آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با «گادوین منشا»
گادوین منشا

اخبار مرتبط با «گادوین منشا»

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
گروه فرهنگی خبرگزاری میزان _ از الفاظ و تعبیراتی که در زمان ما بسیار متداول است تعبیر «حقوق بشر» است. سوالی که در این جا مطرح می‌شود این است که آیا واقعا حقوق‌ها، بشری هستند یا الهی؟ و به عبارت دیگر این حقوق، حقوق خداوند است یا حقوق بشر؟ و به عبارت سوم آیا منبع این حقوق، خداوند است یا تشخیص خود بشر است؟ کتاب آسمانی قرآن در این مورد می‌فرماید «الحق من ربک» یعنی مبدأ و منشا حق، خداوند است. بیشتر بخوانید: برای مطالعه دستاوردهای دعا اینجا کلیک کنیدامام سجاد علیه السلام هم در رساله حقوق خود تعبیری دارند که نشان می‌دهند که همه حقوق، حقوقی الهی هستند. آن حضرت در این رساله از همه حقوق تعبیر به «حقوق الهی» می‌کنند. بنابر این تعبیر حقوق بشر اگر به این معنا باشد که منبع و منشا این حقوق، خودانسان و شناخت وتشخیص اوست، تعبیر و مفهومی بدون مصداق است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
بیشتر بخوانید: یاقوتی با خواص دارویی فراوانآیا فعالیت فیزیکی در میزان استرس افراد تاثیر دارد؟ تحقیقات بسیاری ثابت کرده‌اند بی‌تحرکی افراد با میزان اضطراب آن‌ها ارتباطی مستقیم دارد. اختلال اضطراب و عوامل ایجاد آنبی‌تحرکی یا کم‌تحرکی از عوامل شناخته شده‌ی ابتلا به بیماری‌های شدیدی هم‌چون دیابت، افسردگی، سرطان و بیماری‌های قلبی-رگی هستند. ضمنا زندگی بدون تحرک و ورزش به بدن آسیب می‌رساند و زمینه‌ی ایجاد اختلال اضطراب را فراهم می‌آورد. اختلال اضطراب بیماری شایعی است که با پارامترهای زندگی مدرن ارتباط زیادی دارد. مثلا کسانی که مبتلا به بیماری‌های قلبی و تیروئیدی و دیابت هستند، بیش‌تر در معرض اختلال اضطراب قرار می‌گیرند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: دشمنان در عرصه‌های مختلف تلاش دارند تا ضربه‌هایی را به این نظام و انقلاب وارد کنند و از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نمی‌کنند. امام جمعه موقت بوشهر به حوادث اخیر کشور اشاره کرد و ادامه داد: مردم انتقادهایی داشتند و باید گلایه‌های مردم دیده شود و همه مسئولان تلاش کنند تا با اقداماتی همچون نظارت بر بازار مشکلات مردم کاهش یابد. وی بیان کرد: اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین یک ضرورت بود چرا که بنزین در کشور ما قیمت واقعی نداشت و در زمینه مصرف انرژی در ردیف اولین کشورها بودیم. دشتی با بیان اینکه این موضوع باعث بروز برخی ناآرامی‌ها و اغتشاشات و همچنین اقدامات خرابکارانه در سطح کشور شد افزود: به فرموده رهبری، اصلاح قیمت بنزین یک تصمیم اقتصادی و کارشناسی با نظر سران سه قوه بوده است، و از آن حمایت می‌شود. امام جمعه موقت بوشهر کارنامه چهل ساله بسیج را درخشان و قابل قبول دانست و بیان کرد: بسیج همواره درمان دردهای اجتماع بوده و در عرصه دشمن شناسی و با اقدامات به موقع، خالصانه و شجاعانه به رشد و شکوفایی انقلاب اسلامی کمک کرده است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان، با بیان اینکه هوشیاری و بیداری مردم و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان شد و آشوب‌های اخیر را به خوبی سرکوب کرد، گفت: مردم ایران برای حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در محکومیت اغتشاگران راهپیمایی کردند و هیچ کس نباید این راهپیمایی را به نام خود مصادره کند. وی با یادآوری توطئه‌های استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی ۴۱ سال گذشته، افزود: استکبار جهانی از نخستین روز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حربه‌های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به این نظام بوده ولی با هوشیاری ملت و تبعیت از فرامین ولایت فقیه همه این توطئه‌ها با شکست مواجه شده است. خاتمی دشمنی و توطئه‌های دشمنان برای تضعیف جایگاه ولایت فقیه را یادآور شد و افزود: دشمن با تمام توان در راستای تضعیف ولایت فقیه تلاش کرده است ولی هرگز نتوانسته به اهداف شوم خود برسد و همواره با شکست مواجه شده است. وی با تاکید بر اینکه نقش ولایت فقیه برای خروج از فضای غبار آلود برجسته است، گفت: دشمنان در سال ۹۶ با ایجاد آشوب و فتنه نقشه‌های شومی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشتند که با هوشیاری ملت و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری با شکست مواجه شد. خاتمی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بنزین، گفت: در مورد افزایش قیمت بنزین و نقاط ضعف و قوت باید کارشناسان نظر بدهند و ناظران نظارت خود را در بستر جامعه افزایش دهند.
مهرمهر13 ساعت قبل
وی تاکید کرد: بسیجیان در طول سال‌های بعد از انقلاب همیشه نقشه‌های دشمنان را خنثی و در راه اهداف انقلاب اسلامی حرکت کرده‌اند. فرمانده سپاه ناحیه نهاوند با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی باید بدانند بسیجیان اجازه نخواهند داد خدشه‌ای به مسیر پر افتخار انقلاب اسلامی وارد شود و همیشه آماده هستند، گفت: در هفته بسیج امسال در شهرستان نهاوند بیش از ۲۰۰ عنوان برنامه در سطح حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج اجرا می‌شود. وی افزود: در زمینه امداد رسانی و خدمت رسانی بسیجیان همیشه پیشقدم هستند و در شهرستان نهاوند نیز در خصوص ساخت خانه‌های مددجویانی که در سیل تخریب شده‌اند بسیجیان کمک بسیاری کردند. سرهنگ مختاری تصریح کرد: بیش از ۳۰ گروه جهادی در مناطق مختلف نهاوند فعالیت دارند و در دهه فجر تعدادی از واحدهای مسکونی که توسط سپاه احداث و تعمیر شده‌اند به بهره‌برداری می‌رسند. وی خاطرنشان کرد: فرمان امام (ره) مبنی بر تشکیل بسیج نشان از آینده نگری ایشان برای انقلاب اسلامی است چراکه امروز می‌بینیم بسیج منشا خدمات بزرگی بوده است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/بوشهر امام جمعه موقت بوشهر گفت: با توجه به اینکه بنزین در کشور ما قیمت واقعی نداشت و در زمینه مصرف انرژی جز کشورهای اول بودیم، اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین یک نیاز و ضرورت بود. حجت الاسلام دشتی با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: این تصمیم موجب بروز برخی ناآرامی‌ها و اغتشاشات و همچنین اقدامات خرابکارانه در سطح کشور شد. با توجه به اینکه بنزین در کشور ما قیمت واقعی نداشت و در زمینه مصرف انرژی در ردیف اولین کشورها بودیم، اجرای این طرح یک نیاز و ضرورت بود. وی ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اصلاح قیمت بنزین یک تصمیم اقتصادی و کارشناسی با نظر سران سه قوه بوده است، و از آن حمایت می‌شود. وی خاطرنشان کرد: هدف دشمن در جنگ اقتصادی ایجاد نارضایتی و تبدیل این شرایط به اغتشاشات داخلی است.
فارسفارس13 ساعت قبل
امام جمعه اراک گفت: ملت همیشه در صحنه ایران هرگز اجازه نمی‌دهند امنیت این کشور به خطر بیافتد و در فتنه اخیر به درستی راه خود را از فتنه گران جدا کردند. دری نجف آبادی امنیت و آرامش را عامل توسعه و پیشرفت دانست و افزود: رسیدن به توسعه و پیشرفت بدون برخورداری از آرامش و امنیت امکان پذیر نیست. وی تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر مردم به درستی راه خود را از کسانی که به دنبال ایجاد آشوب در کشور بودند، جدا کردند. امام جمعه اراک در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج گفت: امروز شجره طیبه بسیج که توسط امام خمینی (ره) پایه گذاری شد به منشا خدمات ارزشمندی تبدیل شده است. وی با بیان اینکه بسیج تنها به معنای لباس نظامی نیست، بیان داشت: ملت ایران اجازه قدرت‌نمایی را به هیچ ابرقدرتی نمی‌دهند.
رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مراسم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با حضور رییس کل دادگستری قزوین، مسئولان قضایی و مدیر کل اداره اوقاف استان قزوین در زندان مرکزی استان برگزار شد. خوشبختانه موقوفاتی کمک به زندانیان جرائم غیر عمد وجود دارد که سبب آزادی این اشخاص می‌گردد. وی ادامه داد: واقفین بزرگترین خیرین هستند چرا که خیرین دیگر فصلی و موردی به ستاد دیه کمک می‌کنند، اما واقفین خیراتشان به صورت دائمی برقرار است. وی افزود: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در سال ۱۳۶۹ توسط شهید لاجوردی بنیان نهاده شد. رییس کل دادگستری قزوین افزود: مقدمات آزادی ۳۱ نفر زندانی جرائم غیر عمد فراهم شده است و ظرف یکی دو روز آینده آزاد می‌شوند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
پدیده‌های روزمره آنها را به این نتیجه‌گیری هدایت می‌کند که آنها متعلق به آن جامعه هستند آن موقع سیاست‌های بخش عمومی حائز اهمیت خواهد بود. در واقع ریشه همه مشکلات اجتماعی را باید در نابرابرهای ناموجه دید که آن نیز محصول نظام تصمیم‌گیری است به نحوی که فرصت‌های نابرابر را در اختیار افرادی قرار می‌دهند که منشا اصلی فقر است. راغفر در بخش دیگری از سخنان خود افزایش انتظارت را موجب ناامنی دانست و افزود: سیاست‌هایی که باعث افزایش انتظاراتی می‌شوند که خارج از توان حاکمیت است زمینه‌ساز ناامنی هستند که دولت نهم و دهم استاد این کار بود یعنی مرتبا با افزایش انتظارات خوراک ناامنی به جامعه تزریق می‌کرد. وی در پایان گفت: متاسفانه در تاریخ معاصر کشور شاهد هستیم که روشنفکران ما مرعوب غرب هستند و همواره چشم به آنها دارند بگونه‌ای که همواره در موضع واکنشی بودیم نه تهاجمی. باید توجه داشت که ما نیازی به فروش نفت نداریم و این یک فرصت است بنابراین بنده دعا میکنم تا ترامپ دوباره انتخاب شود تا بلکه تحریم نفتی گشایشی از درون برای ما داشته باشد چون نفت در صد سال اخیر جز بدبختی چیز دیگری برای ما نداشته است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
وی ادامه داد: امروز با تدابیر مقام معظم رهبری سازماندهی بسیج به خوبی انجام شده است و بیانات رهبر معظم انقلاب حجتی در راستای ادامه راه بسیج است. فرمانده سپاه استان اصفهان گفت: محرومیت زدایی، کمک به دستگاه‌های دولتی و اداری، ایجاد اشتغال در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی و تشکیل گروه‌های جهادی از ماموریت‌های بسیج است. استان اصفهان ۴۸۰ گروه جهادی آماده خدمت گزاری دارد و فعالیت‌های بی شماری در سیل اخیر و عرصه‌های فرهنگی داشته است. بسیج گسترده‌ترین شبکه مردمی است که در صحنه‌های مختلف در مقاطع مختلف به کمک کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی آمده است. فرمانده سپاه اصفهان عنوان کرد: این توطئه‌ها با رهنمودهای مقام معظم رهبری خنثی شد و صف مردم از آشوبگران و دشمنان جدا شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
حسین راغفر، ‌ اقتصاد دانشگاه الزهرا گفت: افزایش نرخ ارز یا بنزین باعث افزایش هزینه‌های تولید و آن نیز باعث افزایش تورم می‌شود، آن موقع خواهند گفت که فنر فشرده است که از کلمات دردآور است. در همین موضوع بنزین، دستگاه‌های دولتی باید بنزین خود را با نرخ آزاد بزنند که این به معنای افزایش هزینه ‌های خود دولت است. این اقتصاددان با انتقاد از سیاست‌های تورم‌زا گفت: افزایش نرخ ارز یا بنزین باعث افزایش هزینه‌های تولید و آن نیز باعث افزایش تورم می‌شود، آن موقع خواهند گفت که فنر فشرده است که از کلمات