گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

سینماپرسسینماپرس32 دقیقه قبل
سینماپرس: عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما امروز ششم بهمن از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری بازدید کرد. به گزارش سینماپرس، عوامل سریال «سلمان فارسی» این روزها در جزیره قشم در حال تصویربرداری سریال هستند. عبدالعلی علی عسکری در بازدید از مراحل تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» در جزیره قشم، شخصیت این صحابه پیامبر را در ایجاد تمدن جدید اسلامی مؤثر توصیف و تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، نشان دادن شخصیت سلمان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به حرکت سریع ملت ایران در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی کمک خواهد کرد.

تازه‌ترین خبر‌ها از جشنواره فیلم فجر ۳۸/جشنواره تئاتر فجر بدون هیچ اسپانسری برگزار می‌شود

4+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین39 دقیقه قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴47 دقیقه قبل
حجت الاسلام حاجی صادقی عنوان کرد: با اخلاص انسان به جایی می‌رسد که خداوند مدیریت اعضا و جوارح انسان را بدست می‌گیرد و فتنه‌ها نمی‌توانند او را بلرزاند. حجت الاسلام حاجی صادقی تصریح کرد: مطالبه رهبری ارتقای بسیج است زیرا بسیج رمز و مایه‌ی ماندگاری انقلاب است. حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: یکی از مهم‌ترین طرح‌های بسیج که در راستای تقویت بصیرت دینی عمل می‌کند، طرح صالحین بسیج است. حجت الاسلام حاجی صادقی مطرح کرد: باید توانمندی‌های همه جانبه در هر عرصه‌ای ارتقا یابد. حجت الاسلام حاجی صادقی در پایان با اشاره به اینکه مجلس انقلابی با تقویت مکتب قاسم سلیمانی محقق می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات جدی من این است که هرچه می‌توانید با روحیه‌ی حاج قاسم سلیمانی بمانید.
تسنیمتسنیم48 دقیقه قبل
وی با اشاره به افزایش تعداد طلاب خواهر و برادر در حوزه تحقیق و پژوهش افزود: تحقیق روح حاکم بر تبلیغ است. قائم مقام معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه کشور اذعان داشت: در سطح حوزه‌های علمیه موضوع مهم پژوهش هم در متون آموزشی گسترش یافته است و از سویی دیگر اساتید بر پژوهش محوری توجهی عمیق دارند و در سطح مدارس علمیه و طلاب این امر مهم امروز نهادینه شده است تا شاهد تولید آثاری فاخر باشیم. وی اظهار داشت: متون آموزشی حوزه‌های علمیه علاوه بر پژوهش محوری بر مقوله مهارت‌ورزی نیز تأکید شده است. قائم مقام معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه کشور رویکرد اصلی استاد حوزه علمیه سراسر کشور را تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد. حجت الاسلام اسحاقی گفت: کرسی‌های آزاداندیشی و برگزاری نشست‌های علمی طلاب از دیگر برنامه‌ها و اولویت‌های حوزه‌های علمیه است.
تسنیمتسنیم51 دقیقه قبل
وی افزود: در گام دوم انقلاب اسلامی نیز طبق منشور مقام معظم رهبری این اتحاد و انسجام مانند اوایل انقلاب جهت محرومیت زدایی و هم افزایی برای یاری رساندن در شرایط حساسی همچون سیل، تحریم و تهدیدهای موجود تداوم یافته است. وی با قدردانی از فعالیت‌های اجتماعی بخش خصوصی در استان البرز، افزود: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری موظف به برنامه ریزی دقیق جهت پیشگیری در راستای ۵ محور اصلی آسیب‌های اجتماعی در استان است. استاندار البرز عنوان کرد: در خصوص حمایت از کانون‌های مساجد و ائمه جماعات نیز با تعامل سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تصمیم گیری می‌شود. وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: باید تدابیر لازم را اتخاذ کنیم که انتخابات پیش رو را در نهایت بی طرفی، امنیت و سلامت و با مشارکت بالا برگزار کنیم همان گونه که تاکنون این روند در نهایت سلامت و طبق زمانبندی پیش رفته است. استاندار البرز بر ضرورت تسریع در راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ استان تاکید کرد و گفت: باید هر چه سریع‌تر این اقدام گره گشایی شده و اجرایی شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
حجت الاسلام حاجی صادقی تصریح کرد: مطالبه رهبری ارتقای بسیج است زیرا بسیج رمز و مایه‌ی ماندگاری انقلاب است. حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: یکی از مهم‌ترین طرح‌های بسیج که در راستای تقویت بصیرت دینی عمل می‌کند، طرح صالحین بسیج است. حجت الاسلام حاجی صادقی مطرح کرد: باید توانمندی‌های همه جانبه در هر عرصه‌ای ارتقا یابد. حجت الاسلام حاجی صادقی در پایان با اشاره به اینکه مجلس انقلابی با تقویت مکتب قاسم سلیمانی محقق می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات جدی من این است که هرچه می‌توانید با روحیه‌ی حاج قاسم سلیمانی بمانید. اگر می‌خواهید مردم انتخاب درست انقلابی داشته باشند نگذارید روحیه‌ی مکتب حاج قاسم سلیمانی کمرنگ شود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما در حالی بر سر فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» حاضر شد که چند صباحی است فیلمبرداری بزرگترین مجموعه نمایشی کشور در شهداد کرمان آغاز شده است و حالا گروه به لوکیشنی در جزیره قشم آمده‌اند. سریالی که با سفر «سلمان» در دوران جوانی شروع کرد و حالا بعد از بیابان‌های شهداد کرمان به قشم رسیده است. این سریال در سه دوره تاریخی ایران باستان، بیزانس و رم جلوی دوربین می‌رود؛ در دو بخش کودکی سلمان تا رحلت پیامبر (ص) و بازگشت سلمان به مدائن طراحی شده است. «سلمان فارسی» از تولد تا ماجرای فتح ایران سریال می‌شود. سریال «سلمان فارسی» که جزو کارهای الف‌ویژه تلویزیون به‌شمار می‌رود تا ۵ سال تصویربرداری‌اش طول خواهد کشید.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/لرستان فرماندار مرکز لرستان از افزایش شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی خبر داد. وی ادامه داد: تاکنون در فرآیند انتخابات کمترین حاشیه و مشکل را در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی داشته‌ایم. طولابی با اشاره به اینکه در شهرستان خرم‌آباد ۳۰۱ شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده، افزود: از این تعداد ۱۸۵ شعبه ثابت و مابقی سیار است. فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه ۱۷۰ شعبه شهری و ۱۳۱ شعبه روستایی پیش‌بینی شده، اضافه کرد: افزایش شعبه خواهیم داشت که مردم به راحتی بتوانند پای صندوق‌های رای حاضر شوند و در انتخابات شرکت کنند. وی یادآور شد: همچنین ۶۱ شعبه اخذ رای برای شهرستان چگنی پیش‌بینی شده و درمجموع حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی ۳۶۲ شعبه دارد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عوامل سریال «سلمان فارسی» این روزها در جزیره قشم در حال تصویربرداری سریال هستند. عبدالعلی علی عسکری در بازدید از مراحل تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» در جزیره قشم، شخصیت این صحابه پیامبر را در ایجاد تمدن جدید اسلامی مؤثر توصیف و تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، نشان دادن شخصیت سلمان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به حرکت سریع ملت ایران در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی کمک خواهد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| محمد زادمهر، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه همایش اتحادیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با عنوان «ایران قدرتمند در گام دوم انقلاب» در روزهای ۱۱ تا ۱۴ بهمن در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات برگزار می‌شود، اظهار کرد: این همایش شامل سه بخش است. بخش سیاسی که برای تبیین راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین بررسی انتخابات مجلس برگزار می‌شود. در بخش دوم این همایش، مراسم گرامیداشت سی امین سال تشکیل اتحادیه جامعه اسلامی برگزار شده و در بخش سوم مراسم گرامیداشت شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت برگزار می‌شود. زادمهر همچنین درباره رویکرد این اتحادیه برای انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در تهران و شهرستان‌ها لیست انتخاباتی ارائه می‌کند. دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: دشمن برای دانشگاه و کشور برنامه دارد بنابراین ما در مرحله اول باید راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب را تبیین کرده و سنگر دانشگاه را در برابر دشمن حفظ کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، تصویربرداری بزرگ‌ترین مجموعه نمایشی ایران سریال «سلمان فارسی» امروز با حضور علی عسکری رئیس رسانه ملی آغاز شد. علی عسکری در بازدید از مراحل تصویربرداری سریال سلمان فارسی در جزیره قشم، شخصیت این «صحابه پیامبر (ص)» را در تأثیرگذاری در ایجاد تمدن جدید اسلامی مؤثر توصیف و تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، نشان دادن شخصیت سلمان فارسی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به حرکت سریع ملت ایران در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی کمک خواهد کرد. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبرها از معاونت سیما اینجادر حال تکمیل …
الفالف1 ساعت قبل
گروه فرهنگی الف، ۶ بهمن ۱۳۹۸، ۱۶:۱۷ ۳۹۸۱۱۰۶۱۲۵به گزارش فارس، تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» با حضور علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما در قشم کلید خورد. گروه تولید «سلمان فارسی» پس از فیلمبرداری بخش‌های مربوط به بیابان‌های کرمان راهی جزیره قشم می‌شوند تا با حضور رئیس رسانه ملی، سریال فاخر تلویزیون را رسما کلید بزنند. چندی پیش عبدالعلی علی‌عسکری رئیس رسانه ملی در بازدید سه ساعته از مراحل پیش تولید و کارگاه‌های سریال «سلمان فارسی»، این سریال را اثری ماندگار توصیف کرد. پیش از این حضور علیرضا شجاع‌نوری در نقش سلمان فارسی و فرهاد اصلانی در این سریال قطعی شده بود. میرباقری در سریال «سلمان فارسی» در سه دوره ایران باستان، بیزانس و صدر اسلام، زندگی سلمان فارسی را به تصویر می‌کشد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/یزد جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد بر نوآوری کمی و کیفی در فعالیت‌های رسانه‌ای چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد. «سیعد زارع» امروز یکشنبه ششم بهمن‌ماه در نشست کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در مرکز صدا و سیمای یزد برگزار شد، مشارکت در برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی را به عنوان بزرگترین جشن ملی کشورمان وظیفه دینی و اخلاقی همه مردم ایران زمین خواند. این مسئول با تاکید بر این که دشمنی امروز آمریکا بیش از هر زمانی به صورت علنی و آشکار قابل مشاهده است به طوری که رسما دست به ترور دولتی علیه کشورمان می‌زند، تبیین دساوردهای نظام و انقلاب اسلامی را در دشمنی با استکبار جهانی و دفاع از مظلومان خواستار شد. زارع در پایان نیز پیشنهاد کرد تا همانگونه دشمنان برای معاندی با ایران اسلامی علنا اتاق فکر راه‌اندازی کرده‌اند، رسانه‌های داخلی نیز برای بصیرت‌افزایی جامعه و مقابله به جنگ رسانه‌ای دشمن، اتاق فکر منسجمی داشته باشند. در این نشست هر کدام از اعضای کارگروه به بیان پیشنهادات و نظرات خود برای برگزاری باشکوه‌تر وی‍ژه برنامه‌های دهه فجر پرداختند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری گفت: باید چشم‌اندازهای آینده انقلاب در برنامه‌های دهه فجر برای مردم تبیین شود آینده‌ای درخشان در انتظار ماست و مقام معظم رهبری نوید آینده روشن را به مردم می‌دهند. حجت‌الاسلام نکونام بیان کرد: این وضعیت دشمن امروزی ما است که هر روز ضعیف‌تر می‌شود و در این شرایط دهه فجر را در داخل کشور برگزار می‌کنیم، به همین دلیل است که مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی پیام می‌دهد که چراغ امید روشن است و این راه با شتاب جلو می‌رود در این شرایط قطعا باید دهه فجر متفاوت نسبت به سال گذشته داشته باشیم. وی با بیان اینکه برای متفاوت بودن دهه فجر نکاتی را باید مدنظر قرار دهیم، تصریح کرد: در درجه اول باید برای مردمی اجرا شدن برنامه‌های دهه فجر برنامه‌ریزی کرد یعنی برنامه‌ها به گونه‌ای برگزار شوند که مسئولان پشت صحنه باشند و مساجد و محلات میدان‌دار این موضوع باشند، البته بارها و بارها این مسائل گفته شده اما هنوز اتفاقی در این راستا رخ نداده است. نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: دهه فجر فرصت تبیین است، گفتن‌های مکرر پیروزی‌ها انقلاب اسلامی لازم است، زیرا دشمن عکس آن‌را انجام می‌دهد و ذهن‌ها را از یأس و ناامیدی پر می‌کند اما باید برعکس آن عمل کنیم و امید به انقلاب را در میان مردم افزایش دهیم. نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: در برنامه‌های دهه فجر باید چشم‌اندازهای آینده انقلاب را برای مردم تبیین کنیم آینده‌ای درخشان در انتظار ماست و مقام معظم رهبری نوید آینده روشن را به مردم می‌دهند که وعده ایشان وعده خداست و قطعا تحقق پیدا خواهد کرد، انقلاب به فضل خداوند آینده درخشانی خواهد داشت و در آیات نیز به آن اشاره شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ۵۴ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در بیانیه پایانی نشست امسال خود با اشاره به شهادت سپهبد سلیمانی تأکید کردند، آمریکای جنایتکار دولت تروریستی و حامی تروریسم بین‌المللی به‌سرکردگی اسرائیل است. در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران پنجاه و چهارمین نشست اتحادیه با حضور انجمن‌های عضو در فضایی آکنده از صمیمیت و همکاری در مرکز اسلامی امام علی علیه السلام برگزار گردید و هیئت مدیره جدید با اکثریت قاطع آرا مصمم و استوار در راستای اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران انتخاب گردید. ما ضمن تقدیر از هوشمندی و بصیرت ملت عراق از اخراج نیروهای نظامی آمریکایی از منطقه حمایت خود را اعلام می‌داریم. بدون شک در این روزهای سخت بیش از هر زمان دیگری ایران عزیز نیازمند حضور فعال و سازنده ماست. در پایان از مرکز اسلامی امام علی علیه السلام وین در همکاری صمیمانه و همراهی صادقانه جهت برگزاری نشست تقدیر و تشکر می‌کنیم و توفیق روزافزون آن عزیزان را از خداوند متعال خواستاریم.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، عبدالهادی فقهی زاده ظهر امروز یکشنبه (۶ بهمن ماه) در نخستین نشست تشریح برنامه‌های بیست‌ و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که در اردیبهشت ماه سال ۹۹ برگزار می‌شود اظهار کرد: ‌این دوره از نمایشگاه از روزهای ۱۶ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۹۹ مصادف با ۱۱ ماه مبارک رمضان به مدت ۱۵ روز کامل برپا می‌شود. درصدد بودیم که این نمایشگاه زودتر از سال‌های گذشته یعنی تقریبا از روزهای آخر ماه شعبان برگزار شود اما به دلیل تلاقی نمایشگاه کتاب با نمایشگاه قرآن این زمان انتخاب شد. وی در ادامه با اشاره به شعار بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: شعار نمایشگاه «قرآن، کتاب رشد و رویش» خواهد بود. در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه حدود ۱۷ کشور حضور داشتند و امیدواریم امسال تعداد آنها بیشتر شود. با توجه به این که در سال‌های آینده زمان برپایی نمایشگاه قرآن و نمایشگاه کتاب هر ساله به هم نزدیک‌تر می‌شود در تلاش هستیم که با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایشگاه قرآن را به روزهای پایانی ماه شعبان نزدیک کنیم تا بتوانیم از این نمایشگاه در مدت زمان بیشتری بهره ببریم.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، فاطمه دانش یزدی در نشست ستاد بزرگداشت دهه فجر استان یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ارتباط با فعالیت کمیته بانوان و خانواده ستاد دهه فجر استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶ دستگاه و ۵ فرمانداری برنامه‌های خود را به کمیته بانوان و خانواده ستاد دهه فجر ارسال کرده‌اند. وی تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم صورت گرفته که بتوانیم برنامه‌ها را با بهترین کیفیت در سطح استان یزد انجام دهیم به ویژه اینکه برنامه‌های بسیار متنوعی برای اجرا در شهرستان‌های استان در نظر گرفته شده است. مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد افزود: در روز تکریم مادران و همسران شهدا، هفتمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت را در استان یزد برگزار می‌کنیم. وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های دهه فجر خاطرنشان کرد: این کارگروه‌ها هیچ تداخلی با برگزاری مردمی این مراسم‌ها ندارد و تنها در راستای مدیریت فعالیت‌ها، این کمیته‌ها تشکیل شده است. وی با تاکید بر اینکه سال گذشته مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در استان یزد رتبه سوم کشور را به دست آورد گفت: متاسفانه در این حوزه سال قبل در حوزه فضاسازی شهری نتوانستیم اقبال چندانی به دست آوریم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، اولین نشست خبری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که با حضور عبد الهادی فقیهی زاده معاون قرآنی و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با هدف تشریح برنامه‌های این رویداد بزرگ قرانی برگزار شد. در این نشست عبدالهادی فقیهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید پیرامون زمان و شعار برگزاری نمایشگاه قرآنی گفت: زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن شانزدهم اردیبهشت ماه سال ۹۹ به مدت ۱۵ روز خواهد بود این نمایشگاه با شعار «قرآن کتاب رشد و رویش» برگزار می‌شود. وی تداخل زمانی برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب و نمایشگاه بین المللی قرآن را عامل تحولات زمانی در برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن دانست و تاکید کرد: تداخل زمانی برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب و قرآن کریم سبب شد تا نمایشگاه قرآن با تاخیر سه روزه برگزار شود بدین ترتیب نمایشگاه در یازدهم رمضان برپا خواهد شد. فقیهی زاده اهداف برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را برشمرد و افزود: نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با هدف کاستن از گسستگی اجتماعی و فرهنگی و با درونمایه برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژگی خاص بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن را مورد بررسی قرار داد و تاکید کرد: بی شک ویژگی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن را کمیته ویژه کودک و نوجوان این حوزه باید دانست از آنجا که قرآن کتاب رشد و رویش است و می‌تواند سبک زندگی دینی را در کنار تقویت اعتماد عزت و اقتدار ملی به اجرا درآورد نقطه قابل تأمل و قابل توجهی است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، سی و هشت سال پیش شب ششم بهمن سال ۶۰ اتفاقی در نقطه‌ای از خطه سرسبز استان مازندران افتاد که در سرنوشت یک حکومت بسیار تاثیرگذار بود. در این ایثار و حماسه اسلامی مردم آمل ۴۱ شهید نثار کردند که با جستجو از اسامی و هویت این شهدا در بین آنان دانش‌آموز ۱۲ ساله، کارگر۵۰ ساله، بسیجی ۲۲ ساله، راننده ۴۰ ساله مشاهده می‌کنید. امسال مراسم گرامی‌داشت حماسه اسلامی ششم بهمن به‌صورت استانی و با حضور فرماندهان و رزمندگان، خانواده‌های شهدای حماسه، همایش استانی با سخنرانی استاندار مازندران و فرمانده وقت سردار شعبانی در مرکز استان برگزار شد. همچنین در شب ششم بهمن مراسم بزرگی با سخنرانی آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلی قدس آمل و با حضور حداکثری مردم شهیدپرور هزار سنگر به اجرا درآمد. محمدی گلپایگانی با بیان اینکه به برکت خون شهدا امروز جوانان پاک باخته‌ای حاضر هستند تا آخرین نفس برای حفظ نظام بجنگند و مقاومت کنند، تصریح کرد: شهدای حماسه ششم بهمن آمل همیشه زنده‌اند و در دل‌ها باقی می‌مانند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
سردار سلیمانی گفت: تلاش می‌شود که در سال ۹۹، برنامه ریزی‌های گسترده‌ای در جهت تقویت هر چه بیشتر ۵۴ هزار پایگاه بسیج در سراسر کشور صورت بگیرد تا بتوانیم به بهترین شکل شاهد تحقق اهداف انقلاب اسلامی باشیم. وی ادامه داد: بسیج برگرفته از انقلاب اسلامی و مردم است و رهبرمعظم انقلاب اسلامی در طول این چند دهه، اهمیت خاصی برای تقویت بسیج قائل بوده‌اند و این نشان می‌دهد که به مرور زمان باید شاهد گسترش تفکر بسیجی در سطح کشور باشیم. سردار سلیمانی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با فرماندهان سپاه‌های استانی و فرماندهان نواحی بسیج سراسر کشور اظهار داشت: تقویت پایگاه‌های بسیج محلات یکی از اولویت‌های اصلی سازمان بسیج مستضفعین محسوب می‌شود و تلاش می‌شود که در سال ۹۹، برنامه ریزی‌های گسترده‌ای در جهت تقویت هر چه بیشتر ۵۴ هزار پایگاه بسیج در سراسر کشور صورت بگیرد تا بتوانیم به بهترین شکل شاهد تحقق اهداف انقلاب اسلامی باشیم. رئیس سازمان بسیج مستضفعین افزود: بسیج کارنامه درخشانی در طول ۴۰ سال گذشته داشته است و تلاش ما بر این است که بتوانیم فعال‌تر و پویاتر از گذشته باشیم و بتوانیم تفکر بسیجی را رشد و گسترش دهیم و در این راه، فعالیت‌های پایگاه‌های مقاومت بسیج برایمان اهمیت زیادی دارد. وی تاکید کرد: تقویت پایگاه‌های بسیج در محلات باعث تحقق محله اسلامی می‌شود و پایگاه‌های بسیج می‌توانند در این راه، نقش آفرینی موثری داشته باشند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/سمنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از تدارک گسترده برای برگزاری ویژه برنامه‌هاو فعالیت‌های بزرگداشت ایام الله دهه فجر در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: تجلیل از مولفان و نویسندگان استان در دوسالانه کتاب استان و روستای دوستدار کتاب و …از جمله برنامه‌های استان در حوزه کتاب و فرهنگ مکتوب است. حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت ۶بهمن‌ماه اظهار کرد: برگزاری جشنواره فیلم فجر و نیز اکران چهار فیلم با موضوع آسیب‌های اجتماعی و سبک زندگی ایرانی اسلامی، برگزاری دوسالانه کتاب استان سمنان، برپایی جشن انقلاب در مساجد و برپایی نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری از مهمترین برنامه‌های این اداره کل در ایام الله دهه فجر امسال است. فضیلت در ادامه تجلیل از خادمان و مروجان کتاب و کتابخوانی، تجلیل از مولفان و نویسندگان در قالب دو سالانه کتاب و طرح‌های پایتخت کتاب و روستای دوستدار کتاب را از مهمترین برنامه‌های معاونت فرهنگی و رسانه‌ای برشمرد و اظهار کرد: معاونت امور هنری و رسانه‌ای نیز برگزاری جشنواره فیلم فجر، اجرای صحنه‌ای موسیقی توسط آموزشگاههای آزاد، برنامه‌ای در خصوص سفال و سرامیک سمنان با مشارکت شهرداری را به عنوان مهمترین برنامه‌ها در دستور برگزاری دارد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان نیز امسال با دو عنوان برنامه شامل رونمایی و اکران چهار عنوان فیلم با موضوع آسیب‌های اجتماعی و سبک زندگی ایرانی اسلامی و تجلیل از مروجان فرهنگ عمومی را در برگزاری ویژهبرنامه‌های دهه فجر مشارکت دارد. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان غربی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: دستاوردهای انقلاب به وضوح تبیین شود. حجت الاسلام سید مهدی قریشی امروز ششم بهمن ماه در جلسه هماهنگی برنامه‌های ایام الله دهه فجر که در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، افزود: باتوجه به تلاش دشمن برای شبه افکنی دربین جامعه، اساس برنامه‌های دهه فجر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی باشد. وی باتاکید بر اینکه دشمن باتبلیغات درپی تطهیر کردن رژیم شاهنشاهی است، اظهار کرد: لازمه مقابله با این تفرقه تببین درست انقلاب و نمایش دستاوردهای ۴۱ ساله انقلاب اسلامی در جامعه است. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: بیشتربرنامه‌ها باسبقه مردمی و بارویکرد بیانیه گام دوم انقلاب برگزار خواهندشد. بخشایی یاد آور شد: در ۱۲ بهمن ماه امسال همزمان با آغاز دهه فجر زنگ انقلاب در مدرسه شاهد نرجس ارومیه باحضور مقامات عالی استان نواخته خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی، برگزاری مسابقات ورزشی، مراسم بزرگداشت همکاران، آگاهی بخشی‌های حقیقی و حقوقی، بازدید از زندان‌های استان در دهه فجر، مرخصی ویژه به زندانیان و یادبود شهدای مقاومت و حوادث بعد از آن از جمله برنامه‌های دهه فجر است گفت: دهه فجر امسال به دلیل ورود به گام دوم انقلاب دارای اهمیت بسیار زیادی است. ‌وحدانی‌نیا با اشاره به وجود شورای حل اختلاف ویژه زندان‌ها افزود: امسال تا پایان آذر ۱۵۳ فقره پرونده در شورای حل اختلاف ویژه زندان مختومه شده است و ۵ هزار و ۶۰۳ پرونده منجر به صلح و سازش شده است. وی مهمترین وظیفه دادگستری براساس اصل ۱۵۶، رسیدگی به شکایات است اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد ابلاغ‌هایی که از سوی دادگستری صورت می‌گیرد الکترونیکی است که منجر به کاهش زمان و حفظ حریم شخصی اشخاص می‌شود. وحدانی‌نیا از طرح قاضی مدرسه و هر مسجد یک حقوقدان خبر داد و افزود: طرح قاضی مدرسه و هر مسجد یک حقوقدان از دیگر برنامه‌های دادگستری استان است که با هدف اصلاح، انزار و هشدار وکاهش جرم‌ها ایجاد شده و در حوزه شورای حل اختلاف با نگاه آشتی دادن و صلح و سازش جلسات زیادی برگزار شده است. وحدانی‌نیا از گواهی عدم سوء پیشنیه به صورت الکترونیکی خبر داد و افزود: در حال حاضر امکان مشاهده ابلاغیه بر روی تلفن همراه اشخاص و گواهی عدم سوء پیشینه به صورت الکترونیکی فراهم شده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به ارائه لیست مستقل برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی این اتحادیه گفت: این تشکل دانشجویی شاخه دانشجویی هیچ گروه و حزبی نیست. بخش سیاسی که برای تبیین راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین بررسی انتخابات مجلس برگزار می‌شود. در بخش دوم این همایش، مراسم گرامیداشت سی امین سال تشکیل اتحادیه جامعه اسلامی برگزار شده و در بخش سوم مراسم گرامیداشت شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت برگزار می‌شود. زادمهر همچنین درباره رویکرد این اتحادیه برای انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در تهران و شهرستان‌ها لیست انتخاباتی ارائه می‌کند. دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: دشمن برای دانشگاه و کشور برنامه دارد بنابراین ما در مرحله اول باید راهبردهای بیانیه گام دوم انقلاب را تبیین کرده و سنگر دانشگاه را در برابر دشمن حفظ کنیم.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
وی افزود: پس از تصویب فرایند وحدت و شیوه رسیدن به نامزدهای اصلح، با ایجاد ۶ کمیته تدوین شاخص‌ها، تطبیق شاخص‌ها با نامزدها، داوری، انصراف، شهرستان‌ها و پشتیبانی و اجرایی و با فراخوان نامزدهای تایید صلاحیت شده، نسبت به توجیه ۵۰ نفر از نامزدهایی که رزومه، مشخصات و سوابق خود را به دبیرخانه این شورا ارسال نموده بودند، اقدام کرد، از روز گذشته توانمندی‌های ۴۰ نفری که فرایند را پذیرفته و میثاق‌نامه را امضاکرده‌اند، مورد بررسی و تطبیق با شاخص‌های تدوین شده قرار گرفته است. ترقی بیان کرد: جوانگرایی، انقلابی و کارآمد بودن نامزدها در این ارزیابی مورد توجه ویژه قرارگرفته و تلاش می‌شود افرادی که در تراز گام دوم انقلاب بوده و دارای ویژگی‌های مورد نظر مقام معظم رهبری هستند، طبق امتیازبندی دقیق پالایش شوند. نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی با اشاره به ضرورت وحدت نیروهای انقلاب، تصریح کرد: شورای ائتلاف امروز فراگیرترین ائتلاف نیروهای انقلاب در خراسان رضوی بوده و با تشکیل مجمع عمومی آن، این فراگیری گسترده‌تر و وسیع‌تر خواهد شد، زیرا نامزدهای لیست نهایی مشهد در آن مجمع که متشکل از بالغ بر ۳۰۰ نفر از اعضای فعال سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در حوزه‌ها، دانشگاه‌ها، مساجد و حاشیه شهر و روستا اعم از علما، جوانان و زنان فرهیخته هستند، تعیین خواهند شد. وی ضمن دعوت از مردم متدین و شهیدپرور استان خراسان رضوی به مشارکت گسترده و همراه بابصیرت در انتخابات پیش رو، بیان کرد: تنها راه خروج کشور از تنگناها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی کنونی انتخاب درست و الهام گرفته از مکتب شهید سلیمانی‌ها است. ترقی گفت: مردم خراسان رضوی همیشه در عمل به هدایت‌های امام و رهبری پیشگام و پیشرو بوده‌اند و این بار نیز اثبات خواهند کرد که با حضور گسترده، مسئولانه و آگاهانه، نمایندگانی را به مجلس خواهند فرستاد که افتخار پایتخت معنوی جهان اسلام بوده و یاور ولایت و تجلی فضائل مردم باشند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، ۵۴ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در بیانیه پایانی نشست امسال خود با اشاره به شهادت سپهبدسلیمانی تاکید کردند، آمریکای جنایتکار دولت تروریستی و حامی تروریسم بین المللی به سرکردگی اسرائیل است. در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران پنجاه و چهارمین نشست اتحادیه با حضور انجمن‌های عضو در فضایی آکنده از صمیمیت و همکاری در مرکز اسلامی امام علی علیه السلام برگزار گردید و هیات مدیره جدید با اکثریت قاطع آرا مصمم و استوار در راستای اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران انتخاب گردید. ما ضمن تقدیر از هوشمندی و بصیرت ملت عراق از اخراج نیروهای نظامی آمریکایی از منطقه حمایت خود را اعلام می‌داریم. بدون شک در این روزهای سخت بیش از هر زمان دیگری ایران عزیز نیازمند حضور فعال و سازنده ماست. در پایان از مرکز اسلامی امام علی علیه السلام وین در همکاری صمیمانه و همراهی صادقانه جهت برگزاری نشست تقدیر و تشکر می‌کنیم و توفیق روزافزون آن عزیزان را از خداوند متعال خواستاریم.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت الاسلام علی شکری بعد از ظهر امروز در دومین جلسه کمیته قرآنی ستاد دهه فجر استان سمنان اظهار داشت: برنامه‌های قرآنی در کنار دیگر برنامه‌های فرهنگی، هنری در طول ایام الله دهه فجر امسال برگزار می‌شود. وی گفت: امسال ۱۰۰ عنوان برنامه قرآنی و عترت به مناسبت دهه فجر در سطح استان سمنان برنامه‌ریزی شده است. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بیان کرد: آموزش قرآن به نسل جوان و‌ نوجوان امروز باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان افزود: با بزرگداشت یاد و خاطره سردار پرافتخار اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی ختم قرآن تا پایان ایام الله دهه فجر در روز بیستم و دوم بهمن ماه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی است که در سطح استان سمنان اجرا می‌شود. حجت الاسلام شکری عنوان کرد: محافل قرآنی در دانشگاه‌ها و مدارس سراسر استان سمنان در طول دهه فجر امسال برپا می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با فضاسازی ۴۰ مرکز خود در استان به استقبال ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی رفته تا کودکان و نوجوانان نیز با شور و شوق در جشن پیروزی انقلاب سهیم شوند. سهیلا شیخی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کانون پرورش فکری در ایام دهه فجر امسال برای برگزاری ۲۰۰ ویژه برنامه متنوع فرهنگی، هنری و ادبی برنامه‌ریزی کرده و در این ایام مرکز شماره چهار کانون پرورش فکری سنندج، کانون زبان ایران شعبه سنندج و مرکز فرهنگی هنری شماره ۵ در فرجه سنندج نیز افتتاح می‌شود. مدیرکل کانون پرورش فکری کردستان یادآورشد: گام دوم انقلاب هفت بند دارد که امید است با توجه بیشتر به آن، مردم را با آن همراه و ترفندهای دشمن را خنثی کنیم. در حال حاضر ۴۰ هزار کودک و نوجوان در سطح استان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که در ۲۰ مرکز ثابت و چهار کتابخانه سیار روستایی آموزش می‌بینند. برچسب‌هاکردستان کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان ادبیات کودک و نوجوان گام دوم انقلاب
ایرناایرنا3 ساعت قبل
عبدالهادی فقهی زاده روز یکشنبه در نخستین نشست خبری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به بیان اهداف و برنامه‌های این رویداد بزرگ قرآنی پرداخت. اهداف نمایشگاه برگرفته از بیانیه گام دوم انقلابرییس بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هدف از فعالیت این کمیته ویژه را کاستن از گسست‌های اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت: اهداف نمایشگاه بیست و هشتم برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب است و در کمیته‌های مختلف به جوانب آن می‌پردازیم. وی یکی از مشکلات برگزاری بخش بین‌الملل را کمبود منابع اعتباری دانست و گفت: ما برای ۲۲ کشور دعوت نامه می‌فرستیم. وی در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره کاهش میهمانان خارجی نمایشگاه قرآن، گفت: یکی از این مشکلات مانع فرهنگی است. نمایشگاه بیست و هفتم با کیفیت خوبی برگزار شدفقهی زاده اضافه کرد: اعتبارات و هزینه‌های نمایشگاه در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته تقلیل داشته ولی نمایشگاه بیست و هفتم را با کمیت و کیفیت بیشتری برگزار کردیم.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، غلامعلی عبدالرحیمی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر در شهرستان کاشان اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ برنامه در شهرستان کاشان توسط ۱۶ کارگروه در ایام‌الله دهه فجر اجرا می‌شود. وی ضمن اشاره به غبارروبی و تجدید پیمان با بنیان‌گذار انقلاب اسلامی توسط بسیجیان شهرستان کاشان در ۱۰ بهمن افزود: آیین بزرگداشت ورود امام (ره) به میهن اسلامی در ۱۲ بهمن ساعت هشت صبح برگزار می‌شود و زنگ انقلاب اسلامی نیز در این روز در مدارس کاشان به صدا در می‌آید. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان ضمن اشاره به غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای همزمان با سراسر کشور ابراز داشت: در ایام‌الله دهه فجر اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان میزبان مسابقات استانی والیبال نشسته زنان و مردان و مسابقات استانی فوتسال جانبازان است. عبدالرحیمی از برپایی نمایشگاه دهه فجر به همت کانون فرهنگی شاهد خبر داد و تصریح کرد: برپایی غرفه فرهنگی در گلزار شهدا، تجلیل از قاریان برتری کارگری و برگزاری ۴۱ محفل قرآنی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که توسط کارگروه‌های ۱۶گانه ایام‌الله دهه فجر در کاشان برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه گام دوم انقلاب در بیش از ۳۰ مسجد شاخص شهرستان کاشان تبیین می‌شود، تاکید کرد: برگزاری هفته فیلم و عکس، کارگاه خوشنویسی «مشق فجر»، برگزاری هفته قرآن و عترت از ۱۹ تا ۲۵ بهمن و نکوداشت مادر شهدا نیز از دیگر برنامه‌های شاخص ایام‌الله دهه فجر است.

به انتهای لیست رسیدید