کنگره آمریکا

کنگره آمریکا

ایرناایرنا9 ساعت قبل
از سال ۲۰۱۰ تاکنون، هر سال در آخرین یکشنبه ماه ژانویه یادمانی ویژه محکوم کردن «نسل کشی» به ابتکار کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس برگزار می‌شود. سرانجام با وجود مخالفت دولت آمریکا این مصوبه که البته ارزش اجرایی ندارد، در واپسین روزهای سال ۲۰۱۹ توسط کنگره و سنا به تصویب رسید. به گفته خان، این یک نمونه از استفاده سیاسی و ابزاری از موضوع نسل کشی است. این استاد دانشگاه توضیح داد که در پایان جنگ جهانی دوم، روش‌های آلمان نازی به عنوان جنایت جنگی و مصداق نسل کشی مورد شناسایی قرار گرفته و در کنوانسیون ۱۹۴۸ مبارزه با نسل کشی، به طور قانونی به عنوان یک جرم تعریف شده است. شرکت کنندگان در جلسه پرسش و پاسخ، تحریم‌های آمریکا را نوعی نسل‌کشی و جنایت جنگی معرفی کردند.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
از سال ۲۰۱۰ به این سو هر ساله در آخرین یکشنبه ماه ژانویه یادمانی ویژه محکوم کردن «نسل کشی» به ابتکار کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس برگزارمی شود. سرانجام با وجود مخالفت دولت آمریکا این مصوبه که البته ارزش اجرایی ندارد، در واپسین روزهای سال ۲۰۱۹ توسط کنگره و سنا به تصویب رسید. به گفته خان، این یک نمونه از استفاده سیاسی و ابزاری از موضوع نسل کشی است. این استاد دانشگاه توضیح داد که در پایان جنگ جهانی دوم، روش‌های آلمان نازی به عنوان جنایت جنگی و مصداق نسل کشی مورد شناسایی قرار گرفته و در کنوانسیون ۱۹۴۸ مبارزه با نسل کشی، به طور قانونی به عنوان یک جرم تعریف شده است. شرکت کنندگان در جلسه پرسش و پاسخ، تحریم‌های آمریکا را نوعی نسل‌کشی و جنایت جنگی معرفی کردند.
قدس آنلاینقدس آنلاین11 ساعت قبل
در گفت و گو با دکتر محمد جهان‌تیغ وکیل دادگستری و حقوقدان بین الملل به تحلیل استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان و سنا پرداخته‌ایم. البته لازم‌به یاد اوری است که خانم ناسی پلوسی کارمند کمیته قضایی مجلس نمایندگان است. در پی راه‌یابی استیضاح به سنا، بنا بر قوانین، مجلس نمایندگان گروهی را موسوم به «مدیران» انتخاب کرده‌اند که نظراتشان را در مورد پرونده در مجلس سنا ارائه خواهند کرد. ما حتی یک رای جمهوری خواهان را در مجلس نمایندگان از دست ندادیم، سه دموکرات هم طرف ما را گرفتند. خوشبختانه، ما رئیس جمهوری داریم که توانست از همه این مهمل بافی‌ها که ادامه دارد، عبور کند.

ناامیدی از دولت ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
رئیس جمهور مشخصا با ۱۵ هزار دروغ و توئیت (نادرست) پیش از این، چنین مشخصه‌ای را از دست داده است. امکان باور کردن این دولت، از دست رفته است و این مشکلی کاملا واقعی است. اصل مطلب این است که ما با یک مشکل واقعی امکان اعتماد و اطمینان به این دولت مواجه‌ایم. او اجازه داد کره شمالی هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد. ما می‌توانیم با همکاری کره جنوبی، کره شمالی را دوباره به پاسخگویی وادار کنیم.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
به گزارش سازمان بهداشت جهانی ۲۶ هزار مرگ و میر به‌دلیل آلودگی هوا تنها در ایران رخ می‌دهد. استاندارد کردن میزان آلایندگی خودروها از جمله راهکارهای کاهش آلودگی هوا است. راه کارهای کلی مقابله با آلودگی هوا در فرانسهشهرداری پاریس عزم جدی دارد، برای مقابله با آلودگی هوا در پنج سال آینده مسیرهای ویژه دوچرخه در شهر را گسترش دهد و ۱۰ هزار پارکینگ دوچرخه بسازد. افزایش مسیرهای دوچرخه سواری از دیگر اقدامات پاریس جهت کاهش آلودگی هوا محسوب می‌شود. قوانین مختلفی در مبارزه با آلودگی هوا تصویب شد و در این میان هم لوایح و قوانین مختلفی که به نوعی می‌توانست در مبارزه با آلودگی هوا موفق باشد؛ جنبه اجرایی پیدا نکرد.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
بر اساس همین آمارها، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تن در جهان در معرض آلودگی هوا قرار دارند و سالیانه ۳ میلیون تن در دنیا جان خود را به دلیل عوارض مستقیم یا غیرمستقیم آلودگی هوا از دست می‌دهند. به گزارش سازمان بهداشت جهانی ۲۶ هزار مرگ و میر به‌دلیل آلودگی هوا تنها در ایران رخ می‌دهد. راه کارهای کلی مقابله با آلودگی هوا در فرانسهشهرداری پاریس عزم جدی دارد، برای مقابله با آلودگی هوا در پنج سال آینده مسیرهای ویژه دوچرخه در شهر را گسترش دهد و ۱۰ هزار پارکینگ دوچرخه بسازد. افزایش مسیرهای دوچرخه سواری از دیگر اقدامات پاریس جهت کاهش آلودگی هوا محسوب می‌شود. قوانین مختلفی در مبارزه با آلودگی هوا تصویب شد و در این میان هم لوایح و قوانین مختلفی که به نوعی می‌توانست در مبارزه با آلودگی هوا موفق باشد؛ جنبه اجرایی پیدا نکرد.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
یک نامزد ریاست جمهوری جوان حزب دموکرات آمریکا که قبلا به عنوان یکی از نظامیان این کشور در جنگ خدمت کرده اظهار کرد، آمریکا نیاز دارد یک کهنه‌سرباز رئیس جمهورش باشد. این در حالی است که تولسی گابارد نیز یکی دیگر از نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات است که در عراق به عنوان نظامی آمریکا خدمت کرده اما بخت و اقبال بسیار کمتری برای پیروزی نسبت به بوتجج دارد. بوتجج در ادامه مصاحبه خود خاطرنشان کرد: این‌ها، تجاربی بسیار واقعی برای من هستند و من معتقدم ریاست جمهوری کسی که قبلا خطر را تجربه کرده و شخصا به هنگام اتخاذ تصمیم درباره اعزام افراد به یک جنگ درک می‌کند که چه خطراتی وجود دارند، دارای ارزش است. بوتجج اغلب برای تبلیغ خودش به سابقه استقرار هفت ماهه خود به عنوان نظامی در افغانستان اشاره می‌کند اما کمتر تاکید مستقیمی بر اینکه رئیس جمهوری بعدی آمریکا باید کهنه‌کارجنگ باشد، داشته است. این شهردار ۳۷ ساله شهر ساوث بند ایالت ایندیانا، تنها نامزد دارای سابقه شرکت در جنگ در میان نامزدهای ریاست جمهوری رده بالای حزب دموکرات است.
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، کمیتۀ امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد که چنانچه مایک پمپئو همچنان از ارائه اطلاعات به این کمیته دربارۀ سیاستهای خارجی دولت ترامپ خودداری کند، این کمیته وزیر خارجه آمریکا را رسما احضار خواهد کرد. به نوشته یورونیوز، انگل خطاب به مایک پمپئو گفت: «جلسه دربارۀ جدی‌ترین موضوعاتی است که کشور و کنگره با آن سر و کار دارد؛ از جمله موضوع استفاده از زور توسط دولت آمریکا. نشست ۲۹ ژانویه دومین نشستی است که کمیتۀ امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ماه اخیر برای شنیدن سخنان پمپئو برنامه‌ریزی کرده است. اولین نشست در ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) تشکیل شد که پمپئو در آن حضور نیافت. بسیاری از نمایندگان کنگره آمریکا حتی شماری از نمایندگان جمهوریخواه، به دولت ترامپ برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ حمله‌ای که منجر به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران شد، فشار آورده‌اند.
ایرناایرنا18 ساعت قبل
نانسی پاتریشیا پلوسی در ۲۶ مارس ۱۹۴۰ میلادی در خانواده‌ای ایتالیایی - آمریکایی در شهر بندری بالتیمور ایالت مریلند آمریکا متولد شد. نانسی پلوسی کوچک‌ترین فرزند و تنها دختر از هفت فرزند آنونسیاتا و توماس بود. همچنین او از ژانویه ۲۰۰۳ تا ژانویه ۲۰۰۷ میلادی در مجلس نمایندگان آمریکا بود و از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ میلادی عهده دار ریاست مجلس نمایندگان آمریکا شد. پلوسی و ریاست مجلس نمایندگان آمریکاپلوسی در ۲۰۰۷ میلادی به عنوان نخستین زن در تاریخ آمریکا به عنوان ریاست مجلس نمایندگان آمریکا دست یافت. پلوسی و مخالفت با ترامپانتخاب نانسی پلوسی به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا و همزمانی آن با دوران ریاست‌ جمهوری ترامپ، باعث پرچالش شدن مجلس آمریکا شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- هزاران نفر از ساکنان واشنگتن علیه اقدامات دونالد ترامپ و فعالیت‎های ضد زن در این کشور دست به تظاهرات زده و خواستار برکناری رئیس جمهور آمریکا شدند. بارش برف و یخ بندان مانع از حضور هزاران تظاهرات کننده مقابل کاخ سفید و کنگره آمریکا و در چند قدمی هتل ترامپ نشد. به گزارش اسپوتنیک، هدف از این تظاهرات گسترده که زنان در آن شرکت داشتند، استفاده از قدرت سیاسی زنان و جوامع آن‌ها اعلام شده است. معترضان آمریکایی در خیابان‌ها پوستر‌هایی که بر روی آن‌ها نوشته شده بود «حقوق زنان حقوق بشر است»، «آینده را پیش روی زنان و دختران باز کنید» و «برابر به معنای برابر است» در دست داشتند. با وجود آنکه این تظاهرات به صورت مسالمت آمیز برگزار شد، اما ده‌ها افسر پلیس به صورت آماده باش در اطراف کاخ سفید ایستاده بودند.
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
محمد بن‌زاید، ولیعهد امارات متحده عربی، در مقایسه با همتای سعودی خود، محمد بن‌سلمان، شاید کمتر شناخته‌شده باشد؛ اما احتمالا سرنوشت او، تأثیر بیشتری بر آینده خاورمیانه نسبت به محمد بن‌سلمان خواهد داشت. محمد بن‌زاید، ولیعهد امارات متحده عربی، در مقایسه با همتای سعودی خود، محمد بن‌سلمان، شاید کمتر شناخته‌شده باشد؛ اما احتمالا سرنوشت او، تأثیر بیشتری بر آینده خاورمیانه نسبت به محمد بن‌سلمان خواهد داشت. در صورت وقوع چنین احتمالی، یک سؤال مهم پیش می‌آید: محمد بن‌زاید چگونه از نفوذش استفاده خواهد کرد و آیا سیاست‌های او بیشتر به نفع آمریکا خواهد بود یا مردم منطقه خاورمیانه؟ پاسخ این سؤال‌ها را می‌توان در گزارش «چشم‌انداز تاریک محمد بن‌زاید برای آینده خاورمیانه» نیویورک‌تایمز یافت. با همه اینها، محمد بن‌زاید هنوز شخصیتی کم‌نظیر در خاورمیانه است؛ رهبری زیرک با گرایش‌های سکولار که برنامه‌ای مشخص برای آینده منطقه و نحوه اجرای این برنامه دارد. دیده‌بان حقوق بشر درباره شرایط در امارات متحده عربی می‌نویسد: امارات متحده عربی کسانی را که از مقامات این کشور انتقاد کرده‌اند، بازداشت و در برخی موارد مجبور به ترک محل زندگی‌شان کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
با این حال می‌توان اذعان کرد طرح آمریکا هنوز فشار حداکثری برای توافق حداقلی است تا دست ترامپ را برای انتخابات ۲۰۲۰ باز کند. سوریه از دولت در معرض سقوط عبور کرد و عراق شاهد تحولات جدی پیروزی مقاومت در انتخابات بود. تحلیل‌ها نشان می‌داد منطقه شاهد یک زایش امنیتی و سیاسی جدیدی است که به طور حتم منافع آمریکا را در خطر خواهد انداخت. از سوی دیگر کاخ سفید طرح فشار به مرجعیت را کلید زد که در آن حذف حشدالشعبی و عقب نشینی آیت ا … سیستانی از فتوای جهاد طرح شده بود. با این حال می‌توان اذعان کرد طرح آمریکا هنوز فشار حداکثری برای توافق حداقلی است تا دست ترامپ را برای انتخابات ۲۰۲۰ باز کند.

رهبر الهی و امت انقلابی! / بازی جدید آمریکا با مهره‌های منطقه‌ای

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
ایران‌جیبایران‌جیب22 ساعت قبل
کمیتۀ امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه هشدار داد که چنانچه مایک پمپئو همچنان از ارائه اطلاعات به این کمیته دربارۀ سیاستهای خارجی دولت ترامپ خودداری کند، این کمیته وزیر خارجه آمریکا را رسما احضار خواهد کرد. کمیتۀ امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه هشدار داد که چنانچه مایک پمپئو همچنان از ارائه اطلاعات به این کمیته دربارۀ سیاستهای خارجی دولت ترامپ خودداری کند، این کمیته وزیر خارجه آمریکا را رسما احضار خواهد کرد. انگل خطاب به مایک پمپئو گفت: «جلسه دربارۀ جدی‌ترین موضوعاتی است که کشور و کنگره با آن سر و کار دارد؛ از جمله موضوع استفاده از زور توسط دولت آمریکا. نشست ۲۹ ژانویه دومین نشستی است که کمیتۀ امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ماه اخیر برای شنیدن سخنان پمپئو برنامه‌ریزی کرده است. بسیاری از نمایندگان کنگره آمریکا حتی شماری از نمایندگان جمهوریخواه، به دولت ترامپ برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ حمله‌ای که منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران شد، فشار آورده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
زیرا تا زمانی که آمریکا به اطلاعات تراکنش‌های مالی ایران دسترسی نداشته باشد، نمی‌تواند مانع انجام مبادلات مالی بین طرف‌های ایرانی و خارجی شود و عملا تیغ تحریم‌ها کند خواهد شد. بر اساس ماده ۳ کنوانسیون پالرمو، تلاش ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا که معمولا از طریق شبکه‌ای از شرکت‌ها صورت می‌گیرد مصداق جرم سازمان‌یافته فراملی است. از سوی دیگر سپاه پاسداران که به تصریح وزیر بهداشت، نقش جدی در دور زدن تحریم‌های آمریکا دارد، مدت‌هاست در لیست سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی وزارت خارجه و خزانه‌داری آمریکا قرار دارد. بر این اساس با پیوستن ایران به کنوانسیون CFT ایران متعهد می‌شود اطلاعات مالی افراد و مجموعه‌های وابسته به سپاه را که مشکوک به تأمین مالی تروریسم هستند (!) این موضوع به خوبی نشان می‌دهد هسته اصلی برنامه اقدام ایران، پیوستن به این دو کنوانسیون است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار بین الملل-رئیس جمهور آمریکا که روزی مورد احترام همه جهان بود، به یک جوک و شوخی برای سایر رهبران جهان و اکثریت جمعیت دنیا تبدیل شده است. نظر شما درباره اظهارات ترامپ چیست؟ هوئینگ: در شرایط کنونی واقعا این مساله مهم نیست که آیا ترامپ خواستار محاکمه باشد. رئیس جمهور آمریکا که روزی مورد احترام همه جهان بود، به یک جوک و شوخی برای سایر رهبران جهان و اکثریت جمعیت دنیا تبدیل شده است. آنچه که در استیضاح ترامپ مهم است آن است که تاریخ چگونه آن را قضاوت خواهد کرد زیرا در حال حاضر هیچ تحلیل عینی و هدفمندی وجود ندارد. نظر شما چیست؟ هوئینگ: این احتمالا نخستین بار در تاریخ معاصر است که اتهام غیرقانونی بودن در هنگام وقوع یک مساله سیاسی یا راهبرد سیاسی مطرح می‌شود.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
