گرمتری

گرمتری

ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با توجه به کاهش محسوس دمای استان و احتمال بروز نوسانات حرارتی در نواحی مختلف، از کلیه پرورش دهندگان دام و طیور خواست تا با رعایت توصیه‌هایی از بروز بیماری در گله‌های پرورشی دام و طیور جلوگیری به‌عمل آورند. معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تاکید کرد: حیواناتی که در آنها هرنوع علائم بالینی از قبیل سرفه، عطسه و … دیده می‌شود باید حتما از سایر حیونات جدا نگهداشته شوند تا باعث گسترش بیماری در سایر دام‌ها نگردند و همچنین لازم است آب مصرفی حیوانات سرد و یخ زده نبوده و در این مورد دامداران باید آب مصرفی را در محل گرمتری نگهداری نموده و در فواصل معین به مصرف دام‌ها برسانند. معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تاکید کرد: دارندگان و پرورش دهندگان انواع طیور دقت کنند دمای آب مصرفی طیور با دمای سالن یکی باشد و از ورود هوای مستقیم به سالن پرورش طیور جلوگیری شده و در صورت استفاده از وسایل گرمازا به جز هیتر که باعث مصرف اکسیژن سالن پرورش می‌گردند، قسمتی از سالن جهت خروج گازها تعبیه گردد. رشتی باف یادآور شد: با توجه به سردی هوا و افزایش مصرف دان، لازم است فرمول غذایی طوری تنظیم شود که انرژی مورد نیاز برای تمامی گله طیور تامین گردد. انتهای پیام
فارسفارس1 ماه قبل
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، بیان کرد: از اواخر وقت امروز با ورود سامانه بارشی جدید، بارش باران از غرب سواحل خزر آغاز می‌شود و گستره بارش‌ها به نوار شمالی و دامنه‌های شمالی البرز می‌رسد. وی افزود: امروز در استان‌های مازندران و گیلان بارش‌ها به صورت باران و در استان‌های اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش‌ها به صورت برف و باران خواهد بود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در این روز بارش در نیمه غربی سواحل خزر تداوم دارد و در استان‌های واقع در شمال‌‌غرب کشور باران پراکنده خواهیم داشت. وی افزود: شنبه هفته آینده گستره فعالیت سامانه مذکور دامنه شمالی البرز به غرب کشور را دربرمی‌گیرد و موجب بارش رگباری در استان‌های بوشهر، خوزستان، شمال فارس، اصفهان، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: بعدازظهر شنبه در جنوب استان هرمزگان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و دریای عمان و خلیج فارس مواج خواهد بود.
فارسفارس2 ماه قبل
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای آینده نیز بارش برف و باران در بسیاری از نقاط کشور ادامه دارد، گفت: آسمان تهران فردا ابری؛ در برخی ساعات با بارش برف پیش‌بینی می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز دوشنبه در ارتفاعات استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش برف و در بخش‌های پایین‌تر باران پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین دوشنبه برف و باران در استان‌های تهران، البرز، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی می‌شود. وی ادامه داد: روز سه‌شنبه بارش باران و برف در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهیم داشت، ضمن آنکه در سمنان، ‌ خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، کرمان و فارس بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز چهارشنبه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان گلستان پیش‌بینی می‌شود، همچنین در شرق سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق یزد و کرمان بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. ضیائیان افزود: روز پنج‌شنبه بارش باران و در ارتفاعات برف در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان پیش‌بینی می‌شود، ضمن آنکه بارش برف در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ادامه دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
بعد از موفقیت من در حوزه چاپ، حوزه تشکل‌های نشر را هم به من واگذار کردند که شامل اتحادیه‌ها و انجمن‌ها می‌شود. **: حکومت و دولت برنامه خاصی برای بهبود روند چاپ ندارند؟ *: برای تجهیز و نوسازی صنعت چاپ برنامه خاصی ندارند. پنج انجمن در حوزه نشر نقش پررنگی را ایفا می‌کنند که عبارتند از انجمن فرهنگی ناشران کودک، انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی، انجمن فرهنگی ناشران کتاب آموزشی، انجمن فرهنگی ناشران کتاب پزشکی و انجمن فرهنگی ناشران بین الملل. خبرگزاری کتاب تنها به حوزه کتاب می‌پردازد و به همه حوزه‌ها از بعد کتاب پرداخته می‌شود. این خبرگزاری به صورت تخصصی به حوزه کتاب می‌پردازد و هیچ خبری در این خبرگزاری یافت نمی‌شود که به کتاب مربوط نباشد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
آسمان مرز خسروی پس فردا (۲۳ مهرماه) صاف پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در گرم‌ترین و خنک‌ترین زمان ۳۴ درجه سانتیگراد و ۱۷ درجه سانتیگراد خواهد بود. دمای هوا فردا در گرم‌ترین زمان به ۴۰ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۵ درجه سانتیگراد می‌رسد. دمای هوا پس فردا در گرم‌ترین زمان ۴۰ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا فردا در گرمترین و خنک‌ترین زمان ۳۹ درجه سانتی‌گراد و ۲۳ درجه سانتیگراد و پس فردا ۳۸ درجه سانتیگراد است و ۲۴ درجه سانتیگراد را پیش‌بینی می‌شود. آسمان این شهر پس فردا (۲۳ مهرماه) صاف خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین زمان ۳۰ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
وی، همچنین میانگین دمایی استان طی تابستان امسال را ۳۰٫۴ درجه سلسیوس اعلام کرد و گفت: این رقم نیز نسبت به بلند مدت افزایش ۱٫۴ درجه افزایش یافته است. خندان رو با بیان اینکه در تابستان امسال رکودهای بلندمدت دما در استان جابجا شده است، عنوان داشت: در این مدت بیشترین دمای ثبت شده در نهبندان ۴۴٫۸ درجه سلسیوس بوده که نسبت به بلند مدت ۰٫۶ درجه افزایش یافته است. تجربه شب‌های گرمتر نسبت به بلند مدتوی ادامه داد: همچنین در تابستان امسال بیشترین دمای ثبت شده در فردوس ۴۳٫۶ درجه بود که این رقم نسبت به بلند مدت ۰٫۴ درجه سلسیوس افزایش را نشان می‌دهد. خندان رو اضافه کرد: همچنین حداقل دمای ثبت شده در فردوس نسبت به بلند مدت ۰٫۹ درجه و نهبندان ۱٫۹ درجه افزایش را نشان می‌دهد. به گفته مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی، طبس با ثبت دمای ۴۸٫۸ درجه سلسیوس بالای صفر گرمترین شهر استان در تابستان امسال بوده است.
مهرمهر4 ماه قبل
وی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در استان کردستان از روز دوشنبه به بعد، عنوان کرد: طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه در ساعات بعد از ظهر وزش باد در استان کردستان بسیار شدید خواهد بود. مدیرکل هواشناسی استان کردستان اظهار داشت: با توجه به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و در نهایت کاهش کیفیت هوای استان کردستان را به دنبال خواهد داشت. وی با اشاره به وزش باد در روزهای گذشته در استان کردستان، یادآور شد: روز گذشته وزش باد در سراسر استان کردستان گزارش شده است به گونه‌ای که سرعت وزش باد در هزارکانیان از توابع شهرستان دیواندره به ۱۴ کیلومتر در ساعت رسیده است. بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته از سوی اداره کل هواشناسی استان کردستان طی روزهای آینده دمای هوای در گرمترین نقطه استان کردستان به بالای ۳۶ درجه خواهد رسید که این میزان دما مربوط به شهرستان سروآباد خواهد بود. در حال حاضر وضعیت جوی شهر سنندج مرکز استان کردستان آفتابی است و در بعضی از مواقع با وزش باد ملایم نیز همراه خواهد بود.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 ماه قبل
وزش باد شدید در کردستان؛ عصر کرد - سنندج – پیش بینی‌های اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می‌دهد که با توجه به افزایش وزش باد و احتمال خیزش گرد و خاک، کیفیت هوای این استان طی هفته جاری کاهش یابد. وی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در استان کردستان از روز دوشنبه به بعد، عنوان کرد: طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه در ساعات بعد از ظهر وزش باد در استان کردستان بسیار شدید خواهد بود. مدیرکل هواشناسی استان کردستان اظهار داشت: با توجه به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و در نهایت کاهش کیفیت هوای استان کردستان را به دنبال خواهد داشت. وی با اشاره به وزش باد در روزهای گذشته در استان کردستان، یادآور شد: روز گذشته وزش باد در سراسر استان کردستان گزارش شده است به گونه‌ای که سرعت وزش باد در هزارکانیان از توابع شهرستان دیواندره به ۱۴ کیلومتر در ساعت رسیده است. در حال حاضر وضعیت جوی شهر سنندج مرکز استان کردستان آفتابی است و در بعضی از مواقع با وزش باد ملایم نیز همراه خواهد بود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: گلبهار، تربت جام، شاندیز، رضویه، نیشابور و قوچان شهرهایی با وضعیت قرمز هستند که میزان مصرف آب شرب در آن‌ها بیشتر از تولید است ولی با اعمال مدیریت فشار شبکه و مصرف در تیر و مردادماه با کمترین تنش مواجه بودند. به گزارش ایسنا، سید ابراهیم علوی اظهار کرد: ما تمام امکانات خود را برای تامین آب شهروندان در تابستان امسال که در مقایسه با سال‌های قبل از تعداد روزهای گرمتری برخوردار بود، بکار گرفتیم. وی ادامه داد: با توجه به مسئولیت آبرسانی به حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در ۷۳ شهراستان، از تمام امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی خود برای تامین آب شرب مورد نیاز این جمعیت استفاده کردیم. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی بابیان اینکه «۹۸درصد آب شرب مورد نیاز ۷۳ شهر تحت پوشش آبفای خراسان رضوی از منابع زیرزمینی تامین می‌شود»، بیان کرد: بارش‌های سال جاری در بهبود سفره‌های زیرزمینی موثر نبوده‌اند. به‌جز قوچان که بخشی از آب شرب شهروندان از سد تبارک تامین می‌شود مابقی شهرهای همچنان متکی به چاه‌های زیرزمینی هستند و همین موضوع ضرورت مدیریت مصرف آب توسط مشترکان را دوچندان ساخته است.
خبر فوریخبر فوری6 ماه قبل
زوجها می‌توانند با شناخت زمان مناسب برای داشتن رابطه جنسی از رضایت بیشتری برخوردار بوده و روابط زناشویی گرمتری را با یکدیگر تجربه کنند. رابطه جنسی یک امر قدرتمند است و فواید بسیاری دارد. اما یک سوال جالب و شاید مهم این است که چه زمان و ساعتی از روز بهترین موقع برای داشتن رابطه جنسی است؟ بهترین ساعت روز برای داشتن رابطه جنسی چه ساعتی است؟ با توجه به گفته‌های آلیسا ویتی (متخصص هورمون)، بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی ۳ بعداز ظهر است درحالی که اکثرا در آن زمان مشغول کار هستند. بنابراین ساعت ۳ بعداز ظهر، ایده آل‌ترین زمان برای بهره مندی حداکثر از روابط جنسی است. فقط یک مساله‌ای که اکثریت با آن مواجه هستند، این است که در ساعت ۳ بعد از ظهر در محیط کار هستند و نمی‌توانند از آن استفاده کنند بنابراین شاید بشود آخر هفته‌ها برای ساعت ۳ یک برنامه رابطه جنسی چید.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
تغییر شرایط فرصت مغتنمی بود در ده سالگی مجموعه ایرانشهر، گفتگوی با حسین مسافرآستانه درباره وضعیت این تماشاخانه داشته باشیم. رنج امروز ایرانشهر چیست؟ متاسفانه مجموعه ایرانشهر جزء ردیف بودجه حمایتی شهرداری قرار نگرفته است. به نظر من شهرداری همان‌طور که بسیاری از خدمات شهری را انجام می‌دهد باید خدمات فرهنگیش را درصدر فعالیت‌هایش قرار بدهد؛ چون خدمات فرهنگی شهرداری موجب ارتقای فرهنگی شهروندان خواهد شد. این نگاه منجر به تأثیر کار فرهنگی نمی‌شود. برای روشن شدن پروژکتورهایی نصب شده که باعث کور شدن نگاه خود ساختمان ایرانشهر می‌شود.
مهرمهر7 ماه قبل
وی افزود: فردا (سه‌شنبه) نیز هوای یزد صاف تا قسمتی ابری همراه با کاهش دما و در بعضی ساعات به وی‌ژه در ساعات ظهر و بعدازظهر همراه با باد نسبتا شدید خواهد بود و در چهارشنبه نیز شاهد افزایش دما در این استان هستیم. میرحسینی با اشاره به اینکه امروز بافق گرمترین نقطه استان یزد با دمای ۳۸ درجه بود، گفت: دمای هوا در این شهرستان طی یکی دو روز آینده افزایش می‌یابد و به ۴۰ درجه می‌رسد. رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی یزد خاطرنشان کرد: فردا گاریز خنک‌ترین نقطه استان یزد است که دمای هوا در این منطقه در خنک‌ترین ساعات روز به ۱۶ درجه و در گرمترین ساعات به ۳۱ درجه می‌رسد. میرحسینی یادآور شد: فردا (سه‌شنبه) تقریبا در همه مناطق استان یزد شاهد کاهش یک تا دو درجه‌ای دما خواهیم بود اما روز چهارشنبه‌، دما مجددا افزایش می‌یابد و نسبت به امروز گرمتر خواهد شد. وی افزود: دمای هوا در روز چهارشنبه در اغلب نقاط استان بین ۳۵ تا ۴۰ درجه متغیر است و در مجموع پایان هفته گرمتری نسبت به روز جاری خواهیم داشت.
ایسناایسنا7 ماه قبل
سرعت وزش باد در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسیدرئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همان‌طور که انتظار می‌رفت امروز بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده شد و بیشینه سرعت باد تا صبح در ایستگاه زابل به ۲۶ متر بر ثانیه معادل ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید.
خبر فوریخبر فوری7 ماه قبل
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میانگین دمای استان سیستان و بلوچستان در ماه‌های اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند کاهشی را نشان می‌‌‎دهد که این موضوع در نتیجه فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان است. رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: با تقویت جریانات شمالی در شمال استان؛ روند کاهش دما از فردا آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود دمای هوای این مناطق بین ۳ تا ۵ درجه سلسیوس کاهش یابد. وی به تأثیر جریانات شمالی در کاهش دمای هوای استان اشاره کرد و گفت: در اردیبهشت‌ماه میانگین دمای هوای استان بیش از یک درجه نسبت به شرایط نرمال دمایی استان در بلند مدت کاهش یافت. رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان روند کاهش دمای استان را در نتیجه فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه دانست و گفت: پیوسته بودن جریانات شمالی در این موضوع بی تأثیر نبوده است. اکنون حدود دو هفته متوالی است که وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه دارد.
مهرمهر7 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، علی ملاشاهی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته راسک با دمای ۴۶٫۵ درجه سلسیوس گرمترین شهر سیستان و بلوچستان شد؛ بر اساس خروجی مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود امروز و فردا هوای گرم در جنوب استان ادامه داشته باشد که البته در سواحل انتظار هوای گرمتری نسبت به روزهای اخیر می‌رود. رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با تقویت جریانات شمالی در شمال استان؛ روند کاهش دما از فردا آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود دمای هوای این مناطق بین ۳ تا ۵ درجه سلسیوس کاهش یابد. وی به تأثیر جریانات شمالی در کاهش دمای هوای استان اشاره کرد و گفت: در اردیبهشت‌ماه میانگین دمای هوای استان بیش از یک درجه نسبت به شرایط نرمال دمایی استان در بلند مدت کاهش یافت. رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان روند کاهش دمای استان را در نتیجه فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه دانست و گفت: پیوسته بودن جریانات شمالی در این موضوع بی تأثیر نبوده است. اکنون حدود دو هفته متوالی است که وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه دارد.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: با تقویت جریانات شمالی در شمال استان؛ روند کاهش دما از فردا آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود دمای هوای این مناطق بین ۳ تا ۵ درجه سلسیوس کاهش یابد. وی به تأثیر جریانات شمالی در کاهش دمای هوای استان اشاره کرد و گفت: در اردیبهشت‌ماه میانگین دمای هوای استان بیش از یک درجه نسبت به شرایط نرمال دمایی استان در بلند مدت کاهش یافت. رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان روند کاهش دمای استان را در نتیجه فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه دانست و گفت: پیوسته بودن جریانات شمالی در این موضوع بی تأثیر نبوده است. اکنون حدود دو هفته متوالی است که وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه دارد. انتهای پیام/ ت
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
وی ادامه داد: این شرایط درحالی است که بررسی‌های کلی ما نشان می‌دهد که سیستان و بلوچستان رمضان خنک‌تری را نسبت به سال گذشته داشته است. مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بررسی اطلاعات میانگین دمای ۱۲ ایستگاه سینوپتیک هواشناسی استان نشان می‌دهد که هفت شهراستان در ۲۵ روز نخست رمضان امسال هوای خنک‌تری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته داشته‌اند. مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیشترین کاهش دما در شهر راسک اتفاق افتاده است، ادامه داد: میانگین دمای هوای رمضان امسال در راسک ۳٫۲ درجه خنک‌تر از زمان مشابه شمسی در سال گذشته بوده است. وی ادامه داد: بیشترین کاهش رکورد دمایی این بخش در شهر چابهار با میزان ۵٫۶ درجه سلسیوس رخ داده است. سال گذشته بیشینه دمای این برهه از بهار در چابهار به ۴۱٫۲ درجه رسید اما امسال دمای این شهر از ۳۵٫۶ درجه تجاوز نکرده است.
مهرمهر7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به عقیده بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان رمضان امسال هوای استان خنک‌تر از زمان مشابه شمسی در سال گذشته بود. محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: این شرایط درحالی است که بررسی‌های کلی ما نشان می‌دهد که سیستان و بلوچستان رمضان خنک‌تری را نسبت به سال گذشته داشته است. مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بررسی اطلاعات میانگین دمای ۱۲ ایستگاه سینوپتیک هواشناسی استان نشان می‌دهد که هفت شهر استان در ۲۵ روز نخست رمضان امسال هوای خنک‌تری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته داشته‌اند. مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیشترین کاهش دما در شهر «راسک» اتفاق افتاده است، ادامه داد: میانگین دمای هوای رمضان امسال در راسک ۳٫۲ درجه خنک‌تر از زمان مشابه شمسی در سال گذشته بوده است. در این بین کمترین کاهش دما در شهر زاهدان با میزان ۰٫۳ درجه سلسیوس روی داده است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدکتر سیدرضا رضایی دریاکناری، پزشک و متخصص طب سنتی ایران در این رابطه گفته: «اعتدال فصل بهار در شهرهای جنوبی کشورمان همچون استان فارس از اول اسفندماه احساس می‌شود، اما در شهرهای شمالی و اردبیل که کمی سردسیرتر است از اواخر اردیبهشت و اوایل خردادماه این مزاج لمس می‌شود و براساس مزاج حاکم بر اقلیم این استان‌ها باید نوع عرقیات مصرفی انتخاب شود. ضمن این‌که جنسیت و سن و سال افراد نیز در نوع و میزان مصرف عرقیات دخیل است. به عنوان مثال جنس مذکر نسبت به جنس مونث مزاج گرمتری دارد و افراد سالمند نسبت به افراد جوان سردمزاج ترند و باید براساس نوع مزاج‌شان، نوع عرقیات مصرفی را انتخاب کنند. عرقیات سه طبع گرم، سرد و معتدل دارند که در فصل بهار بهتر است از عرقیات با مزاج معتدل و کمی رو به سردی استفاده شود.» به باور وی عرقیات باید در تمام فصول سال برای خواص درمانی و آرامش بخشی استفاده شوند.
ایرناایرنا9 ماه قبل
سرپرست اداره کل هواشناسی سمنان ادامه داد: متوسط دمای هوای این استان در این بازه زمانی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درجه سانتی گراد کاهش داشته است. وی تصریح کرد: میانگین دمای استان سمنان در سال آبی گذشته ۱۲٫۱ درجه سانیگراد بود که با کاهش یک درجه سانتیگرادی به ۱۱٫۱ درجه سانتیگراد در سال آبی ۹۷-۹۸ رسیده است. وی اظهارداشت: افزایش دما سبب افزایش تبخیر و نیز مصرف آب در بخش‌های آشامیدنی و کشاورزی می‌شود. سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: مردم استان برای مواجه نشدن با مشکل کم آبی در فصل تابستان باید صرفه جویی در مصرف آب را سرلوحه خود قرار داده و بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی نیز همچنان مدنظر قرار گیرد. به گزارش ایرنا، متوسط دمای هوای زمستان ۹۷ در استان سمنان نسبت به مدت مشابه بلند مدت ۱٫۱ درجه سانتی گراد گرمتر بود.
افتصادنیوزافتصادنیوز9 ماه قبل
بله، شما روی یکی از بدترین صندلی‌های هواپیما قرار گرفته‌اید و به این فکر می‌کنید که چطور از این موقعیت فرار کنید و دوباره در آن گرفتار نشوید! در اینجا مصاحبه‌ای با یک متخصص را میخوانیم تا با روش‌های شناسایی صندلی‌های نامناسب هواپیما آشنا ‌شویم. خب تا اینجای کار ردیف آخر بدترین صندلی‌های هواپیما را دارد و باید به هر قیمتی از آن دور بمانید، اما غیر از آنها کدام صندلی‌ها می‌توانند جزو بدترین‌ها باشند؟ صندلی‌های وسط محبوبیت چندانی ندارند و همینطور صندلی‌های روبروی خروجی هم چندان ایده‌آل به نظر نمی‌رسند. چطور از صندلی‌های بد هواپیما دور بمانیم؟ در هنگام انتخاب جای نشستن از نقشه‌ی صندلی سایت‌ها و یا ایرلاین استفاده نکنید. سایت سیت‌گورو (SeatGuru) جزئیات صندلی‌های هواپیما را با مشکلات آن‌ها مانند محدودیت‌ها، نزدیکی به بوفه و یا دستشویی، نداشتن پنجره و یا عرض کم بررسی کرده است.
فارسفارس9 ماه قبل
در پی بارش خوب و مناسب برای پوشش‌های گیاهی یکساله، خطری هولناک‌تر از سیل در کمین منابع طبیعی و جنگل‌های استان‌های جنوبی کشور است. معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اشاره به اهمیت جوامع محلی، سازمان‌های مردم‌نهاد و مشارکت‌های مردمی در حفظ منابع طبیعی به خبرنگار فارس می‌گوید: اداره کل منابع طبیعی استان همواره کلاس‌های آموزشی در زمینه اطفاء حریق برای بهره‌برداران برگزار می‌کند. یوسفی با ذکر موفقیت سال‌های گذشته در کاهش آتش‌سوزی در مرتع فارس عنوان می‌کند: مشارکت مردم، جوامع محلی و گروه‌های مردم نهاد با اداره کل منابع طبیعی فارس باعث شد تا این آمار سیر نزولی داشته باشد. آموزش و اطلاع‌رسانیمدیر انجمن خانه فرهنگ بومگردان پارس نیز با تاکید بر اهمیت وجود گیاهان خشک در منابع طبیعی و احتمال آتش‌سوزی می‌گوید: اگر به این مسئله توجه کافی نشود و اطلاع‌رسانی موثر و مداوم نداشته باشیم، احتمال آتش‌سوزی در مراتع و منابع طبیعی افزایش قابل توجهی خواهد داشت. ثابت تصریح می‌کند: با آموزش و اطلاع‌رسانی مداوم هر ساله سعی کرده‌ایم تا از وقوع آتش‌سوزی‌های احتمالی در این فصل سال جلوگیری کنیم.

تغییرات جالب لوگوی شرکت‌های مشهور به مرور زمان

20+
برترین‌هابرترین‌ها9 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
به گزارش مشرق، روسیه برای میانجیگری در راستای تنش‎ زدایی میان پاکستان و هند اعلام آمادگی کرد. روسیه به دلیل تجارت تسلیحاتی رابطه بسیار خوبی با هند دارد حال آنکه در سال‎های اخیر رابطه گرمتری با پاکستان نیز پیدا کرده است. گفتنی است تنش اسلام‌آباد-دهلی از ۲ هفته پیش با حمله به کاروان نظامی هند در ۱۴ فوریه و کشته شدن ۴۴ نظامی و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر در منطقه کشمیر تحت کنترل هند آغاز شد. پاکستان ادعای دست داشتن در این حمله را که از سوی مقامات هندی مطرح می‌شود؛ رد کرده است. در پاسخ به این حمله، هند یک اردوگاه در منطقه تحت کنترل پاکستان در جامو و کشمیر را هدف قرار داد.
برترین‌هابرترین‌ها10 ماه قبل
وزیر خارجه روسیه می‎گوید چنانچه هند یا پاکستان موافق باشند، مسکو آمادگی وساطت برای تنش‎زدایی میان آنها را دارد. خبرگزاری مهر: روسیه برای میانجیگری در راستای تنش‎ زدایی میان پاکستان و هند اعلام آمادگی کرد. روسیه به دلیل تجارت تسلیحاتی رابطه بسیار خوبی با هند دارد حال آنکه در سال‎های اخیر رابطه گرمتری با پاکستان نیز پیدا کرده است. تاس به نقل از سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نوشت: وساطت به شرطی انجام می‌شود که از مسکو برای این کار درخواست شود. در پاسخ به این حمله، هند یک اردوگاه در منطقه تحت کنترل پاکستان در جامو و کشمیر را هدف قرار داد.
ایرناایرنا11 ماه قبل
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از رسانه‌های تایلندی، مقامات تایلند مجوز فعالیت آزمایشی شرکت مخابراتی هواوی در یکی از سایت‌های مخابراتی خود برای ارائه خدمات شبکه اینترنتی نسل پنجم را صادر کرد. آمریکا پیشتر با اعلام هشدار از متحدانش در سراسر دنیا خواسته است تا فعالیت مخابراتی شرکت هواوی را در زمینه‌های زیرساختی ارائه نسل‌های جدید اینترنتی در کشورهای خود ممنوع کنند. آمریکا و تایلند، به رغم وقوع کودتای نظامی در سال ۲۰۱۴ در تایلند نه تنها به روابط خود ادامه دادند، بلکه در سال‌های اخیر روابط گرمتری را نیز تجربه کردند. 'پرانتونا تیتاوونو' رئیس باشگاه فدراسیون صنایع تایلند به رسانه‌های این کشور گفت که برای تایلندی‌ها نگرانی‌های امنیتی در مورد تجهیزات ساخت هواوی پس از قیمت‌های ارزانتر تجهیزات مشابه آمریکایی قرار دارد. کمیسیون اروپا اعلام کرده است که در حال تدوین لایحه‌ای برای تحریم تجهیزات شبکه هواوی در زیرساخت‌های ارتباطی ۵G این اتحادیه است.
عصر ایرانعصر ایران1 سال قبل
این روزها در بورس، نوسان گیری و فعالیت در سهم‌های کوچک که با خبر و شایعه راحت‌تر تکان می‌خورند بیش از هر زمان دیگری به چشم می‌خورد. بورس در کمتر از یک ماه سپری شده از فصل زمستان ۶ درصد بازدهی به سرمایه گذاران داده و متغیر مهم ارزش روزانه معاملات خرد بازار سهام در کانال ۵۰۰ میلیارد تومانی سیر می‌کند. بازار ارز هم یکی از متغیرهایی است که امید به رشد بازار سهام را پررنگ‌تر از قبل کرده است. ضرورت این تحول، به ویژه با توجه به تهدید بیشتر مسیر مبادلات ارزی توسط آمریکا در سال آینده احساس می‌شود. *روزنامه نگار اقتصادی و کارشناس بورس

به انتهای لیست رسیدید