کیفیت هوا

کیفیت هوا

خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
شاخص کیفیت هوای تهران در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۷ قرار دارد و هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس است. شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر اساس سامانه برخط آلودگی هوا روی عدد ۱۲۷ قرار دارد و هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس است. این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۰۷ قرار داشته و هوا همچنان ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز پاک، ۱۹۲ روز سالم، ۴۸ روز ناسالم برای گروههای حساس و ۲ روز ناسالم برای تمامی شهروندان داشته است. در حال حاضر شهر ری در منطقه ۲۰ با شاخص ۱۶۰، آلوده‌ترین منطقه تهران و پس از آن شادآباد در منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۹ آلوده‌ترین محلات تهران هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است. اعتمادآنلاین|‌ شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته و هوای تهران پس از یک هفته سالم بودن دوباره آلوده شد. شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۲روز هوای ناسالم، ۴۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز هوای ناسالم برای همه افراد داشت. این در حالی است که تهران در مدت مشابه سال پیش ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۴ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر اساس سامانه برخط آلودگی هوا روی عدد ۱۲۷ قرار دارد و هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس است. این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۰۷ قرار داشته و هوا همچنان ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز پاک، ۱۹۲ روز سالم، ۴۸ روز ناسالم برای گروههای حساس و ۲ روز ناسالم برای تمامی شهروندان داشته است. در حال حاضر شهر ری در منطقه ۲۰ با شاخص ۱۶۰، آلوده‌ترین منطقه تهران و پس از آن شادآباد در منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۹ آلوده‌ترین محلات تهران هستند. همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاههای سنجش کیفیت هوا در سطح مناطق تهران، مسعودیه در منطقه ۱۵ با شاخص ۷۱، اقدسیه با شاخص ۸۱ در منطقه ۱، وضعیت بهترین نسبت به سایر مناطق دارند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران صبح امروز (۲۲ آذر ماه) کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و در بیشتر مناطق پایتخت تجمع غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا گزارش شده است. بارش‌های پراکنده و سرعت ناچیز باد در روز همراه با افزایش تردد خودروها سبب می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند. همچنین در اواخر وقت امروز جمعه حاکمیت جو آرام و سرعت اندک باد، همراه با افزایش حجم ترافیک سبب می‌شود شاهد برقراری شرایط نامطلوب در شهر تهران باشیم. همچنین با تداوم وضعیت جوی آرام تا صبح روز شنبه (۲۳ آذر ۹۸) به همراه ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس طی برخی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود. استمرار این وضعیت جوی در طی روز، انباشت آلاینده‌ها را به دنبال خواهد داشت و بنابراین هم‌ زمان با ساعات اوج ترافیک شبانه، بر غلظت آلاینده‌ها نسبت به شب گذشته افزوده خواهد شد که به‌تبع آن برقراری شرایط ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته و هوای تهران پس از یک هفته سالم بودن دوباره آلوده شد. شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۰۷ قرار داشت و هوا ناسالم بود. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۲روز هوای ناسالم، ۴۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز هوای ناسالم برای همه افراد داشت. این در حالی است که تهران در مدت مشابه سال پیش ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۴ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای تهران را برای گرو‌های حساس ناسالم گزارش کرده است. به گزارش ایلنا، شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۷ اعلام شده است و این در حالیست که شاخص آلودگی هوای تهران هم اینک بر روی عدد ۱۲۷ است و هوای تهران برای گرو‌های حساس ناسالم گزارش شده است.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - جمعه ۲۲ آذرماه- با میانگین ۶۴ در وضعیت سالم ثبت شد. هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه‌ای هوای این کلانشهر با میانگین ۱۴۰ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد. کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله سجزی با میانگین ۸۶، مبارکه با میانگین ۵۹، نجف آباد با میانگین ۵۶ و شاهین شهر با میانگین ۷۱ در وضعیت قابل قبول «سالم» و در کاشان با میانگین ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است‌. سیستم ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در چهار ماه گذشته قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته و هوای تهران پس از یک هفته سالم بودن دوباره آلوده شد. خبرگزاری فارس: شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۰۷ قرار داشت و هوا ناسالم بود. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۲روز هوای ناسالم، ۴۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز هوای ناسالم برای همه افراد داشت. این در حالی است که تهران در مدت مشابه سال پیش ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۴ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، آلوده‌ترین سال در پنج سال اخیر، سال ۹۴ بوده که ۲۴درصد روزهای آن در وضعیت آلوده قرار داشته است. سال‌های ۹۶ و ۹۸ نیز شرایط نسبتا مشابهی داشته و ۱۹درصد روزهای این دو سال در وضعیت نامطلوب بوده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد منابع متحرک (خودروها)، عامل اصلی انتشار آلاینده‌ها به‌خصوص ذرات معلق با قطر کمتر از ۵/ ۲ میکرون محسوب می‌شوند. سالانه در تهران از کل منابع آلاینده هوا، بیش از ۷۰۰ هزار تن تولید می‌شود که این عدد در سال گذشته ۷۲۷ هزار تن بوده است. در این میان، سهم منابع متحرک در تولید آلاینده‌های منواکسید کربن، اکسیدهای نیتروژن، اکسیدهای گوگرد، ترکیبات آلی فرار و ذرات معلق، به ترتیب ۹۸، ۴۷، ۶، ۸۶ و ۷۰ درصد است.

بهترین اختراعات سال ۲۰۱۹ از نگاه مجله «تایم»

7+
همشهریهمشهری1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۸۶ قرار گرفته و هوای تهران سالم است، این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۷۶ قرار داشت و هوا سالم بود. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۱ روز هوای سالم، ۴۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۲ روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. این در حالی است که در مدت مشابه سال پیش تهران ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۳ هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت. بیشترین دما برای روز جاری ۸ درجه و کمترین دما ۳ درجه پیش‌بینی شده، همچنین براساس بررسی‌ها وضعیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت آینده در محدوده سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بر اساس داده‌های جمع آوری شده از ایستگاه‌های سطح شهر وضعیت کیفیت هوا شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد شاخص کلی ۸۶ در وضعیت قابل قبول و مرز شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه‌های وحدت، لشگر، چمن و خیام شمالی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط قابل قبول می‌باشد. بیشترین بار آلودگی از ایستگاه واقع در بولوار سجاد با عدد شاخص ۱۲۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - پنجشنبه ۲۱ آذرماه- با میانگین ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد. هم اکنون و بر اساس شاخص لحظه‌ای هوای این کلانشهر با میانگین ۸۰ در وضعیت سالم قرار دارد. بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب پایداری جو غبار محلی برای مناطق مرکزی به ویژه کلانشهر اصفهان پیش بینی شده است اما شرایط برای انباشت آلاینده‌ها وجود ندارد. سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در چهار ماه گذشته قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، هم اکنون شاخص کنترل کیفیت هوا بر روی ۹۱ قرار داشته و هوای تهران امروز در شرایط پاک قرار دارد. همچنین این شاخص روز گذشته ۷۶ بود که نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، تهران هوایی سالم داشته است. در سال جاری، ۲۵ روز پاک، ۱۹۱ روز سالم، ۴۸ روز ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران تجربه کرده‌ایم. همچنین ۲ روز ناسالم برای تمامی گروه‌ها در تهران باعث آلودگی برخی مدارس شده است. بیشترین دما برای روز جاری ۸ درجه و کمترین دما ۳ درجه پیش‌بینی شده، همچنین براساس بررسی‌ها وضعیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت آینده در محدوده سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: شاخص کنترل کیفیت هوا بر روی ۹۱ قرار دارد بنابراین هوای تهران امروز سالم است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، هم اکنون شاخص کنترل کیفیت هوا بر روی ۹۱ قرار داشته و هوای تهران امروز در شرایط پاک قرار دارد. همچنین این شاخص روز گذشته ۷۶ بود که نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، تهران هوایی سالم داشته است. بیشتر بخوانید: علل عمده آلودگی هوا چیست؟ در سال جاری، ۲۵ روز پاک، ۱۹۱ روز سالم، ۴۸ روز ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران تجربه کرده‌ایم. بیشترین دما برای روز جاری ۸ درجه و کمترین دما ۳ درجه پیش‌بینی شده، همچنین براساس بررسی‌ها وضعیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت آینده در محدوده سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
تهران همچنین دومین «شهر پرترافیک» به لحاظ میزان اتلاف وقت در سفرهای درون‌شهری روزانه شناخته شده ضمن آنکه رتبه تهران در کیفیت هوا، آن را در جایگاه چهارمین کلان‌شهر آلوده قرار داده است. به‌عنوان مثال رانندگان در رم (پایتخت ایتالیا) سالانه حدود ۲۵۴ ساعت را در ترافیک شهری تلف می‌کنند؛ شهری که سرانه مالکیت خودرو ۶۱/ ۰ دستگاهی دارد. «تام تام» شرکت دیگری است که هر سال با محاسبه شاخص ترافیک، پرازدحام‌ترین شهرهای جهان را معرفی می‌کند. با توجه به اهمیت موضوع، نهادهای بین‌المللی متعددی به رتبه‌بندی آلودگی هوای شهرهای جهان مبادرت می‌ورزند. همانند مطالعه «اکونومیست»، در این گزارش نیز وین اتریش برای دهمین سال متوالی به‌عنوان باکیفیت‌ترین شهر جهان معرفی شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
وی اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که سالانه ۷ میلیون مرگ منتسب به آلودگی هوا است که ۴٫۲ میلیون آن مربوط به آلودگی در هوای آزاد و بقیه مربوط به آلودگی در داخل منازل است. در واقع این ۷ میلیون مرگ حدود ۱۰ درصد مرگ و میر دنیا را به خود اختصاص می‌دهد. وی اظهار داشت: مسئله مهم این است که می‌دانیم آلودگی هوا را چگونه کاهش دهیم اما سرطان را هنوز نمی‌دانیم بنابراین اگر آلودگی را کنترل کنیم به میزان زیادی امید به زندگی افزایش می‌یابد. وی به سال‌های از دست رفته به علت مرگ ناشی از آلودگی هوا در تهران اشاره کرد و گفت: به این نسبت به واسطه مواجهه با آلودگی ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون در تهران ۴۲ هزار سال عمر از دست رفته داشتیم که در گروه سنی ۱۵ تا ۶۵ سال حدود ۲۷ هزار سال بوده است همچنین هزینه اقتصادی آن برای شهر تهران حدود ۱٫۳ میلیارد دلار بوده است. اینها آمارهای تکان دهنده‌ای هستند و باید بررسی کرد که کشورهای موفق در خصوص کنترل آلودگی هوا چه کارهایی انجام داده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ «شبکه ملی اطلاعات یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در ۱۴ سال گذشته بوده و ایشان با یک نگاه هوشمندانه زودتر از همه کسانی که بر حوزه فضای مجازی اشراف داشتند که این حوزه مزیت‌ها و چالش‌هایش چیست، تاکید داشتند که با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات می‌توانیم از فرصت‌ها استفاده کنیم.» این اظهارنظر محمود واعظی، وزیر پیشین ارتباطات، در سال ۹۵ و در مراسم افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات است. آن‌قدر که عبارت «اینترانت» یا همان شبکه داخلی اطلاعات بر سر زبان‌ها افتاد و به نگرانی‌ جدی مردم بدل شد. جایی که برخی مدیران از لزوم راه‌اندازی این پروژه حرف می‌زنند و حتی رئیس دولت می‌گوید شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت می‌کنیم که مردم ما برای نیازمندی خود نیازی به خارج نداشته باشند. از سوی دیگر محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات همین دولت، می‌گوید چیزی به ‌نام اینترنت ملی وجود خارجی ندارد و قطع شدن اینترنت به کارکردهای شبکه ملی اطلاعات هم ضربه می‌زند. در میانه تمامی این نگرانی‌ها، وزیر ارتباطات از یک سورپرایز در روز پنجشنبه خبر داده است.
ایمناایمنا2 روز قبل
وی با اشاره به اینکه دانشگاه اصفهان موضوع انتشار گازها و ذرات معلق را پیگیری کرده است، افزود: در ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا معمولا ذرات معلق دو ونیم میکرون کیفیت هوا را در شرایط ناسالم قرار می‌دهد به همین دلیل پروژه دیگری درباره ذرات معلق زیر دو ونیم میکرون آغاز شد تا سهم این آلاینده‌ها را مشخص کند. رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان با بیان اینکه سهم تولید مونوکسیدکربن برای خودروهای سواری بیشتر است، گفت: سهم «ناکس» یا «اکسید نیتروژن» برای کامیون‌ها بیشتر بوده اما آنچه برای تصمیم گیری و تعیین اهداف مهم است نحوه پراکنش این آلاینده‌هاست همچنین اینکه انواع آلایندگی‌های خارج شده به کدام سمت می‌رود هم جزء موضوعات مهم این مطالعه است. موتورسیکلت‌ها نقش مهمی در آلایندگی دارندوی با تأکید بر اینکه کنترل ذرات معلق زیر دو ونیم میکرون بسیار مهم است، گفت: چندین پارامتر آلایندگی در این دو مطالعه مورد بررسی قرار گرفته که هرکدام از آنها سهم مهمی در سلامتی دارند، درصد تولید مونوکسیدکربن در برخی بخش‌ها به لحاظ تناژ بالاست اما درصد اثرگذاری آنها را باید دریابیم که برای نمونه در جدول شاخص کیفیت هر ۱۰ هزار میکروگرم مونوکسید کربن می‌تواند برابر ۱۴ میکروگرم ذرات معلق تأثیرگذار باشد پس غیر از اعداد و ارقام سهم اثرگذاری آنها بسیار مهم است. صادقیان با بیان اینکه بعد از کامیون‌ها، موتورسیکلت‌ها سهم آلایندگی بیشتری دارند، گفت: بعد از موتورسیکلت‌ها، اتوبوس‌ها در آلودگی هوا موثرند که تنها اتوبوس‌های شرکت واحد مورد نظر نیست و همه اتوبوس‌های شهری در این تحقیق بررسی شده است همچنین دو پیک انتشار آلودگی شامل پنج تا هشت صبح و سه تا شش عصر دقیقا مختص این زمان‌هایی است که سرویس‌ها درحال حرکت هستند چرا که در این ساعات سرویس‌های صدها دستگاه اداری وارد شهر می‌شوند. وی با تأکید براینکه در ایجاد ذرات معلق زیر دو ونیم میکرون اولویت با اتوبوس‌های درون شهری است، گفت: هرچند موتورسیکلت‌ها و کامیون‌ها هم نقش پررنگی در این امر دارند اما در کنار آنها یک میلیون خودروی سواری در شهر اصفهان تردد می‌کنند که اگر همه آنها در شرایط مناسب باشند باز هم دچار مشکل می‌شوند چرا که آلودگی صفر وجود ندارد و حتی خودروهای جدید هم دارای آلایندگی هستند اما آلایندگی آنها در شرایط حداقلی قرار دارد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی هتل Citicape House واقع در لندن، با متراژ ۴۰ فوت مربع دارای بزرگ‌ترین دیوار سبز اروپاست و استانداردی در توسعه سبز شهری محسوب می‌شود. در طبقه یازدهم‌، نیز دارای فضای سبز عمومی با نمایی از کلیسای جامع سنت پاول است. در این قسمت دیوار سبز با ۴۰۰ هزار گیاه وجود دارد که پوشش بیرونی ساختمان را تشکیل می‌دهد و دارای فضاهای مشخص‌شده برای گونه‌های گیاهان در معرض خطر است. این پروژه نمونه‌ای از سیاست سبز سازی شهری است که توسط برنامه جدید لندن، باهدف ترغیب مشاغل در اولویت‌بندی فضای سبز شهری با «عامل سبز سازی شهری (UGF)» ارائه‌شده است. این دیوار سبز شگفت‌انگیز واقع در شلوغ‌ترین منطقه لندن الهام‌بخش دیگر پروژه‌ها خواهد بود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بر اساس داده‌های جمع آوری شده از ایستگاه‌های سطح شهر وضعیت کیفیت هوا شهر مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد شاخص کلی ۱۰۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه لشگر، خیام جنوبی، الهیه، آوینی، مفتح و سمزقند در شرایط قابل قبول و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است. بیشترین بار آلودگی از ایستگاه واقع در بولوار وحدت با عدد شاخص ۱۳۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است. توصیه می‌شود افراد حساس فعالیت‌های طولانی یا سنگین خود را کاهش دهند و از شهروندان عزیز تقاضا می‌شود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.
ایسناایسنا2 روز قبل
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران صبح امروز (۲۰ آذر ماه) کیفیت هوای پایتخت در برخی مناطق پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس است و در برخی ساعات بعداز ظهر و شب با افزایش سرعت باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود. با افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود که بهبود کیفیت هوا را به دنبال دارد. در ساعات پایانی امروز (۲۰ آذر ماه) با افزایش حجم ترافیک پیش‌بینی می‌شود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود این در حالیست که با افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات شبانگاهی احتمال می‌رود تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود. با تداوم وزش باد تا نخستین ساعات فردا (۲۱ آذر ماه) از غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته کاسته می‌شود. براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ و هوا در شرایط سالم بود.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران صبح امروز (۲۰ آذر ماه) کیفیت هوای پایتخت در برخی مناطق پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس است و در برخی ساعات بعداز ظهر و شب با افزایش سرعت باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود. با افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود که بهبود کیفیت هوا را به دنبال دارد. در ساعات پایانی امروز (۲۰ آذر ماه) با افزایش حجم ترافیک پیش‌بینی می‌شود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود این در حالیست که با افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات شبانگاهی احتمال می‌رود تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود. با تداوم وزش باد تا نخستین ساعات فردا (۲۱ آذر ماه) از غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته کاسته می‌شود. براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ و هوا در شرایط سالم بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که هوا با شاخص ۹۶ سالم است و وزش و باد و باران هوای تهران را در روزهای آینده سالم می‌کند. اعتمادآنلاین| شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۶ قرار گرفته و هوای پایتخت سالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۶۶ قرار داشت و هوا سالم بود. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۰ روز هوای سالم، ۴۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. همچنین تهران در مدت مشابه سال پیش ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۲ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.
الفالف2 روز قبل
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۶ قرار گرفته و هوای پایتخت برای چندمین روز متوالی همچنان سالم است. گروه اجتماعی الف، ۲۰ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۰۸ ۳۹۸۰۹۲۰۰۳۷به گزارش فارس، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۶ قرار گرفته و هوای پایتخت سالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۶۶ قرار داشت و هوا سالم بود. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۰ روز هوای سالم، ۴۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. همچنین تهران در مدت مشابه سال پیش ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۲ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - چهارشنبه ۲۰ آذرماه- با میانگین ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است. بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب پایداری جو غبار محلی برای مناطق مرکزی به ویژه کلانشهر اصفهان پیش بینی می‌شود اما شرایط برای انباشت آلاینده‌ها وجود ندارد. کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله مبارکه و سجزی با میانگین ۷۲، کاشان و نجف آباد با میانگین ۶۷ در وضعیت قابل قبول «سالم» و در شاهین شهر با میانگین ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است‌. سیستم ایستگاه‌های پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در چهار ماه گذشته قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حسین مقدم در واکنش به سخنان برخی قطعه‌سازان مبنی بر این که خودروهای سواری در تولید آلودگی هوا تنها ۳ درصد نقش دارند، گفت: بر اساس آخرین سیاهه انتشار، سهم آلودگی خودروهای سواری در تولید مستقیم ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون ۳ درصد تعیین شده است. اما خودروهای سواری در تولید آلاینده‌های ثانویه نقش زیادی ایفا می‌کنند که متاسفانه مسئول مربوطه این بخش بی‌توجهی کرده است. وی با بیان اینکه شاخص آلودگی هوا که به صورت روزانه از سوی شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام می‌شود بر مبنای بالاترین آلایندگی که معمولا ذرات معلق است اعلام می‌شود، گفت: خودروهای سواری در تولید گازهای آلاینده از جمله مونواکسید کربن، اکسیدهای ازت که سرطان‌زا هستند نقش زیادی ایفا می‌کند که متاسفانه نقش خودروهای سواری نادیده گرفته شده است. سرپرست ستاد معاینه فنی شهرداری تهران افزود: خودروهای سواری در تولید مستقیم ذرات معلق ۳ درصد نقش دارند اما در تولید آلایندگی‌های ثانویه، نقش اساسی دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۶ قرار گرفته و هوای پایتخت سالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۶۶ قرار داشت و هوا سالم بود. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۰ روز هوای سالم، ۴۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. همچنین تهران در مدت مشابه سال پیش ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۲ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت. بیشترین دما برای روز جاری ۲ درجه و کمترین دما ۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است و همزمان با ادامه وزش باد در پایتخت سالم بودن برای روزهای آینده نیز پیش‌بینی شده است.
فارسفارس2 روز قبل
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۶ قرار گرفته و هوای پایتخت برای چندمین روز متوالی همچنان سالم است. باد و باران به داد تهرانی‌ها رسید/ هوا همچنان سالم استبه گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۶ قرار گرفته و هوای پایتخت سالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۶۶ قرار داشت و هوا سالم بود. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۰ روز هوای سالم، ۴۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. همچنین تهران در مدت مشابه سال پیش ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۲ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.

به انتهای لیست رسیدید