نشست ۲۹ ژانویه دومین نشستی است که کمیتۀ امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ماه اخیر برای شنیدن سخنان پمپئو برنامه‌ریزی کرده است. بسیاری از نمایندگان کنگره آمریکا حتی شماری از نمایندگان جمهوریخواه، به دولت ترامپ برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ حمله‌ای که منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی شد، فشار آورده‌اند. مطابق این اسناد پارناس با یکی از مشاوران دیوید نینس، نماینده جمهوری‌خواه و عضو کمیسیون امنیتی و اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در ارتباط و مراوده نزدیک بوده است. روند استیضاح دونالد ترامپ پس از افشای اسنادی کلید خورد که ظن تلاش ترامپ برای تحت فشار قرار دادن زلنسکی از طریق جلوگیری از ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را تقویت می‌کردند. مجلس نمایندگان که اکثریت کرسی‌های آن را دموکرات‌ها در اختیار دارند ۲۵ دی با تصویب قطعنامه‌ای موارد استیضاح ترامپ را برای رسیدگی نهایی به مجلس سنا ارائه کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدولت آمریکا بعد از سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین یک بار دیگر خودش را در جایگاه قاضی نشانده و در حال اتهام‌پراکنی علیه ایران از یک طرف و موعظه به صداقت از طرف دیگر است. او چند سال پیش در مصاحبه‌ای گفت دولت آمریکا ۹۹ درصد شواهد انفجار را در ۱۱ سپتامبر تعمدا نابود کرده است. حوادث ۱۱ سپتامبر و سقوط مشکوک یک هواپیماروز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، چهار اتفاق به وقوع پیوست. «ری گریفین» و «آلکس جونز» دو نفر از محققان ۱۱ سپتامبر نخستین کسانی بوده‌اند که این فرضیه را مطرح کردند. شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» اندکی قبل از سقوط پرواز ۹۳ گفته بود که دو جنگنده اف‌۱۶ در تعقیب این هواپیما هستند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در دو مصاحبه رادیویی به توجیهات واشنگتن درباره طراحی حمله قریب‌الوقوع به منافع آمریکایی در منطقه توسط سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت. وی مدعی شد که سردار سلیمانی به دمشق و بیروت سپس به بغداد سفر کرده بود و این نشان می‌دهد که وی در حال طراحی حمله‌ای بزرگ بود. وزیر خارجه آمریکا بدون آنکه به حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع سردار سلیمانی اشاره کند، ادعا کرد: ایرانیان نیز امروز باور دارند که [سردار] سلیمانی برای آنان بد بوده است. پمپئو در گفت‌وگوی دیگری با برنامه رادیویی «هیو هوییت» مجری مشهور رادیویی همین ادعاها را تکرار و در عین حال به نقش مهم سردار سلیمانی در منطقه اذعان کرد. وی درباره صادرات نفت ایران نیز مدعی شد: خرید نفت ایران توسط چین غیرقانونی است و ما همه تلاش خود را برای اعمال موثر تحریم‌هایمان در سراسر جهان انجام می‌دهیم و اگر شرکتی چینی باشد که از ایران نفت خریده و قانون ما را نقض می‌کند، ما تحریم‌هایمان را اعمال خواهیم کرد.
مهرمهر1 روز قبل
علیه ما خیلی از این قوانین نرم استفاده کرده‌اند. خیلی هوشیارانه در مجامع بین‌المللی از این قوانین نرم دارند علیه ما استفاده می‌کنند. از طریق قوانین نرم می‌خواهند امنیت، اقتصاد، فرهنگ و سیاست ما را تضعیف کنندوی افزود: از طریق قوانین نرم می‌خواهند امنیت، اقتصاد، فرهنگ و سیاست ما را تضعیف کنند. زیبایی کار شهید سلیمانی در بازدارندگی نامتقارن بودابومحمد عسگرخانی اظهار داشت: این نبرد یک بازی روانی است. زیبایی کار شهید سلیمانی در بازدارندگی نامتقارن بود.
فارسفارس1 روز قبل
علیه ما خیلی از این قوانین نرم استفاده کرده‌اند. خیلی هوشیارانه در مجامع بین‌المللی از این قوانین نرم دارند. این استاد حقوق دانشگاه تهران با اشاره به نقش رسانه‌های غربی در تلاطم امروز بیان داشت: رسانه‌های گروهی آن‌ها خیلی بیشتر و قوی‌تر است. عاریه‌ای که پهلوی‌ به دست آمریکا دادوی افزود: دشمن زمانی تسلیم می‌شود که در حالت بی‌خبری ضربه بخورد و دچار عدم تعادل شود. این فرمول را در عهدنامه مودت علیه ما نیز انجام دادند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یکی از اسناد به دست آمده از صورت جلسات استماع کنگره آمریکا نشان می‌دهد آمریکا از طریق FATF به اطلاعات مالی ایران دسترسی پیدا می‌کند. زیرا تا زمانی که آمریکا به اطلاعات تراکنش‌های مالی ایران دسترسی نداشته باشد، نمی‌تواند مانع انجام مبادلات مالی بین طرف‌های ایرانی و خارجی شود و عملا تیغ تحریم‌ها کند خواهد شد. بر اساس ماده ۳ کنوانسیون پالرمو، تلاش ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا که معمولا از طریق شبکه‌ای از شرکت‌ها صورت می‌گیرد مصداق جرم سازمان‌یافته فراملی است. بر این اساس با پیوستن ایران به کنوانسیون CFT ایران متعهد می‌شود اطلاعات مالی افراد و مجموعه‌های وابسته به سپاه را که مشکوک به تأمین مالی تروریسم هستند (!) این موضوع به خوبی نشان می‌دهد هسته اصلی برنامه اقدام ایران، پیوستن به این دو کنوانسیون است.
مهرمهر1 روز قبل
زیرا تا زمانی که آمریکا به اطلاعات تراکنش‌های مالی ایران دسترسی نداشته باشد، نمی‌تواند مانع انجام مبادلات مالی بین طرف‌های ایرانی و خارجی شود و عملا تیغ تحریم‌ها کند خواهد شد. بر اساس ماده ۳ کنوانسیون پالرمو، تلاش ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا که معمولا از طریق شبکه‌ای از شرکت‌ها صورت می‌گیرد مصداق جرم سازمان‌یافته فراملی است. از سوی دیگر سپاه پاسداران که به تصریح وزیر بهداشت، نقش جدی در دور زدن تحریم‌های آمریکا دارد، مدت‌هاست در لیست سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی وزارت خارجه و خزانه‌داری آمریکا قرار دارد. بر این اساس با پیوستن ایران به کنوانسیون CFT ایران متعهد می‌شود اطلاعات مالی افراد و مجموعه‌های وابسته به سپاه را که مشکوک به تأمین مالی تروریسم هستند (!) این موضوع به خوبی نشان می‌دهد هسته اصلی برنامه اقدام ایران، پیوستن به این دو کنوانسیون است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا برای آنکه دل هواداران جمهوریخواه خود را به دست آورد، به‌رغم جریحه‌دار شدن احساسات مردم ایران، جزئیات جدیدی از شهادت سردار سلیمانی ارائه کرد. آنها (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) با هم هستند. ۱۰، ۹، ۸ … بعد یک دفعه بوم (صدای انفجار ناشی از برخورد موشک با خودروی حامل سردار سلیمانی و المهندس) شنیده شد. این نخستین بار است که ترامپ علیرغم آگاهی از علاقه مردم ایران به سردار سلیمانی، اینچنین به شرح جزئیات عملیات تروریستی علیه وی می‌پردازد. وی حتی به این حقیقت که خبر شهادت سردار جهان را تکان داد نیز اذعان کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری میزان، بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) خواهان مشروط شدن کمک‌های آینده آمریکا به افغانستان شد. در گزارش سیگار که به کنگره آمریکا ارائه شده‌، پیشنهاد شده‌است تا کمک‌های آمریکا به‌صورت درست در افغانستان هزینه شوند و نیز وزارت‌خانه‌های افغانستان در این باره حساب‌ده باشند. جان ساپکو، بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان که روز گذشته این گزارش را به کنگره ارایه می‌کرد، همچنین از چگونگی روند بازسازی افغانستان توسط آمریکا، توضیحات خواست. در همین حال، مک کول، یک عضو کنگره آمریکا می‌گوید که آمریکا از سال ۲۰۰۱ تاکنون در حدود ۱۳۲ میلیارد دلار را در بازسازی افغانستان هزینه کرده‌است. سیگار، در سال ۲۰۰۸ میلادی به منظور نظارت بر چگونگی روند بازسازی در افغانستان، از سوی کنگره آمریکا ایجاد شد.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
برای نمونه پمپئو وزیر امور خارجه امریکا خواستار تصویب فوری لایحه الحاق ایران به کنوانسیون CFT شد. چراکه بنا به گفته استوارت لوی مسئول معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه‌داری آمریکا، FATF به عنوان یکی از ارکان اتاق جنگ اقتصادی (وزارت خزانه‌داری) محسوب می‌شود که وظیفه توسعه استاندارهای مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را دارد. همچنین استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز صراحتا اعلام کرده است که FATF می‌تواند مانع دور زدن تحریم‌ها شود. چراکه کنوانسیون CFT تکمیل کننده پازل تحریمی و فشار حداکثری آمریکا علیه ایران خواهد بود. برای نمونه وزارت خزانه‌داری آمریکا از سال ۲۰۰۷ سپاه قدس را به عنوان حامی تروریسم ذیل دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ شناسایی کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
ایرنا- استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا تاکید کرد: مذاکره با ترامپ هر زمانی که انجام شود، بیشتر شبیه تئاتر و سینما است تا یک مذاکره دیپلماتیک. استاد علوم سیاسی و روابط بین‌المللی دانشگاه آلابامای جنوبی در خصوص پاسخ ایران به اقدام تروریستی آمریکا هم گفت: پاسخ ایران از نظر قانونی متناسب با اقدام آمریکا بود ولی آمریکا پاسخ نظامی ایران را بازدارنده حساب نمی‌کند. بر عکس، دولت ترامپ ترور سردار سلیمانی را عملی بازدارنده در مقابل ایران حساب می‌کند. البته انصراف ترامپ را نباید دائمی حساب کنیم و احتمال چرخش ۱۸۰ درجه‌ای در کارهای او همواره وجود دارد. مذاکره با ترامپ شبیه به تئاتر است تا یک مذاکره دیپلماتیکوی ادامه داد: مذاکره با ترامپ هر زمانی که انجام شود، بیشتر شبیه تئاتر و سینما است تا یک مذاکره دیپلماتیک چون ترامپ و تیمش برای دیپلماسی احترامی ندارند اما به آن افتخار هم می‌کنند.
مهرمهر2 روز قبل
این حمله موشکی قدرت بازدارندگی ایران را در سطح تصمیم، اجرا و هدف گیری دقیق نشان داد و اینکه پایگاه‌های آمریکایی و اسرائیلی درتیررس موشک‌هایی هستند که از ایران یا دیگر مناطق شلیک می‌شود. العهد اعلام کرد: در بعد سیاسی، ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در خاک عراق به تغییر قواعد بازی منجر شد اما نه مطابق مفهوم آمریکایی برای تغییر آنگونه که مارک اسپر وزیر جنگ آمریکا گفت. ایران در زدن سیلی به آمریکاییها درنگ نکرد و برای دفاع از خود و متحدانش در قبال حمله آمریکایی یا غیر آمریکایی اعلام آمادگی کرد و اینکه آمریکا از دادن واکنش خودداری کرد از اولین نشانه‌های غلبه ایران بر آمریکا و شکستن خطوط قرمزی بود که آمریکاییها قرار داده بودند. همزمان اعضای کنگره آمریکا اعم از جمهوریخواهان و دموکراتها خواستار مهار تشدید تنش نظامی با ایران شدند. العهد آورده است: یکی از مهمترین نتایج واکنش ایران، درهم کوبیده شدن برتری طلبی آمریکا بود.

آمریکا مقصر حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
نشست خبری سالانه وزیر امور خارجه روسیهسرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری سالانه وزارت خارجه فعالیت‌های دیپلماتیک کشور طی سال گذشته و مواضع روسیه در قبال مسائل و موضوعات مختلف را تشریح کرد. لاوروف، آمریکا را مسئول فضای بوجود آمده در شب حادثه هواپیمای اوکراینی دانستلاوروف در ادامه نشست سالانه خود با خبرنگاران ضمن اشاره به سانحه ساقط شدن هواپیمای مسافربری اوکراینی و جان باختن جمعی از شهروندان ایرانی، اوکراینی و کانادایی افزود: ساقط شدن هواپیمای اوکراینی ناشی از خطای غیر عمد انسانی بود و ایران نیز با پذیرش مسئولیت نشان داد، حتی پیش از پایان تحقیقات، شجاعت اذعان به این خطای انسانی را دارد. وی تصریح کرد: همه کشورها متوجه شدند که علت وقوع این خطای انسانی، ایجاد تشنج از طرف آمریکا پس از به قتل رساندن ژنرال سلیمانی بوده است. وزیر امور خارجه روسیه برای نخستین بار از اطلاعات محرمانه‌ای گفت: که موجب وقوع این حادثه بود است. لاوروف افزود: قصد اصلی ۳ کشور اروپایی برای راه اندازی ساز و‌کار حل اختلافات در برجام، چرخشی خطرناک است. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: آمریکا مسئول تشدید تنش و ایجاد فضای خطرناک جنگی در شب حادثه ساقط شدن هواپیمای اوکراینی بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پایان معاملات روز کاری پیشین، بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال‏، که ‏از آن به عنوان ‏یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری نفت داد و ستد شده در ‏‏بازار اروپا ‏استفاده می‌شود برای تحویل در ماه مارس با یک درصد معادل ۶۲ سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین‏، به ۶۴ دلار و ۶۲ سنت رسید. در پایان بازار نیویورک نیز بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‏‏شیرین (وست تگزاس اینترمدییت‏) که برای ‏‏قیمت گذاری نفت مصرفی ‏‏آمریکا، به کار ‏برده می‌‏شود ‏برای تحویل ‏در ماه فوریه با یک و دو صدم درصد معادل ۷۱ صدم درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۵۲ سنت رسید. این در حالی است که قیمت این دو شاخص عمده نفتی جهان، یعنی ‏‏نفت خام سبک و شیرین شاخص ‏‏نیویورک و ‏نفت ‏خام سبک ‏‏برنت دریای شمال‏، در پایان معاملات روز چهارشنبه به ترتیب هشت صدم درصد و هفت صدم درصد کاهش یافته بود. علت این کاهش نیز اعلام افزایش میزان نفت خام ذخیره سازی شده آمریکا اعلام شده بود. اما علت افزایش قیمت نفت در بازار جهانی در پایان معاملات روز گذشته به امضای توافقنامه اولیه چین و آمریکا مربوط می‌شود. از سوی دیگر کنگره آمریکا سرانجام توافقنامه تجاری آمریکا- مکزیک وکانادا را تصویب کرد. همچنانکه تولید برخی کشور‌ها و میزان نفت خام ذخیره سازی شده در برخی کشور‌ها نفت مورد نیاز بازار را به خوبی تامین می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید