کولبری

کولبری

ایسناایسنا2 روز قبل
قیمتش می‌شود حدودا ۴۵ هزار تومان.» بلوز حریر را دستم می‌دهد و می‌گوید: «هر چه داریم مارک است، همه آلمانی. طبقه دوم یکی از پاساژهای کوچک بازارچه مرزی پیرانشهر است و صاحبش می‌گوید خیلی وقت نیست اینجا را باز کرده‌اند. بگذریم که دیگر مسافر هم زیاد نمی‌آید.» این را یکی از کاسب‌های بازار پیرانشهر می‌گوید. بازارچه پیرانشهر از قدیم معروف بود. در همان راسته بازار می‌شود چندتایی مسافرخانه و میهمانپذیر دید و می‌توان حدس زد بازارچه خودش به‌تنهایی سهم زیادی در جذب گردشگر داشته است.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
طبقه دوم یکی از پاساژهای کوچک بازارچه مرزی پیرانشهر است و صاحبش می‌گوید خیلی وقت نیست اینجا را باز کرده‌اند. بگذریم که دیگر مسافر هم زیاد نمی‌آید.» این را یکی از کاسب‌های بازار پیرانشهر می‌گوید. بازارچه پیرانشهر از قدیم معروف بود. در همان راسته بازار می‌شود چندتایی مسافرخانه و میهمانپذیر دید و می‌توان حدس زد بازارچه خودش به تنهایی سهم زیادی در جذب گردشگر داشته است. این حدس درست است چراکه بازارچه مرزی پیرانشهر را یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری این شهر می‌دانند.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی ایران معتقد است با افزایش تولید لوازم خانگی در ماه‌های آینده به ویژه جایگزینی محصولات جدید به جای برندهای کره‌ای، کاهش قیمت‌ها رقم خواهد خورد. «سید مرتضی میری» امروز (دوشنبه) ‌ در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ‌ از اردیبهشت‌ امسال تاکنون با وضعیت باثباتی در بازار لوازم خانگی مواجه‌ایم و علاوه بر افزایش نیافتن قیمت‌ها، رکود بر بازار حاکم است. به گفته رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی ایران، با توجه به ایام محرم و صفر پیش‌بینی می‌شود دست کم تا ۴۵ روز آینده تغییر خاصی را در بازار شاهد نباشیم. وی خاطرنشان‌کرد: ‌ اکنون تولید شرکت‌های مختلف لوازم خانگی در مقایسه با پارسال افزایش یافته و مشکلات ارزی‌شان نیز تا حدودی برطرف شده است. وی تاکید کرد: ‌ مشتریان می‌توانند با خاطری آسوده اجناس مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های تایید شده دریافت کنند و اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی ایران نیز تنها پاسخگوی خریداران از این فروشگاه‌ها خواهد بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 روز قبل
«این روزها زمان برداشت سماق سردشت است. پیدا کردن مشتری برای سماق سردشت کار دشواری نیست. اما سماق سردشت قرمز نیست و رنگ آن از قهوه‌ای سیر تا طلایی در نوسان است. اگرچه کولبری از رونق افتاده، اقتصاد منطقه بیوران در دو - سه سال اخیر با سماق متحول شده است. آیا رونق گردشگری و صادرات سماق و انگور سردشت می‌تواند جمعیت کولبر شهر را کم کند و پایه تازه‌ای برای اقتصاد منطقه بسازد؟»

فیلم | روایت زندگی کولبری که هدف گلوله قرار گرفت

خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

پرونده گلوله خوردن کولبر کردستان باز است!

