گروه تروریستی داعش

گروه تروریستی داعش

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اینکه ترور سپهبد سلیمانی توسط آمریکایی‌ها رذیلانه و بزدلانه بود، گفت: یکی از اهداف آمریکایی‌ها از ترور سردار سلیمانی این بود که شکست تروریسم و داعش در منطقه را به نام خود مصادره کنند. اینها نشان‌دهنده عمق نفوذ و محبوبیت سردار حاج قاسم سلیمانی و جمهوری اسلامی ایران است. سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد پیگیری حقوقی و بین‌المللی ترور سردار قاسم سلیمانی توسط ایران، اظهار کرد: وزارت خارجه در اولین قدم نامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل فرستاد و شکایتی را نیز در این زمینه ثبت کرد. موسوی همچنین در مورد نفوذ ایران در منطقه بعد از سردار قاسم سلیمانی گفت: نفوذ و حضور ما در منطقه ذاتی است و همان‌طور که به درستی بارها بیان شده است حضور ما در منطقه در درجه اول معنوی است. او با بیان این‌که نفوذ ایران در منطقه ادامه خواهد داشت و این نفوذ متکی به فرد و قدرت نظامی نیست، تاکید کرد: به برکت خون سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش این نفوذ روز به روز تقویت می‌شود.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
اما ماجرای جولان از روزی آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اوایل فروردین سال جاری (۱۳۹۸) با امضای اعلامیه‌ای حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناخت. واکنش‌ها به اقدام ترامپ «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد از اولین شخصیت‌های بین المللی بود که به اقدام ترامپ واکنش نشان داد. وی طی اظهاراتی در نشست خبری روزانه خود در واکنش به تصمیم آمریکا در به ‌رسمیت شناختن بلندی‌های جولان به عنوان بخشی از سرزمین اسرائیل گفت: موقعیت بلندی‌های جولان تغییر نیافته و سیاست سازمان ملل نسبت به بلندی‌های جولان در قطعنامه‌های شورای امنیت این سازمان به وضوح اعلام شده است. دفتر سخنگوی اتحادیه اروپا نیز در واکنش به رسمیت شناخته شدن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان از سوی ترامپ اعلام کرد که این اتحادیه هیچ یک از الحاقات اسرائیل از سال ۱۹۶۷ به بعد از جمله الحاق بلندی‌های جولان را به رسمیت نمی‌شناسد. مهم‌ترین موضوع راهبردی جولان وجود منابع غنی آب شیرین در این منطقه می‌باشد؛ هم اکنون بیش از ۷۰ درصد از آب شیرین سرزمین‌های اشغالی از منطقه جولان اشغالی تهیه می‌شود.
فراروفرارو3 ساعت قبل
النعمه تاکید می‌کند: پس ازبیعت، به عنوان مسئول دیوان آموزش عناصر داعش در ولایت نینوا منصوب شدم و هیچ گونه ضمانتی برای حمایت از داعش دریافت نکردم. شلاق، پرداخت غرامت و سنگسار از جمله احکامی بود که برای شهروندان موصل صادر کردم. پس از آن به دلایل اختلافات عقیدتی و فقهی برکنار شدم، اما فقط مأمور تدریس در دوره‌های شرعی شدم تا اینکه در نهایت به دیوان آموزش و دیوان مساجد ملحق شدم. فتاوای عجیب مفتی داعشمفتی خطرناک داعش در ادامه درباره فتاوایی که صادر کرده نیز می‌گوید: علاوه بر ترغیب شهروندان برای پیوستن به داعش، فتاوای زیادی نیز صادر کردم و مجازات‌هایی برای شهروندان موصل وضع می‌کردم. در نهایت عبدالهادی به اعدام محکوم شد و برای عبدالباری هم از یکی از دادگاه‌های سلیمانیه حکم ۵ سال حبس صادر شد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
رئیس اقلیم کردستان عراق امروز (چهارشنبه) با رئیس جمهور آمریکا در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس دیدار کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان امروز به دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس رفت. این اتفاق در حالی رخ داد که آخرین باری که یک رئیس جمهور آمریکا با رئیس کردستان عراق دیدار کرد مربوط به سال ۲۰۱۵ بود؛ زمانی که باراک اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا با مسعود بارزانی، رئیس وقت منطقه کردستان عراق در زمانی که جنگ با گروه تروریستی داعش در نخستین مراحل خود قرار داشت دیدار کرد. انتهای پیام
وانانیوزوانانیوز5 ساعت قبل
اینها نشان‌دهنده عمق نفوذ و محبوبیت سردار حاج قاسم سلیمانی و جمهوری اسلامی ایران است. آنها از این موضوع خوشحال شدند چرا که دیگر مانع بزرگی به نام سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را جلوی خود نمی‌بینند و ممکن است دست به تحرکاتی بزنند. سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد پیگیری حقوقی و بین‌المللی ترور سردار قاسم سلیمانی توسط ایران، اظهار کرد: وزارت خارجه در اولین قدم نامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل فرستاد و شکایتی را نیز در این زمینه ثبت کرد. موسوی همچنین در مورد نفوذ ایران در منطقه بعد از سردار قاسم سلیمانی گفت: نفوذ و حضور ما در منطقه ذاتی است و همان‌طور که به درستی بارها بیان شده است حضور ما در منطقه در درجه اول معنوی است. وی با بیان این‌که نفوذ ایران در منطقه ادامه خواهد داشت و این نفوذ متکی به فرد و قدرت نظامی نیست، تاکید کرد: به برکت خون سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش این نفوذ روز به روز تقویت می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر این که ترور سپهبد سلیمانی توسط آمریکایی‌ها رذیلانه و بزدلانه بود، گفت: یکی از اهداف آمریکایی‌ها از ترور سردار سلیمانی این بود که شکست تروریسم و داعش در منطقه را به نام خود مصادره کنند. اینها نشان‌دهنده عمق نفوذ و محبوبیت سردار حاج قاسم سلیمانی و جمهوری اسلامی ایران است. این دیپلمات کشورمان با بیان این‌که دو گروه از ترور سردار قاسم سلیمانی ابراز شادمانی کردند، ادامه داد: گروه اول سردمداران دولت آمریکا بودند و گروه دوم گروه تروریستی داعش بود. آنها از این موضوع خوشحال شدند چرا که دیگر مانع بزرگی به نام سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را جلوی خود نمی‌بینند و ممکن است دست به تحرکاتی بزنند. وی با اشاره به نقش سردار قاسم سلیمانی در مبارزه با داعش در منطقه و تاثیر این مبارزه در ایجاد امنیت در اروپا و دیگر نقاط مختلف جهان، خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد عاملان این ترور به این نکته توجه نکردند که جهان بعد از سردار قاسم سلیمانی جهان امنی برای آنها نخواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «کاظم الفرطوسی» از فرماندهان «کتائب سیدالشهداء» (گردانهای سیدالشهداء از زیرمجموعه‌های سازمان الحشد الشعبی» عراق، اقدام واشنگتن در انتقال تروریست‌ها از سوریه به مناطق امن برای آنها در خاک عراق خبر داد. وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه»، توضیح داد که، در مرزهای عراق و سوریه، نیروهای امنیتی مستقرند اما آسمان این مناطق برای هواپیماها و بالگردهای آمریکایی از جمله بالگردهای ترابری «شینوک» کاملا باز است. بالگردهایی که از آغاز عملیات در سوریه و تنگ شدن عرصه در مقرهایی که عناصر داعش در آن مستقرند، عملیات‌های زیادی را در حمایت از این تروریست‌ها انجام داده‌اند. پیشتر نیز گزارش‌هایی درباره انتقال سرکرده‌های داعش از سوریه به عراق طی عملیات‌های پیاپی هوایی واشنگتن گزارش‌هایی منتشر شده است. علاوه بر هشدارهای مکرر سازمان الحشد الشعبی در این باره، «قصی الانباری» مدیر اداره سازمان «بدر» در استان «الانبار»، چند روز پیش، از عملیات جدید هلی‌برن آمریکا در این استان و انتقال شماری از عناصر داعش از سوریه به «وادی حوران» پس از پاکسازی آن به دست الحشد الشعبی عراق، خبر داد.
فارسفارس7 ساعت قبل
«کتائب سید الشهداء» از زیرمجموعه‌های الحشد الشعبی، درباره عملیات‌های پیاپی هوایی واشنگتن و انتقال هوایی تروریست‌های داعش از سوریه به مناطق امن در خاک عراق هشدار داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کاظم الفرطوسی» از فرماندهان «کتائب سیدالشهداء» (گردانهای سیدالشهداء از زیرمجموعه‌های سازمان الحشد الشعبی» عراق، اقدام واشنگتن در انتقال تروریست‌ها از سوریه به مناطق امن برای آنها در خاک عراق خبر داد. بالگردهایی که از آغاز عملیات در سوریه و تنگ شدن عرصه در مقرهایی که عناصر داعش در آن مستقرند، عملیات‌های زیادی را در حمایت از این تروریست‌ها انجام داده‌اند. پیشتر نیز گزارش‌هایی درباره انتقال سرکرده‌های داعش از سوریه به عراق طی عملیات‌های پیاپی هوایی واشنگتن گزارش‌هایی منتشر شده است. علاوه بر هشدارهای مکرر سازمان الحشد الشعبی در این باره، «قصی الانباری» مدیر اداره سازمان «بدر» در استان «الانبار»، چند روز پیش، از عملیات جدید هلی‌برن آمریکا در این استان و انتقال شماری از عناصر داعش از سوریه به «وادی حوران» پس از پاکسازی آن به دست الحشد الشعبی عراق، خبر داد.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
نیروهای حشد الشعبی و نیروهای امنیتی عراق امروز- چهارشنبه- عملیات مشترکی را از هشت محور به منظور برقراری امنیت در جزیره نجف و صحرای کربلا آغاز کرده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، نیروهای امنیتی به همراه نیروهای حشدالشعبی امروز- چهارشنبه- عملیات مشترکی را از هشت محور برای ایمن‌سازی جزیره نجف و صحرای کربلا آغاز کرده‌اند. «علی الحمدانی»، فرمانده عملیات فرات میانه در سازمان حشدالشعبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «بامداد امروز عملیات امنیتی برای تأمین امنیت در جزیره نجف و صحرای کربلا با مشارکت نیروهای حشدالشعبی، ارتش، پلیس و نیروهای گارد مرزی از هشت محور در چارچوب عملیات فرات میانه آغاز شده است». وی توضیح داد که این عملیات بر اساس اطلاعات دقیق برای تعقیب بقایای گروه تروریستی داعش صورت می‌گیرد. وی تأکید کرد که تیپ‌های ۱۱، ۲، ۲۶، ۳۳ و ۱۶ و پلیس مرزی به منظور تأمین امنیت شهر مقدس کربلا در منطقه سور بغداد در بحیرات مستقر می‌شوند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
شرکت BP با انقضای قرارداد اکتشافی ۱۰۰ میلیون دلاری‌ و عدم وجود توافق جدید در خصوص توسعه میدان نفتی کرکوک، از این منطقه خارج می‌شود. یک مقام بلندپایه در شرکت نفت شمال عراق که بر فعالیت‌های کرکوک نظارت دارد، خروج شرکت BP را تایید کرد و گفت: نتیجه مطالعات توسعه میدان نفتی کرکوک به شرکت نفت شمال داده شده و متاسفانه حداقل برای ما پایین‌تر از انتظاراتمان بوده است. کاملا واضح است که نتایج این مطالعه برای این که شرکت BP فعالیت‌هایش را توسعه دهد، تشویق کننده نبوده است. یک مهندس ارشد در شرکت نفت شمال گفت: کارکنان شرکت BP پس از کامل کردن مطالعات فنی میدان و بررسی‌ها، لپ‌تاپ‌های خود را به شرکت نفت شمال داده‌اند. کرکوک در سال ۱۹۲۷ کشف شد و به منزله تولد صنعت نفت عراق بود و طبق گزارش شرکت BP، حدود ۹ میلیارد بشکه نفت قابل استخراج دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین8 ساعت قبل
داعش مدت‌ها پیش از مرگ ابوبکر البغدادی به پایان رسیده بود. محمد تربت‌زاده/داعش مدت‌ها پیش از مرگ ابوبکر البغدادی به پایان رسیده بود. با این همه اما غربی‌ها دلشان می‌خواهد تار و مار کردن داعشی‌ها در منطقه را بزنند به نام خودشان! داعشی‌ها او را بیشتر با نام‌های مستعار «حاجی عبدالله» و «عبدالله قارداش» می‌شناسند. خیلی‌ها می‌گویند پایه‌های فکری «خلافت اسلامی» داعش همان زمان در اردوگاه بوکا و توسط البغدادی و المولی ریخته شد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرد که سرویسهای اطلاعاتی هویت سرکرده جدید گروه تروریستی داعش را شناسایی کردند؛ نام اصلی وی «امیر محمد عبدالرحمان المولی السلبی» است. گفتنی است که پس از هلاکت «ابوبکر بغدادی» سرکرده پیشین این گروه تروریستی در حمله نیروهای ویژه آمریکا، داعش «ابو ابراهیم الهاشمی القریشی» را به عنوان سرکرده جدید این گروه معرفی کرد. اما روزنامه گاردین اعلام کرد که السلبی ظرف چندین ساعت پس از هلاکت البغدادی و عدم موافقت سایر رهبران بلندپایه داعش با انتصاب القریشی، انتخاب شد. به گزارش گاردین، وی یک کهنه سرباز کارآزموده و هم مرتبه با بغدادی است که در وفاداری خود به این گروه افراط گرا بسیار ثابت قدم است. وی در یک خانواده ترکمن عراقی در شهر تلعفر بدنیا آمده و یکی از چند عضو غیر عرب در حلقه سرکردگان داعش است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سپس طولی نکشید که ترامپ اعلام کرد برای مقابله با حملات بقایای داعش، گروه کوچکی از نیرو‌های آمریکایی را در جنوب سوریه حفظ خواهد کرد. تحلیل آنتونی کوردزمن با عنوان «بازگشت داعش در عراق، سوریه و خاورمیانه» آنتونی کوردزمن، تحلیلگر راهبردی آمریکا سپتامبر ۲۰۱۹ در تحلیلی با عنوان «بازگشت داعش در عراق، سوریه و خاورمیانه»، به تحلیل سه پژوهش میدانی پرداخت. کوردزمن در پژوهش خود پیش بینی کرد داعش باز خواهد گشت و حجم عملیات نظامی خود را افزایش خواهد داد. از زمان تاسیس نیرو‌های بسیج مردمی، این نخستین بار بود که امریکا رسما به این مراکز حمله می‌کرد. منطقه القائم تنفسگاه داعش است و از طریق آن صد‌ها نیرو به مناطقی در صحرای الانبار منتقل می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
روزنامه انگلیسی گاردین با استناد به گفته چند مقام امنیتی، جزئیات تازه‌ای را در مورد سرکرده جدید داعش منتشر کرد. به گزارش نامه نیوز، دستگاه امنیتی انگلیس جزئیاتی تازه از هویت سرکرده جدید گروه تروریستی داعش به نام «امیر محمد عبدالرحمن المعالی السلبی» منتشر کرد. این سازمان تروریستی چند روز پس از کشته شدن ابوبکر بغدادی، سرکرده سابق گروه تروریستی داعش که ادعا می‌شود در حمله نیرو‌های ویژه آمریکا در اکتبر کشته شد، ابو ابراهیم الهاشمی القریشی را معرفی کرد. گاردین وی را یک کهنه سرباز سفت و سخت می‌داند که به همان اندازه بغدادی به گروه افراطی خود وفادار است. بر اساس گزارش گاردین، بازداشت وی از سوی نیرو‌های نظامی در سال ۲۰۰۴ در زندان اردوگاه بوکا در جنوب عراق سبب دیدار و آشنایی وی با ابوبکر بغدادی شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مقابله قاطع با ۹۰۰ سایت داعشی که به شایعه‌پراکنی می‌پردازندوزارت کشور عراق امروز از بستن ۹۰۰ سایت وابسته به گروه تروریستی داعش خبر داد که به شایعه پراکنی دست می‌زدند. وزارت کشور عراق خواستار هوشیاری در دستیابی به اطلاعات و گرفتن آن از منابع واقعی و موثق شد. سعد معن مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور عراق در اظهاراتی که خبرگزاری رسمی عراق منتشر کرد، اظهار داشت بیشتر شایعات خودجوش نیست، بلکه ارتشها و سازمان‌های مغرضانه‌ای در فضای مجازی به صوت پنهانی با هدف سوء‌استفاده از وضعیت موجود تلاش می‌کنند. همکاری حشد شعبی با صلیب سرخ در بخش امدادرسانی و انسانیخبر دیگر اینکه تیپ بیست و ششم حشد شعبی و کمیته صلیب سرخ راه‌های افزایش همکاری در زمینه امدادرسانی و انسانی را بررسی کردند. این بیانیه آورده است این نشست همچنین نقش حشد شعبی و فعالیت‌های انسانی که در میادین مختلف به صورت مستقیم یا از طریق تشکیلات انسانی وابسته انجام می‌‌دهد، بررسی کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزارت دفاع عراق امروز (سه شنبه) اعلام کرد، با استفاده از جنگنده‌های اف۱۶ مخفیگاه داعش را در رشته کوه حمرین هدف قرار دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، در بیانیه این وزارت‌خانه آمده است، نیروی هوایی عراق با انجام پروازی از پایگاه بلد توانست یکی از مخفیگاه‌های وابسته به گروه تروریستی داعش را در «وادی الشای» در رشته کوه «حمرین» واقع در شمال شرق این کشور منهدم کند. براساس این بیانیه، پس از اینکه کادر فنی پایگاه «بلد» جنگنده‌های اف۱۶ را آماده مأموریت کردند، تمامی این عملیات توسط نیروهای عراقی انجام شد. نیروهای امنیتی عراق به عملیات تفتیش، پاکسازی و پیگیری بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می‌دهند تا مانع از ظهور مجدد این گروه تروریستی و نیروهای فراری آن شوند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
مسؤول معاملات نفتی و گازی گروه تروریستی داعش در جریان عملیات مشترک آمربکا با نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در شهر دیرالزور سوریه کشته شد. مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای قسد روز دوشنبه با انتشار توییتی اعلام کرده بود، ابو الورد العراقی، مسؤول نفت داعش و پشتیبان مالی گروهک‌های مخفی آن کشته شد. وی همچنین مسئول نظارت بر حملات داعش در منطقه بود. مسؤول عملیات نیروهای ویژه آمریکایی در دیرالزور افزود: تیم مشترک عملیات ویژه بخشی از ماموریت یک حمله تاکتیکی و نه هوایی بود. وی در ادامه گفت: داعش به دنبال آن است بر نفت موجود در شرق سوریه تسلط پیدا کند زیرا منبع درآمدهایش است لذا ما به شرکای خود در سوریه برای ممانعت از اجرای این طرح کمک می‌کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به گفته یک مقام امنیتی ارشد، دولت هندوراس رسما حزب‌الله لبنان را به عنوان «سازمان تروریستی» معرفی کرد. همچنین دولت کلمبیا از تدوین فهرست‌های جدید «تروریست‌ها» خبر داد. لوئیس سوآزو، معاون وزیر امنیت هندوراس گفت: «ما حزب‌الله را یک سازمان «تروریستی» اعلام می‌کنیم و آن را در فهرست اشخاص و نهادهای مرتبط با اقدامات تروریستی و تامین مالی آن درج می‌کنیم.» در همین حال ایوان دوکو، رئیس‌جمهوری کلمبیا پس از نشستی با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، کلمبیا لیست جدیدی از «تروریست‌ها» تدوین کرده است که شامل اعضای حزب‌الله و گروه تروریستی داعش می‌شود. ما خواستار هماهنگ‌سازی این داده‌های اطلاعاتی میان کشورهایمان هسستیم.» اخیرا رئیس‌جمهوری جدید گوآتمالا هم گفت گروه حزب‌الله را به لیست «سازمان‌های تروریستی» می‌افزاید و سفارت گوآتمالا در اراضی اشغالی را در قدس حفظ می‌کنند. وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی این اقدام دولت هندوراس را «گامی مهم در جنگ جهانی با ارعاب» خوانده و گفت این اقدام دنباله تحرکات مشابه در ماه‌های اخیر از سوی بریتانیا، آرژانتین و دیگران بوده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک حزب راستگرای پوپولیست عضو دولت ائتلافی نروژ، این دولت را در اعتراض به تصمیم آن برای اجازه به بازگشت یک زن مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش به این کشور ترک کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این زن به سبب این که فرصت معالجه فرزند خود را داشته باشد اجازه بازگشت به نروژ را پیدا کرد. با این حال در پی این رخداد، حزب راستگرای موسوم به «حزب ترقی» از دولت ائتلافی نروژ خارج شد. قانون اساسی نروژ اجازه به برگزاری انتخابات زودهنگام نمی‌دهد در حالی که انتخابات پارلمانی بعدی این کشور نیز برای سپتامبر ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. این زن ابتدا در سال ۲۰۱۳ نروژ را ترک کرد اما در ادامه به هنگام بازگشت به نروژ به ظن عضویت در داعش دستگیر شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گفته یک مقام امنیتی ارشد، دولت هندوراس رسما حزب‌الله لبنان را به عنوان «سازمان تروریستی» معرفی کرد. همچنین دولت کلمبیا از تدوین فهرست‌های جدید «تروریست‌ها» خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لوئیس سوآزو، معاون وزیر امنیت هندوراس گفت: «ما حزب‌الله را یک سازمان «تروریستی» اعلام می‌کنیم و آن را در فهرست اشخاص و نهادهای مرتبط با اقدامات تروریستی و تامین مالی آن درج می‌کنیم.» در همین حال ایوان دوکو، رئیس‌جمهوری کلمبیا پس از نشستی با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، کلمبیا لیست جدیدی از «تروریست‌ها» تدوین کرده است که شامل اعضای حزب‌الله و گروه تروریستی داعش می‌شود. ما خواستار هماهنگ‌سازی این داده‌های اطلاعاتی میان کشورهایمان هسستیم.» اخیرا رئیس‌جمهوری جدید گوآتمالا هم گفت گروه حزب‌الله را به لیست «سازمان‌های تروریستی» می‌افزاید و سفارت گوآتمالا در اراضی اشغالی را در قدس حفظ می‌کنند. وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی این اقدام دولت هندوراس را «گامی مهم در جنگ جهانی با ارعاب» خوانده و گفت این اقدام دنباله تحرکات مشابه در ماه‌های اخیر از سوی بریتانیا، آرژانتین و دیگران بوده است.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
یک روزنامه انگلیسی به استناد گفته چند مقام امنیتی جزئیات جدیدی را درباره سرکرده جدید داعش منتشر کرد. روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی درباره هویت و مشخصات سرکرده جدید داعش نوشت: «السلبی تنها چند ساعت پس از آنکه مرگ البغدادی تایید شد به عنوان جایگزین وی معرفی گردید. السلبی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین ایدئولوژیست‌ها در میان رده‌های بالای گروهک داعش به شمار می‌آمد. نیروهای کرد در شمال عراق هشدار داده‌اند که از تابستان گذشته حملات داعش در مرکز و شمال عراق افزایش یافته است. گمان می‌رود که سرکرده جدید داعش تا پیش از اینکه به این سمت برسد با برادرش در ارتباط بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی درباره هویت و مشخصات سرکرده جدید داعش نوشت: «السلبی تنها چند ساعت پس از آنکه مرگ البغدادی تایید شد به عنوان جایگزین وی معرفی گردید. السلبی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین ایدئولوژیست‌ها در میان رده‌های بالای گروهک داعش به شمار می‌آمد. السلبی در تلاش است تا به تحکیم نسل جدید سران داعش که تقریبا اکثر آنها بسیار جوان هستند، ‌ بپردازد. نیروهای کرد در شمال عراق هشدار داده‌اند که از تابستان گذشته حملات داعش در مرکز و شمال عراق افزایش یافته است. گمان می‌رود که سرکرده جدید داعش تا پیش از اینکه به این سمت برسد با برادرش در ارتباط بوده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق و هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح امروز دوشنبه دیدار کردند. دو طرف در این دیدار درباره انتخاب نخست‌وزیر، خواسته‌های تظاهرات کنندگان، تحولات داخلی و منطقه بحث و تبادل نظر کردند. حکیم در این دیدار بر ضرورت حفظ حاکمیت ملی عراق تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد که تصمیمات ملی عراق در این مرحله برخاسته از منافع کشور باشد. وی بر ضرورت اجرای خواسته‌های بر حق معترضان از طریق انتخاب نخست‌وزیری مستقل، اجرای قانون و فراهم کردن مقدمات برای انتخابات زودهنگام تاکید کرد. رئیس جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت توجه به فعالیت گروه تروریستی داعش در عراق از طریق هسته‌های خفته و ادامه تلاش‌ها برای مبارزه با این گروه تروریستی تاکید کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از الفرات نیوز، سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق و هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح امروز دوشنبه دیدار کردند. دو طرف در این دیدار درباره انتخاب نخست‌وزیر، خواسته‌های تظاهرات کنندگان، تحولات داخلی و منطقه بحث و تبادل نظر کردند. حکیم در این دیدار بر ضرورت حفظ حاکمیت ملی عراق تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد که تصمیمات ملی عراق در این مرحله برخاسته از منافع کشور باشد. وی بر ضرورت اجرای خواسته‌های بر حق معترضان از طریق انتخاب نخست‌وزیری مستقل، اجرای قانون و فراهم کردن مقدمات برای انتخابات زودهنگام تاکید کرد. رئیس جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت توجه به فعالیت گروه تروریستی داعش در عراق از طریق هسته‌های خفته و ادامه تلاش‌ها برای مبارزه با این گروه تروریستی تاکید کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق و هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح امروز دوشنبه دیدار کردند. دو طرف در این دیدار درباره انتخاب نخست‌وزیر، خواسته‌های تظاهرات کنندگان، تحولات داخلی و منطقه بحث و تبادل نظر کردند. حکیم در این دیدار بر ضرورت حفظ حاکمیت ملی عراق تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد که تصمیمات ملی عراق در این مرحله برخاسته از منافع کشور باشد. وی بر ضرورت اجرای خواسته‌های بر حق معترضان از طریق انتخاب نخست‌وزیری مستقل، اجرای قانون و فراهم کردن مقدمات برای انتخابات زودهنگام تاکید کرد. رئیس جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت توجه به فعالیت گروه تروریستی داعش در عراق از طریق هسته‌های خفته و ادامه تلاش‌ها برای مبارزه با این گروه تروریستی تاکید کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق و هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح امروز دوشنبه دیدار کردند. اخبار بین الملل - دو طرف در این دیدار درباره انتخاب نخست‌وزیر، خواسته‌های تظاهرات کنندگان، تحولات داخلی و منطقه بحث و تبادل نظر کردند. حکیم در این دیدار بر ضرورت حفظ حاکمیت ملی عراق تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد که تصمیمات ملی عراق در این مرحله برخاسته از منافع کشور باشد. وی بر ضرورت اجرای خواسته‌های بر حق معترضان از طریق انتخاب نخست‌وزیری مستقل، اجرای قانون و فراهم کردن مقدمات برای انتخابات زودهنگام تاکید کرد. رئیس جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت توجه به فعالیت گروه تروریستی داعش در عراق از طریق هسته‌های خفته و ادامه تلاش‌ها برای مبارزه با این گروه تروریستی تاکید کرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرانس پرس، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر وضع اضطراری در این کشور را برای سه ماه دیگر تمدید کرد. به این ترتیب وضع اضطراری در این کشور که از آوریل سال ۲۰۱۷ آغاز شده بود به سه سال رسید. وضع اضطراری از زمانی که حمله تروریستی به کلیسا‌های قبطی‌های مصر انجام گرفت در این کشور اعمال شد. اعلام این وضع اضطراری در روزنامه رسمی روز یکشنبه مصر منتشر شد. تمدید وضع اضطراری درست چند روز قبل از نهمین سالگرد وقوع انقلاب مصر روی داد. انقلاب مصر در ۲۵ ژانویه ۹ سال پیش روی داد. با این تصمیم وضع اضطراری از ۲۷ ژانویه به مدت سه ماهه دیگر ادامه خواهد یافت.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات، در دومین ضربه به باقی‌مانده‌های گروه تروریستی داعش، بعد از بازداشت مفتی این گروه در موصل توسط نیروهای امنیتی عراق، مرکز رسانه‌ای «قسد» در بیانیه‌ای تصریح کرد، یگان‌های مبارزه با تروریسم در ۱۴ ماه ژانویه دست به عملیات نظامی در دیرالزور زدند، در جریان این عملیات درگیری‌هایی میان نیروهای قسد و گروه‌های مسلح به وقوع پیوست که به کشته شدن «ابو الورد العراقی» و یک تروریست دیگر، که هویتش مشخص نیست، منجر شد و قسد مقادیری از مهمات و اسناد را ضبط کرد. ابو الورد العراقی مسئول ارشد داعش بود که تابعیتی عراقی داشت و به عنوان یک مسئول نفت این گروه تروریستی معروف بود. ابو الورد العراقی، که اسم واقعی او اعلام نشده است، در زمینه تجارت نفت در منطقه‌ای که کشته شد، مشغول بود و از این طربق به پول و سلاح دست یافته بود. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
وزیر دفاع کانادا اعلام کرد که کشورش به هر تصمیمی که دولت عراق در خصوص خروج نیروهای خارجی از این کشور بگیرد، احترام خواهد گذاشت. وزیر دفاع کاناد که پیش از این به اردن و کویت سفر کرده بود، اذعان کرد: واضح است که دولت عراق نگرانی‌هایی دارد و هم‌پیمانان غربی به این نگرانی‌ها گوش می‌کنند و سعی دارند از طریق مذاکرات آنها را رفع کنند. گزارش‌ها حاکی از آن هستند آمریکا در نظر دارد تحریم‌هایی علیه عراق اعمال و حتی کمک‌های نظامی خود به این کشور را متوقف کند. ساجان تصریح کرد: ما به هر تصمیم که دولت عراق برای خروج نیروهای خارجی از این کشور اتخاذ کند، احترام خواهیم گذاشت. وی همچنین عنوان کرد: ما بنا به درخواست دولت عراق اینجا هستیم و اگر آنها بخواهند این مساله را تغییر بدهند، ما باید به تصمیم آنها احترام بگذاریم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
وزیر دفاع کانادا اعلام کرد کشورش به هر تصمیمی که دولت عراق در خصوص خروج نیروهای خارجی از این کشور بگیرد، احترام خواهد گذاشت. اعتمادآنلاین| هارجیت سینگ ساجان، وزیر دفاع کانادا در گفت‌وگو با خبرنگاران طی سفرش به خاورمیانه- جایی که با صدها سرباز کانادایی که از پنج سال پیش علیه گروه تروریستی داعش می‌جنگند- ملاقات کرد، گفت: کانادا به ادامه تلاش‌ها برای آموزش نظامی در عراق تمایل دارد. وزیر دفاع کانادا که پیش از این به اردن و کویت سفر کرده بود، اذعان کرد: واضح است که دولت عراق گرانی‌هایی دارد و هم‌پیمانان غربی به این نگرانی‌ها گوش می‌کنند و سعی دارند از طریق مذاکرات آنها را رفع کنند. ساجان تصریح کرد: ما به هر تصمیم که دولت عراق برای خروج نیروهای خارجی از این کشور اتخاذ کند، احترام خواهیم گذاشت. وی همچنین عنوان کرد: ما بنا به درخواست دولت عراق اینجا هستیم و اگر آنها بخواهند این مساله را تغییر بدهند، ما باید به تصمیم آنها احترام بگذاریم.

به انتهای لیست رسیدید