گران شدن بنزین در ایران

گران شدن بنزین در ایران

نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
به نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. نشریه معتبر USA today در تحلیلی به قلم خبرنگار کره‌ای خود، در این رابطه مطلبی نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست: علنی شدن شکست ترامپ در قبال ایرانبه نظر می‌رسد ترامپ موقتا با سیاست اعلام شده خود در قبال ایران با شکست مواجه شده است. سیاست رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در قبال ایران -همان‌طور که بارها از سوی وزیر امور خارجه مایک پومپئو بیان شده- این است که آمریکا بعنوان مخالف دولت ایران شناخته می‌شود نه مردم آن. این شواهد نشان می‌دهد که مجازات‌های دولت آمریکا علیه ایرانیان، اتفاقا به ضعیف‌ترین اقشار این کشور و انسان‌های معمولی آسیب می‌رساند. این بیشتر به‌دلیل «تحریم‌های ثانویه» ‌ای است که ترامپ در یک جنگ اقتصادی علیه ایران به راه انداخته است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از رویداد۲۴، با گران شدن بنزین در ایران خبر‌هایی مبنی بر روی آوردن برخی ثروتمندان و افراد خاص به خرید تاکسی و استفاده از سهمیه بنزین تاکسی‌ها و مزیت‌های آن منتشر می‌شود که با واکنش کاربران در فضای مجازی همراه شده است. بسیاری از کاربران این خبر را تایید و بسیاری آن را شایعه می‌دانند. جمعی از کاربران معتقدند افرادی که ماشین‌های میلیاردی سوار می‌شوند و قدرت خرید بالایی دارند چه احتیاجی به خرید تاکسی و استفاده از سهمیه بنزین آن دارند. این کاربران معتقدند این افراد نه تنها به راحتی می‌توانند بنزین را با هر قیمتی تهیه کنند بلکه حاضر نمی‌شوند سرمایه خود را صرف چنین کار‌های کوچکی کنند. کاربرانی نیز بر این باورند انتشار چنین خبر‌هایی با اهدافی، چون فروش خودرو‌ها تولیدی و یا کم کردن سهمیه بنزین افرادی که دو خودرو یا بیشتر دارند منتشر می‌شود.
برنابرنا3 ماه قبل
یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: آمریکائی‌ها در طول ۱۶ سال گذشته از سال ۲۰۰۳ که رژیم صدام سقوط کرده تاکنون ده‌ها میلیارد دلار از ثروت‌های نفتی عراق را به غارت بردند. او افزود: خوشبختانه مردم ایران با هوشیاری با مسئله افزایش قیمت بنزین برخورد کردند. هانی‌زاده با تاکید بر اینکه این نوعی غارتگری است، تصریح کرد: الان که دولت عراق جزئی از محور مقاومت محسوب می‌شود، سعی می‌کنند این دولت را سرنگون کنند تا یک دولت کاملا وابسته به آمریکا در عراق ایجاد کنند. او در پایان گفت: آمریکائی‌ها الان بیشتر در محور مقاومت یعنی ایران، عراق و لبنان عمل می‌کنند، تلاش آنها این است که به نوعی شکاف بین دولت‌ها و ملت‌ها ایجاد کنند و این نوعی مرده‌خواری سیاسی از حوادث منطقه است. در حقیقت ادبیات آمریکائی‌ها کاملا برای ملت‌ها روشن شده و با این اظهارنظرهای فریبنده نخواهند توانست، ملت‌های ایران عراق و لبنان را فریب دهند.

به انتهای لیست رسیدید