گریس

گریس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
در مورد فروش نفت از سال ٢٠١٤، مذاکرات برای صادرات نفت ایران به روسیه آغاز شد و براساس طرح اولیه، قرار بود روسیه روزانه تا ٥٠٠ هزار بشکه از نفت ایران را در ازای تجهیزات و کالاهای روسی خریداری کند. قرارداد نفتی میان ایران و روسیه، روش مناسبی برای تنوع بخشیدن به مشتریان نفت ایران است چرا که بر اساس این قرارداد، روس‌ها نفت دریافت شده از ایران را به هر کشوری که مدنظرشان باشد، صادر خواهند کرد. از سوی دیگر روسیه به واسطه فروش نفت ایران می‌تواند سهم بیشتری از بازارهای اروپا را بدست آورد که این امر یکی از استراتژی‌های بلندمدت مسکو در حوزه انرژی محسوب می‌شود. اجرای قرارداد نفتی میان ایران و روسیه سبب افزایش صادرات نفت ایران می‌شود که این امر می‌تواند کمکی برای اقتصاد ایران در دوران تحریم باشد. از سوی دیگر این قرارداد نفتی برای روسیه نیز سودآور است؛ زیرا موجب دریافت حق انتقال و فروش نفت ایران به سایر کشورها می‌شود.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
با این وجود که این مهمانی قرار است در حیاط خلوت هالیوود برگزار شود، انتظار نمی‌رود افراد مشهور و سلبریتی‌های هالیوودی در این مراسم شرکت کنند. بنابر گزارش‌ها، حامیان ترامپ در لس‌آنجلس عمدتا از مشاورین املاک و مستغلات، وکلا و سرمایه‌گذاران هستند. درخواست دبرا مسینگ در اواخر ماه گذشته برای تهیه فهرستی از مدعوین هالیوودی برای مراسم جمع‌آوری اعانه ترامپ جنجال به پا کرد. اداره پلیس بورلی هیلز بخش‌هایی از بلوار سانست و بندیکت کانیون را بست. تعداد زیادی از معترضان در نزدیکی هتل بورلی هیلز، که نزدیک خانه پالمر است، جمع شده بودند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سپاه تحریم شد، ظریف به دمشق رفتفروردینسال ۹۸ با تداوم فشار حداکثری آمریکا برای به زانو درآمدن ایران آغاز شد. در داخل اما این اقدام آمریکا باعث اتفاقات بسیار مثبتی شد. ۲۷ فروردین‌ماه محمدجواد ظریف عازم دمشق شد تا با رئیس‌جمهور سوریه و دیگر مقامات این کشور دیدار و رایزنی کند. مرزبندی رئیس جمهور با کاسبان ترساردیبهشتروزهای ابتدایی دومین ماه از سال جاری در حالی سپری شد که پایان معافیت‌های خرید نفت ایران بر آن سایه انداخته بود. این نفتکش حامل دو میلیون بشکه نفت ایران بود و ضربه سنگینی به ایران توصیف می‌شد.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
دی ماه سال گذشته بود که شرکت سونی پیکچرز (Sony Pictures) ‌ ساخت قسمت جدید فیلم Ghostbusters (شکارچیان روح) را رسما تأیید و اعلام کرد. از تیر ماه امسال مراحل فیلم‌برداری و تولید قسمت جدید فیلم Ghostbusters آغاز شده است و حال در خبری جدید، حضور دو بازیگر از فیلم ابتدایی مجموعه «شکارچیان روح» در فیلم جدید این مجموعه تأیید شده است؛ دن آیکروید و ارنی هادسون، دو بازیگری که در فیلم ابتدایی به‌ترتیب نقش دو شخصیت ریموند استانتز و وینستون زدمور را ایفا می‌کردند، در قسمت جدید فیلم Ghostbusters حضور خواهند داشت. وی در آن زمان چنین گفت: همکاری دوباره با بازیگران دو فیلم ابتدایی خبری فوق‌العاده است و از شادی سرازپا نمی‌شناسم! بیل موری، سیگورنی ویور، دن آیکروید، ارنی هادسون، هارولد رمیس و ریک مورانیس در آن فیلم حضور داشتند و به‌ ایفای نقش پرداختند. قسمت جدید فیلم Ghostbusters قرار است در تاریخ ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۰ (۲۰ تیر ماه ۱۳۹۹) اکران شود.

جشنواره عجیب و غریب سیاه اسپانیا

6+
الفالف1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
با وجود اینکه این میهمانی قرار است در حیاط خلوت هالیوود برگزار شود، احتمالا افراد مشهور و سلبریتی‌های هالیوودی در این مراسم شرکت نمی‌کنند. بنابر گزارش‌ها، حامیان ترامپ در لس‌آنجلس عمدتا از مشاوران املاک و مستغلات، وکلا و سرمایه‌گذاران هستند. درخواست «دبرا مسینگ» در اواخر ماه گذشته برای تهیه فهرستی از مدعوین هالیوودی برای مراسم جمع‌آوری اعانه ترامپ جنجال به پا کرد. این بسیار ناراحت‌کننده است که افرادی که از لیست‌های سیاه شکایت می‌کنند، زمانی که خود مسوول هستند می‌خواهند لیست سیاه ایجاد کنند. در جریان سفر ترامپ، اداره پلیس بورلی هیلز بخش‌هایی از بلوار سانست و بندیکت کانیون را بست.

(تصاویر) جشنواره عجیب مالیدن روغن سیاه به بدن

20+
فراروفرارو1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
پیش‌بینی شده در سفر ترامپ به لس‌آنجلس برای جمع‌آوری کمک‌های مالی، چهره‌های هالیوودی غایب باشند. بنابر گزارش‌ها، حامیان ترامپ در لس‌آنجلس عمدتا از مشاورین املاک و مستغلات، وکلا و سرمایه‌گذاران هستند. مدعوین هالیوودی برای مراسم جمع‌آوری اعانه ترامپ جنجال به پا کرد. اداره پلیس بورلی هیلز بخش‌هایی از بلوار سانست و بندیکت کانیون را بست. تعداد زیادی از معترضان در نزدیکی هتل بورلی هیلز، که نزدیک خانه پالمر است، جمع شده بودند.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
پیش‌بینی شده در سفر ترامپ به لس‌آنجلس برای جمع‌آوری کمک‌های مالی، چهره‌های هالیوودی غایب باشند. قرار است ترامپ در یک شام در خانه جفری پالمر، در بورلی هیلز حضور یابد، جایی که بلیت برای حضور افراد از ۱۰۰۰ تا ۱۰۰ هزار دلار برای جایگاه‌های وی‌آی‌پی در نظر گرفته شده است. درخواست دبرا مسینگ در اواخر ماه گذشته برای تهیه فهرستی از مدعوین هالیوودی برای مراسم جمع‌آوری اعانه ترامپ جنجال به پا کرد. اداره پلیس بورلی هیلز بخش‌هایی از بلوار سانست و بندیکت کانیون را بست. تعداد زیادی از معترضان در نزدیکی هتل بورلی هیلز، که نزدیک خانه پالمر است، جمع شده بودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
بنابر گزارش‌ها، حامیان ترامپ در لس‌آنجلس عمدتا از مشاورین املاک و مستغلات، وکلا و سرمایه‌گذاران هستند. درخواست دبرا مسینگ در اواخر ماه گذشته برای تهیه فهرستی از مدعوین هالیوودی برای مراسم جمع‌آوری اعانه ترامپ جنجال به پا کرد. اداره پلیس بورلی هیلز بخش‌هایی از بلوار سانست و بندیکت کانیون را بست. تعداد زیادی از معترضان در نزدیکی هتل بورلی هیلز، که نزدیک خانه پالمر است، جمع شده بودند. ترامپ به خبرنگاران گفت: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم لس آنجلس، سانفرانسیسکو و بسیاری از شهرهای دیگر خود را نابود کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
بنابر گزارش‌ها، حامیان ترامپ در لس‌آنجلس عمدتا از مشاورین املاک و مستغلات، وکلا و سرمایه‌گذاران هستند. درخواست دبرا مسینگ در اواخر ماه گذشته برای تهیه فهرستی از مدعوین هالیوودی برای مراسم جمع‌آوری اعانه ترامپ جنجال به پا کرد. اداره پلیس بورلی هیلز بخش‌هایی از بلوار سانست و بندیکت کانیون را بست. تعداد زیادی از معترضان در نزدیکی هتل بورلی هیلز، که نزدیک خانه پالمر است، جمع شده بودند. ترامپ به خبرنگاران گفت: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم لس آنجلس، سانفرانسیسکو و بسیاری از شهرهای دیگر خود را نابود کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
فراخوان جیپ‌های گلادیاتوردنیای اقتصاد: براساس اعلام سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، حدود سه هزار و ۵۰۰ دستگاه از مدل‌های ۲۰۲۰ جیپ گلادیاتور به‌دلیل مشکل عدم روان‌کاری کامل میل‌گاردان‌ها فراخوان داده می‌شوند. گزارش این سازمان نشان از آن دارد که برخی از گلادیاتورهای مدل ۲۰۲۰ که بین ۱۵ دسامبر ۲۰۱۸ تا ۲۵ ژوئن ۲۰۱۹ تولید شده‌اند شاید از شفت عقبی استفاده کرده باشند که فاقد گریس روان‌کننده است. گفته می‌شود نبود گریس در این بخش باعث داغ شدن قطعات شده و در نهایت منجر به شکستگی میل‌گاردان خواهد شد. اگر گلادیاتور در حالت دیفرانسیل عقب باشد این موضوع منجر به از دست رفتن قدرت پیشرانه شده و همچنین احتمال جدا شدن کامل میل‌گاردان از خودرو وجود دارد که در نهایت ریسک تصادف را افزایش می‌دهد. همچنین احتمال دارد برخی مشتریان پیش از شکستن میل‌گاردان صدا یا لرزشی را در خودرو احساس کنند. اولین بار در ماه ژوئن بود که فیات‌کرایسلر از این مشکل آگاه شد و دلیل آن‌ نیز ثبت چهار مورد تعمیر گارانتی به‌دلیل این نقص قطعه بود.
مهرمهر4 روز قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین‌الملل- مریم خرمائی: روایت‌ها از دلایل اخراج جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید متفاوت است. اخیرا هم یورونیوز مدعی شده اخراج بولتون از کاخ سفید پس از جدال لفظی شدیدش با ترامپ بر سر موضوع تحریم‌های ایران صورت گرفته است. این روایت‌ها هرچند متفاوت، یک گمانه‌زنی را بیش از همه تقویت می‌کند: در نبود باز شکاری کاخ سفید، شانس پیشبرد رویکرد دیپلماتیک در مناقشه ایران-آمریکا افزایش چشمگیری می‌یابد. از این منظر، اخراج بولتون تغییری در ماهیت سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران ایجاد نمی‌کند. همزمان، ترامپ هم به شل کردن تحریم‌ها به عنوان پیش‌شرط ایران برای مذاکره نیاز دارد و این روایت یورونیوز از برکناری بولتون را توجیه می‌کند.

تشییع موگابه در استادیوم تقریبا خالی (+عکس) / قهرمان استقلال یا نابودگر اقتصاد؟

4+
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
وانانیوزوانانیوز5 روز قبل
سفیر ایران در انگلیس گفت: ‌ زمانیکه مقامات انگلیس و جبل الطارق بعد از تصمیم به رفع توقیف نفتکش، به تعهد ایران اشاره کردند، برخی از معاندین که نمی‌توانستند آزادی نفتکش در سایه اقتدار سیاسی و دیپلماتیک ایران را باور کنند، این تعهد را به‌دروغ، به سپردن ضمانت‌های سنگین ایران نزد دولت انگلیس و زد و بند سیاسی تفسیر کردند. وقتی مقامات انگلیس و جبل الطارق بعد از تصمیم به رفع توقیف نفتکش، به تعهد ایران اشاره کردند، برخی از معاندین که نمی‌توانستند آزادی نفتکش در سایه اقتدار سیاسی و دیپلماتیک ایران را باور کنند، این تعهد را به‌دروغ، به سپردن ضمانت‌های سنگین ایران نزد دولت انگلیس و زد و بند سیاسی تفسیر کردند. همچنین بررسی سند تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه نشان می‌دهد که ادعای دولت انگلیس حتی به اتهام حرکت کشتی ایرانی به مقصد سوریه مبنای حقوقی ندارد. دامینیک راب وزیر خارجه انگلیس چهارشنبه گذشته سفیر ایران را در واکنش به آنچه عدم پایبندی ایران به تعهدات در مورد نفتکش «آدریان دریا۱» خواند، احضار کرد. بعیدی نژاد درباره حضورش در وزارت خارجه انگلیس نوشت: در جلسه با وزیر خارجه انگلیس، تاکید گردید که اقدام مقامات انگلیس علیه نفتکش حامل نفت ایران خلاف حقوق بین الملل بود.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
ایران آرت: ۳۷ سال پیش در چنین روزی گریس کلی در موناکو درگذشت. گریس کلی در فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا زاده شد. ۲۵ ساله بود که به خاطر بازی در فیلم «دختر روستایی» هیچکاک برنده بهترین بازیگر زن اسکار شد. ۳۱ ساله بود که آلفرد هیچکاک سخت کوشید او را برای بازی نقش اصلی یک فیلم به‌ هالیوود بازگرداند. گریس کلی در ۵۲ سالگی در تصادف خودرو در نزدیکی موناکو درگذشت.
فارسفارس6 روز قبل
سفیر ایران در لندن با اشاره به اظهارات رئیس دولت جبل طارق درباره نفتکش آدریان دریا عنوان کرد: برخی که نمی‌توانستند آزادی نفتکش را در سایه اقتدار سیاسی و دیپلماتیک ایران باور کنند، به دروغ مدعی سپردن ضمانت‌های سنگین ایران نزد دولت انگلیس شدند. بعیدی‌نژاد: برخی به دروغ مدعی دادن ضمانت‌های سنگین به انگلیس برای آزادی آدریان دریا شدندبه گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در صفحه توئیترش نوشت: «آقای فابیان پیکاردو رئیس دولت جبل طارق تاکید کرده است که ایران اعلام کرده بود که نفت ایران به مقصد کشور تحت تحریم اتحادیه اروپا نخواهد رفت، اما تعهدی به ما نداده بود که نفت ایران از سوریه سر در نیاورد. دولت ایران متعهد شد که آن محموله نفت را به شرکت‌های تحت تحریم اتحادیه اروپا نمی‌فروشد.» پیش‌تر رسانه‌ها مدعی شده بودند ایران هنگام آزادی نفتکش «آدریان‌ دریا» به دیوان عالی جبل طارق تعهد داده ۲ میلیون بشکه نفت خام این کشتی را تحویل سوریه نخواهد داد. نفتکش آدریان دریا که پیش از توقیف «گریس ۱» نام داشت، ۱۳ تیر ماه از سوی تفنگداران دریایی انگلیس در جبل طارق توقیف شد. جمهوری اسلامی ایران این اقدام را راهزنی دریایی انگلیس خواند و بر رفع توقیف هر چه سریعتر آن تاکید کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف تعدادی کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در شهرستان کنگاور خبر داد. وی ادامه داد: در جریان بازرسی از این خودروها، ۷۵ هزار و ۲۰۰ نخ سیگار، ۵۰ دست لنت کامیون، یک هزار و ۳۰۰ دست پوشاک، ۳۳۰ جفت کفش و ۱۰ قوطی گریس قاچاق کشف شد. سردار جاویدان، ارزش محموله‌های قاچاق کشف شده را طبق نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد. فرمانده انتظامی استان با اشاره به انتقال هر ۲ دستگاه خودروی توقیفی به پارکینگ، از دستگیری ۳ نفر در این رابطه و معرفی آن‌ها به دستگاه قضائی و صدور احکام لازم خبر داد. وی در پایان مبارزه با پدیده قاچاق را از مهمترین برنامه‌های پلیس کرمانشاه اعلام و عنوان کرد از ابتدای سال تاکنون کشفیات قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد خوبی داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نخستین مجموعه پوستر با حضور آرنولد شوارتزنگر بازیگر مطرح سینمای هالیوود در نسخه ششم از فیلم سینمایی «ترمیناتور» یا همان نابودگر منتشر شد. نابودگر: سرنوشت تاریک فیلمی اکشن علمی و تخیلی از سری فیلم‌های نابودگر و به کارگردانی تیم میلر است، که در ۲۲ نوامبر ژوئیه ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده‌است. این فیلم ششمین فیلم از سری فیلم‌های نابودگر و دنباله‌ای مستقیم بر فیلم‌های نابودگر و نابودگر ۲ می‌باشد و سایر فیلم‌ها و سریال ساخته شده از این سری را نادیده می‌گیرد. نسخه ششم از فیلم سینمایی ترمیناتور با چهار ماه وقفه اکران بین المللی خود را آغاز خواهد کرد. جیمز کامرون نویسنده، کارگردان و تهیه کننده هالیوود برای کارگردانی نسخه ششم فیلم ترمیناتور «تیم میلر» را انتخاب کرده و خودش تهیه کنندگی اثر را بر عهده دارد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
او به‌شدت علاقه‌مند به حمله نظامی آمریکا به ایران بود. چند هفته پس از حضور بولتون در کاخ سفید، ترامپ از برجام خارج شد تا گزاره احتمال جنگ‌ بیش از پیش خود را نشان دهد. شاید به همین خاطر است که پس از انتشار تصویر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق رسانه‌های بین‌المللی این حضور را «غافلگیرکننده» خواندند. مقتدی صدر سال ۱۳۷۷ و پس از شهادت سیدمحمد صدر، در ۲۵سالگی رهبر جریان صدر عراق شد. نفیو از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱، در دفتر امنیت بین‌المللی و منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در وزارت امور خارجه، به‌عنوان اولین مقام افسر هسته‌ای ایران حضور داشته ‌است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از تلگراف، «فابیان پیکاردو» رئیس اجرایی دولت محلی جبل‌الطارق می‌گوید به سختی می‌توان با استناد به تصاویر ماهواره‌ای ایران را به نقض توافق درباره نحوه فروش محموله نفتی «آدریان دریا ۱»، متهم کرد. با این حال پیکاردو می‌گوید، با استناد به تصاویر ماهواره‌ای، محموله آدریان دریا ۱ سر از سوریه در آورده است؛ اما این به معنای نقض تعهدات ایران نیست. گفتنی است آدریان دریا حدود ۲ ماه پیش در حالی که در آن زمان «گریس۱» نام داشت، از سوی نیروی دریایی انگلیس و با همکاری دولت محلی جبل الطارق توقیف شد. توقیف این نفتکش به بهانه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه صورت گرفت و این در حالی بود که تحریم‌های اتحادیه اروپا فراسرزمینی نیستند و محدودیتی برای کشورهای غیراروپایی ایجاد نمی‌کنند. «حمید بعیدی‌نژاد» سفیر ایران در لندن پیشتر گفته بود: علیرغم تهدیدات بی شمار آمریکا، آدریان دریا نفت خود را در دریا به یک ‌شرکت خصوصی فروخت و تعهدی را هم نقض نکرده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
رئیس دولت جبل الطارق گفت: پهلو گرفتن نفتکش آدریان دریا در ساحل سوریه به معنای نقض تعهد ایران نیست. رئیس دولت جبل الطارق گفت: پهلو گرفتن نفتکش آدریان دریا در ساحل سوریه به معنای نقض تعهد ایران نیست. به گزارش نامه نیوز، فابیان پیکاردو رئیس دولت جبل الطارق گفت: از تصاویر می‌توانیم بفهمیم که نفت (نفتکش آدریان دریا یک) در [ساحل] سوریه تخیله شده است، اما این بدان معنا نیست که ایران تعهد خود را نقض کرده باشد. پیشتر یک وزیر دولت جبل الطارق به خبرگزاری رویترز گفته بود که ایران برخلاف تعهد خود نفت این نفتکش را به سوریه فروخته است و این نقض حسن ظن جبل الطارق در آزاد کردن این نفتکش است. بلکه از دولت ایران تعهد گرفتیم که که این نفت را به هیچ نهاد تحت تحریم اتحادیه اروپا نفروشد.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشنخستین مجموعه پوستر با حضور آرنولد شوارتزنگر بازیگر مطرح سینمای هالیوود در نسخه ششم از فیلم سینمایی «ترمیناتور» یا همان نابودگر منتشر شد. این فیلم ششمین فیلم از سری فیلم‌های نابودگر و دنباله‌ای مستقیم بر فیلم‌های نابودگر و نابودگر ۲ می‌باشد و سایر فیلم‌ها و سریال ساخته شده از این سری را نادیده می‌گیرد. نسخه ششم از فیلم سینمایی ترمیناتور با چهار ماه وقفه اکران بین المللی خود را آغاز خواهد کرد. جیمز کامرون نویسنده، کارگردان و تهیه کننده هالیوود برای کارگردانی نسخه ششم فیلم ترمیناتور «تیم میلر» را انتخاب کرده و خودش تهیه کنندگی اثر را بر عهده دارد. سال ۱۹۹۱ کامرون نسخه دوم نابودگر را با نام فرعی «روز داوری» کارگردانی کرد که در آن نیز آرنولد نقش اول را بر عهده داشت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
با این حال روزگذشته مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد که ابرنفتکش آدریان دریا -۱ حامل نفت خام ایران محموله خود را در سوریه تخلیه کرده است. پیش ازاین روز۱۹ شهریور حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن دراعتراض به آنچه «عدم پایبندی ایران به تعهدات خود درباره نفتکش آدریان دریا» خوانده شد به وزارت خارجه انگلیس احضار شد. در پاسخ به این سخنان بود که روز پنج‌شنبه سفیرایران در لندن تأکید کرد برخلاف ادعای مقامات انگلیس، محموله نفتکش آدریان دریا به یک شرکت خصوصی فروخته شده و ایران هیچ تعهدی را در این خصوص نقض نکرده است. ابرنفتکش آدریان دریا حامل ۱/ ۲ میلیون بشکه نفت خام تولید ایران است. وب‌سایت تنکرترکرز در شرایطی ادعامی کند نفت کشتی هنوز تخلیه نشده است که سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه روز یکشنبه ۱۷ شهریور، گفته بود که نفتکش «آدریان دریا- ۱» به مقصد خود رسیده و نفتش را فروخته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
آمارهای صادرات نفت ایران که از اوایل دهه ۱۳۵۰ میلادی در دست است نشان می‌دهد که حتی در اوج جنگ ایران و عراق هم فروش نفت تا این حد سقوط نکرده بود. هند در دو ماه اخیر خرید از ایران را متوقف کرده است. از اردیبهشت امسال، بعد از آنکه آمریکا تحریم کامل نفت ایران را آغاز کرد، بخش عمده نفت ایران به مخازن زیر زمینی نفت در جینجوی چین رسیده است. ترکیه، دیگر خریداری است که هنوز از ایران نفت وارد می‌کند. کاهش فروش و تولید، می‌تواند علاوه بر کاهش درآمدهای نفتی ایران، هزینه تولید را هم بالاتر ببرد و فشاری مضاعف بر صنایع نفت ایران وارد کند. آیا آمارهای ارایه شده که نشان می‌دهد تولید و صادرات نفت خام ایران به شدت کاهش یافته است به دلیل تحریم‌های و فشاربی سابقه آمریکا بر اقتصاد ایران است؟ وعده مقام‌های ایران در مورد ادامه فروش نفت و امید به چین و هند عملی نشده و آمریکا تاکنون موفق شده تهدیدش را عملی کند و فروش نفت ایران را بدون ایجاد تنش در بازار جهانی نفت، به مقداری ناچیز نزدیک کند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد که در نشست روز گذشته خود با وزیر امور خارجه انگلیس خاطرنشان کرده که ایران محموله نفتکش آدریان دریا را به یک شرکت خصوصی فروخته است. وزیر امور خارجه انگلیس دلیل احضار سفیر ایران در لندن را اعتراض به آنچه «عدم پایبندی ایران به تعهدات خود درباره نفتکش آدریان دریا» خواند، اعلام کرده بود. دومینیک راب همچنین مدعی شده بود که ایران با فروش نفت به سوریه (که عامل اصلی اعتراض انگلیس است) هنجارهای بین‌المللی را نقض کرده و به همین دلیل دولت متبوعش این مسئله را در سازمان ملل متحد مطرح خواهد کرد. مقامات انگلیسی در هنگام توقیف ابرنفتکش آدریان دریا (گریس-۱) توسط نیروی دریایی این کشور، نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه را به‌عنوان توجیهی برای اقدام غیرقانونی خود مطرح کردند، در حالی که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه -که البته مشروعیت این تحریم‌ها نیز همواره زیر سؤال بوده است- تنها منحصر به کشورهای اتحادیه اروپاست و دیگر کشورها وظیفه‌ای در قبال آن ندارند. انتهای پیام/.
ایلناایلنا1 هفته قبل
چین ۱۶ محصول آمریکایی را از تعرفه‌های گمرکی این کشور معاف کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، چین امروز -‌چهارشنبه- ۱۶ محصول آمریکایی را از تعرفه‌های گمرکی این کشور معاف کرد. این خبر را وزارت بازرگانی چین اعلام کرد. این معافیت‌ها از تاریخ ۱۷ سپتامبر عملی می‌شود و تا تاریخ ۱۶ سپتامبر سال آینده میلادی به قوت خود باقی خواهد ماند. وزارت بازرگانی چین گزارش داد که این محصولات شامل تعرفه‌های اضافی چین که «در واکنش به اقدامات بخش ۳۰۱ آمریکا صورت گرفته نخواهد شد.
زوم‌جیزوم‌جی1 هفته قبل
اوایل این ماه بود که کمپانی پارامونت پیکچرز تریلر جدیدی از فیلم Terminator: Dark Fate (ترمیناتور: سرنوشت تاریک) را منتشر کرد که در این تریلر شاهد تصاویر زیادی از اتفاقات این قسمت بودیم. حال در تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون، پوسترهای جدیدی از قسمت جدید فیلم Terminator (ترمیناتور) منتشر شده است. همچنین در پوسترهای جدید فیلم Terminator: Dark Fate شاهد نوشته «سرنوشتت را انتخاب کن» نیز هستیم که اشاره‌ای به نام و اتفاقات فیلم دارد. کارگردانی قسمت جدید فیلم Terminator بر عهده تیم میلر، کارگردان فیلم Deadpool (ددپول) بوده است. فیلم Terminator: Dark Fate برای اکران در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۰ آبان ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت خارجه انگلیس روز سه‌شنبه «حمید بعیدی‌نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن را احضار کرده است. به گفته «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس، این اقدام در واکنش به آنچه او عدم پایبندی ایران به تعهدات در مورد نفتکش «آدریان دریا» خوانده، صورت گرفته است. در روزهای گذشته گزارش شد که نفتکش آدریان دریا محموله خود را در نزدیکی سوریه تحویل مشتریان داده است. نیروهای ویژه ارتش انگلیس دو ماه پیش این نفتکش را که آن زمان «گریس ۱» نام داشت، در اقدامی خلاف قوانین بین‌المللی، در آب‌های جبل‌الطارق توقیف کردند. پس از آزادی نفتکش آدریان دریا به حکم دیوان عالی جبل طارق، مقام‌های این منطقه مدعی شدند که ایران تضمین داده است که این کشتی نفتی به سوریه منتقل نکند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
وزارت امور خارجه انگلیس سفیر کشورمان در لندن را به دلیل شایعات پخش شده در خصوص ارسال نفت نفتکش «آدریان دریا ۱» به سوریه احضار کرده است. اعتمادآنلاین|به گزارش یورونیوز، وزارت امور خارجه انگلیس امروز (سه‌شنبه) حمید بعیدی‌نژاد، سفیر کشورمان در لندن را به منظور «محکوم کردن» اقدام اخیر ایران در خصوص ارسال محموله کشتی «آدریان دریا ۱» به سوریه احضار کرده است. دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای ادعا کرد: ایران نشان‌ داده که به ضمانت خودش در خصوص «آدریان دریا ۱» بی‌اعتنا است. فروختن نفت به بشار اسد، نشانگر الگوی رفتاری ایران در خصوص برهم زدن امنیت منطقه است. موسوی با بیان این که همان‌طور که مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کردند ایران علی‌رغم برخی از فشارها نفت خود را می‌فروشد و اقدامات ایضایی اثری در این ارتباط نخواهد داشت، افزود: کسانی که در این زمینه به ایران فشار می‌آوردند و تلاش دارند که مانع از فروش نفت ایران شوند، با این اقدامات خود را بیشتر در سطح جامع بین‌المللی منزوی می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید