گرد و غبار

گرد و غبار

برنابرنا7 ساعت قبل
او بیان کرد: ضایعات جوش غرور جوانی شامل ضایعات التهابی و غیر التهابی هستند که کمدون‌های سرسیاه و سرسفید جزو ضایعات غیر التهابی به شمار می‌آیند. از ضایعات التهابی آکنه می‌توان به جوش‌های سطحی قرمز رنگ (پاپو‌ل‌های التهابی)، جوش‌های سرچرکی (پوسچول‌های التهابی) و ضایعات التهابی عمیق (کیست‌ها) اشاره کرد. برای درمان ضایعات التهابی آکنه آنتی بیوتیک و برای رفع ضایعات عمیق و کیستیک داروی خاصی به نام آکوتان تجویز می‌شود. روش میکرودرم اگر به شکل تخصصی انجام شود یکی از درمان‌های موثر برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه است. به طور کلی درمان جوش‌های سر سیاه وقتی اثر بخش است که در کنار مصرف لایه بردارها، تخلیه کمدون‌ها هم انجام شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| نتایج یک بررسی جدید حاکی از‌ آن است، زنان سالمندی که درمناطق آلوده زندگی می‌کنند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر افراد در معرض کاهش قدرت حافظه و زوال عقل قرار دارند. محققان تأکید می‌کنند، زندگی در مناطق آلوده میزان مرگ‌و‌میر سلول‌های مغزی را بیشتر از حد معمول می‌کند و این روند منجر به کاهش قدرت شناختی، زوال عقل و در نهایت شایع‌ترین بیماری قرن، آلزایمر می‌شود. اگرچه مطالعات زیادی در رابطه با آلودگی و زوال عقل وجود دارد، این نخستین بار است که تغییرات جسمی در مغز را با اسکن نشان می‌دهد. انتظار می‌رود تعداد مبتلایان به زوال عقل در سراسر جهان صعود کند و طبق تحقیقات، از ۵۰ میلیون در سال ۲۰۱۸ به ۱۵۲ میلیون در سال ۲۰۵۰ افزایش یابد. در انگلیس حدود ۸۵۰ هزار نفر دچار زوال عقل هستند که احتمالا تا سال ۲۰۲۵ به یک میلیون نفر می‌رسد.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
او بیان کرد: ضایعات جوش غرور جوانی شامل ضایعات التهابی و غیر التهابی هستند که کمدون‌های سرسیاه و سرسفید جزو ضایعات غیر التهابی به شمار می‌آیند. از ضایعات التهابی می‌توان به جوش‌های سطحی قرمز رنگ (پاپو‌ل‌های التهابی)، جوش‌های سرچرکی (پوسچول‌های التهابی) و ضایعات التهابی عمیق (کیست‌ها) اشاره کرد. رضوانی گفت: کرم‌های لایه بردار هم به درمان جوش‌های سرسیاه بسیار کمک می‌کنند. روش میکرودرم اگر به شکل تخصصی انجام شود یکی از درمان‌های موثر برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه است. به طور کلی درمان جوش‌های سر سیاه وقتی اثر بخش است که در کنار مصرف لایه بردارها، تخلیه کمدون‌ها هم انجام شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
محققان می‌گویند بتن جدید نه تنها قدرتمند و مقاوم است، بلکه عایق حرارتی و عایق صوتی مناسبی نیز محسوب می‌شود. بتن مذکور همچنین مایعات مختلفی را که ممکن است بر روی آن بریزد به سادگی دفع می‌کند. نکته جالب دیگر اینکه بتن مذکور، ذرات گرد و غبار را از دیواره خود به همراه مایعات مختلف به بیرون هدایت می‌کند. مواد مذکور به بتن خیس و نرم اضافه می‌شوند و ترکیب نهایی بعد از خشک شدن آماده استفاده خواهد بود. تجاری سازی این محصول بعد از آزمایش‌های نهایی و کسب اطمینان از کارآیی آن صورت می‌گیرد.

ساختمان‌های آینده خودشان را تمیز می‌کنند + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
محققان انجمن شیمی آمریکا موفق به ساخت محصولی جدید در صنعت ساختمان شده‌اند که بتن خود تمیز کننده نام گرفته است. بنابراین آن دسته از مواد شیمیایی که بتن را تضعیف می‌کنند، برای سازه‌های ساختمانی ایده آل نیستند. بتن حاصل، سبک وزن، از نظر مکانیکی قوی و قادر به دفع گرد و غبار و مایعات از سطح خود بود. مایع پراکنده شده فاز پراکنده یا داخلی و مایع احاطه‌کننده قطرات فاز پیوسته، بسته یا خارجی نامیده می‌شود. محققان به سرپرستی «شین شو» ایده ابداع این بتن خود تمیز کننده را از طبیعت گرفتند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
به گزارش گیزمگ، اکنون پس از گذشت بیش از ۳۰ سال، اخترشناسان دانشگاه کاردیف می‌گویند سرانجام این ستاره نوترونی را که در اثر انفجار ابرنواختر ایجاد شده است، پیدا کرده‌اند. نظریه ابرنواختر می‌گوید که انفجار یک ستاره با آن جرم باید یک ستاره نوترونی شکل دهد که فوق العاده کوچک، متراکم و پرانرژی است و نیافتن آن دشوار است. اما با این حال این ستاره نوترونی ۳۲ سال از چشم اخترشناسان پنهان مانده بود. محققان دانشگاه کاردیف در مطالعه جدید خود دریافتند که ستاره نوترونی پیش بینی شده در غبار پنهان شده بوده است. محققان می‌گویند در آینده ممکن است این ابر گرد و غبار شروع به پاکسازی کند و این باعث می‌شود ستاره نوترونی به طور مستقیم قابل مشاهده باشد.
فارسفارس1 روز قبل
محققان موفق به تولید نوعی بتن شده‌اند که به طور خودکار خود را پاکسازی می‌کند و مایعات را از خودش دفع می‌کند. محققان می‌گویند بتن جدید نه تنها قدرتمند و مقاوم است، بلکه عایق حرارتی و عایق صوتی مناسبی نیز محسوب می‌شود. بتن مذکور همچنین مایعات مختلفی را که ممکن است بر روی آن بریزد به سادگی دفع می‌کند. نکته جالب دیگر اینکه بتن مذکور، ذرات گرد و غبار را از دیواره خود به همراه مایعات مختلف به بیرون هدایت می‌کند. مواد مذکور به بتن خیس و نرم اضافه می‌شوند و ترکیب نهایی بعد از خشک شدن آماده استفاده خواهد بود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مرجان شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان در نشست مدیریت جامع تالاب جازموریان و تدقیق نقشه‌های پهنه‌بندی این تالاب افزود: شرکت آب منطقه‌ای حق‌آبه تالاب جازموریان را در فصول مختلف بدهد. وی گفت: ۱۰ درصد اعتبارات وارد شده به استان متعلق به محیط زیست و مابقی برای احیای تالاب به دستگاه‌های اجرایی دیگر تعلق گرفته است. فعالیت ۲ ساله جهاد دانشگاهی کرمان برای احیای تالاب جازموریانرئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان هم گفت: ۲ سال درگیر کار فشرده برای احیای تالاب جازموریان هستیم و در این زمینه انبوه نقشه‌ها و تحلیل‌ها را داشتیم و معتقدیم که نتایج کار باید علمی، عملیاتی و کاربردی باشد. وی تاکید کرد: پیشنویس سند مدیریت جامع تالاب جازموریان که منجر به نقشه راه برای احیای تالاب می‌شود باید تهیه شده و به بحث گذاشته می‌شود و امیدواریم این طرح برای منطقه و استان کرمان منشا اثر خیر باشد و روزی شاهد احیای تالاب جازموریان باشیم. رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان اضافه کرد: اعتبار خوبی به تالاب جازموریان تخصیص یافته که بخشی برای حمایت مسئولان استان بوده و امروز حساسیت تالاب جازموریان برای مردم و مسئولان استان کرمان بسیار حائز اهمیت است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
به عنوان مثال کسانی که به طور طولانی مدت از کامیپوتر استفاده می‌کنند یا ساعات زیادی در روز را مطالعه می‌کنند بیشتر دچار خشکی چشم می‌شوند. اخبار اجتماعی - اما باید توجه داشته باشید که خشکی چشم درمان نشده می‌تواند به قرنیه شما آسیب برساند. هنگامی که مبتلا به خشکی چشم هستید، کمیت یا کیفیت اشک کافی نیست، بنابراین ممکن است سلامت قرنیه شما همچنان در خطر باشد. توجه کنید که علائم خشکی چشم چه وقت هایی بهتر و چه وقت هایی بدتر می‌شود. از مواردی از قبیل گرمای بیش از حد اتاق، سشوار، گرد و غبار مصرف سیگار که ممکن است موجب خشکی چشم شوند، پرهیز نماید.

آماری از دانشجویان بازداشتی ندارم/ خاورمیانه با تغییر اقلیم در معرض تهدید است/خسارت ۴۰ تا ۵۰ میلیاردی به شبکه اورژانس/ شیوه اعزام زائران به عتبات مشکل دارد

6+
ایلناایلنا2 روز قبل
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، جلسه زیست‌بوم استان با حضور مدیرکل محیط‌زیست قم، محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، مهران حیدری مدیرکل هواشناسی قم و برخی از مسئولان و کارشناسان عرصه محیط‌زیست استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد. مدیرکل هواشناسی قم عنوان کرد: در استان قم بیش از ۱۰۵ هزار هکتار کانون اصلی گردوغبار و ۱۶ کانون تولید گردوغبار در محدوده قم شناسایی‌شده است. نصب و فعال‌سازی دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در شهرک پردیسان و شکوهیه مورد تاکید باشدوی افزود: نصب و فعال‌سازی دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در شهرک پردیسان و شهرک صنعتی شکوهیه به‌شدت احساس می‌شود. اوروجی گفت: درحال حاضر مهم‌ترین چالش زیست‌محیطی این استان، گردوغبار است که مسئولان با حساسیت این موضوع را پیگیری می‌کنند. مدیرکل محیط‌زیست قم با انتقاد از عدم اجرای درست رهاسازی‌های زیست‌محیطی گفت: سد الغدیر ساوه به‌شرط رهاسازی زیست‌محیطی احداث شد اما بعد از بهره‌برداری رهاسازی‌های پیش‌بینی‌شده به دست فراموشی سپرده‌شده است.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، خشکی چشم می‌تواند باعث تاری دید شود. به عنوان مثال کسانی که به طور طولانی مدت از کامیپوتر استفاده می‌کنند یا ساعات زیادی در روز را مطالعه می‌کنند بیشتر دچار خشکی چشم می‌شوند. اما باید توجه داشته باشید که خشکی چشم درمان نشده می‌تواند به قرنیه شما آسیب برساند. توجه کنید که علائم خشکی چشم چه وقت هایی بهتر و چه وقت هایی بدتر می‌شود. از مواردی از قبیل گرمای بیش از حد اتاق، سشوار، گرد و غبار مصرف سیگار که ممکن است موجب خشکی چشم شوند، پرهیز نماید.
ایلناایلنا2 روز قبل
معاون آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به برگزاری بیست‌ویکمین اجلاس کمیته مشترک کمیساران آب هیرمند در تهران، گفت: طرفین در این نشست موفق شدند در خصوص مسائل مهمی همچون زمان‌بندی ایجاد سامانه‌های اندازه‌گیری تحویل حقابه ایران توافق کنند. به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، قاسم تقی‌زاده خامسی، کمیسار آب هیرمند با اشاره به اینکه این نشست ۲۶ آبان‌ماه به مدت دو روز در تهران برگزار شد، گفت: در این جلسه طرف افغان طرح کلی ارائه شده از سوی طرف ایرانی برای مطالعه سامانه‌های برداشت و اندازه‌گیری حقابه در مرز مشترک را پذیرفت و مقرر شد در یک برنامه زمانی منسجم بررسی‌های تکمیلی به صورت دوجانبه و مشترک ادامه یابد. تقی‌زاده خامسی ادامه داد: در این اجلاس برای اولین بار افزون بر موضوع حقابه هیرمند، مسائل گرد و غبار در منطقه سیستان نیز به تفصیل مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد گزارشی از سوی جمهوری اسلامی ایران که دربرگیرنده شدت وقوع گرد و غبار و راهکارهای مهار آن است به طرف افغان ارائه شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
با تعویض به موقع فیلتر هوای اتومبیل و تمیز نگه داشتن آن کارایی موتور خودرو بالا می‌رود و مصرف سوخت خودرو کامل‌تر می‌شود و در مصرف سوخت خودرو صرفه جویی می‌شود. تعویض فیلتر سوخت به صورت منظم اقدام مناسبی است. کاهش مصرف سوختیکی از بزرگترین دلایل تعویض منظم فیلتر هوا، کاهش مصرف سوخت است. کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ایفیلتر هوای کثیف باعث کاهش جریان هوای ورودی به موتور شده که این امر باعث خفگی موتور می‌شود. مهم‌ترین نکته برای تعویض فیلتر هوا توسط صاحب خودرو، انتخاب فیلتر هوای صحیح بوده که باید براساس مدل خودرو خریداری شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
وضعیت مدارس مازندران مشتی نمونه کل کشور است، جایی که به گفته تنها یک سوم مدارس آن دارای کتابخانه هستند و همین تعداد کتابخانه هم زیر انبوه کتاب‌های فرسوده و نامناسب سن و سال دانش آموزان گم شده است. ** انبار کتاب‌های کهنهمسعود کریم نژاد دانش آموز دبیرستانی مدرسه‌ای در آمل در باره وضعیت کتابخانه مدرسه‌اش گفت: کتاب‌های موجود در کتابخانه مدرسه ما بیشترشان کهنه هستند و انگیزه کتابخوانی را در دانش آموزان از بین می‌برند. این دانش آموز گفت: لازمه کتابخوانی و دانش آموزان کتاب خوان، به روز رسانی کتابخانه‌ها با کتاب‌های جدید و موضوعات مدرن است که با سن، رشته تحصیلی و علایق دانش آموزان سازگار باشد. ** حیات خلوت مدیرانمسلم ابوذری معلم یکی از مدارس مازندران هم گفت: خرید سلیقه‌ای کتاب از سوی مدیران مدرسه در هر دوره مدیریت و تبدیل کتابخانه مدارس به محیطی شخصی از مهم‌ترین عوامل حال و روز ناخوش کنونی کتابخانه مدارس برای دانش آموزان است. بنا به اعلام آموزش و پرورش استان در حال حاضر تنها یکهزار و ۱۰۰ کتابخانه مدارس مازندران فعال است که به معنای نبود کتابخانه در ۷۵ درصد از مدارس استان است.
ایلناایلنا2 روز قبل
استاد دانشگاه آکسفورد و مشاور گرد و خاک برنامه محیط‌زیست سازمان ملل گفت: تغییرات اقلیمی باعث بیابان شدن جنگل‌ها و ایجاد طوفان‌های شدید گرد و غبار می‌شود که مشکلات بسیاری برای سلامتی انسان ایجاد می‌کند. مشاور گرد و خاک برنامه محیط‌زیست سازمان ملل درباره تاثیرات تغییر اقلیم بر مهاجرت و امنیت غذایی گفت: یکی از عوامل تغییرات اقلیم از بین رفتن بافت جنگل است و از بین رفتن جنگل‌ها منجر به ایجاد گرد و غبار می‌شود. میدلتون با بیان اینکه این مشکل در بسیاری از جوامع وجود دارد، گفت: تغییرات اقلیمی باعث بیابان شدن جنگل‌ها و ایجاد طوفان‌های شدید گرد و غبار می‌شود که مشکلات بسیاری برای سلامتی انسان ایجاد می‌کند. همچنین باعث بروز حوادث جاده‌ای و بسته شدن فرودگاه‌ها می‌شود و مشکلاتی را در حمل و نقل ایجاد می‌کند. استاد دانشکده جغرافیا و محیط‌زیست دانشگاه آکسفورد بیان کرد: خاورمیانه نیز با گرمایش زمین با مشکلات بسیاری در زمینه تغییر اقلیم و گرد و غبار مواجه است و این بخش از آسیا، ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از مهر، خشکی چشم می‌تواند باعث تاری دید شود. به عنوان مثال کسانی که به طور طولانی مدت از کامیپوتر استفاده می‌کنند یا ساعات زیادی در روز را مطالعه می‌کنند بیشتر دچار خشکی چشم می‌شوند. اما باید توجه داشته باشید که خشکی چشم درمان نشده می‌تواند به قرنیه شما آسیب برساند. توجه کنید که علائم خشکی چشم چه وقت هایی بهتر و چه وقت هایی بدتر می‌شود. از مواردی از قبیل گرمای بیش از حد اتاق، سشوار، گرد و غبار مصرف سیگار که ممکن است موجب خشکی چشم شوند، پرهیز نماید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، خشکی چشم می‌تواند باعث تاری دید شود. به عنوان مثال کسانی که به طور طولانی مدت از کامیپوتر استفاده می‌کنند یا ساعات زیادی در روز را مطالعه می‌کنند بیشتر دچار خشکی چشم می‌شوند. اما باید توجه داشته باشید که خشکی چشم درمان نشده می‌تواند به قرنیه شما آسیب برساند. توجه کنید که علائم خشکی چشم چه وقت هایی بهتر و چه وقت هایی بدتر می‌شود. از مواردی از قبیل گرمای بیش از حد اتاق، سشوار، گرد و غبار مصرف سیگار که ممکن است موجب خشکی چشم شوند، پرهیز نماید.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: رقم مصوب اعتباری در سال جاری در بخش مقابله با بیابانزایی بیش از ۷۸۳ میلیارد ریال بوده که این اعتبار مربوط به اجرای عملیاتی شامل؛ نهالکاری، مالچ پاشی، مدیریت هرزآب، تعمیم ترسیب کربن و سایر فعالیت­‌های بیابانزدایی می‌شود. وی افزود: ۳۳۳ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی کارگروه ملی مقابله با گرد و غبار کشور تصویب شده و کلیه عملیات اجرایی پیش بینی شده در در کانون­های بحرانی فرسایش بادی و مناطق غبارخیز انجام خواهد گرفت. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: ۳۶ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی به پروژه برنامه کنترل بیابانزایی آسیا و اقیانوسیه، پروژه تعمیم ترسیب کربن و RFLDL اختصاص یافته است. نصرآبادی خاطرنشان کرد: اعتبارات طرح تثبیت شن‌های روان و مدیریت مناطق بیابانی و طرح مربوط به تعمیم ترسیب کربن از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی ۱۴ میلیارد ریال است. وی یادآور شد: از سال ۹۳ تاکنون در اثر حرکت شن‌های روان و خشکسالی تعداد کانون‌های بحران بادی از ۲۸ مورد به ۳۵ مورد افزایش یافته است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
چند سالی است که خراسان جنوبی به‌واسطه خشکسالی‌های پیاپی شاهد پیامدهایی تلخ است و افزایش گستره بیابان و کانون‌های بحران که ریزگردها تنها مسبب آن هستند هشداری جدی به مسئولان متولی این امر است. اختصاص ۷۸۳ میلیارد ریال اعتبار برای مقابله با بیابان‌زدایی در خراسان جنوبیمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران از اختصاص ۷۸۳ میلیارد ریال اعتبار مقابله با بیابانزدایی به خراسان جنوبی در سال جاری خبر داد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از آزادسازی ۵۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان از ابتدای آبان‌ماه برای بهره‌برداری و تعلیف دام مرتعداران ذیحق خبر داد. وی گفت: ۳۶ درصد از عرصه‌های طبیعی استان را عرصه‌های بیابانی و ۵۰ درصد را مراتع کم تراکم بیابانی تشکیل می‌دهد. مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی ادامه داد: تعیین فاکتورهای موثر در در بیابان‌زایی و تعیین سطوح فعالیت‌ها و برنامه‌های اجرایی برای مبارزه با بیابانزایی از برنامه‌های این اداره برای کاهش بیابان زایی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: در حوزه آب باید از سیاست‌های جزیره‌ای عبور کرد و یک نسخه‌ کامل برای آب کشور توسط صاحب‌نظران تدوین شود. در حوزه آب سیاست‌های جزیره‌ای جواب نمی‌دهد. در حوزه آب باید از سیاست‌های جزیره‌ای عبور کرد و یک نسخه‌ای کامل برای آب کشور توسط صاحب‌نظران تدوین شود. کلانتری در ادامه گفت: ‌ سیاستگذاری آب جزیره‌ای بوده است. با وجود سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه آب طی ۴۰ سال گذشته آب پایدار نبوده است.
الفالف3 روز قبل
وی افزود: با استفاده از علم و تخصص صاحبنظران کارشناسان و سیاسیون طی یک سال آینده، باید نسخه کاملی برای نجات کامل آب تهیه شود. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه در حوزه آب سیاست‌گذاری‌ها، بیشتر جزیره‌ای بوده، گفت: در هیچ کجا این مدل سیاست‌ها پاسخگو نیست، بنابراین باید نگاه جامع‌نگری و سیاست‌گذاری جدیدی انجام شود. وی تصریح کرد: سیاست‌ها در حوزه تولید و تمامی بخش‌ها بدون جامع‌نگری در حوزه آب انجام نمی‌شود، چراکه آب مانند مادری برای مردم است و نباید قربانی شود. صرف ۹ هزار میلیارد برای احیای دریاچه‌ ارومیهکلانتری افزود: محاسبات حق آبه دریاچه ارومیه دریافت شده و در پنج سال اخیر ۹ هزار میلیارد تومان برای احیای این دریاچه هزینه شده است. وی با اشاره به اینکه درباره گرد و غبار مردم ما در رنج هستند، متذکر شد: یکی از این علت‌ها تک بعدی نگری در سیاست‌های آب کشور است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان: پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: نیاز به این هست که نگاه ویژه‌ای در حوزه فرهنگ به کتاب و کتابخوانی و کتابداران در خوزستان داشته باشیم. جوروند گفت: در سیلاب، کتابخانه‌ها و کتابداران آسیب زیادی دیدند؛ بنابراین باید کتابخانه‌ها و کتابداران خوزستان به شکل دیگری دیده شوند. وی تأکید کرد: نیاز به این هست که نگاه ویژه‌ای در حوزه فرهنگی به کتاب و کتابخوانی در خوزستان داشته باشیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انتظار داریم که نگاه ویژه‌تری نسبت به خوزستان در حوزه‌های مختلف وجود داشته باشند، به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: احترام به کتابدار احترام به فرهنگ و رسالت ما رسالت سخت و پیچیده‌ای است.
مهرمهر3 روز قبل
وی افزود: بعد از قضایای سیل، گرد و غبار را داریم و اگر حوزه فرهنگ و کتابخوانی و اندیشه ورزی در کنار اینها نباشد آسیب‌ها بیشتر را تجربه خواهیم کرد. جوروند گفت: در سیلاب، کتابخانه‌ها و کتابداران آسیب زیادی دیدند؛ بنابراین باید کتابخانه‌ها و کتابداران خوزستان به شکل دیگری دیده شوند. وی تأکید کرد: نیاز به این هست که نگاه ویژه‌ای در حوزه فرهنگی به کتاب و کتابخوانی در خوزستان داشته باشیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انتظار داریم که نگاه ویژه‌تری نسبت به خوزستان در حوزه‌های مختلف وجود داشته باشند، به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: احترام به کتابدار احترام به فرهنگ و رسالت ما رسالت سخت و پیچیده‌ای است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مدتی است نهضت جنگل‌کاری در استان خراسان جنوبی کلید خورده است. خراسان جنوبی، دومین استان بیابانی کشورمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اجرای طرح ملی جنگل کاری در استان اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح بالغ بر ۷۷٫۶ هکتار نهال کاری و بذرکاری در استان انجام می‌شود. علیرضا نصرآبادی از بارش بارندگی‌های خوب در آذر ماه در استان خبر داد و گفت: در این راستا بهترین فرصت برای رویش نهال را خواهیم داشت. زنگ خطر بحران پدیده گرد و غبار در استانمدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه پدیده گرد و غبار در استان یک موضوع جدی است گفت: روزهای طوفانی و گرد و غبار در استان در حال افزایش است. اکبری ادامه داد: در استان ۲ میلیون هکتار کانون بحرانی فرسایش داریم که با این پدیده گرد و غبار و فرسایش شرایط استان بسیار سخت است.
فارسفارس3 روز قبل
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با استفاده از علم و تخصص صاحبنظران، کارشناسان و سیاسیون طی یک سال آینده، باید نسخه کاملی برای نجات آب تهیه شود. وی افزود: با استفاده از علم و تخصص صاحبنظران کارشناسان و سیاسیون طی یک سال آینده، باید نسخه کاملی برای نجات کامل آب تهیه شود. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه در حوزه آب سیاست‌گذاری‌ها، بیشتر جزیره‌ای بوده، گفت: در هیچ کجا این مدل سیاست‌ها پاسخگو نیست، بنابراین باید نگاه جامع‌نگری و سیاست‌گذاری جدیدی انجام شود. وی تصریح کرد: سیاست‌ها در حوزه تولید و تمامی بخش‌ها بدون جامع‌نگری در حوزه آب انجام نمی‌شود، چراکه آب مانند مادری برای مردم است و نباید قربانی شود. وی با اشاره به اینکه درباره گرد و غبار مردم ما در رنج هستند، متذکر شد: یکی از این علت‌ها تک بعدی نگری در سیاست‌های آب کشور است.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف3 روز قبل

داعشی‌های وطنی ناجایی‌ها را سلاخی کردند+عکس

8+
فارسفارس3 روز قبل

بلایی که اشرار بر سر مدافعان وطن آوردند + عکس

7+
رجانیوزرجانیوز3 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید