریخی حضرت مریم در بندرانزلی بازدید کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در واقع آمریکایی‌ها با وجود حجم تبلیغاتی که در رابطه با نشست قبلی انجام دادند، نشست ورشو نتیجه و بازخورد ملموسی را برای برگزارکنندگان آن در پی نداشت و اکثر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که کنفرانس ورشو بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته است. بحرین نیز در پی حمایت و پشتیبانی خارجی است؛ چیزی که ترامپ پیش از این و در ماجرای آرامکو نشان داد که حاضر به هزینه دادن برای چنین کشورهایی نیست. اگر آمریکایی‌ها واقعا دنبال ثبات و امنیت در منطقه باشند باید به این سمت بیایند که ببینند دغدغه ایران چیست. چنان‌که بهتر بود در این اجلاس طرح «ابتکار عمل هرمز» ارائه شده توسط رئیس جمهور ایران را مورد بررسی قرار می‌دادند. * تحلیلگر مسائل بین الملل* منتشر شده در روزنامه قدس، آبان ۹۸
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
در واقع این روزها، بحرین به محل حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی به بهانه‌های مختلف از سیاسی گرفته تا هنری و ورزشی و … تبدیل شده است تا بدین وسیله رژیم آل خلیفه بیش از پیش از تمایلات صهیونیستی و ضد فلسطینی خود پرده بردارد. در این نشست، نماینده بحرین علنا از ایران به عنوان خطری برای امنیت و ثبات منطقه و امنیت دریانوردی و کشتیرانی یاد می‌کند. اگر به سخنان و موضع گیری‌های مقامات بحرینی به ویژه وزیر خارجه این کشور طی ماه‌های گذشته دقت کنیم متوجه می‌شویم که روند عادی سازی روابط میان منامه و تل آویو شدت بیشتری گرفته است. درست است که عربستان سعودی و شخص بن سلمان ولیعهد این کشور در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و دوستی با تل آویو پیشرو هستند اما این روزها بحرین به مرکز عادی سازی روابط با تل آویو تبدیل شده و گوی سبقت را از ریاض ربوده است. ائتلاف مذکور تاکید کرد که آمریکا مانند دیگر هم پیمانان خود پشت آل خلیفه را نیز خالی خواهد کرد و این رژیم در نهایت شکست می‌خورد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- کنفرانس باصطلاح امنیتی منامه که در هفته جاری برگزار شد بار دیگر ناتوانی آمریکا و دولت‎های مرتحع عربی را در اجماع سازی علیه ایران به نمایش گذاشت. ضمن اینکه حضور نداشتن معنادار برخی از کشور‌های منطقه‌ای در این نشست بر ناکامی حتمی آن تاکید دارد. یکی از آن کشورها، بحرین میزبان پایگاه ناوگان پنجم دریایی آمریکا است. فایننشال تریبیون با اشاره به تشدید تنش‌ها در منطقه، افزود این تنش‌ها در پی خروج یکجانبه آمریکا از توافق بین المللی هسته‌ای شدت یافت. در نهایت باید گفت که شکست این نشست به دلایل اشاره شده چندان دور از انتظار نبود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که کنفرانس ضد ایرانی منامه نتوانست به همه اهداف خود دست یابد، گفت: به واسطه بزرگ‌نمایی قدرت ایران در قالب تهدید، شاهد حضور قدرت‌های فرامنطقه‌ای و همکاری آنها با قدرت‌های کوچک و بزرگ منطقه در جهت محاصره معنادار ایران در منطقه هستیم. وی خاطر نشان کرد: بنابراین به واسطه بزرگ‌نمایی این قدرت در قالب تهدید، شاهد حضور قدرت‌های فرامنطقه‌ای و همکاری آنها با قدرت‌های کوچک و بزرگ منطقه در جهت ایجاد محاصره معنادار حول ایران در منطقه هستیم که برگزاری کنفرانس‌هایی در این زمینه در بحرین یکی از نمونه‌های آن است. وی افزود: ‌ بنابراین آنچه در ورشو آغاز شده اتمام نپذیرفته است. اما این‌که بگوییم تا چه اندازه موفق بوده است باید ببنیم تا چه اندازه توانسته ایران را در منطقه تحت فشار قرار دهد. به عنوان مثال با وجود این‌که صدور نفت ایران کاهش شدید داشته و قیمت نفت در بازار جهانی هم به خوبی مشخص است نمی‌توان برخی از واقعیت‌ها را نادیده گرفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
حسن لاسجردی، کارشناس مسائل خاورمیانه، با اشاره به برگزاری اجلاس امنیتی منامه در بحرین با حضور نمایندگان برخی از کشورها با هدف مقابله با نفوذ ایران در منطقه اظهار کرد: این کنفرانس نیز همچون کنفرانس امنیتی ورشو، کنفرانی نمایشی است و بدون نتیجه و یا اقدام عملی خاص به پایان خواهد رسید. اعتمادآنلاین| حسن لاسجردی، کارشناس مسائل خاورمیانه، گفت: برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس با توجه به چالش‌های موجود در منطقه و اختلاف نظرهایی که بین آنها و ایران وجود دارد، تلاش می‌کنند که به نوعی در ارتباط با این مسائل، قدرت خود را به رخ ایران بکشند. وی با بیان این که آنها در همین چارچوب بعضا اقدام به انجام برخی از رفتارهای سیاسی و یا ایجاد ائتلاف‌هایی در منطقه می‌کنند و گاهی نیز از قدرت نرم خود با برگزاری کنفرانس‌هایی منطقه‌ای و بین‌المللی بهره می‌گیرند، گفت: این کنفرانس‌ها بر اساس تجربیات پیشین، معمولا به نتیجه نمی‌رسند. وی با اشاره به ترکیب شرکت کنندگان در این نشست که با تلاش آمریکا برگزار شده است، خاطر نشان کرد: حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی در این نشست نیز براساس اقداماتی است که در یکی دو سال اخیر در منطقه در جریان تعامل برخی کشورهای عربی خلیج فارس با رژیم صهیونیستی در جریان عادی سازی روابط صورت گرفته است. منبع: ایسنا
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
«شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت صبح امروز (چهارشنبه) وزیر امور خارجه کشورش را برای رساندن پیام‌های کتبی به سران سعودی و بحرین اعزام کرد. به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، «شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت «شیخ صباح الخالد الحمد الصباح» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه را مامور رساندن پیام خود «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان و «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین، کرده است. در این خبر به محتوای پیام امیر کویت برای ریاض و منامه اشاره‌ای نشد. اما اعزام وزیر خارجه کویت به ریاض پس از آن انجام می‌شود که دو کشور به تازگی مذاکراتی در خصوص از سرگیری تولید در میدان‌های مشترک نفتی خود داشتهاند. در همین راستا «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت در خصوص اختلاف کشورش با عربستان سعودی در مورد منطقه نفتی در مرز دو کشور تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک این «اختلاف موقت» حل و فصل شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
یک کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به برگزاری اجلاس امنیتی منامه در بحرین با حضور نمایندگان برخی از کشورها با هدف مقابله با نفوذ ایران در منطقه اظهار کرد: این کنفرانس نیز همچون کنفرانس امنیتی ورشو، کنفرانی نمایشی است و بدون نتیجه و یا اقدام عملی خاص به پایان خواهد رسید. حسن لاسجردی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس با توجه به چالش‌های موجود در منطقه و اختلاف نظرهایی که بین آنها و ایران وجود دارد، تلاش می‌کنند که به نوعی در ارتباط با این مسائل، قدرت خود را به رخ ایران بکشند. وی با بیان این که آنها در همین چارچوب بعضا اقدام به انجام برخی از رفتارهای سیاسی و یا ایجاد ائتلاف‌هایی در منطقه می‌کنند و گاهی نیز از قدرت نرم خود با برگزاری کنفرانس‌هایی منطقه‌ای و بین‌المللی بهره می‌گیرند، گفت: این کنفرانس‌ها بر اساس تجربیات پیشین، معمولا به نتیجه نمی‌رسند. وی با اشاره به ترکیب شرکت کنندگان در این نشست که با تلاش آمریکا برگزار شده است، خاطر نشان کرد: حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی در این نشست نیز براساس اقداماتی است که در یکی دو سال اخیر در منطقه در جریان تعامل برخی کشورهای عربی خلیج فارس با رژیم صهیونیستی در جریان عادی سازی روابط صورت گرفته است. انتهای پیامانتهای پیام
فراروفرارو1 ماه قبل
اما سوای این انتقادات، که تکراری شده است، مشارکت یک مقام بلندپایه اسرائیلی در نشست بحرین، توجه ناظران را جلب کرد. از این رو، مشارکت رسمی اسرائیل در نشست بحرین، به عنوان نشانه‌ای از گرم شدن روابط اسرائیل و برخی کشور‌های عربی شورای همکاری قلمداد شده است. وی همچنین با بیان اینکه نشست بحرین در «لحظه حساسی» برگزار می‌شود، بر لزوم جلوگیری از اشاعه تسلیحات کشتار جمعی تاکید کرد. اما سوای انتقادات از ایران، حضور دانا بنونیستی، رئیس اداره مبارزه با تروریسم وزارت امور خارجه اسرائیل، در نشست بحرین قابل توجه بود. از این رو، مشارکت اسرائیل در نشست بحرین، می‌تواند به معنای عدم جدیت ریاض و ابوظبی در بهبود روابط با ایران باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی قدس آنلاین؛ منامه پایتخت بحرین از روز دوشنبه و به مدت دو روز میزبان اجلاسی موسوم به «نشست امنیت دریایی» است و هیات‌هایی از کشورهایی چون عربستان، امارات، کویت و عمان در آن شرکت می‌کنند. وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای «هدف از این اقدام، را ایفای نقش برای کمک به برقراری امنیت و ثبات خلیج فارس به دلیل خطراتی دانست که علاوه بر منطقه، تهدیدی برای دریانوردی و هوانوردی در خاورمیانه است». نصرت الله تاجیک در رابطه با این نشست دو روزه در گفتگو با قدس گفت: این نشست دومین نشست از این سری است و نشست قبلی در فوریه سال جاری (بهمن ماه) در ورشوی لهستان برگزار شد. بحرین نیز در پی حمایت و پشتیبانی خارجی است؛ چیزی که ترامپ پیش از این و در ماجرای آرامکو نشان داد که حاضر به هزینه دادن برای چنین کشورهایی نیست. یعنی آمریکایی‌ها اگر دنبال منافع کوتاه و میان مدتشان هم باشند یقینا به این نتیجه خواهند رسید که هیچ ترتیباتی که همکاری کشورها را نیاز داشته باشد بدون حضور ایران عملی نخواهد بود.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: ‏"برگزاری کنفرانس امنیتی منامه با حضور نماینده رژیم نامشروع اسراییل، به پایان رژیم آل خلیفه کمک می‌کند. آل خلیفه بحرین باید تاریخ کوتاه گذشته خود را مرور کند و به آینده منطقه عاقلانه بیندیشد. قطعا رژیم صهیونیستی آل خلیفه جایی در آینده منطقه نخواهد داشت. " این نشست دو روزه در ادامه نشست نافرجام «حمایت از امنیت و صلح خاورمیانه» که سال گذشته در ورشو پایتخت لهستان برگزار شد، انجام می‌شود. کنفرانس ورشو، فوریه سال گذشته با محور ایران و خاورمیانه در پایتخت لهستان با حضور وزیر خارجه و معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
کنفرانس امنیت کشتیرانی و هوانوردی خلیج فارس امروز (دوشنبه) با همکاری آمریکا و لهستان و با مشارکت هیات‌های مختلفی از جمله از رژیم صهیونیستی در منامه پایتخت بحرین آغاز به کار کرد. کنفرانس ورشو فوریه (بهمن - اسفند) سال گذشته با محور ایران و خاورمیانه در پایتخت لهستان با حضور وزیر خارجه و معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد. برگزاری کنفرانس ورشو به پیشنهاد آمریکا صورت گرفت که واکنش تند جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشت و آن را تلاشی برای مقابله و دخالت در امور داخلی خود دانست. کارشناسان سیاسی و ناظران امور منطقه با اشاره به شکست کنفرانس ورشو پیش بینی می‌کنند که نشست منامه نیز در جبران شکست‌های آمریکا در مقابل ایران هیچ کمکی نمی‌کند. حضور هیاتی از رژیم صهیونیستی در نشست منامه یکی از نشانه‌های عادی سازی روابط برخی از کشورهای عربی از جمله بحرین با این رژیم است.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، منابع اسرائیلی از حضور یک مقام بلندپایه این کشور در نشست امنیتی بحرین در منامه خبر داده‌اند. نشست منامه به میزبانی مشترک بحرین، آمریکا و لهستان برگزار می‌شود و در ادامه کنفرانس ورشو برگزار می‌شود. هدف اصلی این نشست عمدتا مقابله با «تهدید ایران» در خلیج فارس عنوان شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس2 ماه قبل
زخمی شدن ۱۰ سرباز بر اثر انفجار مجدد در «اریس» قزاقستان، بازداشت رئیس اداره امنیت و دفاع قرقیزستان و دیدار وزرای امور خارجه آسیای مرکزی و آمریکا، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، زخمی شدن ۱۰ سرباز بر اثر انفجار مجدد در «اریس» قزاقستان، بازداشت رئیس اداره امنیت و دفاع قرقیزستان و دیدار وزرای امور خارجه آسیای مرکزی و آمریکا، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. دیدار وزرای خارجه آمریکا و قرقیزستان؛ بررسی روابط محور رایزنیوزیر امور خارجه قرقیزستان در دیدار با «مایک پومپئو» همتای آمریکایی خود، همکاری‌های دوجانبه را بررسی کردند. دیدار وزرای امور خارجه آسیای مرکزی و آمریکاوزرای امور خارجه کشورهای آسیای مرکزی در حاشیه هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفت‌وگو کردند. دیدار وزیر خارجه تاجیکستان و معاون دبیر کل سازمان ملل در «نیویورک» وزیرامور خارجه تاجیکستان دردیدارمعاون دبیر کل سازمان ملل مسائل مربوط به توسعه همکاری دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.
فارسفارس2 ماه قبل
اقدامات مخرب و ضدایرانی در کنفرانس حقوق بشر «ورشو» در حالی توسط عوامل وابسته به تیم دولت تاجیکستان صورت گرفت که ۲ کشور طی ماه‌های اخیر تلاش‌های سازنده‌ای برای احیاء و بازسازی روابط انجام دادند. به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، «تسنیم» در گزارشی به بررسی اقدامات ضدایرانی نمایندگان منتسب به دولت تاجیکستان در کنفرانس حقوق بشر «ورشو» پرداخت. نکته دوم هم که بیشتر جلب توجه می‌کرد، دوز بالای ضدایرانی بودن این مجلات با درج عنوان «سازمان تروریستی و افراطی حزب نهضت اسلامی و جمهوری اسلامی ایران» بود. در این تصاویر تلاش شده تا تمام ایرانیانی که در کنار مرحوم قیام‌الدین غازی در تصاویر حضور دارند، افسران اطلاعاتی جمهوری اسلامی معرفی شوند. سفرای ۲ کشور اقدامات فعالانه‌ای را طی این مدت به انجام رسانده و روسای جمهور نیز در خلال اجلاس سیکا در دوشنبه با یکدیگر دیدار کردند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
فعالین اجتماعی، نمایندگان جامعه مدنی، پژوهشگران، فعالین سیاسی و نمایندگان دولت‌های ۷۶ کشور عضو این سازمان، میهمانان این کنفرانس هستند. این حواشی در سال گذشته در دیدار کوتاه سیف‌الله صفراف با محی‌الدین کبیری، رهبر حزب نهضت اسلامی در ورشو ادامه یافت. وی در آن دیدار به حزب نهضت اسلامی پیشنهاد برگزاری مذاکرات در دوشنبه را اعلان کرده بود. نکته دوم هم که بیشتر جلب توجه می‌کرد، دوز بالای ضدایرانی بودن این مجلات با درج عنوان «سازمان تروریستی و افراطی حزب نهضت اسلامی و جمهوری اسلامی ایران» بود. در این تصاویر تلاش شده تا تمام ایرانیانی که در کنار مرحوم قیام‌الدین غازی در تصاویر حضور دارند، افسران اطلاعاتی جمهوری اسلامی معرفی شوند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک رسانه رژیم صهیونیستی فاش کرد که یک مقام ارشد قطری، حدود شش ماه پیش دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم را نپذیرفته بود. معاریو فاش کرد که اسرائیل در حاشیه برگزاری کنفرانس ورشو در لهستان که ماه آوریل گذشته برگزار شد، تلاش کرد دیداری میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر برگزار کند که موفق به این کار نشد. بر اساس گزارش روزنامه عبری معاریو، اسرائیل از طرف سومی خواست تا برای برگزاری دیدار میان نتانیاهو و مقام قطری میانجی‌گری کند، ولی هیئت قطری درخواست نتانیاهو را نپذیرفت و قطر به طرف سوم اطلاع داد که چنین دیداری نمی‌تواند برگزار شود. این در حالی است که دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی این خبر را تکذیب کرده است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
نخستین واکنش‌ها نسبت به پیمان ملی در آن زمان در فضای هیجانی صورت می‌گرفت که عمدتا مبتنی بر افراط و تفریط‌هایی بود. در نخستین گام پس از شکل‌گیری، پیمان ملی تکوین ساختار تشکیلاتی خود را در دستور کار قرار داد. از سوی دیگر، تکوین و اجرای اساسنامه خود مساله مهم دیگر پیمان ملی طی یک سال اخیر بوده است. از سوی دیگر اما شاید سطح بالاتر کنش‌های سیاسی پیمان را در مناسبات سیاسی و دیپلماتیک آن با هیات‌های خارجی در نظر گرفت. روشن تیموریان، مشاور ارشد رئیس پیمان نیز در همین روند، دیداری با رئیس مرکز رائول والنبرگ در کانادا، در زمینه حقوق بشر داشته است.
فارسفارس3 ماه قبل
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن انتقاد از تجاوزات رئیس جمهور آمریکا به حقوق فلسطین، اعلام کرد که طرح موسوم به معامله قرن را نمی‌پذیرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، امروز سه‌شنبه، اعلام کرد که با «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا توافقاتی درباره قدس داشته است. عباس اعلام کرد که بر اساس این توافق، قرار بود که سفارت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل نشود، ولی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، این توافق را لغو کرد و سفارت این رژیم را به قدس انتقال داد. به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس جمهوی آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس در این راستا انجام شد. وی با بیان اینکه مردم فلسطین باید به این وطن پایبند بمانند، اظهار داشت که به این وطن پایبن خواهیم ماند و «پیروز خواهیم شد، و با وجود مخالفت تمامی کسانی که اعتراض دارند، کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس را تشکیل خواهیم داد».
ایمناایمنا3 ماه قبل
روزنامه شرق، صفحه نخست امروز خود را به بررسی پشت پرده حمله به شهردار قم به بهانه تخصیل فرزندانش در آمریکا اختصاص داده و در عکس یک خود نوشته است: «‌یاران لاریجانی در محاصره!» روزنامه شرق در ادامه توضیح داده است: ماجرا فقط تقابل رئیس سابق دولت با خاندان لاریجانی نبود. از یک‌سو محمود احمدی‌نژاد مدام در خطابه‌هایش علنی به خاندان لاریجانی، به‌ویژه رئیس سابق قوه قضائیه حمله می‌کرد و از سوی دیگر بقیه خط حمله به علی لاریجانی را در پیش گرفتند. بعد از حمله به صادق لاریجانی، حالا آرام‌آرام به سراغ حذف یاران علی لاریجانی رفته‌اند. در دولت اول احمدی‌نژاد هم یکی از گزینه‌های وزارت علوم بود که به‌خاطر همین نزدیکی به لاریجانی حذف شد. در این راستا ایران تاکید دارد که اروپا طی فرصت باقی مانده باید با اخذ معافیت فروش نفت ایران، خرید نفت را تضمین کند و یا حداقل معادل مقدار فروش نفت را به وسیله خطوط اعتباری در اختیار ایران قرار دهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
همزمان وزیر خارجه آلمان از ابراز تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران در نشست‌ جی‌۷ استقبال کرد و آن را اولویتی برای آلمان تلقی کرد. عراقچی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با رادیو معارف خاطرنشان کرد: آمریکا در سیاست خود علیه برجام و ایران منزوی شده است. عراقچی با اعتقاد بر اینکه آثار شکست فشار حداکثری آمریکا خود را نشان داده است، گفت: ما براساس حقوق خود در برجام تعهدات برجامی را در مقابل بدعهدی آمریکا کاهش دادیم. رئیس‌جمهور فرانسه در نشست جی‌۷ گفت که فرانسه سعی دارد امکان مذاکره میان روسای جمهور آمریکا و ایران را فراهم کند. طرح فرانسه مکمل برجام باشدمسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز جمعه گفت طرح فرانسه درباره برجام می‌تواند مکمل این طرح باشد.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
معاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان گفت: در یک سال گذشته سیاست خارجی ما در عرصه‌های مختلف یک سیاست پرکار و فعال بوده است. وی با بیان این که پروژه‌ امنیتی سازی از جمهوری اسلامی ایران در دستور کار آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی بود، تصریح کرد: ما تلاش کردیم اجازه ندهیم که دوباره از ایران یک پروژه‌ امنیتی برای دنیا تعریف شود. عراقچی در بخشی دیگری از صحبت‌های خود با رادیو معارف خاطرنشان کرد: آمریکا در سیاست خود علیه برجام و ایران منزوی شده است. عراقچی با اعتقاد بر این که آثار شکست فشار حداکثری آمریکا خود را نشان داده است گفت: ما براساس حقوق خود در برجام تعهدات برجامی را در مقابل بدعهدی آمریکا کاهش دادیم. وی همچنین تاکید کرد: گروه‌های شیعی و اسلامی در کشورهای اسلامی عوامل جمهوری اسلامی ایران نیستند بلکه هویت مستقلی دارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ماه قبل
ساعت ۲۴ -رادیو فردا به نقل از رادیو ایران نوشته است "معاون وزیر خارجه ایران می‌گوید آمریکا در زمینه تمدید معافیت خریداران نفت ایران و تسهیل در فروش نفت «انعطاف‌هایی نشان داده است». ایسنا نیز همین خبررا همراه با بخش دیگری از عراقچی نقل کرده است. این خبرگزاری نوشته است: معاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان گفت: در یک سال گذشته سیاست خارجی ما در عرصه‌های مختلف یک سیاست پرکار و فعال بوده است. وی با بیان این که پروژه‌ امنیتی سازی از جمهوری اسلامی ایران در دستور کار آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی بود، تصریح کرد: ما تلاش کردیم اجازه ندهیم که دوباره از ایران یک پروژه‌ امنیتی برای دنیا تعریف شود. این خبر درحالی منتشر می‌شود که نرمش‌های احتمالی ترامپ پس از صحبت‌های روحانی که دیداری با او درمیان نیست می‌تواندالبته برای توجیه ادامه گفت و گوی ایران و فرانسه منتشر شده باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
در یک سال گذشته سیاست خارجی ما یک سیاست بسیار پر کار و فعالی در عرصه‌های مختلف بوده و سیاست ایران در مقابل این فشار حداکثری، مقاومت حداکثری و بسیج حداکثری امکانات بوده است. عراقچی با اشاره به افتراقی که بین آمریکا و اروپا و آمریکا و دیگران وجود دارد، اظهار داشت: آمریکا در سیاست خود علیه برجام و ایران منزوی شده است. معاون وزیر خارجه گفت: یک سال پرکار و فعالی بوده و همه همکاران در وزارت خارجه و در نمایندگی‌ها تلاش وسیعی انجام دادند و معتقدم کارنامه موفقی است. معاون وزیر خارجه بیان کرد: این دارد به پیش می‌رود و هنوز به سرانجامی نرسیده و داریم مذاکره می‌کنیم. * اصلاح ساختار تا الان عملکرد خوبی داشتهعراقچی در پاسخ به سؤال دیگری درباره ساختار جدید وزارت خارجه نیز بیان کرد: اصلاح ساختار وزارت خارجه با هدف چابک کردن و حذف ساختارهای اضافه در بین تشکیلات وزارت خارجه بود و فکر می‌کنم تا حد زیادی به خواسته خود رسیده است.
فراروفرارو3 ماه قبل
فرارو- منابع رسانه‌ای غربی ادعا می‌کنند که در چند ماه اخیر مقامات امارات، اسرائیل و آمریکا حداقل دو بار به منظور هماهنگ‌سازی تلاش‌ها علیه ایران، جلسات پنهانی برگزار کرده‌اند. به گزارش فرارو، در روز‌های اخیر، چند رسانه آمریکایی به نقل از منابع ناشناس، از گفتگو‌های سه جانبه و سری آمریکایی، اسرائیلی و اماراتی درباره ایران خبر دادند. امری که در تاریخ روابط اسرائیل و کشور‌های عربی بسیار کم سابقه بود. اما بنا به گفته منابع وال‌ستریت‌ژورنال، اولین جلسه سری مقامات اسرائیل، امارات و آمریکا درباره ایران، در بهار گذشته و دومین جلسه همین اواخر برگزار شده است. اما کانال‌های سری امارات با ایران، این مسئله را پیچیده کرده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
اولین دیدار میان مقامات این دو کشور در بهار امسال و دومین دیدار اخیرا روی داده است. تنها تعداد انگشت‌شماری از اعضای دولت آمریکا از وقوع چنین دیدارهایی اطلاع داشته‌اند. این گفت‌وگوها هنوز در مراحل مقدماتی به سر می‌برند؛ اما آمریکا، اسرائیل و امارات قرار است همکاری‌های نظامی، اطلاعاتی و دیپلماتیک خود را برای مقابله با ایران افزایش دهند. بنابر همین گزارش، برایان هوک، معاون وزیر‌خارجه آمریکا و مسوول گروه «اقدام ایران» فوریه امسال نیز در جریان کنفرانس ورشو نقشی جدی داشت. آمریکا، اسرائیل و امارات هنوز واکنشی به گزارش وال‌استریت‌ژورنال نشان نداده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
ظریف در ادامه با اشاره به گفتمان حاکم بر جمهوری اسلامی که مبنای مشروعیت و امنیت خود را از مردمش اخذ می‌کند گفت: ما هیچ گاه امنیت نمی‌خریم و هیچ وقت امنیت نمی‌فروشیم چرا که امنیت و مشروعیت و پیشرفت را از مردم‌مان می‌گیریم. اگر این چنین بود که دیگر امروز امنیت نداشتیم. اما ما به حرکت در مسیر خود ادامه دادیم و به سوخت بیست درصد نیز رسیدیم. اما ما به حرکت در مسیر خود ادامه دادیم و به سوخت بیست درصد نیز رسیدیم. ظریف در پایان خاطرنشان کرد: امروز آمریکایی‌ها فردی را به جرم خرید قطعات غیرنظامی برای ایران زندانی می‌کنند؛ آن وقت دم از حقوق بشر می‌زنند؛ آیا این نامش حقوق بشر است؟!
فارسفارس4 ماه قبل
وی افزود: اگر فردی را با اره تکه تکه کنید هنوز هم از بزرگ‌ترین قراردادهای نظامی بهره می‌برید. ظریف خاطرنشان کرد: روز قبل رژیم صدام یکی از حامیان اصلی قطعنامه حقوق بشر علیه ایران می‌شود و فردای حمله به کویت، رژیم صدام موضوع حقوق بشر می‌شود و به گفته نماینده ویژه وقت حقوق بشر در مورد عراق، به بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر تبدیل می‌شود. ظریف اظهار داشت: افول گفتمان‌های حذف، زورمداری، قانون گریزی، یکجانبه‌گرایی و افول گفتمان ترجیح منافع یک گروه بر منافع جمع و افول گفتمان وابستگی، یک گفتمان و نگرش نسبت به انسان، روابط اجتماعی، روابط بشری و بین‌المللی است. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه نیز حضور دارد. انتهای پیام/

پاسخ مردم ایران به پیام دوستی وزیر امورخارجه آمریکا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران4 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دست مقامات و مسئولان آمریکایی سالهاست برای ملت ایران رو شده است و دشمنی آنها با مردم کشورمان به طور کامل آشکار است. اخیرا مایک پمپئو، پیامی برای ایرانیان مخابره کرد که در آن تلاش کرد خود را دوست و حامی مردم معرفی کند که پاسخ این پیامش را هموطنانمان به روشنی برایش ارسال کردند. بیشتر بخوانید: راضی کردن اروپا به خروج از برجام، بهانه آمریکا برای برگزاری کنفرانس ورشوانتهای پیام/حنایی که دیگر برای مردم ایران رنگی ندارد + فیلم
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
به گزارش مشرق به نقل از المیادین، وزارت خارجه بحرین از آمادگی منامه برای میزبانی از کنفرانسی بین‌المللی امنیت دریانوردی و هوایی، با همکاری واشنگتن و ورشو است. وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای در توییتر ادعا کرد، این کنفرانس فرصتی برای ایجاد راه‌هایی جهت مقابله با «خطرات ایران» و تضمین امنیت دریانوردی در منطقه استراتژیک خلیج‌فارس ایجاد خواهد کرد. این وزارتخانه همچنین مدعی شد، در چارچوب نقشی که بحرین برای مشارکت در تقویت امنیت و ثبات منطقه برعهده دارد و از تهدیدهای دریانوردی و هوانوردی منطقه آگاه است، در اکتبر سال جاری میلادی میزبان این کنفرانس بین‌المللی است. در همین راستا، رسانه‌های عبری‌زبان فاش کردند که نماینده اسرائیل در نشستی، که برایان هوک درخصوص عملیات حفاظت دریایی در منطقه خلیج‌فارس، برگزار کرد مشارکت داشت. رسانه‌ها احتمال دادند که حضور نماینده اسرائیل در نشست مذکور مقدمه‌ای برای دعوت از تل‌آویو به کنفرانس بحرین درباره مسیرهای دریایی در منطقه خلیج‌فارس است.

به انتهای لیست رسیدید