کیک

فارسفارس2 ماه قبل
وی تصریح کرد: با ترویج و گسترش فرهنگ تفکیک از مبدأ می‌توان تا حدی با مشکلات موجود مقابله کرد و راه را برای استفاده بهینه از طلای سیاه در جامعه هموار ساخت. زارعی کاهش فضای دفن زباله، بازگشت مجدد زباله به چرخه تولید و کاهش آلودگی آب‌های زیرزمینی و کاهش جانوارن موذی را از نتایج مثبت تفکیک پسماند دانست و ادامه داد: با اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی عمومی می‌توان در این راه به موفقیت رسید. زارعی نقش مردم در پیشبرد این هدف را مهم ارزیابی کرد و گفت: مردم باید در این راه پیشگام بوده و در کنار دیگر نهادها و سازمان‌ها در راستای تفکیک پسماند از مبدا گام بردارند. آتنا بوالحسنی هدف از اجرای این طرح مطالعاتی را افزایش آگاهی خانوده‌ها با موضوع تفکیک زباله از مبدا، تعیین شیوه تعامل مردم با سازمان و سنجش میزان رضایت شهروندان از این امر دانست. وی با اشاره به نقش خانواده و مدارس در ترویج فرهنگ تفکیک پسماند اظهار کرد: مدارس و خانواده به عنوان دو نهاد تاثیرگذار در جامعه نقش موثر و قابل توجه در ترویج این فرهنگ ایفا می‌کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
تولید ماهانه یک تن زباله عفونی در بروجرد، عدم اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و … از جمله مباحث مطرح شده در ستاد پسماند بروجرد بود. تولید ماهانه یک تن زباله عفونی در بروجرد، عدم اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و … از جمله مبحث مطرح شده در ستاد پسماند بروجرد بود. طرح تفکیک زباله از مبدا اجرا نشدرئیس اداره محیط زیست بروجرد ظهر یکشنبه در جلسه ستاد پسماند شهرستان که در محل فرمانداری بروجرد برگزار شد، در این رابطه، اظهار داشت: متأسفانه بیشتر مصوبات در خصوص طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون به سرانجام نرسیده است. مشکل امحای زباله‌های عفونی مطب‌ها باید به طور اساسی حل شودسهراب کبودجامه معاون شبکه بهداشت و درمان بروجرد نیز در این جلسه، اظهار داشت: مشکل امحای زباله‌های عفونی مطب‌ها باید به طور اساسی حل شود. وی، تصریح کرد: نرخ امحای زباله‌های عفونی بیمارستانی در سال ۹۸ همان نرخ سال ۹۷ باشد و تغییری پیدا نکند.
مهرمهر1 ماه قبل
امیر رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از سال ۹۴ آموزش‌های مربوطه در راستای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا با به کارگیری ۹۰ پرسنل و ۵۰ کارشناس بهداشت محیط و ۲۰ دستگاه خودرو آغاز شد. معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه بیان کرد: در حال حاضر طرح تفکیک زباله از مبدا در منطقه یک و شش شهرداری کرمانشاه به طور کامل اجرا شده و به جز دو منطقه سه و هفت که تحت پوشش قرار نگرفتند در سایر مناطق نیز خانوارهایی مشارکت دارند. وی عدم همکاری پیمانکاران و وجود تعداد زیادی افراد دوره گرد را از جمله موانع پیش روی توسعه طرح تفکیک زباله از مبدا اعلام و عنوان کرد: کمتر از ۲۰ درصد مردم در اجرای طرح مذکور همکاری می‌کنند. رحیمی بیان داشت: هدف از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا اشاعه فرهنگ زیست محیطی، کاهش تولید پسماند و تفکیک زباله‌ها در محل برای انتقال به کارخانه بازیافت است. وی با تاکید بر اینکه در طرح تفکیک زباله از مبدا ورود پسماندهای بیمارستانی ممنوع است، عنوان کرد: با استفاده از کیسه‌های زرد رنگ جداسازی پسماندهای خشک بازیافتی، بسته بندی کارتن و مقوا و پسماندهای حجیم انجام می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حسن اصغریان در نشست با مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در خصوص نقش بانوان در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در ۷۰۰ روستای مازندران خبر داد و گفت: این طرح هم اینک در روستاهای یاد شده در حال انجام و اجراست. اصغریان با بیان این که نقش بانوان در فرهنگ سازی برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء بسیار تاثیرگذار است، گفت: بانوان می‌توانند فرهنگ سازی لازم را در این راستا از خانواده شروع کنند. سمیه قاسمی طوسی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به این که بانوان نقش مهمی در تربیت نسل مسئولیت پذیر جامعه در حوزه‌های مختلف اجتماعی ایفا می‌کنند، افزود: امور بانوان آماده همکاری با اداره کل امور روستایی در خصوص اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا است.
مهرمهر1 ماه قبل
خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: تولید ماهانه یک تن زباله عفونی در بروجرد، عدم اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و … از جمله مبحث مطرح شده در ستاد پسماند بروجرد بود. طرح تفکیک زباله از مبدا اجرا نشدرئیس اداره محیط زیست بروجرد ظهر یکشنبه در جلسه ستاد پسماند شهرستان که در محل فرمانداری بروجرد برگزار شد، در این رابطه، اظهار داشت: متأسفانه بیشتر مصوبات در خصوص طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون به سرانجام نرسیده است. مشکل امحای زباله‌های عفونی مطب‌ها باید به طور اساسی حل شودسهراب کبودجامه معاون شبکه بهداشت و درمان بروجرد نیز در این جلسه، اظهار داشت: مشکل امحای زباله‌های عفونی مطب‌ها باید به طور اساسی حل شود. تولید ماهانه یک تن زباله عفونی در بروجردعلی ملکی رئیس نظام پزشکی بروجرد نیز در این جلسه در سخنانی، اظهار داشت: طی پنج سال گذشته تا کنون جلسات بیشماری برگزار شده و این در حالیست که همچنان مشکل اساسی تفکیک زباله‌های عادی از زباله‌های عفونی را داشته‌ایم. وی، تصریح کرد: نرخ امحای زباله‌های عفونی بیمارستانی در سال ۹۸ همان نرخ سال ۹۷ باشد و تغییری پیدا نکند.
مهرمهر2 ماه قبل
محمدرضا قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تفکیک زباله از مبدا و کاهش حجم زباله از اهداف سازمان مدیریت پسماند محسوب می‌شود، گفت: در این راستا آموزش‌های عملی مدیریت پسماند به کودکان به عنوان تاثیرپذیرترین قشر جامعه، امری مهم و ضروری است و به همین دلیل آن را در اولویت آموزش‌های سازمان قرار دادیم. وی ادامه داد: به همین منظور و با توجه به استقبال خوب شهروندان به ویژه مدارس و مهدهای کودک، در ایام نمایشگاه هر روز، در دو نوبت صبح و عصر دوره آموزش تفکیک زباله از مبدا برای کودکان در قالب نمایش عروسکی برگزار می‌شود. قربانی ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص تعامل و همکاری با سازمان مدیریت پسماند شهرداری در راستای توسعه فرهنگ مدیریت پسماند، افزود: امیدواریم با تعامل و همکاری بتوانیم این دوره‌های آموزشی را به طور مداوم برگزار کنیم. گفتنی است؛ آموزش‌های عملی مدیریت پسماند در قالب نمایش عروسکی در ایام نمایشگاه هر روز در شیفت صبح (دو نوبت ساعت‌های ۹ و ۱۱) و عصر (ساعت ۱۷) برای دانش آموزان مدارس و مهدهای کودک برگزار می‌شود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مدیر سازمان پسماند شهرداری قزوین گفت: در حال حاضر میزان تفکیک زباله از مبدا ۲٫۵ درصد است که این میزان را به ۱۰ درصد افزایش خواهیم داد. مهدی امینی در حاشیه جلسه بررسی وضعیت پسماند‌های شهر قزوین در خصوص پسماند عفونی گفت: در حال حاضر همه بیمارستانهای قزوین دستگاه بی خطر ساز دارند و زباله‌های عفونی را بی خطر می‌کنند و زباله‌ها میکرو ارگانیسم زنده ندارند. تفکیک ۲٫۵ درصدی زباله از مبدا به ۱۰ درصد می‌رسدوی بیان کرد: روزانه ۲۸۰ تن زباله در شهر قزوین تولید و به سایت محمدآباد منتقل می‌شود که در تفکیک زباله از مبدا از برنامه عقب هستیم و باید میزان ۲٫۵ درصد کنونی را به ۱۰ درصد برسانیم. مدیر سازمان پسماند شهرداری قزوین گفت: جمع اوری پسماند خشک روزانه ۶۵۴ تن است که ۲٫۵۷ درصد در مبدا تفکیک می‌شود که باید آن را به ۱۰ درصد برسانیم. وی گفت: اجرای طرح‌های مطالعاتی، افزایش تعداد غرفه‌ها، پیش بینی نرم افزار تفکیک در مبدا، اصلاح پیمانهای تفکیک، افزایش بودجه ستاد تفکیک و بهره گیری از مشارکت سازمانهای مردم نهاد از برنامه‌های سازمان پسماند است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
شهردار نکا با اشاره به ساماندهی فاضلاب‌های شهری از سوی مسئولان امر گفت: نکا پایلوت اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در شرق مازندران شد. احمدی بیان کرد: با اجرای طرح ممیزی شهر شناسنامه‌دار شده و تمام مشخصات املاک مشخص می‌شود. کانال آب‌های سطحی و شیرابه به حوضچه احداث شد و شهرداری نکا آمادگی دارد مرکز دفن دهیاری را نیز ساماندهی کند. احمدی با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ شهرداری حدود ۳۵ میلیارد تومان است که تاکنون ۲۶ میلیارد تومان محقق شد، افزود: از این میزان ۶۵ درصد عمرانی و ۳۴ درصد جاری است و این آمار نشان می‌دهد هزینه‌های عمرانی بیش از هزینه‌های جاری است. شهردار نکا گفت: اتمام پارک جنگلی قرمرض، تجهیز پارک نارنجباغ، اتمام ساماندهی ورودی شهر، اجرای طرح تفکیک زباله و تکمیل آرامستان از برنامه‌های مهم شهرداری تا پایان سال ۹۸ است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: روش جدید تفکیک زباله از مشهد با استفاده از اپلیکیشن صورت می‌گیرد. ابوالفضل کریمیان در خصوص جدیدترین روش تفکیک زباله از مبدا اضافه کرد: ما در این روش از اپلیکیشن و نرم‌افزار استفاده می‌کنیم. حدود ۱۰ تا ۱۱ درصد از این مقدار که ۲۳۰ تن پسماند را شامل می‌شود از مبدا تفکیک می‌گردد. وی ادامه داد: بخشی از پسماند تفکیک شده ممکن است شامل ضایعاتی باشد که قابل بازیافت نباشند و باید دفن شوند. تفکیک از مبدا توسط شهروندان و با استفاده از برنامه‌هایی که سازمان مدیریت پسماند طراحی کرده است صورت می‌گیرد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: روش جدید تفکیک زباله از مشهد با استفاده از اپلیکیشن صورت می‌گیرد. ابوالفضل کریمیان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص جدیدترین روش تفکیک زباله از مبدا اضافه کرد: ما در این روش از اپلیکیشن و نرم‌افزار استفاده می‌کنیم. حدود ۱۰ تا ۱۱ درصد از این مقدار که ۲۳۰ تن پسماند را شامل می‌شود از مبدا تفکیک می‌گردد. وی ادامه داد: بخشی از پسماند تفکیک شده ممکن است شامل ضایعاتی باشد که قابل بازیافت نباشند و باید دفن شوند. تفکیک از مبدا توسط شهروندان و با استفاده از برنامه‌هایی که سازمان مدیریت پسماند طراحی کرده است صورت می‌گیرد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سید امیرسامع، روز دوشنبه درهشتاد و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری این شورا، افزود: هم اکنون ۴۳ غرفه بازیافت تفکیک از مبدا در سطح قم فعال است و به زودی ۳ ایستگاه دیگر نیز به آنها اضافه می‌شود. وی با بیان اینکه درحال حاضر بیش از ۱۵۰ خودروی تفکیک پسماند در شهر فعال است افزود: فعالیت تمام خودروهای تفکیک زباله از طریق بخش خصوصی انجام می‌گیرد که ساماندهی آنها مورد تاکید است. وی با تاکید بر اینکه باید سیستم دفع سطحی از شهر قم حذف شود اظهار داشت: رویکرد شهرداری قم، استفاده از زباله برای تولید انرژی و دفع بهداشتی و اصولی‌تر زباله است که در این راستا تجهیزات نوینی برای دفع زباله‌ها به صورت اصولی‌تر در سایت البرز فراهم شده است. وی گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته از ابتدای سال ۹۸ تحولی مهم در دفع پسماند شهر قم اتفاق خواهد افتاد. وی تاکید کرد: قم در زمینه مدیریت پسماند شهر یک عقب ماندگی مزمن دارد که با بودجه‌های مصوب و سالانه این سازمان قابل حل نبوده و نیازمند حمایت‌های بیشتر شهرداری است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
رئیس محیط زیست شهرداری تهران گفت: تفکیک و کم کردن حجم زباله در مبدا یکی از اهداف اولیه است. وی افزود: سایت آراد کوه در منطقه کهریزک از جمله مراکز تفکیک زباله است و در این مرکز روزانه ۲۰۰ تن زباله سوزانده می‌شود. علی‌پور گفت: شهرداری تهران چند سالی است که از سوزاندن زباله انرژی تولید می‌کند. رئیس محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه ما تلاش می‌کنیم تا کنترل پسماند را از مبدا در دست بگیریم، گفت: تفکیک و کم کردن حجم زباله در مبدا یکی از اهداف اولیه است. رئیس محیط زیست شهرداری تهران گفت: پیشنهاداتی با مشارکت بخش خصوصی برای افزایش حجم پسماند سایت آراد کوه به ۵۰۰ تن در روز انجام شده است.
مهرمهر4 روز قبل
حمید رضا نیاستی با اشاره به اینکه تفکیک و پردازش زباله در دستور کار قرار دارد گفت: در سایت کلاکولی وضعیت نامناسبی در زمینه انباشت زباله وجود دارد و اتفاق خاصی در حوزه پسماند نیفتاده است. وی افزود: سایت دفن زباله در استان مازندران وضعیت نامناسبی دارد و تغییر آنچنانی در سایت ما انجام نشده وحجم زباله ورودی به سایت کلاکولی بسیار زیاد است. نیاستی تصریح کرد: در راستای تفکیک زباله از مبدا در ۲۳ روستا جلسات با دهیاران برگزار شد و آموزش تفکیک زباله از مبدا در روستاها نسبت به کاهش حجم زباله عملیاتی شد که ۱۸ روستا در این راستا موفق عمل کردند. مجتبی رضوانی تصریح کرد: همه خانواده‌ها که زمین و باغ دارند بار زباله را بر دوش شهرداری می‌گذارند که باید زباله‌تر و خشک در همان مکان تفکیک شود. وی افزود: شرکت‌هایی که در حوزه مقصد زباله فعالیت دارند پیگیری خوبی داشتند و نیازمند جهش قوی و مناسب در این زمینه هستیم.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: روزانه به طور میانگین ۵۰۰ تن زباله در این شهر تولید می‌شود که با فرهنگ سازی تفکیک از مبدا و سلسله اقدامات فرهنگسراهای شهرداری و دفاتر تسهیل‌گری ارومیه امکان کاهش ان تا یک سوم موجود وجود دارد. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه برای دفن زباله‌ها زمینی به مساحت ۸۰ هکتار در نظر گرفته شده است بیان کرد: زباله‌های شهر ارومیه، دهیاری و شهرهای سرو، سیلوانا، نوشین شهر و قوشچی در محلی به نام سایت نازلو به صورت مکانیزه و با ماشین آلات مختلف حمل و دفن می‌شوند. فرهنگ سازی طرح تفکیک از مبداوی درباره تفکیک زباله‌های خشک از زباله‌های‌تر و زباله‌های دارای ارزش بیان کرد: در مجموع فقط روزانه یک تن زباله قابل تفکیک به صورت سیستمی توسط سازمان مدیریت پسماند تفکیک می‌شود که بیشتر این اقلام از جنس شیشه، کاغذ و فلز هستند. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه درباره طرح تفکیک از مبدا گفت: فرهنگ سازی طرح تفکیک از مبدا در شهر ارومیه نیاز به تقویت مستمر دارد تا با کاهش حجم تولید روزانه هزینه‌های حمل و دفن آن نیز تا حدود یک سوم کاهش یابد. یوسفی درباره ترویج فرهنگ تفکیک زباله در سطح شهرافزود: پیش از این مکان هایی به صورت آزمایشی با افراد آموزش دیده در نظر گرفته شده بود که در ازای دریافت زباله‌های قابل بازیافت کارت شارژ تلفن همراه ارائه می‌شد که این کار انگیزه مردم را به تفکیک زباله‌ها بیشتر می‌کند.
مهرمهر3 ماه قبل
امینی تصریح کرد: آزمایشها روی دستگاه اتوکلاو هم شیمیایی است و هر هفته اعلام و هر ماه آزمایش می‌شود تا خطری نداشته باشد. وی یادآورشد: روزانه هشت هزار لیتر پسماند شیمیایی از شش استان به سایت محمد آباد منتقل می‌شود که ۴۷ هزار کیلو وارد شده از تهران و ۴۳۳۹ کیلو از قزوین بوده است. تفکیک ۲٫۵ درصدی زباله از مبدا به ۱۰ درصد می‌رسدوی بیان کرد: روزانه ۲۸۰ تن زباله در شهر قزوین تولید و به سایت محمدآباد منتقل می‌شود که در تفکیک زباله از مبدا از برنامه عقب هستیم و باید میزان ۲٫۵ درصد کنونی را به ۱۰ درصد برسانیم. مدیر سازمان پسماند شهرداری قزوین گفت: جمع اوری پسماند خشک روزانه ۶۵۴ تن است که ۲٫۵۷ درصد در مبدا تفکیک می‌شود که باید آن را به ۱۰ درصد برسانیم. وی گفت: اجرای طرح‌های مطالعاتی، افزایش تعداد غرفه‌ها، پیش بینی نرم افزار تفکیک در مبدا، اصلاح پیمانهای تفکیک، افزایش بودجه ستاد تفکیک و بهره گیری از مشارکت سازمانهای مردم نهاد از برنامه‌های سازمان پسماند است.
ایرناایرنا4 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا نیاستی روز دوشنبه در جلسه کارگروه پسماند شهرستان رامسر افزود: انتقال روزانه این حجم زباله به سایت علاوه بر تخریب محورهای جنگلی، اکوسیستم منطقه را با مخاطرات جدی مواجه ساخته است. رئیس اداره محیط زیست رامسر در تشریح نواقص سایت زباله کلاکولی گفت: محصورسازی، سیستم بازچرخانی شیرابه، سم پاشی، خاکریزی، متراکم سازی و همچنین انتخاب مشاور و پیمانکار به منظور تصفیه شیرابه توسط شهرداری تاکنون عملیاتی نشده است. *موفقیت تفکیک زباله از مبدا در روستاهارییس محیط زیست رامسر با بیان اینکه از تعداد ۳۲ روستا در شهرستان، ۱۸ روستا در زمینه تفکیک زباله در مبدا عملکرد موفقی داشتند، گفت: عملکرد این تعداد روستا در زمینه تفکیک زباله در مبدا باعث کاهش حجم ورودی زباله به سایت کلاکولی می‌شود. رییس واحد پسماند شهرستان رامسر هم با بحرانی خواندن وضعیت سایت زباله در منطقه کلاکولی گفت: برای حفظ و نگهداری سایت به ناچار باید مدیریت ان به بخش خصوصی واگذار شود. مهران حلاجیان افزود: با توجه به مشکلات زیاد سایت دفن زباله در منطقه اشکته چال، تشکیل جلسه اختصاصی برای رسیدگی به مشکلات این سایت ضروری است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
فرهنگ سازی طرح تفکیک از مبداوی درباره تفکیک زباله‌های خشک از زباله‌های‌تر و زباله‌های دارای ارزش بیان کرد: در مجموع فقط روزانه یک تن زباله قابل تفکیک به صورت سیستمی توسط سازمان مدیریت پسماند تفکیک می‌شود که بیشتر این اقلام از جنس شیشه، کاغذ و فلز هستند. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه درباره طرح تفکیک از مبدا گفت: فرهنگ سازی طرح تفکیک از مبدا در شهر ارومیه نیاز به تقویت مستمر دارد تا با کاهش حجم تولید روزانه هزینه‌های حمل و دفن آن نیز تا حدود یک سوم کاهش یابد. یوسفی درباره ترویج فرهنگ تفکیک زباله در سطح شهرافزود: پیش از این مکان هایی به صورت آزمایشی با افراد آموزش دیده در نظر گرفته شده بود که در ازای دریافت زباله‌های قابل بازیافت کارت شارژ تلفن همراه ارائه می‌شد که این کار انگیزه مردم را به تفکیک زباله‌ها بیشتر می‌کند. جنس زباله‌ها در تولیدات بازیافتی موثر استیوسفی درباره احداث کارخانه کمپوست در ارومیه نیز گفت: در سال ۱۳۸۶ طرحی برای احداث کارخانه کمپوست از طرف سرمایه گذار اصفهانی پیشنهاد شد که با ایجاد تاسسیاتی در محل دفن زباله شد اما این پروسه به نتیجه نرسید. یوسفی تصریح کرد: در بحث جمع آوری پسماند همیشه به مشارکت مردم برای پرداخت عوارض نوسازی و خدمات پسماند برای بهتر شدن سیستم مدیریت شهری نیازمندیم و بدون مشارکت و همراهی شهروندان پوشش هزینه‌های روزانه و ماهانه مدیریت پسماند امکان‌پذیر نخواهد بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ابوالفضل کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: روزانه براساس برآوردها به صورت تقریبی دو هزار و ۲۰۰ تن زباله در مشهد جمع‌آوری می‌شود که از این میزان زباله جمع‌آوری شده ۲۰ درصد آن قابل تفکیک از مبدا است. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهدمقدس گفت: با مشارکت شهروندان و همچنین افزایش توانمندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد این ظرفیت را داریم که تفکیک از مبدا را به ۱۰۰ درصد برسانیم. کریمیان عنوان کرد: علاوه بر این درصدد هستیم با استفاده از فناوری‌های نوین در راستای تفکیک و تحویل زباله‌های خشک از سوی شهروندان قدم برداریم و تمهیداتی نیز در این راستا اندیشیده شده است. مدیرعامل پسماند شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در این راستا اپلیکیشن اعزام خودرو برای تحویل زباله خشک در مبدا در حال نهایی شدن است و امیدواریم بتوانیم به‌زودی از این اپلیکیشن رونمایی کنیم. کریمیان بیان کرد: همچنین مقرر است بهای زباله‌های خشک تحویلی نیز بروزرسانی انجام شود و مبلغ آن نیز در کیف شهروندی شهروندان واریز می‌شود.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وی با بیان اینکه رتبه خراسان شمالی در زمینه درصد تفکیک پسماند قابل قبول نیست افزود: در تمام دنیا تفکیک زباله از مبدا شروع می‌شود در صورتی که قسمت عمده این مشکل در ایران بخش نرم‌افزاری است که باید توسط اصحاب رسانه و جراید موضوع تفکیک زباله از مبدا فرهنگ‌سازی شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه تفکیک و پسماند زباله به عهده شهرداری‌ها است تصریح کرد: در سال جدید برنامه داریم که با پیگیری‌های گذشته و استمرار در آینده٬ دفن‌گاه زباله به مکان جدید منتقل شود. معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی در ادامه با اشاره به کلنگ‌زنی ۲ واحد مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل در خراسان شمالی خبر داد و بیان داشت: خوشبختانه کلنگ زنی ۲ واحد مسکونی با حضور مسئولان استانی و کشوری صورت گرفت و امیدواریم نخستین واحد بازسازی شده ناشی از سیل در خراسان شمالی به بهره‌برداری برسد. رجب‌زاده تصریح کرد: بازسازی منازل مسکونی، زیرساخت‌ها، ابنیه راه‌ها و پل‌ها و همچنین راه‌های روستایی از جمله مواردی است که باید در طرح مجدد بازسازی مورد توجه ویژه قرار بگیرد. انتهای پیام/ن
مهرمهر2 ماه قبل
شهردار نکا با اشاره به پروژه ۱۴ گانه شهرداری نکا تصریح کرد: بلوار و پل آزادگان نکا از جمله مهمترین پروژه‌های ترافیکی سطح شهر نکا بود که با افتتاح و بهره برداری از این طرح ۵۰ درصد از ترافیک سطح شهرکاسته شد. وی در ادامه گفت: طرح تفضیلی به عنوان طرح جامع شهرداری نکا بعد از گذشت ۵ سال تا پایان سال ۹۷ تصویب و برای ابلاغ آماده خواهد شد. مسکن مهر نکا در محدوده شهرقرار گرفتشهردار نکا با اشاره به قرار گرفتن مسکن مهر در محدوده قانونی شهر اظهار کرد: مسکن مهر نکا در غالب تفاهم نامه در محدوده قانونی شهر نکا قرار گرفت و زین پس خدمات شهری نیز دراین محدود انجام خواهد شد همچنین با قرارگرفتن این محدوده حدود ۴ هزار نفر به جمعیت شهری نکا اضافه شد. احمدی در خصوص ساماندهی مرکز دفن زباله و تفکیک زباله از مبدا گفت: خوشبختانه کارهای زیر بنایی این طرح به خوبی صورت گرفته است به طوری که مرکز دفن زباله شهرستان نکا جز دو مرکز برتر دفن زباله مازندران انتخاب شد لذا برای اجرای کامل تفکیک زباله از مبدا نیاز به مشارکت مردمی داریم که دراین حوزه باید به خوبی فرهنگسازی شود. وی افزود: با توجه به اینکه دو مرکز دفن زباله شهرداری و دهیاری در این شهرستان قرار دارد لذا شهرداری آمادگی دارد مرکز زباله دهیاری شهرستان نکا را نیز مدیریت کند چرا که اگر در اختیار شهرداری قرار گیرد قطعا ساماندهی خواهد شد.
ایرناایرنا6 روز قبل
** انتقاد از طرح تفکیک زباله در مقصدمدیر بازیافت و پسماند مازندران همچنین از اجرای طرح تفکیک زباله در مقصد از سوی برخی از شهرداری‌ها انتقاد کرد و هدف این کار را درآمدزایی بیشتر برای شهرداری‌ها دانست. وی با تاکید بر این که تفکیک زباله در مقصد تهدیدی برای محیط زیست و سلامت شهروندان است، گفت: هم اکنون سه شهرداری در سطح مازندران برای درآمد بیشتر طرح تفکیک زباله در مقصد را در دست اجرا دارند. مهدوی مضرات اجرای این طرح را مخلوط شدن زباله‌های عفونی با سایر زباله‌ها و دفن غیر اصولی آنها در مقصد بیان کرد و افزود: این در حالیست که با طرح تفکیک زباله از مبداء، زباله‌های عفونی خارج و به صورت اصولی دفن می‌شود. وی اظهار داشت: در شرایط فعلی زباله عفونی تمام مراکز بیمارستانی دولتی و خصوصی در استان به صورت بهداشتی امحاء می‌شود، ولی زباله عفونی مطب پزشکان همچنان به عنوان یک معضل در استان وجود دارد. وی افزود: برای امحاء زباله عفونی مطب پزشکان بخش خصوصی در پنج شهر، طرح امحاء در دست اجراست که در سه شهر به بهره برداری رسید و زباله عفونی مطب براساس قراردادی باید پس از جمع آوری به این مراکز سپرده شود.
برنابرنا1 ماه قبل
شهردار منطقه ۶ در شبگردی با همراهی خبرنگاران از مرکز تفکیک پسماند این منطقه بازدید و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت. دهداری پور اظهار کرد: برای راه اندازی این مجموعه شبانه روزی کار شد و در حال حاضر آمادگی تفکیک ۵۰ تن پسماند خشک در روز وجود دارد. شهردار منطقه ۶ بیان کرد: حدود ۳۰۰ تن زباله خشک در منطقه تولید می‌شود و امروزه تفکیک پسماند کاملا مکانیزه انجام می‌شود. دهداری پور در رابطه با انجام انواع تقکیک پسماند در منطقه ۶ گفت: دو نمونه تفکیک در این منطقه وجود دارد یکی تفکیک از مبدا است و دیگر تفکیک از طریق سطل‌های زباله خشک است. شهردار منطقه ۶ در پایان بیان کرد: در گذشته ۲۴ ساعت کاری حدود ۵۰ تن پردازش صورت می‌گرفت اما در حال حاضر در ۱۰ ساعت کاری حدود ۵۰ تن زباله امکان تفکیک زباله وجود دارد
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی از آغاز طرح مطالعات برای جابجایی ۳ روستای خراسان شمالی که با رانش زمین مواجه شدند٬ خبر داد. وی با بیان اینکه رتبه خراسان شمالی در زمینه درصد تفکیک پسماند قابل قبول نیست افزود: در تمام دنیا تفکیک زباله از مبدا شروع می‌شود در صورتی که قسمت عمده این مشکل در ایران بخش نرم‌افزاری است که باید توسط اصحاب رسانه و جراید موضوع تفکیک زباله از مبدا فرهنگ‌سازی شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه تفکیک و پسماند زباله به عهده شهرداری‌ها است تصریح کرد: در سال جدید برنامه داریم که با پیگیری‌های گذشته و استمرار در آینده٬ دفن‌گاه زباله به مکان جدید منتقل شود. معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی در ادامه با اشاره به کلنگ‌زنی ۲ واحد مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل در خراسان شمالی خبر داد و بیان داشت: خوشبختانه کلنگ زنی ۲ واحد مسکونی با حضور مسئولان استانی و کشوری صورت گرفت و امیدواریم نخستین واحد بازسازی شده ناشی از سیل در خراسان شمالی به بهره‌برداری برسد. رجب‌زاده تصریح کرد: بازسازی منازل مسکونی، زیرساخت‌ها، ابنیه راه‌ها و پل‌ها و همچنین راه‌های روستایی از جمله مواردی است که باید در طرح مجدد بازسازی مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
مهرمهر3 ماه قبل
حمیدرضا پیوندی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اجرای طرح مدیریت پسماند زباله در سمنان و بابیان اینکه این طرح بدون مشارکت مردمی فایده‌ای ندارد، تأکید کرد: طرح تفکیک زباله از مبدأ درزمینهٔ ارتقای شاخص‌های زیست‌محیطی دارای اهمیت بسیاری است. نقش مردم در تفکیک زبالهمدیرعامل سازمان پسماند شهرداری سمنان بابیان اینکه تمام مزیت‌های تفکیک زباله اگر با مشارکت مردم همراه نباشد، فایده‌ای ندارد، تأکید کرد: نقش مردم درزمینهٔ تفکیک زباله دارای اهمیت بسیاری است و ما باید بدانیم که امروز جامعه نیازمند آگاه‌سازی و آموزش‌های شهروندی دراین‌باره است. پیوندی درباره نهادینه کردن و اشاعه فرهنگ تفکیک زباله در سطح جامعه، تأکید کرد: از سال ۹۲ آموزش در سطح مدارس و پیش‌دبستانی‌های سطح شهر سمنان طرحی آغازشده که در آن آموزش مفاهیم تفکیک و پسماند زباله به کودکان با زبان ساده آموزش داده می‌شود. طراحی نرم افزار پسماندمدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهری شهرداری سمنان گفت: شهرداری به دنبال تهیه نرم افزار و اپلیکیشن هوشمند خدمات بهینه تفکیک زباله از مبدأ در راستای شهر هوشمند و الکترونیک است که امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم در این راستا اقدامات خوبی را صورت دهیم. پیوندی بیان کرد: رسانه‌ها در راستای ارتقای دانش مردم در حوزه تفکیک زباله از مبدأ بیشترین نقش را ایفا می‌کنند.
مهرمهر3 ماه قبل
وی تامین اعتبارات را برای تکمیل و ساماندهی مراکز دفن لازم دانست و گفت: ۵۵ میلیارد تومان برای ساماندهی مراکز دفن زباله لازم است. تاکامی به پروژه تفکیک زباله از مبدا اشاره کرد و گفت: پنج درصد حجم زباله تا پایان سال جاری از مبدا تفکیک می‌شود که در مجموع ۲۵ درصد میزان زباله تولیدی را تشکیل می‌دهد. وی با اشاره به تقسیم مازندران به ۹ ناحیه برای ساماندهی زباله و کمپوست گفت: در بهشهر کارخانه زباله سوز شروع به کار ناقصی دارد درحالی که برای بهسازی آن شش میلیارد تومان نیاز است. محمدی با بیان اینکه در سه شهرستان استان کارخانه زباله سوز تاسیس کرده‌ایم گفت: کارخانه زباله سوز ساری ۵۶۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد و ۴۸۰ تن زباله را در روز بازیافت می‌کند و اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی مشکل اصلی را کمبود منابع مالی برای خرید تجهیزات از داخل و خارج کشور بیان کرد و گفت: در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این کارخانه نیاز است و ۱۵ میلیارد تومان برای ساماندهی مرکز دفن و ساماندهی شیرابه لازم داریم.
ایرناایرنا2 هفته قبل
وی اضافه کرد: ۸۸۰ پاکبان نیز با هدف استقبال از مسافران نورزوی در این ایام در سطح شهر فعال هستند. به گزارش ایرنا تفکیک زباله از منزل منجر به کاهش حجم زباله‌ها شده و این امر تاثیر بسزایی در حفظ محیط زیست دارد و ارزش افزوده‌ای که از تفکیک زباله به دست می‌آید در بلند مدت ارزش اقتصاد زیادی برای شهر خواهد داشت. ارومیه با ۷۵۰ هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای پرجمعیت کشور به شمار می‌رود و در مناطق پنجگانه این شهر عملیات ‏تفکیک زباله از مبدا انجام می‌شود. به گفته برخی کارشناسان، میزان تولید زباله در آذربایجان غربی به ویژه ارومیه ۲٫۵ برابر استانداردهای جهانی است. مواد زاید جامد که در منازل، مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی، موسسه‌های صنعتی و تجاری و کشاورزی و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تولید می‌شود را زباله می‌نامند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
* تولید برق از ۲۰۰ تن زبالهمعاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مخازن زباله گفت: در گذشته در ۲ میلیون نقطه از تهران پسماند جمع آوری می‌شد اما امروز این نقاط به ۶۳ هزار کاهش یافته است. معاون شهردار تهران بر تفکیک پسماند از مبدا تاکید کرد و گفت: اگر قرار بر جمع آوری مخازن زباله باشد این کار باید به مرور انجام شود و مخازن زباله باید به منازل شهروندان برود و تفکیک از مبدا انجام شود. یزدانی در خصوص زباله سوز تهران نیز اظهار داشت: این زباله سوز در اختیار بخش خصوصی است و در روز ۲۰۰ تن زباله را تبدیل به برق می‌کند. معاون خاطرنشان کرد که البته شرایط به گونه‌ای است که بخش خصوصی انگیزه‌ای برای ورود به موضوع پسماند ندارد. * آمادگی ۵ هزار آتش نشان برای چهارشنبه سوریمعاون شهردار تهران با اشاره به آمادگی سازمان آتش نشانی برای مراسم چهارشنبه آخرسال گفت: ۵ هزار آتش نشان در این روز در آمادگی کامل هستند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
* تولید برق از ۲۰۰ تن زبالهمعاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مخازن زباله گفت: در گذشته در ۲ میلیون نقطه از تهران پسماند جمع آوری می‌شد اما امروز این نقاط به ۶۳ هزار کاهش یافته است. معاون شهردار تهران بر تفکیک پسماند از مبدا تاکید کرد و گفت: اگر قرار بر جمع آوری مخازن زباله باشد این کار باید به مرور انجام شود و مخازن زباله باید به منازل شهروندان برود و تفکیک از مبدا انجام شود. یزدانی در خصوص زباله سوز تهران نیز اظهار داشت: این زباله سوز در اختیار بخش خصوصی است و در روز ۲۰۰ تن زباله را تبدیل به برق می‌کند. معاون خاطرنشان کرد که البته شرایط به گونه‌ای است که بخش خصوصی انگیزه‌ای برای ورود به موضوع پسماند ندارد. * آمادگی ۵ هزار آتش نشان برای چهارشنبه سوریمعاون شهردار تهران با اشاره به آمادگی سازمان آتش نشانی برای مراسم چهارشنبه آخرسال گفت: ۵ هزار آتش نشان در این روز در آمادگی کامل هستند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
طاهری سرانه تولید زباله در استان را روزانه ۷۰۰ گرم اعلام کرد و گفت: این میزان سرانه در اشنویه هم اکنون یک کیلو و۲۰۰ گرم است که ۵۰۰ گرم بیشتراز سرانه استان است که باید برای کاهش آن تلاش کرد. وی اضافه کرد: دفع زباله‌ها در اشنویه هم اکنون روزانه حدود ۸۰۰ میلیون ریال برای شهرداری هزینه دارد. وی درخصوص بحث ساماندهی مدیریت تفکیک زباله از مبدا و ایجاد کارخانه بازیافت نیز افزود: فقط ۱۰ درصد زباله‌ها در این شهرستان از مبدا تفکیک زباله انجام می‌شود. در این جلسه هر یک از واحدهای شهرداری به ارایه عملکرد خود پرداختند و اعضای انجمن‌های مردم نهاد نیز پیشنهادهایی در رابطه با عملکرد واحدهای شهرداری ارایه دادند. به گزارش ایرنا، سایت زباله اشنویه در «گردکاشان» واقع شده است و زباله‌های تولید روزانه در این سایت مدفون می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا کامبیز لقمانی مقدم عصر سه شنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند در فرمانداری آستارا افزود: بیش از ۸۰ درصد خانوارهای شهر آستارا در تفکیک زباله از مبدا مشارکت می‌کنند اما زباله‌های تولیدی در روستاها تفکیک نمی‌شود. وی اضافه کرد: بخشداران، دهیاران با اجرای کارگاه‌های آموزشی در مساجد و مدارس به نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله اقدام کنند و مشارکت و همکاری روستائیان ضروری است. لقمانی مقدم گفت: حضور فعالان زیست محیطی، تقویت تشکل‌های مردمی و تعامل مردم و مسئولان، نقش محوری در حفاظت محیط زیست دارد. رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا هم اظهار کرد: مبادی ورودی شهر به دلیل انباشت زباله، چهره نازیبا به شهرستان بخشیده و شهرداری در آستانه نوروز به پاکسازی محیط شهری اقدام کند. در آستارا روزانه به طور میانگین ۱۲۰ تن زباله تولید و در داداش آباد در نزدیکی ساحل خزر دفن می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید