گردشگر خارجی

گردشگر خارجی

تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، گردشگری مذهبی یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین شاخه‌های گردشگری در سراسر جهان است. ویژگی‌های گردشگری مذهبیبه زعم کارشناسان گردشگری مذهبی علاوه بر برخورداری از فواید سایر شاخه‌های گردشگری برای جامعه میزبان از امتیازات ویژه‌ای نیز برخوردار است که سایر شاخه‌های گردشگری از آن بی‌بهره‌اند. با توجه به ویژگی‌های گردشگری مذهبی و مزایای آن برای جامعه مقصد، توسعه گردشگری مذهبی در کشور و به ویژه در استان همدان که دارای جاذبه‌های گردشگری مذهبی فراوان است ضروری می‌نماید. نظر به آنکه گردشگری مذهبی در تمام طول سال از رونق نمی‌افتد و میزبانی از گردشگران این نوع از گردشگری نیز نیاز به زیرساخت‌های پرهزینه ندارد می‌توان از توسعه گردشگری مذهبی در جهت توسعه گردشگری استان استفاده کرد. وی عنوان کرد: در استان همدان ۵۱ مسجد و ۸۶ مقبره در فهرست ملی ثبت شده‌اند و آرامگاه ۳ پیامبر الهی در استان همدان واقع شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
سفر ایرانی‌ها به ترکیه در سال گذشته (سال ۹۷) به‌خاطر جهش نرخ دلار، ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد. روسیه با حدود ۵ میلیون گردشگر بیشترین سهم را از گردشگران خارجی ترکیه را با سهم ۵/ ۱۵درصدی به خود اختصاص داد. آلمان و انگلیس هر کدام با حدود ۳/ ۳ و ۸/ ۱ میلیون توریست در رده‌های دوم و سوم بیشترین گردشگران خارجی ترکیه قرار دارند و بلغارستان رتبه چهارم بیشترین گردشگران خارجی را با حدود ۶/ ۱ میلیون گردشگر کسب کرده است. ۲۷۶ هزار مسافر ایرانی در این ماه به ترکیه سفر کردند که در رتبه چهارم بیشترین توریست خارجی حاضر در ترکیه بودند. براساس آمار منتشر شده شرکت مستر کارت، هزینه روزانه هر گردشگر خارجی به‌طور متوسط ۱۰۶ دلار بوده است.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۶ مهر ۱۳۹۸, ۱۹:۱۵ / کد خبر:۷۶۶۴۸ فرماندار آران‌وبیدگل با اشاره به ضرورت ساماندهی منطقه نمونه گردشگری مرنجاب و توجه ویژه دولت دوازدهم گفت: مسیر دسترسی به این کویر با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسوولان امر، برای ساماندهی در سال‌جاری ردیف بودجه دریافت کرده است. اسماعیل بایبوردی روز جمعه در نشست هم‌اندیشی با فعالان گردشگری آران‌وبیدگل افزود: مسیر منتهی به کویر مرنجاب هنوز در حوزه راه‌های کشور تعریف نشده که پیگیر تصویب آن به عنوان جاده گردشگری هستیم. وی بیان کرد: ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل بودجه تملک دارایی‌ها برای ساماندهی جاده مرنجاب- سنبک- ویگل امسال مصوب کردیم. منطقه نمونه گردشگری مرنجاب واقع در شمالی‌ترین نقطه استان اصفهان، یکی از زیباترین کویرهای ایران به شمار می‌رود که هم‌جوار دریاچه نمک، کویر مسیله، نوار بند ریگ و پارک ملی کویر بوده و ورودی آن از مسیر ۵۰ کیلومتری آران‌وبیدگل است. کویر مرنجاب جز در فصل تابستان که به علت گرمای هوا با کاهش محسوس گردشگر روبه‌رو می‌شود، مورد توجه بسیاری به ویژه علاقه‌مندان سافاری و آفرود نیز قرار گرفته و سالانه افزون‌بر ده‌ها هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می‌کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: ۱۳۷ پروژه اقامتی و گردشگری با ۱۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این استان مراحل اجرا را طی می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، مصیب امیری، گفت: این پروژه‌های گردشگری و اقامتی با پیشرفت ۳۰ تا ۸۰ درصدی مراحل ساخت را طی می‌کند. وی با اشاره به اینکه ۴۴۴ واحد اقامتی در سطح استان فعال است، اضافه کرد: هم اکنون رشد ساخت و ساز در حوزه گردشگری از رشد گردشگران هم بیشتر شده است. امیری با یادآوری اینکه در ۶ ماه اول امسال سه میلیون گردشگر داخلی و ۱۹۵ گردشگر خارجی به استان فارس سفر کرده‌اند، افزود: تا کنون ۱۰۵ اقامتگاه بوم گردی راه اندازی شده است و انتظار می‌رود تا پایان سال بیش از ۲۰ اقامتگاه دیگر نیز اضافه شود. انتهای پیام
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس مصیب امیری با اعلام خبر فوق اظهار داشت: ساخت ۱۳۷ پروژه اقامتی و گردشگری با پیشرفت حدود ۳۰ تا ۸۰ درصد در سطح استان با ۱۹ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حال اجراست. وی با اشاره به اینکه ۴۴۴ واحد اقامتی در سطح استان فعال است، اضافه کرد: هم اکنون رشد ساخت و ساز در حوزه گردشگری از رشد گردشگران هم بیشتر شده است. امیری با تاکید بر اینکه در ۶ ماه اول سال جاری سه میلیون گردشگر داخلی و ۱۹۵ گردشگر خارجی به استان سفر کرده‌اند، افزود: تاکنون ۱۰۵ اقامتگاه بومگردی راه‌اندازی شده است و انتظار می‌رود تا پایان سال بیش از ۲۰ اقامتگاه دیگر نیز اضافه شود. انتهای پیام/ ز
مهرمهر3 روز قبل
وی گفت: ۲۴۵۱پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری با ارزش ۲۰۰هزار میلیارد تومان در حال ساخت است. ما دومین کشور در حوزه ورود گردشگر به کشور شده‌ایم و رشد ۴۹ درصدی را در این حوزه گزارش داده‌اند. همچنین واژه‌هایی مانند «هتل بوتیک»، «بومگردی» و واژه‌های دیگر به وجود آمده‌اند که اینها نشان از استقبال در حوزه سرمایه‌گذاری تأسیسات گردشگری دارد. وی افزود: برخی از لباس‌های سنتی بسیار گران هستند مانند لباس سنگسر که حدود ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد. خانه لرزاده موزه شداین هفته خانه استاد لرزاده در خیابان شریعتی تهران که در محاصره ساختمان‌های بلند مرتبه قرار دارد، به خانه موزه لرزاده تبدیل شد.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
ابراهیم پور فرج رئیس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران گفت: در نتیجه بخشنامه یادشده، صورت وضعیت اتوبوس‌های دربستی برای حمل گردشگران خارجی صادر نشد و باعث شده که هزاران توریست در شهرها و جاده‌های ایران سرگردان و معطل بمانند. وی ادامه داد: ‌این موضوع مشکلی جدی برای تورهای گردشگری و شرکت‌های فعال در این حوزه ایجاد کرده زیرا خودروهای حمل کننده گردشگران خارجی دربستی است و نمی‌توانند صورت وضعیت بگیرند. پور فرج گفت: همه توریست‌های خارجی که اکنون در ایران حضور دارند با این مشکل مواجه شده‌اند و امکان جابه جایی آنها وجود ندارد زیرا هیچکدام از خودروها از جمله اتوبوس و مینی بوس‌ها مجوز انتقال گردشگران خارجی را ندارند. رئیس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران فصل پاییز را زمان اوج سفر گردشگران خارجی به ایران عنوان کرد و افزود: از حدود شش ماه تا یکسال پیش برای برگزاری تورهای گردشگران خارجی که اکنون زمان آن است برنامه ریزی و خودروها نیز رزرو شده است اما اکنون بنابر این بخشنامه مجوز تردد به این خودروها برای انتقال گردشگران خارجی داده نمی‌شود. وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۵۰ اتوبوس نیز در جاده‌های ایران حامل گردشگران خارجی هستند که به دلیل صدور این بخشنامه نمی‌توانند حرکت کنند و معطل مانده‌اند.
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
۲۴ مهر ۱۳۹۸, ۱۳:۵۵ / کد خبر:۷۶۵۶۲ باوجود معرفی اصفهان تحت عناوینی همچون نگین گردشگری کشور، پایتخت گردشگری جهان اسلام و غیره و مطرح‌شدن آن به ‌عنوان دومین محور توسعه استان در سند آمایش سرزمین، اما آن‌طور که از صحبت کارشناسان و فعالان این بخش برمی‌آید، صنعت گردشگری اصفهان با کلاف سردرگمی از مشکلات روبه‌رو است. ناگفته نماند که در این پژوهش نکات مثبت گردشگری استان اصفهان استخراج‌شده که مهم‌ترین آن‌ها شامل زیبایی، امنیت و آرامش، قدمت استان، عرضه سوغات، حضور نیروهای راهنما در سطح شهرها و مکان‌های گردشگری و تاریخی و پاکیزگی شهر و استان اصفهان است. مهران ادهم فعال صنعت گردشگری، در گفت‌وگو با ایمنا در رابطه با مهمترین چالش‌های گردشگران در اصفهان می‌گوید: هرچند اصفهان به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور مطرح است اما شرایط فرودگاه اصفهان برای توسعه گردشگری مناسب نیست؛ بنابراین اولین مشکل زیرساختی گسترش گردشگری اصفهان در بخش حمل‌ونقل است که مهم‌ترین آن فرودگاه بشمار می‌آید و تاکنون چندین بار قرار بوده فرودگاه را توسعه دهند که این موضوع با موانعی روبه‌رو بوده است. در اصفهان به‌عنوان یک استان پرجاذبه گردشگری، هتل‌های ۴ و ۵ ستاره به‌اندازه کافی برای اقامت گردشگران خارجی وجود ندارد، بنا بر آمار ارائه‌شده تنها یک هتل پنج ستاره وجود دارد. مینا راد که از راهنمایان تور در اصفهان است اظهار می‌کند: در اصفهان طبق آمار، تنها ۳۴ درصد از ۱۵۰ هزار گردشگر خارجی از خدمات آژانس‌های گردشگری و راهنمایان تور استفاده می‌کنند؛ که این آمار برای آژانس‌ها و راهنمایان گردشگری در اصفهان، عددی چندان مناسب نیست.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
استفاده ۸۰ درصد مردم ایران از خدمات اینترنت، نشان از این دارد که کسب‌وکارهای ایرانی باید با سرعت بیشتری در مسیر تحول دیجیتال گام بردارند. گردشگری، تحول دیجیتال و اشتغال‎زاییرونق گردشگری به طور مستقیم بر رشد اشتغال‌ زایی موثر است. همانطور که پیش ‎تر گفته شد، تحول دیجیتال با آسان کردن مسیر سفر، معرفی مناطق دیدنی و جاذبه ‎های توریستی و نشان دادن تصویر واقعی از شهرها و روستاهای دور و نزدیک باعث رشد گردشگری می‌‎شود. به همین دلیل UNWTO شعار روز گردشگری سال ۲۰۱۹ را «گردشگری و شغل، آینده‌ای بهتر برای همه» در نظر گرفته است. ایران در سال‌های اخیر رشد خوبی در صنعت گردشگری آنلاین داشته و در حال حاضر شرکت ‎های زیادی در این کشور مشغول ارائه خدمات آنلاین سفر به افراد هستند.
ایمناایمنا4 روز قبل
ناگفته نماند که در این پژوهش نکات مثبت گردشگری استان اصفهان استخراج‌شده که مهم‌ترین آن‌ها شامل زیبایی، امنیت و آرامش، قدمت استان، عرضه سوغات، حضور نیروهای راهنما در سطح شهرها و مکان‌های گردشگری و تاریخی و پاکیزگی شهر و استان اصفهان است. مهران ادهم فعال صنعت گردشگری، در گفت‌وگو با ایمنا در رابطه با مهم‌ترین چالش‌های گردشگران در اصفهان می‌گوید: هرچند اصفهان به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور مطرح است اما شرایط فرودگاه اصفهان برای توسعه گردشگری مناسب نیست؛ بنابراین اولین مشکل زیرساختی گسترش گردشگری اصفهان در بخش حمل‌ونقل است که مهم‌ترین آن فرودگاه بشمار می‌آید و تاکنون چندین بار قرار بوده فرودگاه را توسعه دهند که این موضوع با موانعی روبه‌رو بوده است. در اصفهان به‌عنوان یک استان پرجاذبه گردشگری، هتل‌های ۴ و ۵ ستاره به‌اندازه کافی برای اقامت گردشگران خارجی وجود ندارد، بنا بر آمار ارائه‌شده تنها یک هتل پنج ستاره وجود دارد. میناد راد که از راهنمایان تور در اصفهان است در گفتگو با ایمنا اظهار می‌کند: در اصفهان طبق آمار، تنها ۳۴ درصد از ۱۵۰ هزار گردشگر خارجی از خدمات آژانس‌های گردشگری و راهنمایان تور استفاده می‌کنند. که این آمار برای آژانس‌ها و راهنمایان گردشگری در اصفهان، عددی چندان مناسب نیست.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 روز قبل
همزمان با افزایش بی‌سابقه قیمت ارز موج جدیدی از ورود گردشگران به کشور آغاز شد که امسال با تداوم ثبات در بازار ارز این روند معکوس شد و ایران دیگر مقصد گردشگری آنها همانند سال گذشته نبود. ثبات نرخ ارز در بهار امسال و سپس کاهش ۱۴ درصدی بهای دلار در تابستان نسبت به بهار باعث شد سفر خارجی برای گروهی از خانوارهای ایرانی مجددا صرفه اقتصادی پیدا کند. این در حالی است که سال گذشته حجم سفر گردشگران خارجی به کشور ۵/ ۱ برابر شد. همچنین در بهار امسال نیز ورود گردشگر خارجی افزایش ۴۱ درصدی را تجربه کرد. در نیمه اول امسال تقریبا به اندازه خروج مسافر ایرانی از کشور، توریست خارجی به کشور سفر کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
با این حال، آمار ۶ ماهه مشخص می‌کند، سفرهای خارجی دوباره اوج گرفته است. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» درباره علت تغییر مسیر رشد گردشگر خروجی حاکی است: پرواز سفرهای خارجی در تابستان امسال از باند دلار اتفاق افتاده است. بهای دلار در مرداد حدود ۵ درصد نسبت به تیر و در شهریور نیز حدود ۲ درصد نسبت به مرداد افت کرد. همچنین در بهار امسال نیز ورود گردشگر خارجی افزایش ۴۱ درصدی را تجربه کرد. در نیمه اول امسال تقریبا به اندازه خروج مسافر ایرانی از کشور، توریست خارجی به کشور سفر کرد.
ایلناایلنا6 روز قبل
معاون گردشگری با اشاره به این‌که آمار گردشگران ورودی به کشور در نیمه اول سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۶درصد افزایش داشته است، گفت: با توجه به این آمار ورودی، تراز گردشگری کشور همچنان مثبت است. به گزارش ایلنا، ولی تیموری (معاون گردشگری کشور) گفت: عبور از شوک اقتصادی سال گذشته و رونق نسبی اقتصادی در کشور موجب شد در شش ماه نخست امسال ۴میلیون و ۲۵۸هزار و ۹۴۴ نفر به خارج از کشور سفر کنند که این رقم، رشد ۱۵٫۹۵درصدی گردشگران خروجی را نشان می‌دهد. او یادآور شد: در مدت مشابه سال گذشته، این آمار ۳میلیون و ۶۷۳هزار و ۹۲ نفر بود. معاون گردشگری کشور ادامه داد: با وجود این افزایش آمار گردشگران خروجی، تراز گردشگری کشور همچنان مثبت است، براساس آمار موجود، سفر گردشگران خارجی به کشورمان حدود ۲۶درصد افزایش داشته است. تیموری گفت: بیشترین آمار ورودی گردشگران همه کشورها را گردشگران کشورهای همسایه تشکیل می‌دهند و ایران هم از این قاعده مستثنا نیست، براساس ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری سلامت، گردشگری مذهبی و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، کشورهای هدف شناسایی شده‌اند و برنامه‌ریزی‌ها برای جذب توریست از این کشورها ادامه دارد.
ایسناایسنا6 روز قبل
استاندار اردبیل بر رفع مشکلات کلان از طریق تدوین سند جامع گردشگری در کشور تاکید کرد. به گزارش ایسنا، اکبر بهنام جو در دیدار با هیات رئیسه تشکل‌های ملی گردشگری کشور اظهار کرد: با تدوین سندی جامع و چشم‌اندازی یکساله به راحتی برخی از مشکلات کلان رفع می‌شود. وی پیگیری ایجاد کانال تلوزیونی ویژه گردشگری را موضوعی بسیار حیاتی برای توسعه گردشگری در قالب معرفی آثار و جذب گردشگر خارجی عنوان کرد. سرمایه‌گذاران و فعالان ملی بخش گردشگری نیز نبود برنامه‌ جامع مدون و بستر آماری کامل را از نقاط ضعف و محل آسیب‌پذیر گردشگری کشور عنوان کردند. اعضای هیات رئیسه تشکل‌های ملی گردشگری کشور خواستار بررسی قانون و اعمال دقیق قوانین موجود برای نظارت بر فعالیت مراکز غیررسمی اقامتی و خانه‌مسافرها تاکید کردند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، اکبر بهنامجو شامگاه امروز در نشست با هیئت رئیسه تشکل‌های ملی گردشگری کشور اظهار داشت: مشکلات کلان را می‌توانیم با تدوین سند چشم‌انداز یکساله گردشگری رفع کنیم. وی افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران بخش خصوصی، حمایت برای سرمایه‌گذاری‌های زیاد در منطقه و در نهایت ارائه مشوق‌ها و تسهیلات به سرمایه‌داران در سطح استان سبب می‌شود تا حوزه گردشگری منطقه به سمت پیشرفت، ترقی و توسعه گام بردارد. بهنامجو با اشاره به معضلات حوزه گردشگری تصریح کرد: در راستای حل و رفع معضلات حوزه گردشگری با استفاده از تجربیات کشورهای موفق که فرهنگی نزدیک‌تر به فرهنگ ایران دارند می‌توانیم گام‌های خوب و تاثیرگذاری برواریم که در نهایت به حل مشکلات این حوزه منجر شود. استاندار اردبیل رفع موانع گردشگری را مهم‌ترین اهداف تدوین سند جامع گردشگری دانست و بیان کرد: رفع موانع و مشکلات حوزه گردشگری مهم‌ترین هدف تدوین سند جامع گردشگری ایت و اقدام بخش‌های مرتبط با گردشگری برای اصلاح وضع موجود و طراحی چشم‌اندازی ایده‌آل برای گردشگری است. انتهای پیام/ش
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اکبر بهنام‌جو عصر یکشنبه در دیدار با هیئت رئیسه تشکل‌های ملی گردشگری کشور عنوان کرد: با تدوین سند جامع و چشم‌انداز یکساله به راحتی برخی از مشکلات کلان مرتبط با حوزه گردشگری رفع خواهد شد. وی معضلات عنوان شده در حوزه گردشگری را قابل اصلاح دانست و افزود: استفاده از تجربه کشورهای موفقی که فرهنگی نزدیک به ایران و گردشگری حلال دارند مهم‌ترین اقدام بخش‌های مرتبط با گردشگری برای اصلاح وضع موجود و طراحی چشم‌اندازی ایده‌آل برای گردشگری است. استاندار اردبیل پیگیری ایجاد کانال تلوزیونی ویژه گردشگری را موضوعی بسیار حیاتی برای توسعه گردشگری در قالب معرفی آثار و جذب گردشگر خارجی عنوان کرد. در این جلسه سرمایه‌گذاران و فعالان ملی بخش گردشگری نیز نبود برنامه‌ جامع مدون و بستر آماری کامل را از نقاط ضعف و محل آسیب‌پذیر گردشگری کشور عنوان کردند. در ادامه اعضای هیئت رئیسه تشکل‌های ملی گردشگری کشور بر بررسی و اعمال دقیق قوانین موجود برای نظارت بر فعالیت مراکز غیررسمی اقامتی و خانه‌مسافرها تاکید کردند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مزاحمت برخی موتورسواران در بافت جهانی یزد که این روزها به چالشی اجتماعی تبدیل شده، گردشگری در این محدوده تاریخی را برای گردشگران خارجی دلهره‌آور کرده، مسئولان را بر آن داشته تا برای رفع این معضل گردشگری آستین بالا بزنند. حتی مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد در این رابطه ابراز نگرانی می‌کند و تردد موتور‏سواران به ویژه در بافت تاریخی را بزرگترین مشکل کنونی گردشگری این استان برمی‎شمارد. مزیدی در مورد کنترل موتورسواران مزاحم بافت تاریخی، تاکید می‌کند: اگر ضرورت کنترل موتورسواران بافت تاریخی نیز احساس شود، در قالب یک طرح وی‍ژه به آن خواهیم پرداخت. «مصطفی سالاری» از برخورد و اعمال قانون بیش از ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت در یک ماه اخیر خبر می‌دهد و می‌گوید: ستاد راهبردی بافت تاریخی یزد به منظور تهیه طرح‌های ترافیکی و پایش تصویری این بافت تاریخی، تشکیل و اقدامات لازم در این زمینه به زودی اجرا خواهد شد. این مسئول به تامین امنیت گردشگران انفرادی طبق ابلاغ دستورالمعل شورای عالی امنیت کشور نیز به عنوان دیگر موارد در حال پیگیری استانداری اشاره می‎کند.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه ۲۰۰ دستگاه اتوبوس شب گذشته برای جابجایی زائران به عراق اعزام شد، گفت: پیش‌بینی ما از تعداد زائران درست از آب در نیامد و خیلی بیشتر از پیش‌بینی‌ها است. مدیر عامل منطقه آزاد اروند گفت: در روز گذشته به دلیل تصادف ۶۰ نفر مجروح شد که با هواپیما به شیراز برای درمان منتقل شدند. زمانی درباره فعالیت‌های اقتصادی منطقه آزاد اروند بیان داشت: در دوره جنگ زیرساخت‌های آبادان و خرمشهر آسیب دید و نفت و بنادر در این منطقه دچار مشکل شدند. وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید جغرافیای منطقه آزاد اروند وسیع‌تر شد و البته برخی مشکلات نیز وجود داشت و به تدریج قوانین منطقه آزاد مانند معافیت مالیاتی در این بخش‌ها اعمال شد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: سالیانه تا ۱۵۰ میلیون دلار امکان گردش اقتصادی در بازار آبادان و خرمشهر وجود دارد.
مهرمهر1 هفته قبل
بنابراین برای فربه کردن هدفمند و ارتقا صنعت گردشگری ایران می‌توان از مکانیزم‌های مختلفی استفاده کرد. ولی در سطح ملی ما هنوز به استثنای موارد معدود چون منشور حقوق گردشگر، منشوری دیگر که در سطوح و اشکال مختلف ماهیت گردشگری کشور را پوشش دهد، ارائه نشده است. بسیاری از این منشور‌های گردشگری می‌توانند حقوق و تکالیف گردشگر و مجری و فعالان حوزه گردشگری و همچنین دولت را تعریف کند و از بی نظمی و یا خسارات فرهنگی، معنوی، مادی و یا زیست محیطی در حوزه‌های مختلف گردشگری جلوگیری کند. چنانچه در دو سال اخیر بعنوان مثال در ازبکستان به دستور رئیس جمهور این کشور، ‌ آقای صادق بابک، سرمایه گذار حوزه گردشگری آنتالیای ترکیه (سناتور سابق این ایالت) را بعنوان مشاور خارجی گردشگری سازمان گردشگری انتخاب کردند. راه اندازی شبکه گردشگری ایران به زبان انگلیسیاین کارشناس گردشگری گفت: با توجه به اهمیت نقش رسانه در معرفی و ایجاد تصویر مثبت از ایران، ضرورت راه اندازی تلویزیون گردشگری ایران به زبان انگلیسی و ترجمه آن به زبان‌های دیگر بیش از پیش احساس می‌شود.
ایبناایبنا1 هفته قبل
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اظهارداشت: مرز شلمچه در حال حاضر به عنوان بهترین مرز خروجی اربعین شناخته می‌شود. زمانی درباره فعالیت‌های اقتصادی منطقه آزاد اروند بیان داشت: در دوره جنگ زیرساخت‌های آبادان و خرمشهر آسیب دید و نفت و بنادر در این منطقه دچار مشکل شدند. وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید جغرافیای منطقه آزاد اروند وسیع‌تر شد و البته برخی مشکلات نیز وجود داشت و به تدریج قوانین منطقه آزاد مانند معافیت مالیاتی در این بخش‌ها اعمال شد. مدیرعامل سازمان متطقه آزاد اروند گفت: سالیانه تا ۱۵۰ میلیون دلار امکان گردش اقتصادی در بازار آبادان و خرمشهر وجود دارد. شیمی شهر در منطقه اروند دایر خواهد شد و صنایع بالادستی پتروشیمی را نیز خواهیم داشت.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 هفته قبل
۲۱ مهر ۱۳۹۸, ۱۲:۱۷ / کد خبر:۷۶۴۲۰ بیست و نهمین قطار گردشگری بین‌المللی عقاب طلایی با عنوان 'راه ابریشم (شمال- جنوب) 'روز یکشنبه وارد ایستگاه راه آهن اصفهان شد. مدیرکل راه آهن اصفهان در حاشیه مراسم استقبال از این گردشگران در ایستگاه راه آهن این شهر در گفت و گو با ایرنا افزود: مسافران این قطار شامل ۴۶ خدمه و ۲۰ گردشگر خارجی در پنجمین روز سفر خود، وارد شهر زیبای اصفهان شدند. وی خاطرنشان کرد: اکنون این گردشگران خارجی درحال بازدید از بناهای تاریخی اصفهان از جمله محله جلفا، کلیسای وانک، میدان نقش جهان و سی و سه پل هستند و قرار است امشب اصفهان را به مقصد شیراز ترک کنند. سادات حسینی خاطرنشان کرد: قسمت اول این تور گردشگری روز سه شنبه ۲۳ مهرماه با ورود قطار به ایستگاه راه آهن تهران خاتمه می‌یابد و قطار دیگری روز پنجشنبه بیست و پنجم مهر ماه وارد ایران می‌شود. طی چهار سال گذشته شمار زیادی از گردشگران خارجی بوسیله قطارهای ویژه گردشگران خارجی به اصفهان سفر کرده‌اند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سرپرست دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با اشاره به امنیت موجود در استان کرمان، گفت: در این استان هیچ دغدغه امنیتی وجود ندارد و احساس امنیت مردم نیز در حد بسیار بالایی است. اوج امنیت استان کرمان را در اجرای دوی اولتراماراتن در کویر می‌توان مشاهده کردشمس الدینی با تضمین امنیت کامل گردشگران داخلی و خارجی در استان کرمان، اظهارداشت: اوج امنیت استان کرمان را در اجرای دوی اولتراماراتن در کویر می‌توان مشاهده کرد که با امنیت کامل در قالب چهار دوره انجام شده است و در این رابطه ورزشکارانی از ۱۰ کشور حضور داشته‌اند. عمده گروگانگیری‌ها در استان کرمان مربوط به مبادلات مواد مخدر بوده استشمس الدینی یادآور شد: عمده گروگانگیری‌ها در استان کرمان مربوط به مبادلات مواد مخدر بوده است که با اجرای سیاست‌های خاص مبارزه با مواد مخدر از گسترش این پدیده جلوگیری شده است. درخواست ایران از ژاپن برای تغییر سطح امنیتی استان کرمان از سطح دو به یکبراساس این گزارش، دبیر اول و مسئول بخش امنیتی سفارت ژاپن در تهران نیز گفت: استان کرمان در گذشته در سطح یک امنیتی برای گردشگران ژاپنی بوده که با وقوع یک مورد گروگانگیری دانشجوی ژاپنی در بم به سطح سه رسیده است. دبیر اول و مسئول بخش امنیتی سفارت ژاپن در تهران خاطرنشان کرد: برای آنکه توریست‌ها و مردم ژاپن بتوانند به استان کرمان سفر کنند حتما باید سطح امنیتی این استان از سوی دولت ژاپن به سطح یک ارتقاء یابد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
مصر برنامه اصلاحی به‌منظور «تنظیم بازار گردشگری» در کشور تصویب کرد و هدف از این برنامه احیای وضعیت گردشگری به‌عنوان یکی از ستون‌های اصلی اقتصاد مصر و منبع اصلی درآمد ارزی بوده است. در سال ۲۰۱۸، اقتصاد مصر ۸/ ۴ درصد رشد داشته و این رقم در سال ۲۰۱۷ حدود ۹/ ۳ درصد بوده است. رشد گردشگری در مصر از سال ۲۰۱۷ آغاز شده که براساس سه محور کلی «رشد گردشگری در مصر در سال ۲۰۱۷»، «فعالیت‌های راهنمایان گردشگری» و «حل بحران‌های خطوط هوایی و تحولات در گردشگری هوایی مصر» می‌توان آن را بررسی کرد. مصر در سپتامبر ۲۰۱۶ در ۱۱ زیرحوزه گردشگری اقدامات رو به رشدی انجام داد که آثار مثبت آن در رشد گردشگری سال ۲۰۱۷ نمایان شد. دولت مصر حدود ۶۶ میلیون دلار از سال ۲۰۱۶ و در واقع ۲۲ میلیون دلار برای هر سال، با هدف رشد گردشگری در ۲۶ بازار گردشگری طی ۳ سال سرمایه‌گذاری کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با بیان این‎که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون بیش از ۲۴۶ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای طرح‎های گردشگری و صنایع دستی استان پرداخت شده است، گفت: با اجرای این طرح‎ها برای ۴۷۰ نفر شغل ایجاد شد. به گزارش ایسنا، سیدحکمت‎الله موسوی اظهار کرد: در حوزه معاونت سرمایه‎گذاری، تعداد ۵۵ پروژه با حجم سرمایه‎گذاری هفت هزار و ۶۱۹ میلیارد ریال و سه‎هزار و ۶۳۲ نفر اشتغال در سطح استان در دست اقدام است. وی اضافه کرد: در سال ۱۳۹۷ و شش ماه نخست سال ۱۳۹۸ در مجموع ۲۱۲ موافقت اصولی با حجم سرمایه‎گذاری ۲۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال در استان برای پروژه‎های گردشگری صادر شده است. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان یادآور شد: از سال گذشته تاکنون به ۱۲۷ طرح گردشگری و صنایع دستی مبلغ بیش از ۲۴۶ میلیارد ریال تسهیلات بانکی توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به متقاضیان پرداخت شد که با انجام این طرح‎ها، برای ۴۷۰ نفر نیز اشتغال ایجاد شد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان یادآور شد: در سال ۱۳۹۷، شش مورد مجوز در حوزه گردشگری برای اقامتگاه بوم‎گردی «لامردون» در شهرستان گتوند، اقامت‎گاه سنتی «دورانتاش» در شوش، هتل «سومیا» در اهواز، هتل «فرهیختگان بختیاری» در مسجدسلیمان، کشتی شنارو «سوزیانا» در اهواز و بین‎راهی «آذرخش» در هفتکل صادر شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
مدیرکل میراث فرهنگی استان عنوان کرد: پیام خوزستان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با بیان این‎که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون بیش از ۲۴۶ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای طرح‎های گردشگری و صنایع دستی استان پرداخت شده است، گفت: با اجرای این طرح‎ها برای ۴۷۰ نفر شغل ایجاد شد. به گزارش ایسنا، سیدحکمت‎الله موسوی اظهار کرد: در حوزه معاونت سرمایه‎گذاری، تعداد ۵۵ پروژه با حجم سرمایه‎گذاری هفت هزار و ۶۱۹ میلیارد ریال و سه‎هزار و ۶۳۲ نفر اشتغال در سطح استان در دست اقدام است. وی اضافه کرد: در سال ۱۳۹۷ و شش ماه نخست سال ۱۳۹۸ در مجموع ۲۱۲ موافقت اصولی با حجم سرمایه‎گذاری ۲۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال در استان برای پروژه‎های گردشگری صادر شده است. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان یادآور شد: از سال گذشته تاکنون به ۱۲۷ طرح گردشگری و صنایع دستی مبلغ بیش از ۲۴۶ میلیارد ریال تسهیلات بانکی توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به متقاضیان پرداخت شد که با انجام این طرح‎ها، برای ۴۷۰ نفر نیز اشتغال ایجاد شد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان یادآور شد: در سال ۱۳۹۷، شش مورد مجوز در حوزه گردشگری برای اقامتگاه بوم‎گردی «لامردون» در شهرستان گتوند، اقامت‎گاه سنتی «دورانتاش» در شوش، هتل «سومیا» در اهواز، هتل «فرهیختگان بختیاری» در مسجدسلیمان، کشتی شنارو «سوزیانا» در اهواز و بین‎راهی «آذرخش» در هفتکل صادر شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
گردشگران خارجی در بیشتر مواقع پیش از سفر به ایران، به دلیل تبلیغات عمدتا منفی غرب، تصورات نادرستی از کشورمان دارند و اغلب اطلاعات ناقصی نیز به آن‌ها داده می‌شود. در این ویدیو، یک توریست خارجی سعی دارد تا با بیان نکاتی، سفر به ایران را برای سایر گردشگران خارجی آسان‌تر کند. شنیدن صحبت‌های او و اینکه چه مواردی برای یک گردشگر خارجی مهم است، می‌تواند برای ما به عنوان یک ایرانی که ممکن است روزی با یک توریست خارجی برخورد کند، راهگشا باشد. باهم به دغدغه‌های عجیب ولی واقعی این توریست، گوش کنیم تا به وقت نیاز بتوانیم راهنما و کمک خوبی برایشان باشیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
گردشگران خارجی در بیشتر مواقع پیش از سفر به ایران، به دلیل تبلیغات عمدتا منفی غرب، تصورات نادرستی از کشورمان دارند و اغلب اطلاعات ناقصی نیز به آن‌ها داده می‌شود. در این ویدیو، یک توریست خارجی سعی دارد تا با بیان نکاتی، سفر به ایران را برای سایر گردشگران خارجی آسان‌تر کند. شنیدن صحبت‌های او و اینکه چه مواردی برای یک گردشگر خارجی مهم است، می‌تواند برای ما به عنوان یک ایرانی که ممکن است روزی با یک توریست خارجی برخورد کند، راهگشا باشد. باهم به دغدغه‌های عجیب ولی واقعی این توریست، گوش کنیم تا به وقت نیاز بتوانیم راهنما و کمک خوبی برایشان باشیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
گردشگران خارجی در بیشتر مواقع پیش از سفر به ایران، به دلیل تبلیغات عمدتا منفی غرب، تصورات نادرستی از کشورمان دارند و اغلب اطلاعات ناقصی نیز به آن‌ها داده می‌شود. در این ویدیو، یک توریست خارجی سعی دارد تا با بیان نکاتی، سفر به ایران را برای سایر گردشگران خارجی آسان‌تر کند. شنیدن صحبت‌های او و اینکه چه مواردی برای یک گردشگر خارجی مهم است، می‌تواند برای ما به عنوان یک ایرانی که ممکن است روزی با یک توریست خارجی برخورد کند، راهگشا باشد. باهم به دغدغه‌های عجیب ولی واقعی این توریست، گوش کنیم تا به وقت نیاز بتوانیم راهنما و کمک خوبی برایشان باشیم.

به انتهای لیست رسیدید