کودک آزاری

کودک آزاری

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، «جرالد ریدزدیل» بدنام‌ترین کشیش کلیسای شهر «بالارات» استرالیا بود که سال ۱۹۹۴ به جرم تجاوز به دهها کودک به زندان افتاد و دستگیری وی در آن سالها سرو صدای زیادی به پا کرد. به گفته این وکیل، کلیسای کاتولیک در دادگاهی که اوایل سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار شد خود را مسئول این فضاحت دانست. بر همین اساس اسقف اعظم «رونالد مولکرنز» اعتراف کرد به دلیل اینکه نتوانسته از قربانی در برابر تجاوز جنسی «جرالد» محافظت کند مسئولیت پرداخت این غرامت را به عهده خواهد گرفت. وی گفت: این نخستین بار است که کلیسا قبل از محاکمه، مسئولیت حقوقی یک پرونده را به طور علنی پذیرفته است. «کورتین» درباره به جریان افتادن این پرونده نیز افزود: پرونده تجاوز به موکل من به دلیل تغییرات قانونی که به درخواست کمیسیون سلطنتی کودک آزاری در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت، توانست به جریان بیافتد.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
نمایش خانگی: شنبه ۷ دیماه ۱۳۹۸ سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر خبری در سایت خود منتشر کرد. متن خبر از قرار زیر است: «به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر، پس از چند جلسه با حضور مدیران سرویس‌های پخش اینترنتی فیلیمو، آپارات، نماوا و سرویس ویدیوی کافه‌بازار با سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر توافق شد که مذاکرات برای ایجاد تفاهم و با هدف تحقق تنظیم‌گری منصفانه فی مابین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و چهار شرکت به انجام رسد. اما سوال اینکه: مگر سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر بر اساس نامش مقررات و آیین نامه هایی ندارد و مگر مجوزهایی که تاکنون صادر شده است بر اساس همان مقررات نبوده است که در جلسات محرمانه با هدایت فردی خاص در سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر، باید تفاهم و توافقات جدیدی بوجود آید؟! مگر قرار نیست سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر همین موضوعات را تنظیم نماید؟! آیا رسالت سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر این است که فضای رقابت ناعادلانه را در کشور نهادینه نماید؟!
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/بوشهر رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: هر چند کودک آزاری و کودک همسری امری تقبیح شده است ولی باید بر اساس آمار دقیق موضوعات را اولویت گذاری و پیگیری کنیم. رئیس کل دادگستری استان بوشهر عنوان کرد: هر چند کودک آزاری و کودک همسری امری تقبیح شده است ولی باید بر اساس آمار دقیق موضوعات را اولویت گذاری و پیگیری کنیم. مریم آذرشب به اهداف اصلی این طرح اشاره کرد و یادآور شد: مقابله با این آسیب در راستای سیاست‌های حمایتی از حقوق کودکان و نوجوانان، پیشگیری از بروز کودک آزاری/ کودک همسری و فرهنگ سازی در این خصوص و مداخلات لازم و به موقع به منظور کنترل و کاهش کودک آزاری / کودک همسری و پیامدهای ناشی از آن از اهداف اساسی این طرح است. مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر به اهداف جزئی این طرح نیز اشاره کرد و گفت: ارتقای سطح آگاهی عمومی بالاخص کودکان، والدین، مربیان آموزش و پرورش و تسهیل گران در خصوصپدیده کودک آزاری/ کودک همسری و توانمندسازی افراد جامعه در خصوص مقابله با کودک آزاری و کودک همسری و همچنین ارتقای سطح آگاهی تخصصی کارکنان نهادهای مرتبط با پدیده کودک آزاری / کودک همسری از جمله این اهداف است. وی بیان کرد: مداخلات درمانی و توانبخشی به منظور کاهش عواقب کودک آزاری / کودک همسری، ارائه حمایت‌های مددکاری، قضایی و اجتماعی به گروه هدف و حمایت از کارکنان نهادهای مرتبط با پدیده کودک آزاری / کودک همسری نیز از دیگر اهداف این طرح است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی با بیان اینکه تلاش‌های صورت گرفته در خصوص کاهش طلاق منجر به کاهش شدت رشد آن شده اما متوقف نشده است، افزود: باید نسبت به آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق حساسیت‌سازی و واکنش جدی به آن داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی مهاجر، هجرت، مهر، فرزندان آفتاب، عشق و خوب ویژه معتادان، منقاضیان طلاق، زوجین در شرف ازدواج، خانواده زندانیان و سربازان برگزار می‌شود. رئیس پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری با اشاره به انتخابات اسفندماه امسال گفت: ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی راه‌اندازی و کمیته‌ای برای تذکر و پس از آن برخورد قانونی تشکیل شد. وی از آزادسازی حاشیه زاینده رود خبر داد و گفت: طرح تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان انجام و در شهرستانهای بن و بروجن کامل انجام و این تخلف به صفر رسید. وی با اشاره به ممنوعیت ارائه قلیان در اماکن عمومی استان تشریح کرد: بیش از ۱۲۰ مرکز عمومی ارائه قلیان در استان تعطیل شد که با تعهد بازگشایی شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، این باند پدوفیلی متشکل از دو زن و دو مرد، در جدیدترین نقشه خود قصد ربودن، شکنجه، تجاوز و قتل یک کودک را طراحی کرده بودند که با تلاش پلیس ایالت میشیگان آمریکا تیرشان به سنگ خورد. اشتراک تصاویر و این فیلم‌ها سرانجام کار دست اعضای باند داد و پلیس خیلی زود هرچهار نفر را شناسایی کرد. اعضای باند درست چند ساعت پیش از عملی کردن نقشه ربودن کودک ۵ ساله توسط ماموران پلیس دستگیر شدند و تمام نقشه شان ناکام ماند. گفتنی است آمار ۲۰ درصدی آزار جنسی کودکان در آمریکا، این جرم را تبدیل به شایع‌ترین انحرافات جنسی در این کشور کرده است. مطالعات نشان می‌دهد کودکانی که مورد غفلت والدین شان قرار می‌گیرند و یا تنها هستند بیشتر در معرض خطر آزار یک فرد پدوفیلی قرار دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
با این حال اثبات دست داشتن رسمی عربستان و امارات در ترور سردار سلیمانی نیازمند مستندات بسیار و تحقیقات ویژه است. سخنانی که به طور ضمنی به هماهنگی‌های بین آمریکا و عربستان پیش از ترور سردار سلیمانی اشاره می‌کند. طوری که مطبوعات سعودی سردار سلیمانی را «تروریستی» توصیف کردند که «کشته شد و با کشته شدن وی، طرح‌های تخریبی ایران نیز به پایان خط رسید». طی گفتگوها یکی از دستیاران ارشد عسیری این سوال را مطرح می‌کند که این برنامه‌ها و نقشه‌ها می‌تواند، ترور سردار سلیمانی را هم دربرگیرند. این درحالی است که «جورج نادر» روابط بسیار مرموز و محرمانه‌ای با لابی صهیونیستی در آمریکا و سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) برقرار کرده است.
ایسناایسنا6 روز قبل
وی در مورد نسبت آزار دهنده‌ها، اذعان می‌کند که مطابق مستندات، تمامی آزارها از طرف افراد آشنا صورت گرفته است، پدر، مادر، خواهر، برادر، ناپدری، نامادری و اقوام، افرادی هستند که محدوده این اطلاعات را از آن خود کرده‌اند. مسئول سانسور می‌کند، معلم سانسور می‌کند، خانواده سانسور می‌کند، من و شما سانسور می‌کنیم، اما اینترنت سانسور نمی‌کند. اگر تنها چند بخش از این الگو به والدین آموزش داده شود شاید مشکل کودک آزاری در کشور ریشه کن شود. او، دادن اطمینان به فرزندان را موجب افزایش اعتماد کودک به والدین می‌داند. به گزارش ایسنا، بر اساس استانداردها و رویکردهای بین المللی حتی نشان دادن یک کلیپ جنسی به کودک می‌تواند در زمره کودک آزاری قرار گیرد، بنابراین واضح است که دامنه کودک آزاری بسیار گسترده‌تر از آن است که بتوان تنها با بسیج گروه و یا ارگانی خاص مانع از بروز آن شد.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/اصفهان رئیس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران، گفتمان خانواده را حلقه مفقوده‌ای دانست که باید بین خانواده‌ها وجود داشته باشد، گفت: باید به عنوان یک راهبرد، در سبک زندگی، ارتباطات اجتماعی و نظام تعلیم و تربیت تغییراتی ایجاد کنیم که این تغییرات آگاهی جامعه را نسبت به حقوق زنان و کودکان افزایش داده و منزلت این دو قشر جامعه را ارتقا دهد. کوروش محمدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: کودک آزاری‌ و همسر آزاری به عنوان دو پدیده ناخوشایند در حوزه مسائل اجتماعی شکل گرفته و در اغلب استان‌ها آمار بالایی را به خود اختصاص داده است. وی با اشاره به اعلام رتبه نخست استان اصفهان در کودک آزاری و همسر آزاری، گفت: با توجه به نتایج آماری، اغلب استان‌ها با اختلاف اندک و ناچیزی از یکدیگر فاصله دارند و نمی‌توانیم بیان کنیم که فقط اصفهان در کل کشور با این پدیده روبه‌رو است، چراکه در بیشتر استان‌ها آمار کودک آزاری‌ و همسر آزاری بالا است. منزلت اجتماعی زنان موضوعی است که در جامعه امروز به شدت نیازمند توجه است. رئیس انجمن آسیب شناسی اجتماعی ایران با بیان اینکه همسر آزاری و کودک آزاری صرفا محدود به برخورد فیزیکی نیست، گفت: بسیاری از رفتارهایی که امروزه در جامعه شناسایی می‌شود خشونت خانگی محسوب می‌شود مانند غفلت از فرزند، خشونت کلامی و خشونت اقتصادی و ….
ایمناایمنا1 هفته قبل
شرکت مایکروسافت اخیرا شیوه جدیدی را برای مبارزه با کودک‌آزارای آنلاین، ابداع کرده است که از این طریق می‌توان افرادی که از کودکان سوء استفاده‌ می‌کنند را شناسایی کرده و با این معضل اجتماعی مقابله کرد. پروژه جدید مایکروسافت «آرتمیس» نام دارد و رایگان در اختیار شرکت‌های خدمات آنلاین قرار خواهد گرفت. شرکت‌هایی که از امکانات این شیوه استفاده می‌کنند، می‌توانند آن را برای مخاطب خود سفارشی کنند، البته پروژه‌ آرتمیس دارای محدودیت‌هایی است و برای مثال فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر مایکروسافت، یوتیوب و فیس بوک نیز با اقدامات سوء‌استفاده از کودکان مقابله می‌کنند؛ یوتیوب سال گذشته فعالیت چندین کانال مشکوک به کودک‌آزاری را متوقف و گزینه ثبت نظر را نیز برای چندین میلیون ویدئو غیر فعال کرد. فیس بوک نیز از یادگیری ماشینی، برای مقابله با سوء‌استفاده از کودکان استفاده کرده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
از این طرف به آن طرف می‌رود، گویی کودکی اش چه تلخ در میان هیاهوی خودروها گم شده است. همان زمان، بهزیستی تهران نبود مکان و زیرساخت‌های لازم را از جمله دلایل متوقف شدن موقت این طرح اعلام کرد. پذیرش کودکان کار از طریق سامانه ۱۲۳معاون بهزیستی استان تهران خاطرنشان می‌کند: تا زمانی که اعتبار اختصاص یابد همانند روال گذشته پذیرش کودکان کار دنبال می‌شود. موقر می‌افزاید: در صورتی که شهروندان تهرانی با سامانه ۱۲۳ تماس حاصل کنند و گزارشی ارائه شود، به سرعت نسبت به جمع آوری کودکان کار اقدام می‌شود. وی تاکید می‌کند: هزاران نوع آسیب، کودکان کار را تهدید می‌کند و حضور آنان آسیب هایی را هم در جامعه به بار می‌آورد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
بنیانگذار فیس‌بوک با بیان اینکه محدود کردن و مسدودسازی تبلیغات سیاسی را در برنامه ندارد، یادآور شد: ما با گوگل که در ماه نوامبر ۲۰۱۹ میلادی از موافقت با مسدودسازی تبلیغات سیاسی خبر داد، موافق نیستیم و نمی‌خواهیم کاربرانمان را مجبور به انجام کاری کنیم یا موضوعی را از دسترس آنها دور نگاه داریم. ازسوی دیگر نگاه فیس‌بوک به تبلیغات سیاسی یک تضاد آشکار با توئیتر دارد چراکه این پلتفرم در اکتبر سال گذشته هرگونه تبلیغات سیاسی روی این پلتفرم را ممنوع اعلام کرد. گفتنی است که جک دورسی مدیرعامل توئیتر در توئیتی دراین باره اعلام کرد ما معتقدیم پیام‌های سیاسی هرگز نباید خرید و فروش شوند بلکه همه مردم خود باید جدا از تبلیغات به بینش سیاسی درست دست پیدا کنند به همین دلیل هم تبلیغات سیاسی را بر پلتفرم خود حذف می‌کنیم. زاکربرگ البته فرصت را غنیمت شمرد و خواستار قانونگذاری‌هایی جدی‌تر برای تبلیغات سیاسی بر همه پلتفرم‌های آنلاین شد. ازسوی دیگر حتی می‌توانند با کمک این ابزار، تبلیغات سیاسی مورد نظر را به انتخاب خود ببینند حتی اگر نام آنها در لیست وجود نداشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
ازسوی دیگر نگاه فیس‌بوک به تبلیغات سیاسی یک تضاد آشکار با توئیتر دارد چراکه این پلتفرم در اکتبر سال گذشته هرگونه تبلیغات سیاسی روی این پلتفرم را ممنوع اعلام کرد. گفتنی است که جک دورسی مدیرعامل توئیتر در توئیتی دراین باره اعلام کرد ما معتقدیم پیام‌های سیاسی هرگز نباید خرید و فروش شوند بلکه همه مردم خود باید جدا از تبلیغات به بینش سیاسی درست دست پیدا کنند به همین دلیل هم تبلیغات سیاسی را بر پلتفرم خود حذف می‌کنیم. زاکربرگ البته فرصت را غنیمت شمرد و خواستار قانونگذاری‌هایی جدی‌تر برای تبلیغات سیاسی بر همه پلتفرم‌های آنلاین شد. ازسوی دیگر حتی می‌توانند با کمک این ابزار، تبلیغات سیاسی مورد نظر را به انتخاب خود ببینند حتی اگر نام آنها در لیست وجود نداشته باشد. وی البته یادآور شد: با اینکه مانع تبلیغات سیاسی نمی‌شویم ولی این تبلیغات سیاسی (مربوط به هر حزب و جناحی باشد) تنها در صورتی مجاز به ارائه روی پلتفرم‌های‌مان خواهند بود که استانداردها و قوانین کمپانی ما را رعایت کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون امور آسیب‌ها و مسائل اجتماعی اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که خشونت کارکرد خانواده را مختل می‌کند، گفت: خشونت مانع از ایجاد فضای آرام در خانواده برای تربیت صحیح فرزند می‌شود، قطعا خشونت آسیب‌های مختلفی در خانواده ایجاد می‌کند حتی اگر اعتیاد را در جامعه نیز آسیب شناسی کنیم قطعا عامل اصلی ایجاد آن، ریشه در خشونت خواهد داشت. امیرعباس سلطان پور در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص بروز خشونت در حریم خانواده و اجتماع، اظهار کرد: خشونت در دو حوزه‌ی خانواده و اجتماع مطرح بوده و از دو بخش خشونت کلامی و فیزیکی تشکیل شده است، معمولا خشونت فیزیکی در بدن افراد اعمال می‌شود ولی خشونت کلامی شامل توهین، بددهنی، پرخاشگری و غیره است. معاون امور آسیب‌ها و مسائل اجتماعی اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: اگر بتوانیم عامل اصلی خشونت را کنترل و مدیریت کنیم، در آنصورت می‌توانیم آسیب‌های اجتماعی زیادی را در جامعه از بین ببریم. وی ادامه داد: وضعیت استان در زمینه‌ی خشونت و نزاع مطلوب نیست و نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد. همایش پویایی و نشاط اجتماعی در استان آذربایجان شرقی با محوریت بررسی راهکارهای کاهش بروز و ظهور خشونت در حریم خانواده و اجتماع، روز سه شنبه، ۲۳ دی ماه، راس ساعت ۹:۳۰ تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: عمده‌ترین نوع کودک آزاری و همسرآزاری از نوع عاطفی و روانی است که طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود و از آن به عنوان خشونت پنهان یاد می‌شود. خشونت اقتصادی به عنوان یکی از پنهان‌ترین خشونت‌هاهمیشه خشونت خانگی قصه زنی روایت نمی‌شود که بدنش کبود است یا تصمیم می‌گیرد برای همیشه خانه را ترک کند. وی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هنگامی که از خشونت خانگی صحبت می‌شود، چیزی که به ذهنمان می‌رسد خشونت روانی یا خشونت فیزیکی است؛ اما یکی از پنهان‌ترین خشونت‌هایی که زنان در روابط با آن مواجه هستند خشونت اقتصادی است. وی با اشاره به اینکه خشونت اقتصادی می‌تواند پنهانی یا آشکار باشد، تصریح کرد: معمولا برخی از زنان به دلیل ناامنی اقتصادی به رابطه با فرد آزارگر برمی گردند که می‌تواند منجر به بروز انواع دیگر خشونت خانگی شود. این جامعه شناس تاکید کرد: جایگاه نخست اصفهان در کودک آزاری و همسرآزاری در کشور باید مسئولان را متوجه عواقب این مساله اجتماعی کند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
محمدمهدی فرقانی می‌افزاید: بنابراین به منظور سنجش و ارزیابی تاثیر رسانه‌ها در خصوص یک آسیب اجتماعی باید به هر یک از عوامل اجتماعی و محیطی توجه شود. به عقیده این تحلیلگر ارتباطی استفاده و پذیرش برخی از پیام‌ها نیز برای خانواده‌های سنتی دشوار است. به عبارت دیگر به منظور برقراری ارتباطات جنسی و تولید مثل به تکامل دست می‌یابند؛ اما ماهیت ازدواج فراتر از تولید مثل است. عسکری پور ادامه می‌دهد: ازدواج در کشور به عنوان یک فرآیند فرهنگی و اجتماعی نگریسته و بر این اساس بلوغ جنسی به مفهوم زمان مناسب ازدواج قلمداد نمی‌شود. به عقیده وی فرهنگ حاکم بر جامعه، نوع تفکرات، باورها و هویت جوان‌ها در مورد سن ازدواج تاثیرگذار است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/آذربایجان غربی یک استاد دانشگاه گفت: تبلیغات و رسانه‌ها نقش محوری در کاهش کودک آزاری دارند. وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی دست به دست داده تا امروزه شاهد افزایش کودک آزاری باشیم، تصریح کرد: هرگونه صدمه و آزار جسمانی، روحی و اخلاقی به کودک که سلامت جسمانی یا روانی او را به خطر بیاندازد کودک آزاری گفته می‌شود. این جامعه شناس در خصوص عوامل پدید آورنده کودک آزاری یادآور شد: عوامل ناشی از وضعیت جسمی کودک مانند کودکان ناتوان و عقب مانده و معلول و همچنین مشکلات اجتماعی، اقتصادی، اعتیاد و طلاق از جمله این عوامل و دخیل در کودک آزاری هستند. ایزدی با تاکید بر اینکه کودکان ۴تا ۷ سال بیشتر در معرض کودک آزاری هستند، اظهارکرد: کودکانی که در خانواده‌های فقیر از نظر اقتصادی و فرهنگی به اجبار به کار مشغول هستند بیبشتر در معرض کودک آزاری هستند. وی با اشاره به اینکه کودک آزاری مربوط به طبقه خاصی نمی‌شود و فقر فرهنگی به اندازه فقر اقتصادی می‌تواند خطر آفرین و دخیل در این امر باشد، خاطرنشان کرد: ضعف تبلیغات فرهنگی در جهت آموزش صحیح اطلاعات تربیتی توسط رسانه‌ها عمده مشکل فرهنگی است که موجب کودک آزاری می‌شود.
تابناکتابناک2 هفته قبل
توصیه پلیسی: ثبت نام در سایت طرح کمک معیشتیمراقب وب سایت‌های جعلی با موضوع ثبت نام در طرح معیشتی دولت باشید. شهروندانی که موفق به دریافت سبد معیشتی دولت نشده‌اند، می‌توانند بنابر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سامانه سبد معیشتی به آدرس hemayat. mcls. gov. ir مراجعه کنند و یا به سر شماره VEZART-REFA پیامک ارسال کنند. با توجه به اینکه مسئولان امر برای واریز کردن این بسته حمایتی، ساز و کار‌های مناسب را در نظر گرفته‌اند، بنابراین شهروندان باید نسبت به این موضوع دقت لازم را داشته باشند و به درخواست‌های غیرمعقول در این زمینه توجه نکنند. در این خصوص برخی افراد شیاد با ارسال پیامک حاوی لینک وب سایت‌های جعلی با موضوع ثبت نام در طرح معیشتی دولت اقدام به هدایت افراد به صفحات فیشینگ و کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند. مجرمان پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آن‌ها را کسب و سپس اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آنان می‌کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی اپل برای بررسی تصاویر سوءاستفاده جنسی از کودکان‌، اسکن عکس‌های آپلود شده از آیفون را آغاز کرده است، علت این عملکرد تحت فشار قرار گرفتن شرکت‌های فنی برای مقابله با این جنایت‌ها اعلام شده است. به گزارش تلگراف، جین هوروات، مدیر ارشد حفظ حریم شخصی اپل، در کنفرانسی فنی فاش کرد که این شرکت به طور خودکار تصاویر را از سرویس ذخیره آنلاین آی‌کلود، برای یافتن تصاویر غیرقانونی بررسی می‌کند. سخنگوی اپل گفت: «اپل برای محافظت از کودکان با استفاده از محصولات خود تلاش می‌کند و از نوآوری در این زمینه پشتیبانی می‌کند.» وی در ادامه افزود: به عنوان بخشی از این تعهد، اپل از فناوری تطبیق تصویر برای یافتن و گزارش سوء استفاده از کودکان استفاده می‌کند. تقریبا مانند فیلترهای هرزنامه در ایمیل، سیستم‌های ما از امضاهای الکترونیکی برای پیدا کردن سوء استفاده از کودکان آماده هستند.
فراروفرارو2 هفته قبل
مدتی بعد خانواده جمشید وقتی متوجه شدند که فرزندشان پنج سال از من کوچک‌تر است درحالی با این ازدواج مخالفت کردند که خانواده من نیز به خاطر تفاوت‌های زیاد فرهنگی و اجتماعی بین دو خانواده مخالف ازدواج ما بودند. خلاصه در میان همه این نگرانی‌ها و مخالفت‌ها من و جمشید با هم ازدواج کردیم. خلاصه در یک فروشگاه لباس زنانه مشغول کار شدم و برای رفتن به سرکار مجبور بودم پسر ۱۱ ساله و دختر هفت ساله‌ام را به همسر برادرم بسپارم که در نزدیکی منزل ما زندگی می‌کرد. هیچ گاه در مراقبت از آن‌ها کوتاهی نمی‌کرد، اما شنیدن این جملات از زبان او برایم باورناپذیر بود. در این میان ناگهان به یاد تغییر رفتار دختر هفت ساله‌ام افتادم.
رکنارکنا2 هفته قبل
مدتی بعد خانواده جمشید وقتی متوجه شدند که فرزندشان پنج سال از من کوچک‌تر است درحالی با این ازدواج مخالفت کردند که خانواده من نیز به خاطر تفاوت‌های زیاد فرهنگی و اجتماعی بین دو خانواده مخالف ازدواج ما بودند. خلاصه در میان همه این نگرانی‌ها و مخالفت‌ها من و جمشید با هم ازدواج کردیم. حیران و متعجب به همسر برادرم می‌نگریستم که فریاد زد «هیچ پولی ارزش غفلت از تربیت و امنیت فرزندانت را ندارد» باورم نمی‌شد همسر برادرم چندین ماه بود که با مهربانی بی نظیری از فرزندانم نگهداری می‌کرد و آن‌ها را همانند فرزندان خودش می‌دانست. هیچ گاه در مراقبت از آن‌ها کوتاهی نمی‌کرد اما شنیدن این جملات از زبان او برایم باورناپذیر بود. در این میان ناگهان به یاد تغییر رفتار دختر هفت ساله‌ام افتادم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از اقدام جنایتکارانه روز جمعه خود مبنی بر دستور ترور شهید حاج قاسم سلیمانی با انتشار توئیت هایی در شبکه اجتماعی توئیتر، بارها ایران را تهدید به جنگ کرده است. طبق این قوانین که در مارس ۲۰۱۹ آپدیت شده، کاربران توئیتر نمی‌توانند تهدید به خشونت علیه فرد یا گروهی را منتشر کنند. همچنین این شبکه اجتماعی در قوانین خود ادعا می‌کند تمجید از خشونت نیز ممنوع است. به همین دلیل در توئیتر سیاست‌ها علیه تهدیدهای خشونت آمیز است. ما تهدید خشونت آمیز را بیان قصد کشتن، اعمال خشونت فیزیکی علیه فرد یا گروهی تعریف کرده‌ایم.» طبق سیاست توئیتر افراد نیز می‌توانند محتوای خشن را گزارش کنند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از اقدام جنایتکارانه روز جمعه خود مبنی بر دستور ترور شهید حاج قاسم سلیمانی با انتشار توئیت هایی در شبکه اجتماعی توئیتر، بارها ایران را تهدید به جنگ کرده است. طبق این قوانین که در مارس ۲۰۱۹ آپدیت شده، کاربران توئیتر نمی‌توانند تهدید به خشونت علیه فرد یا گروهی را منتشر کنند. همچنین این شبکه اجتماعی در قوانین خود ادعا می‌کند تمجید از خشونت نیز ممنوع است. به همین دلیل در توئیتر سیاست‌ها علیه تهدیدهای خشونت آمیز است. ما تهدید خشونت آمیز را بیان قصد کشتن، اعمال خشونت فیزیکی علیه فرد یا گروهی تعریف کرده‌ایم.» طبق سیاست توئیتر افراد نیز می‌توانند محتوای خشن را گزارش کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/اصفهان لزوم توجه به زیست بوم شهر اصفهان، تبعات خشکی زاینده رود و آوارگی پرندگان مهاجر از تذکرات اعضای شورای پنجم شهر اصفهان در یکصد و هشتمین جلسه علنی این شورا بود. علیرضا نصر با اشاره به اینکه حضور سردار سلیمانی، مایه وحدت و شهادت او نیز باعث وحدت جامعه شد، گفت: سردار سلیمانی باید برای همه ما اسوه‌ای باشد و بتوانیم در مسیر این شهید بزرگوار و دیگر شهدا قدم برداریم. نامگذاری مکان مناسبی در اصفهان به نام سردار سلیمانیرئیس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه سردار سلیمانی با حسن خلق و برقراری ارتباطات مؤثر، مقبولیت عام و جهانی داشت و نهایت استفاده را از این ظرفیت برد، گفت: شهید سردار سلیمانی مصداق واقعی «اشدا علی الکفار و رحما بینهم» بود. رئیس شورای شهر اصفهان همچنین با اشاره به نزدیکی ایام نوروز، تصریح کرد: از اکنون باید حوزه‌های مرتبط همچون سازمان زیباسازی شهرداری برنامه ریزی لازم را برای ایام نوروز داشته باشند. وی همچنین بر لزوم تخصیص حقابه زاینده رود و تالاب گاوخونی تاکید و اظهار کرد: باید به زیست بوم شهر اصفهان توجه بیشتری داشته باشیم و ببینیم حقابه زاینده رود به کجا تخصیص داده می‌شود که با این عوارض زیست محیطی روبرو هستیم.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
برای همین یکی از تغییرات مربوط به بحث بی‌توجهی و سهل‌انگاری والدین است. در نهایت لایحه حمایت از حقوق کودکان در مجلس تدوین و تصویب شده و این مصوبه دوباره قرار است به شورای نگهبان فرستاده شود. جلوگیری از جرم علیه کودکان با تصویب لایحه مربوطهعضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان اظهار امیدواری کرد که لایحه حمایت از حقوق کودکان بالاخره بعد از این همه سال در این مجلس شورای اسلامی اتفاق بیافتد و قطعی و ابلاغ شود. نادی افزود: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان، لایحه پیشرویی هست که تصویب نهایی آن به طور قطع می‌تواند زمینه‌ساز اتفاقات خوبی باشد. وی ادامه داد: برای جلوگیری کامل از کودک آزاری، نیاز است که این فرهنگ در جامعه درونی شود.
ایرناایرنا2 هفته قبل
نادی افزود: با توجه به اینکه وظیفه اساسی والدین نگهداری و مراقبت از کودکان است درصورت وقوع سهل انگاری و بی توجهی، تبصره ۹ لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان این عمل را جرم انگاری کرد. در نهایت لایحه حمایت از حقوق کودکان در مجلس تدوین و تصویب شده و این مصوبه دوباره قرار است به شورای نگهبان فرستاده شود. جلوگیری از جرم علیه کودکان با تصویب لایحه مربوطهعضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان اظهار امیدواری کرد که لایحه حمایت از حقوق کودکان بالاخره بعد از این همه سال در این مجلس اتفاق بیافتد و قطعی و ابلاغ شود. نادی افزود: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان، لایحه پیشرویی هست که تصویب نهایی آن به طور قطع می‌تواند زمینه ساز اتفاقات خوبی باشد. وی ادامه داد: برای جلوگیری کامل از کودک آزاری، نیاز است که این فرهنگ در جامعه درونی شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
در این زمینه با معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان به گفت‌وگو نشستیم و نظر او را در مورد آمار بالای خشونت خانگی در اصفهان، چرایی و راهکار برون رفت از آن جویا شدیم. بیشترین نوع کودک آزاری از نوع عاطفی و غفلت استوی با بیان اینکه بیشترین نوع کودک آزاری از نوع عاطفی و غفلت است، گفت: این بدان معنی است که به نیازهای بهداشتی، درمانی، آموزشی و غیره کودک توجه نمی‌شود و مصداق کودک آزاری است. ناجی افزود: شاید وقتی می‌گوییم کودک آزاری مردم فکر کنند فقط برخورد فیزیکی و ضرب و شتم کودک است، اگر چه آن هم هست اما بخش اعظم کودک آزاری این است که نیازهای عاطفی کودک نادیده گرفته شود. اگر ما به تعریف جامع کودک آزاری توجه کنیم می‌بینیم که موارد کودک آزاری خیلی بیشتر از چیزی است که گزارش می‌شود. ناجی با بیان اینکه کودک آزاری ممکن است تکرار شود، گفت: برخی اقدامات هم مربوط به بعد از گزارش کودک آزاری است تا از تکرارش جلوگیری شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
این دختر ۱۴ ساله که بیتا نام دارد و مبتلا به بیماری اوتیسم است بعد از طلاق پدر و مادرش از یکدیگر نزد مادر خود زندگی می‌کرد تا اینکه مادرش در یک سانحه رانندگی جانش را از دست داد و این دختر نوجوان مجبور شد به خانه پدر و نامادری اش برود. مهتاب حسینی - رئیس اداره بهزیستی سیرجان- درباره وضعیت پرونده این دختر نوجوان گفت: از آنجا که مادر بیتا از وضع مالی خوبی برخوردار بود و بیتا هم تنها وارث اوست، پدرش با انگیزه تصاحب ثروت همسر سابقش بیتا را مورد شکنجه جسمی قرار می‌داد تا وکالت اموال را به دست آورد. وی در ادامه افزود: بعد از اطلاع از این کودک آزاری، بر اساس شواهد و گزارش‌های اورژانس اجتماعی مشخص شد که بیماری بیتا باعث شده که او علاوه بر نداشتن قدرت دفاعی قادر به اعلام گزارش هم نباشد. قاضی محسن نیک‌ورز، دادستان سیرجان نیز درباره این پرونده گفت: بر اساس شواهد و گزارش‌های اورژانس اجتماعی، احتمالا پدر این دختر با انگیزه‌های مالی این کودک را آزار داده است با اینکه آدرس دقیقی از پدر او نداریم، اما دستور جلب او به اتهام کودک آزاری و صدمه بدنی عمدی صادر شده است تا پس‌از بازداشت مورد بازجویی قرار گیرد. هرچند تعیین میزان مجازات بستگی به‌نظر دادگاه دارد.
تابناکتابناک3 هفته قبل
از گذاشتنن رمز عبور ساده و قابل حدس خودداری کنید. تا آنجا که می‌توانید رمز عبور خود را طولانی و پیچیده انتخاب کنید و در فواصل زمانی معین آن را تغییر دهید. چنانچه از مودم وایرلس استفاده می‌کنید: قابلیت پالایش آدرس MAC را روی مودم فعال کنید. به مسیر هدایت و دسترسی به وای فای‌های ناشناس متصل نشوید. در فواصل زمانی طولانی که از شبکه استفاده نمی‌کنید تجهیزات خود را خاموش کنید.
ایمناایمنا3 هفته قبل
دهدشتی افزود: همچنین پرداخت ۲۰ هزار فقره تسهیلات فوری در قالب پرداخت به جامعه بازنشستگان در قالب تکریم شرکای اجتماعی در دستور کار این سازمان قرار دارد. به منظور تأمین مسکن بازنشستگان صندوق‌های کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی، آیین‌نامه اجرایی اعطای تسهیلات به بازنشستگان فاقد مسکن از محل منابع حاصل از بازگشت اقساط مسکن مهر به تصویب رسید. دستور جلب پدر متجاوز صادر شدکودک سیرجانی بعد از فوت مادرش برای زندگی به خانه پدرش رفته و بعد از مدتی بیتا دختر سیرجانی مورد آزار و اذیت قرار گرفت. قاضی محسن نیک‌ورز، دادستان سیرجان نیز درباره آخرین وضع پرونده بیتا گفت: بر اساس شواهد و گزارش‌های اورژانس اجتماعی، احتمالا پدر این دختر با انگیزه‌های مالی این کودک را آزار داده است و آدرس دقیقی از پدر او نداریم، اما دستور جلب او صادر شده است تا بازجویی شود. دادستان سیرجان، افزود: علاوه بر کودک‌آزاری، صدمه بدنی عمدی که جزو جنایات علیه تمامیت جسمانی اشخاص است از عناوین اتهامی پدر بیتا است.

به انتهای لیست رسیدید