اخبار کودک همسری - آخرین و مهم ترین اخبار کودک همسری از خبرگزاری‌های ایران | خبری

کودک

ایسناایسنا8 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) امروز (دوشنبه) هشدار داد که با وجود تلاش‌های زیاد در جهت بهبود زندگی کودکان از سال ۱۹۸۹ میلادی، بسیاری از فقیرترین کشورها از این اقدامات عقب مانده‌اند. یونیسف در گزارشی با عنوان سی‌امین سالگرد کنوانسیون حقوق کودک در سازمان ملل، اعلام کرد: فقر و حاشیه نشینی هم‌چنان بهزیستی میلیون‌ها کودک و جوان را در معرض خطر قرار می‌دهد. این در حالی است که همین گزارش هشدار داده که پیشرفت در این زمینه متوقف شده و از سال ۲۰۰۷ میلادی تغییرات اندکی در آن رخ داده است. بنا بر گزارش دویچه‌وله، کنوانسیون حقوق کودک در تاریخ ۲۰ نوامبر ۱۹۸۹ میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد. این پیمان توسط همه کشورهای عضو سازمان ملل به تصویب رسیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ طرح «کودک‌همسری» از سال ۹۵ و پس از ورود فراکسیون زنان مجلس به یکی از اصلی‌ترین مطالبات اجتماعی در حوزه حقوق کودک تبدیل شد. ازدواج کودکان در ایران برخلاف آنچه تصور می‌شود به روستاها و شهرهای کم‌جمعیت محدود نمی‌شود، این موضوع پدیده‌ای است که در سراسر کشور رواج دارد. شهلا اعزازی، مدیر بخش مطالعات زنان انجمن جامعه‌شناسی ایران، پیشتر گفته بود ازدواج کودکان در شهرها بیشتر از روستاهاست و تعداد آن هم در حال افزایش است. اما فاطمه ذوالقدر، عضو کمیسیون فرهنگی و فراکسیون زنان همین مجلس، گفته بود کودک‌همسری باید جرم‌انگاری شود: «ازدواج کودکان باید جرم تلقی شود. همین موضوع نیز سبب می‌شود نگرانی‌ها بابت آینده این آسیب‌های اجتماعی افزایش یابد.
فارسفارس3 روز قبل
دستیار سابق رئیس جمهور با بیان اینکه اگر اصلاح‌طبان نبودند آقای روحانی رأی نمی‌آورد، گفت: معتقدم تا جایی که ارزیابی و قضاوت می‌شود، عملکرد دولت به پا و حساب اصلاح‌طلبان هم نوشته می‌شود. الان هم من جزو آنها هستم و لذا معتقدم تا جایی که ارزیابی و قضاوت می‌شود، عملکرد دولت به پا و حساب اصلاح‌طلبان هم نوشته می‌شود دیگر، بالاخره با آن پشتوانه این دولت بر سر کار آمده است. یک بحث اعتدال است که مطرح می‌شود. * کجا این رقم‌ها را اعلام کردند؟ پژوهشکده آمار و دستگاه‌ها قرارداد می‌بندند و برای آنها کار می‌کنند و اینها پروژه است. یک نکته در بحث زنان شاغل این است که وقتی سرشماری می‌شود یا سایر سوالاتی که مطرح می‌کنند، زنان کشاورز وقتی از آنها سوال می‌شود شاغل هستید یا خیر، می‌گویند شاغل نیستیم.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
شهیندخت مولاوردی روز چهارشنبه به خبر‌هایی درباره احتمال قرار گرفتن نامش به عنوان سر لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد. انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اصلاح طلبان تبدیل به یک چالش بزرگ شده است. از جنجال طرح «سرا» (سامانه رای سنجی اصلاح طلبان) گرفته تا انتخاب سرلیست محافل سیاسی اصلاح طلبان را به خود مشغول کرده است. نام شهیندخت مولاوردی در برخی رسانه‌های اصلاح طلب مطرح شده است، تاکنون هیچ یک از اعضای شورای اصلاح طلبان در این باره اظهار نظری نکرده‌اند. اما حالا برای هیچ ناظری قابل تصور نیست که اصلاح طلبان بتوانند موفقیت چهار سال پیش را تکرار کنند.
فراروفرارو4 روز قبل
مولاوردی از جمله فعالان زن اصلاح طلب است که سابقه فعالیت در جبهه مشارکت داردفرارو- شهیندخت مولاوردی روز چهارشنبه به خبر‌هایی درباره احتمال قرار گرفتن نامش به عنوان سر لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد. انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اصلاح طلبان تبدیل به یک چالش بزرگ شده است. از جنجال طرح «سرا» (سامانه رای سنجی اصلاح طلبان) گرفته تا انتخاب سرلیست محافل سیاسی اصلاح طلبان را به خود مشغول کرده است. نام شهیندخت مولاوردی در برخی رسانه‌های اصلاح طلب مطرح شده است، تاکنون هیچ یک از اعضای شورای اصلاح طلبان در این باره اظهار نظری نکرده‌اند. اما حالا برای هیچ ناظری قابل تصور نیست که اصلاح طلبان بتوانند موفقیت چهار سال پیش را تکرار کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
وی ادامه داد: با توجه به گستردگی جامعه هدف، پرسش‌ها بدون پیش داوری طراحی شده تا بررسی شود کودک همسری چه آثاری در جامعه خواهد داشت. صحاف با بیان این‌که شیوع کودک همسری در سال ۸۸ در آذربایجان شرقی هفت درصد بود، افزود: شیوع کودک همسری در سال ۹۸ به ۱۱ درصد رسیده است. وی ادامه داد: پسران طلاق گرفته‌ی زیر ۱۸ سال در استان، ۸۳ نفر یعنی یک درصد بوده است. معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان شرقی افزود: این موضوع بررسی عظیم جهادی را می‌طلبد، در این راستا اداره کل بهزیستی استان پرسشنامه‌هایی را طراحی کردند. وی افزود: پرسشنامه‌ها به صورت شش شکل ارائه می‌شود، گرایش‌ به کودک همسری، آمار کودک همسری و علل کودک همسری، پیامدهای کودک همسری و غیره از جمله موارد مطرح شده در پرسشنامه‌ها است.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: طی سال‌های ۹۸ و ۹۷، ازدواج دختران زیر ۱۸ سال در استان، ۴۲ درصد افزایش یافته است. فرگل صحاف معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی در نشست تخصصی با بانوان فرهیخته، مدیران زن و کارآفرینان آذربایجان شرقی، با بیان این‌که آذربایجان شرقی درکشور دارای رتبه‌ی دوم کودک همسری است، گفت: براساس این آمار، اداره کل بهزیستی استان، بررسی پروژه‌های شیوع شناسی ازدواج‌های زود هنگام در استان را به عنوان اولین پروژه در سطح کشور آغاز کرده است. صحاف با بیان این‌که شیوع کودک همسری در سال ۸۸ در آذربایجان شرقی هفت درصد بود، افزود: شیوع کودک همسری در سال ۹۸ به ۱۱ درصد رسیده است. معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان شرقی افزود: این موضوع بررسی عظیم جهادی را می‌طلبد، در این راستا اداره کل بهزیستی استان پرسشنامه‌هایی را طراحی کردند. وی افزود: پرسشنامه‌ها به صورت شش شکل ارائه می‌شود، گرایش‌ به کودک همسری، آمار کودک همسری و علل کودک همسری، پیامدهای کودک همسری و غیره از جمله موارد مطرح شده در پرسشنامه‌ها است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
وی با بیان اینکه انتصاب زنان برای دولت بسیار مهم است، افزود: در سال ۱۳۹۶درصد انتصاب زنان مدیر، ۱۳٫۶درصد بود که این شاخص هم اکنون به ۱۸٫۸درصد افزایش یافته است. معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، ادامه داد: خوشبختانه آذربایجان شرقی در بین استان‌ها دارای بیشترین انتصاب بانوان است؛ معتقدم با وجود زنان فرهیخته زیاد در این استان کمبودی برای انتصاب مدیران زن در آذربایجان شرقی نداریم. ابتکار تاکید کرد: طرح‌های اجرا شده و موفق نیاز به گسترش و استمرار دارند تا بتواند جمعیت وسیعی از مخاطبان را در برگیرد. وی توان افزایی سازمان‌های مردم نهاد را یکی از جهت‌گیری‌های معاونت امور زنان و خانواده عنوان کرد و ادامه داد: ۱۸۰ تشکل در هفتمین دوره‌ سازمان‌های مردم‌نهاد فعال حوزه زنان از چهار استان شرکت کردند. معصومه ابتکار در سفر یکروزه خود به استان آذربایجان شرقی ضمن حضور در مناطق زلزله زده سراب، در مراسم افتتاحیه نشست منطقه‌ای تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد فعال حوزه زنان و خانواده نیز حضور یافت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
معاون‌ رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این‌که حمایت از دختران بازمانده از تحصیل جزو جهت‌گیری‌های مهم ما است، گفت: یکی از راهکارهای جلوگیری از کودک همسری این است، اجازه ندهیم دختران از تحصیل باز بمانند یا ترک‌تحصیل کنند. ابتکار در ادامه با اشاره به تصویب سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در آذربایجان شرقی، گفت: آذربایجان شرقی پیشگیری‌های لازم را جهت تحقق شاخص‌های عدالت جنسیتی در سال آینده انجام دهد. وی ادامه داد: خوشبختانه آذربایجان شرقی بین استان‌ها دارای بیشترین انتصابات بانوان است، معتقد هستم کمبودی برای انتصاب مدیران زن در آذربایجان شرقی نداریم. وی بیان کرد: طرح‌های اجرا شده و موفق برای در بر گرفتن جمعیت وسیعی از مخاطبان، نیاز به گسترش و استمرار دارند. وی با بیان این‌که اجرای طرح محصولات سالم و استاندارد از طرح‌های موفق اجرا شده است، افزود: این طرح باید در سطح روستاهای بیشتری اجرا شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون‌ رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این‌که حمایت از دختران بازمانده از تحصیل جزو جهت گیری‌های مهم ما است، گفت: یکی از راهکارهای جلوگیری از کودک همسری این است، اجازه ندهیم دختران از تحصیل باز بمانند یا ترک‌تحصیل کنند. ابتکار در ادامه با اشاره به تصویب سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در آذربایجان شرقی، گفت: آذربایجان شرقی پیشگیری‌های لازم را جهت تحقق شاخص‌های عدالت جنسیتی در سال آینده انجام دهد. وی ادامه داد: خوشبختانه آذربایجان شرقی بین استان‌ها دارای بیشترین انتصابات بانوان است، معتقد هستم کمبودی برای انتصاب مدیران زن در آذربایجان شرقی نداریم. وی بیان کرد: طرح‌های اجرا شده و موفق برای در بر گرفتن جمعیت وسیعی از مخاطبان، نیاز به گسترش و استمرار دارند. وی با بیان این‌که اجرای طرح محصولات سالم و استاندارد از طرح‌های موفق اجرا شده است، افزود: این طرح باید در سطح روستاهای بیشتری اجرا شود.
پارس نیوزپارس نیوز1 هفته قبل
به گزارش پارس نیوز، حجت الاسلام سید مهدی بهشتی، مدیر مرکز مشاوره عطر زندگی گفت: «جلسه مناظره‌ای با موضوع «چند همسری؛ خوب یا بد؟» در مرکز مشاوره عطر زندگی با حضور اساتید مخالف موضوع از مرکز مشاوره عطر زندگی و اساتید موافق از موسسه حیات حسنی قم و حضور مخاطبینی از عموم مردم برگزار می‌شود.» وی افزود: «در راستای تحقق و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و با توجه به حساسیت‌های اخیر ایجاد شده در موضوع چند همسری، تصمیم گرفتیم تا با مروجان اصلی این طرح که از موسسه حیات حسنی واقع در شهرستان قم هستند، مناظره‌ای را برگزار کنیم.» مدیر مرکز مشاوره عطر زندگی با بیان اینکه برگزاری جلسات مناظره مرکز تنها اختصاص به این موضوع ندارد و در مورد موضوعات مختلفی همچون تفکیک جنسیتی، تک فرزندی، ورود زنان به ورزشگاه، کودک همسری، آگاهی جنسی کودکان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: «در این جلسات دو استاد بسیار توانمند از دو طیف مختلف فکری دعوت شده و با حضور مخاطبینی از عموم مردم به صورت بی طرف و در فضایی عقلانی و صمیمی به میزبانی مرکز مشاوره عطر زندگی برگزار می‌شود.» وی در پاسخ به این سوال که آیا سیاست خاصی را در برگزاری اینگونه جلسات پیگیری می‌کند یا خیر، ابراز داشت: «تنها سیاست و دغدغه مرکز مشاوره عطر زندگی سلامت روح و روان آحاد جامعه عزیزمان و اجرای سبک زندگی ایرانی اسلامی است و این جلسات در فضایی بسیار آزاد و بدون هرگونه جهت گیری خاص برگزار و آرای مختلف و متفاوت در آن طرح و تصمیم گیری برعهده مخاطب آزاداندیش قرار داده می‌شود.» وی اظهار داشت: «برای مثال در مناظره مربوط به چند همسری با وجود مخالفت نسبی مرکز با طرح و اجرای چند همسری در جامعه، سعی می‌شود جلسه به صورت بی طرف اداره شود تا قضاوت با مردم خوش فکر و فهیم کشور عزیزمان باشد. سایر جلسات مناظره هم به همین صورت برگزار خواهد شد.» علاقه‌مندان برای حضور در این نشست‌ها می‌تواند عصر پنج شنبه هر هفته (اولین جلسه ۲۳ آبان) از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مرکز مشاوره عطر زندگی واقع در خیابان لواسانی غربی (فرمانیه)، روبروی کوچه صالحی شمالی، مجتمع فرهنگی تاریخی آفتاب حضور پیدا کنند. شرکت کنندگان برای حضور در جلسات می‌توانند نام خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۷۹۱ ارسال و یا با شماره تماس ۲۲۸۰۱۱۷۰ تماس بگیرند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
نوجوان ۱۳ساله اهل یکی از روستاهای آبادان ادعا کرد که نمی‌خواهد ازدواج کند و پدرش به زور او را مجبور کرده تا با فرزند شیخ ازدواج کند. در پی مراجعه یک دختر ۱۳ساله از روستاهای اطراف آبادان به همراه یکی از بستگانش به یکی از مراکز روستایی درخصوص مشاوره عقد، این دختر نوجوان اشک کارمندان این مرکز را در آورد. دختر ۱۳ساله که بسیار لاغر اندام و ضعیف است و مرتب اشک می‌ریخت در ادامه گفت: من بچه هستم و ازدواج برایم خیلی زود است. مسئولان مدرسه‌ای که در آن درس می‌خوانم نیز بارها با پدرم حرف زدند اما او می‌گوید باید با این پسر ازدواج کنی و حرف حرف پدرم است؛ ازاین رو سیدزین العابدین موسوی، فرماندار ویژه آبادان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار رکنا اظهار داشت که اگر دختر نوجوان نخواهد تن به این ازدواج بدهد شخصا وارد عمل خواهم شد و از طریق مراجع قضایی جلوی این ازدواج را خواهم گرفت. لازم به ذکر است یک منبع آگاه که نخواست نامی از اوبرده شود درگفت و گو با رکنا گفت: در روستاهای اطراف شهرستان آبادان مادرانی ۱۲و۱۳ساله وجود دارند که این موضوع نوعی کودک همسری است و متاسفانه تاکنون هیچ کس موفق نشده با این معضل برخورد کند.

فیلم | مهمان برنامه تلویزیونی که ۱۱ فرزند دارد: وقتی پسر به ۱۵ سالگی رسید باید ازدواج کند

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل

فیلم | مهمان خاص یک برنامه تلویزیونی: کودک همسری؟ پسر وقتی ۱۵ ساله شد باید ازدواج کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال غربی نطنز، در دامنه کوه کرکس، روستایی قرار دارد که به اعتبار معماری بومی و بناهای تاریخی پرتنوعش از روستاهای استثنایی ایران است. ابیانه نقطه‌‏ای خوش منظره و خوش آب و هوا و دارای موقعیت طبیعی مساعدی است که در این بخش از ایرانگردی قصد داریم به آن سری بزنیم، پس همراهمان باشید.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
برگزاری جشنواره بزرگ «ورزش و شادابی، سلامت و نشاط» برگزاری جشنواره بزرگ «ورزش و شادابی، سلامت و نشاط» از اقداماتی که به مناسبت این هفته به همت هیئت ورزش‌های همگانی استان قزوین، استانداری قزوین و جمعی از دستگاه‌های اجرایی برگزار شد. جشنواره بزرگ «ورزش و شادابی، سلامت و نشاط» با اجرای گروه کر بانوان، اجرای گروه‌های ورزشی بانوان استان قزوین و اجرای نمایش لحظات شادی برای بانوان استان قزوین رقم زد. عضو شورای شهر قزوین خاطرنشان کرد: امروز شورای شهر قزوین امکانات و خدمات ورزشی و زیرساختی را در حوزه زنان به‌صورت قابل توجهی افزایش داده و تلاش شده تا با توسعه این خدمات در مناطق کم برخوردار شهر زنان از امکانات ورزشی بهره‌مند شود. قوامی افزود: بهره‌برداری و افتتاح پارک بانوان جنوب شهر از دیگر برنامه‌های جدی شورای شهر قزوین به منظور افزایش سرانه ورزش و سلامتی در بین بانوان استان قزوین است. وی بیان کرد: اختصاص سانس مناسب به بانوان در سالن‌ها و استخرهای ورزشی دولتی در استان قزوین، توسعه امکانات ورزشی در مناطق کم برخوردار و فرهنگ‌سازی در حوزه ورزش بانوان از اقداماتی است که به صورت جدی در دست پیگیری است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
این روزها «چندهمسری» در حالی به صورت رسمی در جامعه ترویج می‌‏شود، روایتی میدانی از پدیده‏ «چندهمسری» در استان سیستان و بلوچستان را بخوانید. ترویج‭ ‬چند‌همسری در‭ ‬تهرانبعضی‏ها فکر می‏کنند چند‌همسری مختص سیستان و بلوچستان و استان‏های جنوبی ایران است. آیا اینها حق تاهل ندارد؟ نظام خانواده شامل بخش‏های مختلفی است و چندهمسری هم یکی از ضلع‏های این مجموعه است. او در واکنش به آمار منتشر شده‏ی ۱۰۰ هزار نفری خانواده‏های چندهمسری که از سوی موسسه حیات حسنی مطرح شده، می‏گوید: «در ایران به آمار دقیق دسترسی نداریم. چندهمسری چندان در جامعه رواج ندارد و آن هم احتمالا بیشتر مربوط به کسانی است که تمکن مالی بالایی دارند.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 هفته قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
ورود قوه قضائیه به این موضوع اشکالات خصوصی‌سازی را برملا کرد. از دختر آبی تا حواشی تراکتورسازیسخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره قضیه دختر آبی، گفت: تا امروز عکس‌العمل مناسبی را از مراجع ذی‌ربط شاهد نبوده‌ایم. دلیل اخراج قاضی‌هاسخنگوی قوه قضائیه درباره برکناری ۶ قاضی که اخیرا توسط دادستان کل اعلام شد، اظهار کرد: ای کاش دادستان کل کشور خودشان توضیح می‌دادند. وی ادامه داد: هر کجا افراد متخلف شناسایی شوند، قوه قضائیه با آنها برخورد می‌کند. البته قانون ما در این رابطه ناقص است و از خواسته‌های ما این است که مجلس به این موضوع ورود کند.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
بیش از ۷۶ درصد از شرکت کنندگان در افکارسنجی اخیر وزارت اطلاعات، اقدامات قوه قضاییه را در برخورد با مفاسد را پسندیده‌اند و اظهار رضایت داشته‌اند. اسماعیلی درباره جذب پدیرفته شدگان آزمون استخدامی قوه قضاییه گفت: با پیگیری‌های انجام شده ما نحوه جذب پذیرفته شدگان آزمون قوه قضاییه سال ۹۶ را با دولت به توافق رسیدیم و فرایند آن مشخص شد و تا پایان سال ۹۸ جذب می‌شوند. وی درباره حادثه قطار سمنان-تبریز گفت: در سفر ریاست قوه قضاییه به آذربایجان شرقی یکی از مطالبات مطروحه تعیین تکلیف حادثه قطار سمنان بود. دستگاه قضا چنانچه در این مسیر مواجه با تخلفی که در اختصاص ارز و چه از نظر ثبت سفارش شوند با آن برخورد خواهند کرد. اراده برخورد قوه قضاییه برخورد با فساد است و در هر کجا تخلفی صورت گیرد با آن برخورد می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
وی ادامه داد: اما این طرح معتقد است که یک ممنوعیتی را به صورت کلی برای ازدواج افراد زیر ۱۸ سال ایجاد کنیم. اگر بخواهیم در این خصوص کلا ممنوعیتی را برای ازدواج افراد بالای ۱۳ سال ایجاد کنیم مطلوب نبوده و مبنای شرعی ندارد. نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون با ایجاد این ممنوعیت مخالف هستند. ممنوعیت به صورت کلی راهی به پیش نمی‌برد، اما شاید برای ساماندهی این موضوع برای مثال برای ازدواج افراد بالای ۱۳ سال شرایط را سخت و دشوارتر کنیم تا افرادی که می‌خواهند در این سن ازدواج کنند از شرایطی خاصی برخوردار باشند. این بدین معنا است که مجلس شورای اسلامی هنوز کلیات این طرح را مورد بررسی قرار نداده است.
فراروفرارو2 هفته قبل
نام پزشکیان، عارف و مطهری به عنوان گزینه‌های احتمالی سرلیستی اصلاح طلبان مطرح استفرارو- اخبار و شایعات فراوانی در روز‌های اخیر از موضع انتخاباتی اصلاح طلبان و مباحث مطرح شده در این طیف سیاسی شنیده می‌شود. در همین راستا بر پایه فرضیه کنار رفتن عارف، گمانه زنی‌های زیادی درباره سرلیست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس مطرح شده است. هر چند این اخبار تائید نشده‌اند، اما به نظر می‌رسد اصلاح طلبان به این گزینه فکر کرده‌اند. اما از سوی دیگر برخی اصلاح طلبان معتقدند مطهری گزینه مناسبی نیست چرا که سر لیست اصلاح طلبان باید یک اصلاح طلب سرشناس و قدیمی باشد. گفته می‌شود شاید یک زن سرلیست اصلاح طلبان باشد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
اخبار و شایعات فراوانی در روز‌های اخیر از موضع انتخاباتی اصلاح طلبان و مباحث مطرح شده در این طیف سیاسی شنیده می‌شود. فرارو: اخبار و شایعات فراوانی در روز‌های اخیر از موضع انتخاباتی اصلاح طلبان و مباحث مطرح شده در این طیف سیاسی شنیده می‌شود. در این وضعیت روز‌های اخیر گزارش‌های متفاوتی از رایزنی‌های انتخاباتی اصلاح طلبان منتشر شده است. اما از سوی دیگر برخی اصلاح طلبان معتقدند مطهری گزینه مناسبی نیست چرا که سر لیست اصلاح طلبان باید یک اصلاح طلب سرشناس و قدیمی باشد. انتخاب یک اصلاح طلبانتخاب یک اصلاح طلب به عنوان سرلیست هدف اصلی شورای عالی هماهنگی اصلاح طلبان است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
وی ادامه داد: اما این طرح معتقد است که یک ممنوعیتی را به صورت کلی برای ازدواج افراد زیر ۱۸ سال ایجاد کنیم. اگر بخواهیم در این خصوص کلا ممنوعیتی را برای ازدواج افراد بالای ۱۳ سال ایجاد کنیم مطلوب نبوده و مبنای شرعی ندارد. نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون با ایجاد این ممنوعیت مخالف هستند. ممنوعیت به صورت کلی راهی به پیش نمی‌برد، اما شاید برای ساماندهی این موضوع برای مثال برای ازدواج افراد بالای ۱۳ سال شرایط را سخت و دشوارتر کنیم تا افرادی که می‌خواهند در این سن ازدواج کنند از شرایطی خاصی برخوردار باشند. این بدین معنا است که مجلس شورای اسلامی هنوز کلیات این طرح را مورد بررسی قرار نداده است.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی2 هفته قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
​گزارش جهانی کودک در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که سنگاپور، سوئد و فنلاند بهترین کشورهای جهان برای گذراندن دوران کودکی سلامت، مفید و کم‌‌خطرتر هستند. این شاخص بر اساس معیارهایی همچون بهداشت و سلامت، سطح و فراگیری آموزش، نرخ کار کودکان، میزان شیوع کودک همسری و میزان خشونت رایج علیه کودکان محاسبه می‌شود. مطابق گزارش سال ۲۰۱۹ این نهاد حامی کودک، سنگاپور همچون سال ۲۰۱۸ بهترین کشور جهان برای رشد و نمو کودکان است. شاخص تهدید دوران کودکی برای ایران در سال ۲۰۱۹، ۸۶۹ بوده و در میان ۱۷۶ کشور جهان رتبه ۷۹ را به خود اختصاص داده است. در گزارش سال جاری میلادی نهاد حامی کودک، آمریکا در رتبه ۳۶، عربستان در جایگاه ۴۵ و ترکیه در جایگاه ۶۶ قرار دارند.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
بر اساس جدول منتشرشده در پایگاه رسمی نهاد نجات کودک، ایران در رتبه‌بندی ۲۰۱۹ این نهاد، در رده هفتاد و نهمین کشور دنیا قرار گرفته است. امتیاز ایران در این رتبه‌بندی در سال ۲۰۰۰ برابر ۷۸۹ بوده که در سال ۲۰۱۹ به ۸۶۹ رسیده است. بر اساس گزارش این نهاد در سال ۲۰۱۹، سنگاپور بهترین کشور جهان برای رشد کودکان است. پس از سنگاپور کشورهای سوئد، فنلاند، نروژ، اسلوونی، آلمان، ایرلند، ایتالیا، کره جنوبی و بلژیک در رده‌های دوم تا دهم این رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند. روسیه و بوسنی به طور مشترک در رتبه ۳۸ دنیا قرار گرفته و در کشورهای حوزه خلیج فارس، قطر در رتبه ۴۰، امارات در رتبه ۴۳ و عربستان در رتبه ۴۵ قرار دارند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/گیلانعضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به تقابل زن و مرد در دیدگاه‌های فمینیستی، ‌ گفت: تحقق حقوق زنان با همراهی مردان میسر خواهد شد. نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حقوق زنان در قوانین ما در جایگاه دوم قرار دارد، تصریح کرد: حق طلاق، حق تحصیل، حق خروج از کشور و … با مرد است. وی با بیان اینکه طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و بیمه زنان خانه‌دار را در برنامه ششم گنجاندیم، ادامه داد: بهبود وضعیت زنان به بهبود وضعیت جامعه منجر می‌شود و زنان توانمند یک جامعه توانمند می‌سازند. عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر لزوم همراهی و همگامی مردان و زنان و ایجاد آگاهی نسبت به حقوق زنان، تصریح کرد: شاید در موضوع کودک‌همسری هنوز قانون مناسب را تصویب نکرده باشیم، اما جامعه آگاهی لازم را پیدا کرده است. وی ﻻﯾﺤﻪ ﺗاﻣﯿﻦ اﻣﻨﯿﺖ زﻧﺎن در ﺑﺮاﺑﺮ ﺧﺸﻮﻧﺖ را نیازمند اجرای دقیق دانست و اظهار کرد: جامعه باید درگیر دفاع از حقوق زنان شود و با انتظار صرف از مسئولان هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
براساس گزارش جهانی کودک در سال ۲۰۱۹سنگاپور همچون سال ۲۰۱۸ بهترین کشور جهان برای رشد و نمو کودکان است. شاخص تهدید دوران کودکی برای ایران در سال ۲۰۱۹، ۸۶۹ بوده و در میان ۱۷۶ کشور جهان رتبه ۷۹ را به خود اختصاص داده است. گزارش جهانی کودک در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که سنگاپور، سوئد و فنلاند بهترین کشورهای جهان برای گذراندن دوران کودکی سلامت، مفید و کم‌ خطرتر هستند. مطابق گزارش سال ۲۰۱۹ این نهاد حامی کودک، سنگاپور همچون سال ۲۰۱۸ بهترین کشور جهان برای رشد و نمو کودکان است. شاخص تهدید دوران کودکی برای ایران در سال ۲۰۱۹، ۸۶۹ بوده و در میان ۱۷۶ کشور جهان رتبه ۷۹ را به خود اختصاص داده است.
رکنارکنا2 هفته قبل
ولی دو روز پس از آنکه شخصی ناشناس طوماری درست کرد و درخواست توقف فروش این لباس را مطرح کرد کی‌مارت آن را از کالاهایش حذف کرد. «شانون ب» در طومارش در تارنمای Change. org نوشته «لباس عروسی برای کودکان و در اندازه‌های مخصوص آنان در قفسه‌های فروشگاه کی‌مارت موجود است». شانون ادامه داده «خانواده‌های ۱۲ میلیون کودک (دخترهای ۶ ساله‌ای که این «لباس» به تن‌شان می‌خورد) هر سال آنان را بدون رضایت خودشان می‌فروشند یا به ازدواج شخصی در می‌آورند. این لباس عروس کودک را از قفسه‌های‌تان جمع کنید». معلوم نیست این طومار تا چه حد بر تصمیم کی‌مارت اثر داشته، چون تا کنون فقط ۲۱۵ امضا جمع شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
وی گفت: این استان در حوزه اقتصادی متاسفانه در جایگاه خوبی قرار ندارد و این در شان این استان نیست. وی گفت: در خصوص جرایم ارتکابی در استان ۳ جرم مواددمخدر با ۲۹ درصد جمعیت , سرقت با ۲۵ درصد , جرایم علیه اشخاص با ۱۲ درصد بالاترین جرایم هستند. وی گفت: باید تلاش شود بی جهت کسی را به زندان نفرستیم و قرار دادهای صادره باید متناسب باشد. وی گفت: میانگین جمعیت زندانی مواد مخدر ۳۶ درصد , سرقت ۳۰ درصد و جرایم علیه اشخاص ۱۰ درصد است. سید حمزه امینی نماینده مردم هشترود وچاراویماق هم خواستار خروج زندان هشترود ازداخل شهر به خارج ازشهر را شد.

به انتهای لیست رسیدید