گرانی

ایسناایسنا3 ماه قبل
«دلار ارزان شده، اما نرخ اجناس در بازار نه تنها کمتر نشده، بلکه هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود». بااین‌وجود با بالارفتن نرخ ارز حتی در محدوده ۲۰ هزار تومان بازار روندی صعودی به خود گرفت و شاهد نایاب شدن و احتکار برخی کالاها همچون رب گوجه، پوشک، محصولات بهداشتی و … و صف‌هایی طولانی برای برخی اجناس بودیم. موضوعی که این روزها به گلایه اصلی مردم در کوچه و بازار تبدیل شده است. البته مسئولان معتقدند اکنون کمبودی به خصوص در تأمین کالاهای اساسی در بازار نداریم و آرام‌آرام تا چند ماه آینده قیمت کالاهای اساسی به ثبات بیشتری خواهد رسید. در اقتصاد بسته انتظار کاهش قیمت نباید داشتالبته اقتصاددانان ریشه گرانی را در اقتصاد کشور جستجو می‌کنند و به اعتقاد طیبی، افزایش هزینه‌های تولید و جریان‌های انحصاری مقاوم در برابر کاهش نرخ‌ها در کشور و افزایش قیمت اجناس بیشتر جنبه ساختاری دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
دلار ارزان شده، اما نرخ اجناس در بازار نه تنها کمتر نشده، بلکه هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. بااین‌وجود با بالارفتن نرخ ارز حتی در محدوده ۲۰ هزار تومان بازار روندی صعودی به خود گرفت و شاهد نایاب شدن و احتکار برخی کالاها همچون رب گوجه، پوشک، محصولات بهداشتی و … و صف‌هایی طولانی برای برخی اجناس بودیم. موضوعی که این روزها به گلایه اصلی مردم در کوچه و بازار تبدیل شده است. البته مسئولان معتقدند اکنون کمبودی به خصوص در تأمین کالاهای اساسی در بازار نداریم و آرام‌آرام تا چند ماه آینده قیمت کالاهای اساسی به ثبات بیشتری خواهد رسید. در اقتصاد بسته انتظار کاهش قیمت نباید داشتالبته اقتصاددانان ریشه گرانی را در اقتصاد کشور جستجو می‌کنند و به اعتقاد طیبی، افزایش هزینه‌های تولید و جریان‌های انحصاری مقاوم در برابر کاهش نرخ‌ها در کشور و افزایش قیمت اجناس بیشتر جنبه ساختاری دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
یکی از فروشنده‌هادر بازار پوشاک صیاد شیرازی می‌گوید: فروش نسبت به سال گذشته کمتر از نصف شده است و حتی نمی‌توانیم کرایه مغازه را بپردازیم. به بازار پوشاک بولوار امامت و بولوار معلم می‌رویم که یکی از بازارهای شلوغ مشهد در آستانه نوروز است؛ در این بازار قیمت پوشاک متعادل‌تر است اما تنها چیزی که در این خیابان می‌توانیم مشاهده کنیم، شلوغی جمعیتی است که تنها نظاره‌گر لباس‌های رنگارنگ هستند. خلوتی بازار کفش و کارمندی که نمی‌تواند کفش بخرددر ادامه به بازار کفش خیابان دانشگاه می‌رویم. نهایت افزایش قیمت‌ها ۳۰ درصد بوده استنایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک مشهد اگرچه قبول دارد ممکن است تخلفات گران‌فروشی در صنف فروشندگان پوشاک باشد اما مدعی است که نهایت افزایش قیمت پوشاک مشهد ۳۰ درصد بوده است. یک جنس با ۲ قیمت متفاوتنایب‌رئیس اتحادیه پوشاک مشهد می‌گوید: نظارت اتحادیه بر واحدهای فروش پوشاک روزانه انجام می‌شود.
فارسفارس1 ماه قبل
گرانی خودرو، ‌ به نام دلار به کام خودروسازانمجله فارس پلاس: تحولات چند ماه اخیر در بازار خودرو و افزایش مداوم قیمت‌ها بازار این محصول را کاملا متلاطم و پرنوسان کرده است. از ابتدای امسال با افزایش قیمت دلار، بسیاری از کالاهای مرتبط و غیرمرتبط با ارز با افزایش قیمت مواجه شدند که خودرو نیز از جمله همین کالاها بود. اما آیا این افزایش قیمت، متناسب با گران شدن قیمت دلار بود؟ قطعاتی که داخلی هستندیکی از دلایلی که عده‌ای از جمله خود خودروسازان، آن را عامل افزایش قیمت خودرو معرفی می‌کنند، افزایش قیمت قطعات خودرو بر اثر گران شدن قیمت ارز است. نکته جالب‌تر، سهم واقعی افزایش قیمت قطعات خودرو در گرانی خودروهاست. به‌عبارتی، تا یک ماه پیش، سهم افزایش قیمت قطعات در گرانی خودرو صفر بوده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ماه قبل
روز گذشته با وجود تلاش‌های نوسان‌گیران، قیمت دلار تغییرات زیادی را تجربه نکرد. به گزارش تجارت‌نیوز، این درحالی بود که نوسان‌گیران تلاش کردند با ایجاد سه پندار اشتباه در میان معامله‌گران، هیجان کاذب در بازار ایجاد کنند. به باور شماری از بازیگران باتجربه بازار، نوسان‌گیران در روزهای اخیر سعی کرده‌اند با جوسازی پیرامون خروج احتمالی ایران از برجام، تغییرات قیمتی را افزایش دهند. بر اساس نرخ حواله درهم ارزش دلار در بازار داخلی می‌توانست در دو محدوده ۱۱هزار و ۴۰۰ و ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان نوسان کند. دراین میان، دسته‌ای از معامله‌گران باور داشتند، دیروز بازارساز با یک رشد پلکانی مدیریت شده کمی قیمت را افزایش داد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
این در حالی است که به طور همزمان این خطه شمال کشور میزبان میلیون‌ها گردشگر از اقصی نقاط کشور نیز بوده است که حتی در سال‌های گذشته با توجه به شرایط نرمال، باز هم بازار برخی کالاهای اساسی دچار مشکل و کمبود می‌شد. ** توزیع پنج هزار تن مرغوی ادامه داد: در همین زمینه حدود پنج هزار تن گوشت مرغ به قیمت دولتی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان از هفتم اسفند پارسال تاکنون در مازندران توزیع شده است. وی افزود: جلسات ستاد تنظیم بازار مازندران پیش از نوروز با حضور ارگان‌های متولی تامین کالاهای اساسی بازار در استان تشکیل شد که تصمیم گیری‌ها برای تامین این نوع کالاها و کنترل قیمت‌های مناسب صورت می‌گیرد. وی تاکید کرد: اقدامات ستاد تنظیم بازار باعث شده تا بازار نوروز امسال در زمینه وجود کالاها و قیمت آنها التهابی نداشته باشند و کمتر گلایه‌ای در این زمینه گزارش شد. بر اساس آمار ستاد خدمات سفر مازندران تاکنون بیش از ۱۱ میلیون نفر شب اقامت گردشگران نوروزی در این استان ثبت شده است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
حمیدرضا قندی با بیان اینکه پراید ۱۳۲ اکنون به ۳۹ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ به ۳۷ میلیون و ۵۰۰ تومان افزایش یافت، با این وجود خود کارخانه برای مشتری هیچ خودرویی را فاکتور نمی‌کند، گفت: در حال حاضر عرضه خودرو در بازار محدود و تقاضا بیشتر است، به این دلیل خودرو گران شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در اصفهان با تأکید بر اینکه درحالی‌که قرار بود پراید از رده خارج شود، اما طی چند روز گذشته بیشترین افزایش قیمت مربوط به پراید بود، تصریح کرد: هیچ جایگزینی برای خودروی پراید نداریم و در حال حاضر قیمت ساینا ۴۷ میلیون تومان و تیبا ۴۶ میلیون تومان است که ۱۰ میلیون تومان با پراید تفاوت قیمت دارد. نمایندگی‌ها عامل گرانی خودرو هستندبیات یکی از فروشندگان خودرو در اصفهان با اشاره به افزایش قیمت خودرو طی چند روز گذشته گفت: رکود یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو است، از سوی دیگر بازار خودرو امروز مدیریت درستی ندارد و مگر می‌شود از میزان خودرویی که در کشور تولید می‌شود، بی‌اطلاع باشیم و یا قیمت آن نامشخص باشد! بیات در خصوص تفاوت فاحش قیمت خودرو در نمایندگی‌ها و بازار آزاد، گفت: متأسفانه نمایندگی‌ها، خودروها را به بازار عرضه نمی‌کنند و با نگهداری آن در انبارها، در زمان کمبود در بازار، قیمت‌ها بالا می‌برند. بیات با پیش‌بینی بازار خودرو، گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، اگر شرایط همین‌گونه باشد گرانی خودرو همچنان تداوم دارد مگر اینکه دولت تدبیری انجام دهد.
فراروفرارو3 ماه قبل
حمیدرضا قندی با بیان اینکه پراید ۱۳۲ اکنون به ۳۹ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ به ۳۷ میلیون و ۵۰۰ تومان افزایش یافت، با این وجود خود کارخانه برای مشتری هیچ خودرویی را فاکتور نمی‌کند، گفت: در حال حاضر عرضه خودرو در بازار محدود و تقاضا بیشتر است، به این دلیل خودرو گران شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در اصفهان با تأکید بر اینکه درحالی‌که قرار بود پراید از رده خارج شود، اما طی چند روز گذشته بیشترین افزایش قیمت مربوط به پراید بود، تصریح کرد: هیچ جایگزینی برای خودروی پراید نداریم و در حال حاضر قیمت ساینا ۴۷ میلیون تومان و تیبا ۴۶ میلیون تومان است که ۱۰ میلیون تومان با پراید تفاوت قیمت دارد. نمایندگی‌ها عامل گرانی خودرو هستندبیات یکی از فروشندگان خودرو در اصفهان با اشاره به افزایش قیمت خودرو طی چند روز گذشته به خبرنگار ایسنا، گفت: رکود یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو است، از سوی دیگر بازار خودرو امروز مدیریت درستی ندارد و مگر می‌شود از میزان خودرویی که در کشور تولید می‌شود، بی‌اطلاع باشیم و یا قیمت آن نامشخص باشد! بیات در خصوص تفاوت فاحش قیمت خودرو در نمایندگی‌ها و بازار آزاد، گفت: متأسفانه نمایندگی‌ها، خودرو‌ها را به بازار عرضه نمی‌کنند و با نگهداری آن در انبارها، در زمان کمبود در بازار، قیمت‌ها بالا می‌برند. بیات با پیش‌بینی بازار خودرو، گفت: با نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال، اگر شرایط همین‌گونه باشد گرانی خودرو همچنان تداوم دارد مگر اینکه دولت تدبیری انجام دهد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
با توجه به کاهش عرضه و افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در میادین میوه و تره‌بار، بررسی‌ها از سطح شهر نشان می‌دهد که قیمت گوجه‌فرنگی درجه یک و دستچین به محدوده ۸ تا ۱۰ هزار تومان رسیده است. خبرگزاری ایسنا: با توجه به کاهش عرضه و افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در میادین میوه و تره‌بار، بررسی‌ها از سطح شهر نشان می‌دهد که قیمت گوجه‌فرنگی درجه یک و دستچین به محدوده ۸ تا ۱۰ هزار تومان رسیده است. اکنون بررسی‌های میدانی از واحدهای صنفی میوه و سبزی در منطقه شرق تهران از آن حکایت دارد که قیمت گوجه‌فرنگی در واحدهای صنفی افزایش یافته و فروشندگان دلیل این اتفاق را کمبود گوجه‌فرنگی به واسطه افزایش حجم صادرات بیان می‌کنند. در مورد گوجه فرنگی نیز وضعیت به همین شکل است، چرا که افزایش قیمت نمی‌تواند اینقدر سریع و دفعی اتفاق بیافتد مگر اینکه جو روانی بازار بهم بریزد. همانطور که برای پیاز این وضعیت را شاهد بودیم که عرضه بیشتر آن در روزهای گذشته قیمت آن را کاهش داد، قیمت گوجه فرنگی هم متعادل‌تر می‌شود.
فراروفرارو1 ماه قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی ضمن تایید افزایش «قیمت پیاز» در بازار، صادرات این محصول را دلیل اصلی گرانی آن دانست و تصریح کرد: چغندر، کاهو و گوجه‌فرنگی هم شامل صادرات و گرانی شدند در صورتیکه تا بازار داخلی به محصولی احتیاج دارد، نباید صادر شود که مسئولان مربوطه باید در این زمینه اقدام کنند. کارگر با بیان اینکه در شهرهای دیگر هم وضعیت همین‌طور است، گفت: در همه زمینه‌ها حتی چغندر و کاهو هم افزایش قیمت داشتیم. اما به محض اینکه جلوی صادرات را بستند و فقط صحبت شده بود که جلوی صادرات بسته شده، قیمت آن کیلویی ۱,۵۰۰ تومان کاهش داشت. البته به دلیل بحث تورم، میوه‌ها هم افزایش قیمت خود را داشتند ولی کمبودی نداریم. درباره میوه‌هایی مانند سیب و پرتقال هم نامه‌نگاری کردیم که از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین جلوی صادرات را گرفتند.
فراروفرارو2 ماه قبل
وی افزود: "چون قاچاق دام با توجه به این‌که نرخ ارز کشور‌های دیگر بالا رفته، شدت پیدا کرده است، این موضوع باعث شده که قیمت گوشت تحت تأثیر قرار گیرد. پس از این اظهارات علی اکبر مهرفرد، معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی نیز دست به دست شدن و دلالی گوشت قرمز را عامل گرانی آن در بازار عنوان کرد و به ایسنا گفت: "یکی از دلایل گرانی گوشت قرمز این است که گوشت قرمز دست به دست می‌شود و با دلالی گران‌تر از آن چیزی که باید به دست مردم می‌رسد که امیدواریم نظارت‌ها ادامه داشته باشد. همین دست به دست شدن‌ها و دلالی‌ها عامل گرانی گوشت قرمز شده و دست‌هایی وجود دارد که در این میان در حال سودجویی به نفع خودشان و به زیان مردم هستند. " وی تاکید کرد که «نظارت‌ها از سوی دفتر نظارت وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های نظارتی متولی ادامه دارد و بیشتر شده است که امیدواریم با همه سودجویان در این بازار برخورد کنند تا بتوانیم بازار گوشت قرمز را تنظیم کنیم». اساسا سازمان دامپزشکی نمی‌تواند با قاچاق دام زنده برخورد کند و دستگاه‌های دیگری در این زمینه متولی هستند. "
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
پول‌نیوز - گوشت قرمز از مرز ۱۰۰ هزار تومان عبور کرد تا کم کم خرید چند کیلو گوشت هم برای خیلی‌ها تبدیل به یک رویا شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که بازار گوشت قرمز با آن مواجه است شبکه توزیع آن است. در حال حاضر به‌طور رسمی، نزدیک به ۱۰۰ واردکننده مجوزواردات گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی دارند و در نهایت مردم مجبورند گوشت با کیفیت را با نرخ هر کیلو ۱۲۰ هزار تومان بخرند. ابراهیم درستی نایب رییس اتاق اصناف تهران و نماینده وزیر صنعت در اتاق اصناف ایران به پول نیوز می‌گوید: در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم. بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه‌ها در صورت گزارش گرانی حتما اقدام خواهند کرد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
به گزارش ایسنا، اخیرا رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاش دولت برای برگشت هزینه بلیت هواپیما به وضعیت قبل خبر داده و گفته بود وزیر راه نیز از گرانی بلیت هواپیما نگران است، زیرا دولت موافق گرانی بلیت هواپیما نیست. راهی جز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین نیستبه کارشناسان، درحال حاضر بهترین راهکار سهمیه‌بندی و دو نرخی کردن نرخ سوخت است. منتظر اقدام بانک مرکزی در بازار ارز باشیدهمتی -رئیس کل بانک مرکزی- در هشداری به نوسان‌گیران و دلالان بازار ارز گفت که این بانک در موقع مقتضی تدابیر پیش‌بینی‌شده را عملیاتی خواهد کرد. به مردم توصیه می‌کنم دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند. ما حتی به دولت پیشنهاد دادیم که اگر قصد دارد نرخ ارز رسمی را حفظ کند، لااقل نرخ بازار نیما و سنا و بازار آزاد را یکی کند تا مشکلات این چنینی به وجود نیاید.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
بنابراین با توجه به گران بودن خدمات دندان‌پزشکی، در این زمینه گروه هدف انتخاب کرده‌ایم؛ چراکه نمی‌توانیم خدمات دندان‌پزشکی را به همه افراد جامعه رایگان ارائه دهیم. بنابراین در ابتدای طرح تحول روی سنین شش تا ۱۴ سال کار کردیم. حال پرداخت از جیب مردم در حوزه دندان‌پزشکی هم بسیار بالاست. تجهیز ۸۰ درصد مراکز دندان‌پزشکی و گرانی گریبانگیرصمدزاده با اشاره به وضعیت تجهیز مراکز دندان‌پزشکی نیز گفت: در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ با اقداماتی که انجام شد، حدود ۸۰ درصد مراکزمان تجهیز شدند، اما ۲۰ درصدشان باقی‌ماندند. از پایگاه‌های سیار دندان‌پزشکی چه خبر؟ وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره پایگاه‌های سیار دندان‌پزشکی، گفت: همه پایگاه‌های سیار دندان‌پزشکی در حال کار هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
بنابراین با توجه به گران بودن خدمات دندان‌پزشکی، در این زمینه گروه هدف انتخاب کرده‌ایم؛ چراکه نمی‌توانیم خدمات دندان‌پزشکی را به همه افراد جامعه رایگان ارائه دهیم. بنابراین در ابتدای طرح تحول روی سنین شش تا ۱۴ سال کار کردیم. حال پرداخت از جیب مردم در حوزه دندان‌پزشکی هم بسیار بالاست. تجهیز ۸۰ درصد مراکز دندان‌پزشکی و گرانی گریبانگیرصمدزاده با اشاره به وضعیت تجهیز مراکز دندان‌پزشکی نیز گفت: در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ با اقداماتی که انجام شد، حدود ۸۰ درصد مراکزمان تجهیز شدند، اما ۲۰ درصدشان باقی‌ماندند. از پایگاه‌های سیار دندان‌پزشکی چه خبر؟ وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره پایگاه‌های سیار دندان‌پزشکی، گفت: همه پایگاه‌های سیار دندان‌پزشکی در حال کار هستند.
مهرمهر2 ماه قبل
شهرهای جدید باید دارای زیرساختهای کامل سکونت باشند. وی افزود: در شهرهای جدید یکی از سرفصل‌های مهم توسعه، به زیرساختها به ویژه کسب و کار اختصاص دارد از همین رو اخیرا کار مطالعاتی قوی را برای ساماندهی واحدهای صنعتی پردیس انجام داده‌ایم تا واحدهای صنعتی غیرضروری و آلاینده محیط زیست به محیط‌های مجاز منتقل شوند. وزیر راه و شهرسازی درباره جزئیات کارت خرید مصالح ساختمانی و نقش آن در کاهش قیمت مسکن یادآور شد: اگر مصالح ساختمانی را خرید انبوه کنیم، می‌توانیم ۱۵ درصد در قیمت مصالح تخفیف بگیریم چرا که مصالح ساختمانی ۴۰ درصد قیمت تمام شده مسکن را به خود اختصاص می‌دهد و در نتیجه در قیمت نهایی مسکن تاثیر بسزایی خواهد داشت. اسلامی درباره قیمت بلیت هواپیما نیز گفت: بلیت هواپیما طبق قانون تابع عرضه و تقاضا است اما آنچه وزارت راه بر آن تاکید دارد ممنوع بودن فروش بلیت چارتری بدون در نظر گفتن بسته کامل است. به گفته وی از نظر وزارت راه، آژانس‌ها صرفا مجاز به فروش بسته تور به صورت چارتر شامل بلیت هواپیما، ترانسفر، اقامت و خورد و خوراک مسافران هستند و هر آژانس مسافرتی یا شرکت هواپیمایی که از اول بهمن به بعد اقدام به فروش بلیت چارتری به صورت تک می‌کند، تخلف کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت با صدور مجوز واردات کالاهای اساسی از طریق ارایه ارز دولتی به دنبال کاهش قیمت‌ها بوده و مقصر گرانی در بازار نیست. خبرگزاری ایرنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت با صدور مجوز واردات کالاهای اساسی از طریق ارایه ارز دولتی به دنبال کاهش قیمت‌ها بوده و مقصر گرانی در بازار نیست. او بیان کرد: دولت با اطلاع از این کارها، همه ابزارهای خود را برای شناسایی سوء استفاده کنندگان به کار می‌گیرد تا مانع از وارد شدن فشار بیشتر به مردم شود. استاندار گلستان هم در این نشست گفت: این استان سال گذشته و امسال با وجود دشواری‌های فراوان اقتصادی کشور، شاهد حرکت رو به پیشرفت در مسیر توسعه پایدار و فراهم کردن زیرساخت‌های فراوان در بخش‌های گوناگون بود. وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفر یک روزه خود به استان گلستان، چند پروژه را به طور متمرکز در گرگان افتتاح و در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شرکت می‌کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، قیمت انواع میوه در بازار همدان به طرز چشمگیری افزایش یافته، تا جایی که دیگر اقشار متوسط و ضعیف جامعه تمایلی به خرید و مصرف میوه ندارند. اگر سری به بازار میوه و تره بار همدان (سرگذر) بزنید، خواهید دید که قیمت بیشتر میوه‌های موجود در بازار بالای ۱۰ هزار تومان است و همین امر سبب خلوتی بازار و رکود شده است. تمام شدن فصل میوه‌ها علت گرانی استرئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان گفت: فصل میوه‌هایی مانند سیب، پرتقال و کیوی به اتمام رسیده و همین امر علت اصلی گرانی این محصولات شده است. وی تصریح کرد: افزایش قیمت میوه، سبب کاهش تقاضا و خرید مردم و متاسفانه میزان فروش واحدهای صنفی بسیار کاهش یافته است. فامیل متقی افزود: امروز قیمت هرکیلوگرم پرتقال در بازار خرده فروشی ۷ تا ۱۰ هزار تومان و سیب درختی نیز ۸ تا ۱۲ هزار تومان بوده است.
ایسناایسنا4 هفته قبل
با افزایش قیمت کالاها قدرت خرید مردم به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. سازمان تعزیرات حکومتی و حی سایر بخش‌های نظارتی باید به این موضوع سریع‌تر رسیدگی کنند و مردم این انتظار را دارند. متأسفانه سازمان تعزیرات حکومتی علی رغم اینکه توان کنترل قیمت‌ها را دارد اما انگیزه برخورد مناسب را ندارد. افزایش قیمت‌ها امروز بسیار وحشتناک است و گاها بعضی از اقلام مشمول افزایش قیمت صد در صدی و شصت درصدی شده‌اند. سازمان تعزیرات حکومتی و وزارت صنعت و معدن و تجارت در کنترل بازار پاسخگو باشند و ما پیگیر این موضوع هستیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
مردم مرکز استانی که میانگین درآمد شان از متوسط کشوری پایین‌تر است و این روزها بر اساس آمار اعلام شده رکورد گرانی و تورم نقطه به نقطه را از آن خود کرده در تب و تاب خرید شب عید شان هستند. امسال بدلیل شرایط خاص بازار طرح نظارت بر بازار ویژه شب عید که سنوات گذشته از اسفند ماه شروع می‌شد از ابتدای بهمن یعنی یک ماه زودتر آغاز شد. رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار داشت: از دیگر عوامل تاثیر گذار در افزایش قیمت کالاها افزایش نرخ حمل و نقل کالا به استان است. وی اعلام کرد: از ابتدای بهمن امسال تاکنون در بازرسی‌های انجام شده بیشترین تخلف واحدهای عرضه کالا در سطح بازار مربوط به گرانفروشی بوده است. این روزها همچنان در بازار افزایش قیمت دلار را بر سر خریداران می‌زنند و علت تمام گرانی‌ها را بالا رفتن نرخ دلار عنوان می‌کنند در حالیکه خیلی از کالاهای تولید داخل مشمول این افزایش نرخ نیستند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
تایید افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان در سال آینده و همچنین مخالفت با ارزان کردن بلیت هواپیما از مهم‌ترین‌ها بود. اخیرا رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاش دولت برای برگشت هزینه بلیت هواپیما به وضعیت قبل خبر داده و گفته بود وزیر راه نیز از گرانی بلیت هواپیما نگران است، زیرا دولت موافق گرانی بلیت هواپیما نیست. راهی جز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین نیستبه کارشناسان، درحال حاضر بهترین راهکار سهمیه‌بندی و دو نرخی کردن نرخ سوخت است. منتظر اقدام بانک مرکزی در بازار ارز باشیدهمتی -رئیس کل بانک مرکزی- در هشداری به نوسان‌گیران و دلالان بازار ارز گفت که این بانک در موقع مقتضی تدابیر پیش‌بینی‌شده را عملیاتی خواهد کرد. ما حتی به دولت پیشنهاد دادیم که اگر قصد دارد نرخ ارز رسمی را حفظ کند، لااقل نرخ بازار نیما و سنا و بازار آزاد را یکی کند تا مشکلات این چنینی به وجود نیاید.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاحمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در خصوص عرضه پسته در بورس کالا و توقف این اقدام، گفت: بورس پسته در رفسنجان و تهران در دولت یازدهم با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی افتتاح شد. کمبود پسته باعث توقف عرضه این محصول در بورس کالا شدعضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به دلیل عرضه و تقاضایی که درحال حاضر در بازار وجود دارد و نبود پسته به دلیل تغییرات اقلیمی شدیدی که ۹۵ درصد از پسته شمال استان کرمان که ۵۰ درصد از پسته کشور را تولید می‌کند را از بین برد این محصول به میزان کمتری در بورس کالا عرضه شد. بهترین مسیر برای عرضه پسته، بورس کالا استاین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در صورتی که پسته به میزان کافی وجود داشته باشد بهترین راه کار برای عرضه این محصول در بورس کالا است، ادامه داد: در سال جاری پسته تولیدی که میزان آن نیز زیاد نبوده به صورت عرضه و تقاضا و آزاد در کشور مورد معامله قرار می‌گیرد. ۹۵ درصد از پسته شمال استان کرمان از بین رفتوی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۵ درصد پسته شمال استان کرمان براثر گرما زدگی از بین رفت، عنوان کرد: بخش زیادی از افزایش قیمت پسته در بازار ناشی از خسارات وارد شده در سال جاری است و نقش نرخ ارز در افزایش قیمت این محصول به میزانی نبوده است که پسته ۳۰ هزار تومانی ۲۰۰ هزار تومان شود. قیمت واقعی پسته حدود ۸۰ هزار تومان استنماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه به دلیل کاهش عرضه پسته شاهد افزایش قیمت این محصول هستیم، خاطرنشان کرد: بر اساس قیمت دلار قیمت هر کیلوگرم پسته در بازار داخلی باید بین۸۰ تا ۹۰ هزار تومان باشد، زیرا قیمت پسته باکیفیت بالای ومرغوب صادراتی در بازار جهانی نهایتا ۱۰دلار است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
برخی مسئولان بر این باورند که با توجه به فراوانی تولید و ذخیره‌سازی مناسب، قیمت میوه در ایام پایانی سال نوسان چندانی نخواهد داشت. این مقام مسئول ادامه داد: قیمت گذاری میوه شب عید براساس ستاد تنظیم بازار هر استان در ایام پایانی سال اعمال خواهد شد و پس از بررسی و قیمت گذاری به بازار عرضه می‌شود. وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه سیب بازار میوه شب عید نداریم، اظهار کرد: براساس مصوبه راهبردی ستاد تنظیم بازار، سیب مورد نیاز شب عید توسط سازمان تعاون روستایی ذخیره سازی شده و به منظور جلوگیری از تنش قیمت با نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شود. شادلو حداقل تغییرات قیمت در بازار میوه شب عید را طبیعی دانست و گفت: با توجه به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، قیمت میوه با نوسان ۱۰ تا ۲۰ درصدی در بازار روبرو می‌شود. افزایش هزینه سردخانه‌ها عامل اصلی نوسان قیمت در بازاراسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی، درباره آخرین تحولات بازار میوه شب عید اظهار کرد: با افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، نوسان قیمت میوه تا حدی در بازار منطقی است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به تولید محصولات داخلی داشته‌اند و امسال نیز به عنوان سال رونق تولید از سوی ایشان نامگذاری شده است. ** منشأ‌ گرانی‌ و بیکاری؛ غفلت مسئولان در توجه وحمایت از کالای داخلیوی افزود: ‌ از همین جهت مواردی چون کمبود کالا یا خدمات (که موجب گرانی آنها می‌شود) و بیکاری و پایین بودن نرخ مشارکت عوامل تولید و نیز پایین بودن سطح درآمدها در اقتصاد همه نشانه‌های روشنی برای عدم رونق تولید است. لذا نوسانات درآمد صادرات منابع طبیعی این کشورها با ایجاد بی ثباتی در فضای تولید و در وضعیت حادتر با ایجاد نا اطمینانی در اقتصاد مانع تداوم رونق تولید خواهد شد. الله مراد سیف یکی از مهمترین عوامل رونق اقتصادی را مدیریت اقتصاد ملی آن هم در شرایط وجود چالش تحریم دانست و افزود: با این حال متاسفانه همین مدیریت اقتصادی با نوعی انفعال در برابر چالش تحریم مواجه بوده است. ریشه این مدیریت نیز در اصلاح سازوکارهای موجود نظام بانکی، تقویت نظارتها بر نظام بانکی و حرکت در جهت اصلاح آن است.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام اعلام کرد که سودجویی دلالان و واسطه‌های بی‌شناسنامه که نظارتی بر کار آن‌ها نمی‌شود و این‌که هیچ کس به حق خود قانع نیست، از دلایل مشکلات موجود در بازار به ویژه بازار گوشت قرمز و گوشت مرغ است که البته بر اساس آخرین مصوبات و ابلاغیه‌ها از سوی وزارت جهاد کشاورزی همه نهاده‌های تولید زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی توزیع می‌شود که البته برخی از همین‌ها مقاومت می‌کنند. افراد مختلفی در این زمینه مسبب این اتفاقات ناخوشایند بودند که اصلی‌ترین آن‌ها واسطه‌هایی هستند که وجودشان بد نیست و در همه دنیا نقش آفرینی می‌کنند اما به حق خودشان راضی نیستند و اینها اکثرا شناسنامه‌دار نیستند و بر عملکردشان هم نظارتی صورت نمی‌گیرد. و وقتی که مرغداران و دامداران نمی‌گویند چه کسی، چه کالایی را با چه نرخی و چه مکانیسمی به آن‌ها فروخته است، دستگاه‌های نظارتی چگونه می‌خواهند با آنها برخورد کنند. رضایی تصریح کرد: باید به آن‌ها گفت که دولت هیچ علاقه‌ای برای ورود به این حوزه نداشت اما مشکلاتی به وجود آمد که به ناچار به این مسئله ورود پیدا کرد و بر روند توزیع نظارت کاملی صورت خواهد گرفت. اما برخی که می‌خواهند به صورت غیر شفاف و سیاه کار کنند، رصد شوند که البته رصد شدن به معنای بگیر و ببند نیست بلکه تنها می‌خواهیم شفاف شود، از کجا آوردی، چقدر توزیع کردی، به کی فروختی و چند فروختی؟!
تابناکتابناک1 ماه قبل
رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: صادرات در حجم بالا، بروز سیل در جنوب کشور و خرید تضمینی پرتقال، ​­ سبب افزایش قیمت میوه و سبزی در بازار شده است. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از صدا وسیما، حسن صابری با اشاره به اینکه هم اکنون میوه به فور وجود دارد افزود: صادرات این محصولات در حجم بالا، بروز سیل در جنوب کشور و خرید تضمینی پرتقال، ​­ سبب افزایش قیمت میوه و سبزی در بازار شده است. وی با بیان اینکه فروش خوب تولید کنندگان میوه، ​ سبب افزایش تولید در سال آینده خواهد شد گفت: تا دو ماه آینده، با افزایش تولید شرایط بهتری بر بازار میوه حاکم می‌شود. صابری­ ادامه داد: هم اکنون بیش از ۷۰ هزار تن میوه ذخیره سازی شده که ۴۰ هزار تن آن پرتقال است. رئیس­ اتحادیه بارفروشان­ اضافه کرد: ذخیره سازی میوه در انبارهای داخلی باغداران نیز انجام شده است اما مردم ­به اندازه مصرف خرید و از نگهداری حجم بالای میوه خوداری کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
حمیدرضا قندی با بیان اینکه پراید ۱۳۲ اکنون به ۳۹ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ به ۳۷ میلیون و ۵۰۰ تومان افزایش یافت، با این وجود خود کارخانه برای مشتری هیچ خودرویی را فاکتور نمی‌کند، گفت: در حال حاضر عرضه خودرو در بازار محدود و تقاضا بیشتر است، به این دلیل خودرو گران شده است. وی با پیش‌بینی بازار خودرو برای شب عید، گفت: هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، اگر در اسفندماه نیز کاهش تولید محصولات ایران‌خودرو و سایپا به همین روال پیش رود، با توجه به روند افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال، قیمت خودرو افزایش می‌یابد مگر اینکه سایپا و ایران‌خودرو با افزایش تولید عرضه و تقاضا را متعادل کنند. نمایندگی‌ها عامل گرانی خودرو هستندبیات یکی از فروشندگان خودرو در اصفهان با اشاره به افزایش قیمت خودرو طی چند روز گذشته به خبرنگار ایسنا، گفت: رکود یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو است، از سوی دیگر بازار خودرو امروز مدیریت درستی ندارد و مگر می‌شود از میزان خودرویی که در کشور تولید می‌شود، بی‌اطلاع باشیم و یا قیمت آن نامشخص باشد! وی با اعتقاد بر اینکه خودرو در کشور تولید می‌شود اما شرکت‌های خودروساز عرضه نمی‌کنند، تصریح کرد: مردم به راحتی می‌توانند خودرو را از نمایندگی‌ها به قیمت روز بازار خریداری کنند، اما هیچ خودرویی به قیمت نمایندگی عرضه نمی‌شود. بیات در خصوص تفاوت فاحش قیمت خودرو در نمایندگی‌ها و بازار آزاد، گفت: متأسفانه نمایندگی‌ها، خودروها را به بازار عرضه نمی‌کنند و با نگهداری آن در انبارها، در زمان کمبود در بازار، قیمت‌ها بالا می‌برند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رئیس اتحادیه دامداران گیلان گفت: دامدارن استان در گرانی گوشت بی‌تقصیر هستند. عباس یوسفی در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: افزایش هزینه تولید موجب گرانی گوشت شده است و دامداران استان در گرانی گوشت بی‌تقصیر هستند. وی افزود: مقرر شده بود قیمت نهاده‌ها کاهش یابد تا دامداران برای پرورش دام و تولید گوشت هزینه‌های کمتری را متحمل شوند. یوسفی خاطرنشان کرد: نهاده‌هایی که تجار قرار بود با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کنند معلوم نیست به کجا رفته و اگر این حمایت از دامداران می‌شد، هم اکنون شاهد گرانی گوشت نبودیم. یوسفی گفت: بیش از ۳۰ هزار نفر دامدار به تولید گوشت در گیلان فعالیت دارند و هیچ کمبودی برای تولید گوشت بیشتر در استان وجود ندارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام اعلام کرد که سودجویی دلالان و واسطه‌های بی‌شناسنامه که نظارتی بر کار آن‌ها نمی‌شود و این‌که هیچ کس به حق خود قانع نیست، از دلایل مشکلات موجود در بازار به ویژه بازار گوشت قرمز و گوشت مرغ است که البته بر اساس آخرین مصوبات و ابلاغیه‌ها از سوی وزارت جهاد کشاورزی همه نهاده‌های تولید زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی توزیع می‌شود که البته برخی از همین‌ها مقاومت می‌کنند. افراد مختلفی در این زمینه مسبب این اتفاقات ناخوشایند بودند که اصلی‌ترین آن‌ها واسطه‌هایی هستند که وجودشان بد نیست و در همه دنیا نقش آفرینی می‌کنند اما به حق خودشان راضی نیستند و اینها اکثرا شناسنامه‌دار نیستند و بر عملکردشان هم نظارتی صورت نمی‌گیرد. و وقتی که مرغداران و دامداران نمی‌گویند چه کسی، چه کالایی را با چه نرخی و چه مکانیسمی به آن‌ها فروخته است، دستگاه‌های نظارتی چگونه می‌خواهند با آنها برخورد کنند. رضایی تصریح کرد: باید به آن‌ها گفت که دولت هیچ علاقه‌ای برای ورود به این حوزه نداشت اما مشکلاتی به وجود آمد که به ناچار به این مسئله ورود پیدا کرد و بر روند توزیع نظارت کاملی صورت خواهد گرفت. اما برخی که می‌خواهند به صورت غیر شفاف و سیاه کار کنند، رصد شوند که البته رصد شدن به معنای بگیر و ببند نیست بلکه تنها می‌خواهیم شفاف شود، از کجا آوردی، چقدر توزیع کردی، به کی فروختی و چند فروختی؟!

به انتهای لیست رسیدید