کیهان کلهر

کیهان کلهر

حامی شماره یک تک‌خوانی زنان برای چه ماموریتی به ایران بازگشت؟

29+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل

سازهای ابداعی معاصران از قنبری‌مهر تا حافظ ناظری+فیلم و صوت

ایلناایلنا1 روز قبل
اما هنرمندان نامبرد در زمینه ابداع سازهای جدید از بقیه موفق‌ترند. ساز «حافظ» در واقع ایده حافظ ناظری و ساخته سعید صفری و مجید صفری است. حافظ ناظری و ساز ابداعی‌اش که «حافظ» نام داردبه گفته حافظ ناظری صدای ساز «حافظ» با صدای سه‌تار زنده‌یاد احمد عبادی هیچ تفاوتی ندارد. کیهان کلهر درباره دامنه صدای ساز «شاه‌کمان» گفته است: «دامنه صدای این ساز ۵ پرده از کمانچه پایین‌تر است و صدای بم‌تری دارد. حافظ ناظری در حال نوازندگی با ساز «حافظ» که بر اساس سه‌تار ساخته شده.
ایلناایلنا3 روز قبل
البته در به ثمر رسیدن این آلبوم، استاد گرانقدر و بزرگوارم، بهداد بابایی نقش بسیاری داشتند و همواره سپاسگزار محبتی هستم که ایشان نسبت به بنده داشته‌اند. در همین راستا باید عرض کنم آثاری خلق و منتشر شده‌اند که می‌توانند ارتباط نسل جدید با موسیقی ایرانی را استحکام بخشند. یکی از دلایل موجود، عدم همکاری گسترده و مستمر اساتید موسیقی ایرانی با موسیقی‌دان‌های بزرگ و مطرح غیرایرانی است. دلیل دیگر عدم پشتیبانی‌های دولتی برای ترویج و معرفی موسیقی ایرانی است. می‌توان با حمایت‌های مالی دولتی و همچنین رایزنی‌هایی برای ایجاد بستر اجرا و انتشار موسیقی ایرانی در خارج از کشور، به شناساندن این گوهر ناب جامه عمل پوشاند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
کیهان کلهر قرار است موسیقی متن آخرین ساخته رضا درمیشیان را بسازد. به گزارش ایلنا، کیهان کلهر اولین ایرانی است که در فهرست برندگان جایزه گرمی قرار گرفته و در سال ۱۳۹۵ با آلبوم «مرا به خانه بخوان» از پروژه «راه ابریشم» جایزه موسیقی جهانی گرمی را گرفته است. نوای کمانچه کیهان کلهر در موسیقی متن فیلم «جوانی بدون جوانی» ساخته فرانسیس فوردکاپولا و «فصل کرگدن» ساخته بهمن قبادی تنها بخشی از تجربه‌های سینمایی کیهان کلهر است. «مجبوریم» پنجمین فیلم رضا درمیشیان پس از فیلم‌های «بغض»، «عصبانی نیستم!»، «لانتوری» و فیلم به نمایش درنیامده «یواشکی» است. «مجبوریم» به سرمایه‌گذاری و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان تولید شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
او پیش از این چهار بار نامزد جایزه گرمی بوده است. ساخت موسیقی متن فیلم «جوانی بدون جوانی» ساخته فرانسیس فوردکاپولا و «فصل کرگدن» ساخته بهمن قبادی بخشی از تجربه‌های سینمایی کیهان کلهر است. «مجبوریم» پنجمین فیلم رضا درمیشیان پس از فیلم‌های «بغض»، «عصبانی نیستم!»، «لانتوری» و فیلم به نمایش در نیامده «یواشکی» است. ژاله علو، فاطمه معتمدآریا، نگار جواهریان، پارسا پیروزفر، بهمن فرمان آرا و پردیس احمدیه بازیگران این فیلم هستند.
زوم‌جیزوم‌جی1 هفته قبل
فیلم مجبوریم جدیدترین فیلم رضا درمیشیان محسوب می‌شود. بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، وظیفه تولید موسیقی این فیلم ایرانی برعهده کیهان کلهر خواهد بود. کیهان کلهر سابقه ساخت موسیقی فیلم‌های سینمایی «لانتوری»، ساخته رضا درمیشیان و «جوانی بدون جوانی» (Youth Without Youth)، ساخته فرانسیس فورد کاپولا را دارد. فیلم سینمایی «مجبوریم» اثری به تهیه‌کنندگی، سرمایه‌گذاری، نویسندگی و کارگردانی رضا درمیشیان است. شما کاربران زومجی درباره همکاری رضا درمیشیان و کیهان کلهر چه نظری دارید؟
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
*دوره نخست جشنواره کهن آواهای تنبور با استقبال خوبی روبه‌رو شد و آقای جعفری مدیرکل پیشین ارشاد کرمانشاه مساعدت ویژه‌ای برای برگزاری این جشنواره داشتند. در نهایت اتفاقات خوبی در جشنواره کهن آواهای تنبور رخ داد که بازخورد مثبتش در مطبوعات کشور، قابل مشاهده بود. شما از زمانی که مدیرکل ارشاد کرمانشاه شده‌اید، چه کرده‌اید؟ من یک ماه است که به ارشاد کرمانشاه آمده‌ام. آیا همین وضعیت کنونی در جشنواره کهن آواهای تنبور راضی کننده هست یا خیر؟ به نظرم کاملا راضی کننده است. انشاءالله سال آینده شما مدیر کل ارشاد کرمانشاه باشید و شاهد حمایت‌های مالی ارشاد از جشنواره کهن آواهای تنبور و دیگر جشنواره‌های فرهنگی باشیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، ارزان‌ترین قیمت بلیت برای برگزاری کنسرت در کانادا ۵۲ دلار و گران‌ترین آن ۱۵۲ دلار است. یعنی کسانی که می‌خواهند به کنسرت مهران مدیری بروند باید حداقل ۵۲۰ هزار تومان برای آن کنار بگذارند. در مقایسه قیمت بلیت کنسرت مدیری با کیهان کلهر در تورنتو که جایزه معتبر موسیقی جهانی وومکس ۲۰۱۹ را هم از آن خود کرده کاملا محسوس است زیرا بلیت کنسرت کلهر ۵۵ تا ۷۵ دلار کانادا قیمت داشت! قیمت کنسرت ابراهیم حامدی (خواننده لس آنجلسی) هم در کانادا بین ۵۰ تا ۲۰۰ دلار کانادا بود. یعنی قرار است مهران مدیری هم آواز بخواند و هم با خریداران بلیت کنسرتش در بین اجراها گپ بزند؟!
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، ارزان‌ترین قیمت بلیت برای برگزاری کنسرت در کانادا ۵۲ دلار و گران‌ترین آن ۱۵۲ دلار است. یعنی کسانی که می‌خواهند به کنسرت مهران مدیری بروند باید حداقل ۵۲۰ هزار تومان برای آن کنار بگذارند. در مقایسه قیمت بلیت کنسرت مدیری با کیهان کلهر در تورنتو که جایزه معتبر موسیقی جهانی وومکس ۲۰۱۹ را هم از آن خود کرده کاملا محسوس است زیرا بلیت کنسرت کلهر ۵۵ تا ۷۵ دلار کانادا قیمت داشت! قیمت کنسرت ابراهیم حامدی (خواننده لس آنجلسی) هم در کانادا بین ۵۰ تا ۲۰۰ دلار کانادا بود. یعنی قرار است مهران مدیری هم آواز بخواند و هم با خریداران بلیت کنسرتش در بین اجراها گپ بزند؟!
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
روزنامه «فرهیختگان» وضعیت کنسرت‌های موسیقی در نیمه اول سال ۹۸ را بررسی کرد و نوشت: درمجموع موسیقی پاپ در نیمه اول سال‌جاری ۱۹۸ اجرا داشته است و موسیقی کلاسیک ۵۲ و موسیقی سنتی ۵۰ اجرا. روزنامه «فرهیختگان» وضعیت کنسرت‌های موسیقی در نیمه اول سال ۹۸ را بررسی کرده است که در ادامه می‌خوانید. درمجموع موسیقی پاپ در نیمه اول سال‌جاری ۱۹۸ اجرا داشته است و موسیقی کلاسیک ۵۲ و موسیقی سنتی ۵۰ اجرا. سالن میلاد نمایشگاه دسترسی راحت‌تری نسبت به بقیه سالن‌ها ندارد، اما انگار مخاطبان عادت کرده‌اند که آنجا راحت‌تر هستند. تابستان امسال اما شهرستان‌ها هم از کنسرت‌های موسیقی سهم داشتند.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
روزنامه هفت صبح در گزارشی به برگزاری کنسرت مهران مدیری در کانادا و قیمت‌های باور نکردنی آن پرداخته است. روزنامه هفت صبح در گزارشی به برگزاری کنسرت مهران مدیری در کانادا و قیمت‌های باور نکردنی آن پرداخته است. یعنی کسانی که می‌خواهند به کنسرت مهران مدیری بروند باید حداقل ۵۲۰ هزار تومان برای آن کنار بگذارند. در مقایسه قیمت بلیت کنسرت مدیری با کیهان کلهر در تورنتو که جایزه معتبر موسیقی جهانی وومکس ۲۰۱۹ را هم از آن خود کرده کاملا محسوس است زیرا بلیت کنسرت کلهر ۵۵ تا ۷۵ دلار کانادا قیمت داشت! قیمت کنسرت ابراهیم حامدی (خواننده لس آنجلسی) هم در کانادا بین ۵۰ تا ۲۰۰ دلار کانادا بود.

مرا دلی است؛ شجریان

تابناکتابناک3 هفته قبل
«مرا دلی است» یک هم آوازی بر اساس یکی از اشعار سعدی، از محمدرضا و همایون شجریان در تور کنسرت و آلبوم فریاد است. این همنوایی که با همراهی حسین علیزاده استاد تار و کیهان کلهر استاد کمانچه رخ می‌دهد و در اجرای مراکش ثبت شده را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

دلا بسوز و گر به تو افتدم نظر؛ محمدرضا شجریان

تابناکتابناک3 هفته قبل
اجرای این قطعه را در کنسرت فریاد در مراکش با همراهی حسین علیزاده نوازنده تار و کیهان کلهر نوازنده کمانچه اجرا کرد. شجریان در ادامه غزل «گر به تو افتدم نظر» را با همنوایی و ضرب تنبک همایون شجریان اجرا می‌کند که هر دو قطعه را اکنون می‌بینید و می‌شنوید. «دلا بسوز» یکی از غزلیات مشهور حافظ است که محمدرضا شجریان در قالب تور کنسرت و آلبوم فریاد اجرا کرد. اجرای این قطعه را در کنسرت فریاد در مراکش با همراهی حسین علیزاده نوازنده تار و کیهان کلهر نوازنده کمانچه اجرا کرد. شجریان در ادامه غزل «گر به تو افتدم نظر» را با همنوایی و ضرب تنبک همایون شجریان اجرا می‌کند که هر دو قطعه را اکنون می‌بینید و می‌شنوید.

سودای تو؛ محمدرضا شجریان

تابناکتابناک3 هفته قبل
هر که سودای تو دارد چه غم از هر دو جهانشنگران تو چه اندیشه و بیم از دگرانشآن پی مهر تو گیرد که نگیرد پی خویششوان سر وصل تو دارد که ندارد غم جانشهر که از یار تحمل نکند یار مگویشوان که در عشق ملامت نکشد مرد مخوانشچون دل از دست به درشد مثل کره توسننتوان باز گرفتن به همه شهر عنانشبه جفایی و قفایی نرود عاشق صادقمژه بر هم نزند‌گر بزنی تیر و سنانشخفته خاک لحد را که تو ناگه به سر آییعجب ار باز نیاید به تن مرده روانششرم دارد چمن از قامت زیبای بلندتکه همه عمر نبوده‌ست چنین سرو روانشگفتم از ورطه عشقت به صبوری به درآیمباز می‌بینم و دریا نه پدید است کرانشعهد ما با تو نه عهدی که تغیر بپذیردبوستانیست که هرگز نزند باد خزانشچه گنه کردم و دیدی که تعلق ببریدیبنده بی جرم و خطایی نه صواب است مرانشنرسد ناله سعدی به کسی در همه عالمکه نه تصدیق کند کز سر دردیست فغانشگر فلاطون به حکیمی مرض عشق بپوشدعاقبت پرده برافتد ز سر راز نهانش «سودای تو» یکی از غزلیات دیوان اشعار سعدی است که محمدرضا شجریان در آلبوم فریاد خوانده است. اجرای این قطعه را با همراهی تار حسین علیزاده، کمانچه کیهان کلهر و تنبک همایون شجریان که در کنسرت فریاد اجرا شده را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «سودای تو» یکی از غزلیات دیوان اشعار سعدی است که محمدرضا شجریان در آلبوم فریاد خوانده است. اجرای این قطعه را با همراهی تار حسین علیزاده، کمانچه کیهان کلهر و تنبک همایون شجریان که در کنسرت فریاد اجرا شده را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
ظاهرا گروه ماکان در دو‌سال گذشته با بیش از ۴۰۰ اجرا در تهران و شهرستان‌ها رکورد حامد همایون را هم ردکرده است. روزنامه شهروند: ظاهرا گروه ماکان در دو‌سال گذشته با بیش از ۴۰۰ اجرا در تهران و شهرستان‌ها رکورد حامد همایون را هم ردکرده است. شاید پررنگ‌ترین مثال‌های آن ماکان‌بند، حامد همایون، محسن ابراهیم‌زاده یا هوروش‌بند باشند؛ گروه‌هایی که در مدت زمان بسیاری کمی با یک قطعه هیت، نظر مخاطبان را به خود جلب کردند. گروه ماکان کنسرت‌هایی هم در کانادا و برخی کشور‌های اروپایی برگزار کرده که البته تعدادشان کمتر از ۱۰ مورد است. معتقدم این رکوردزدن‌ها (رکورد‌های اجرا) فقط در حد خبر‌های کوچک در رسانه‌ها منتشر می‌شود و هیچ جای دیگری نخواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
بیشتر مخاطب موسیقی ایران در خارج از کشور، ایرانی‌ها هستندایرنا: از نظر شما موسیقی ایران چقدر در جهان شناخته شده است؟ روشن‌روان: متاسفانه دنیا موسیقی ایرانی را در حد همین تعداد انگشت شمار خوانندگان و گروه‌های موسیقی به خارج از کشور رفته می‌شناسند؛ آن هم نه فقط خارجی‌ها. چون بخش عمده مخاطبان موسیقی ایرانی در خارج از کشور، ایرانی هایی هستند که معمولا اجراها را در سالن‌های کوچک دنبال می‌کنند، پس موسیقی ایرانی در خارج مخاطبان بسیار کمی دارد و بیشتر مخاطبان ایرانی هستند، البته ممکن است تعداد انگشت شمار شهروند خارجی هم در این کنسرت‌ها حضور داشته باشند. اینها دنبال حرف تازه‌اند و موسیقی ایرانی به دلیل ویژگی هایی که دارد این حرف تازه را می‌تواند خیلی راحت به دنیا منتقل کند. ایرنا: در حال حاضر کدام کشورها بیشتر خواهان موسیقی ایرانی هستند؟ روشن‌روان: در اروپا و آمریکا که شیفتگی برای موسیقی ایرانی بسیار است، در کانادا و کشورهای آسیای شرقی به‌خصوص ژاپن، چین و مالزی خواهان فراوانی دارد. ایرنا: در حال حاضر تفاوت ساز و کار تبلیغاتی گروه‌های موسیقی ایرانی و خارجی چگونه است؟ روشن‌روان: پخش و تبلیغ و حضور موسیقی ایرانی در سراسر دنیا تا کنون بسیار ضعیف بوده است.
برنابرنا3 هفته قبل
جلسه‌ی نقد و بررسی رمان «پیراهن بی‌درز مریم» نوشته‌ی ندا کاووسی‌فر با حضور بزرگان موسیقی و ادبیات در کافه‌کتاب نیماژ برگزار شد. پیراهن بی‌درز مریم در تعادلی بین یک ساخت تغزلی و ساخت حماسی قرار دارد و به‌معنای دقیق کلمه به سمت رویکردی غنایی حرکت می‌کند. ما در اثر برجسته‌ی گوته یا همان فاوست شاهد معامله با شیطان هستیم؛ تقریبا شبیه اتفاقی که برای برخی شخصیت‌های «پیراهن بی‌درز مریم» می‌افتد. همچون همان پیراهن بی‌درز مریم که به‌مصداق همان شال که با خود می‌برد همه‌جا همراه اوست. نمی‌دانم چگونه می‌شود نویسنده در برابر مسائل اجتماعی بی‌تفاوت باشد و هر نویسنده‌ای باید نسبت به شرایط اجتماعی و سیاسی‌اش مواجهه‌ی مستقیم داشته باشد.
مهرمهر3 هفته قبل
یکی از زیرلایه‌های اثر ارتباط و نسبت مادران و فرزندان است. در ارتباط نیلوفر و فرزند در شکمش. سهند آدم‌عارف؛ مجری و دیگر منتقد این نشست ضمن اشاره به مقابه‌ای درباره‌ لیوتار از روزبه صدرآرا درخصوص التذاذ هنری و ادبی، رمان پیراهن بی‌درز مریم» را اثری شگفت‌انگیز دانست که در سه ساحت قابل بررسی است. همچنین حمید بابایی؛ دیگر منتقد این نشست درباره‌ کتاب گفت: مواردی که در اثر وجود دارد آن را خواندنی می‌کند. رمان مسئله‌ امروز ماست و تک‌تک عناصر روایی‌اش در جهت طرح دغدغه‌های امروز اجتماعی ماست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
انگلیس باید خسارت بدهد تا نفتکش استنا ایمپرو آزاد شودتلویزیون سوئدی اس‌وی‌دی می‌گوید ایران به زودی نفتکش توقیف شده انگلیسی را آزاد می‌کند. به لحاظ حقوقی و سیاست داخلی آمریکا، برجام پایه‌های سستی دارد و شکنندگی آن برای آمریکاشناسان پرواضح بود. فایننشال تایمز می‌نویسد: رهایی نفتکش حامل نفت ایران، موفقیت برای ایران است و موجب تقویت روحیه پیروزی در میان ایرانی‌ها می‌شود. به گزارش فارس، این مقام وزارت خارجه امریکا که خواسته نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با رویترز از کشورها خواسته به نفتکش ایران اجازه پهلوگیری ندهند. خودروی تولیت آستان قدس چیست؟ آیین افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان فوق تخصصی رضوی با حضور حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
بله؛ صحبت از کنسرت‌های محمدرضا گلزار، مهران مدیری و البته منوچهر پرخیده است. البته اگر سری به سامانه‌های بلیت‌فروشی بزنید، با بی‌شمار کنسرت‌های موسیقی و خنده و استندآپ کمدی روبه‌رو می‌شوید که آدم یا تاکنون نامشان را نشنیده یا این‌که از شنیدن نام‌شان شاخ درمی‌آورد. منوچهر پرخیده کیست؟ ماجرا از تبلیغات یک‌سری صفحات اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی شروع شد که خبر از کنسرت خنده منوچهر پرخیده می‌دادند. اما منوچهر پرخیده با همین واکنش‌ها تعداد فالوورهایش را افزوده و حالا این روند را در کنسرت‌هایش هم پیش گرفته است. دو روز پیش خبر آمد که کنسرت محمدرضا گلزار که قرار بود ٢٨ مرداد در متل‌قو برگزار شود، لغو شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
امروز، جمعه ۱ شهریور، مصادف با هفتادوهشتمین سالروز تولد حسین علیزاده، آهنگ‌ساز، پژوهش‌گر و نوازنده تار و سه تار است. اعتمادآنلاین| به مناسبت سالروز تولد حسین علیزاده، کیهان کلهر، نوازنده و آهنگساز، زاد روز او را تبریک گفت و در پست اینستاگرامی خود نوشت: «زادروز دوست و همراه سالیان، جناب حسین‌خان علیزاده، معمار آهنگسازی معاصر ایران به شادی باد. حسین جان امیدوارم سال‌های سال باشی تا دل‌هایمان از وجودت گرم باشد و سایه‌ات بر سر موسیقی مبارک باد، مبارک.» منبع: خبرآنلاین
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
امروز، جمعه اول شهریور، مصادف با هفتاد و هشتمین سالروز تولد حسین علیزاده، آهنگ‌ساز، پژوهش‌گر و نوازنده تار و سه تار است. به مناسبت سالروز تولد حسین علیزاده، کیهان کلهر، نوازنده و آهنگساز، زاد روز او را تبریک گفت و در پست اینستاگرامی خود نوشت: «زادروز دوست و همراه سالیان، جناب حسین‌خان علیزاده، معمار آهنگسازی معاصر ایران به شادی باد. حسین جان امیدوارم سال‌های سال باشی تا دل‌هایمان از وجودت گرم باشد و سایه‌ات بر سر موسیقی. مبارک باد، مبارک.» ۵۷۲۴۵
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به مناسبت سالروز تولد حسین علیزاده، کیهان کلهر، نوازنده و آهنگساز، زاد روز او را تبریک گفت و در پست اینستاگرامی خود نوشت: «زادروز دوست و همراه سالیان، جناب حسین‌خان علیزاده، معمار آهنگسازی معاصر ایران به شادی باد. حسین جان امیدوارم سال‌های سال باشی تا دل‌هایمان از وجودت گرم باشد و سایه‌ات بر سر موسیقی. مبارک باد، مبارک.» ۵۷۲۴۵
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
امروز، جمعه ۱ شهریور، مصادف با هفتاد و هشتمین سالروز تولد حسین علیزاده، آهنگ‌ساز، پژوهش‌گر و نوازنده تار و سه تار است. برترین‌ها: به مناسبت سالروز تولد حسین علیزاده، کیهان کلهر، نوازنده و آهنگساز، زاد روز او را تبریک گفت و در پست اینستاگرامی خود نوشت: «زادروز دوست و همراه سالیان، جناب حسین‌خان علیزاده، معمار آهنگسازی معاصر ایران به شادی باد. حسین جان امیدوارم سال‌های سال باشی تا دل‌هایمان از وجودت گرم باشد و سایه‌ات بر سر موسیقی. مبارک باد، مبارک.»
انتخابانتخاب4 هفته قبل
بله؛ صحبت از کنسرت‌های محمدرضا گلزار، مهران مدیری و البته منوچهر پرخیده است. البته اگر سری به سامانه‌های بلیت‌فروشی بزنید، با بی‌شمار کنسرت‌های موسیقی و خنده و استندآپ کمدی روبه‌رو می‌شوید که آدم یا تاکنون نامشان را نشنیده یا این‌که از شنیدن نام‌شان شاخ درمی‌آورد. منوچهر پرخیده کیست؟ ماجرا از تبلیغات یک‌سری صفحات اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی شروع شد که خبر از کنسرت خنده منوچهر پرخیده می‌دادند. اما منوچهر پرخیده با همین واکنش‌ها تعداد فالوورهایش را افزوده و حالا این روند را در کنسرت‌هایش هم پیش گرفته است. دو روز پیش خبر آمد که کنسرت محمدرضا گلزار که قرار بود ٢٨ مرداد در متل‌قو برگزار شود، لغو شده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آلبوم همنوازی سنتور، تار و عود «طرز مستور» با هنرمندی علی بهرامی فرد نوازنده سنتور و هادی آذرپیرا نوازنده تار و عود به تهیه کنندگی افشین معصومی توسط موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» در دسترس مخاطبان قرار گرفت. این در حالی است که قطعات مجموعه با تار «یحیی»، عود پوریا شقاقی و سنتور حمید موسوی اجرا شده است. هادی آذرپیرا نیز از جمله نوازندگانی است که نواختن تار ایرانی را ابتدا نزد داود آزاد آموخت. «طرز مستور» از جمله پروژه‌های موسیقی ایرانی است که طی ماه‌های اخیر علاوه بر تهران در چندین شهرستان نیز پیش روی مخاطبان قرار گرفته است. از علی بهرامی فرد و هادی آذرپیرا که همکاری‌های مشترکی با کیهان کلهر در کنسرت‌های پیشین او داشتند، پیش از این آلبوم بی کلام «راح روح» منتشر شده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
استاد حسین‌ علیزاده برای کیهان کلهر و تداوم‌ موفقیت‌های جهانی‌اش این‌طور نوشت: «کیهان جان؛ ‬ مسافر آسمان‌ها… مسافر سرزمین‌ها … و مسافر کیهان عاشقان… نوید و خبرهای خوب پی‌درپی‌، پاداش ناچیزی‌ست برای تمام تلاش و رنج‌ و تداوم و پایداری عاشقانه‌ات. از تمام وجود دستت را می‌فشارم و از تمام وجود شادی خود را فریاد می‌زنم. درود بر تو سفیر عشق … درود بر تو رفیق … درود بر تو هم‌وطن.» ‬ کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده کمانچه و سه‌تار، به تازگی جایزه جهانی موسیقی «وومکس» امسال را از آن خود کرد. ‌ دلیل اهدای این جایزه به کیهان کلهر «تسلط و یگانگی مهارت این نوازنده چیره‌دست کمانچه در نوآوری و خلق زبان‌های موسیقایی نو و رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان» ذکر شده است. این جایزه امسال در روز پنجم آبان، در مراسم بیستمین سالگرد تاسیس وومکس، در فنلاند به کیهان کلهر اهدا خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
در پی موفقیت کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده کمانچه و سه‌تار برای کسب جایزه جهانی وومکس، حسین علیزاده هنرمند برجسته موسیقی ایران یادداشت زیبایی نوشت. اعتمادآنلاین|‌ ‌استاد حسین‌ علیزاده برای کیهان کلهر و تداوم‌ موفقیت‌های جهانی‌اش اینطور نوشت: کیهان جان‪؛ ‬مسافر آسمان‌ها…مسافر سرزمین‌ها…ومسافر کیهان عاشقان…نوید و خبرهای خوب پی‌درپی‌، پاداش ناچیزی‌ست برای تمام تلاش و رنج‌ و تداوم و پایداری عاشقانه‌ات. از تمام وجود دستت را می‌فشارم و از تمام وجود شادی خود را فریاد می‌زنم. درود بر تو سفیر عشق…درود بر تو رفیق…درود بر تو هم‌وطن. حسین علیزادهمرداد ۹۸منبع: خبرآنلاین
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
پیام استاد حسین علیزاده برای کیهان کلهر …کیهان جان‪؛ ‬مسافر آسمان‌ها…مسافر سر زمین‌ها…ومسافر کیهان عاشقان…نوید و خبرهای خوب پی‌در‌پی‌، پاداش ناچیزی‌ست برای تمام تلاش و رنج‌ و تداوم و پایداری عاشقانه‌ات. از تمام وجود دستت را می‌فشارم و از تمام وجود شادی خود را فریاد می‌زنم. درود بر تو سفیر عشق…درود بر تو رفیق…درود بر تو هم‌وطن. حسین علیزادهمرداد ۹۸
ایلناایلنا1 ماه قبل
در پی موفقیت کیهان کلهر (آهنگساز و نوازنده کمانچه و سه‌تار) و کسب جایزه «وومکس» توسط او، حسین علیزاده (آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار) برای او یادداشتی نوشت و به این وسیله از او تقدیر کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از موفقیت کیهان کلهر، نوازنده کمانچه و سه‌تار و کسب جایزه جهانی «ووکس» توسط او، حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار طی یادداشتی از او تقدیر کرد. حسن علیزاده در تجلیل از کیهان کلهر نوشته است: «کیهان جان‪؛ مسافر آسمان‌ها…مسافر سرزمین‌ها…ومسافر کیهان عاشقان…نوید و خبرهای خوب پی‌درپی‌، پاداش ناچیزی‌ست برای تمام تلاش و رنج‌ و تداوم و پایداری عاشقانه‌ات. حسین علیزاده» مرداد ۹۸در وب‌سایت «وومکس»، دلیل اهدای جایزه به کیهان کلهر «تسلط و یگانگی مهارت این نوازنده چیره‌دست کمانچه در نوآوری و خلق زبان‌های موسیقایی نو و رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان» ذکر شده است. این جایزه امسال در روز پنجم آبان، در مراسم بیستمین سالگرد تأسیس وومکس، در فنلاند به کیهان کلهر اهدا خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید