کوهدشت

کوهدشت

تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، سرهنگ عباس دولتشاهی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: نیروی انتظامی شهرستان کوهدشت در راستای مبارزه با قاچاق کالا به‌ویژه در بحث خودروهای خارجی موفق شدند از طریق پلیس راه و عوامل آگاهی تعداد ۱۸ دستگاه خودروی خارجی را توقیف کنند. وی ارزش خودروهای خارجی توقیف‌شده را بیش از ۵۰میلیارد تومان دانست و افزود: این خودروها در حال اعزام به مقصد اربیل عراق از طریق خوزستان بود که با هوشیاری مأموران انتظامی کوهدشت توقیف و مراتب آن تحت بررسی‌ست. فرمانده انتظامی کوهدشت عنوان کرد: ما موظف به برخورد با هرگونه قاچاق کالا به‌ویژه خودروی قاچاق هستیم و قول می‌دهیم با جدیت و هوشیاری در مقوله قاچاق اقدامات اساسی را در سطح این شهرستان انجام دهیم. انتهای پیام/ ز
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: سرهنگ عباس دولتشاهی، فرمانده انتظامی کوهدشت عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: نیروی انتظامی شهرستان کوهدشت در راستای مبارزه با قاچاق کالا به‌ویژه در بحث خودروهای خارجی موفق شدند از طریق پلیس راه و عوامل آگاهی تعداد ۱۸ دستگاه خودروی خارجی را توقیف کنند. وی ارزش خودروهای خارجی توقیف‌شده را بیش از ۵۰میلیارد تومان دانست و افزود: این خودروها در حال اعزام به مقصد اربیل عراق از طریق خوزستان بود که با هوشیاری مأموران انتظامی کوهدشت توقیف و مراتب آن تحت بررسی‌ست. فرمانده انتظامی کوهدشت عنوان کرد: ما موظف به برخورد با هرگونه قاچاق کالا به‌ویژه خودروی قاچاق هستیم و قول می‌دهیم با جدیت و هوشیاری در مقوله قاچاق اقدامات اساسی را در سطح این شهرستان انجام دهیم.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
سرویس سیاسیملکشاهی با اشاره به انتخاب دهقانی به عنوان عضو حقوق‌دان شورای نگهبان: یک نماینده باید به کمیسیون حقوقی و قضایی اضافه شودرئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به انتخاب دهقان به عنوان عضو حقوق‌دان شورای نگهبان، گفت: یک نماینده از میان متقاضیان باید به کمیسیون حقوقی و قضایی اضافه شود.

وعده وزارت نیرو تحقق نیافت/ گروکشی بانک از سیل‌زدگان لرستان

3+
مهرمهر1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، آذر مرادی منفرد ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان که در فرمانداری کوهدشت برگزار شد در رابطه با پروژه‌های توازن گفت: این شهرستان در بخش توازن تنها در چند سرفصل توانسته اعتبار بگیرد و ما این مشکل را در تمام شهرستان‌ها داشته‌ایم، امسال شاخص‌های اعتبارات توازن را خود تهران انجام داده، آن‌را شهرستانی کرده و برای ما ارسال کرده‌اند. وی با بیان اینکه اطلاعاتی که مدیران استانی از عملکردشان برای تهران ارسال کرده‌بودند نشان می‌دهد که لرستان استانی برخوردار و اکثر شهرستان‌های این استان از نظر خیلی از شاخص‌ها برخوردار و بالای میانگین کشور هستند، افزود: در واقعیت این‌گونه نیست ما خودمان هم پیگیر هستیم و نامه ارسال کرده‌ایم، اطلاعات از وزارتخانه‌ها گرفته شده و آن‌ها هم مصر هستند آن را از مدیران ستادی اخذ کرده‌اند. پس فعلا به همان استناد کرده‌اند. رئیس گروه امور تولیدی و زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان عنوان کرد: قبول داریم که در اعتبارات محدودیت داریم، همه دستگاه‌ها هم معترض هستند که اعتبارات کم و با وضعیت گرانی و هزینه‌های بالا جوابگو نیست، اما ما هم محدودیت اعتباری داریم. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، جلسه کمیته برنامه‌ریزی کوهدشت با محوریت توزیع اعتبارات عمرانی این شهرستان با حضور رئیس امور تولیدی و زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان در حالی برگزار شد که سرفصل‌های توزیع اعتبارات عمرانی مورد اعتراض دستگاه‌های اجرایی کوهدشت قرار گرفت. ظلم دستگاه‌های اجراییپس از اعلام پروژه‌های عمرانی اداره ورزش‌وجوانان کوهدشت، نوبت به پروژه‌های عمرانی اداره آموزش‌وپرورش شد و جواد رفیعیان رئیس اداره آموزش‌وپرورش کوهدشت نسبت به توزیع اعتبارات عمرانی برخی از پروژه‌های این اداره واکنش نشان داد. معمای آسفالت راه‌های روستاییپس از خوانش اعتبارات عمرانی آموزش‌وپرورش کوهدشت نوبت به پروژه‌های عمرانی سایر ادارات این شهرستان رسید و اعتبارات عمرانی راه‌وشهرسازی نیز مورد واکنش داریوش آزادبخت رئیس اداره راه‌وشهرسازی قرار گرفت. چگونه ۴۰۰میلیون تومان برای آسفالت راه‌های روستایی شهرستان کوهدشت تعیین شده‌است؟! جلسه کمیته برنامه‌ریزی کوهدشت در حالی تا ظهر ادامه داشت که سرفصل‌های پروژه‌های عمرانی این شهرستان مورد اعتراض برخی از مدیران دیگر نیز قرار گرفت تا هم‌چنان محرومیت سهم ادامه‌دار کوهدشت و پروژه‌های نیمه‌تمام این شهرستان باشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، آذر مرادی منفرد ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان که در فرمانداری کوهدشت برگزار شد، اظهار داشت: امسال ۱۷درصد رشد اعتباری در بخش عمرانی لرستان داشته‌ایم که رشد اعتباری شهرستان کوهدشت در این بخش ۲۷٫۹ درصد بوده و ۱۱درصد بالاتر از رشد معمول این استان اعتبار جذب کرده‌است. وی با بیان اینکه شهرستان کوهدشت در سال گذشته ۵۷۳میلیارد ریال اعتبارات مصوب بخش عمرانی اول سال داشته‌‌است، افزود: امسال ۷۳۳میلیارد ریال اعتبار برای تصویب در این شهرستان آورده‌ایم و با دستگاه‌‌های ستادی نیز برای پروژه‌ها هماهنگی شده‌است. رئیس گروه امور تولیدی و زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان، رشد اعتباری کوهدشت را خوب دانست و بیان کرد: پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالا در اولویت ما بوده و پروژه‌های احداثی را سعی کرده‌ایم که آغاز نکنیم چون باید ۵۰درصد را سال اول تأمین کنیم و ماده ۳۲ نیز تا پایان سال طول می‌کشد، سیاست دولت این است که حتی‌الامکان پروژه‌های جدید را شروع نکنیم. انتهای پیام/ ز
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین لرستان، کشت چغندر قند به روش نشایی در منطقه سه آسیابه بخش مرکزی شهرستان کوهدشت با حضور دکتر امیری، مدیر شهرستان، دکتر حیدری رئیس بخش مرکزی، مسئول بهبود تولیدات گیاهی، زراعت و جمعی از کارشناسان این مدیریت آغاز شدمدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهدشت اعلام کرد: توسعه کشت‌های نشایی یکی از اولویت‌های سازمانی وزارت جهاد کشاورزی است و بر این اساس کشت چغندرقند با این روش در سطح ۸ هکتار برای نخستین بار در روستای سه آسیابه آغاز شد. کاهش طول دوره رشد، کاهش مصرف آبدکتر امیری مدیر شهرستان ادامه داد: کاهش طول دوره رشد، کاهش مصرف آب، کاهش آفات و بیماری‌ها و کاهش هزینه‌های مرحله کاشت و برداشت از جمله مزایای کشت نشایی است. وی گفت: اگر کشت نشایی چغندرقند با تاخیر انجام شود مشکلی ایجاد نمی‌شود و نشا در فروردین و اردیبهشت در خزانه تهیه و به زمین اصلی منتقل میشود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
سرهنگ رضا شیراوژن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: پس از سرقت مسلحانه طلافروشی در شهرستان کوهدشت تلاش برای دستگیری سارقان توسط پلیس انجام و در حال حاضر دو مظنون دستگیرشده است. وی بابیان اینکه یک خودرو نیز توقیف‌شده است افزود: به سرنخ‌هایی نیز رسیده‌ایم و پیگیری‌ها برای دستگیری سارقان همچنان ادامه دارد. به گزارش تسنیم، عصر روز گذشته سرقت مسلحانه دریکی از طلافروشی‌های کوهدشت انجام و مقداری از طلاهای پشت ویترین مغازه به سرقت رفت و سارقان برای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم اقدام به شلیک تیر هوایی کرده‌ و پس از سرقت متواری شدند. انتهای پیام / ت
تسنیمتسنیم2 روز قبل
علی میراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: روز گذشته در حدود ساعت ۴ عصر سرقتی مسلحانه به یکی از طلافروشی‌های کوهدشت می‌شود و در پی آن مقداری از طلاهای پشت ویترین مغازه به‌سرقت می‌رود. وی با بیان اینکه میزان طلای سرقت‌شده مشخص نیست و حتی طلافروش نیز از میزان آن خبر ندارد، افزود: در این سرقت مسلحانه به کسی آسیب وارد نشده‌است. جانشین فرمانده اننتظامی لرستان عنوان کرد: هم‌چنین سارقان برای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم اقدام به شلیک تیر هوایی کرده‌بودند و پس از سرقت متواری شدند، تلاش‌های نیروی انتظامی برای دستگیری سارقان ادامه دارد و تاکنون سرنخی از این ماجرا کشف نشده‌است. انتهای پیام/ ز
رکنارکنا3 روز قبل
آتش‌سوزی مزارع در امسال از خردادماه شروع شد و در کنار خشک‌سالی‌های اخیر، کاهش سطح آب‌های زیرزمینی و خشک‌شدن چشمه‌ها میزان تولیدات کشاورزی شهرستان کوهدشت را کاهش داده‌است. به گفته مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت، آتش‌سوزی به حدود ۲۰۰هکتار از مزارع در بخش مرکزی و به‌میزان ۵۴۰میلیون تومان به کشاورزان و هم‌چنین آتش‌سوزی به ۱۰٫۵هکتار از مزارع در بخش درب‌گنبد در روستاهای چم‌قلعه، سرسنگر، آسیابله و باغ کلالی خسارت زده‌است. او می‌گوید کشاورزان از آتش‌زدن کاه و کلش مزارع خودداری کنند، این اقدام مواد آلی خاک را از بین می‌برد. به گفته مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت بر اثر سیل خسارات قابل‌توجهی به زیربخش‌های کشاورزی کوهدشت از جمله باغات، زراعت، دام و طیور، ابنیه‌ها، جاده‌های بین مزارع و ایستگاه‌های پمپاژ کشاورزی وارد شده‌است. آن طور که امیری می‌گوید جبران خسارات سیل به کشاورزی کوهدشت دشوار است و براساس برآوردهای اولیه خسارات سیل به بخش‌های کشاورزی این شهرستان حدود ۱۲۰میلیارد تومان است.

آتش در خرمن مزارع کوهدشت؛ سرمایه‌ای که خاکستر شد+تصاویر

4+
تسنیمتسنیم3 روز قبل
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امروز یکشنبه و همزمان با ولادت امام رضا (ع) کاروان «زیر سایه خورشید» در منزل شهید سید نورخدا موسوی حضور یافت و مورد استقبال خانواده این شهید گرانقدر قرار گرفت. خادمان حرم مطهر رضوی در این حضور خود هدایای متبرک حرم رضوی را میان حاضران توزیع کردند و عاشقان اهل بیت (ع) به ویژه ارادتمندان شمس الشموس امام رضا (ع) پرچم نورانی و مقدس گنبد مطهر را سرمه چشمان خود کردند. بر اساس این گزارش، کاروان زیر سایه خورشید امسال با رویکرد سرکشی از مناطق سیل زده و تسکین آلام مردم سیل زده در لرستان حضور یافت و خدام حرم رضوی به مناطق مختلف پلدختر، معمولان، کوهدشت، الیگودرز و… سر زدند و فضای لرستان را معطر به عطر حرم مطهر رضوی کردند.
ایلناایلنا3 روز قبل
سارقان مسلح به یک طلافروشی در کوهدشت دستبرد زدند. به گزارش ایلنا، سارقان مسلح که به یک طلافروشی در شهرستان کوهدشت دستبرد زده بودند با حضور ماموران انتظامی متواری شدند اما مقادیری طلا و جواهرات را ربودند.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان با اشاره به سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در شهرستان کوهدشت، گفت: در این رابطه دو نفر مظنون دستگیر شدند. سرهنگ رضا شیراوژن در گفت و گو با مهر، با اشاره به اینکه امروز یکشنبه یک فقره سرقت مسلحانه از طلافروشی در شهر کوهدشت به وقوع پیوست، اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی بعد از اطلاع از موضوع، بلافاصله در محل حضور می‌یابند. وی با بیان اینکه نیروهای پلیس پس از حضور در محل از مانور بیشتر سارقان جلوگیری کردند، تصریح کرد: در این سرقت مقداری از جواهرات پشت ویترین مغازه به سرقت رفته است. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان با تاکید بر اینکه موضوع دستگیری سارقان بلافاصله در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: در این رابطه نیز تاکنون دو نفر مظنون دستگیر و یک خودرو توقیف شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از کوهدشت، عصر امروز یک باب مغازه طلافروشی واقع در میدان شهدای این شهرستان مورد سرقت مسلحانه چند فرد ناشناس قرار گرفت. سارقان با سرقت مقداری طلا، پس از خروج از مغازه اقدام به تیراندازی‌های کور و هوایی کرده و از محل متواری شدند. تاکنون جزئیات بیشتری از این حادثه اعلام‌نشده و اخبار تکمیلی منتشر می‌شود. انتهای پیام/ح
برنابرنا3 روز قبل
آتش سوزی نسبتا گسترده در جنگل‌های «کوماس» بخش ویسیان شهرستان چگنی روز یکشنبه با حضور مردم و نیرو‌های اطفا حریق مهار شد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ آتش سوزی نسبتا گسترده در جنگل‌های «کوماس» بخش ویسیان شهرستان چگنی روز یکشنبه با حضور مردم و نیرو‌های اطفا حریق مهار شد. وی با تاکید بر اهمیت همیاری دهیاران در کاهش و مقابله با آتش سوزی‌ها افزود: عامل تمامی این حوادث انسانی است که برخی عمدی و برخی نیز سهوی موجب بروز آتش سوزی می‌شوند. بیشترین و کمترین مساحت جنگل و مرتع استان با ۴۲۵ هزار هکتار و ۳۴۸ هکتار به ترتیب در الیگودرز و رومشکان واقع شده است. سال گذشته ۱۲۹ هکتار آتش سوزی در استان رخ داده که از این میزان هشت هکتار مرتع، ۹۰ هکتار مرتع مشجر و ۳۱ هکتار جنگل طبیعی است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
فرج‌علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌شد که بارندگی مناسبی را در سطح این شهرستان داشته باشیم اما در اواسط اردیبهشت با کاهش بارندگی روبه‌رو شدیم و تنش کم‌آبی به محصولات، خساراتی را به کشاورزان وارد کرده‌است. وی با بیان اینکه تاکنون ۴۸هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل سیلوهای شهرستان کوهدشت شده‌، افزود: حدود ۷هزار تن نیز گندم بذری از کشاورزان پیشرو تحویل گرفته شده‌است. مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با بیان اینکه بیش از ۵۰هزار تن برای خرید گندم نان در سطح گندم‌زارهای این شهرستان تولید می‌شود، عنوان کرد: کشت کلزا جزو برنامه‌های اولویت‌دار وزارت جهاد کشاورزی‌ست و در همین راستا توسعه کشت کلزا را به‌عنوان تغییر الگوی کشت در دستور کار داریم. وی کشت کلزار را جزو نیازهای اساسی کشور معرفی و بیان کرد: کشت این محصول از نظر اقتصادی به‌صرفه بوده و ارقام کلزا با منطقه کم‌آب کوهدشت سازگار بوده به‌طوری‌که در سطح ۳هکتار از اراضی این شهرستان۱۲تن کلزا برداشت شده‌است. امیری با تأکید بر اینکه دشت کوهدشت جزو دشت‌های ممنوعه کشور است، گفت: کشت کلزا نیاز آبی کمتری را دارا بوده، به‌ازای هر کیلو کلزا ۳هزار و ۴۴۰تومان به کشاورزان پرداخت می‌شود و مطالبات کلزاکاران کوهدشت نیز پرداخت شده‌است.
مهرمهر5 روز قبل
سید حبیب الله موسوی شامگاه جمعه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حریق جنگل‌ها و پوشش گیاهی کوه‌های «پهنی» و «لیت انجاب» منطقه زیودار برای بار دوم ساعت ۱۳ ظهر امروز شعله ور شد که باتلاش نیروهای اداره منابع طبیعی پلدختر، معمولان، خرم آباد، کوهدشت و رومشکان، دهیاران و اعضای شوراها و مردم منطقه زیودار در ساعت ۲۰ روز جمعه مهار شد. وی بیان کرد: کارشناسان جهت برآورد میزان خسارت ناشی ازاین آتش سوزی به منطقه اعزام شدند. بخشدارمعمولان افزود: نیروهای منابع طبیعی این شهرستان در محل حادثه به حالت آماده باش حضور دارند تا در صورت بروز آتش سوزی احتمالی وارد عمل شوند. موسوی گفت: از تلاش همه نیروهای امدادی و مردمی که در عملیات مهار این آتش سوزی در محل منطقه زیودار حضور داشتند، از جمله نیروهای منابع طبیعی، جوامع محلی، مردم منطقه، دهیاران و اعضای شوراها قدردانی می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
خبرگزاری مهر: سید حبیب الله موسوی، بخشدار معمولان شامگاه جمعه اظهار داشت: حریق جنگل‌ها و پوشش گیاهی کوه‌های «پهنی» و «لیت انجاب» منطقه زیودار برای بار دوم ساعت ۱۳ ظهر امروز شعله ور شد که باتلاش نیروهای اداره منابع طبیعی پلدختر، معمولان، خرم آباد، کوهدشت و رومشکان، دهیاران و اعضای شوراها و مردم منطقه زیودار در ساعت ۲۰ روز جمعه مهار شد. وی بیان کرد: کارشناسان جهت برآورد میزان خسارت ناشی ازاین آتش سوزی به منطقه اعزام شدند. بخشدارمعمولان افزود: نیروهای منابع طبیعی این شهرستان در محل حادثه به حالت آماده باش حضور دارند تا در صورت بروز آتش سوزی احتمالی وارد عمل شوند. موسوی گفت: از تلاش همه نیروهای امدادی و مردمی که در عملیات مهار این آتش سوزی در محل منطقه زیودار حضور داشتند، از جمله نیروهای منابع طبیعی، جوامع محلی، مردم منطقه، دهیاران و اعضای شوراها قدردانی می‌شود.
مهرمهر5 روز قبل
سید حبیب الله موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: درختان بلوط منطقه زیودار بخش معمولان شب گذشته ساعت ۲۴ دچار آتش سوزی شدند که با تلاش دهیاران و اعضای شوراها و مردم منطقه ساعت ۵ صبح حریق مهار شد. وی افزود: متأسفانه با توجه به وزش باد در منطقه ساعت ۱۳ ظهر امروز دوباره آتش شعله ور شد که نیروهای منابع طبیعی پلدختر و معمولان، دهیاران، اعضای شوراها و مردم به سمت کوه و محل آتش سوزی جهت آغاز عملیات اطفای حریق اعزام شدند. بخشدار معمولان گفت: متأسفانه تاکنون ۱۰۰ هکتار از جنگل‌های کوه‌های «پهنی» و «لیت انجاب» منطقه زیودار در آتش سوخته‌اند که از شهرستان‌های خرم آباد، کوهدشت و رومشکان درخواست نیرو شده است. موسوی بیان داشت: به دلیل کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه و مسافت طولانی اطفای حریق تنها از طریق بالگرد از مرکز استان امکان پذیر است. وی با بیان اینکه علت آتش سوزی تاکنون مشخص نیست، گفت: متأسفانه این آتش سوزی در ارتفاعات کوه‌های پهنی و لیت انجاب در حال گسترش است که زیستگاه بسیاری از جانوران و حیوانات است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسینعلی رفایی شامگاه چهارشنبه گفت: در ساعت ۱۹:۵۴ روز چهارشنبه طی تماسی با مرکز دیسپج اورژانس کوهدشت لرستان مبنی براعلام تصادف یک دستگاه خودرو پراید با سمند بلافاصله سه کد (۵۲۱’۵۵۶’۵۶۳) شهرستان کوهدشت به محل تصادف اعزام شدند. وی تصریح کرد: طبق گزارش واحد EOC استان این تصادف ۸ مصدوم بر جای گذاشته که همه آنها توسط پرسنل اورژانس پس از اقدامات اولیه پیش بیمارستانی به بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت منتقل شدند. رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان با بیان اینکه خوشبختانه این تصادف کشته نداشت، خاطرنشان کرد: حال سه نفر از مجروحان وخیم اعلام شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
فرج‌علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت در ارتباط با خسارت سیل به گندم‌زارهای این شهرستان اظهار داشت: سیل فروردین امسال به هزار و ۵۸۰هکتار از گندم‌زارهای آبی کوهدشت خسارت ۵۵درصدی وارد کرده‌است. وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۴۷۰ هکتار از گندم‌زارهای دیم نیز بر اثر سیل دچار خسارت ۵۰درصدی شده، افزود: هم‌چنین سیل به هزار و ۸۵۰هکتار از اراضی جو خسارت وارد کرده‌است. وی با بیان اینکه با آغاز کشت ذرت دانه‌ای در کوهدشت تاکنون ۲۰هکتار از اراضی روستای کشماهور زیر کشت مستقیم قرار گرفته‌است، بیان کرد: این کشت با توجه به استفاده از آبیاری به‌روش تیپ به آب کمتری با توجه به بحران آب این شهرستان نیاز دارد. امیری گفت: کشت مستقیم محصولات موجب کاهش هزینه‌های سوخت مصرفی در آماده‌سازی بستر بذر، سرعت عمل در کاشت، حفظ و افزایش ماده آلی خاک و در نتیجه حاصل‌خیزی و حفاظت خاک می‌شود. مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت خاطرنشان کرد: در سال گذشته در منطقه درب‌گنبد بیش از ۱۸۰هکتار کشت مستقیم ذرت دانه‌ای را داشته‌ایم و امسال پیش‌بینی می‌شود کشت مستقیم این محصول به ۲۰۰هکتار برسد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
عزت جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: ۵ کتاب وارون (مجموعه شعر شاعران کوهدشت) به همت داریوش جعفری از هنرمندان و مروجان فرهنگ کتاب و کتابخوانی لرستان پس از حدود ۱۱ماه تلاش و رایزنی او با شاعران و فرهیختگان کوهدشت از بین ۱۰۰۰ شعر دریافتی بوده که ۶۵۱اثر پس از بررسی داوران برای چاپ در این مجموعه انتخاب شده‌است. وی با بیان اینکه پس از دسته‌بندی اشعار، دیوان وارون به‌صورت ۵ کتاب مستقل اما در یک جلد روانه بازار کتاب شده‌است، افزود: کتاب اول شامل اشعار کلاسیک، کتاب دوم بومی‌سرود، کتاب سوم اشعار آزاد، کتاب چهارم کودک‌ونوجوان و کتاب پنجم شامل یادنامه است. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهدشت با اشاره به اینکه بخش یادنامه شامل ۴۵قطعه شعر از ۳۲ شاعر متوفای این شهرستان است، عنوان کرد: ۵کتاب وارون در ۶۰۸ صفحه هم‌اکنون روانه بازار کتاب شده‌است. وی با بیان اینکه برخی از شاعران شهرستان کوهدشت کتاب آماده چاپ دارند، اما تاکنون نتوانسته‌بودند که آثار خود را به‌لحاظ تنگنای مالی روانه بازار نشر کنند، عنوان کرد: با چاپ ۵کتاب وارون، شاعران این شهرستان صاحب کتاب شدند و این مجموعه می‌تواند یک مرجع برای مراجعه پژوهشگران و دانشجویان برای بررسی و واکاوی شعر و ادبیات کوهدشت باشد. انتهای پیام/ ز
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، احمد مجدیانی در رابطه با شیوه‌نامه مبارزه با قاچاق دام زنده در استان اظهار داشت: شیوه کار مبارزه با قاچاق دام با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و اداره‌کل دامپزشکی استان در زمینه نگهداری، خرید و فروش و جابه‌جایی دام تعریف شده و برهمین اساس جابه‌جایی دام تحت کنترل قرار گرفته است. مجدیان در رابطه با میزان قاچاق کالا در سه ماهه اول امسال گفت: در سه ماهه نخست سال ۹۸، هزار و ۲۰فقره پرونده قاچاق کالا تشکیل شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با وجود هزار و ۲۸پرونده تقریبا یک درصد کاهش پیدا کرده است. وی تصریح کرد: ارزش کشفیات سه ماهه اول امسال ۳۱۵میلیارد ریال بوده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳درصد افزایش داشته است. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در راستای مبارزه با قاچاق دام اقدامات موثری انجام شده ولی متاسفانه باز هم شاهد کشفیات قاچاق دام هستیم که امیدواریم با سیاست گذاری اداره کل دامپزشکی و سازمان جهاد کشاورزی استان به عنوان دستگاه کاشف قاچاق دام پیدا کند. دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان خاطر نشان کرد: در راستای مبارزه با قاچاق دام اداره کل اطلاعات و نیروی انتظامی (پلیس آگاهی‌) بهترین عملکرد را داشته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
موجموج1 هفته قبل
‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور اهرم-فراشبند‌، واقع در استان بوشهر‌، از ساعت ۱۹ الی ۷ صبح روز بعد از مورخ ۶ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور شهداد – اندوهجرد، واقع در استان کرمان‌، از مورخ ۲۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور شهداد – نهبندان، واقع در استان کرمان، از مورخ ۲۶ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود ‌است. *‌ محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ایمحور ایلام-مهران، واقع در استان ایلام، از مورخ ۱۶ تیر لغایت ۲۳ تیر ۹۸، به‌ دلیل اجرای عملیات عمرانی و انفجار، به‌صورت ۲۴ ساعته‌ مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم ایلام-سرطاف-ماربره-صالح آباد و محور ایلام-ملکشاهی-تراشبه-مهران انجام می‌شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
مجدیان در رابطه با میزان قاچاق کالا در سه ماهه اول امسال گفت: در سه ماهه نخست سال ۹۸، هزار و ۲۰فقره پرونده قاچاق کالا تشکیل شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با وجود هزار و ۲۸پرونده تقریبا یک درصد کاهش پیدا کرده است. وی تصریح کرد: ارزش کشفیات سه ماهه اول امسال ۳۱۵میلیارد ریال بوده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳درصد افزایش داشته است. دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان عنوان کرد: بیشترین کالای قاچاق کشف شده سه ماهه اول امسال به ترتیب سیگار به ارزش چهار میلیون و ۷۰۰هزار ریال بوده و پس از آن لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش ۱۹۸میلیارد ریال، موادخوراکی به ارزش ۱۶۵میلیارد ریال، البسه ۴۶میلیارد ریال و لوازم خانگی با ۹هزار میلیارد ریال بوده است. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در راستای مبارزه با قاچاق دام اقدامات موثری انجام شده ولی متاسفانه باز هم شاهد کشفیات قاچاق دام هستیم که امیدواریم با سیاست گذاری اداره کل دامپزشکی و سازمان جهاد کشاورزی استان به عنوان دستگاه کاشف قاچاق دام پیدا کند. دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان خاطر نشان کرد: در راستای مبارزه با قاچاق دام اداره کل اطلاعات و نیروی انتظامی (پلیس آگاهی‌) بهترین عملکرد را داشته‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
‌در محور کندوان تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از کرج به چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. ‌در محور آستارا-اردبیل و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز جمعه ممنوع است. * ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌محور رامیان -اولنگ-شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلا مسدود است. ‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. * محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ایمحور ایلام-مهران، واقع در استان ایلام، از مورخ ۱۶ تیر لغایت ۲۳ تیر ۹۸، به دلیل اجرای عملیات عمرانی و انفجار، به‌صورت ۲۴ ساعته مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم ایلام-سرطاف-ماربره-صالح آباد و محور ایلام-ملکشاهی-تراشبه-مهران انجام می‌شود.
فارسفارس1 هفته قبل
‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت از ‌کرج به چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. ‌در محور آستارا-اردبیل و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد‌شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز جمعه ممنوع است. ‌*‌ محورهای دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته‌* ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلا مسدود ‌است. ‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. *‌ محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ایمحور ایلام-مهران، واقع در استان ایلام، از مورخ ۱۶ تیر لغایت ۲۳ تیر ۹۸، به‌ دلیل اجرای عملیات عمرانی و انفجار، به‌صورت ۲۴ ساعته‌ مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم ایلام-سرطاف-ماربره-صالح آباد و محور ایلام-ملکشاهی-تراشبه-مهران انجام می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید