آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی
کیم جونگ اون

اخبار « کیم جونگ اون رهبر کره شمالی »

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز53 دقیقه قبل
در عرض یک‌ ماه گذشته هر ابتکار عملی که دولت ترامپ در حوزه سیاست خارجی دست به آن زده از درون منفجر شده است. اواسط سپتامبر حادثه‌ای در خاورمیانه اتفاق افتاد که ثابت کرد کارزار «فشار حداکثری» ترامپ علیه جمهوری اسلامی ناکام مانده است. جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با زمان آخرین حمله مستقیم آمریکا به این کشور در سال ۱۹۸۸ (جنگ نفتکش‌ها) به حریف بسیار متفاوتی تبدیل شده است. واشنگتن‌پست: ناتوانی ترامپ ایران را تا پشت مرز اسرائیل رساندیک روزنامه آمریکایی معتقد است اشتباهات راهبردی ترامپ، ایران را به پشت مرزهای رژیم صهیونیستی رسانده است. ثالثا همین‌ها درباره اقتدار موشکی و نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران همان اراجیفی را تکرار می‌کردند که دولتمردان آمریکایی منتشر می‌کردند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
ایران، نمونه‌ای از شکست سیاست خارجی ترامپ استخروج از برجام، اشتباهی بزرگ بودوی در ادامه در مورد سیاست فشار بر ایران گفت: ترامپ از بسیاری از جهت‌ها برای اینکه در کاخ سفید باقی بماند، گزینه مناسبی نیست. ایران نمونه‌ای از شکست سیاست خارجی ترامپ است. این یعنی سعودی‌ها باید در روابط خود با ایران تجدیدنظر کنند و خواهان بهبود رابطه با ایران باشند. سیاست فشار بر ایران به وضوح شکست خورده استوی در ادامه افزود: خروج آمریکا از برجام اشتباه بود. سیاست فشار بر ایران به وضوح شکست خورده است.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
ایران، نمونه‌ای از شکست سیاست خارجی ترامپ استخروج از برجام، اشتباهی بزرگ بودوی در ادامه در مورد سیاست فشار بر ایران گفت: ترامپ از بسیاری از جهت‌ها برای اینکه در کاخ سفید باقی بماند، گزینه مناسبی نیست. این یعنی سعودی‌ها باید در روابط خود با ایران تجدیدنظر کنند و خواهان بهبود رابطه با ایران باشند. سیاست فشار بر ایران به وضوح شکست خورده استوی در ادامه افزود: خروج آمریکا از برجام اشتباه بود. سیاست فشار بر ایران به وضوح شکست خورده است. محقق اندیشکده ویلسون سنتر آمریکا گفت: از نظر من برداشت آمریکا از برجام اشتباه بود و سیاست حداکثر فشار ترامپ مبنی بر اعمال تحریم‌ها به وضوح شکست خورده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: این روزنامه نوشت: حمله به تأسیسات نفتی آرامکو ثابت کرد فشار حداکثری، یک سیاست ناکارآمد و ناقص بوده است. اواسط سپتامبر حادثه‌ای در خاورمیانه اتفاق افتاد که ثابت کرد کارزار «فشار حداکثری» ترامپ علیه جمهوری اسلامی ناکام مانده است. با پشتیبانی و هماهنگی کامل جمهوری اسلامی، به یک مجتمع نفتی عربستان حمله شد. دو هفته بعد از این افتضاح مذاکرات هسته‌ای ترامپ با کره شمالی هم خرد شد. در دیداری در استکهلم، نمایندگان رهبر کره شمالی پیشنهاد آمریکا برای یک توافق فزاینده را رد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
دونالد ترامپ در توئیتی دیگر نوشت: امریکا، ۸ تریلیون دلار برای جنگیدن و پلیس بودن در خاورمیانه هزینه کرده است. ما بر مبنای فرضیه‌ای دروغین که اکنون خلاف آن ثابت شده است، یعنی تسلیحات کشتار جمعی، جنگ به راه انداختیم. وی حضور نظامی کشورش در غرب آسیا را نادرست خواند و گفت «جنگ‌های بی‌پایان احمقانه» برای امریکا رو به اتمام است. کاخ سفید سعی می‌کرد تا با اجرای این نقشه، وتجزیه کشورهای بزرگ منطقه کشورهای کوچکی به وجود آورد. پس لرزه‌های فرار امریکایی‌ها از سوریه و افغانستان وانتقال مرکز فرماندهی نیروهای امریکایی در منطقه از العدید قطر به ایالت کارولینای امریکا، دیگر متحدان فرامنطقه‌ای امریکا را نیز نگران کرده است.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
مقامات آمریکایی در مذاکرات اخیر در سطح کاری با مقامات پیونگ‌یانگ در استکهلم طرحی طولانی مدت را برای کمک به کره شمالی به منظور ساخت یک منطقه توریستی در ازای خلع سلاح هسته‌ای ارائه کردند. به گزارش ایسنا، روزنامه «هانکوک ایلبو» به نقل از یک دیپلمات ارشد اهل کره جنوبی گزارش کرد، مذاکره‌کنندگان آمریکایی طی این گفتگوها طرحی را برای توسعه منطقه توریستی «کالما» ارائه کردند. این روزنامه اما بیان نکرده که واکنش مقامات کره شمالی به این طرح چه بوده است. به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، رهبر کره شمالی برای تکمیل ساخت اقامتگاهی تفریحی در منطقه ساحلی «ونسان کالما» در تلاش بوده است. مذاکرات استکهلم که اوایل ماه اکتبر برگزار شد، نخستین مذاکرات در حدود هشت ماه اخیر میان آمریکا و کره شمالی بود اما نتیجه خاصی در پی نداشت.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
قریب به ۲۰ تن از دانشجویان کره جنوبی که حامی پیونگ یانگ هستند وارد محل اقامت سفیر آمریکا در سئول شده و بنرهایی را نشان دادند که از سفیر خواسته بود کشور را ترک کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این دانشجویان کره جنوبی که حامی کره شمالی بودند از «هری هریس»، سفیر آمریکا در سئول خواستند تا بابت نقض شرم‌آور امنیتی، کره جنوبی را ترک کند. تصاویری که آنها از خود در فیسبوک منتشر کردند نشان می‌داد دانشجویان با بالا رفتن از روی دیوار محل اقامت سفیر وارد ساختمان شدند. آمریکا ۲۸ هزار و ۵۰۰ سرباز در کره جنوبی دارد تا از این کشور در مقابل کره شمالی مسلح به سلاح اتمی دفاع کند. همچنین درخواست برای افزایش تدابیر امنیتی در اطراف محل اقامت سفیر آمریکا صادر شده است.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روز جمعه، ۱۹ دانشجو در کره جنوبی به‌دلیل ورود به حریم خانه سفیر آمریکا در سئول جهت اعتراض به حضور ارتش آمریکا در این کشور دستگیر شدند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این افراد که از اعضای ائتلاف دانشجویان ترقی‌خواه بودند، عکس‌هایی از بالا رفتن از دیوار خانه «هری هریس» سفیر آمریکا در کره جنوبی را در شبکه اجتماعی «فیسبوک» به اشتراک گذاشتند. همچنین در ویدئویی که از داخل منزل گرفته شده است، تصاویری از دانشجویان در حال اعتراض به افزایش ۵۰۰ درصدی هزینه حضور ۲۸۵۰۰ نیروهای آمریکایی در کره جنوبی دیده می‌شود. یک مقام پلیس سئول به رویترز گفت ۱۹ دانشجو به پاسگاه پلیس منتقل شده‌اند تا مورد بازجویی قرار گیرند. همچنین این گروه دی ماه سال گذشته تلاش کردند وارد سفارت آمریکا در سئول شوند اما با ممانعت پلیس مواجه شدند.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
خبرگزاری رسمی کره‌شمالی موسوم به کی‌سی‌ان‌ای همچنین تصاویری از اسب‌سواری کیم جونگ اون در کوهستان پکتو منتشر کرد. کیم جونگ اون معمولا پیش از اتخاذ تصمیم‌های مهم به این منطقه کوهستانی که مرتفع‌ترین نقطه در شبه جزیره کره است، می‌رود. خبرگزاری رسمی کره‌شمالی موسوم به کی‌سی‌ان‌ای همچنین تصاویری از اسب‌سواری کیم جونگ اون در کوهستان پکتو منتشر کرد. کیم جونگ اون معمولا پیش از اتخاذ تصمیم‌های مهم به این منطقه کوهستانی که مرتفع‌ترین نقطه در شبه جزیره کره است، می‌رود. به گفته کره‌شمالی، کیم ایل سونگ، اولین رهبر کره‌شمالی سوار بر اسبی سفید با حاکمان استعماری ژاپن مبارزه می‌کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
نمی‌توان تظاهر کرد که ترامپ نمی‌دانسته اردوغان می‌خواهد در سوریه چه کند. وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، ترامپ از این حمله حمایت نمی‌کند؛ چیزی که می‌تواند درست یا نادرست باشد. پس اردوغان چه چیزی دارد که ترامپ خواستار آن است؟ این معامله بر سر هر چه که بوده، دستان ترامپ و در نتیجه دستان آمریکا را به خون آغشته کرده است. به لطف ترامپ و اردوغان احیای داعش اکنون بسیار محتمل‌تر شده است. طبق طرح اردوغان، ترکیه حدود یک میلیون مهاجر را در منطقه مرزی تازه مصادره شده اسکان داده و بر آن‌ها نظارت خواهد کرد.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیک مقام ارشد دفاعی آمریکا در امور آسیا روز سه‌شنبه گفت، آمریکا از چین می‌خواهد تا تحریم‌ها و فشار علیه کره شمالی را افزایش دهد تا مذاکرات پیونگ‌یانگ با آمریکا سازنده‌تر شود. اخبار بین‌الملل- براساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، «راندال شریور» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور منطقه اقیانوس هند در کنفرانس واشنگتن با اشاره به اینکه برخی لغزش‌ها در اجرای تحریم‌ها از سوی چین، به ویژه در خصوص کنترل انتقال کشتی‌های حاوی محموله‌های ممنوع در آب‌های این کشور، وجود دارد، گفت: «ما از آنها (چین) می‌خواهیم تا (اجرای تحریم‌ها) را بهتر انجام دهند.» وی گفت: «اجرای تحریم‌ها حداقل کاری است که (چین) انجام می‌دهد اما من فکر می‌کنم راه‌های دیگری وجود دارد که چین بتواند با فشار بر پیونگ‌یانگ به از سرگیری مذاکرات کمک کند.» در اوایل ماه جاری، آمریکا و کره شمالی نخستین مذاکرات کارشناسی خود را از زمان دیدار ناموفق «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم‌جونگ‌اون» رهبر کره شمالی در ماه فوریه، برگزار کردند اما کره شمالی طرف آمریکایی را به عدم انعطاف‌پذیری در امور متهم کرد و گفت که برای دور بعدی مذاکرات حرفی برای گفتن ندارد. چین اصلی‌ترین متحد کره شمالی محسوب می‌شود و کره شمالی در مذاکرات خود با آمریکا همواره با چین رایزنی و مشورت می‌کند.

فیلم | رهبر کره شمالی سوار بر اسب در کوه مقدس

همشهریهمشهری3 روز قبل
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
قصه پرغصه کردستان / فردوسی ریشه کردها را به کدام اسطوره بازمی گرداند؟ / قربانیان جنگ‌های نیابتی امروز را چرا در گذشته، «کرد» نامیدند؟ اگر واقعا رای مردم را قبول دارید، در روند تایید صلاحیت‌ها تجدید‌نظر کنید / نظارت استصوابی علاقه مردم به مشارکت را کمتر می‌کند
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، یک مقام ارشد دفاعی آمریکا در امور آسیا روز سه‌شنبه گفت، آمریکا از چین می‌خواهد تا تحریم‌ها و فشار علیه کره شمالی را افزایش دهد تا مذاکرات پیونگ‌یانگ با آمریکا سازنده‌تر شود. براساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، «راندال شریور» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور منطقه اقیانوس هند در کنفرانس واشنگتن با اشاره به اینکه برخی لغزش‌ها در اجرای تحریم‌ها از سوی چین، به ویژه در خصوص کنترل انتقال کشتی‌های حاوی محموله‌های ممنوع در آب‌های این کشور، وجود دارد، گفت: «ما از آنها (چین) می‌خواهیم تا (اجرای تحریم‌ها) را بهتر انجام دهند.» وی گفت: «اجرای تحریم‌ها حداقل کاری است که (چین) انجام می‌دهد اما من فکر می‌کنم راه‌های دیگری وجود دارد که چین بتواند با فشار بر پیونگ‌یانگ به از سرگیری مذاکرات کمک کند.» در اوایل ماه جاری، آمریکا و کره شمالی نخستین مذاکرات کارشناسی خود را از زمان دیدار ناموفق «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم‌جونگ‌اون» رهبر کره شمالی در ماه فوریه، برگزار کردند اما کره شمالی طرف آمریکایی را به عدم انعطاف‌پذیری در امور متهم کرد و گفت که برای دور بعدی مذاکرات حرفی برای گفتن ندارد. چین اصلی‌ترین متحد کره شمالی محسوب می‌شود و کره شمالی در مذاکرات خود با آمریکا همواره با چین رایزنی و مشورت می‌کند.
فارسفارس3 روز قبل
یک مقام ارشد دفاعی آمریکا گفت که واشنگتن از چین می‌خواهد تحریم‌ها و فشارها را علیه کره شمالی افزایش دهد تا مذاکرات آمریکا و پیونگ‌یانگ سازنده‌تر باشد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد دفاعی آمریکا در امور آسیا روز سه‌شنبه گفت، آمریکا از چین می‌خواهد تا تحریم‌ها و فشار علیه کره شمالی را افزایش دهد تا مذاکرات پیونگ‌یانگ با آمریکا سازنده‌تر شود. براساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، «راندال شریور» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور منطقه اقیانوس هند در کنفرانس واشنگتن با اشاره به اینکه برخی لغزش‌ها در اجرای تحریم‌ها از سوی چین، به ویژه در خصوص کنترل انتقال کشتی‌های حاوی محموله‌های ممنوع در آب‌های این کشور، وجود دارد، گفت: «ما از آنها (چین) می‌خواهیم تا (اجرای تحریم‌ها) را بهتر انجام دهند.» وی گفت: «اجرای تحریم‌ها حداقل کاری است که (چین) انجام می‌دهد اما من فکر می‌کنم راه‌های دیگری وجود دارد که چین بتواند با فشار بر پیونگ‌یانگ به از سرگیری مذاکرات کمک کند.» در اوایل ماه جاری، آمریکا و کره شمالی نخستین مذاکرات کارشناسی خود را از زمان دیدار ناموفق «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم‌جونگ‌اون» رهبر کره شمالی در ماه فوریه، برگزار کردند اما کره شمالی طرف آمریکایی را به عدم انعطاف‌پذیری در امور متهم کرد و گفت که برای دور بعدی مذاکرات حرفی برای گفتن ندارد. چین اصلی‌ترین متحد کره شمالی محسوب می‌شود و کره شمالی در مذاکرات خود با آمریکا همواره با چین رایزنی و مشورت می‌کند. انتهای پیام/م
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
دیدار دو تیم کره جنوبی و کره شمالی در رقابتهای انتخابی جام جهانی قاره آسیا که دیروز در پیونگ‌یانگ بدون حضور تماشاچی و بدون حضور رسانه‌ها انجام شد عجیب‌ترین دیدار این رقابتهای انتخابی بود. این گزارشی است که فدراسیون فوتبال کره جنوبی ارائه کرده است. اما وزارت اتحاد دو کره در کره جنوبی اعلام کرد مقامات کره شمالی قول داده‌اند که فیلم این بازی را به صورت دی وی دی در اختیار کره جنوبی قرار دهند. بعد از آن بود که چند دیدار بین رهبر کره شمالی و رئیس جمهور کره جنوبی برگزار شد. ولی از آن زمان تا امروز رابطه دو کره به دلیل اعتراض‌های شدید کره جنوبی به برنامه اتمی و سلاح‌های بالیستیک کره شمالی بار دیگر با تنش مواجه شده است.

اسب سواری «کیم جونگ اون» در کوه مقدس «پکتو»

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رسمی کره شمالی تصاویری از کیم جونگ اون رهبر این کشور را سوار بر اسب در «پائکتو» مرتفع‌ترین کوه این کشور منتشر کرده است. بر اساس رسانه دولتی کره شمالی، دستیاران رهبر کره شمالی متقاعد شده‌اند کیم «عملیات بزرگی» را در نظر دارد انجام بدهد. سران کره شمالی و آمریکا تا کنون سه دیدار رو در رو داشته‌اند و به نتیجه‌ای منتهی نشده است. کره شمالی پس از اصرار آمریکا اعلام کرد حاضر است با بررسی یک بسته پیشنهادی جدید به میز مذاکرات بازگردد. کره شمالی خواستار کاهش تحریم‌ها و تضمین امنیتی شده است اما آمریکا حاضر به دادن امتیار نیست و منتظر گام‌های ملموس کره شمالی در راستای خلع سلاح است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه‌ها به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرده‌اند که «کیم جونگ اون» در یک کوه اقدام به اسب سواری کرده است. برخی رسانه‌ها هدف از انتشار این عکس‌ها را بالا بردن جایگاه کیم جونگ اون در میان مردم کره شمالی و ایجاد نوعی تقدس برای وی تفسیر کرده‌اند.

(تصاویر) انتشار تصاویر خاص از کیم جونگ اون سوار اسب سفید

15+
فراروفرارو3 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ رسانه‌های دولتی کره شمالی می‌گویند معاونان و مشاوران «کیم جونگ اون» بر این باورند که وی قصد دارد در آینده نزدیک «عملیاتی بزرگ» به اجرا بگذارد. رسانه‌های دولتی کره شمالی می‌گویند معاونان و مشاوران «کیم جونگ اون» بر این باورند که وی قصد دارد در آینده نزدیک «عملیاتی بزرگ» به اجرا بگذارد. به گزارش رویترز، انتشار تصاویری از کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی، در حال اسب سواری در «کوه مقدس»، مشاورانش را متقاعد کرده که وی برای انجام عملیاتی بزرگ برنامه ریزی می‌کند. تحلیلگران بر این باورند که این نمادگرایی بر ایستادگی کره شمالی در برابر تحریم‌های بین المللی، فشار در مورد خلع سلاح هسته‌ای و برنامه موشک‌های بالستیک تاکید دارد. یک کارشناس امور کره شمالی با اشاره به این که این تصاویر نماد مقاومت کره شمالی هستند، گفت: «با وجود مبهم بودن نیت پیونگ یانگ از انتشار این تصاویر باید منتظر دوره جدیدی در سیاست‌ها در سال ۲۰۲۰ باشیم.»
تسنیمتسنیم3 روز قبل
اما حمایت لبنان از سوی ایران در چارچوب موازنه منطقه‌ای در منطقه است. با این اوصاف، هم پیمانی آمریکا با عربستان چه معنایی دارد؟ عبیر کاید: آمریکا هم پیمانی ندارد. راهکار سیاسی بهتر از هرگونه گزینه جنگی است می‌تواند هریک از کشورهای خلیج (فارس) را به عصر حجر بازگرداند. تسنیم: منطقه در طول سالهای گذشته شاهد ائتلافی آمریکایی با عضویت ۷۹ کشور به بهانه مبارزه با تروریسم بوده است. نمی دانم چرا این کشورهای عرب (حوزه خلیج فارس) از بستن یک توافقنامه صلح فراگیر در راستای حفظ مردم و ثروت خود سرباز می‌زنند.
همشهریهمشهری4 روز قبل
عصیان در واشنگتن بر سر فساد رئیس‌جمهور آمریکا در اوکراین و تحرکاتش در سوریه داستانی گسترده‌تر را فاش کرده است. یک هفته بعد، کمپین «فشار حداکثری» ترامپ علیه ایران از بین رفت. فقط دو هفته پس از ناکامی برابر ایران، ترامپ دوباره شاهد فرو ریختن مذاکرات هسته‌ای خود با کره‌شمالی شد. توافق طالبان خیانتی به دولت افغانستان بود که ایالات متحده دو دهه با صدها میلیارد دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرده است. تمام این‌ها ممکن است به اندازه رأی استیضاح برای ترامپ خطرناک نباشد اما می‌تواند صدمات زیادی به منافع ملی ایالات متحده وارد کند.»
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
یکصدمین نشست تخصصی اکران و تحلیل فیلم حوزه هنری یزد با اکران فیلم «پاراسایت» (انگل) ساخته بونگ جون هو، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سرشناس کره جنوبی برگزار شد. حسنی ادامه داد: در بستر این خانه که جامعه جهانی است، دو کره گاهی در خفا و گاه پیش روی جامعه جهانی درگیری‌هایی با یکدیگر دارند. حسنی در ادامه با اشاره به داستان فیلم، آن را یک داستان کمدی، پر تنش، پر تعلیق و بسیار جذاب خواند که مخاطب را پای فیلم نگه می‌دارد. دلیل خنده‌های شخصیت اصلی بعد از جراحی در بیمارستان، تعدیل فضای کمدی فیلم است. داستان «پاراسایت» (انگل) محصول سال ۲۰۱۹ درباره خانواده بی‌پولی است که به خانواده ثروتمندی تعدی می‌کنند اما در مخمصه می‌افتند.
مهرمهر4 روز قبل
حسنی ادامه داد: در بستر این خانه که جامعه جهانی است، دو کره گاهی در خفا و گاه پیش روی جامعه جهانی درگیری‌هایی با یکدیگر دارند. این پدیده‌ها فیلم را بومی و متعلق به یک جغرافیای خاص کرده و ارزش‌های اجتماعی و جامعه شناختی فیلم را بالا برده است. حسنی در ادامه با اشاره به داستان فیلم، آن را یک داستان کمدی، پر تنش، پر تعلیق و بسیار جذاب خواند که مخاطب را پای فیلم نگه می‌دارد. وی اضافه کرد: «پاراسایت» تمام المان‌های جذابیت را به نوعی در خودش دارد و همین برای فیلم کافی بوده، هرچند به داستان فیلم نقدهایی وارد است. دلیل خنده‌های شخصیت اصلی بعد از جراحی در بیمارستان، تعدیل فضای کمدی فیلم است.

مدل مو‌ی عجیب و غریب بازیگران هالیوود + تصاویر

5+
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
در صورتی که دولت ترامپ حملات بعدی ایران را با حملات هوایی پاسخ دهد، ممکن است نیروهای ایران دست به اقداماتی برای بستن تنگه هرمز بزنند. پیش از تحریم‌های آمریکا عواید نفتی تقریبا ۴۰ درصد بودجه دولت ایران را تشکیل می‌دادند. اما کاهش درآمدهای نفتی دولت ایران را وادار کرد که برخی خرج‌های خود را کاهش دهد و حتی به چاپ پول روی آورد. اما در صورتی که دولت ترامپ حملات بعدی ایران را با حملات هوایی پاسخ دهد، ممکن است نیروهای ایران دست به اقداماتی برای بستن تنگه هرمز بزنند. بیست درصد نفت تجاری دنیا از طریق این آبراهه باریک به بازارهای خارجی ارسال می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

کیم جونگ اون

کیم جونگ اون (زاده ۸ ژانویه ۱۹۸۴) رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) است. او دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده معظم ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است. وی همچنین در ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. او در زمانِ به قدرت رسیدن با ۲۷ سال سن، جوان‌ترین رئیس کشور در جهان بود. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار کیم جونگ اون را می‌خوانید ویکی‌پدیا