کودک آزاری

کودک آزاری

ایسناایسنا13 ساعت قبل
ورود پلیس به ماجرای سگ کشی، راهکارهای افزایش هوش عاطفی، ورود پهپادها به آتش‌نشانی و هشدار از ورود «شیشه‌» ای جدید با قیمت ارزان سرخط برخی از مهمترین و پربازدیدترین خبرهای اجتماعی ایسنا در آخرین چهارشنبه مردادماه هستند. همچنین با این مصوبه از این پس هزینه پرداختی رانندگان تاکسی بابت بیمه شخص ثالث، ۱۰ درصد کمتر از گذشته خواهد بود. قطعا در تمام حوزه‌ها تخلفاتی انجام می‌شود بنابر این در این زمینه تمهیداتی را برای جلوگیری از تخلفات احتمالی آمبولانس‌های خصوصی اندیشیده‌ایم. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاریسردار حسین رحیمی-رئیس پلیس پایتخت از برخورد پلیس با هر گونه حیوان آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات خبر داد و در عین حال خبر داد: فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ‌کشی و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود به زودی دستگیر می‌شود. به گزارش ایسنا، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است: تک تیرانداز، گروگانگیر برزیلی را از پا درآوردورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاریپهپادها به آتش‌نشانی تهران رسیدندراهکارهای افزایش هوش عاطفیحناچی: نگاه جنسیتی به استفاده از دوچرخه نداریمانتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یوتیوب به عنوان بزرگترین و نخستین پلت‌فرم پخش آنلاین محتوای ویدیویی در جهان، در سال‌های اخیر به شدت از سوی دولت کشورهای متعددی از جمله ایالات متحده آمریکا تحت فشارهای سیاسی و غیرسیاسی قرار گرفته است تا پلت‌فرم آن از فعالیت‌ها و ویدیوهای نادرست، غیراخلاقی و نامناسب پاکسازی شود و به کاربرانی که به ارسال و اشتراک‌گذاری ویدیوهای دارای محتوای ممنوعه اقدام می‌کردند، اجازه ادامه فعالیت ندهند. بر اساس آمار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت digitalinformationworld، به نظر می‌رسد حجم بسیار بالایی از ویدیوهای آپلود و به اشتراک گذاشته شده در پلت‌فرم یوتیوب بلافاصله از سوی این شبکه اجتماعی حذف شده و از دسترس کاربران و مشترکان یوتیوب خارج می‌شوند. طبق آمار و نمودار زیر، این ویدیوهای حذف شده در یوتیوب حاوی محتوای نامناسب و غیراخلاقی هستند که انتشار و اشتراک‌گذاری آنها در فضای مجازی توسط بسیاری از دولت‌های جهان از جمله ایالات متحده آمریکا ممنوع اعلام شده است. از جمله موارد نامناسب و ممنوعه که موجب حذف میلیون‌ها ویدیو در شبکه اجتماعی یوتیوب شده است، می‌توان به محتوای جنسی و غیراخلاقی، اخبار کذب و نادرست، انزجار عمومی و سواستفاده از گروههای مختلف مردم، محتوای خشونت آمیز، حرکات و رفتارهای خطرآفرین، سواستفاده از کودکان و کودک آزاری و همچنین تشویق به انجام فعالیت‌های تروریستی اشاره کرد. طبق آمار نمودار بالا، بالغ بر ۳۰٫۱ درصد از ویدیوهای منتشر شده داری محتوای جنسی و غیراخلاقی، ۲۶٫۴ درصد محتوی اخبار کذب و نادرست، ۱۵٫۶ درصد محتوی انزجار عمومی و سواستفاده از گروههای مختلف مردم، ۱۳٫۵ درصد دارای محتوای خشونت آمیز، ۷٫۶ درصد محتوی رفتارهای خطرآفرین، ۵٫۲ درصد محتوی کودک آزاری و ۱٫۶ درصد نیز محتوی فعالیت‌های تروریستی بوده‌اند.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران ضمن تشریح نحوه رسیدگی سازمان بهزیستی به تماس‌های برقرار شده با خط اورژانس اجتماعی از همه شهروندان خواست تا موارد مربوط به آسیب‌های اجتماعی به ویژه کودک آزاری را به خط اورژانس اجتماعی (۱۲۳) اطلاع دهند. مهشید موقر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که طی سال گذشته بیش از ۷۸۳۰ تماس با خط اورژانس اجتماعی در تهران برقرار شده است گفت: در صورتی که برای حمایت از افراد تماس گیرنده نیاز به مداخله مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ وجود داشته باشد هماهنگی‌های لازم با مرکز صورت می‌گیرد. معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در ادامه نحوه رسیدگی تماس‌های برقرار شده با خط اورژانس اجتماعی را تشریح کرد و گفت: ارائه راهنمایی و مداخله به تماس گیرندگان، ارجاع افراد به مراکز مداخله در بحران فردی، خانوادگی، اجتماعی، ارجاع تماس گیرندگان به مراکز تابع سازمان از جمله مراکز توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی، ارجاع افراد مشمول دریافت خدمات به واحدهای خدمات اجتماعی سیار، برخی از خدمات ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی به تماس گیرندگان با خط اورژانس اجتماعی است. همچنین براساس قانون، افرادی که با دیدن جرایم مذکور از اطلاع از آن به نهادهای مسئول خودداری کنند نیز مجرم تلقی می‌شوند. انتهای پیام
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نوزاد تازه متولد شده مهابادی که توسط یکی از شهروندان پیدا شده بود به بیمارستان منتقل شد. مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: اداره بهزیستی شهرستان نیز به این موضوع ورود کرده و به زودی نوزاد رها شده به این اداره تحویل داده می‌شود. مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی مهاباد نیز اظهار کرد: این اقدام مصداق کودک آزاری است و بهزیستی در صورت شناسایی والدین این کودک، علیه آنها اعلام جرم می‌کند. وی افزود: در صورت بازیابی سلامتی کامل، نوزاد رها شده به بهزیستی منتقل می‌شود. یوسفی تصریح کرد: نوزاد رها شده در بهزیستی تحت مراقبت و نگهداری قرار می‌گیرد و سرپرستی آن به خانواده‌های متقاضی تحویل داده خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک مادر آزارگر که پسر سالمش را به ۱۳ عمل جراحی بیفایده کشانده بود به علت آزار فرزندش و سوءاستفاده از پزشکی متهم به دو دهه زندان شد. این مادر تگزاسی فرزند سالم خود را مجبور به تحمل تمهیدات پزشکی غیر ضروری کرد، آن هم در شرایطی که این اقدامات الزامی به نظر نمی‌رسیدند. این زن در نهایت فرزندش را به سیزده عمل جراحی غیر ضروری واداشت. در این مدت مادر این پسر فرزندش را به بیش از ۳۲۰ بیمارستان و مرکز پزشکی برد. حال عمومی کریستوفر اکنون کمی بهتر است و مادرش نیز با حکم بیست سال زندان رو به روست.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
رکنا: این نوزاد توسط شهروندان به اورژانس تحویل داده شد و دکتر امیر بهزاد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در این باره گفت" این نوزاد به علت سیانوز (کبود شدن پوست) بستری شده و درحال حاضر حال عمومی وی مساعد است. مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: اداره بهزیستی شهرستان نیز به این موضوع ورود کرده و به زودی نوزاد رها شده به این اداره تحویل داده می‌شود. مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی مهاباد نیز اظهار کرد: این اقدام مصداق کودک آزاری است و بهزیستی در صورت شناسایی والدین این کودک، علیه آنها اعلام جرم می‌کند. وی افزود: در صورت بازیابی سلامتی کامل، نوزاد رها شده به بهزیستی منتقل می‌شود. یوسفی تصریح کرد: نوزاد رها شده در بهزیستی تحت مراقبت و نگهداری قرار می‌گیرد و سرپرستی آن به خانواده‌های متقاضی تحویل داده خواهد شد
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
بررسی پرونده قتلی که در روستای بخش رضویه به علت اعتیاد و بداخلاقی داماد یک خانواده رخ داد. به گزارش مشهد فوری، اعتیاد او را به ورطه نابودی کشاند و بنیان گرم خانواده اولین چیزی بود که به خاطر رفتارهای خشونت آمیزش از دست می‌داد. وابستگی اش به این بلای خانمان سوز تا حد زیادی بود. به گفته این مقام قضائی دو برادر بیست وپنج و سی ودوساله طبق اعترافاتشان در قتل مشارکت داشته و پدر آن‌ها نیز به عنوان معاونت در قتل دستگیر شده است. این درمانگر تحلیلی تأکید کرد که اگر جامعه‌ای خواهان خوشبختی و آرامش است باید قوانین به صورتی تنظیم شود که به بهبود زندگی کمک کند و پیچیدگی‌های زیاد قوانین شرایطی را به وجود نیاورد که قانون از سوی افراد شکسته شود.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
در روز‌های اخیر واکنش‌ها به مرگ گربه یک کاریکاتوریست از سوی برخی هنرمندان، باعث ایجاد حاشیه‌هایی شده است. در روز‌های گذشته دو موضوع مربوط به حیوانات به شدت در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت. همزمانی این دو اتفاق موضوع پست جدید رامبد جوان در صفحه اینستاگرامش بود. برای همین در معرض اخبار و وقایع نیمه‌مهم و بی‌ارزش قرار نمی‌گیرم (اخبار مهم چه بخوای چه نخوای میان سراغت). برای هممون آرزوی سلامت روحی و جسمی میکنم و بعد جیب پر و شرایط مناسب اقتصادی.»
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، اعتیاد او را به ورطه نابودی کشاند و بنیان گرم خانواده اولین چیزی بود که به خاطر رفتارهای خشونت آمیزش از دست می‌داد. وابستگی اش به این بلای خانمان سوز تا حد زیادی بود. به گفته این مقام قضائی دو برادر بیست وپنج و سی ودوساله طبق اعترافاتشان در قتل مشارکت داشته و پدر آن‌ها نیز به عنوان معاونت در قتل دستگیر شده است. به گفته این روان درمانگر تحلیلی، در مشاوره‌های پیش از طلاق سعی می‌شود به هرقیمتی زوجین به زندگی برگردند در حالی که این سختگیری‌ها باید قبل از ازدواج باشد و مشاوره‌های پیش از ازدواج جدی‌تر و متمرکز‌تر انجام شود. این درمانگر تحلیلی تأکید کرد که اگر جامعه‌ای خواهان خوشبختی و آرامش است باید قوانین به صورتی تنظیم شود که به بهبود زندگی کمک کند و پیچیدگی‌های زیاد قوانین شرایطی را به وجود نیاورد که قانون از سوی افراد شکسته شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایمناایمنا4 روز قبل
مجتبی ناجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص چگونگی اطلاع واقعه طلاق و ازدواج مجدد به فرزندان، اظهار کرد: با توجه به اینکه سالانه ۱۰هزار واقعه طلاق در استان ثبت می‌شود باید در مورد ازدواج مجدد این افراد هم تدابیری داشته باشیم. وی با بیان اینکه در اینکه باید ازدواج مجدد صورت بگیرد هیچ شکی نیست، افزود: تعجیل در ازدواج دوم را تایید نمی‌کنیم و افرادی که تجربه طلاق دارند باید حداقل شش ماه به خود برای انطباق با شرایط بعد از طلاق فرصت دهند و به هیچ وجه نباید با شتاب به فکر ازدواج دوباره باشند چرا که ممکن است برخی عواملی که شکست ازدواج اول را رقم زده‌اند هنوز به قوت خود باقی باشد و باعث شکست ازدواج دوم شود. معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان با تاکید بر اینکه خانواده‌های دارای فرزند از ازدواج اول باید در ازدواج دوم تصمیمات آگاهانه بهتری داشته باشند، تصریح کرد: گفتگو و تفهیم شرایط برای طرف مقابل بسیار مهم است و باید نوع رابطه فرزند با والد غیر سرپرست خود را برای همسر آینده تبیین کرد، چه بسا همسر آینده هم از ازدواج اول خود فرزندانی داشته باشد و این خود روابط خانواده تازه تاسیس شده را پیچیده می‌کند و نوع رابطه این خانواده دارای فرزند با دیگر ازدواج‌ها متفاوت خواهد بود. وی با تاکید بر اینکه افراد حق ازدواج دوباره دارند، تصریح کرد: توصیه می‌شود افراد بعد از طلاق یا فوت همسر به تشکیل زندگی دوباره فکر کنند، اما این تصمیم باید با آگاهی و مشاوره باشد چرا که امروز با افراد بسیاری مواجه هستیم که بعد از طلاق خواهان ازدواج مجدد هستند، اما داشتن فرزند را یک مانع در این کار می‌دانند و این باعث می‌شود تن به ازدواج دوباره ندهند و تنها والد بودن را انتخاب کنند و از حق قانونی و شرعی خود محروم شوند. ناجی در خصوص راهکار درست ازدواج مجدد با داشتن فرزند گفت: باید در این موضوع که عدم ازدواج را نوعی ایثار می‌دانند بازنگری‌هایی صورت گیرد و ازدواج دوباره با تدبیر صورت گیرد چرا که این حق طبیعی افراد است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر مهرام، به مناسبت روز خبرنگار ظهر پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه از تلاش خبرنگاران در انتشار اخبار حوزه سلامت تقدیر و تشکر کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: برخی از کارها که کلید آن را زده‌ایم شاید به زمان مدیریت ما نرسد اما برای مردم اهمیت دارد و به امید دعای مردم و حل مشکلات آینده کارهای بزرگی را آغاز کرده‌ایم که می‌تواند نیازهای ۵۰ سال استان را پاسخگو باشد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: برای خرید این دستگاه رادیو تراپی بیش از ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و برای اجرای کار تا همین وضعیت بسیار سختی کشیده‌ایم و به اندازه ساخت یک بیمارستان از ما انرژی گرفته است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآورشد: خدای خود را شاهد می‌گیرم که تاکنون سیاسی رفتار نکرده‌ام هرچند دیدگاه سیاسی دارم اما وجدانی نیست سلامت مردم را به خاطر مسائل سیاسی به مخاطره بیندازیم و بازیهای سیاسی را در درمان و سلامت مردم مشارکت دهیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: بجز استخدام کادر پزشکی و درمانی بیمارستان خیریه رحیمیان برای اجرای سایر بندهای توافق نامه آمادگی داریم و ما نیز مصم هستیم مشکل درمانی شهر الوند حل شود.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
اسقف اعظم قدیمی‌ترین کلیسای کاتولیک ملبورن با سخنانی عجیب باعث شده بسیاری از شهروندان ملبورن شوکه و ناراحت شوند. اکنون اسقف اعظم پیتر کامنسولی اعلام کرد که اگر فردی سوءاستفاده جنسی علیه یک کودک را به جای اعتراف به پلیس، نزد وی اعتراف کند، دیگر نیازی به مراجعه به پلیس نیست. دادستان کل سیدنی؛ جیل هنسی به خبرنگاران در این خصوص گفت: "ما باید در زمان معاصر و جریان معاصر فکر کنیم. «من انتظار دارم هر فردی از هر نوع ارتکاب جرمی مطلع است فورا به ما خبر دهد.» اعتراف در کلیسا عمری صدها ساله دارد اما این بسیار عجیب است که رهبری مذهبی در سال ۲۰۱۹ آن هم در مورد کودک آزاران چنین سخنانی مطرح کند.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
همه می‌دانند که ورزش هایی مثل راگبی خطرات زیادی را به همراه دارند. خواه شامل یک استخوان شکسته، بینایی آسیب دیده یا آسیب مغزی باشد. در بازی هایی مانند راگبی، در هر بازی ضربه یا ضربه هایی به سر وارد می‌شود. " بر همین اساس نیز جامعه پزشکان استرالیایی به دنبال تصویب قانونی هسند که ورزش راگبی را حداقل برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع کند. بدون شک این افشاگری افراد مسئول اتحادیه راگبی، لیگ و AFL در استرالیا را درگیر خود خواهد کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان «مشکلات خانوادگی» و «ارتباطی» را مهم‌ترین مشکلات مطرح شده با خط تلفنی «صدای یارا» عنوان کرد و گفت: مهمترین مشکلات خانوادگی مطرح شده با ۵۴ درصد مربوط به آگاهی از شیوه فرزند پروری، ۱۳٫۲ درصد مشکلات تک فرزندی و ۱۰ درصد نیز اختلاف در شیوه تربیت بوده است. صدرنوری در مورد تحصیلات تماس گیرندگان نیز اظهار کرد: ۴۲ درصد از تماس گیرندگان دارای دیپلم، ۲۵ درصد کارشناسی، ۱۴ درصد کاردانی و ۱۰ درصد نیز دیپلم بودند. به گفته وی نحوه آشنایی ۶۱ درصد تماس گیرندگان از طریق دوستان و ۲۷ درصد نیز از طریق اقوام بوده است. خانواده ۹۷ درصد تماس گیرندگان هسته‌ای و ۳ درصد نیز گسترده است. وی افزود: شغل ۸۹ درصد از تماس گیرندگان خانه دار، ۷٫۷ درصد کارمند و دو درصد نیز آزاد بود.

آیا دوست ترامپ را مافیای کودک‌آزاری به قتل رساند؟ / آلودگی عمیق سیاست‌مداران غربی با سوء استفاده جنسی از کودکان +تصاویر

35+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل

محکومیت مدیر و معلم مدرسه / دانش آموز رودباری با لگد معلم فلج شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 هفته قبل
از آنجا که با بررسی‌های صورت گرفته از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان، ضرب و شتم دانش آموز عزیز توسط آموزگار مدرسه محرز شده است پرونده مدیر و معلم مدرسه به هیات رسیدگی به تخلفات اداری استان ارجاع شد که منجر به صدور حکم برای مدیر مدرسه شد و پرونده معلم نیز در مرحله صدور حکم قرار دارد. پدر این پسر از ناعدالتی و اینکه معلم مدرسه با نفوذ به پرونده توانسته اتهام کودک آزاری را از خودش دور کند شکایت دارد. رفتار مدیر مدرسه نشان از آن داشت که گویا هیچ اتفاقی نیفتاده و پدر جوان وقتی رفتار عجیب مدیر مدرسه را دید به سراغ پسرش رفت و او به بیمارستان منتقل و سپس از معلم مدرسه شکایت کرد. وی افزود: متوجه شدم که مدیر مدرسه قصد داشته تا با دادن پاکت پول که ۴۰ هزار تومان داخلش بود رضایت مرا جلب کند که پاکت را نگرفتم و زیر رسید آن را امضا نکردم. این پدر ادامه داد: حتی شب حادثه معلم مدرسه به من پیامک داد که جبران می‌کند و هزینه درمان را پرداخت می‌کند اما از فردای آن روز دیگر او را ندیدم و فقط یکبار او را در دادسرا دیدم.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: ۱۶۷ هزار میلیارد تومان گردش مالی مواد مخدر است در حالی که بودجه کشور ۴۰۸ هزار میلیارد تومان اعلام می‌شود. به گزارش ایرنا؛ محمد ترحمی در سومین نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان افزود: اقتصاد مواد مخدر به مثابه یک اقتصاد در سایه اما بسیار پویا است. وی تاکید کرد: برای موفقیت در امر مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر باید به بنیان‌های اقتصادی قاچاق ضربه وارد کرد چرا که بزرگترین عامل انگیزش قاچاقچیان به سوداگری مرگ در جامعه انگیزه اقتصادی است. مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه وضعیت اعتیاد در کشور مطلوب نیست اظهار داشت: هر چند معتاد متجاهر و مناطق آلوده به مواد مخدر نداریم ولی نباید به این وضعیت خوشبین و دلخوش بود چراکه زیر پوست این آمار مطلوب، معضلات و آسیب هایی نهفته است. مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر اولین معضل اجتماعی کشور است و پس از آن پدیده نامبارک طلاق و حاشیه نشینی قرار دارند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، معصومه محمدی ظهر امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم با اشاره به رویکرد اصلی بهزیستی مبنی بر خودکفایی مددجویان اظهار داشت: هرساله حدود ۷ تا ۱۰ درصد مددجویان بهزیستی چهارمحال و بختیاری از چرخه حمایتی این دستگاه اجرایی خارج می‌شوند. وی افزود: نیازسنجی برای ارائه تسهیلات خوداشتغالی انجام و طرح اشتغالزایی در کمیته اشتغال تائید و تسهیلات در صورت دارا بودن شرایط لازم اعطا می‌شود. محمدی خاطرنشان کرد: به دلیل وضعیت اقتصادی موجود مراجعان بهزیستی افزایش یافته که باید به آنها کمک کنیم. وی اضافه کرد: تعامل بهزیستی با خبرنگاران دوسویه و در راستای رفع مشکلات و بیان خدمات است. در ادامه این دیدار فرج الله فرهادی مدیر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در چهارمحال و بختیاری گفت: امیدواریم بتوانیم با انتشار اخبار صحیح و دقیق رسالت خبری خود را به خوبی انجام داده و پل ارتباطی بین مردم و مسولان باشیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
علاوه بر این گروه‌های همیار را داریم که حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز در این طرح آموزش می‌بینند. حسینی با اشاره به طرح کانون یاریگران زندگی گفت: در داخل مدرسه معلمان، مدیران، دانش‌آموزان و مشاوران و مربیان تربیتی وارد مدرسه می‌شوند و کار پیشگیری را به انجام می‌رسانند. اکنون در گام اول ۱۰ درصد از مدارس متوسطه دوم را تحت پوشش قرار دادیم. سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در کاهش شیوع از اعتیاد در مدارس موفق بودیم، گفت: یک دانش‌آموز معتاد برای ما زیاد است و برای محو کامل اعتیاد در مدارس تمام تلاش را خواهیم کرد. حسینی بیان کرد: برای بیش از سه میلیون دانش‌آموزان متوسطه اول، آزمون سلامت روان در نظر گرفته شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
رسوایی اخلاقی جفری اپستین و سوء استفاده از کودکان در آمریکا/گاردین: بیش از ۱۰ درصد از کودکانی که در آمریکا زندگی می‌کنند سوء استفاده جنسی را تجربه کرده‎اندجفری اپستین در سال ۲۰۰۸ به دلیل اتهامات مربوط به جرایم غیر اخلاقی و جنسی محکوم شده بود. در حالی که برخی از کارشناسان از اختلاف موجود در آمار مربوط به سوء استفاده جنسی کودکان خبر می‌دهد، اما آمارها نشان می‌دهد در مجموع تقریبا ۸ تا ۱۲ درصد کودکانی که در آمریکا زندگی می‌کنند، سوء استفاده جنسی را در زندگی خود تجربه کرده‎اند. بخشی از مشکلاتی که مانع از رسیدن به آماری معتبر می‌شود تعریف‌های گوناگونی است که از «سوء استفاده جنسی کودکان» ارائه می‌شود. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد به طور کلی از هر ۱۰ کودک یک نفر در آمریکا مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرد. این در حالی است که ایالت یوتا در مقایسه با سایر ایالت‎های آمریکا قوانین سختگیرانه‌تری در مورد جرایم مربوط به سوء استفاده جنسی کودکان را تصویب کرده و اینگونه جرایم با شدت مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
رکنارکنا1 هفته قبل
حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان این که متهم یک کودک آزاری در یکی از بیمارستان‌های شیراز با پیگیری‌های قضایی بازپرس شعبه ۱۰ دادسرای جنایی شیراز و همکاری پلیس در سریع‌ترین زمان دستگیر شد، گفت: متهم با عناوین اتهامی آدم ربایی و کودک آزاری تفهیم اتهام شده است و برای وی قرار بازداشت موقت صادر شد. او با اشاره به این که رئیس کل دادگستری استان دستور پیگیری فوری و رسیدگی ویژه به پرونده را صادر کردند، افزود: متهم به جرم ارتکابی اعتراف داشته و هم اکنون بخشی از پرونده به دادگاه کیفری یک استان ارسال و تحقیقات در خصوص بخش دیگر پرونده در دادسرا ادامه دارد. این مقام قضایی ضمن کذب خواندن شایعه فوت کودک با بیان این که بازپرس رسیدگی کننده به پرونده از کودک عیادت داشته است گفت: کودک با هماهنگی کادر پزشکی موقتا از بیمارستان مرخص شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
جفری اپستین در سال ۲۰۰۸ به دلیل اتهامات مربوط به جرایم غیر اخلاقی و جنسی محکوم شده بود. رسانه‎های آمریکایی روز شنبه گزارش دادند که اپستین در زندانی در نیویورک دست به خودکشی زده است و ماموران جسد بی جان او را پیدا کردند. در حالی که برخی از کارشناسان از اختلاف موجود در آمار مربوط به سوء استفاده جنسی کودکان خبر می‌دهد، اما آمار‌ها نشان می‌دهد در مجموع تقریبا ۸ تا ۱۲ درصد کودکانی که در آمریکا زندگی می‌کنند، سوء استفاده جنسی را در زندگی خود تجربه کرده‎اند. بخشی از مشکلاتی که مانع از رسیدن به آماری معتبر می‌شود تعریف‌های گوناگونی است که از «سوء استفاده جنسی کودکان» ارائه می‌شود. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد به طور کلی از هر ۱۰ کودک یک نفر در آمریکا مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس از دستگیری یک متهم به کودک آزاری با همکاری حراست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این شهر خبر داد. بر اساس این گزارش، سرهنگ کاوس محمدی عصر پنجشنبه ۱۷ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: یک متهم به کودک آزاری طی مدت کمتر از ۴۸ ساعت از وقوع جرم توسط نیروهای پلیس و با همکاری حراست علوم پزشکی شیراز، دستگیر شد. وی با بیان اینکه فرد یاد شده متهم به آزار و اذیت یک دختر بچه است، گفت: این حادثه در یکی از بیمارستانهای شیراز حادث شده و بعد از وقوع، بلافاصله اقدامات برای شناسایی و دستگیری متهم انجام شده است. این مقام انتظامی با اعلام اینکه پس از ارجاع پرونده به پلیس آگاهی و با تحقیقات گسترده و اقدامات اطلاعاتی متهم اعتراف کرد، افزود: وی ۲۵ سال سن دارد که با هماهنگی مقام قضایی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد که پس از اتمام تحقیقات به دادسرا معرفی خواهد شد. محمدی با اشاره به اینکه این اتفاق در گوشه‌ای از محوطه باز بیمارستان و دور از چشمان عابران و کادر بیمارستان حادث شده و همین در زمانبر شدن اقدامات پلیس موثر بوده است، گفت: پلیس با کسانی که قصد آزار و اذیت افراد به ویژه کودکان را دارد خط قرمز خود می‌داند و با جدیت تمام با متهمان برخورد می‌کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس از دستگیری یک متهم به کودک آزاری با همکاری حراست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این شهر خبر داد. به گزارش ایسنا، سرهنگ کاوس محمدی عصر پنجشنبه ۱۷ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: یک متهم به کودک آزاری طی مدت کمتر از ۴۸ ساعت از وقوع جرم توسط نیروهای پلیس و با همکاری حراست علوم پزشکی شیراز، دستگیر شد. وی با بیان اینکه فرد یاد شده متهم به آزار و اذیت یک دختر بچه است، گفت: این حادثه در یکی از بیمارستانهای شیراز حادث شده و بعد از وقوع، بلافاصله اقدامات برای شناسایی و دستگیری متهم انجام شده است. محمدی با اشاره به اینکه این اتفاق در گوشه‌ای از محوطه باز بیمارستان و دور از چشمان عابران و کادر بیمارستان حادث شده و همین در زمانبر شدن اقدامات پلیس موثر بوده است، گفت: پلیس با کسانی که قصد آزار و اذیت افراد به ویژه کودکان را دارد خط قرمز خود می‌داند و با جدیت تمام با متهمان برخورد می‌کند. انتهای پیام
ایلناایلنا1 هفته قبل
یک فعال حقوق کودکان گفت: طرح ساماندهی کودکان کار که از تیر ماه ۹۸ مجددا آغاز شده‌است در سطوح مختلف، کرامت انسانی کودکان را نقض و حقوق آن‌ها را نادیده گرفته‌است. به گزارش خبرنگار ایلنا، «طرح جمع‌آوری کودکان خیابانی هیچ مغایرتی با کنوانسیون حقوق بشر ندارد و اساسا شرایط این کودکان با اصول همان کنوانسیون مغایر است. مرکز «یاسر» در محله شوش تهران با اجرایی شدن طرح ساماندهی کودکان کار پر از کودکان ایرانی و مهاجری است که به علت فقر مجبور هستند روزها و شب‌ها را در خوابگاه‌هایی بگذرانند که که در محلی که برای ۳۵ نفر ظرفیت دارد بیش از ۱۵۰ کودک کار نگهداری می‌شدند. اما آیا واقعا طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان مغایر با پیمان‌نامه‌های جهانی حقوق کودک نیست؟ ضحی امیری (مسئول کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان) در گفتگو با ایلنا درباره موضع این تشکل، با اشاره به اینکه اجرای طرح ساماندهی کودکان علاوه بر زیرپا گذاشتن کرامت انسانی کودکان، با پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک مغایرت دارد، اظهار داشت: طرح ساماندهی کودکان کار که از تیر ماه ۹۸ مجددا آغاز شده‌ در سطوح مختلف، کرامت انسانی کودکان را نقض و حقوق آن‌ها را نادیده گرفته‌است. وی افزود: مطابق ماده ۳ پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک در تمام‌ اقدامات‌ مربوط‌ به‌ کودکان‌ که‌ توسط‌ مؤسسات‌ رفاه‌ اجتماعی‌ عمومی‌ و یا خصوصی‌، دادگاه‌ها، مقامات‌ اجرائی‌ یا ارگان‌های‌ حقوقی‌ انجام‌ می‌شود، منافع‌ کودک‌ از اهم ملاحظات‌ است.

تلاقی‌های دو دنیای پرماجرا؛ بازیگری و خبرنگاری

4+
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
برنابرنا2 هفته قبل
۴- فیلم سینمایی «اسپات‌لایت» (افشاگر) فیلم سینمایی «اسپات‌لایت» قطعا یکی از تحسین‌شده‌ترین آثار سینمای جهان در سال‌های اخیر است که به موضوع بسیار حساسی می‌پردازد. هر فردی که علاقه‌مند به حرفه خبرنگاری است می‌تواند با دیدن «تقریبا مشهور» به ویژگی‌های دقیقی از این حرفه پی ببرد. ۶- فیلم سینمایی «شب‌بخیر و موفق باشید» شاید «شب‌بخیر و موفق باشید» را بتوان بهترین فیلم سینمایی جرج کلونی در مقام کارگردان دانست. «حرفه: خبرنگار» قطعا مطرح‌ترین فیلم سینمایی اروپایی در زمینه پرداختن به زندگی یک خبرنگار است. فیلم سینمایی «حرفه: خبرنگار» برای اولین بار در جشنواره فیلم کن نمایش داده شد و نامزد جایزه بهترین فیلم از این جشنواره بود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
دکتر وحدت احمدی، دندانپزشک نیکوکار اهل تبریز در حرکتی انسان دوستانه و خیرخواهانه علاوه بر تقبل ترمیم دندان‌های آسیب‌ دیده فاطمه، کودک شکنجه ‌شده توسط پدر و نامادری، دیگر هزینه‌های درمان وی را نیز پذیرفت. به گزارش خبر فوری، دکتر وحدت احمدی، دندانپزشک نیکوکار اهل تبریز در حرکتی انسان دوستانه و خیرخواهانه علاوه بر تقبل ترمیم دندان‌های آسیب‌ دیده فاطمه، کودک شکنجه ‌شده توسط پدر و نامادری، دیگر هزینه‌های درمان وی را نیز پذیرفت. دو دندان این کودک آزاردیده توسط نامادری و به وسیله چکش شکسته شده که دکتر وحدت احمدی کار ترمیم رایگان آن را آغاز کرده است. با توجه به اظهارات عموی سه کودک آزار دیده، پدر و نامادری عوامل این کودک آزاری بوده‌اند که با حکم دادستان پدر این خانواده دستگیر شد. در همین راستا دکتر وحدت احمدی به گفتگوی اختصاصی با برنامه مشاور پرداخته است که در ادامه مشاهده می‌کنید:
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
در کشور ما دسته بندی کودکانی که در خیابان حضور دارند به صورت زیر است: کودکان بد سرپرست، کودکان بی سرپرست، کودکان بزه کار، کودکان کار، کودکان مبتلا به بیمار‌های صعب العلاج، کودکان روانی و یا معلول، کودکانی که با پدر خود زندگی می‌کنند، کودکانی که با خواهر یا برادر خود زندگی می‌کنند، کودکانی که با ناپدری یا نامادری یا قیم خود زندگی می‌کنند و کودکان اتباع بیگانه. در ماههای اخیر آمارهای مختلف و ضد و نقیضی در مورد کودکان خیابانی اعلام می‌شود. از اینرو سازمانهای مردم نهاد در حوزه حمایت از کودکان کار خیابانی و کودکان خیابانی بی سرپرست می‌بایست مورد تشویق و حمایتهای قانونی بیشتر قرار گیرند. طرح جمع آوری و ساماندهی کودکان خیابانی رویکر اصلی دولتی در مواجهه با مساله کودکان خیابانی است. حل مشکل کودکان خیابانی در ایران نیازمند عزم جدی و تلاش پیگیر ارگانهای دولتی با مشارکت جامعه مدنی در کاهش و کنترل عوامل زمینه‌ای موثر بر بازتولید کودکان خیابانی و اقدامات برنامه ریزی شده برای توانمند سازی کودکان به جای خروج شتاب زده کودکان از خیابان است.

به انتهای لیست رسیدید