رکنارکنا6 روز قبل
به گزارش رکنا، «مصطفی» اهل «اورامانات تخت»، از توابع استان کردستان است. شغل او کولبری در مرز کردستان ایران و عراق و درآمدش از همین راه است. او یک سال قبل به همراه تعداد زیادی از کولبران برای حمل بار عازم مرز شده بود که مورد اصابت گلوله قرار گرفت و از ناحیه کتف زخمی شد. پرونده او هم‌اکنون در دادسرا در جریان است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ویدئو / یک کولبر زخمی به نام مصطفی

ایسناایسنا6 روز قبل
«مصطفی» اهل «اورامانات تخت»، از توابع استان کردستان است. شغل او کولبری در مرز کردستان ایران و عراق و درآمدش از همین راه است. او یک سال قبل به همراه تعداد زیادی از کولبران برای حمل بار عازم مرز شده بود که مورد اصابت گلوله قرار گرفت و از ناحیه کتف زخمی شد. پرونده او هم‌اکنون در دادسرا در جریان است. کاری از: فرزاد گمار / تدوینگر: آرام توکلی، الناز کبریایی
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
احمد‌پور می‌گوید: «دو سه سال اخیر بسیاری از مردم بیوران سفلی تلاش کرده‌اند اقتصاد و معیشت زندگی‌شان را از مرز جدا کنند. این روزها زمان برداشت سماق سردشت است. پیدا کردن مشتری برای سماق سردشت کار دشواری نیست. اما سماق سردشت قرمز نیست و رنگ آن از قهوه‌ای سیر تا طلایی در نوسان است. آیا رونق گردشگری و صادرات سماق و انگور سردشت می‌تواند جمعیت کولبر شهر را کم کند و پایه تازه‌ای برای اقتصاد منطقه بسازد؟
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
تشکیل ۴ هزار پرونده قاچاق کالا و ارز در آذربایجان غربیرییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور چندی پیش در جمع خبرنگاران با اشاره به موقعیت آذربایجان غربی می‌گوید: آذربایجان غربی به لحاظ موقعیت جغرافیایی و مرزی و به‌عنوان گلوگاه‌های ورود و خروج از ابعاد مختلف قابل‌توجه و از اهمیت خاصی در تجارت خارجی برخوردار است و پیشگام مبارزه با جرائم و قاچاق خط مقدم مبارزه با معاندین محسوب می‌شود. علی مویدی با بیان اینکه در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این استان اقدامات قابل‌توجهی حاصل‌شده، می‌افزاید: آذربایجان غربی در مقابله با قاچاق و برخود قاطع با قاچاقچیان در نقطه صفر مرزی ضربات خوبی به جریانات سازمان‌یافته قاچاق کالا وارز وارد کرده و پرونده‌های این افراد را به مراجع قضایی ارجاع کرده است. رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور تصریح می‌کند: در استان بیش از ۴ هزار پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز تشکیل‌شده که تعداد ۱۰ درصد از این تعداد پونده کلان هستند و معمولا ۷ درصد از پرونده‌ها هم منجر به برائت می‌شود که جزء پرونده‌های کلان نیستند. دوری از نگاه‌های جزیره‌ای تأثیر مثبتی در مقابله با قاچاق دارداستاندار آذربایجان غربی نقش استان در مقابله با قاچاق را بسیار مهم دانسته ومی‌گوید: دستگاه‌های مربوطه کشوری باید به اندازه نقشی که استان در تأمین امنیت و مقابله با قاچاق دارد امکانات در اختیار استان قرار دهند. وی با اشاره به دستاوردهای استان در مبارزه با قاچاق تصریح می‌کند: مبارزه با قاچاق نیازمند امکانات و زیرساخت‌های مناسب به‌ویژه دستگاه‌های استاندارد «ایکس ری» است و انتظار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این مورد همکاری لازم را داشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
اما این بازار نیز همانند اغلب بازارهای کالایی با نوسان نرخ ارز و مشکلات ناشی از واردات و تامین جنس دست و پنجه نرم می‌کند. به‌عنوان مثال کمبود دوک خیاطی ۵هزار یاردی پلی‌استر، موجب افزایش قیمت آن به هر عدد ۱۳ تا ۱۴تومان شده بود که اکنون به ۸تا ۹هزار تومان کاهش یافته است. با این روند از نیمه‌دوم سال بازار خرازی‌فروشان گرم‌تر می‌شود و مشتریان نیز درصورت مناسب بودن قیمت و آرامش بازار، ترسی از خرید این اقلام ندارند. ثبت سفارش برای واردات اقلام خرازی با ارز آزاد نیز از طریق معرفی واردکنندگان و واحدهای صنفی دارای پروانه کسب از اتحادیه به سازمان‌های صنعت صورت می‌گیرد. حتی در برخی اقلام مانند انواع زیپ نیز میزان تولید داخل تکاپوی نیاز بازار را نمی‌کند و عرضه‌کنندگان ناچار به تامین کسری بازار از طریق واردات هستند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
آذربایجان غربی تنها استان ایران است که با کشور ترکیه مرز مشترک دارد و به واسطه آن امکان اتصال به اروپا را داراست. این استان از اوایل انقلاب محمل تحرکات گروه‌های مختلف ضد انقلاب و معاند جمهوری اسلامی ایران بوده که این امر به لحاظ سیاسی استان را دچار مسائل مختلفی کرده است. از طرفی دیگر برای تحولات و مقابله با تهدیدات پیش روی استان می‌بایست در راستای تأمین امنیت و دفاع از مرزها و حل بحران‌ها هزینه‌هایی صرف می‌شد که طبیعتا این تحمیل هزینه‌ها توسعه استان را به تعویق می‌انداخت. در رابطه با مقایسه‌ مرزهای استان آذربایجان غربی با مرزهای سایر استان‌های کشور می‌توان گفت که آذربایجان غربی نسبت به سایر استان‌های حالت خاصی دارد. به طور نمونه برگزاری جشنواره‌های فرهنگی بین مرزی می‌تواند آذربایجان غربی را به یک پایلوت جشنواره‌های فرهنگی بین‌المللی در کشور و منطقه تبدیل کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
وی نحوه برخورد و رفتار آمران به معروف و ناهیان از منکر را در نتیجه مثبت یا منفی آن، بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: رفتار مدیران نیز باید الگویی برای امر به معروف و نهی از منکر باشد. استاندار کردستان در این خصوص تاکید کرد: باید مراقب باشیم هر حرفی را هر جایی به زبان نیاوریم و هر مطلبی را به هر مجموعه‌ای نسبت ندهیم. وی خاطرنشان کرد: در کردستان خون پاک شهیدان بومی و غیر بومی در کنار هم بر زمین ریخته شده و سزاوار نیست که امروز اسم قاچاق و فساد و کولبری را در کنار اسم کردستان قرار دهند، با این پسوند و پیشوندها مشکل کردستان حل نمی‌شود. استاندار کردستان تاکید کرد: به تصویر کشیدن چهره خشن و فقیر از کردستان نه تنها مشکلات استان را حل نمی‌کند بلکه اولین تاثیر آن این است که مردم را از سرمایه گذاری، توسعه و ماندگاری در استان، نا امید می‌کند. وی افزود: چرا باید اجازه دهیم عده‌ای آگاهانه یا ناآگاهانه قلم فرسایی کنند و به جای روحیه دادن به مردم، در زمین دشمن بازی کنند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
استاندار کردستان: عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر چارچوبی دارد که اگر خارج از آن عمل کنیم، نتیجه عکس خواهد داشت. به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا بعد از ظهر یکشنبه در همایش تجلیل از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهار داشت: فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بسیار حساس و حائز اهمیت است که اگر خارج از چارچوب آن عمل کنیم، نتیجه عکس خواهد داد. وی نحوه برخورد و رفتار آمران به معروف و ناهیان از منکر را در نتیجه مثبت یا منفی آن، بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: رفتار مدیران نیز باید الگویی برای امر به معروف و نهی از منکر باشد. مرادنیا یادآور شد: در کردستان خون پاک شهیدان بومی و غیربومی در کنار هم بر زمین ریخته شده و سزاوار نیست که امروز اسم قاچاق و فساد و کولبری را در کنار اسم کردستان قرار دهند، با این پسوند و پیشوندها مشکل کردستان حل نمی‌شود. وی بیان کرد: به تصویر کشیدن چهره خشن و فقیر از کردستان نه تنها مشکلات استان را حل نمی‌کند بلکه اولین تاثیر آن این است که مردم را از سرمایه گذاری، توسعه و ماندگاری در استان، ناامید می‌کند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
استاندار کردستان: عصر کرد - استاندار کردستان گفت: فضای مجازی ناجوانمردانه‌ای علیه مدیران استان شکل گرفته بود که خوشبختانه این فضا جمع آوری و مشخص شده که از کجا سرچشمه می‌گیرد و چه قصد و نیتی داشتند که اینگونه مدیران را تخریب می‌کردند. مرادنیا با ابراز گلایه از نشان ندادن نقاط قوت و توانمندی‌های استان، تصریح کرد: ما هیچوقت از توانمندی و نقاط قوت استان حرفی نزده‌ایم و همیشه از مشکلات صحبت کرده‌ایم. وی با اشاره به اینکه در نقاط مختلف استان پروژه‌های راهسازی در حال انجام هستند، گفت: به دلیل شرایط جغرافیایی و توپوگرافی خاص استان کردستان، هزینه تمام شده پروژه‌های عمرانی در این استان دو یا چندین برابر استان‌های دیگر است که باعث شده ما با محدودیت‌های اعتباری مواجه شویم. مرادنیا با اشاره به تخصیص آب به ۹۶ هزار هکتار از اراضی استان، خاطرنشان کرد: مدیران استان شبانه روز کار می‌کنند و اگر پروژه‌ها دیر به نتیجه می‌رسند تصور بر کمکاری میران نشود بلکه به دلیل محدودیت‌های اعتباری است و کسی قصد خیانت به استان را ندارد. از همه مردم درخواست می‌کنم که هرکجا ضعفی هست صادقانه به ما اعلام کنند و ما نقدهای منصفانه را پذیرا هستیم.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا بعد از ظهر یکشنبه در همایش تجلیل از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهار داشت: فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بسیار حساس و حائز اهمیت است که اگر خارج از چارچوب آن عمل کنیم، نتیجه عکس خواهد داد. وی نحوه برخورد و رفتار آمران به معروف و ناهیان از منکر را در نتیجه مثبت یا منفی آن، بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: رفتار مدیران نیز باید الگویی برای امر به معروف و نهی از منکر باشد. استاندار کردستان به بیان اینکه باید مراقب باشیم هر حرفی را هر جایی به زبان نیاوریم و هر مطلبی را به هر مجموعه‌ای نسبت ندهیم، ادامه داد: دلیل ماندگاری یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر رفتار آنان، الگو بودن در پاکدستی، تواضع و مردمی بودن است. مرادنیا یادآور شد: در کردستان خون پاک شهیدان بومی و غیربومی در کنار هم بر زمین ریخته شده و سزاوار نیست که امروز اسم قاچاق و فساد و کولبری را در کنار اسم کردستان قرار دهند، با این پسوند و پیشوندها مشکل کردستان حل نمی‌شود. وی بیان کرد: به تصویر کشیدن چهره خشن و فقیر از کردستان نه تنها مشکلات استان را حل نمی‌کند بلکه اولین تاثیر آن این است که مردم را از سرمایه گذاری، توسعه و ماندگاری در استان، ناامید می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا در پنجمین جلسه کمیسیون اصلی برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، اظهار داشت: متاسفانه قاچاق اتهامی است که به کردستان وارد می‌شود اما حجم قاچاق در این استان بالا نیست لذا باید با انعکاس اقدامات انجام شده، این اتهام را برداریم. وی کولبری را دیگر موضوع منتسب به کردستان عنوان کرد و گفت: کولبری مختص کردستان نیست بلکه در کرمانشاه، آذربایجان غربی و سیستان هم وجود دارد اما در استان ما با توجه به ساماندهی مرزها، کولبر نداریم اگر هم هست قاچاق است. استاندار کردستان همچنین به موضوع توقیف محموله صادراتی ۳ واحد تولیدی استان از سوی ایست و بازرسی استان‌های همجوار اشاره کرد و خاطرنشان کرد: به تولیدکنندان این محموله‌ها اطمینان خواهم داد طی نامه‌ای به ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور و معرفی برند آنها، این مشکل برطرف شود. وی بیان کرد: نبود گمرک تخصصی سیگار و محصولات دخانی به عنوان یکی از مشکلات صادراتی استان است که از سوی گمرکات استان خواستار پیگیری موضوع و رفع این مشکل هستیم. مرادنیا در پایان از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان خواست در احصاء مشکلات و ارائه راهکار برای رفع آنها، حضور فعالانه و مشارکت فکری بیشتری داشته باشند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا بعد از ظهر شنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان از لزوم اطلاع رسانی درست در زمینه قاچاق گفت و ادامه داد: اعتقادی بر این نداریم که استان کردستان دارای حجم بالایی از قاچاق است، اطلاع رسانی نادرست سبب اتهام اشتباهی بر پیشانی کردستان شده است. وی ادامه داد: کردستان بعد از خوزستان در رده دوم تولید گندم قرار دارد و پس از کردستان هم استان فارس قرار گرفته است. رییس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه روزانه ۲ هزار تن خرید گندم در استان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: تاکنون ۱۰ درصد خرید گندم کشور در استان خریداری شده است. وی اضافه کرد: قاچاق گندم در استان کردستان دیده نشده است و در این رابطه می‌توان گفت نگرانی عمده‌ای وجود ندارد. وی یادآور شد: تا پایان شهریورماه پلیس امنیت اقتصادی در ۱۳ استان کشور مستقر می‌شود که استان کردستان یکی از استان‌های پایلوت در اجرای این طرح است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
استاندار کردستان: عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: اعلام قرار گرفتن کردستان در زمره بالاترین استانداردهای قاچاق در کشور صحت ندارد. وی ادامه داد: کردستان بعد از خوزستان در رده دوم تولید گندم قرار دارد و پس از کردستان هم استان فارس قرار گرفته است. رییس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه روزانه ۲ هزار تن خرید گندم در استان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: تاکنون ۱۰ درصد خرید گندم کشور در استان خریداری شده است. وی اضافه کرد: قاچاق گندم در استان کردستان دیده نشده است و در این رابطه می‌توان گفت نگرانی عمده‌ای وجود ندارد. وی یادآور شد: تا پایان شهریورماه پلیس امنیت اقتصادی در ۱۳ استان کشور مستقر می‌شود که استان کردستان یکی از استان‌های پایلوت در اجرای این طرح است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - استاندار کردستان گفت: این موضوع که کردستان در صدر قاچاق کشور است منصفانه نیست و این اتهام باید از پیشانی استان پاک شود. به گزارش ایسنا منطقه کردستان، بهمن مرادنیا امروز شنبه (۹ شهریورماه) در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا ضمن ابراز تاسف از اینکه سال گذشته اتهامات زیادی بر پیشانی استان کردستان به لحاظ قاچاق زده شد اظهار کرد: این موضوع که کردستان در صدر قاچاق کشور است منصفانه نیست و این اتهام باید از پیشانی استان پاک شود. وی افزود: قاچاق نه تنها فقط مختص به استان کردستان نیست، بلکه در سایر استان‌های دیگر نیز بیشتر صورت می‌گیرد، اما سوال این است که چرا در چنین مباحثی فقط نام استان کردستان مطرح می‌شود، این نشان می‌دهد که در راستای اطلاع رسانی نسبت به این موضوع نتوانسته‌ایم عملکرد خوبی داشته باشیم، لذا این مهم نیازمند تلاش بیشتر برای انعکاس و پیگیری حجم قاچاق در استان است. استاندار کردستان با بیان اینکه کولبری فقط صرف استان کردستان نیست عنوان کرد: متاسفانه قاچاق به اسم استان کردستان تمام شده است در حالی که اکنون به دلیل تعطیلی بازارچه‌های استان، هیچ نوع کولبری در کردستان اتفاق نمی‌افتد و اگر باشد قاچاق محسوب می‌شود و هر موضوعی نباید به مردم کردستان نسبت داده شود. انتهای پیام
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: ‌ بالا بودن آمار قاچاق در این استان در مقایسه با دیگر استان‌های کشور صحت ندارد واین اتهام نادرستی بر پیشانی کردستان است. بهمن مرادنیا روز شنبه در نشست کمیسون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان اظهار داشت: اعتقادی بر این نداریم که استان کردستان دارای حجم بالایی از قاچاق است بلکه حجم بالاتری از قاچاق در استان‌های دیگر دیده می‌شود. وی افزود: ‌ روزانه ۲ هزار تن خرید گندم در استان صورت می‌گیرد و تاکنون ۱۰ درصد خرید گندم کشور در استان خریداری شده است. سرهنگ شاه حسینی اضافه کرد: قاچاق گندم در استان کردستان دیده نشده است و در این رابطه می‌توان گفت نگرانی عمده‌ای وجود ندارد. وی یادآور شد: تا پایان شهریورماه پلیس امنیت اقتصادی در ۱۳ استان کشور مستقر می‌شود که استان کردستان یکی از استان‌های پایلوت در اجرای این طرح است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - سنندج- ایرنا- دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: در هشت ماهه سال جاری ۳۶ باند قاچاق کالا در استان کردستان متلاشی شده است. وی اظهارکرد: استان کردستان دارای پنج معبر کولبری است که از این تعداد ۲ معبر در شهرستان بانه و ۲ معبر در شهرستان مریوان قرار دارد. وی با اشاره به وظایف کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کردستان و وظایف مشخص همه دستگاههای عضو کارگروه گفت: ۷۰ درصد برنامه‌های کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشگیرانه و ۳۰ درصد مقابله‌ای است. به گفته وی کردستان با توجه به اینکه یک استان مرزی است سستاد مبارزه با قاچاق کالا در این راستا وظایف خطیری به عهده دارد. وی مسئولیت مبارزه با قاچاق کالا را یک مسئولیت شرعی و دولتی دانست و گفت: در سال‌های گذشته پدیده قاچاق در استان کردستان بسیار کنترل شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: ‌ بالا بودن آمار قاچاق در این استان در مقایسه با دیگر استان‌های کشور صحت ندارد و این اتهام نادرستی بر پیشانی کردستان است. بهمن مرادنیا روز شنبه در نشست کمیسون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان اظهار داشت: اعتقادی بر این نداریم که استان کردستان دارای حجم بالایی از قاچاق است بلکه حجم بالاتری از قاچاق در استان‌های دیگر دیده می‌شود. سرهنگ شاه حسینی اضافه کرد: قاچاق گندم در استان کردستان دیده نشده است و در این رابطه می‌توان گفت نگرانی عمده‌ای وجود ندارد. وی یادآور شد: تا پایان شهریورماه پلیس امنیت اقتصادی در ۱۳ استان کشور مستقر می‌شود که استان کردستان یکی از استان‌های پایلوت در اجرای این طرح است. در این نشست به مشکل حمل و نقل یک شرکت تولیدکننده سیگار در استان کردستان هم رسیدگی شد.
فردا نیوزفردا نیوز3 هفته قبل
دشمن به دنبال این است که در جامعه اسلامی حساسیت زدایی کند، دشمن اگر احساس کند که در برخی مباحث و منکرات، حساسیت زدایی شده است، چندگام جلو می‌آید، ولی اگر دشمن ببیند جامعه اسلامی نسبت به مفاسد و منکرات حساسیت دارد، عقب نشینی خواهد کرد. دشمن شناسی و دشمن ستیزی در عرصه همین تبلیغ‌ها برای مردم تبیین و مشخص می‌شود و از همین جهت تبلیغ و آگاهی بخشی به مردم و افزایش بصیرت آنان بسیار اثرگذار است. باید با قاچاق کالا مبارزه شود، قاچاق منظور کولبری نیست و باید با قاچاق‌های سازماندهی شده مقابله شود و برای رونق تولید این مبارزه نیاز است. باید وضعیت یارانه‌ها ساماندهی شود و نظام یارانه‌ای باید حل شو، باید به کسانی یارانه داده شود که نیاز دارند و در این موضوع نباید با کسانی که دارا هستند و نیازی به یارانه ندارند، برای قطع یارانه‌ها تعارف شود. رییسی افزود: بسیاری از پرونده‌هایی که به دستگاه قضاییه می‌آید به دلیل مشکلات نظام مالی و تفاوت قیمت دلار است و می‌توان با ساماندهی و اصلاح نظام اقتصادی از تشکیل این پرونده‌ها جلوگیری کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 هفته قبل
عصر کرد - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان، با اشاره به اینکه مطالبات اجتماعی بر حق مردم باید در اولویت قرارگیرد، گفت: هر چه به مسائل اجتماعی بیشتر پرداخته و مطالبات اجتماعی مردم محقق شود به همان میزان در بخش‌های دیگر مشکلات کاهش می‌یابد. وی افزود: هر چه به مسائل اجتماعی بیشتر پرداخته و مطالبات جتماعی مردم محقق شود به همان میزان در بخش‌های دیگر مشکلات کاهش می‌یابد. وی ذکر کرد: پدیده طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی، مفاسد اخلاقی و بیکاری از جمله آسیب‌های اجتماعی مشترک در دیگر استان‌ها است. عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان کردستان، عنوان کرد: مشکلات و آسیب‌های اجتماعی کردستان باید احصاء شود در غیر این صورت، موارد نگران کننده‌ای خانواده‌ها را تهدید می‌کند. عضو هیئت علمی گروه مشاوره دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: ابعاد روانشناختی زوجین در امر ازدواج مهم است که قبل از ازدواج رسمی باید به آن پرداخت.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لازم است برای بهبود معیشت مرزنشینان بازگشایی مرزها و ساماندهی معابر غیررسمی و کولبری مورد توجه قرار گیرد. به گزارش ایسنا، رسول خضری در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: تحریم‌های ظالمانه بیش از پیش بر وضعیت معیشتی مرزنشینان تاثیر داشته است، لازم است بازگشایی مرزها و ساماندهی معابر غیررسمی و کولبری مورد توجه باشد. نمیانده مردم پیرانشهر در پایان بیان کرد: اعمال مدرک فرهنگیان برای ارتقای افزایش سطح تحصیلی و اعمال ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه برای احقاق حقوق بازنشستگان مناطق عملیاتی امری ضروری است. همچنین وزیر بهداشت اتمام احداث بیمارستان جدید شهر پیرانشهر را مورد توجه قرار دهد. انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
عضو فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به دیدار اعضای این فراکسیون با مدیران ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دولت از طرح رجیستری ۲۴۰ میلیون دلار درآمد داشت. وی افزود: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ۲۴ دستگاه تشکیل شده است که البته طبق اصلاحیه جدید تعداد اعضای این ستاد مرکزی به ۲۶ دستگاه افزایش پیدا کرده است. وی خاطرنشان کرد: رسالت اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز حرکت در مسیر ارتقای تجارت و اقتصاد کشور است. عضو فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از فراکسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس شورای اسلامی خواست که در زمینه اصلاح قوانین کمک‌حال این ستاد باشند. وی با اشاره به اجرای طرح رجیستری تلفن همراه گفت: ‌اجرای این طرح توانسته برای دولت ۲۴۰ میلیون دلار عایدی داشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
این‌جا مخارج بالاست و بیشتر کارگران ایرانی برای این‌که بتوانند پول بیشتری برای خانواده‌شان ببرند با بخور و نمیر زندگی می‌کنند. به غیر از تعداد محدودی از کارگران که اقامت کار دارند، بقیه کارگران با ویزای توریستی وارد عراق می‌شوند، برای همین تشخیص تعداد کارگران کار سختی است. اوایل به دینار و دلار حقوق می‌دادند، اما الان به تومان پول می‌دهند، چون می‌دانند دینارشان برای ایرانی‌ها خیلی زیاد است؛ هفته‌ای حقوق می‌گیریم. قدیمی‌ها حالا دوسالی است که در عراق کار می‌کنند و بعضی‌هایشان هم اقامت کار دارند. آن‌طور که او می‌گوید چینی‌ها و هندی‌ها بیشتر در خانه‌ها کار می‌کنند و ایرانی‌ها بیشتر کارهای ساختمانی و داربست‌زدن را به‌عهده دارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
وی، گره گشایی از کار مردم را بزرگترین مدال افتخار برای مسئولان دانست و افزود: مدیران باید بدانند که مهمترین افتخار آن‌ها نوکری کردن برای مردمی است که با همه وجود از کشور و ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند. آیت الله رئیسی در ادامه با تاکید بر لزوم فعال ساختن اقتصاد حوزه‌های مختلف در استان کردستان، این امر را در گرو مدیریت و پیگیری دانست و تصریح کرد: ذخایر مادی به ویژه نیروی انسانی کارآمد و فرهیخته، می‌تواند چرخ‌های اقتصادی این استان را فعال‌تر کند. وی با بیان اینکه رونق تولید با این میزان از قاچاق کالا سازگاری ندارد، بیان کرد: باید جلوی قاچاق کالا را بگیریم اما سخن از کولبری نیست بلکه معتقدین کولبری باید ساماندهی شود. رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به موضوع قاچاق کالا خاطرنشان کرد: وقتی از قاچاق کالا سخن می‌گوییم مقصودمان قاچاق سازمان یافته است که تولید را دچار مشکل می‌کند. این امر نیز به برنامه ریزی و ساماندهی نیاز دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
پیچ ‌و خم کوه‌ها و بیراهه‌ها جای خود را به ساختمان‌های بلند داده است. روزنامه شهروند نوشت: پیچ ‌و خم کوه‌ها و بیراهه‌ها جای خود را به ساختمان‌های بلند داده است. در عراق، کارگران ایرانی را تنها سر ساختمان‌های نیمه‌کاره درحال داربست‌زدن یا حمل بلوک و سیمان نمی‌بینید یا سر میدان شهر در انتظار کار. یکاییل صدیقی، رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان: ما هر روز شاهد مهاجرت کارگران و استادکاران ایرانی به کردستان عراق هستیم. در شهرهای مریوان سروآباد، حداقل ٥۰-٤۰درصد استادکاران در عراق کار می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

کولبران