کژوال کمپ

کژوال کمپ

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد7 ماه قبل
مدیرعامل کافه بازار تصریح کرد: آواگیمز به‌عنوان اولین مرکز تخصصی شتاب‌دهی استارت‌آپ‌های بازی‌سازی از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد و در ۲ سال فعالیت خود، با تکیه بر دانش فنی، تجربه، شفافیت و سرمایه‌گذاری روی جوانان نخبه کشور دستاوردهای متعددی داشته است. بر اساس این گزارش، از استودیوهای موفق توسعه‌یافته در آواگیمز می‌توان به اینسایتل و اسید‌گرین‌گیمز اشاره کرد که موفق به تولید بازی‌های پرفروشی نظیر منچرز و دبرنا شده‌اند. همچنین استودیوهای فانوس و لیک‌هورس نیز که با کمک آواگیمز شکل گرفته‌اند، در حال حاضر محصولات شاخصی در خارج از ایران منتشر کرده‌اند. حسین مزروعی مدیرعامل آواگیمز ضمن اظهار امیدواری از همکاری با کافه بازار گفت: در اثر این همکاری راهبردی، علاوه بر تامین سرمایه، اشتراک‌گذاری ظرفیت‌ها و دانش فنی دو مجموعه باعث ایجاد موفقیت‌های تجاری بزرگ و رشد صنعت بازی‌سازی در ایران خواهد شد. تاکنون بیش از ۳۱ هزار بازی موبایلی در کافه بازار منتشر شده است.
زوم‌جیزوم‌جی7 ماه قبل
حال در جریان رویداد ایران موبایل سامیت که امروز و فردا برگزار می‌شود، امین امیرشریفی، مدیر عامل کافه‌بازار، از سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد تومانی روی شرکت آواگیمز خبر داد. وی در این مورد گفت: بازی‌سازی برای موبایل در ایران با ابعاد جهانی این صنعت فاصله دارد و در عین حال، این صنعت داخلی رو به رشد است. کافه‌بازار با سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیارد ریالی روی آواگیمز گام تازه‌ای در راستای تولید بازی‌های داخلی بیشتر و توسعه‌ی این صنعت برمی‌دارد. کافه‌بازار و آواگیمز پیش از این هم در رویداد‌های کافه گیمز با یکدیگر همکاری داشته‌اند. حسین مزروعی، مدیرعامل آواگیمز، در مورد این همکاری گفت: در اثر این همکاری استراتژیک علاوه بر تامین سرمایه، اشتراک‌گذاری ظرفیت‌ها و دانش فنی دو مجموعه باعث ایجاد موفقیت‌های تجاری بزرگ و رشد صنعت بازی‌سازی در ایران شود.

جمع‌بندی روز: شنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۷

12+
دیجیاتودیجیاتو11 ماه قبل

گزارش ویدیویی دیجیاتو از اختتامیه مسابقه بازی‌سازی کژوال کمپ

دیجیاتودیجیاتو11 ماه قبل
آوا گیمز و کافه بازار در جریان برگزاری کافه گیمز ۲ خبر از رویداد جدیدی به نام کژوال کمپ دادند که بازی‌سازان سراسر ایران برای شرکت در آن می‌بایست یک بازی موبایل کژوال با المان‌های ایرانی را به مرحله سافت لانچ می‌رساندند. در نهایت از بین تمام تیم‌هایی که قصد ورود به مرحله نهایی این رویداد را داشتند، بازی ۲۱ تیم مجوز حضور در فینال این رقابت‌ها را دریافت کردند. اختتامیه کژوال کمپ که همین چهارشنبه هفته گذشته در انتهای رویداد کافه گیمز ۳ برگزار شد، میزبان این ۲۱ تیم فینالیست بود و برگزارکنندگان در انتهای مراسم به معرفی سه تیم برتر این رویداد پرداختند. دیجیاتو نیز در این رویداد حضور داشت و ویدیویی که در انتهای این متن می‌بینید گزارش مختصری است از تمام آنچه در کافه گیمز ۳ و اختتامیه کژوال کمپ اتفاق افتاد. به همین خاطر از شما دعوت می‌کنیم به تماشای این گزارش ویدویی بنشینید و ببینید که چه تیمی در نهایت توانست برنده اصلی رویداد کژوال کمپ شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ماه قبل
در این رویداد رقابتی و آموزشی برنامه‌نویسی اپلیکیشن بازی ۲۲۸ تیم حدود ۹۰ نسخه بازی اولیه داشتند که پس از غربال اولیه ۳۹ تیم به مرحله اصلی و ۲۱ تیم به مرحله نهایی رسیدند. آمارهای این رقابت نشان می‌دهند بیش از ۳۲ هزار نفر بازی‌های تولید شده توسط این تیم‌ها در این دوره را دانلود و بازی کردند. این رویداد از ۲۰ شهریور امسال با حمایت کافه بازار آغاز به کار کرده بود. هدف از رویداد کژوال کمپ حمایت از تیم‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه گیم و تشویق به تولید اپلیکیشن در این عرصه است. استارت‌آپ‌های مهره‌چین از گیلان، شکمو از استان قزوین و بازاریابان از استان یزد به ترتیب اول تا سوم شدند.

جمع‌بندی روز: پنج شنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۷

16+
دیجیاتودیجیاتو11 ماه قبل
دیجیاتودیجیاتو11 ماه قبل
در نخستین گام این رویداد، محمد امینی از استودیو بازی سازی مدریک در مورد الزام استفاده از Tutorial (آموزش) برای بازی‌های موبایل و همچنین روش‌های طراحی و تغییر آن بر اساس داده‌های رفتار کاربران صحبت کرد. گفتنی است در بخش پایانی رویداد، اختتامیه Casual Camp (رویداد بازی سازی کافه بازار) نیز برگزار گردید و طی آن برندگان نهایی مسابقه مشخص شدند. این رویداد که از اواسط مهر ماه سال جاری آغاز شده بود و به مدت ۱۰ هفته ادامه داشت، فرصتی برای استودیوهای بازی سازی موبایل سراسر کشور بود تا تحت نظارت مربیان مجرب، یک بازی کژوال موبایلی با المان‌های ایرانی بسازند. به علاوه نسخه آزمایشی بازی‌های یاد شده در کافه بازار نیز قرار گرفتند تا بازخوردها و نظرات کاربران نیز در مورد آنها ثبت و بررسی گردد. گزارش ویدیویی دیجیاتو از رویداد کژوال کمپ ابتدای هفته آینده منتشر خواهد شد.
فراروفرارو1 سال قبل
اما تحلیل بازی که او در این مسابقات یاد گرفت، خیلی به دردش خورد. در کژوال کمپ، اما مربی‌ها که خودشان سختی کشیده‌اند به او یاد دادند تکنولوژی ربات همبازی برای این جور موقع‌ها ساخته شده. او که از بروجرد در مسابقات کژوال کمپ شرکت کرده بدجوری دنبال هم تیمی است. آخر نمی‌شود هم بازی را طراحی کنی هم گرافیک و دیزاینش را انجام بدهی هم وقتی یوز‌های بازی آنلاین به جان هم میافتند دعوا را جدا کنی! هنوز نبود هم تیم و مربی اذیتش می‌کند و امیدوار است بتواند در مسابقات کژوال کمپ یارگیری کند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

کژوال کمپ