دردآور است. باید در صلاحیت مسئولانی که اقدام به افزایش نرخ بنزین می‌کنند، تردید کردوی با اشاره به اقدامات لازم برای مبارزه با فقر در جامعه گفت: باید توجه داشت که تنها خیریه برای این کار کافی نیست و باید ساختارها درست شوند. سوم؛ توجه به شرایط خاص کشور است مثلا در شرایطی که در کشور مجاور ما هیجان‌های اعتراضی وجود دارد باید در صلاحیت مسئولانی که اقدام به افزایش نرخ بنزین می‌کنند تردید کرد بنده در این مورد هیچ توضیحی ندارم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مراسم آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با حضور رییس کل دادگستری قزوین، مسئولان قضایی و مدیر کل اداره اوقاف استان قزوین در زندان مرکزی استان برگزار شد. خوشبختانه موقوفاتی کمک به زندانیان جرائم غیر عمد وجود دارد که سبب آزادی این اشخاص می‌گردد. وی ادامه داد: واقفین بزرگترین خیرین هستند چرا که خیرین دیگر فصلی و موردی به ستاد دیه کمک می‌کنند، اما واقفین خیراتشان به صورت دائمی برقرار است. وی افزود: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در سال ۱۳۶۹ توسط شهید لاجوردی بنیان نهاده شد. رییس کل دادگستری قزوین افزود: مقدمات آزادی ۳۱ نفر زندانی جرائم غیر عمد فراهم شده است و ظرف یکی دو روز آینده آزاد می‌شوند.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
وی ادامه داد: براساس مطالعات فراوان، فقر محصول نظام اجتماعی یا به تعبیر بهتر نظام سیاسی یک کشور است. بنابراین نابرابری که منشا اصلی فقر است خود علل و ریشه‌های مختلفی دارد که اصلی‌ترین آن سیاست‌های بخش عمومی است. در ایران که دولت معنا ندارد، دولتی که منافع مردم را لحاظ نمی‌کند و در واقع دولت جیب سوپرریچ هاست. در همین موضوع بنزین، دستگاه‌های دولتی باید بنزین خود را با نرخ آزاد بزنند که این به معنای افزایش هزینه ‌های خود دولت است. نتیجه این سیاست‌ها آن است که دولت مسئولیت‌های اجتماعی خود را واگذار کرده است.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری گیلان با استفاده از نانو مواد و آهن‌ربا، کفی‌های طبی برای کاهش فشارهای وارد شده در ناحیه پا عرضه کرده است و به گفته آنها این محصول مناسب برای هر نوع قوس پایی است و مانع از ایجاد بوی نامطبوع خواهد شد. بر این اساس یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گیلان مطالعاتی برای کاهش دردهای کف پا انجام داده و موفق به عرضه محصولاتی در این زمینه شده است. در مرحله بعد و پس از فرآوری نیز گرانول‌های حاوی مواد نانو آنتی‌باکتریال با استفاده از دستگاه قالب‌گیری شده و پس از مونتاژ و بسته‌بندی محصول آماده ارائه خواهد بود. کفی‌های سیلیکونی این شرکت، از نظر تأثیرگذاری بر قوس پا مزیت‌ جالب توجهی دارد. این شرکت تأییدیه‌هایی از ستاد توسعه فناوری نانو، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و گیلان برای این محصول دریافت کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
آیت الله رئیسی تصریح کرد: این اسناد عادی در زمینه‌های مختلف مورد معامله متعدد هستند. حال آنکه اگر سند رسمی باشد اتفاقاتی نظیر فروش یک آپارتمان به چند نفر کمتر اتفاق می‌افتد. خداییان مبارزه با پولشویی و پیشگیری از آن را با سند عادی محتمل دانست و ادامه داد: این پول‌ها با سند رسمی قابل ردیابی است. بانک‌های اطلاعاتی موجود و تنظیم و ثبت سند رسمی در این باره می‌توانند با ردیابی جلوی این امر را بگیرند. همه باید برای ارتقا و توسعه سند رسمی تلاش کنیم و در این زمینه همکاری جامعه سردفتری، سازمان ثبت و جامعه حقوقدانان ضروری است.
ایبناایبنا18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بیمه درمان در داخل کشور به طور گروهی و خانوادگی صادر می‌شود که بیمه درمان سازمان‌های دولتی و بیمه درمان بازنشستگان از آن جمله هستند. ضریب خسارت در صنعت بیمه از تقسیم خسارت واقع شده به حق بیمه عاید شده برحسب درصد بدست می‌آید. این رقم بدان معناست که ضریب خسارت رشته بیمه درمان در سال گذشته برابر با ۹۸٫۶ درصد بوده است. بررسی آمارهای ۱۰ سال گذشته (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۷) رشته بیمه درمان حکایت از آن دارد که بالاترین حق بیمه تولیدی این رشته مربوط به سال ۹۷ و بالاترین خسارت پرداختی نیز مربوط به سال ۱۳۹۶ با رقم ۵۷٫۰۹۸٫۱۹۲ میلیارد ریال بوده است. اما در مدت زمان مورد اشاره، بالاترین ضریب خسارت رشته بیمه درمان مربوط به سال ۱۳۸۹ با ۱۲۴٫۵ درصد و پایین‌ترین ضریب خسارت نیز مربوط به سال ۱۳۹۴ با ۹۱٫۴ درصد بوده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی بدون اشاره به حق ایران برای کاهش اجرای تعهدات برجامی‌ خود در پی عدم پایبندی دیگر طرفین این توافق بین المللی از افزایش غنی‌سازی در کشورمان انتقاد کرد و خواستار بازگشت ایران از این اقدامات شد. به گزارش ایسنا، جکی وولکات نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنان روز پنج‌شنبه خود در نشست فصلی شورای حکام تلاش کرد با جوسازی علیه اقدامات اخیر ایران در راستای کاهش اجرای تعهداتش در برجام، علیه ایران فضاسازی کند. ایران در همین راستا تاکنون چهار گام را برداشته است که شامل افزایش سطح غنی‌سازی و آغاز غنی‌سازی اورانیوم در سایت فردو می‌شود. این گزارش همچنین می‌افزاید که ایران غنی سازی UF۶ را در فردو آغاز کرده و سطح غنی‌سازی ایران نیز به ۴٫۵ درصد رسیده است. سفیر کشورمان افزود: گزارش آژانس، همچنین اذعان می‌کند که ایران سانتریفیوژهای جدید را نیز برابر اعلام اخیر خود نصب کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- نشست ۲ روزه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از امروز پنجشنبه در وین آغاز به کار کرده و گزارش راستی آزمایی و نظارت در ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، یکی از موضوعات این نشست خواهد بود. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از امروز (پنجشنبه) در مقر این آژانس در «وین» آغاز به کار کرد. «کرونل فروتا»، دبیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه‌ای در مراسم آغاز این نشست قرائت کرد که بر اساس آن گزارش راستی آزمایی و نظارت در ایران در پرتو قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل یکی از موضوعات این نشست خواهد بود. بیشتر بخوانید: سرپرست موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه خود گفت: گزارش من درباره نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران در پرتو قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل فعالیت‌های مرتبط آژانس در این کشور طی ماه‌های گذشته را در بر می‌گیرد. دبیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه با اشاره به ادعای پیدا شدن ذرات اورانیوم طبیعی از منشا انسانی در مکانی اعلام نشده در ایران اشاره کرده و گفت: نشستی میان آژانس و ایران برای هفته آینده در تهران در خصوص گفت‌وگو‌های بیشتر برنامه‌ریزی شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/یزد فرمانداریزد با تاکید بر ضرورت نقش آفرینی سمنها به عنوان پل ارتباطی مجموعه‌های دولتی و غیردولتی، ابراز امیدواری کرد که برخی از وظایف بخش‌های دولتی نیز به سمن‌ها برون‌سپاری شود. «سید محمد رستگاری» در حاشیه اولین دوره انتخابات مجمع سمن‌های شهرستان یزد با تاکید بر ضرورت حضور سمن‌ها در جلسات مختلف، اظهار کرد: مدت مدیدی از فعالیت برخی سازمان‌های مردم نهاد در استان میگذرد لذا دارای پختگی کاملی برای ایفای نقش در جامعه هستند. وی با اشاره به ضرورت استفاده سمن‌ها از فرصت‌ها برای پیگیری و رسیدن به اهدافشان، گفت: ۴۵ سمن دارای مجوز از فرمانداری یزد که نسبت به سایر سمن‌ها فعالیت بیشتری داشتند، در اولین دوره انتخابات سمن‌ها حضور دارند و امیدواریم با آسیبشناسی و تعیین برخی وظایف بتوانیم برخی از وظایف را با محول کردن به سمن‌ها، برون سپاری کنیم. این مسئول به جدیت بیشتری برای برگزاری انتخابات سمن‌ها نیز اشاره کرد و گفت: امیدوار هستیم سمن‌ها با همکاری هم بتوانند منشا خیر و برکت در یزد باشند و پل ارتباطی مجموعه‌های دولتی و غیردولتی شوند. در پایان این مراسم که با حضور ۴۵ سمن فعال شهرستان یزد برگزار شد، از میان پنج کاندیدای حاضر، «مریم آقازاده شیرازی» رییس انجمن بانوان طلایه‌داران سازندگی و «محمدحسین دهقان» مدیر موسسه خیریه غدیر کوچه بیوک به عنوان منتخبین مجمع سمن‎های شهرستان یزد برگزیده شدند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
از هنگامی که «جوکر» در ماه اوت افتتاحیه جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و منتقدان از آن استقبال کردند، صحبت درباره ساخت دنباله‌ای بر آن مطرح بوده است. اکنون هالیوود ریپورتر مدعی شده است که ساخت این دنباله در مراحل نهایی مذاکرات است و فیلیپس و فینیکس احتمالا دوباره همراه خواهند شد. فیلیپس کارگردان جوکر فیلمنامه دنباله آن را به همراه اسکات سیلور خواهد نوشت که در نوشتن فیلمنامه فیلم اصلی هم شرکت داشت. فروش اولیه جوکر آنقدر بالا بود که باعث شد شرکت وارنر تهیه‌کننده آن با درخواست فیلیپس برای کارگردانی یک فیلم دیگر درباره شخصیت‌های کمیک استریپ‌های «دی‌سی کمیکز» موافقت کند. گرچه سه فیلم دیگر درباره شخصیت‌های دنیای «دی‌سی‌ کمیکز» بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته‌اند اما جوکر با بودجه نسبتا کمی (۶۰ میلیون دلار) ساخته شد و این موضوع تاثیر فروش بالای آن را بیشتر می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام خواستار همکاری کامل و بجای ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد. ایسنا: مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام خواستار همکاری کامل و بجای ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد. به نقل از سایت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، کورنل فروتا، مدیرکل موقت آژانس در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام از ایران خواست به طور کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند. مدیرکل موقت آژانس افزود: الزامی است که ایران سریعا برای حل این مسئله با آژانس همکاری کند. من از ایران می‌خواهم که همکاری کامل و بجایی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اجرای توافق جامع پادمان و پروتکل الحاقی داشته باشد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه گزارش خود را در ارتباط با نظارت و راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران به شورای حکام ارائه داده است، از برگزاری نشستی میان ایران و آژانس در هفته آینده در تهران خبر داد. خبرگزاری ایسنا: کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (پنج‌شنبه) در بیانیه آغازین خود در نشست فصلی شورای حکام آژانس اعلام کرد که گزارش او درباره راستی‌آزمایی و نظارت بر جمهوری اسلامی ایران ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، شامل فعالیت‌های مربوطه آژانس در ایران طی ماه‌های گذشته می‌شود. ما کماکان شورای حکام را از روند اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مطلع خواهیم کرد. مدیرکل موقت آژانس همچنین اظهار داشت: آژانس به راستی‌آزمایی عدم انحراف در مواد هسته‌ای اعلام شده از سوی ایران تحت توافقنامه پادمان‌ها ادامه می‌دهد. مدیرکل موقت آژانس در ادامه از ایران خواست تا همکاری به موقع و کامل با آژانس، در اجرای توافقنامه پادمان‌ها و پروتکل الحاقی داشته باشد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مرکزی استاندار مرکزی گفت: در ایام اربعین امسال بیش از ۵ میلیون سفر رفت و برگشتی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی ثبت شده است. سید علی آقازاده در همایش تجلیل از خادمین حسینی استان مرکزی، اظهار کرد: عملیات اربعین امسال چیزی شبیه به یک معجزه بود و در یک شبانه روز بیش از ۳۸۰ هزار نفر بدون هیچ مشکلی از مرز مهران عبور کردند که نشان از اقدامات ارزنده و گسترده خادمین اباعبدالله در سراسر کشور و علی الخصوص استان مرکزی دارد. وی ادامه داد: این اقدامات، تنها بخشی از فعالیت‌های موکب داران و خادمین حسینی بود که در کمال نظم و انسجام انجام شد و توانست اقتدار و امنیت ایران را در این ایام به همه جهانیان ثابت کند. وی با اشاره به اینکه در ایام اربعین سال جاری بیش از ۵ میلیون سفر رفت و برگشتی در محورهای مواصلاتی استان مرکزی به ثبت رسیده است، بیان کرد: خوشبختانه مجموعه ادارات و مسئولین استان مرکزی امسال با هماهنگی و پیگیری‌های مستمر خود توانستند فعالیت‌های خود را کیفی و کمی افزایش دهند و زائران امام شهیدان را با آمادگی روحی و روانی بسیار خوبی راهی زیارت کنند. استاندار مرکزی تاکید کرد: امیدواریم با بهره گیری از تجربیات خوب سال‌های گذشته و رفع نقاط ضعف و افزایش نقاط خود بتوانیم اقدامات خوب خود را در سال‌های آینده نیز تداوم بخشیم و خدمات مطلوب‌تری را از حیث کمی و کیفی به زائران اباعبدالله (ع) ارائه دهیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: در ایام اربعین امسال بیش از ۵ میلیون سفر رفت و برگشتی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی ثبت شده است. سید علی آقازاده در همایش تجلیل از خادمین حسینی استان مرکزی، اظهار کرد: عملیات اربعین امسال چیزی شبیه به یک معجزه بود و در یک شبانه روز بیش از ۳۸۰ هزار نفر بدون هیچ مشکلی از مرز مهران عبور کردند که نشان از اقدامات ارزنده و گسترده خادمین اباعبدالله در سراسر کشور و علی الخصوص استان مرکزی دارد. وی ادامه داد: این اقدامات، تنها بخشی از فعالیت‌های موکب داران و خادمین حسینی بود که در کمال نظم و انسجام انجام شد و توانست اقتدار و امنیت ایران را در این ایام به همه جهانیان ثابت کند. وی با اشاره به اینکه در ایام اربعین سال جاری بیش از ۵ میلیون سفر رفت و برگشتی در محورهای مواصلاتی استان مرکزی به ثبت رسیده است، بیان کرد: خوشبختانه مجموعه ادارات و مسئولین استان مرکزی امسال با هماهنگی و پیگیری‌های مستمر خود توانستند فعالیت‌های خود را کیفی و کمی افزایش دهند و زائران امام شهیدان را با آمادگی روحی و روانی بسیار خوبی راهی زیارت کنند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
توفیق خدمت به زائران امام رضا (ع) پاداش بزرگی به همه خدمت‌رسانان بود، اما به رسم حق‌شناسی از اقشار خدمت رسان مراسمی جهت تقدیر از افرادی که در دستگاه‌های مختلف منشا خدمت‌رسانی بوده‌اند برگزار شده است. رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: بیش از ۵۰ هزار نفر در حرم مطهر امام رضا (ع) برای خدمت به صورت افتخاری فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و در بخش‌های مختلف سازماندهی شدند. گنابادی نژاد افزود: پس از اجرای موفق پویش «منزل من هم زائرسراست» مراسمی جهت تقدیر از شرکت کنندگان در این طرح برگزار شد و چندین نفر داوطلب شدند تا در همه ایام سال منازل آن‌ها میزبان زائران امام رضا (ع) باشد. رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: مهم‌ترین مسئولیتی که برعهده ما قرار داده شده، تسهیل و تسریع جریان خدمت است و باید در این زمینه گام‌های موثر و اساسی برداریم. وی خاطرنشان کرد: امسال در پویش جهاد خدمت بیش از ۲۲ هزار نفر اعلام آمادگی کردند تا به زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) خدمت رسانی کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سینمای داستانی ایران از همان اوایل انقلاب تلاش کرد تا درباره رژیم پهلوی و جنایاتش فیلم‌های زیادی را تولید کند. فیلم‌هایی که بعضی ازآنها در زمره بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران ماندگار شدند. اما در این بین سینمای ایران برای اینکه بتواند ارتباط بهتری با مخاطب خود بگیرد، دست به تولید یک فیلم کمدی با موضوع سلطنت طلب‌ها، ساواکی‌ها و منافقین زد. «مصادره» در واقع تا به امروز تنها کمدی سینمای ایران است که در آن به موضوع سلطنت طلب‌ها و منافقین پرداخته و در عین حال توانسته با فروش بالا مخاطبان زیادی را هم با خود همراه کند. علاوه بر موضوعات فوق الذکر تنها فیلم کمدی که بصورت جدی به موضوع نفوذی‌ها و فساد اقتصادی آنان (همچون خاوری) می‌پردازد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-پنجمین مناظره انتخاباتی داوطلبان حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در حالی برگزار شد که نسبت به وجود فساد سیستماتیک در آمریکا و مراکز تصمیم گیری این کشور، ابراز نگرانی شد. استیضاح ترامپ و فساد سیستمیپس از مساله مهاجرت، موضوع استیضاح ترامپ هم همانگونه که انتظار می‌رفت از سوی مجریان برنامه مورد سوال قرار گرفت. همه داوطلبان دموکرات که ترامپ را یک رقیب انتخاباتی بالقوه برای خود می‌دانند، ترامپ را یک مجرم معرفی کردند که باید تحت پیگرد قرار گیرد. تام استیر میلیونر هم در تایید فساد در آمریکا گفت: این کشور با قانونی کردن بی عدالتی و نژادپرستی تاسیس شد. به همین دلیل است که من بزرگترین طرح ضد فساد را از «واترگیت» تا کنون دارم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سینمای داستانی ایران از همان اوایل انقلاب تلاش کرد تا درباره رژیم پهلوی و جنایاتش فیلم‌های زیادی را تولید کند. فیلم‌هایی که بعضی ازآنها در زمره بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران ماندگار شدند. اما در این بین سینمای ایران برای اینکه بتواند ارتباط بهتری با مخاطب خود بگیرد، دست به تولید یک فیلم کمدی با موضوع سلطنت طلب‌ها، ساواکی‌ها و منافقین زد. «مصادره» در واقع تا به امروز تنها کمدی سینمای ایران است که در آن به موضوع سلطنت طلب‌ها و منافقین پرداخته و در عین حال توانسته با فروش بالا مخاطبان زیادی را هم با خود همراه کند. علاوه بر موضوعات فوق الذکر تنها فیلم کمدی که بصورت جدی به موضوع نفوذی‌ها و فساد اقتصادی آنان (همچون خاوری) می‌پردازد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استیضاح ترامپ و فساد سیستمیپس از مساله مهاجرت، موضوع استیضاح ترامپ هم همانگونه که انتظار می‌رفت از سوی مجریان برنامه مورد سوال قرار گرفت. همه داوطلبان دموکرات که ترامپ را یک رقیب انتخاباتی بالقوه برای خود می‌دانند، ترامپ را یک مجرم معرفی کردند که باید تحت پیگرد قرار گیرد. تام استیر میلیونر هم در تایید فساد در آمریکا گفت: این کشور با قانونی کردن بی عدالتی و نژادپرستی تاسیس شد. الیزابت وارن دیگر سناتور داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با طرح این سوال که ما طرح‌های خوبی داریم اما چرا تغییری ایجاد نمی‌کنیم، گفت: به خاطر وجود فساد است. به همین دلیل است که من بزرگترین طرح ضد فساد را از «واترگیت» تا کنون دارم.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مرجان شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان در نشست مدیریت جامع تالاب جازموریان و تدقیق نقشه‌های پهنه‌بندی این تالاب افزود: شرکت آب منطقه‌ای حق‌آبه تالاب جازموریان را در فصول مختلف بدهد. وی گفت: ۱۰ درصد اعتبارات وارد شده به استان متعلق به محیط زیست و مابقی برای احیای تالاب به دستگاه‌های اجرایی دیگر تعلق گرفته است. فعالیت ۲ ساله جهاد دانشگاهی کرمان برای احیای تالاب جازموریانرئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان هم گفت: ۲ سال درگیر کار فشرده برای احیای تالاب جازموریان هستیم و در این زمینه انبوه نقشه‌ها و تحلیل‌ها را داشتیم و معتقدیم که نتایج کار باید علمی، عملیاتی و کاربردی باشد. وی تاکید کرد: پیشنویس سند مدیریت جامع تالاب جازموریان که منجر به نقشه راه برای احیای تالاب می‌شود باید تهیه شده و به بحث گذاشته می‌شود و امیدواریم این طرح برای منطقه و استان کرمان منشا اثر خیر باشد و روزی شاهد احیای تالاب جازموریان باشیم. رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان اضافه کرد: اعتبار خوبی به تالاب جازموریان تخصیص یافته که بخشی برای حمایت مسئولان استان بوده و امروز حساسیت تالاب جازموریان برای مردم و مسئولان استان کرمان بسیار حائز اهمیت است.

به انتهای لیست رسیدید

گادوین منشا

گادوین منشا (انگلیسی: Godwin Mensha) یک بازیکن فوتبال اهل نیجریه است که در پست مهاجم برای باشگاه استقلال تهران در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند. او در گذشته در تیم‌های فوتبال کامپوستلا، بالزان، موستا، پیکان و باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران حضور داشته‌است. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مرتبط با «گادوین منشا» را می‌خوانید. ویکی‌پدیا