گرد و خاک

گرد و خاک

تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، امروز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه گزارش داد، «لحظاتی پس از موشکباران ایرانی‌ها برای انهدام پایگاه هوایی عین الاسد در عراق، سربازان آمریکایی ارتباط خود را با چشمان فوق القاعده قدرتمند و گران قیمت خود در آسمان از دست دادند.» بر اساس این گزارش، در زمان حملات موشکی در ساعت ۱:۳۵ بامداد هشتم ژانویه (۱۸ دی)، ارتش آمریکا هفت فروند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) را بر فراز عراق به پرواز در آورده بود تا پایگاه‌های محل استقرار نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا را تحت نظر داشته باشند. خبرگزاری فرانسه با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ سرباز تخلیه شده و در پناهگاه جای گرفته بودند نوشت: «اما ۱۴ نفر خلبان در اتاقک‌های تاریک قرار گرفته بودند تا از راه دور این پرنده‌ها را به پرواز در آورند و بوسیله دوربین‌های فوق‌العاده قدرتمند خود تحولات مهم را تحت کنترل داشته باشند.» این گزارش در ادامه به نقل از «کاستین هروینگ» از نظامیان نیروی هوایی آمریکا آورده است که با اصابت اولین موشک، گرد و خاک وارد سنگر شد و حملاتی بعدی نزدیک‌تر نزدیک‌تر بود در حدی که «ما فکر کردیم کارمان تمام شده است» و «هیچ کنترلی وجود نداشت». خبرگزاری فرانسه با اشاره به اینکه «هنوز بحران واقعی شروع نشده بود» به نقل از سربازان آمریکایی گزارش داد که عملیات موشکباران سه ساعت طول کشید و موشک‌ها درست در نزدیکی اتاق‌های عملیات خلبانان اصابت کردند. گروهبان یکم «ولسی کیلپاتریک» به خبرگزاری فرانسه گفت: «در کمتر از یک دقیقه پس از آخرین اصابت من به سمت پناهگاه‌ها رفتم و دیدم تمامی خطوط فیبری ما آتش گرفته است.» این خطوط، کابین مجازی را به آنتن‌ها وصل می‌کنند و سپس ماهواره‌ها پیام‌ها را به پهپادها ارسال می‌کنند تا تصویر دوربین‌ها را بروی صحفه‌ نمایش ظاهر شوند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 روز قبل
علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: براساس تحلیل الگوی‌های پیش یابی حاکی از کاهش دما از عصر امروز با تشدید جریانات شمالی و وزش بادهای سرد شمالی دمای هوای استان کاهش پیدا می‌کند. رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیش بینی می‌شود دمای هوای استان بین ۳ تا ۶ درجه کاهش پیدا کند افزود: از امشب شاهد یخبندان شبانه در استان خواهیم بود. وی ادامه داد: در این مدت وزش باد شدید با سرعت ۴۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت در شمال، مرز شرقی، برخی نواحی مرکزی، نوار غربی و سواحل استان دور از انتظار نیست. وی خاطرنشان کرد: وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش دمای هوا را نیز به دنبال خواهد داشت همچنین مه آلودگی در برخی از ارتفاعات دور از انتظار نیست. رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: به کشاورزان، گلخانه داران و باغداران توصیه می‌شود اقدامات لازم برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات خود را انجام دهند.

بررسی مشخصات فنی گلکسی واچ ۲۰۱۹ سامسونگ: بهترین اسمارت واچ سامسونگ

8+
تکراتوتکراتو2 روز قبل
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی یک کنشگر و فعال محیط زیست گفت: باتوجه به اینکه نشست زمین معرف بیابانی‌شدن است، بسیاری از نواحی استان خراسان رضوی در آستانه بیابانی‌شدن کامل قرار دارند. وی تصریح کرد: متاسفانه در برخی مناطق از جمله کاشمر و خلیل‌آباد و به خصوص نیشابور در استان خراسان رضوی شکاف‌های بزرگی به دلیل فرونشست زمین ایجاد شده و دشت به طور یک‌نواخت دارد پایین می‌رود و این بسیار خطرناک است. وی عنوان کرد: متاسفانه سالیانه ۳۰ سانتیمتر در دشت طوس زمین نشست می‌کند. این کنشگر محیط زیست بیان کرد: کمترین مشکل ما اعتبار است، مشهد باید به سمت شهر زیست‌محور برود، به جای اینکه بخواهد شهر خودرومحور باشد. وی ادامه داد: نشست زمین معرف بیابانی‌شدن است و بسیاری از نواحی استان خراسان رضوی در آستانه بیابانی‌شدن کامل قرار دارد.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
تابناک: پهناورترین استان کشور که باید بیشترین توجه‌ها را به خود جلب کند، در بی توجهی شدید، با مشکلاتش دست و پنجه نرم می‌کند. با فاصله گرفتن از فاجعه هواپیمای اوکراینی، سرانجام مجالی برای طرح مشکلات این روز‌های اهالی سیستان و بلوچستان فراهم آمد؛ مشکلی تکراری به نام سیل که هر بار با قدرت فراوان بخش‌های وسیعی از این استان را در هم می‌کوبد و هر بار با تاخیر مورد توجه قرار می‌گیرد! کافی است، سری به موتور‌های جست و جوی اینترنتی بزنید و اخبار مربوط به سیلاب‌های گذشته در این استان را مرور کنید تا دریابید تاخیر و تعلل در رسیدگی به سیل زدگان این استان، همواره بخشی جدایی ناپذیر از سیلاب‌های پرشمار سیستان و بلوچستان بوده است. کندی عجیب و غریبی که ممکن است ناشی از پهناور بودن این استان باشد. وضعیتی که بیم تشدید آن در ساعات و روز‌های آتی می‌رود به ویژه اگر بدانیم احتمال تکرار بارندگی وجود دارد که در آن صورت معلوم نیست چه بر سر مردم خواهد آمد.
تابناکتابناک3 روز قبل
پهناورترین استان کشور که باید بیشترین توجه‌ها را به خود جلب کند، در بی توجهی شدید، با مشکلاتش دست و پنجه نرم می‌کند. به گزارش «تابناک»، با فاصله گرفتن از فاجعه هواپیمای اوکراینی، سرانجام مجالی برای طرح مشکلات این روز‌های اهالی سیستان و بلوچستان فراهم آمد؛ مشکلی تکراری به نام سیل که هر بار با قدرت فراوان بخش‌های وسیعی از این استان را در هم می‌کوبد و هر بار با تاخیر مورد توجه قرار می‌گیرد! کافی است، سری به موتور‌های جست و جوی اینترنتی بزنید و اخبار مربوط به سیلاب‌های گذشته در این استان را مرور کنید تا دریابید تاخیر و تعلل در رسیدگی به سیل زدگان این استان، همواره بخشی جدایی ناپذیر از سیلاب‌های پرشمار سیستان و بلوچستان بوده است. کندی عجیب و غریبی که ممکن است ناشی از پهناور بودن این استان باشد. سهم اندک وسیع‌ترین استان کشور از «توجه» مسئولان و مردم که موجب می‌شود چهار پنج روز متوالی، سیزده شهرستان این استان درگیر سیلاب باشند، اما تازه دستور‌هایی برای رسیدگی به مشکلات ایشان صادر شود و فراخوان‌های عمومی برای جمع آوری اقلام مورد نیاز ایشان شکل گیرند و دست به دست شوند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، این گوشی با دو سال خدمات پس از فروش و چهار سال خدمات به روزرسانی امنیتی عرضه می‌شود. گوشی یادشده در نیمه اول سال ۲۰۲۰ به تدریج در نقاط مختلف دنیا در دسترس قرار می‌گیرد و قیمت آن ۵۰۰ دلار خواهد بود. گوشی ایکس کاور دارای برخی قابلیت‌های خاص مانند گپ صوتی مشابه با واکی تاکی‌ها خواهد بود. بدین منظور یک اپلیکیشن خاص تولیدی مایکروسافت به گوشی یادشده اضافه شده است. دو دکمه خاص هم به این گوشی افزوده شده‌اند که برای انجام وظایف مختلفی قابل برنامه ریزی هستند.
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، این گوشی با دو سال خدمات پس از فروش و چهار سال خدمات به روزرسانی امنیتی عرضه می‌شود. گوشی یادشده در نیمه اول سال ۲۰۲۰ به تدریج در نقاط مختلف دنیا در دسترس قرار می‌گیرد و قیمت آن ۵۰۰ دلار خواهد بود. گوشی ایکس کاور دارای برخی قابلیت‌های خاص مانند گپ صوتی مشابه با واکی تاکی‌ها خواهد بود. بدین منظور یک اپلیکیشن خاص تولیدی مایکروسافت به گوشی یادشده اضافه شده است. دو دکمه خاص هم به این گوشی افزوده شده‌اند که برای انجام وظایف مختلفی قابل برنامه ریزی هستند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این گوشی با دو سال خدمات پس از فروش و چهار سال خدمات به روزرسانی امنیتی عرضه می‌شود. گوشی یادشده در نیمه اول سال ۲۰۲۰ به تدریج در نقاط مختلف دنیا در دسترس قرار می‌گیرد و قیمت آن ۵۰۰ دلار خواهد بود. گوشی ایکس کاور دارای برخی قابلیت‌های خاص مانند گپ صوتی مشابه با واکی تاکی‌ها خواهد بود. بدین منظور یک اپلیکیشن خاص تولیدی مایکروسافت به گوشی یادشده اضافه شده است. دو دکمه خاص هم به این گوشی افزوده شده‌اند که برای انجام وظایف مختلفی قابل برنامه ریزی هستند.
ایلناایلنا6 روز قبل
اسحاق جهانگیری مصوبه هیئت وزیران درباره اختصاص مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت هزینه‌ای به منظور مبارزه با آفت زنجره خرما در استان کرمان، را برای اجرا به وزارتخانه‌های کشور و جهاد سازندگی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد. به گزارش ایلنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» بر اساس این تصمیم در جلسه ۱۱ دی ۱۳۹۸ هیئت دولت، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت هزینه‌ای به منظور مبارزه با آفت زنجره خرما در استان کرمان، در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مروبط هزینه شود. گفتنی است، خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی (خشکسالی) و پدیده گرد و خاک (ریزگردها) در استان کرمان علاوه بر کاهش میزان برداشت و کیفیت خرما، باعث هجوم انواع آفات و بیماری‌ها، به ویژه آفت زنجره خرما در سطح وسیعی از باغات شهرستان‌های استان شده که با تصویب دولت این اعتبار برای مبارزه با آفت یادشده اختصاص می‌یابد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
بر همین اساس فرهاد مجیدی شماره ۷ محبوب آبی‌ها جایگزین استراماچونی شد. مجیدی بین هواداران استقلال از محبوبیت زیادی برخوردار است و به نوعی آبی‌پوشان او را اسطوره باشگاه می‌دانند. هرچند دست‌اندرکاران باشگاه پرسپولیس و شخص انصاری‌فرد گفته‌اند او به تهران برمی‌گردد و ماجرای استراماچونی تکرار نمی‌شود، اما دور از ذهن هم نیست چنین اتفاقی باز هم تکرار شود. در همین ارتباط شنیدیم در یکی از جلسات خصوصی و اخیر هیئت‌مدیره پرسپولیس اسم علی کریمی هم مطرح شده است. وقتی فرهاد مجیدی به پشتوانه محبوبیت خود نزد هواداران استقلال می‌تواند جانشین استراماچونی شود، چرا علی کریمی نتواند؟ او در حال حاضر محبوب‌ترین پرسپولیسی است که می‌تواند در صورت عدم بازگشت کالدرون به ایران جایگزین سرمربی آرژانتینی شود.»
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
ایران ورزشی: ستار همدانی از استقلال رفت. ستار جزو منتقدان سرپرست سابق استقلال (جواد زرینچه) بود. ستار همدانی اما بدترین روزها را برای بازگشت به استقلال انتخاب کرده بود. من سرباز استقلال هستم و تمام تلاشم این است که اگر در استقلال باشم یا نباشم به تیمم خدمت کنم. تا اینجای کار فعلا نه کاپیتان آمده‌ است و نه نیمکت مربیان استقلال به آرامش و ثبات رسیده!
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
حیدری توصیه کرد: در زمان فعالیت سامانه بارشی از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری و از سفرهای غیرضروری پرهیز شود. وی ادامه داد: همچنین در این مدت در تردد جاده‌ای با احتیاط کامل رفتار شود و از صعود به ارتفاعات سیستان و بلوچستان به‌دلیل بارش برف و وزش باد شدید خودداری شود. عضو ستاد مدیریت بحران هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: روز یکشنبه کاهش محسوس دما در مناطق مرکزی استان پیش‌بینی می‌شود که بارش برف طی این روز در ارتفاعات نواحی مرکزی استان دور از انتظار نیست. وی به تشریح وضعیت جوی سواحل جنوب سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: دریای عمان در این مدت مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود. حیدری اضافه کرد: امروز در جنوب‌شرق و روز پنجشنبه در نوار غربی سیستان و بلوچستان وزش باد به‌نسبت شدید در برخی ساعات همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی گفت: اکنون تالاب بالای دریاچه گهر تبدیل به تالاب هفت هکتاری شده است و شرایط اکوسیستمی آن شبیه تالاب شده است. مهمترین تالاب‌های لرستان در پلدختر واقع شده اندمعاون فنی حفاظت محیط زیست لرستان همچنین گفت: امر گردشگری تالاب‌های لرستان می‌تواند جایگزینی در راستای تامین معیشت و رونق اقتصادی جوامع محلی تالاب‌ها باشد و از طرفی گامی مهمی در راستای حفاظت از تالاب‌ها و ممانعت از بهره برداری‌های نامناسب از تالاب‌ها باشد. رویکرد مدیریت زیست بومی در تالاب‌های لرستان اجرا می‌شودمعاون فنی حفاظت محیط زیست لرستان همچنین گفت: تالاب‌ها زیست بوم‌های حساس و شکننده هستند که باید بر اساس ظرفیت قابل تحمل از آنها برداشت شودو در غیر اینصورت تالاب‌ها با تخریب چند برابر مواجه می‌شوند. وی افزود: اکنون پیشرفت فیزیکی مطالعات تالاب‌های لرستان بیش از ۶۰ درصد است و به دلیل مکشلات مزارع پرورش ماهی در تالاب تنوردر این تالاب نیز تحت مطالعه قرار گرفته است. یونسی با بیان اینکه تالاب‌های لرستان ظرفیت قابل توجهی در کنترل سیلاب‌ها هستند، گفت: تالاب‌های لرستان یتیم هستند و هرکسی از دید خود در مدیریت آنها اقدام می‌کند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
مولف کتاب نیز در درگاه سخنی با خوانندگان می‌افزاید: هیچ عرصه‌ای از دانش به اندازه فرهنگ مردم بد فهمیده نشده است. مهمترین رودخانه‌های جاری سمیرم: سولیگان، ونک، حنا، سمیرم، ماربر و خرسان هستند که همگی جز حوضه‌آبریز کارون بزرگ محسوب می‌شوند. در بخش پنجم با عنوان «هنر و ادبیات عامه» مشخص می‌شود که فرهنگ سمیرم تلفیقی از فرهنگ‌های متنوع لری، ترکی، تاجیکی و مهاجرانی است که از قدیم به سمیرم آمده‌اند. لا لا لا لا با چوق دستی/ درم کردی درم بستی/ خمیرمایه سروم بستی/ دویدم تا به قبرستون/ اومد ترکی ز ترکستون/ یه راس بردوم به هندستون/ شوورم داد پدرباری/ جهازم داد شترباری/ علمداروم به شیکال است/ سپهداروم به دنبال است/ نگهداروم به گهوار است/ نگهداروم لالای لالای/ پر و بالوم لالای لای لایلالایی که شعر و کلام موزون است اولین اصوات و نواهای دلپذیر است که به گوش کودکان می‌خورد و این طبیعی‌ترین و صادقانه‌ترین حق هر کودکی است که کاملا با ادبیات مردمی یا فولکلور تعلق دارند و همین لالایی‌ها زیربنای ساختمان ذهنی شعر گرایی جامعه را ایجاد کرده است. کتاب جامع «فرهنگ عامیانه سمیرم» در ۴۱۰ صفحه از سوی نشر کیاراد چندین نوبت تجدید چاپ شده است.

اولین سکوی رانندگان فصل ۲۰۱۹ فرمول ۱؛ کی و کجا؟

11+
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
در خردادماه ۹۶ علت توقف پروژه راه دسترسی به بیمارستان بهلول قرار گرفتن زمین‌های در مسیر و عدم توافق شهرداری با نهادهای مربوطه اعلام شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: در کنار مشکل تردد باید به ایجاد گرد و خاک ناشی از حرکت خودروها در قسمت‌های آسفالت نشده هم اشاره کرد که یکی از مشکلات موجود در این مسیر است. رئیس شورای اسلامی شهر گناباد ادامه داد: اگر حادثه‌ای در این مسیر رخ دهد هم برای دانشگاه علوم پزشکی و هم برای شهرداری گناباد مشکل ساز شده، لذا باید در جلسه‌ای با حضور امام جمعه و سایر مسئولین این مشکل مرتفع شود تا عملیات اجرایی ادامه یابد. تمامی حق و حقوقات شهرداری پرداخت شده استعلی اکبر یعقوبی؛ مدیر فنی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در همین زمینه به خبرنگار تسنیم در گناباد گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در زمینه بیمارستان علامه بهلول گنابادی، بهسازی و ایمن‌سازی مسیر دسترسی بیمارستان از طریق بلوار پرستار بوده که با توجه به حضور پرتعداد مراجعین از گناباد و سایر شهرستان‌ها و همچنین تردد آمبولانس‌ها، از اهمیت بالایی برخوردار است. ضمن آن که در فصل بارندگی، به دلیل جمع شدن آب در قسمت‌های ابتدایی بلوار، مشکلات بیشتر هم می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این فیلتر هوا که ماسک نام دارد توسط میکال پویتوی آمریکایی ساخته شده و به دور صورت فرد کشیده می‌شود. فیلتر یادشده مجهز به دو پنکه کوچک در دو سر انتهایی خود است که در حین کار فشار هوایی زیادی ایجاد می‌کنند. همین امر موجب می‌شود هوایی که در برابر صورت فرد جریان می‌یابد پاکیزه و خالی آلودگی باقی بماند. در واقع این ماسک به جای استفاده از فیلتر برای متوقف کردن آلاینده‌ها و جذب آنها از جریان هوا برای دور کردن آنها از برابر دهان و بینی استفاده می‌کند. ماسک یادشده مجهز به حسگرهایی برای اندازه گیری سرعت تنفس افراد نیز هست تا سرعت حرکت پنکه‌ها یا فن‌ها با سرعت تنفس فرد سازگار شوند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال که یکی از مسئولان مذاکره با استراماچونی هم بود، دوباره با مصاحبه امشب خود به حمایت از سرمربی ایتالیایی پرداخت. معاون ورزشی سابق باشگاه استقلال امشب گفت و گویی با رادیو ایران داشت. مصاحبه‌های یک عضو هیات مدیره به همراه استوری‌های مشاور ورزشی باشگاه استراماچونی و وکیلش را به مرز انفجار رساندند. مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال با تهدید استراماچونی به انتشار اسناد باید از سوی باشگاه توبیخ می‌شد. خلیل زاده تاکید کرده بود دی بیاسی سرمربی استقلال شود و به دنبال گزینه خارجی بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
پیام مازند - علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال که یکی از مسئولان مذاکره با استراماچونی هم بود، دوباره با مصاحبه امشب خود به حمایت از سرمربی ایتالیایی پرداخت. معاون ورزشی سابق باشگاه استقلال امشب گفت و گویی با رادیو ایران داشت. مصاحبه‌های یک عضو هیات مدیره به همراه استوری‌های مشاور ورزشی باشگاه استراماچونی و وکیلش را به مرز انفجار رساندند. مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال با تهدید استراماچونی به انتشار اسناد باید از سوی باشگاه توبیخ می‌شد. خلیل زاده تاکید کرده بود دی بیاسی سرمربی استقلال شود و به دنبال گزینه خارجی بود.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال که یکی از مسئولان مذاکره با استراماچونی هم بود، دوباره با مصاحبه امشب خود به حمایت از سرمربی ایتالیایی پرداخت. معاون ورزشی سابق باشگاه استقلال امشب گفت و گویی با رادیو ایران داشت. مصاحبه‌های یک عضو هیات مدیره به همراه استوری‌های مشاور ورزشی باشگاه استراماچونی و وکیلش را به مرز انفجار رساندند. مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال با تهدید استراماچونی به انتشار اسناد باید از سوی باشگاه توبیخ می‌شد. خلیل زاده تاکید کرده بود دی بیاسی سرمربی استقلال شود و به دنبال گزینه خارجی بود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی افزود: دشمنان اسلام بدانند که ملت ایران تحت امر امام خمینی (ره) در دهه پنجاه آمریکا را از ایران و سپس از منطقه بیرون کرد. این یادگار هشت دفاع مقدس در ادامه اظهارکرد: تواضع، افتادگی، مردمداری و مردم یاری حاج قاسم سلیمانی، این رزمنده مدافع حرم و دفاع مقدس را در دنیا ممتاز و جهانی کرد. معاون هماهنگ کننده سپاه قدس در ادامه نشست یادشده اضافه کرد: دقیقا از روی میگ ۲۳ رد شدیم که بعدها سردار گفت، «این فلاح زاده به راحتی و با خونسردی تمام می‌گوید، این‌ها متعلق به داعش است». معاون هماهنگ کننده سپاه قدس تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی از سال ۱۳۵۹ تا زمانی که آمریکا را در افغانستان و عراق ذلیل کرد و تا شروع جریان داعش و النصره و تکفیری‌ها، گمنام بود. بامداد جمعه هفته گذشته سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه ابومهدی مهندس جانشین فرمانده الحشد الشعبی عراق و جمعی از همراهانشان، در عملیات تروریستی از سوی نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
مهدی طحانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: به نظر می‌رسد اصلاح بازار تا ۳۶۰ هزار واحد ادامه داشته باشد. این کارشناس مسائل بورس ادامه داد: البته ریسک‌های سیاسی و سیستماتیک بازار نیز افزایش یافته است. طحانی گفت: پس از پایان این اصلاح، رفتارهای هیجانی در بورس کمتر و بازار واقعی‌تر خواهد شد. به گزارش ایمنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته_شنبه ۱۴ دی ماه_ ۱۶ هزار و ۷۶۵ واحد کاهش یافت که در سال جاری بی سابقه بوده است. در پی آن شاخص کل پس از تجربه طلایی خود در هفته گذشته به رقم ۳۶۷ هزار و ۳۳۳ واحد تنزل یافت.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
ژل آلوئه ورا حاوی ترکیبات ضد میکروب و مرطوب کننده است که به حذف باکتری‌های مسبب بوی بد پا کمک می‌کند. عصر ایران: بوی بد پا شرایطی است که هر فردی می‌تواند گاهی اوقات در زندگی خود آن را تجربه کند. آلوئه ورا و روغن درخت چایژل آلوئه ورا حاوی ترکیبات ضد میکروب و مرطوب کننده است که به حذف باکتری‌های مسبب بوی بد پا کمک می‌کند. این کار را تا زمانی که بوی بد پا به طور کامل از بین برود هر روز انجام دهید. پاهای خود را در ظرف قرار داده یا با استفاده از یک بطری اسپری روی بخش‌های خاص اسپری کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسان، می‌توان گفت که شیشه سکوریت به نسبت در برابر شکستگی مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. شیشه رنگی مدتی است که در طراحی دکوراسیون داخلی یا حتی طراحی دکوراسیون خارجی منزل استفاده میشود. اسم دیگر شیشه رنگی، شیشه لاکوبل است که نوعی شیشه رنگ شده میباشد. برای سکوریت کردن شیشه، جام شیشه به صورت یکنواخت گرم شده تا به دمای نرمی شیشه یعنی بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد برسیم. اگر شیشه سکوریت بشکند، به قطعات بسیار کوچکتری با لبه‌های صیقلی تبدیل گشته که این قطعات فاقد قدرت برش هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
در جلسه اخیر هیئت وزیران مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت هزینه‌ای به منظور مبارزه با آفت زنجره خرما در استان کرمان، اختصاص یافت. اعتمادآنلاین| در جلسه اخیر هیئت وزیران (۱۱ دی ماه) به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت هزینه‌ای به منظور مبارزه با آفت زنجره خرما در استان کرمان، اختصاص یافت. خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی (خشکسالی) و پدیده گرد و خاک (ریزگردها) در استان کرمان علاوه بر کاهش میزان برداشت و کیفیت خرما، باعث هجوم انواع آفات و بیماری‌ها، به ویژه آفت زنجره خرما در سطح وسیعی از باغات شهرستان‌های استان شده که با تصویب دولت این اعتبار برای مبارزه با آفت یادشده اختصاص می‌یابد. منبع: تسنیم
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جلسه اخیر هیئت وزیران (۱۱ دی ماه) به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت هزینه‌ای به منظور مبارزه با آفت زنجره خرما در استان کرمان، اختصاص یافت. خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی (خشکسالی) و پدیده گرد و خاک (ریزگردها) در استان کرمان علاوه بر کاهش میزان برداشت و کیفیت خرما، باعث هجوم انواع آفات و بیماری‌ها، به ویژه آفت زنجره خرما در سطح وسیعی از باغات شهرستان‌های استان شده که با تصویب دولت این اعتبار برای مبارزه با آفت یادشده اختصاص می‌یابد. انتهای پیام/
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
برای جلوگیری از این اتفاق باید بالشت‌ها و رو بالشتی‌ها به صورت دوره‌ای شسته شود. با همان بالشت اصلی می‌توانید بشویید و سپس در مقابل باد خشک کنید و هر از گاهی بالشت را تکان دهید تا تمام قسمت‌های داخلی آن خشک شود. دقت کنید برای خشک کردن بالشت‌های پر از گرما و نور خورشید استفاده نکنید و در مسیر باد بودن برای خشک شدن آن‌ها کافی است. برای شست و شوی بالشت‌ها و رو بالشتی‌ها سعی کنید از مواد شوینده خوشبو و معطر استفاده کنید. بعد از پایان کار بهتر است چند قطره روغن استوقودوس را به بالشت‌ها و رو بالشتی‌ها بزنید زیرا باعث خواب آرام‌تر در شما می‌شود.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی (خشکسالی) و پدیده گرد و خاک (ریزگردها) در استان کرمان علاوه بر کاهش میزان برداشت و کیفیت خرما، باعث هجوم انواع آفات و بیماری‌ها، به ویژه آفت زنجره خرما در سطح وسیعی از باغات شهرستان‌های استان شده که با تصویب دولت این اعتبار برای مبارزه با آفت یادشده اختصاص می‌یابد. ** اصلاح تعدادی از مصوبات واگذاری حق استفاده از اماکن ورزشی برخی استان­هاهیئت وزیران به منظور تامین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبات مربوط به واگذاری حق استفاده از اماکن ورزشی واقع در برخی استانها را اصلاح کرد. براساس این مصوبات حق استفاده از اماکن ورزشی واقع در استان‌های هرمزگان، قم، تهران، مرکزی، قزوین، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، اصفهان، خراسان جنوبی، البرز، لرستان، ایلام، کردستان و اردبیل به هیئت‌های ورزشی واگذار شده که در اصلاحیه حق استفاده به «فدراسیون ورزشی (هیئت‌های ورزشی)» واگذار می‌گردد. هم‌چنین، عبارت «فدراسیون وزرشی (هیئت هندبال)» جایگزین عبارت «هیئت هندبال» و عبارت «فدراسیون ورزشی (هیئت کشتی)» جایگزین عبارت «هیئت کشتی» می‌شود. ** اصلاح مصوبه فروش اوراق مالی اسلامیهیئت وزیران با افزودن یک تبصره، تصویب نامه مربوط به انتشار ۳۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی را اصلاح کرد.

فیلم فرار عاملان سلاخی هانی کرده به ترکیه! / انتقام وحید مرادی را گرفتیم

رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، هانی کرده از اراذل مشهور تهران چندی پیش در یک درگیری خیابانی با قمه مجروح شد. حالا فیلمی در ایسنتاگرام منتشر شده که دو جوان با سر و صورت بسته می‌گویند آنها بودند که هانی را ناکار کردند و از کشور گریخته‌اند. هنوز گرد و خاک دعوایی که باعث شد هانی کرده و دوستش چند روزی سرخط خبرها شوند، فروننشسته که فیلمی در اینترنت منتشر شده که در آن دو جوان می‌گویند آنها بودند که هانی کرده را سلاخی کردند و حالا از کشور گریخته‌اند. هر چند قاطعانه نمی‌توان در انتساب این جنایت به افرادی که در فیلم لاف می‌زنند قضاوت کرد و می‌توان با درصدی از تردید گفت این هم بازی جدیدی از سوی ضاربان یا عشاق سینه چاک شهرت در فضای مجازی است، ولی اگر در صورتی که این دو نفر که در فیلم می‌گویند ما هانی کرده را به سزای عملش رساندیم، واقعا برای کاردآجین کردن هانی، دست به قمه برده باشند، این سئوال پیش می‌آید که پرونده چه می‌شود؟ از آنجایی که برهنه کردن سلاح سرد و سلاخی شهروندان در پیاده رو و ملاءعام جرمی سنگین است و جنبه عمومی جرم، -ولو با وجود رضایت چاقوخوردگان- دارای مجازات سنگین حبس و شلاق است، به نظر می‌رسد مقام قضایی همچنان دستور بازماندن پرونده را صادر خواهد کرد. حتی اگر تعدادی از ۶ ضارب هانی کرده، گریخته باشند و با وجودی که به گفته پلیس، یک نفر از آنها بازداشت شده است، باید برای هر تعدادی که بازداشت می‌شوند، محاکمه صورت بگیرد و در صورت لزوم، رای به مجازات صادر و اجرا شود ولی برای کسانی که دسترسی به آنها مقدور نیست، تا زمان دسترسی به ضاربان، پرونده باز خواهد ماند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید