گذشت

گذشت

تسنیمتسنیم34 دقیقه قبل
وی افزود: وضعیت دانشگاه کردستان و آموزش عالی خود را با استان‌هایی مانند تهران و اصفهان مقایسه نمی‌کنیم اما با قیاس استان‌های همجوار متوجه می‌شویم که بازنگری در توسعه آموزش عالی کردستان حق مردم است. استاندار کردستان خاطرنشان کرد: انتظار داریم به استانی همچون کردستان با یک دانشگاه دولتی، با دید عدالت‌محور مجوز دانشگاه صنعتی داده شود. وی تصریح کرد: توقع مردم از مسئولان کشوری، توجه به جبران عقب ماندگی‌های این استان است. وی با بیان اینکه حاضریم برای توسعه آموزش عالی استان بخشی از هزینه را بپذیزیم، اظهار کرد: در قبال توسعه آموزش عالی استان کردستان و ارائه مجوز از سوی وزارت علوم، ما آن را پیگیری خواهیم کرد. استاندار کردستان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدوارم سفر امروز اخبار خوشی را برای مردم داشته باشد و چشم‌انتظار توجه و جهش مثال‌زدنی در حوزه آموزش عالی استان کردستان هستیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴45 دقیقه قبل
صدها نفر در ایالت کشمیر هند با به چالش کشیدن مقررات حکومت نظامی و دیگر محدودیت‌ها، در شهر سرینگر به برگزاری تظاهرات علیه هند و شرایط ویژه‌ای که علیه این منطقه اعمال شده پرداختند. بر اساس گزارش رسانه‌های کشمیری، در این تظاهرات که روز گذشته در منطقه سورا برگزار شد حدود ۱۰۰۰ نفر مشارکت داشتند. نیروهای هندی برای متفرق کردن تظاهرات اقدام به شلیک گلوله و گاز اشک‌آور کرده که پس از این اقدام، درگیری شدیدی میان تظاهرات کنندگان و نیروهای نظامی هند روی داد. در پی این درگیری و اقدامات خشونت بار نیروهای هندی، چندین نفر از تظاهرات کنندگان مجروح شدند و بر اساس گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی دست کم چشمان یکی از تظاهرات کنندگان خونریزی کرده و گردن یکی دیگر نیز با آسیب دیدگی مواجه شد. بعد از گذشت ۲۰ روز از حکومت نظامی در کشمیر همچنان سرویس مخابرات و اینترنت در این سرزمین قطع است و به خبرنگاران اجازه ورود به مناطق حساس داده نمی‌شود.
فارسفارس46 دقیقه قبل
مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان اضافه کرد: در اردیبهشت ماه سال گذشته، طبق قرارداد مکتوب بین معاون آموزش ابتدایی وقت ناحیه ۲، کارشناسان آموزشی و هیأت امنا و نماینده والدین مدرسه پورمیدانی، آموزش و پرورش ناحیه ۲ متعهد به ساخت مدرسه جدید در محل مدرسه پورمیدانی توسط خیر و تحویل به آ‌نها شد. مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان خاطرنشان کرد: در بازدید از مدرسه تازه‌ساز، تقریبا ۹۰ درصد پروژه تکمیل شده و این مدرسه برای مهر ماه قابل بهره‌برداری است. وی گفت: عدم توجه آموزش و پرورش به تعهد خود نسبت به تحویل مدرسه پورمیدانی پس از بازسازی به دانش‌آموزان سابق این مدرسه، موضوعی است که مورد پیگیری هسته مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان قرار گرفت. مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان بیان کرد: با توجه به فرسودگی مدرسه آزاد همدانی و مدرسه ابتدایی پسرانه‌ و مدرسه علامه طباطبایی، این مدارس نیز امسال باید برای تخریب و بازسازی آماده شوند. مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان خاطرنشان کرد: تربیت دانش‌آموزان ابتدایی که به نوعی تربیت پایه‌ای در آموزش و پرورش تلقی می‌شود، مهمتر از فضای آموزشی پسران دبیرستانی نیست؟!
فارسفارس47 دقیقه قبل
مردم شهر سرینگر ایالت کشمیر هند بدون توجه به مقررات حکومت نظامی و دیگر محدودیت‌ها، تظاهرات برگزار کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها نفر در ایالت کشمیر هند با به چالش کشیدن مقررات حکومت نظامی و دیگر محدودیت‌ها، در شهر سرینگر به برگزاری تظاهرات علیه هند و شرایط ویژه‌ای که علیه این منطقه اعمال شده پرداختند. بر اساس گزارش رسانه‌های کشمیری، در این تظاهرات که روز گذشته در منطقه سورا برگزار شد حدود ۱۰۰۰ نفر مشارکت داشتند. نیروهای هندی برای متفرق کردن تظاهرات اقدام به شلیک گلوله و گاز اشک‌آور کرده که پس از این اقدام، درگیری شدیدی میان تظاهرات کنندگان و نیروهای نظامی هند روی داد. در پی این درگیری و اقدامات خشونت بار نیروهای هندی، چندین نفر از تظاهرات کنندگان مجروح شدند و بر اساس گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی دست کم چشمان یکی از تظاهرات کنندگان خونریزی کرده و گردن یکی دیگر نیز با آسیب دیدگی مواجه شد.
دینودینو54 دقیقه قبل
به آخرین ماه فصل تابستان رسیدیم و در این مطلب فال نیمه اول شهریور را در اختیارتان قرار خواهیم داد. فال این نیمه به برنامه ریزی دقیق‌تر در شروع هر ماه تاکید دارد و شما را به این سمت تشویق خواهد کرد. فال نیمه اول شهریورمتولدین ماه فروردیناین روزها بسیار مایوس هستید و شرایط زندگی را با نا امیدی برای خود سخت‌تر کرده‌اید. فال نیمه اول شهریور خبرهای خوبی در زمینه روابط عاشقانه برایتان دارد. فال نیمه اول شهریور توصیه می‌کند که به مسافرت‌های دوستانه نه نگویید.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی، حسین شیرزاد گفت: از ابتدای سالجاری زراعی تاکنون بیش از ۲میلیون و ۵۰۰ هزارتن محصول گندم از۲۹ استان کشور توسط شبکه تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بصورت تضمینی، مباشرتی از کشاورزان خریداری شده است. رییس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: استان خوزستان با ظرفیت¬های ممتاز خود بیش از ۹۰۰هزار تن گندم خریداری کرده که رکورد ملی محسوب می‌شود. این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: شبکه تعاونیها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت عظیم مردمی و وجود زیر ساخت‌های مناسب هر ساله اقدام به خرید محصول راهبردی گندم می‌کند که خوشبختانه در سالجاری از مجموع ۷میلیون و ۴۰۰هزار تن گندم خریداری شده تاکنون میزان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن خرید این محصول متعلق به شبکه تعاونیها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی است. شیرزاد افزود: با توجه به سیل اخیر که استانهای خورستان، کرمانشاه، لرستان و فارس درگیر آن بودند با تدابیر اتخاذ شده، شبکه تحت پوشش سازمان توانسته است در خرید محصول گندم نسبت به سال زراعی گذشته عملکرد چشمگیری داشته باشد. مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان اظهار امیدواری کرد تا پایان سال زراعی جاری، خرید گندم توسط شبکه تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با توجه به سرجمع محصول خریداری شده، از افزایش مطلوبی برخوردار باشد.
روزنوروزنو1 ساعت قبل
سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی در این باره گفت: دو تیم شناخت بسیار کاملی از یکدیگر دارند. گواردیولا با اشاره به دیدار اخیر تیمش مقابل تاتنهام یادآور شد: واکنش ژسوس به گلش و اتفاقات پس از آن در بازی مقابل تاتنهام طبیعی بود. واکنش بازیکنان تاتنهام به خوبی نشان می‌داد حتی آن‌ها هم متوجه نشدند چرا گل مردود اعلام شده است. وی در ادامه ضمن تمجید از داوید سیلوا تصریح کرد: داوید سیلوا فرد فوق‌العاده‌ای است و تجربه زیادی دارد. بحث فقط کیفیت او نیست بلکه داوید سیلوا در تمرینات هم روحیه پیروزی طلبی کم‌نظیری دارد.

جانشین البغدادی اداره داعش را بر عهده می‌گیرد

5+
ایمناایمنا1 ساعت قبل
نودنود1 ساعت قبل
بازیکنان دعوت شده به این مراسم هم به خاطر مسائل مالی ۳۰ دقیقه پشت درهای سالن برگزاری مراسم معطل شدند. بازیکنان دعوت شده به این مراسم به خاطر ناهماهنگی به وجود آمده بر سر مسائل مالی سالن حدود ۳۰ دقیقه پشت درهای سالن معطل شدند. گابریل کالدرون به تنهایی در مراسم حضور پیدا کرد و مترجمی همراه او نبود. ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که شایعه استعفای او این روزها بسیار شنیده می‌شود در این مراسم حضور دارد. اعضای باشگاه سپاهان به خاطر اینکه بازی تیمشان برابر شاهین به خاطر مشکلات ورزشگاه بوشهر به تعویق افتاد، در این مراسم حضور ندارند.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
تیم فولاد در اولین هفته رقابت‌ها برابر نفت آبادان در خانه شکست خورد. محمد قاسمی نژاد هافبک تیم فولاد خوزستان پس از باخت تیمش در دربی برابر صنعت نفت، در گفت و گو با خبرنگار ما درباره بازی گفت: به نظر من ۱۵-۲۰ دقیقه ابتدایی را بد شروع کردیم و با گذشت زمان وضعیت بهتری پیدا کردیم. از فرصت هایمان استفاده نکردیم، گل بدی خوردیم و فکر می‌کنم در تاریخ لیگ مثل این گل نداشته‌ایم اما خب این باخت باید برای ما تلنگری باشد تا در ادامه کار بتوانیم جبران کنیم. هفته آینده نیز با انگیزه و برای پیروزی برابر استقلال ظاهر خواهیم شد تا سه امتیاز را بگیریم و بتوانیم دل هواداران را شاد کنیم. گفتنی است قرمزهای اهواز در بازی بعد خود باید در ورزشگاه ازادی تهران به مصاف استقلال تهران بروند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مریوان، چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با حضور هنرمندان عرصه تئاتر خیابانی داخل و خارج از کشور، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم هنردوست مریوان ساعت ۱۸:۳۰ با اجرای کارناوال از میدان امام شافعی به سمت پارک شانو آغاز شد. در برنامه‌های شادپیمایی (کارناوال) گروه‌های نمایشی شرکت‌کننده در جشنواره با لباس‌های اجرا، عروسک‌های غول‌پیکر، عروسک‌های بومی با لباس کردی، لری، آذری و جنوبی و حاج فیروزها در مسیر مشخص شده حرکت می‌کنند. حال با گذشت ۱۴ سال از برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در قالب بین‌المللی، اکنون این رویدادفرهنگی وهنری به خوبی در میان مردم اعم از داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از فستیوال‌های ارزشمند و پرمخاطب شناخته شده است. اجرای «هه لپه رکی» توسط گروهی از مریوان، اجرای برنامه‌های نمایشی توسط گروه آیینی گیلان و اجرای رقص آیینی جنوبی توسط گروهی از زاهدان در ایستگاه‌های مسیر تدارک دیده شده است. این شادپیمایی با برش کیک تولد چهاردهمین دوره این رویداد و اجرای نمایش «بل ۲۱۴» برگزیده جشنواره شرهانی با موضوع دفاع مقدس در پارک شانو همراه است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
راننده تاورکرین خیلی مسئولیت دارد، چند تا کارگر می‌بری و کوچکترین خطایی ممکن است به قیمت جان یک نفر تمام شود. در سال‌های اخیر یکی از حوادثی که ممکن است در کار ساخت‌وساز برج‌ها رخ بدهد، سقوط یا شکستن تاورکرین‌ها است. خیلی از کارفرماها ترجیح می‌دهند از آنها استفاده کنند چون با یک و نیم‌میلیون حقوق و بدون بیمه برای‌شان کار می‌کنند. آن روز کار تاورکرین تمام شده بود و چون من در کار مونتاژ قطعاتش هم هستم، رفته بودم که این کار را انجام دهم. تا یکی از ما به پایین برسد یکی از چرخ‌ها درآمد و تاورکرین سقوط کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
دولت با گذشت ۵ ماه از سال به تعهدات خود برای تأمین قیر رایگان عمل نکرده استنماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه با گذشت حدود ۵ ماه از سال ۹۸، دولت هنوز مقدار ناچیزی از تعهدات خود برای توزیع قیر رایگان را عملیاتی نکرده و این مسئله عملا موجب توقف پروژه‌های عمرانی در شهرستان‌ها شده است. اعتبارات عمرانی دستگاه‌ها برای تأمین بودجه قیر رایگان کافی نیستوی گفت: متأسفانه در آیین نامه دولت برای ارائه قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی، محل تأمین بودجه مربوطه را اعتبارات عمرانی دستگاه‌ها قرار داده است که این مسئله موجب شده که عملا بودجه‌ای برای تأمین باقی نماند، بنابر این اعتبار عمرانی دستگاه کفاف تأمین قیر را نمی‌دهد. علوی ادامه داد: از طرف دیگر دولت در آیین نامه مذکور عملا سقف تعهدات خود برای ارائه قیر رایگان را تا سقف ۲ هزار میلیارد تومان تعیین کرده، این در حالی است که دولت بر اساس قانون بودجه می‌بایست تا سقف ۶ هزار میلیارد تومان قیر رایگان ارائه کند. تلاش مجلس برای اصلاح قانون فعلی توزیع قیر رایگان/ در طرح جدید دولت مکلف به توزیع ۴ میلیون تن قیر رایگان می‌شوداین نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به تلاش مجلس به ویژه کمیسیون‌های عمران و برنامه و بودجه برای اصلاح قانون فعلی توزیع قیر رایگان در سال ۹۸، گفت: مجلس به دنبال آن است که در اصلاحیه قانون، تناژ به عنوان مبنا برای توزیع قیر رایگان، تعیین شود یعنی در طرح اصلاحی دولت مکلف به توزیع ۴ تا ۶ میلیون تن قیر رایگان شود. نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: دولت باید هر چه سریع‌تر با همکاری مجلس روند توزیع قیر رایگان را تسریع ببخشد تا پروژه‌های عمرانی عملا از توقف عملکردی خارج شوند.
جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
فرشید اسماعیلی معتقد است: من هرگز به داوری اعتراض نمی‌کنم ولی این صحنه یک کارت قرمز نه، دو کارت قرمز داشت. معنی تکل خشن همین صحنه می‌شود دیگر، البته من جایگیری داور را ندیدم و شاید ایشان دقیق صحنه را ندید. در آن لحظه واقعا فکر کردم رباط صلیبی ام پاره شد. واقعا در آن لحظه مطمئن بودم رباط صلیبی ام رفته است، واقعا نمی‌دانم، پایم ورم شدید دارد و باید ببینم چه اتفاقی می‌افتد. در مورد بازگشت من به تمرینات و حضور در بازی با فولاد پزشکان تصمیم می‌گیرند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
مالیات بر ارزش افزوده، یکی از انواع مالیات‌هایی است که دولت از مردم (مصرف‌کنندگان) دریافت می‌کند. پر واضح است که وجود قوانین مالیاتی، برای رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه ضرورت دارد. در ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، تمامی کالاها و خدمات ارائه شده که جزو مصارف ضروری و نیازهای اساسی افراد می‌باشند از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده و در نتیجه عاملان این رشته فعالیت‌ها مکلف به دریافت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی‌باشند. بر اساس بند ۱۱ ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، خدمات بانکی و اعتباری بانک‎‌‌ها، موسسات تعاونی‌های اعتباری و صندوق‌های قرض‌الحسنه مجاز و صندوق تعاون، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. در ادامه و برای روشن‌تر شدن موضوع برخی از نقش‌های مهم بیمه که لزوم معاف کردن بیمه از پرداخت مالیات برارزش افزوده را نمایان می‌کند، بیان می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از اخلال‌گران عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد در حال برگزاری است. اعتمادآنلاین| چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از اخلال‌گران عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به صورت علنی در حال برگزاری است. شما چند سال مشغول بودید؟ متهم ابرازه ادامه داد: من از تاریخ ۱٫۱۰٫۸۷ مشغول شدم و کارمند بودم. متهم دولابی در دفاع از خود افزود: بحث ۱۹۰۰ تن مربوط به علیرضا یاوری است که من اسم او را نشنیده بودم. قاضی مسعودی مقام از وکیل متهم دولابی خواست دفاعیات خود را مطرح کند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
بازیکنان دعوت شده به این مراسم هم به خاطر مسائل مالی ۳۰ دقیقه پشت درهای سالن برگزاری مراسم معطل شدند. بازیکنان دعوت شده به این مراسم به خاطر ناهماهنگی به وجود آمده بر سر مسائل مالی سالن حدود ۳۰ دقیقه پشت درهای سالن معطل شدند. گابریل کالدرون به تنهایی در مراسم حضور پیدا کرد و مترجمی همراه او نبود. ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که شایعه استعفای او این روزها بسیار شنیده می‌شود در این مراسم حضور دارد. اعضای باشگاه سپاهان به خاطر اینکه بازی تیمشان برابر شاهین به خاطر مشکلات ورزشگاه بوشهر به تعویق افتاد، در این مراسم حضور ندارند.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
نگاهی البته منفی به همه آنچه که از ابتدای هفته گذشته در جریان اعتراض به فیلم کشتن سگ‌ها در تهران گذشت. هفته گذشته و در پی انتشار یک فیلم در فضای مجازی، شهرداری تهران هدف واکنش‌هایی با موضوع تکراری به نام «سگ‌کشی» قرار گرفت. شهرداری تهران مساله عقیم‌سازی را با روش مناقصه در اختیار پیمانکاران قرار می‌دهد. آنچه مسلم است انجمن یا سمنی با عنوان حمایت از حقوق سگ‏‌ها در ایران ثبت قانونی نشده است. بنابراین حامیان حقوق سگ ‏ها که بارها دست به اعتراضات و تجمعات خیابانی زده ‏اند تا‌کنون اقدامی برای فعالیت قانونی خود انجام نداده ‏اند؛ به همین دلیل مشخص نیست چه کسانی اعضای واقعی هستند و به عنوان حامی حقوق سگ ‏ها فعالیت می‌‏کنند.

نامه پژمان‌فر به رئیس قوه قضائیه درباره واگذاری «ایران ایرتور»: اسناد و مدارک واگذاری صوری بود / به فرض محال که قیمت ۳۴ میلیاردی صحیح بوده، چرا سازمان خصوصی سازی در زمان واگذاری دوم در سال ۱۳۹۴ آن را مجدد ارزشیابی نکرد؟ / این شرکت در سال ۱۳۹۴، حدود ۹۰ میلیون دلار به بیت المال بدهکار بود؛ اکنون آن را قسط بندی کرده و می‌خواهند با قیمت دلار در همان سال بپردازند؛ چرا قیمت دلار به روز محاسبه نمی‌شود؟ / در حال حاضر درآمد‌های میلیاردی ایران ایرتور به حساب آژانسی در تبریز واریز، اما بدهی‌هایش در حساب خودش ثبت می‌شود؛ یعنی اگر مالک اعلام ورشکستگی کند، درآمدهایش قبلا خارج شده و بدهی‌هایش را باید کارکنانش بپردازند

انتخابانتخاب2 ساعت قبل
نماینده مشهد در مجلس نامه‌ای شامل جزئیات واگذاری شرکت هواپیمایی «ایران ایرتور» خطاب به آیت‌الله رئیسی نوشت. به گزارش فارس، نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله رئیسی درباره واگذاری شرکت هواپیمایی «ایران ایرتور» توضیحاتی به رئیس قوه قضائیه ارائه کرد. به استحضار می‌رساند در واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به بخش خصوصی (آقای مجید شکاری بیرق) تخلفات محرزی به شرح ذیل صورت پذیرفته که رسیدگی به آن از طریق دستور دادستان محترم در شعبه نهم بازپرسی در حال پیگیری می‌باشد. ۲-به فرض محال این که قیمت گذاری شرکت صحیح بوده است چرا سازمان خصوصی سازی در زمان واگذاری دوم (سال ۱۳۹۴) ایران ایرتور را مجدد ارزشیابی نکرده و به همان قیمت قبلی آن را واگذار نموده است. ۵- تخلف دیگر سازمان خصوصی سازی عدم نظارت آن بر روند پس از واگذاری شرکت بوده و به نحوی که در حال حاضر درآمد‌های میلیاردی ایران ایرتور به حساب آژانسی در تبریز واریز شده در حالی که بدهی‌هایش در حساب خودش ثبت می‌گردد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما از هلدینگ خلیج فارس، با گذشت حدود ۷۵ روز از اعمال تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه صنعت پتروشیمی ایران، رکورد تولید محصول پرطرفدار و استراتژیک PET در صنایع پتروشیمی کشور شکسته شد. براساس آمار‌های ارائه شده از ابتدای سال‌جاری تاکنون، متوسط تولید گرید‌های مختلف PET بطری و نساجی، در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است. هم اکنون موجودی انباشته محصولات PET نساجی و بطری بالغ بر ۶۵ هزار تن رسیده و همزمان با افزایش موجودی انبار‌ها و فروکش کردن تقاضای تابستانی، برنامه ریزی برای از سرگیری صادرات PET بطری آغاز شده است. در این راستا، دفتر توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی مجوزی برای صادرات تک محموله PET صادر کرده که بدین ترتیب پس از حدود شانزده ماه صادرات این محصول پلیمری ایران دوباره از سر گرفته می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
سالار درخشانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان، اظهار داشت: در پی تماس تلفنی پاسگاه هنگ مرزی مریوان با مرکز آتش‌نشانی، بخش عظیمی از جنگل‌های اطراف روستای ساوجی این شهرستان دچار حریق شد. وی بابیان اینکه به‌دلیل مرزی بودن منطقه و خارج از محدوده بودن آن، آتش‌نشانی اقدام به اعزام اکیپ‌های آتش‌نشانی «برده رشه» به محل کرد، افزود: در این حادثه بیش از ۷ هکتار از جنگل‌های پشت روستای مرزی ساوجی طعمه حریق شد اما خوشبختانه هیچ‌گونه خسارت جانی در پی نداشت. رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مریوان تصریح کرد: علاوه بر اکیپ آتش‌نشانی برده رشه، نیروهای آتش‌نشانی ارتش و اهالی روستا در مهار آتش نقش داشتند و بعد از گذشت ۵ ساعت موفق به مهار حریق شدند. درخشانی علت این آتش‌سوزی را عوامل انسانی بیان کرد و گفت: از مهم‌ترین عوامل آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان مریوان سهل‌انگاری افراد در تفرجگاه‌هاست. انتهای پیام/ش
فارسفارس2 ساعت قبل
مالیات بر ارزش افزوده، یکی از انواع مالیات‌هایی است که دولت از مردم (مصرف‌کنندگان) دریافت می‌کند. در ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، تمامی کالاها و خدمات ارائه شده که جزو مصارف ضروری و نیازهای اساسی افراد می‌باشند از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده و در نتیجه عاملان این رشته فعالیت‌ها مکلف به دریافت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی‌باشند. بر اساس بند ۱۱ ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، خدمات بانکی و اعتباری بانک‎‌‌ها، موسسات تعاونی‌های اعتباری و صندوق‌های قرض‌الحسنه مجاز و صندوق تعاون، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. - عدم ایجاد ارزش افزوده برای بیمه‌گذاران در خرید پوشش‌ بیمه‌ای: اساسا بیمه به‌طور مستقیم برای مشتریان ارزش افزوده‌ای ایجاد نمی‌کند. - افزایش پیوسته مبلغ حق بیمه و مالیات بر ارزش افزوده و عواقب آن: در زمان تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده (سال ۱۳۸۷)، نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده ۳ درصد و نرخ‌های حق بیمه نیز بسیار پایین‌تر از نرخ‌های حق بیمه فعلی بوده است، اما بعد از گذشت پنج سال از تصویب این قانون نرخ حق بیمه و مالیات برارزش افزوده افزایش یافته که همین امر قدرت خرید مردم برای خرید پوشش‌های بیمه‌ای را کم کرده است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
پلیس ایتالیا موفق شد پس از گذشت ۳۰ سال، تابلو نقاشی گمشده «مریم مقدس و کودک» اثر «پینتوریکیو» نقاش مشهور رنسانس را پیدا کند. به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، این تابلو نقاشی در سال ۱۹۹۰ از یک خانه شخصی ربوده شد و پس از آن هیچ اطلاعاتی از محل نگهداری آن یافت نشد. «پینتوریکیو» به عنوان دستیار «پیترو پروجینو» در خلق فرسکو کلیسای «سیستین» ‌ همکاری داشت. پنج نقاشی از شش نقاشی خلق شده هنوز هم قابل مشاهده هستند. امروزه «پینتوریکیو» و «پیترو پروجینو» به عنوان ستارگان گالری ملی «اومبریا» شناخته می‌شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
بررسی روند تغییر بودجه جاری از سال ۱۳۹۲ که دولت یازدهم از اواسط آن اداره کشور را در دست گرفت تا سال جاری نشان می‌دهد که اعتبارات هزینه‌ای دولت از حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۲ به ۳۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش داشته که حدود ۲٫۹ برابر شده است. با توجه به این‌که بیش از ۸۰ درصد اعتبارات هزینه‌ای مربوط به پرداختی حقوق کارکنان و بازنشستگان است، درصد افزایش حقوق در سال تاثیر قابل توجهی در رشد اعتبارات هزینه‌ای دارد. این درحالی است که حداقل حقوق کارکنان از حدود ۴۹۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۲ به یک میلیون و ۵۶۳ هزار تومان در سال جاری رسیده که بیانگر رشد ۳٫۱ برابری آن است. متوسط حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۲، یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بود که در سال گذشته تا سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده و برای سال جاری نیز پرداختی‌ها به گونه‌ای است که از حقوق حداقل تا ۲۰ میلیون و بیشتر نیز پرداختی انجام می‌شود. آنچه در سال‌های گذشته به عنوان حقوق فرهنگیان پرداخت شده نشان می‌دهد که از حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۲ به سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در سال گذشته رسیده که رشد ۲٫۶ برابری داشته است.

مروری بر نقش بازی‌های مستقل در اوج‌گیری دوباره‌ی سبک Metroidvania

3+
زوم‌جیزوم‌جی3 ساعت قبل
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید زین العابدین موسوی ظهر امروز شنبه درجلسه بررسی جمع بندی مسائل مربوط به شهرستان آبادان در حوزه جاده‌ها، مسکن مهر و بازآفرینی بافت فرسوده که در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، اظهار کرد: امروز روز خوبی برای مردم آبادان بود چرا که معاون وزیر برای تعیین تکلیف پروژه‌های مهمی که به طور معمول مورد انتقاد مردم است به اینجا سفر کرده است. وی با ابراز تاسف از جان باختن افراد زیادی در جاده آبادان به اروندکنار تصریح کرد: امید می‌رود ضمن پیگیری‌های قابل انجام، شاهد توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به آبادان به عنوان شهری که پس از ۸ سال دفاع مقدس و بیش از ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز زخم جنگ را بر کالبدش دارد، باشیم. فرماندار ویژه شهرستان آبادان یادآور شد: آبادان پس از گذشت سال‌ها در بحث عمران هنوز به حق خود نرسیده و انتظارمان از سفر مسئولان به این منطقه برآورده شدن انتظارات به حق مردم و رفع مشکلات آنان است. وی افزود: درباره ورودی شهر آبادان به نام میدان ثامن الائمه نیز از آنجائیکه این میدان پیشانی شهر به شمار می‌رود انتظارمان آنست که برای بهبود وضعیت و زیباسازی آن اقدامات مناسبی انجام شود. وی اظهار کرد: در بحث مسکن مهر آبادان، بارها و بارها جلساتی را برگزار کردیم، درباره قیر تعهداتی داده شد اما هیچ کاری انجام نگرفت، لذا مطالبه ما در این باره خاتمه وضعیت نامناسب مسکن مهر است.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
فرشاد احمدزاده در بازی با پارس جنوبی به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و حالا امیدوار است در تبریز به ترکیب اصلی برسد. تیم فوتبال پرسپولیس در حالی از سد پارس جنوبی جم گذشت که نیمکت نشینی فرشاد احمدزاده، بزرگترین سورپرایز گابریل کالدرون بود. البته فرشاد در نیمه دوم به زمین آمد اما باتوجه به ۶ بازی دوستانه و چند هفته تمرین، پیش بینی می‌شد وینگر شماره ۱۰ در ترکیب اصلی باشد. با این حال احمدزاده در نیمه دوم جای روستایی را گرفت و تلاش زیادی را هم انجام داد تا بتواند کالدرون را مجاب به استفاده از او در ترکیب اصلی کند. فرشاد احمدزاده در لیگ‌های سیزدهم و چهاردهم با پیراهن تیم تراکتورسازی درخشید و سپس به پرسپولیس بازگشت.
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
" [۱] اما آنچه در این روزها محل تردید قرار گرفته است، تناقضات برادر میترا استاد است که قابل بررسی است. " [۲] ۱۳ خرداد؛ مسعود استاد: رضایت نمی‌دهیمروز جمعه ما در دادسرای جنایی بودیم. به هر حال آقای نجفی در دادگاه با من صحبت کردند و به روح پدرشان قسم خوردند که قصدشان کشتن خواهرم نبوده است. [۵] ۷ مرداد؛ مسعود استاد: خبر معامله ۱۰ میلیاردی صحت نداردبرادر میترا استاد به شایعه اعلام گذشت اولیای دم میترا استاد از محمدعلی نجفی در ازای دریافت مبلغ ۱۰ میلیاردتومان، واکنش نشان داد. [۶] ۹ مرداد؛ مسعود استاد: خبر علیزاده‌طباطبایی مبنی اعلام رضایت خانواده استاد کذب محض استعلیزاده‌طباطبایی وکیل معزول نجفی شهردار اسبق تهران، در ویدئویی که در شبکه‌های مجازی پخش شده، مدعی شده است یک خبر خوب دارد و آن این است که خانواده مرحوم میترا استاد رضایت خود از قصاص نجفی را اعلام کرده‌اند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
دلیل خیلی از حوادثی که برای تاورکرین‌ها رخ می‌دهد و سقوط می‌کنند این است که بیشتر از ظرفیت‌شان مصالح برمی‌دارند و این باعث می‌شود سقوط کنند یا بشکنند. در سال‌های اخیر یکی از حوادثی که ممکن است در کار ساخت‌وساز برج‌ها رخ بدهد، سقوط یا شکستن تاورکرین‌ها است. تا یکی از ما به پایین برسد یکی از چرخ‌ها درآمد و تاورکرین سقوط کرد. خانم‌ها هم می‌توانند راننده تاورکرین باشند؟ منظورم این است که در فرم‌های استخدام‌تان مشخصاتی برای خانم‌ها پیش‌نویس شده است؟ نه. در ایران خانم‌ها نمی‌توانند گواهینامه تاورکرین بگیرند ولی در چین، کره و فنلاند دیده‌ام که راننده‌های تاورکرین‌ها اکثرا خانم‌ها هستند.

به انتهای لیست رسیدید