آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی
کیم جونگ‌اون

اخبار « کیم جونگ اون رهبر کره شمالی »

فارسفارس1 ساعت قبل
یک سناتور آمریکایی در گزارشی درباره سه سالگی دولت ترامپ گفت که در این مدت آمریکا منزوی‌تر، ضعیف‌تر و نا امن‌تر شده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کریس مورفی» سناتور دموکرات ایالت کانکتیکت در چندین پیام در توئیتر به فاجعه‌هایی که ترامپ در طول سه سال حضور خود در کاخ سفید در عرصه سیاست خارجی به همراه داشته اشاره کرد. وی در این پیام‌های توئیتری نوشت: «در سومین سالگرد مراسم تحلیف ترامپ، زمان آن فرا رسیده که به سه سال فاجعه سیاست خارجی دولت وی بنگریم. ترامپ در هر گوشه از جهان آمریکا را منزوی، ضعیف‌تر و نا امن‌تر کرده است. توافق هسته‌ای با ایران در حال کار کردن بود اما ترامپ این توافق را پاره کرد چون نام اوباما (رئیس جمهور سابق آمریکا) بر روی آن بود.» این سناتور ایالت کانکتیکت نوشت: «نتیجه سه سال دیپلماسی دولت ترامپ با کره‌شمالی چه چیزی بوده است؟ هیچ چیز به جز عکس گرفتن.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نشریه «واشنگتن پست در مطلبی به رویکرد سیاست خارجی آمریکا پرداخته و می‌نویسد که «بخش عمده‌ای از تعاملات بین المللی رئیس جمهور آمریکا را اقدامات متناقض و بدون اندیشه قبلی تشکیل می‌دهد.» این نشریه آمریکایی به راهبرد‌های ترامپ در سیاست خارجی مانند اعمال تعرفه، تحریم و استفاده از سایر ابزار‌های فشار اقتصادی برای وادار کردن دشمنان و حتی متحدان واشنگتن برای پیروی از دستورات کاخ سفید اشاره کرده و می‌نویسد: «حجم این اعمال فشار در برابر کشور‌های مختلف از چین گرفته تا کره جنوبی و مکزیک متفاوت است، اما درباره کره شمالی، ایران و ونزوئلا سیاست آشکار و صریح ترامپ «فشار حداکثری» بوده است و در این موارد نتیجه تاکنون چنین بوده است: شکست حداکثری.» بیشتر بخوانید: این مطلب به سیاست خارجی دولت آمریکا در برابر کره شمالی پرداخته و می‎گوید: نقرار بود فشار حداکثری، کره شمالی را وادار به کنار گذاشتن تمامی برنامه هسته‌ای خود کند، اما اکنون با گذشت ۳ سال کره شمالی همچنان به توسعه تسلیحات هسته‌ای خود ادامه می‌دهد و اخیرا نیز سوگند یاد کرده تا هرگونه مذاکره با آمریکا را متوقف کند؛ اینکه آیا «کیم جونگ اون» به برنامه دیرینه خود در توسعه موشک‌های بالستیک بازگردد و در آستانه انتخابات، بحرانی برای ترامپ ایجاد کند قطعی نیست، اما آنچه مسلم است کره شمالی دوره نخست ریاست جمهوری ترامپ را با ده‌ها کلاهک هسته‌ای بیشتر از زمانی که ترامپ در کاخ سفید آغاز به کار کرد، به پایان می‌رساند.» واشنگتن پست همچنین به راهبرد دولت آمریکا در برابر ایران پرداخته و می‌نویسد: «سیاست فشار حداکثری به کار گرفته شد تا ایران را وادار به مذاکره مجدد برنامه هسته‌ای خود کند اما ایران اکنون و با پایان سال ۲۰۱۹ و آغاز سال جدید هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کرده است و آنچه که اتفاق نخواهد افتاد یک توافق هسته‌ای جدید است.» این نشریه آمریکایی در ادامه به کمپین فشار حداکثری دولت آمریکا در قبال ونزوئلا پرداخته و می‌نویسد: «شدیدترین شکست فشار حداکثری که کمتر مورد توجه قرار گرفته در برابر ونزوئلا است؛ ترامپ مطمئن بود که این فشار حداکثری به براندازی حکومت این کشور منجر خواهد شد، اما یک سال بعد به نظر می‌رسد که دولت نیکلاس مادورو به ثبات رسیده، روشنایی به کاراکاس باگشته و فروشگاه‌ها در این شهر پر از اجناس هستند و رئیس گروه مخالفان این کشور کنار گذاشته شده است.» واشنگتن پست در ادامه ضمن مطرح کردن این سوال که چرا کمپین فشار حداکثری با شکست مواجه شده، می‌نویسد: «تشخیص دلایل این شکست دشوار نیست؛ نخست اینکه ترامپ اهدافی به شدت غیر واقع گرایانه را برای خود تعیین کرده است؛ دومین اشتباه ترامپ این است که او فکر می‌کند به کار گیری اقدامات یکجانبه برای موفقیت کافی است و نیازی به همکاری بین المللی وجود ندارد و بزرگترین اشتباه محاسباتی ترامپ این است که او فکر می‌کند ابزار‌های اقتصادی سلاحی قوی در برابر ایران، کره شمالی و ونزوئلا است.» انتهای پیام/
ایسناایسنا15 ساعت قبل
«با کالبد شکافی سیاست خارجی دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش که امیدوار هستیم هرچه زودتر به پایان رسد، شکست این سیاست خارجی تنها با یک عبارت مشخص خواهد شد: فشار حداکثری.» اما در سه مورد خاص شامل کره شمالی، ایران و ونزوئلا سیاست صریح ترامپ، اعمال فشار حداکثری بوده است. از سوی دیگر این سیاست فشار حداکثری قرار بوده ایران را مجبور به مذاکرات مجدد بر سر برنامه هسته‌ای خود و حتی فروپاشی کند. پس چرا این سیاست فشار حداکثری موثر نبوده است؟ دلایل این موضوع چندان برای درک کردن سخت نیستند. با این حال این رویکرد جانشین ضعیفی برای یک سیاست خارجی چند وجهی محسوب می‌شود و به همین دلیل سیاست فشار حداکثری تبدیل به نماد ریاست جمهوری دونالد ترامپ شده است: یک راهبرد خام و نپخته که محکوم به شکست است.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جدید کره شمالی یک فرمانده نظامی سابق است که تجربه اندکی در زمینه دیپلماسی دارد. یک منبع دیپلماتیک در سئول به خبرگزاری رویترز گفت، کره شمالی طی روزهای گذشته ری سون گوون، افسر ارشد نظامی و یکی از مقامات ارشد حزب حاکم کره شمالی را به عنوان وزیر امور خارجه تازه این کشور به کشورهایی که در پیونگ‌یانگ سفارتخانه دارند، معرفی کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، او جانشین «ری یونگ هو» خواهد شد که در زمینه مذاکره با واشنگتن سال‌های تجربه دارد. تحلیلگران می‌گویند هنوز برای اظهار نظر درباره تاثیر انتصاب این فرد بر مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا زود است اما «ری سون گوون» معمولا در مذاکرات با کره شمالی نقشی خصومت‌آمیز داشته است. ری سون گوون پیشتر رییس «کمیته اتحاد مجدد مسالمت‌آمیز» این کشور بود که مسئول مدیریت روابط با کره جنوبی است.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
وزیر امور خارجه جدید کره شمالی یک فرمانده نظامی سابق است که تجربه اندکی در زمینه دیپلماسی دارد. تحلیلگران کره جنوبی بر این باورند که معرفی این فرد به عنوان وزیر امور خارجه کره شمالی نشانگر اعتماد کیم جونگ اون به وفاداران نظامی و حزبی در مقطع حساس فعلی و در میانه توقف مذاکرات با آمریکا است. به گزارش خبرگزاری رویترز، او جانشین «ری یونگ هو» خواهد شد که در زمینه مذاکره با واشنگتن سال‌های تجربه دارد. تحلیلگران می‌گویند هنوز برای اظهار نظر درباره تاثیر انتصاب این فرد بر مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا زود است اما «ری سون گوون» معمولا در مذاکرات با کره شمالی نقشی خصومت‌آمیز داشته است. ری سون گوون پیشتر رییس «کمیته اتحاد مجدد مسالمت‌آمیز» این کشور بود که مسئول مدیریت روابط با کره جنوبی است.
رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، روند معاملات در نقاط مختلف جهان تحت تاثیر اخبار مختلفی قرار گرفت. در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص مهم بورسی در سطح بالا‌تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰٫۱۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و ۳۴۸٫۱۰ واحد بسته شد. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با صعود ۰٫۴۵ درصدی در سطح ۴۱۷۳٫۳۶ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۳ درصدی به ۱۵۶۱٫۸۶ دلار رسید.
آخرین خبرآخرین خبر18 ساعت قبل
در حالی که اونس به سراشیبی کشیده شده بود؛ شاخص دلار آمریکا نزدیک به ۳/ ۰ درصد تقویت شد و توانست بر اونس طلا، یورو، پوند، ین و یوآن غلبه کند. هیچ تحلیلگری معتقد به کاهش قیمت طلا در روز‌های آینده نبوده و ۳ نفر معادل ۲۳ درصد نیز پیش‌بینی کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت. ۲۰۸ نفر معادل ۲۵ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۱۳۷ نفر معادل ۱۷ درصد اعلام کردند قیمت طلا تغییر نمی‌کند. در نظرسنجی هفته گذشته هر دو گروه به افزایش قیمت طلا رای داده بودند، ولی هیچ گروهی به بالای ۵۰ درصد نرسیده بود. قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت تا لحظه اعلام نتایج نظرسنجی به ۱۵۵۷ دلار رسید که نشانگر افت ۳/ ۰ درصدی در این هفته بود.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص مهم بورسی در سطح بالا‌تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰٫۱۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و ۳۴۸٫۱۰ واحد بسته شد. در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند تا جایی که شاخص «فوتسی ۱۰۰» بورس لندن با ۰٫۸۵ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۶۵۴٫۷۶ واحد بسته شد. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با صعود ۰٫۴۵ درصدی در سطح ۴۱۷۳٫۳۶ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۳ درصدی به ۱۵۶۱٫۸۶ دلار رسید.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ظاهرا کره شمالی مرد اصلی خود برای روابط با کره جنوبی را به عنوان وزیر خارجه جدید برگزیده و این گمانه زنی را تقویت کرده که احتمالا باید شاهد تغییر سیاست پیونگ یانگ در قبال آمریکا و کره جنوبی باشیم. بر اساس گزارش منابع مطلع دولت کره شمالی به سفرای خارجی مستقر در پیونگ یانگ انتصاب «ری سان-گوان» به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی این کشور را اعلام کرده است. وزیر خارجه جدید افسر سابق ارتش بوده و به عنوان رئیس کمیته اتحاد صلح آمیز کره شمالی خدمت کرده که از نظر جایگاه معادل وزیر اتحاد کره جنوبی ارزیابی می‌شود. وی همچنین مقام کلیدی کره شمالی در خصوص مناسبات با کره جنوبی بوده است. طرف آمریکایی بر خواسته خود برای خلع سلاح همه جانبه کره شمالی بدون ارائه ضمانت اصرار دارد و از سوی دیگر کره شمالی اعلام می‌کند در صورت کاهش یا لغو تحریم‌ها حاضر به شرکت در مذاکرات و برداشتن‌ گام‌های بعدی است.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
بیشتر شاخص‌های مهم بورسی جهان در نخستین دور از معاملات هفتگی صعودی شدند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، روند معاملات در نقاط مختلف جهان تحت تاثیر اخبار مختلفی قرار گرفت. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰٫۱۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و ۳۴۸٫۱۰ واحد بسته شد. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با صعود ۰٫۴۵ درصدی در سطح ۴۱۷۳٫۳۶ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۳ درصدی به ۱۵۶۱٫۸۶ دلار رسید.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در کالج پن‌استیت گفت: اگر بخواهم در یک جمله سیاست رئیس‌جمهوری آمریکا از زمان ورودش به کاخ سفید را خلاصه کنم، باید بگویم که رئیس‌جمهوری آمریکا سیاست مبتنی بر قلدری را پیش می‌برد. به گزارش ایلنا، سه سال از ورود «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا به کاخ سفید گذشته است. آنچه در پی می‌آید گفت‌وگوی ایلنا با این استاد دانشگاه در سومین سالگرد ورود ترامپ به کاخ سفید است. همین امر باعث شد که در مواجهه با کره شمالی، سیاست آمریکا در این سه سال گذشته شکست تمام‌وکمال باشد. وی در نهایت گفت: اگر بخواهم در یک جمله سیاست ترامپ از زمان ورودش به کاخ سفید را خلاصه کنم باید بگویم که رئیس‌جمهوری آمریکا سیاست مبتنی بر قلدری را پیش می‌برد.
فراروفرارو1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
هیچ تحلیلگری معتقد به کاهش قیمت طلا در روزهای آینده نبوده و ۳ نفر معادل ۲۳ درصد نیز پیش‌بینی کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت. در نظرسنجی آنلاین از سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت نیز ۸۲۰ نفر شرکت کردند که ۴۷۵ نفر معادل ۵۸ درصد اعلام کردند قیمت طلا افزایش خواهد یافت. ۲۰۸ نفر معادل ۲۵ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۱۳۷ نفر معادل ۱۷ درصد اعلام کردند قیمت طلا تغییر نمی‌کند. در نظرسنجی هفته گذشته هر دو گروه به افزایش قیمت طلا رای داده بودند ولی هیچ گروهی به بالای ۵۰ درصد نرسیده بود. قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت تا لحظه اعلام نتایج نظرسنجی به ۱۵۵۷ دلار رسید که نشانگر افت ۳/ ۰ درصدی در این هفته بود.

ناامیدی از دولت ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس جمهور مشخصا با ۱۵ هزار دروغ و توئیت (نادرست) پیش از این، چنین مشخصه‌ای را از دست داده است. امکان باور کردن این دولت، از دست رفته است و این مشکلی کاملا واقعی است. اصل مطلب این است که ما با یک مشکل واقعی امکان اعتماد و اطمینان به این دولت مواجه‌ایم. او اجازه داد کره شمالی هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد. ما می‌توانیم با همکاری کره جنوبی، کره شمالی را دوباره به پاسخگویی وادار کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
در پی اعلام برکناری وزیر امور خارجه دولت کره شمالی، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی خبر داد که ظاهرا «ری سون گوون» به عنوان نامزد تصدی وزارت امور خارجه پیونگ یانگ معرفی شده است. گزارش شده که انتصاب او قرار است حاکی از اجرای یک تغییر در سیاست‌های کره شمالی احتمالا در قبال آمریکا و کره جنوبی باشد. همچنین این وزیر خارجه احتمالی جدید کره شمالی کسی بوده که نقشی کلیدی در روابط با کره جنوبی داشته است. او همچنین زمانی رییس هیات اعزامی کره شمالی به مذاکرات سطح عالی با کره جنوبی از جمله یک نشست مربوط به ماه اوت ۲۰۱۸ بوده است؛ نشستی که نتیجه آن برگزاری دیدار مون جائه این، رییس جمهور کره جنوبی با کیم جون اون، رهبر کره شمالی در سپتامبر همان سال در شهر پیونگ یانگ بود. ری یونگ هو، وزیر خارجه برکنار شده کره شمالی نیز یک دیپلمات کارکشته و دست‌اندرکار در دیپلماسی با آمریکا محسوب می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دونالد ترامپ نسبت به استفاده از نظریه بازیگر دیوانه در مقابل متحدان و دشمنان کشورش ابراز تمایل کرده است. اما از آنجا که نهادهای آمریکا در طراحی سیاست‌های این کشور نقش فراوانی دارند، بسیاری معتقدند که ترامپ دیوانه نیست. نظریه بازیگر دیوانه (Madman theory)، یکی از نظریه‌های معروف در روابط بین الملل است که ریشه آن به ریاست جمهوری ریچارد نیکسون در آمریکا بازمی‌گردد. او برای رسیدن به توافقات جدید به وضوح از نظریه بازیگر دیوانه استمداد جست. ترامپ به نمایندگان تجاری کشورش توصیه کرد که در مذاکره با همتایان‌شان در کره جنوبی، آن‌ها را با گفتن اینکه ترامپ دیوانه است بترسانند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس جمهوری ونزوئلا در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های آمریکایی وعده داد، اگر ترامپ تحریم‌های سخت اقتصادی را بردارد، به کمپانی‌های بزرگ نفتی آمریکایی مزایای زیادی می‌دهد. رئیس جمهوری ونزوئلا در ادامه این مصاحبه گفت: گوآیدو مسئول شکست در مجمع ملی است. او تنها کسی است که اکنون باید به ایالات متحده پاسخ دهد. وی ادامه داد: به باور من، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در ونزوئلا شکست خورده و مسئول ناکامی ترامپ در سیاستش در قبال ونزوئلاست. رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین به بیان گمانه‌زنی‌ها درباره محاصره دریایی ونزوئلا توسط ایالات متحده پرداخت و گفت: فکر می‌کنم این برای هیچکس خوب نیست.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا یونهاپ روز یکشنبه گزارش کرد تقریبا نیمی از معاونان کادر رهبری حزب کمونیست کره شمالی تغییر کرده‌اند یونهاپ این گزارش را با استناد با اخبار یک وب سایت کره شمالی به نام «اخبار کره شمالی» منتشر کرده است. در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۰، کره شمالی از تغییر اعضای اصلی حزب حاکم بر این کشور در یک جلسه چهار روزه خبر داد اما لیست تغییرات آن زمان منتشر نشد. سرنوشت وزیر خارجه کره شمالی و چهار نفر دیگر نا معلوم است اما گفته می‌شود که «جان کیم هیونگ جون» سفیر پیشین کره شمالی در روسیه که اخیرا به کرسی نایب رئیس حزب ارتقا یافته بود جانشین او شده است. موضوع تغییر وزیر خارجه کره شمالی پیشتر نیز بعد از شکست مذاکرات آمریکا و کره شمالی در هانوی ویتنام مطرح شد رسانه‌ها همان زمان هم از تغییر «ری» خبر دادند اما این خبر چند روز بعد توسط کره شمالی تکذیب شد. ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ژوئن ۲۰۱۸ در سنگاپور دیدار و بیانیه مشترکی صادر کردند که طبق آن، پیونگ یانگ به عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای متعهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اخبار بین الملل-بر اساس این گزارش وی در ادامه افزود: کره شمالی در حال یادگیری از اشتباهاتش است آن هم در شرایطی که برنامه موشکی خود را توسعه می‌دهد. رهبر کره شمالی اعلام آمادگی کرده است تا موشک‌های بیشتری را آزمایش کند، موشک هایی که قادر به هدف قراردادن خاک آمریکا است. این ژنرال آمریکایی اظهار داشت: اگر شما بخواهید در برنامه موشکی سریع حرکت کنید، باید سریع آزمایش کنید، سریع به پرواز درآورید و سریع یاد بگیرید. کره شمالی شکست هایی را تجربه کرده است ولی آیا آنها متوقف شده‌اند؟ نه. وی در ادامه افزود: این یک نشانه مثبت است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هدیه کریسمس تهدیدآمیز خود را ارائه نکرده است.
فراروفرارو2 روز قبل
ترامپ پس از ترور سردار سلیمانی، تا جایی پیش رفت که حتی مکررا ایران را تهدید کرد برخی از مراکز فرهنگی مهم و ارزشمند آن‌ها را نیز نابود خواهد کرد. ترور سردار سلیمانی از سوی دولت ترامپ، اقدامی احساسی بود. دولت وی استدلال کرده که مداخله شدید رئیس جمهور در مساله ایران (اشاره به ترور سردار سلیمانی دارد)، اثری بازدارنده بر اقدامات دولت ایران خواهد داشت. در این چهارچوب، سردار سلیمانی دارایی کاملا باارزشی برای ایران بود (که آمریکا با ترور وی، آنگونه که ادعا می‌کند، بازدارندگی علیه ایران را تقویت کرده است). این طور به نظر می‌رسد که دولت ترامپ تمایل دارد تا حداکثر بهره برداری را از این رویداد به نفع خود بکند.
انتخابانتخاب2 روز قبل
به نقل از خبرگزاری یونهاپ، «جی جائه ریونگ»، سفیر پیونگ یانگ در چین و «کیم سونگ»، سفیر کره شمالی در سازمان ملل، پکن را امروز به مقصد پایتخت کره شمالی ترک گفتند. همچنین سفرای کره شمالی در آنگولا و سنگاپور در فرودگاه بین‌المللی پکن دیده شدند که نشان از نشست احتمالی هیئت‌های دیپلماتیک خارجی در پیونگ یانگ است. حدود ۱۰ دیپلمات دیگر کره شمالی نیز در کنار این سفرا در این پرواز حضور داشتند. کره شمالی گفته، تا زمانیکه آمریکا به طور کامل درخواست‌هایش را نپذیرد و سیاست خصمانه خود در قبال پیونگ یانگ را کنار نگذارد، به مذاکرات برنمی‌گردد. یکی از منابع آگاه گفته است: ‌ بازگشت سفیران کره شمالی به کشورشان می‌تواند نشانه‌ای از تحولی جدید در قبال مذاکرات کره شمالی با آمریکا باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰٫۱۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و ۳۴۸٫۱۰ واحد بسته شد. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با صعود ۰٫۱۴ درصدی در سطح ۴۱۵۴٫۸۵ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص «اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰» بورس سیدنی با ۰٫۳۲ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۰۶۴٫۱۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۳ درصدی به ۱۵۵۷٫۲۴ دلار رسید. هر اونس نقره با صعود ۰٫۷۵ درصدی به ازای ۱۸٫۰۷ دلار مبادله شد.
ایبناایبنا2 روز قبل
شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰٫۱۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و ۳۴۸٫۱۰ واحد بسته شد. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با صعود ۰٫۱۴ درصدی در سطح ۴۱۵۴٫۸۵ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص «اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰» بورس سیدنی با ۰٫۳۲ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۰۶۴٫۱۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۳ درصدی به ۱۵۵۷٫۲۴ دلار رسید. هر اونس نقره با صعود ۰٫۷۵ درصدی به ازای ۱۸٫۰۷ دلار مبادله شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، روند معاملات در نقاط مختلف جهان تحت تاثیر اخبار مختلفی قرار گرفت. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰٫۱۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و ۳۴۸٫۱۰ واحد بسته شد. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با صعود ۰٫۱۴ درصدی در سطح ۴۱۵۴٫۸۵ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۳ درصدی به ۱۵۵۷٫۲۴ دلار رسید. هر اونس نقره با صعود ۰٫۷۵ درصدی به ازای ۱۸٫۰۷ دلار مبادله شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، روند معاملات در نقاط مختلف جهان تحت تاثیر اخبار مختلفی قرار گرفت. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰٫۱۷ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و ۳۴۸٫۱۰ واحد بسته شد. در چین شاخص «شانگ‌های کامپوزیت» با صعود ۰٫۱۴ درصدی در سطح ۴۱۵۴٫۸۵ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران‌بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۰٫۳ درصدی به ۱۵۵۷٫۲۴ دلار رسید. هر اونس نقره با صعود ۰٫۷۵ درصدی به ازای ۱۸٫۰۷ دلار مبادله شد.

کره شمالی چگونه پول در‌می‌آورد؟

4+
روزنوروزنو3 روز قبل
ایلناایلنا4 روز قبل
سفیر ایالات متحده در کره جنوبی گفت که از این‌که تهدید کره شمالی مبنی بر ارسال «هدیه کریسمس» به واقعیت نپیوسته «خوشحال» است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، «هری هریس»، سفیر ایالات متحده در کره جنوبی امروز -‌پنج‌شنبه- گفت که از این‌که تهدید کره شمالی مبنی بر ارسال «هدیه کریسمس» به واقعیت نپیوسته «خوشحال» و در عین حال «شگفت‌زده» است. وی گفت: «می‌توان گفت که شخصا از این‌که چنین نشد شگفت‌زده هستم. در عین حال خوشحالم که خبری از هدیه کریسمس نبود. واشنگتن برای هر پیامدی آماده بود و همه خوشحالیم که خبری از آزمایش موشکی و هسته‌ای نبود.» وی افزود: «رؤسای جمهور آمریکا و کره جنوبی در را برای ادامه مذاکرات باز گذاشته‌اندو امیدوارند که کیم جونگ‌اون از این در بهره ببرد.»
فراروفرارو4 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت او مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی را یک «بازی زیبای شطرنج» می‌بیند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در مراسم امضای فاز اول توافق تجاری میان ایالات متحده و چین در کاخ سفید مطرح شد. ترامپ گفت این توافق به پکن اعتبار می‌دهد «به ما در مساله کره‌شمالی» کمک کند. او ادامه داد: همه این‌ها یک بازی بسیار بسیار زیبای شطرنج یا بازی پوکر یا … نمی‌توانم از واژه مهره‌بازی استفاده کنم چون خیلی با هرگونه مهره‌بازی که من تاکنون دیده‌ام تفاوت دارد اما طرح بسیار زیبایی دارد. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی و چین را به عنوان بازیکنانی در یک بازی در نظر گرفته است که در آن آمریکا در نهایت به دنبال برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت۲۴-رئیس‌جمهوری آمریکا گفت او مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی را یک «بازی زیبای شطرنج» می‌بیند. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، این سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در مراسم امضای فاز اول توافق تجاری میان ایالات متحده و چین در کاخ سفید مطرح شد. ترامپ گفت این توافق به پکن اعتبار می‌دهد «به ما در مساله کره‌شمالی» کمک کند. او ادامه داد: همه این‌ها یک بازی بسیار بسیار زیبای شطرنج یا بازی پوکر یا … نمی‌توانم از واژه مهره‌بازی استفاده کنم چون خیلی با هرگونه مهره‌بازی که من تاکنون دیده‌ام تفاوت دارد اما طرح بسیار زیبایی دارد. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی و چین را به عنوان بازیکنانی در یک بازی در نظر گرفته است که در آن آمریکا در نهایت به دنبال برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت او مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی را یک «بازی زیبای شطرنج» می‌بیند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در مراسم امضای فاز اول توافق تجاری میان ایالات متحده و چین در کاخ سفید مطرح شد. ترامپ گفت این توافق به پکن اعتبار می‌دهد «به ما در مساله کره‌شمالی» کمک کند. او ادامه داد: همه این‌ها یک بازی بسیار بسیار زیبای شطرنج یا بازی پوکر یا … نمی‌توانم از واژه مهره‌بازی استفاده کنم چون خیلی با هرگونه مهره‌بازی که من تاکنون دیده‌ام تفاوت دارد اما طرح بسیار زیبایی دارد. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی و چین را به عنوان بازیکنانی در یک بازی در نظر گرفته است که در آن آمریکا در نهایت به دنبال برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.

به انتهای لیست رسیدید

کیم جونگ‌اون

کیم جونگ اون (زاده ۸ ژانویه ۱۹۸۴) رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) است. او دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده معظم ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است. وی همچنین در ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. او در زمانِ به قدرت رسیدن با ۲۷ سال سن، جوان‌ترین رئیس کشور در جهان بود. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ اون را می‌خوانید ویکی‌پدیا