کوهدشت

کوهدشت

مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شهاب حیدری بعدازظهر پنج شنبه در شورای مدیریت بحران لرستان با بیان اینکه در حوزه فیبرنوری دو نقطه کوهدشت و پلدختر مشکلاتی را داریم، اظهار داشت: در این راستا طرحی را به وزارتخانه اعلام کرده‌ایم و ۱۵۰ کیلومتر مجوز فیبرنوری را برای استان گرفتیم. وی، عنوان کرد: الان شرکت مخابرات استان به عنوان پیمانکار انتخاب شده و طرح در چهار فاز تعریف شده و آمادگی داریم که فاز اول را آغاز کنیم تا علاوه بر مسیر فیبرنوری پلدختر، یک مسیر پشتیبان را از آزاد راه داشته باشیم. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان، افزود: البته این امر، یک کار بلند مدت است که در این راستا رادیوهای گذشته را در مسیر شهرستان کوهدشت و پلدختر فعال کرده‌ایم تا اگر فیبر نوری در دو شهرستان یاد شده قطع شد ارتباطات ما به روی رادیو برگردد. حیدری، تاکید کرد: البته این رادیو ظرفیت مکالمه صوتی را دارد و در زمان بحران نباید انتظار داشت که تصاویر اینترنتی و … را از این ظرفیت عبور بدهیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز19 ساعت قبل
به‌ گزارش تجارت‌نیوز، سال ۱۳۹۵ صادرات گاز طبیعی از کشور منحصر به صادرات گاز به کشورهای همسایه ترکیه، ارمنستان و آذربایجان بود که در مورد صادرات گاز به ارمنستان، قرارداد به‌صورت تهاتر گاز و برق بوده، افزون بر این در سال ۱۳۹۵ نیز مقداری گاز با عنوان تبادل گاز یا سوآپ بین آذربایجان و ایران برای تحویل به نخجوان صورت گرفته و از این طریق مقداری گاز برای مصارف داخل برداشت‌ شده است. پس از قطع صادرات گاز ایران به روسیه، ترکیه به عنوان بزرگ‌ترین مشتری گاز طبیعی ایران در نظر گرفته شد. قرارداد ۲۵ ساله صادرات گاز ایران و ترکیه، در سال ۱۳۷۴ امضا و از سال ۱۳۸۱ صادرات گاز ایران به این کشور آغاز شد. قرارداد صادرات گاز ایران به ارمنستان نیز با هدف تهاتر گاز و برق امضا شد که بر اساس آن، ارمنستان در ازای هر مترمکعب گاز، ۳ کیلووات ساعت برق به ایران تحویل می‌دهد. البته حمیدرضا عراقی، مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران؛ در اواسط زمستان سال ۱۳۹۶ در آخرین نشست خبری خود دلیل تعویق صادرات گاز به کویت را مسائل سیاسی دانست و توضیح داد: ایران و کویت، برای صادرات گاز از ایران به کویت در چند سال گذشته مذاکرات خوبی داشته‌اند.

فیلم لحظه به لحظه آتش سوزی در بازیگوشی ۲ کودک / در کوهدشت رخ داد

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سهل‌انگاری و غافل شدن از دو کودک در یک مغازه در شهرستان کوهدشت استان لرستان موجب شد تا این کودکان دست به حرکت بسیار خطرناک بزنند که فیلم آن به وسیله دوربین مداربسته ضبط شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
به‌ گزارش ایسنا، سال ۱۳۹۵ صادرات گاز طبیعی از کشور منحصر به صادرات گاز به کشورهای همسایه ترکیه، ارمنستان و آذربایجان بود که در مورد صادرات گاز به ارمنستان، قرارداد به‌صورت تهاتر گاز و برق بوده، افزون بر این در سال ۱۳۹۵ نیز مقداری گاز با عنوان تبادل گاز یا سوآپ بین آذربایجان و ایران برای تحویل به نخجوان صورت گرفته و از این طریق مقداری گاز برای مصارف داخل برداشت‌ شده است. پس از قطع صادرات گاز ایران به روسیه، ترکیه به عنوان بزرگ‌ترین مشتری گاز طبیعی ایران در نظر گرفته شد. قرارداد ۲۵ ساله صادرات گاز ایران و ترکیه، در سال ۱۳۷۴ امضا و از سال ۱۳۸۱ صادرات گاز ایران به این کشور آغاز شد. قرارداد صادرات گاز ایران به ارمنستان نیز با هدف تهاتر گاز و برق امضا شد که بر اساس آن، ارمنستان در ازای هر مترمکعب گاز، ۳ کیلووات ساعت برق به ایران تحویل می‌دهد. البته حمیدرضا عراقی - مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران - در اواسط زمستان سال ۱۳۹۶ در آخرین نشست خبری خود دلیل تعویق صادرات گاز به کویت را مسائل سیاسی دانست و توضیح داد: ایران و کویت، برای صادرات گاز از ایران به کویت در چند سال گذشته مذاکرات خوبی داشته‌اند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: نیروگاه برق در جنوب خرم‌آباد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. این مسئول ادامه داد: یکی از پروژه‌ها نیروگاه برق در جنوب خرم‌آباد است که آماده بوده و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اضافه کرد: همچنین نیروگاه گازی دورود به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. وی گفت: لرستان، از جمله استان‌هایی است که مرکز آن به راه‌آهن متصل نیست و البته عملیات اجرایی پروژه‌های ریلی لرستان شروع شده اما پیشرفت کاری آن خیلی کند است. وی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه‌های گلخانه‌ای در استان آغاز شده که نمونه آن در کوهدشت توسط جهاد دانشگاهی واحد لرستان در دست اجراست و این پروژه خوبی محسوب می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل راه و شهرسازی گفت: برای اینکه مشکل محور خرم‌آباد – پل‌دختر را به صورت اصولی و بنیادی حل کنیم این پروژه به چهار قطعه تقسیم شده و آماده مناقصه است. وی با اشاره به اینکه آزادراه اراک- خرم‌آباد و راه‌آهن سراسری جزو پروژه‌های بزرگ و ابر پروژه‌های ما هستند، گفت: سیل در ابتدای سال خسارت زیادی به استان وارد کرده است. کدخدا زاده افزود برای اینکه مشکل محور خرم‌آباد – پل‌دختر را به صورت اصولی و بنیادی حل کنیم این پروژه به چهار قطعه تقسیم شده و آماده مناقصه است و قطعه اول آن را به قرارگاه خاتم‌الانبیا واگذار کردیم و سایر قطعه‌ها را به مناقصه خواهیم گذاشت. وی بیان کرد: البته در سفر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به لرستان براساس ماده ۵۶ بانک‌های سپه و ملی را نیز برای این پروژه درگیر کرده‌ایم. این مسئول اظهار کرد: چهار خطه محور خرم‌آباد کوهدشت با پیشرفت فیزیکی بالا باید جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قرار می‌گرفت.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان مدیر کل راه و شهرسازی لرستان گفت: راه‌آهن دورود- بروجرد – خرم‌آباد، ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تملک اراضی آن به بودجه نیاز داریم. رضا خالقی در جلسه اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به پروژه‌های اقتصادی راه و شهرسازی استان اظهار کرد: راه‌آهن دورود- بروجرد – خرم‌آباد به طول ۱۱۴ کیلومتر ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: این پروژه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حال انجام بوده که سرعت پروژه کند است و برای تملک اراضی این منطقه نیز به بودجه نیاز داریم. مدیرکل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: ساختمان پاویون فرودگاه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ادامه روند تکمیل این پروژه از منابع داخلی استان امکان‌پذیر نیست؛ دهه فجر بخشی از این پروژه را افتتاح خواهیم کرد. خالقی ادامه داد: چهارخطه خرم‌آباد- بروجرد ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که دارای دو زیرگذر بوده و نیازمند تامین اعتبار است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان معاون سازمان برنامه و بودجه لرستان گفت: در سیل پل‌دختر ۱۰ پروژه برنامه محور استان دچار خسارت شدید شدند. امید امیدی در جلسه اقتصاد مقاومتی لرستان با بیان اینکه از ۱۲۲ پروژه کلیدی استان ۸۳ مورد از آن‌ها برنامه محور و دارای جدول زمان‌بندی هستند، بیان کرد: از این تعداد ۲۹ پروژه نیاز به تعیین تکلیف دارند، متأسفانه در سیل پل‌دختر ۱۰ پروژه برنامه محور استان دچار خسارت شدید شدند. وی اضافه کرد: در مجموع ۲۴ پروژه اقتصاد مقاومتی امسال در سامانه نیپا ثبت شده که عمدتا مربوط به جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی، علوم پزشکی، شیلات شرکت شهرک‌ها و … بوده و جزو طرح‌های اقتصادی هستند. این مسئول بیان کرد: همچنین ۶۲ پروژه عمرانی نیز در اقتصاد مقاومتی لحاظ شدند که دانش‌بنیان و اشتغالزا بودن از ویژگی‌های این پروژه‌هاست. امیدی گفت: این پروژه‌های عمرانی شامل احداث راه‌آهن دورود- بروجرد- خرم‌آباد – اندیمشک، تکمیل آزادراه خرم‌آباد-اراک، تطویل باند و احداث پاویون فرودگاه خرم‌آباد، تکمیل چهارخطه‌های بروجرد، کوهدشت و پل‌دختر به خرم‌آباد و … است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با تاکید به اینکه ۲۰ طرح ملی در استان لرستان تعریف شده است، افزود: این طرح‌ها از نظر پیشرفت فیزیکی دارای وضعیت مطلوبی دارند البته برخی از پروژه‌ها همانند آزادراه خرم‌آباد- اراک و راه‌آهن سراسری به عنوان ابر پروژه تعریف می‌شوند. وی بیان کرد: از آنجایی که جاده خرم‌آباد- پلدختر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است وزیر راه‌ و شهرسازی شخصا ورود پیدا کرده و به عنوان ریاست گروه مطالعات در جلسه حضور داشتند. وی در مورد وضعیت محور خرم‌آباد-کوهدشت تصریح کرد: از آنجایی که این محور دارای پیشرفت فیزیکی بالایی است باید جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شد. معاون شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل‌ و نقل کشور گفت: وزیر راه‌ و شهرسازی اعلام آمادگی کرد که جهت بررسی مشکلات به استان لرستان سفر می‌کند و جهت بودجه و پیشتیبانی موارد را در کارگروه اقتصاد مقاومتی دولت مطرح کنند. انتهای پیام/۶۴۱/ح
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، کارشناس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان از طغیان بیماری «هاری» ناشی از حیوان گزیدگی در این استان خبر داد و گفت: طی امسال ۵۱ مورد بیماری هاری گزارش شده است. علی چگنی شرفی امروز چهارشنبه در شورای سلامت و امنیت غذایی لرستان با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول سال موارد زیادی از «هاری» در لرستان گزارش شده است، اظهار داشت: موارد مثبت هاری طغیان کرده و ۱۰۰ درصد توان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی را معطوف به خود کرده است. وی با بیان اینکه سال گذشته ۳ مورد هاری در استان گزارش شده بود، تصریح کرد: امسال بالغ بر ۵۱ مورد بیماری هاری ناشی از حیوان گزیدگی گزارش شده است. کارشناس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه موارد هاری در شهرهای بروجرد، پلدختر، دورود و کوهدشت گزارش شده و این شهرها درگیر طغیان هاری حیوانی بودند، افزود: در سال‌های ۹۱ و ۹۲ روباه گزیدگی را نیز در استان داشته‌ایم که این امر نشان می‌دهد باید مخزن واکسیناسیون حیات وحش انجام شود. چگنی شرفی با اشاره به اینکه امسال قطع عضو فرد در روستای «دره ساکی» به دلیل حیوان گزیدگی را نیز داشته‌ایم، ادامه داد: ۸۰ درصد موارد حیوان گزیدگی در روستاها بوده است؛ حتی مواردی از حیوان گزیدگی در مناطق حفاظت شده توسط سازمان محیط زیست را نیز داشته‌ایم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی چگنی شرفی امروز چهارشنبه در شورای سلامت و امنیت غذایی لرستان با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول سال موارد زیادی از «هاری» در لرستان گزارش شده است، اظهار داشت: موارد مثبت هاری طغیان کرده و ۱۰۰ درصد توان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی را معطوف به خود کرده است. وی با بیان اینکه سال گذشته ۳ مورد هاری در استان گزارش شده بود، تصریح کرد: امسال بالغ بر ۵۱ مورد بیماری هاری ناشی از حیوان گزیدگی گزارش شده است. کارشناس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه موارد هاری در شهرهای بروجرد، پلدختر، دورود و کوهدشت گزارش شده و این شهرها درگیر طغیان هاری حیوانی بودند، افزود: در سال‌های ۹۱ و ۹۲ روباه گزیدگی را نیز در استان داشته‌ایم که این امر نشان می‌دهد باید مخزن واکسیناسیون حیات وحش انجام شود. چگنی شرفی با اشاره به اینکه امسال قطع عضو فرد در روستای «دره ساکی» به دلیل حیوان گزیدگی را نیز داشته‌ایم، ادامه داد: ۸۰ درصد موارد حیوان گزیدگی در روستاها بوده است؛ حتی مواردی از حیوان گزیدگی در مناطق حفاظت شده توسط سازمان محیط زیست را نیز داشته‌ایم.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/لرستان در سیل امسال ایستگاه‌های پمپاژ استان تخریب شدند و به رغم گذشت هشت ماه از سال و آغاز فصل بارندگی تاکنون کار خاصی برای آنها انجام نشده است. میرزایی تصریح کرد: عملیات آواربرداری ایستگاه‌های پمپاژ چم مهر و واشیان حداکثر ظرف مدت ۱٫۵ آینده به اتمام می‌رسد و عملیات ساخت این ایستگاه‌ها بلافاصله آغاز خواهد شد. وی با بیان اینکه ایستگاه‌های پمپاژ در شهرستان‌های استان تغییرات جزئی داشتند که قابل رفع هستند، ادامه داد: اعتباراتی برای بازسازی و تعمیر ایستگاه‌های پمپاژ به ما داده شده و در دست بررسی مشاور است. این مسئول اضافه کرد: عمده ایستگاه‌های پمپاژ در حاشیه رودخانه‌های کشکان و سیمره بود که در حال بازنگری است و بناست در مورد جانمایی آنها تصمیماتی اتخاذ شود. فریدونی عنوان کرد: در کنار تکمیل و بازسازی ایستگاه‌های پمپاژ، احداث شبکه‌ها را نیز انجام خواهیم داد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/لرستان رئیس هیأت بازرسی انتخابات لرستان منصوب شد. طی حکمی از طرف رئیس هیأت مرکزی بازرسی انتخابات کشور، اسد عبدالهی معاون استاندار لرستان به‌عنوان عضو و رئیس بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در لرستان منصوب شدند. عبدالهی فرمانداری خرم‌آباد مرکز استان و شهرستان‌های کوهدشت و ازنا، رئیس ستاد برگزاری انتخابات در چندین دوره و مدیرکل انتخابات لرستان رادر کارنامه خود دارد. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
رئیس کمیسیون قضایی مجلس از مصوبه این کمیسیون برای ممنوعیت بازداشت و حبس محکومین مالی در مورد عدم پرداخت مهریه خبر داد. الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: ‌ در جلسه امروز چهار ماده لایحه اصلاح قانون تجارت اعاده شده از صحن علنی مجلس به کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و اصلاحات لازم در مورد آن انجام شد. وی افزود: همچنین در این جلسه طرح مجازات توهین‌کنندگان به ادیان و مذاهب پذیرفته در قانون اساسی بررسی و یک ماده از آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید. رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: براساس مصوبه امروز کمیسیون توهین‌کنندگان به ادیان و مذاهب پذیرفته شده در قانون اساسی به حبس بین ۲ تا ۵ سال و پرداخت جریمه نقدی بین ۸ تا ۱۸ میلیون تومان و یا یکی از این دو مورد محکوم خواهند شد. ملکشاهی خاطرنشان کرد: علاوه بر این در جلسه امروز اعضای کمیسیون کلیات طرحی را تصویب کردند که دستگیری و حبس محکومین مسائل مالی در مورد عدم پرداخت مهریه را ممنوع کرده است.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/لرستان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان جشن «مهربانی در مهر»، «پیک دانایی»، «رهایی با کلمات»، «متل‌خوانی»، «مادران قصه‌گو» و نواختن زنگ هفته کتاب در مدارس را بخشی‌از برنامه‌های هفته کتاب در استان برشمرد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان ادامه داد: در هر یک از شهرستان‌های استان نیز به فراخور ظرفیتی که وجود دارد، برگزاری برنامه‌های فرهنگی شاخصی در دستور کار قرار گرفته است. از مهم‌ترین این برنامه‌ها می‌توان به تشریح فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی توسط رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، جشن «مهربانی در مهر» در مناطق سیل‌زده استان، برنامه‌های «پیک دانایی» مناطق عشایری پلدختر، نواختن زنگ هفته کتاب در مدارس، برنامه «رهایی با کلمات» در شهرستان دورود ویژه زندانیان، «متل‌خوانی» در الشتر، «مادران قصه‌گو» در الیگودرز، ویژه‌برنامه‌های با حضور روشندلان و کم‌توانان جسمی در بروجرد و ازنا اشاره کرد. وی گفت: مواردی همچون عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی، برگزاری نشست‌های کتابخوان کتابخانه‌ای، بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه‌ها، برگزاری نشست‌های کتابخوان مدرسه‌ای، برگزاری مراسم قصه‌گویی، خاطره‌نویسی و جمع‌خوانی کتاب از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در ایام بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در سطح کتابخانه‌های عمومی استان لرستان برگزار می‌شود. انتهای پیام
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد امیر آبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ابتدای سیصد و هشتاد و سومین جلسه علنی اسامی ۶ نماینده‌ای که با تأخیر به جلسه علنی آمدند را به شرح ذیل قرائت کرد:۱- محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس۲- ولی داداشی نماینده مردم آستارا۳- کمال دهقانی‌فیروزآبادی نماینده مردم تفت۴- محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان۵- محسن علوی نماینده مردم لامرد۶- اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشتانتهای‌پیام/
خانه ملتخانه ملت4 روز قبل
همچنین تذکر به رئیس جمهور: عدم اجرای جز ۶ بند ۴ تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۸. - تذکر احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان به وزیر کشور: صدور دستور سریع جهت اقدام برای ارتقاء شهرستان‌های شرق اصفهان. همچنین تذکر به وزیر کشور: لزوم تسریع در لایروبی رودخانه‌ها، مدیریت آب سدها و بازسازی مناطق سیل زده شهرستان آق‌قلا. تذکر کریمی به وزیر کشور: ضرورت رسیدگی به وضعیت و امکانات ورزشی تیم‌های ورزشی باشگاه‌های شهرداری اراک. تذکر زهرا سعیدی مبارکهنماینده مبارکه به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رعایت عدالت در صدور مجوزهای صادر شده از سوی آن وزارتخانه.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
وی افزود: ۴۰ واحد نگهداری دام بر اثر وقوع سیل در روستای توه‌خشکه آسیب‌دیده و میزان خسارت سیل به هر واحد دامی ۲میلیون تومان است، اداره جهاد کشاورزی شهرستان کوهدشت اقدامات لازم را برای جبران خسارت به این واحدهای دامی انجام خواهد داد. سرپرست فرمانداری کوهدشت عنوان کرد: ۲واحد تجاری در این روستا نیز بر اثر وقوع سیل دچار خسارت شده، هم‌چنین سیل باعث تلف‌شدن هشت رأس دام و از بین رفتن خوراک دام یکی از سیل‌زدگان شده‌است. وی بیان کرد: هشت میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل فروردین ۹۸ به شهر کوهدشت برآورده شده و چهار میلیون تومان آن پرداخت شده‌است، هم‌چنین با کمک یکی از خیران پل مجاور میدان معلم این شهر در حال تخریب است و سپس این پل احداث می‌شود. آزادبخت گفت: ۵میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان برای جبران خسارت سیل فروردین ۹۸ به زیرساخت‌های روستایی شهرستان کوهدشت مانند پل و دیواره سنگی اختصاص یافته‌است. انتهای پیام/ ت
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی خادمی شامگاه شنبه در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه امسال بیش از ۴۸ هزار تن کود شیمیایی و نهاده‌های کشاورزی مورد نیاز کشاورزان استان تهیه شده است، اظهار داشت: این میزان در سال گذشته ۲۰ هزار تن بوده است. وی تصریح کرد: کود شیمیایی به مناطق سردسیر ارسال شده و از این پس جامعه هدف توزیع مناطق گرمسیر استان مثل کوهدشت، پلدختر، چگنی و رومشکان است. مسئول تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزان سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: قیمت کودهای اوره ۴۱ هزار و ۹۶۵ تومان، فسفات آمونیوم ۱۴۰ هزار تومان، سوپر فسفات ۶۶ هزار تومان، سولفات پتاسیم ۹۰ هزار تومان و کلر پتاسیم ۵۰ هزار تومان است. خادمی با اشاره به اینکه ۸۲ فروشنده در سطح استان این کودهای شیمیایی را به فروش می‌رسانند، گفت: فروشندگان باید قیمت‌ها را رعایت کنند، گروه‌های پایش بازار را بررسی می‌کنند و در صورت تخلف با افراد برخورد می‌شود.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
معاون عملیات فرماندهی انتظامی لرستان از نجات جان دختربچه‌ی سه‌ ساله و کشف خودرو سرقتی طی اقدام سریع و به‌موقع کاربر تلفن ۱۱۰ و پلیس شهرستان کوهدشت خبر داد. سرهنگ حسین نجفی معاون عملیات فرماندهی انتظامی لرستان اظهار کرد: روز گذشته فردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و با لحنی مضطرب و هراسان اعلام داشت بچه و ماشینم را دزدیدند و کاربر ۱۱۰ به‌سرعت جزئیات و اطلاعات مورد نیاز را از پدر کودک ربوده شده پرسید. وی تصریح کرد: کاربر با تجربه بلافاصله موضوع را با کلانتری محل وقوع سرقت و همچنین یگان امداد شهرستان کوهدشت اعلام کرد و خود نیز پیگیری‌های لازم برای حضور سریع‌تر نیروها انجام داد. معاون عملیات فرماندهی انتظامی لرستان خاطرنشان کرد: مأموران با به‌کارگیری شیوه‌های تخصصی پلیسی موفق به شناسایی خودرو و مکان توقف خودرو در یکی از روستاهای حوالی شهرستان کوهدشت شدند و با هماهنگی مقام قضایی به روستای مورد نظر عزیمت که سارقان به محض مشاهده خودروهای پلیس اقدام به فرار کردند. وی ضمن توصیه به رانندگان و مالکان خودروهای شخصی بر رعایت نکات ایمنی، افزود: هرگونه مورد مشکوک را با پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، طی مراسمی با حضور «تیمور سپهوند» مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان و مسئولان شهرستان کوهدشت، رئیس جدید دفتر هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان کوهدشت معرفی شد. در این مراسم «اکبر ناظری» به عنوان رئیس دفتر هیئت نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان کوهدشت معرفی شد و از حجت الاسلام «حسین حسن پور» رئیس سابق هیئت نظارت بر انتخابات این شهرستان تقدیر به عمل آمد.

دیدنی‌های گرمسار، ‌ جزیره اقوام ایران

14+
کجاروکجارو5 روز قبل
فارسفارس6 روز قبل
سرپرست معاونت مهندسی و ساخت راه‌و‌شهرسازی لرستان گفت: اداره کل راه و شهرسازی هفت پروژه نیمه تمام عمرانی دارد که در صورت تامین اعتبار به موقع، تمامی این پروژه‌ها تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهند رسید. وحید کرم الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارتباط با پروژه‌های نیمه تمام اداره راه و شهرسازی لرستان اظهار داشت: چهار خطه خرم‌آباد-کوهدشت یکی از مهمترین پروژه‌های استان بوده که با تلاش‌های صورت گرفته تا به امروز ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. وی با بیان اینکه برای تکمیل این پروژه نیازمند ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم، افزود: علاوه بر پروژه ذکر شده چهار خطه خرم‌آباد به نورآباد که جز کریدور غرب بوده تا به امروز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و برای تکمیل آن به ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم. سرپرست معاونت مهندسی و ساخت راه و شهرسازی لرستان در مورد چهارخطه خرم‌آباد-پلدختر نیز گفت: با وقوع سیل فروردین امسال این مسیر دچار خسارت زیادی شده و متولی بازسازی و احداث آن وزارت راه و شهرسازی است. کرم الهی در بخش پایانی صحبت‌های خود اظهار داشت: برای بازسازی چهارخطه خرم‌آباد-پلدختر به یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
شیرزاد نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: امسال در لرستان ۶۷۲ هکتار آتش‌سوزی داشته‌ایم در حالی‌ که سال گذشته ۱۲۹ هکتار از جنگل‌ها و منابع طبیعی لرستان در آتش سوخته است. وی افزود: علت این افزایش آمار نسبت به سال گذشته، افزایش قابل توجه میزان بارندگی‌ها و به دنبال آن افزایش پوشش گیاهی و همچنین اختلافات قومی و قبیله‌ای برخی دامداران مناطق تخت‌چان پلدختر و وسکور کوهدشت بوده است. وی در رابطه با قاچاق چوب جنگل‌های بلوط، خاطرنشان کرد: پس از محدودیتی که برای برداشت چوب از جنگ‌های شمال ایجاد شده بود، قاچاق چوب به سمت جنگل‌های زاگرس کشیده شده بود که بلافاصله پس از مشاهده این پدیده در استان، موضوع در شورای انفال مطرح شد. وی عنوان کرد: یکی از طرح‌های مهم منابع طبیعی، زراعت چوب است که این کار با هدف تولید چوب انجام می‌شود و در این راستا اداره کل منابع طبیعی با واگذاری زمین ملی به اشخاص، آمادگی مشارکت در رابطه با این موضوع را دارد. انتهای پیام/ح
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/لرستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از نجات دو کوهنورد گرفتار در صخره‌های تنگه شیرز این شهرستان خبر داد. صارم رضایی گفت: طبق گزارش اعلامی شامگاه ۱۶ آبان، یک زوج قزوینی از مسیر منحرف و گرفتار دیواره‌های صخره‌ای این منطقه شدند. وی افزود: بلافاصله نیروهای امداد و نجات کوهستان، برای امدادرسانی و نجات این افراد به محل اعزام شدند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با تاکید بر اینکه اغلب کوهنوردان بدون آگاهی از وضعیت هوا و اقلیم، هیات کوهنوردی و جمعیت هلال احمر استان به ارتفاعات مختلف این استان صعود می‌کنند، یادآور شد: بروز چنین مساله‌ای امکان امدادرسانی بهنگام امدادگران را با دشواری مواجه می‌کند و به این موضوع مهم باید توجه کرد. به گزارش ایسنا، تنگه شیرز در موقعیت جغرافیایی N۳۳۴۹۲۸ و E۴۷۲۹۵۰ در شهرستان کوهدشت واقع شده و به عنوان ژئو سایت ملی به ثبت رسیده است.
شاناشانا6 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی‌دانا، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در گفت‌وگویی به ارائه توضیحات درباره آمادگی شرکت ملی گاز ایران برای گذر از فصل سرد سال پرداخت که در ادامه می‌خوانیم. در زمینه تعمیرات تاسیسات شرکت انتقال گاز نیز با هماهنگی‌های انجام شده، همه برنامه‌های تعمیراتی به پایان رسیده است. بدیهی است انجام به موقع تعمیرات در بخش پالایشگاهی و شبکه انتقال گاز کشور، نویدبخش تولید و انتقال پایدار گاز در فصل زمستان خواهد بود. همچنین با بهره‌برداری از مرکز پشتیبان دیسپچینگ ملی گاز، قابلیت اطمینان از راهبری شبکه در زمان اضطراری و بحران نیز فراهم شده است. مطابق روال سال‌های گذشته با هدف هماهنگی بخش‌های مختلف زنجیره تامین گاز و سهولت در رفع مشکلات این بخش‌ها، جلسات سوخت زمستانی از اواخر آبان‌ماه به صورت هفتگی و در صورت لزوم در فواصل زمانی کوتاه‌تر با حضور معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تا پایان زمستان تشکیل خواهد شد.
رکنارکنا6 روز قبل
به گزارش رکنا، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از گرفتار شدن یک زوج کوهنورد در ارتفاعات تنگه شیرز خبر داد و گفت: امدادگران کوهدشت کوهنوردان گرفتار را نجات دادند. صارم رضایی اظهار داشت: شامگاه پنجشنبه گزارشی را مبنی بر گرفتار شدن ۲کوهنورد در تنگه شیرز دریافت کردیم و بلافاصله تیم هلال‌احمر این شهرستان به منطقه اعزام شد. وی افزود: تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان کوهدشت پس‌ از ۶ ساعت جست‌وجوی میدانی موفق شد به جان‌پناه کوهنوردان گرفتار شده برسد و در یک عملیات سنگین آنان را به پائین صخره‌ها هدایت کند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان با بیان اینکه عملیات امداد و نجات در شب‌های کوهستان دشوارهای خاص خود را دارد، عنوان کرد: زوج کوهنوردی که از استان قزوین به ارتفاعات دره شیرز اعزام شده‌ بودند مسیر را به‌دلیل تاریکی هوا گم کرده‌ بودند و پس‌ از عملیات نجات، وسایل گرمایشی و جیره غذایی در اختیار آنان قرار گرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
صارم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: شامگاه پنجشنبه گزارشی را مبنی بر گرفتار شدن ۲کوهنورد در تنگه شیرز دریافت کردیم و بلافاصله تیم هلال‌احمر این شهرستان به منطقه اعزام شد. وی افزود: تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان کوهدشت پس‌ از ۶ ساعت جست‌وجوی میدانی موفق شد به جان‌پناه کوهنوردان گرفتار شده برسد و در یک عملیات سنگین آنان را به پائین صخره‌ها هدایت کند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان با بیان اینکه عملیات امداد و نجات در شب‌های کوهستان دشوارهای خاص خود را دارد، عنوان کرد: زوج کوهنوردی که از استان قزوین به ارتفاعات دره شیرز اعزام شده‌ بودند مسیر را به‌دلیل تاریکی هوا گم کرده‌ بودند و پس‌ از عملیات نجات، وسایل گرمایشی و جیره غذایی در اختیار آنان قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه اغلب کوهنوردان بدون هماهنگی با جمیعت هلال‌احمر و هیئت‌های کوهنوردی به ارتفاعات صعود می‌کنند، بیان کرد: از کوهنوردان و مردم تقاضا داریم پیش‌ از صعود به ارتفاعات از وضعیت آب‌وهوا اطلاع پیدا کرده و هشدارهای ایمنی‌ را رعایت کنند. «دره شیرز» در کیلومتر ۵۵ جاده کوهدشت به چم‌آستان در موقعیت جغرافیایی N۳۳۴۹۲۸ و E۴۷۲۹۵۰ در استان لرستان و در نقطه تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان واقع است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امین حسنوند شامگاه پنجشنبه در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه پیرو دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان مبنی بر دولتی کردن داروخانه هایی که در دست پیمانکاران بخشی خصوصی است، اولین داروخانه مربوط به بیمارستان شهر دورود به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شد، اظهار داشت: در ادامه داروخانه‌های کوهدشت، نورآباد و الشتر نیز به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شدند. وی با بیان اینکه برایجذب نیروهای داروخانه‌های مذکور، برگزاری آزمون را در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: آزمون جذب نیروها در شهرستان‌های مذکور برگزار شد و طی هفته آینده در این شهرها حضور می‌یابیم و افراد مصاحبه می‌شوند. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزایش درآمد دانشگاه و حل مشکلات و کاهش بدهی‌ها را یکی از اهداف دولتی کردن داروخانه‌ها برشمرد و افزود: یکی دیگر از اهداف نیز کمک به تامین دارو در استان است، دانشگاه علوم پزشکی برای تامین دارو در این برهه که تحت تحریم هستیم تلاش می‌کند تا بتوانیم مشکلات دارویی استان را حل کنیم. حسنوند خاطرنشان کرد: در یک ماه آینده نیز داروخانه‌های پلدختر، ازنا و بروجرد به بخش دولتی واگذار می‌شوند.

به انتهای لیست رسیدید