گرانی گوشت

گرانی گوشت

ایرناایرنا10 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، سرهنگ قدرت آقاپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: مأموران کلانتری ۱۱ اهر حین گشت‌زنی و کنترل خودروهای عبوری، به یک دستگاه کامیون حمل احشام مشکوک شده و آن را متوقف کردند. وی افزود: مأموران در بازرسی از کامیون حامل دام، ۱۰۰ رأس گوسفند زنده فاقد مجوز بهداشتی و حمل را کشف کردند. وی با بیان اینکه قاچاق کالا ضربات جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور می‌زند، از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به قاچاق دام را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنند. قاچاق دام با توجه به گرانی گوشت قرمز، از خطوط قرمز ستاد مبارزه با قاچاق کالا در آذربایجان شرقی محسوب می‌شود و نهادهای مسوول در استان در این زمینه سخت گیری و با متخلفان به شدت برخورد می‌کنند. گفته می‌شود دام قاچاق از آذربایجان شرقی از این استان به سمت غرب کشور و از آنجا به منطقه کردستان عراق منتقل می‌شود.
فارسفارس17 ساعت قبل
واردات دام زنده به‌جای گوشت منجمد علاوه بر اشتغالرایی در کشتارگاه‌ها، موجب کنترل نرخ‌ گوشت و تعادل در بازار عرضه و تقاضا می‌شود. واردات گوشت قرمز جای خود را به دام زنده دادمدیر کشتارگاه صنعتی بهین گوشت حلال اروند می‌گوید: توف واردات گوشت قرمز یک نکته مثبت دیگر هم می‌تواند به همراه داشته باشد. واردات دام زنده به جای گوشت علاوه بر اینکه همان تاثیر را در کنترل قیمت گوشت خواهد گذاشت تعادل را بین عرضه و تقاضا در بازار آزاد فراهم خواهد کرد و می‌تواند در اشتغال‌زایی کشتارگاه‌ها هم تاثیر داشته باشد. علاوه بر این، گوشت تولیدی از دام‌های وارداتی به صورت گرم به بازار عرضه می‌شوند. عرضه گوشت منجمد در بازار مصرف هیچ‌موقع نمی‌تواند آنطور که باید روی قیمت گوشت گرم موثر باشد.
فارسفارس6 روز قبل
لیلی عاج، کارگردان نمایش «کمیته نان» عنوان کرد: من کارگر زاده و فرزند انقلاب هستم و حرفم با انقلاب این است که بگویم معیشت طبقه کارگر امروز دچار مشکل است و برای همین است که درام‌های تلخ اجتماعی خلق می‌کنم. خبرگزاری فارس گروه تئاتر: نمایش «کمیته‌ نان» دومین بخش از یک تریلوژی‌ است که به کارگردانی لیلی عاج از ۲۳ اردیبهشت در سالن قشقایی تئاتر شهر به روی صحنه رفت. بخش اول این تریلوژی نمایش «قند خون» درباره مشکلات کارگران کارخانه قند بود که در سال ۹۷ اجرا شد. ارسطو خوش رزم، شاهو رستمی، لبخند بدیعی، الهام شعبانی، غزاله جزایری و سعید احمدی بازیگران این نمایش به کارگردانی لیلی عاج هستند. لیلی عاج در برابر ابتذال و هیاهوی پر زرق‌ و برق تهی برخی نمایش‌ها، ‌ مؤمنانه به تئاتر و کارکرد والای تئاتر ایمان دارد.
الفالف1 هفته قبل
مجری: خبرنگاران ما این موضوع را از کدام نهاد و سازمانی می‌توانند پیگیری کنند تا مشکل این قشر حل شود؟ اسماعیلی: در حال حاضر تیمی متشکل از معاون حقوقی قوه قضاییه، معاونت راهبردی قوه قضاییه، معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه و وزیر دادگستری پیگیر این موضوع هستند. انتظارات از قوه قضاییه در دوره جدیدمجری: در دوره جدید کار قوه قضاییه هستیم و مردم انتظار دارند به واسطه تغییر رئیس دستگاه قضا شاهد بهبود عمکرد قوه قضاییه باشند و عدالت بهتر اجرا شود. (با خنده) ورود دادستانی به موضوعات مطالبه مردمی استمجری: مردم انتظار دارند در اوضاع سخت اقتصادی قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم ورود پیدا کند. مجری: چرا قوه قضاییه همان کاری را که در حوزه گوشت انجام داد را در حوزه مسکن و خودرو انجام نداد؟ اسماعیلی: قوه قضاییه در حوزه مسکن و خودرو هم ورود پیدا کرده است. مجری: هفته قوه قضاییه نزدیک است آیا برای این هفته برنامه‌ای دارید؟ اسماعیلی: امسال به لحاظ تغییر رویکرد و تحولی که در قوه قضاییه رخ داده، برای برنامه‌های هفته قوه قضاییه یک رویکرد تحولی در نظر گرفته‌ایم.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
به گزارش روزنامه شهروند، البته هر دست چلوکباب در این منطقه در مقایسه با چلوکبابی‌ها و رستوران‌های برند تهران قیمت چندانی ندارد. حالا ارزان‌ترین چلوکباب منوی این رستوران که چلوکباب ممتاز بی‌استخوان است، ٥٤‌هزار تومان قیمت دارد و اگر بخواهید خوش‌اشت‌هایی کنید، برای یک پرس چلوکباب تا ١٢٠‌هزار تومان باید خرج کنید. چلوکباب در رستوران‌های لاکچری تهران چند؟ اگر بخواهید یک پرس چلوکباب را نه در بازار که در یک رستوران لاکچری تهران سرو کنید، قیمت‌ها کمتر از برند نائب تمام نمی‌شود. به عبارتی او اگر تمام مخارج زندگی‌اش را نادیده بگیرد، می‌تواند تقریبا هر روز یک پرس چلوکباب بخورد! نریمانی در این زمینه توضیح می‌دهد: قیمت‌گذاری‌ها با یکدیگر متفاوت است؛ به‌عنوان مثال اگر فیله راسته گوسفند باشد هر کیلو گرم آن ١٥٠‌هزار تومان قیمت دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
این در حالی است که در زمان دریافت ارز ارزان، قیمت گوشت و سایر کالاهایی که دلار ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کردند، روند صعودی داشت. کارشناسان معتقدند که سیاست‌گذار می‌تواند از تجربه حذف ارز ارزان گوشت قرمز به‌عنوان یک الگوی موفق استفاده کند و آن را به سایر کالاهای اساسی نیز تعمیم دهد. همچنین بخش دیگری از صحبت‌های معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت به نحوه تامین گوشت قرمز اختصاص داشت. این رکورد ۱۴ ماهه تورم، متاثر از عقبگرد قیمتی دو گروه «گوشت قرمز و ماکیان» و «سبزی‌ها و حبوبات» بوده است. وی اضافه کرد: قیمت گوشت بازار با قیمت نیمایی تقریبا یکسان است و انگیزه واردات با تغییر ارز گوشت به ارز نیمایی کم شده و از تولید داخل حمایت شده است.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت و دبیر ستاد تنظیم بازار با تشریح ماجرای پیشنهاد گران کردن مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی، دلایل گرانی کاغذ در بازار و گرانی گوشت را تشریح کرد. در چنین شرایطی لازم است تا برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به برخی کالا‌ها دقت بیشتری کنیم. به گفته قبادی در حال حاضر قیمت گوشت در بازار با قیمت گوشت وارداتی با ارز نیمایی تفاوت چندانی ندارد و واردکنندگان گوشت با ارز نیما محصولات وارداتی‌شان با حدقل سود می‌فروشند. قبادی خاطر نشان کرد: نکته حائز اهمیت آن است که در ماه مبارک رمضان قطعا قیمت مرغ افزایش نخواهد یافت. به گفته معاون وزیر صنعت اگر قیمت مرغ عرضه شده برای تولیدکنندگان به صرفه نباشد این به معنای عدم جوجه‌ریزی خواهد بود و عدم جوجه‌ریزی به کاهش تولید مرغ طی ۴۵ روز آینده منجر خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای، رفع ممنوعیت صادرات جوجه‌های یک روزه گوشتی، تخم‌مرغ نطفه دار گوشتی، گوشت مرغ و جوجه یک روزه تخم‌گذار را به رئیس کل گمرک ابلاغ کرد. در این ابلاغیه که خطاب به رئیس کل گمرک نوشته شده آمده است که «با توجه به پیشنهادات وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر درخواست رفع ممنوعیت صادرات برخی محصولات طیور جهت جلوگیری از زیان تولید کنندگان، بدینوسیله به کلیه گمرکات اجرایی کشور اطلاع رسانی گردد که صادرات اقلام ذیل به صورت مدیریت شده و پس از تأیید وزارت جهاد کشاورزی بلامانع است». با اینکه قیمت مرغ در روزهای گذشته کاهش داشته و حالا به حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان هم رسیده است اما به نظر می‌رسد مساله مهم در رفع ممنوعیت صادرات این محصول شیوه مدیریت آن است؛ به گونه‌ای که بتوان از بروز دوباره نوسانات قیمت در این بازار جلوگیری کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
به نوعی که تورم ماهانه بخش روستایی معادل منفی ۳/ ۱ درصد و تورم ماهانه بخش شهری معادل منفی ۶/ ۰ درصد بوده است. در اردیبهشت‌ماه تورم ماهانه گروه پوشاک و کفش معادل ۵/ ۳ درصد گزارش شده که تقریبا یکی از گروه‌های با تورم بالا محسوب می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در اردیبهشت‌ماه تورم ماهانه کالاها با ثبت رقم ۸/ ۱ درصد از تورم ماهانه بخش خدمات با ثبت رقم ۱/ ۱ درصد بیشتر بوده است. همچنین تورم نقطه به نقطه بخش کالاها ۷۶ درصد گزارش شده که این رقم برای بخش خدمات ۲۶ درصد ثبت شده است. در اردیبهشت‌ماه تورم ماهانه گروه بادوام معادل ۱/ ۱۰ درصد، تورم ماهانه گروه بی‌دوام معادل ۲/ ۰ درصد و تورم ماهانه کالاهای کم‌دوام معادل ۳/ ۴ درصد ثبت شده است.
آناجآناج3 هفته قبل
گزارش آناج از روند نزولی قیمت گوشت در تبریز؛ هر کیلو گوشت گوساله ۷۵ هزار تومان/ تاثیر واردات بر گرانی‌های کاذباین روزها شیشۀ قصابی‌های تبریز از عرضه گوشت به قیمت هرکیلو ۷۵هزار تومان خبر می‌دهند. گروه اقتصادی آناج: با وجود افزایش قیمت گوشت گوساله در ماه‌های اخیر، این روزها شیشۀ قصابی‌های تبریز از عرضه گوشت به قیمت هرکیلو ۷۵هزار تومان خبر می‌دهند. گوشت قرمز در سال ۹۸ هر ماه حدود ۶٫۱ درصد تورم داشت و در حال حاضر با قیمت میانگین هر کیلو ۱۰۱ هزار تومان به ثبات نسبی رسیده است. گران شدن گوشت قرمز، افزایش قیمت سایر محصولات گوشتی را نیز به همراه داشته است؛ برای مثال هر کیلو جگر گوسفندی و جگر گوساله به ترتیب با قیمت ۹۰ و ۷۰ هزار تومان عرضه می‌شوند. قیمت دام زنده در اطراف تبریزدر بازار دام تبریز و شهرهای اطراف، نرخ هر کیلو لاشه گوسفندی با وزن سبک ۷۶ هزار تومان، وزن سنگین ۷۰ هزار تومان و نرخ هر کیلو دام زنده گوسفندی ۳۴ هزار تومان عرضه می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
فعالان حوزه تولید گوشت و همچنین مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برای گرانی گوشت چند عامل را مقصر اصلی می‌دانند. با بروز این بحران دولت اقدام به توزیع گوشت تنظیم بازاری در شبکه توزیع کشور کرد. اما یکی از نوآوری هایی که از ماههای پایانی سال گذشته در حوزه توزیع سریع کالای تنظیم بازاری مشاهده شد استفاده از فروش اینترنتی گوشت بود. چرا که مدل توزیع سنتی متاسفانه بستر ایجاد اشکالاتی اعم از توزیع ناقص، گرانفروشی و احتکار است. حالا این محصولات وارداتی یا از طریق اینترنت به فروش میرسد یا از طریق فروشگاه‌های منتخب ستاد تنظیم بازار و توزیع در بازارهای میوه و تره بار.
یورونیوزیورونیوز3 هفته قبل
رئیس سازمان دامپزشکی ایران از واردات ۱۰ هزار نفر شتر قطری به ایران خبر داد. علیرضا رفیعی‌پور، رئیس سازمان دامپزشکی ایران اعلام کرد که قطر به مبادی واردات شتر ایران افزوده شده و بر همین اساس طی سال جدید خورشیدی تاکنون ۵۰۰ نفر شتر از این کشور وارد ایران شده‌‌اند. آقای رفیعی‌پور سقف واردات شتر از قطر را ۱۰ هزار نفر عنوان کرده است. به طوری که ارزش واردات شتر ایران طی نیمه نخست سال ۱۳۹۷ خورشیدی از دو کشور پاکستان و افغانستان به بیش از ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بوده است. پیشتر گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرده بود که مجوز واردات شتر به ایران تنها برای مصارف گوشتی و بر پایه مجوزهای بازارچه‌های مرزی صورت می‌گیرد.
رجانیوزرجانیوز4 هفته قبل
با تحلیل مشکلات حوزه خودرو و گرانی محصولات اساسی، مشخص می‌شود که این مشکلات از سوء مدیریت ناشی می‌شود و نه از ساختار غلط. دولت این وضع را ناشی از ساختار غلط وزارتخانه می¬داند و مجلس ناشی از ناتوانی وزیر. با بررسی موردی افزایش نرخ محصولات اساسی، می‌توان دریافت که رشد شدید نرخ ارز و تخصیص ارز دولتی به واردات این محصولات عامل اصلی این تورم است. تخصیص ارز دولتی و افزایش نرخ ارز باعث ایجاد رانت و قاچاق اقلام اساسی و افزایش قیمت¬ها شده است. با تحلیل مشکلات حوزه خودرو و گرانی محصولات اساسی، مشخص می‌شود که این مشکلات از سوء مدیریت ناشی می‌شود و نه از ساختار غلط.
ایرناایرنا4 هفته قبل
هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیستبه گزارش ایرنا در این مطلب می‌خوانیم: رمضان قطعه‌ای از بهشت است. درجهنم سوزان دنیای مادی، یک ماه استثنایی و فرصتی طلایی برای ابراز شوق بندگی خالق یکتا. این نشریه در مطلبی دیگر با عنوان مصائب خاص بودن به دردسرهای بیماران خاص و سخت در استان پرداخته است. غم نان اگر بگذرد، وضع نابسامان قیمت‌ها بدتر از گرانی‌های کمرشکن است، کلاف پیچیده گرانی گوشت قرمز و … از دیگر مطالب این نشریه است. دوهفته نامه نسیم حق با مدیر مسئولی داود محمدی در قزوین منتشر می‌شود.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
همچنین یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی که تاکید ما بر بازرسی از آنهاست قنادی‌ها و مراکز فروش آش و حلیم است. متأسفانه آش، حلیم و زولبیا بامیه از جمله اقلام غذایی هستند که حتی در شرایط غیر بهداشتی عرضه می‌شوند. تکذیب پخت حلیم با پنبه و پشم گوسفندفرهادی همچنین در واکنش به اخباری در فضای مجازی مبنی بر وجود پنبه و پشم گوسفند در حلیم به جای گوشت، گفت: یکی از شایعاتی که در دو سال گذشته در فضای مجازی بازنشر داشته است و توسط ما به شدت تکذیب شده، وجود پنبه و پشم گوسفند در حلیم‌هایی است که فروخته می‌شود. وی در این باره توضیح داد: اولا مخلوط کردن شیء خارجی مانند پنبه یا پشم گوسفند در حلیم کار ساده‌ای نیست و ثانیا در بازرسی‌های صورت گرفته در انبار این رستوران‌ها هیچگونه پنبه یا پشم گوسفند مشاهده نشده است تا بتوانند در غذای خود استفاده کنند. معاون وزیر بهداشت در پایان صحبت‌هایش گفت: از مردم نیز خواهش می‌کنیم در صورت مشاهده تخلف با شماره‌گیری ۱۹۰ موارد را با وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در میان گذارند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: دولت باید نقش تصدی‌گری خود را کاهش و نقش نظارت‌گری خود را افزایش دهد و علاوه بر این، بر نقش توانمندسازی خود بیافزاید. پس از سخنرانی ابتدایی رئیس دستگاه قضا، نوبت به فعالان اقتصادی رسید که هر کدام در فرصتی پنج دقیقه‌ای، نکات مورد نظر خود را مطرح کردند. علیرضا نبی دبیر انجمن دارندگان نشان استاندارد کشور که دو مجموعه کارآفرینی را در استان‌های خراسان رضوی و گلستان مدیریت می‌کند، نخستین سخنران این بخش از دیدار رئیس دستگاه قضا با فعالان اقتصادی بود. دبیر انجمن دارندگان نشان استاندارد کشور از رئیس دستگاه قضا خواست قضاتی را که منشا خیر هستند، تشویق کند. * چرخ تولید با مهار سوداگری در بازار سرمایه رونق می‌یابدمحسن مقصودی تهیه کننده و مجری برنامه ثریا از دیگر مهمانان ضیافت رئیس دستگاه قضا بود؛ وی خطاب به رئیسی گفت: مردم منتظر بهبود نیستند، مردم انتظار تحول دارند.
رجانیوزرجانیوز4 هفته قبل
افزایش دو برابری قیمت برنج به رغم وجود دو برابری ذخایر این کالای مهم نسبت به سال گذشته و همچنین واردات برنج با ارز ۴۲۰۰تومانی بسیار معنی دار است. بازار گوشت در حالی ملتهب شد که ارز دولتی برای واردات این کالای مهم تخصیص داده شده بود. علی‌رغم این مساله اما قیمت گوشت از ۱۲۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم هم عبور کرد. رانت حاصل از واردات گوشت هم صرفا به جیب واردکنندگان رفت، مساله‌ای که گویا اینبار در بازار برنج خود را نشان داده است. اما کرباسچی خبرداد که اتفاقا حسن روحانی برای اعلام ارز دولتی به جهانگیری فشار آورده است.
چرخانچرخان4 هفته قبل
برخی معتقدند فعالیت برخی از فروشندگان خودرو و یا سایت‌های فروش خودرو عامل این التهاب و بی سر و سامانی است. در این نوشتار با اقای علی خسروانی، کارشناس شناخته شده بازار خودرو همراه خواهیم بود. در این چند روز تصمیمات مختلفی اتخاذ شد تا این موارد کنترل شود مانند عدم نمایش قیمت خودرو در سایت‌های فروش خودرو، ولی به نظر شما این راه حل واقعی است. مسئولین ما نباید پشت بهانه ارز و دلار و به بهانه کنترل منابع ارزی، برای بازار خودرو ممنوعیت ایجاد کنند. وزیر محترم نحوه قیمت گذاری را تعیین کردند که قیمت خودرو در کارخانه ۵ درصد زیر قیمت بازار باشد.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گفته رئیس شبکه دام‌‌پزشکی مشهد این تخلفات با قیمت گوشت ارتباط مستقیم دارد و از ابتدای سال جاری تاکنون ٩٠هزار کیلوگرم انواع گوشت گاو، گوسفند، مرغ و فرآورده‌های پروتئینی از سوی بازرسان این سازمان کشف شده که از این میزان ١۶‌هزار و ٨٠٠کیلوگرم انواع فرآورده‌های پروتئینی با حکم دستگاه قضائی معدوم شده است. مطلبی که رئیس شبکه دام‌پزشکی مشهد ضمن بیان آن، به ارجاع ٢١ پرونده ارجاع شده به تعزیرات از مجموع ١١٠ پرونده تشکیل شده در ماه‌های ابتدایی سال ٩٨ خبر داد. جوادی‌نژاد اشاره‌ای به پرونده گوشت‌های چرخ کرده در مشهد و ترفندهای به کار گرفته شده از سوی برخی فروشندگان به عنوان نمونه‌ای از تخلفات برای ارزان تمام شدن هزینه گوشت داشت و بیشترین مورد تخلف را در حوزه عرضه غیر‌بهداشتی گوشت دانست. رئیس شبکه دام‌پزشکی مشهد امحاء را سرنوشت تمام محموله‌هایی که بعد از طی مراحل نمونه‌برداری و آزمایش غیر‌قابل مصرف تشخیص داده شوند دانست که در کشتارگاه‌های دام و طیور تحت نظارت به پودر گوشت تبدیل و در صورت مناسب بودن به صنعت طیور وارد می‌شوند. جوادی‌نژاد به مردم توصیه کرد تا از مراکز مجاز گوشت خریداری کنند و در صورت بروز مشکل از طریق کانال‌های ارتباطی شبکه دام‌پزشکی مشهد که شامل تلفن گویای ١۵١٢، سامانه پیامکی ٣٠٠٠٠١۵١٢ و شماره تلفن‌های ٣٧٢۵٠٠٢۵.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
در این مطلب پاسخ وزارت بهداشت به ادعای پخت حلیم با پنبه در ماه مبارک رمضان را بخوانید. همچنین یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی که تاکید ما بر بازرسی از آنهاست قنادی‌ها و مراکز فروش آش و حلیم است. متأسفانه آش، حلیم و زولبیا بامیه از جمله اقلام غذایی هستند که حتی در شرایط غیر بهداشتی عرضه می‌شوند. در ادامه همان تیم‌ها در مناطق سیل زده حضور پیدا کرده و کنترل بهداشت محیط را بر عهده داشتند. معاون وزیر بهداشت در پایان صحبت‌هایش گفت: از مردم نیز خواهش می‌کنیم در صورت مشاهده تخلف با شماره‌گیری ۱۹۰ موارد را با وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در میان گذارند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
روند مهاجرت کارآفرین و خروج سرمایه شتاب بی سابقه‌ای گرفته است. بخش مهمی از ایرانیان، یا از کشور رفته‌اند، یا در حال رفتن هستند یا در اندیشه یا آرزوی مهاجرت اند و به ویژه جوان ترها این گونه‌اند. چندی پیش مسأله قاچاق دام از ایران به خارج کشور و گرانی گوشت پیش آمد. نه ایران و نه هیچ کشوری دارای بی نهایت کارآفرین نیست، آنها «محدود» هستند و از این رو، نه فقط «صاحب سرمایه» که خود «سرمایه» اند. هم از این روست که در همه دنیا، برای صاحبان سرمایه و کارآفرینان فرش قرمز می‌گسترانند، جز اینجا که گویا وجود یا عدم وجودشان اساسا اهمیتی ندارد!
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به انتشار ویدئوهایی در فضای مجازی مبنی بر پخت حلیم با پنبه و پشم گوسفند در پی گرانی گوشت واکنش نشان داد. همچنین یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی که تاکید ما بر بازرسی از آنهاست قنادی‌ها و مراکز فروش آش و حلیم است. متأسفانه آش، حلیم و زولبیا بامیه از جمله اقلام غذایی هستند که حتی در شرایط غیر بهداشتی عرضه می‌شوند. تکذیب پخت حلیم با پنبه و پشم گوسفندفرهادی همچنین در واکنش به اخباری در فضای مجازی مبنی بر وجود پنبه و پشم گوسفند در حلیم به جای گوشت، گفت: یکی از شایعاتی که در دو سال گذشته در فضای مجازی بازنشر داشته است و توسط ما به شدت تکذیب شده، وجود پنبه و پشم گوسفند در حلیم‌هایی است که فروخته می‌شود. او در این باره توضیح داد: اولا مخلوط کردن شیء خارجی مانند پنبه یا پشم گوسفند در حلیم کار ساده‌ای نیست و ثانیا در بازرسی‌های صورت گرفته در انبار این رستوران‌ها هیچگونه پنبه یا پشم گوسفند مشاهده نشده است تا بتوانند در غذای خود استفاده کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
معضل قاچاق دام طی سال جاری هم طبق آمارهای انتظامی استان وجود دارد، هرچند مقابله و مبارزه با قاچاق دام در استان تشدید شده است. طبق آمارهای رسمی قاچاق دام در سال ۹۶ در استان ایلام حدود ۱۰ رأس بوده که در سال ۹۷ به بیش از سه هزار رأس دام رسیده و قطعا طی سال جاری طمع دلالان برای قاچاق دام در استان بیشتر خواهد شد. سردار نورعلی یاری افزود: انتظامی استان ایلام به دلیل حساسیت‌های موضوع دام و مرغ، کنترل‌ها و بازرسی‌ها در مناطق مختلف استان ایلام تشدید کرده است. مبارزه با قاچاق دام در استان تشدید می‌شودمعاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان برخورد جدی با قاچاق دام زنده در استان است. وی افزود: در راستای اقدامات نظارتی برای مبارزه با قاچاق دام زنده، ۲۰۰ تیم نظارتی و امنیتی در مرزهای استان به صورت شبانه روزی مستقر شده‌اند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
همچنین یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی که تاکید ما بر بازرسی از آنهاست قنادی‌ها و مراکز فروش آش و حلیم است. متأسفانه آش، حلیم و زولبیا بامیه از جمله اقلام غذایی هستند که حتی در شرایط غیر بهداشتی عرضه می‌شوند. تکذیب پخت حلیم با پنبه و پشم گوسفندفرهادی همچنین در واکنش به اخباری در فضای مجازی مبنی بر وجود پنبه و پشم گوسفند در حلیم به جای گوشت، گفت: یکی از شایعاتی که در دو سال گذشته در فضای مجازی بازنشر داشته است و توسط ما به شدت تکذیب شده، وجود پنبه و پشم گوسفند در حلیم‌هایی است که فروخته می‌شود. وی در این باره توضیح داد: اولا مخلوط کردن شیء خارجی مانند پنبه یا پشم گوسفند در حلیم کار ساده‌ای نیست و ثانیا در بازرسی‌های صورت گرفته در انبار این رستوران‌ها هیچگونه پنبه یا پشم گوسفند مشاهده نشده است تا بتوانند در غذای خود استفاده کنند. معاون وزیر بهداشت در پایان صحبت‌هایش گفت: از مردم نیز خواهش می‌کنیم در صورت مشاهده تخلف با شماره‌گیری ۱۹۰ موارد را با وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در میان گذارند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
* تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون شرایط انتخاب و اختیارات دادستان دیوان عدالت اداری مشخص شد. * تهران- ایرنا- درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی در خارطوم پایتخت سودان دو کشته از جمله یک افسر پلیس به جا گذاشت. * تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی سامانه پدافند موشکی موسوم به گنبد آهنین را در سراسر فلسطین اشغالی مستقر کرد. * تهران- ایرنا- ارتش سوریه حمله گروه تروریستی جبهه النصره در شمال استان حماه را دفع کرد. * تهران- ایرنا- خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد دفتر ریاست جمهوری آرژانتین به دلیل وجود تهدید بمبگذاری تخلیه شد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
نائب رئیس مجمع ملی صادر کنندگان دام زنده و گوشت کشور گفت: قاچاق دام علت گرانی گوشت قرمز است و برای کاهش قیمت گوشت قوه قضائیه می‌بایست به موضوع قاچاق دام زنده ورود کند. وی ادامه داد: در حال حاضر هر راس گوسفند با قیمت ۸۵ تا ۹۰ دینار کویت (حدود ۳۵ میلیون ریال) به خارج از کشور قاچاق می‌شود در صورتی که قیمت دام در داخل حدود ۱۵میلیون ریال است. کریمی نسب یادآور شد: دلال‌ها در کشور دام را به صورت تضمینی از دامداران خریداری می‌کنند و این موضوع باعث کمبود دام و گوشت در بازار شده است. وی تصریح کرد: در کشورهایی چون قزاقستان، ازبکستان، ارمنستان سالها است که صادرات دام انجام می‌شود اما تا کنون شهروندان این کشورها با کمبود گوشت و تبعات ناشی از آن رو به رو نبوده‌اند. نائب رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده و گوشت کشور با اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه مقابله با قاچاق، عنوان کرد: در این راستا باید گلوگاه‌های قاچاق بسته شوند تا دیگر دلالی به عنوان تامین کننده دام برای قاچاق وجود نداشته باشد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
این مقام مسئول در مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده و گوشت کشور به ممنوعیت صادرات دام زنده از خردادماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در آن مقطع زمانی قیمت گوشت از هرکیلو گرم ۶۰۰ هزار ریال سیر صعودی پیدا کرد و امروز شاهد قیمت هر کیلو گرم یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریالی هستیم. کریمی نسب یادآور شد: دلال‌ها در کشور دام را به صورت تضمینی از دامداران خریداری می‌کنند و این موضوع باعث کمبود دام و گوشت در بازار شده است. نائب رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده و گوشت کشور با اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه مقابله با قاچاق، عنوان کرد: در این راستا باید گلوگاه‌های قاچاق بسته شوند تا دیگر دلالی به عنوان تامین کننده دام برای قاچاق وجود نداشته باشد. نائب رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده و گوشت کشور اضافه کرد: در این کشور یک شرکت خاص، دام‌های قاچاق شده از ایران را به عنوان دام تولیدی عمان به کویت صادر می‌کند و سپس مبلغ هر راس دام از طریق صرافی‌ها به حساب دلال‌های داخل کشور واریز می‌شود. وی یادآور شد: ممنوعیت صادرات دام از جمله این بخشنامه و دستورالعمل هایی است که وضعیت بازار را با چالش مواجه کرده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
بازار در حالی با افزایش قیمت محصولات دست و پنجه نرم می‌کند که دولت برای بسیاری از اقلام ارز ۴۲۰۰ و نیمایی در نظر گرفته اما محصول در بازار به نرخ آزاد تعیین می‌شود و از سوی دیگر برخی جنس‌های قدیمی که حتی تاریخ انقضای آن‌ها رو به اتمام است، به نرخ جدید عرضه می‌شوند. هم‌چنین ۸۹۶۵ اجاره‌نامه به امضا رسیده که از کاهش ۲۲ درصدی قراردادها در بازار اجاره حکایت دارد. مصطفی‌قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره علت کسادی بازار مسکن شهر تهران می‌گوید: قیمت‌های پیشنهادی پرت از سوی برخی مالکان در سایت‌های اینترنتی به نابسامانی بازار مسکن منجر شده است که خوشبختانه دادستانی به‌موقع در این زمینه ورود کرد. امیدواریم با ساز و کار جدید که ما روزانه قیمت‌ها را از وزارت راه و شهرسازی دریافت و در اختیار سایت‌های اینترنتی قرار می‌دهیم، شاهد ثبات بازار مسکن باشیم. این صرافی‌ها، همچنین امروز هر دلار آمریکا را ۱۴ هزار و ۷۵۰ تومان خریده و ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان می‌فروشند که قیمت دلار نیز ثابت بوده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مشاور مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی معتقد است اگر مانند سال‌های گذشته بدون برنامه‌ریزی صادرات جوجه یک‌روزه داشته باشیم، مجددا شاهد کمبود و افزایش قیمت این محصول و نهایتا گرانی گوشت مرغ هستیم. در این شرایط، معاون وزیر جهاد کشاورزی خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک‌روزه شده است. مدیرعامل سابق اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی ادامه داد: اگر بدون برنامه‌ریزی صادرات جوجه یک‌روزه انجام شود، مجددا شاهد کمبود این نهاده تولید و گرانی آن خواهیم بود که نتیجه‌ای جز نوسان و افزایش قیمت در گوشت مرغ در پی نخواهد داشت. اما نباید این همه نوسان در صادرات داشته باشیم و صادرات برنامه محور باید در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی و متولیان امر قرار گیرد. کمالی سروستانی با بیان این‌که صادرات جوجه یک‌روزه و تنظیم بازار گوشت مرغ مسئله برنامه پذیری است، گفت: باید برای صادرات جوجه یک‌روزه یا هر محصول دیگری که مازاد تولید آن وجود دارد، کف و سقفی بر اساس نیاز داخلی در نظر گرفته شود تا در وهله نخست توجه فعالان و متولیان به بازار داخلی آن محصول باشد و از آن غافل نشویم.
تابناکتابناک1 ماه قبل
هر سکه یک گرمی با ۱۰ هزار تومان کاهش قیمت، یک میلیون و ۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۶۳، ۰۰۰ تومان بود. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، ۲، ۰۰۰، ۰۰۰ تومان تومان قیمت گذاری شد که نسبت به آخرین روز هفته قبل، ۵۰ هزار تومان ارزان‌تر شد. تمدید دو ماهه مهلت ترخیص خودرو‌های وارداتیبا مصوبه جدید دولت مهلت ترخیص خودروهای سواری وارداتی دو ماه تمدید شد. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۶۴۸ واحد کاهش معادل ۱٫۱۲ درصد را رقم زد و به سطح ۲۳۴ هزار و ۲۹۵ واحد رسید. سیف با اشاره به نوسانات قیمت شکر در بازار افزود: نوسانات فصلی در محصولات کشاورزی در دنیا روالی طبیعی است.

به انتهای لیست رسیدید