گزارش مردمی

گزارش مردمی

ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان از کشف ۵۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در رشت خبر داد. سرهنگ احداله احدی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان در پی دریافت گزارش مردمی از فعالیت یک قاچاقچی در زمینه تهیه و توزیع موادمخدر در سطح استان مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند. این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران پلیس با انجام تحقیقات نامحسوس از صحت موضوع اطمینان حاصل کردند، افزود: پس از تعقیب و مراقبت انجام شده توسط ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر خودرو پراید متهمان در شهرستان رشت شناسایی و متوقف شد. وی تصریح کرد: در بازرسی از این خودرو ۵۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک کشف شد و متهم ۳۵ ساله به همراه دو همدست ۳۰ و ۳۱ ساله‌اش دستگیر شدند. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان گیلان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند، از شهروندان خواست تا هرگونه مورد مشکوک را بلافاصله به پلیس ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
افزونه ضدفیشینگ درگاه بانکی، توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان با حمایت مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای)، با هدف شناسایی و آگاه ساختن سرویس‌گیرنده وب از درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی ساخته شده است. در صورت جعلی بودن نیز یک پیام هشدار نمایش داده شده و برای بررسی بیشتر به صفحه وب افزونه هدایت می‌شوید. در این هنگام پرداخت خود را انجام نداده و آدرس سایتی که توسط آن به درگاه جعلی هدایت شده‌اید را در قسمت گزارش مردمی ارسال کنید. این افزونه آدرس درگاه پرداخت جعلی را برای بررسی بیشتر به سرور ارسال می‌کند. با کلیک روی آیکون افزونه در کنار نوار آدرس و خواندن خط مشی رازداری، روی گزینه فعال سازی کلیک کنید تا افزونه فعال شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - نوشهر - مدیر نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: امسال ۹ هزار و ۳۰۰ واحد صنفی متخلف استان به پرداخت ۵۴ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شدند. حسین اصغرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد واحد صنفی بر اساس ۱۷۰ هزار مورد بازرسی که از واحدهای صنفی مازندران در شش ماهه نخست امسال صورت گرفته، شناسایی شدند. به گفته وی، مهمترین کالای قاچاق این واحد‌های صنفی شامل انواع لوازم ارایشی، پوشاک و لوازم خانگی بوده است. اصغرزاده تصریح کرد: ۲۵۰ بازرس سازمان صنعت مازندران و اصناف به صورت شبانه روزی بر اماکن اقتصادی و انبارهای سطح استان نظارت دارند. استان مازندران با جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، دارای ۱۶۰ هزار واحد صنفی است.
ایسناایسنا2 روز قبل
افزونه ضدفیشینگ درگاه بانکی، توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان با حمایت مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای)، با هدف شناسایی و آگاه ساختن سرویس‌گیرنده وب از درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی ساخته شده است. در صورت جعلی بودن نیز یک پیام هشدار نمایش داده شده و برای بررسی بیش‌تر به صفحه وب افزونه هدایت می‌شوید. در این هنگام پرداخت خود را انجام نداده و آدرس سایتی که توسط آن به درگاه جعلی هدایت شده‌اید را در قسمت گزارش مردمی ارسال کنید. این افزونه آدرس درگاه پرداخت جعلی را برای بررسی بیش‌تر به سرور ارسال می‌کند. با کلیک روی آیکون افزونه در کنار نوار آدرس و خواندن خط مشی رازداری، روی گزینه فعال سازی کلیک کنید تا افزونه فعال شود.

مخالفت سوری‌ها با تجاوز ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
مردم سوریه به اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و تجاوز این کشور به خاک سوریه واکنش تندی نشان دادند و این تجاوزها را به شدت محکوم کردند. یکی دیگر از شهروندان سوری نیز گفت: ‌ «تجاوزی ظالمانه بر خاک سوریه صورت گرفته است؛ این تجاوز و اشغالگری است و ترکیه در حال اشغال خاک سوریه است». یکی از شهروندان سوری ساکن القنیطره گفت: «تجاوزی آشکار ضد سرزمین سوریه صورت گرفته است. یکی دیگر از شهروندان سوری ساکن القنیطره گفت: «ما این تجاوز خصمانه را محکوم می‌کنیم و پاسخ کشور سوریه به تجاوز ترکیه در زمان و مکان مناسب خواهد بود». سوریه خط قرمز است و نباید به هیچ کس اجازه داد تا به خاک سوریه تجاوز کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که عامل تیراندازی ب‌علت اختلاف شخصی به سمت یکی از شهروندان ساوجی شلیک کرده و پس از آن از محل گریخته است. این مقام انتظامی توضیح داد: فرد مصدوم به مرکز درمانی انتقال یافت و با شناسایی عامل تیراندازی، برنامه‌ریزی عملیاتی پلیس در راستای دستگیری وی کلید خورد. سرهنگ اسدی ادامه داد: ‌ پلیس توانست عامل تیراندازی را حدود پنج ساعت پس از وقوع حادثه در یکی از خیابان‌های شهر شناسایی و دستگیر کند. وی توضیح داد: یک قبضه سلاح از عامل تیراندازی کشف شد و با هماهنگی مرجع قضایی، پرونده وی برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی واگذار شد. ساوه با بیش از ۲۲۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهر بزرگ استان مرکزی پس از اراک است.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
بیماری خود درد بزرگی است که گاه انسان را شوکه می‌کند و البته مسائل جانبی انسان را شوکه‌تر. افرادی می‌مانند که نمی‌دانند درد بیماری را تحمل کنند یا درد قانون گریزی، آنها مجبور به تاب آوردن زیر هر دو هستند. مالیات و پرداخت مالیات و افراد فراری از مالیات همیشه بوده و هستند. بعد از کلی التماس قبول کردند که مبلغ را کارت به کارت به حساب شخصی ایشان واریز کنم. درد بیماری خود درد بزرگی است که گاه انسان را شوکه می‌کند و البته این مسائل جانبی انسان را شوکه‌تر و انسانهایی می‌مانند که نمی‌دانند درد بیماری را تحمل کنند یا ناز دکتر‌ها را که مجبور به تاب آوردن زیر هر دو هستند.
ایسناایسنا5 روز قبل
مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از فعالیت ۹۰ هزار دیده‌بان پیشگیری از وقوع جرم در سطح کشور خبر داد و گفت: هزار و ۲۸۰ نفر از این دیده‌بان‌ها در استان کردستان فعالیت می‌کنند. وی با اشاره به اینکه پیشگیری از جرائم جز با مشارکت و همکاری مردم اتفاق نمی‌افتد، افزود: بسیج عمومی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر خواهد بود. رفاعی با اعلام اینکه برای پیشگیری از وقوع جرم باید برنامه ریزی منسجم و هماهنگ عمل کنیم، عنوان کرد: تولیت پیشگیری از وقوع جرم با دادگستری است اما تمام دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از وقوع جرم نقش دارند. وی بیان کرد: برهمین اساس هم‌افزایی یکی از نکات حائز اهمیت در بخش پیشگیری از وقوع جرم است اما جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های اجرایی هیچ موفقیتی را به دنبال ندارد. فعالیت ۱۲۸۰ دیده‌بان در کردستانمدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از فعالیت ۹۰ هزار دیده‌بان پیشگیری از وقوع جرم در سطح کشور خبر داد و گفت: هزار و ۲۸۰ نفر از این دیده‌بان‌ها در استان کردستان فعالیت می‌کنند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
رفاهی قضایی شدن بسیاری از اختلاف خانوادگی را سهم مهلک دانست و تصریح کرد: ۴۷ درصد طلاق‌ها مربوط به ۵ سال اول زندگی زوجین بوده, بنابراین بهتر است بسیاری از اختلافات در میان خانواده حل شود. وی این جلسه را آغازی بر استمرار ارتباط و رفع مشکلات دانست و اظهار کرد: رویکرد قوه قضائیه تنها در ارتباط با پرونده نبوده و باید به تمام ۵ وظیفه قوه قضائیه در قانون اساسی توجه شود. رفاهی هم‌افزایی و جلوگیری از جزیره‌ای عمل کردن را یکی از ویژگی‌های مثبت شورای پیشگیری از وقوع جرم دانست و تصریح کرد: در باب پیشگیری از وقوع جرم، رویه قوه قضائیه تعاملی و مشارکتی بوده و پیشگیری از وقوع جرم, جز با ظرفیت مردم عملی نمی‌شود. وی اضافه کرد: این سامانه ابزاری قدرتمند و کار آمد در جهت انجام کلیه اموری است که مردم می‌توانند با ستاد پیگیری پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تماس داشته باشند. رفاهی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۸ میلیون پرونده و ۵۰ میلیون دادرسی در دستگاه قضایی انجام شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه: عصر کرد - مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از فعالیت ۹۰ هزار دیده‌بان پیشگیری از وقوع جرم در سطح کشور خبر داد و گفت: هزار و ۲۸۰ نفر از این دیده‌بان‌ها در استان کردستان فعالیت می‌کنند. وی با اشاره به اینکه پیشگیری از جرائم جز با مشارکت و همکاری مردم اتفاق نمی‌افتد، افزود: بسیج عمومی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر خواهد بود. رفاعی با اعلام اینکه برای پیشگیری از وقوع جرم باید برنامه ریزی منسجم و هماهنگ عمل کنیم، عنوان کرد: تولیت پیشگیری از وقوع جرم با دادگستری است اما تمام دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از وقوع جرم نقش دارند. وی بیان کرد: برهمین اساس هم‌افزایی یکی از نکات حائز اهمیت در بخش پیشگیری از وقوع جرم است اما جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های اجرایی هیچ موفقیتی را به دنبال ندارد. فعالیت ۱۲۸۰ دیده‌بان در کردستانمدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از فعالیت ۹۰ هزار دیده‌بان پیشگیری از وقوع جرم در سطح کشور خبر داد و گفت: هزار و ۲۸۰ نفر از این دیده‌بان‌ها در استان کردستان فعالیت می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: از زمان فعالسازی سامانه سجام ۹ هزار گزارش مردمی از سراسر کشور از طریق اسن سامانه به قوه قضائیه ارسال شده است. وی با تاکید بر اینکه از طریق سامانه سجام باید نطارت مردمی را فعال کنیم اظهار داشت: از طریق این سامانه می‌خواهیم نگذاریم جرم و فساد رخ دهد. رفاهی با اشاره به ۲ وظیفه قوه قضائیه که مرتبط به رسیدگی به دعاوی و پرونده‌ها است اظهار داشت: احیای حقوق عامه، مطالبه‌گری و پیشگیری از جرم از دیگر وظایف قوه قضائیه است که نباید به فراموشی سپرده شود. وی تاکید کرد: هم‌افزایی و دوری از جزیره‌ای عمل کردن در پیگشیری از جرم مهم است بنابراین تعامل و همکاری رویکرد قوه قضائیه در پیشگیری از جرم‌ است. مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه یادآور شد: طلاق توافقی در کشور و استان کردستان رتبه هشتم را دارد که باید تلاش شود اختلافات خانوادگی قضایی نشود.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 روز قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: از زمان فعالسازی سامانه سجام ۹ هزار گزارش مردمی از سراسر کشور از طریق این سامانه به دستگاه قضایی ارسال شده است. علی اصغر رفاهی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران و فعالین سمن‌ها در سنندج اظهار داشت: یک هزار و ۲۰۰ گزارش از این ۹ هزار گزارش صحت‌سنجی و به مجاری مرتبط اعلام شده است. وی با تاکید بر اینکه از طریق سامانه سجام باید نطارت مردمی را فعال کنیم، اظهار داشت: از طریق این سامانه می‌خواهیم نگذاریم جرم و فساد رخ دهد. رفاهی با اشاره به ۲ وظیفه قوه قضائیه که مرتبط به رسیدگی به دعاوی و پرونده‌ها است، اضافه کرد: احیای حقوق عامه، مطالبه‌گری و پیشگیری از جرم از دیگر وظایف قوه قضائیه است که نباید به فراموشی سپرده شود. وی افزود: هم‌افزایی و دوری از جزیره‌ای عمل کردن در پیگشیری از جرم مهم است بنابراین تعامل و همکاری رویکرد قوه قضائیه در پیشگیری از جرم‌ است.
آناجآناج6 روز قبل
آناج گزارش می‌دهد؛ داغ ویلاسازی بر باغ‌های آذربایجان! / از بین رفتن یک‌پنجم زمین‌های کشاورزی استانشهر هرت را روی نقشه هم می‌توان پیدا کرد؛ آنجا که طرح تفصیلی و طرح‌های‌هادی روستا بی‌معناست. زمین‌های کشاورزی و باغ به منطقه مسکونی تبدیل می‌شود تا بارجمعیتش چند سال بعد، وبال تبریز و آذربایجان شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، همان پنج سال قبل از تغییر و تبدیل اراضی کشاورزی به عنوان دومین چالش استان یاد کرد: «متاسفانه توسعه شهرها باعث تغییر کاربری اراضی کشاورزی شده است.». در صورت تخریب ویلاها و باغچه‌ها نمی‌توان از آن به‌عنوان «پیشگیری ازتغییرکاربری» و برگ برنده حفاظت از زمین‌های کشاورزی استان که مساحت اندکی هم دارند، یاد کرد. زمین‌های کشاورزی و باغ به منطقه مسکونی تبدیل می‌شود تا بارجمعیتش چند سال بعد، وبال تبریز و آذربایجان شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشرضا جعفرزاده اظهار داشت: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند از طریق سایت‌های خود نیز فروش بلیت پروازهای اربعین را انجام دهند. اخبار اقتصادی- وی افزود: پیش از این فروش بلیت پروازهای اربعین فقط از طریق دفاتر خدمات مسافرت هوایی معرفی شده و به صورت حضوری انجام شد. * لغو مجوز یکی از دفاتر ‌فروش پروازهای اربعین به دلیل تخلفجعفرزاده با تاکید بر اینکه با متخلفان و گرانفروشان بلیت پروازهای اربعین برخورد جدی می‌شود، گفت: بعد از ظهر دیروز یکی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی به دلیل‌ فروش بلیت پروازهای اربعین خارج از نرخ‌های تعیین شده، طی گزارش مردمی که به دست سازمان هواپیمایی رسید، لغو مجوز شد. * ظرفیت‌های جدید برای پروازهای اربعین/ بلیت موجود استجعفرزاده در پاسخ به این سوال که آیا بلیت پروازهای اربعین در حال حاضر موجود است، اظهار داشت: ‌ شرکت‌ها امروز و روز شنبه ظرفیت‌های جدیدی در اختیار زائران اباعبدالله قرار می‌دهند. به گزارش فارس برای تاریخ‌های ۲۰ تا ۳۰ مهرماه امسال، نرخ بلیت پروازهای تهران نجف تهران و تهران بغداد تهران ۲٫۲ میلیون تومان و نرخ بلیت مشهد نجف مشهد و مشهد بغداد مشهد ۲٫۸ میلیون تومان تعیین شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن عملکرد ۶ ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن را تشریح کرد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ «جواد خردمند» به تشریح عملکرد ۶ ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن پرداخت و گفت: طی ۶ ماه اول سال ۹۸، حدود ۲ هزار گزارش مردمی دریافت شده که یک هزار و ۴۸۷ مورد آن مربوط به تعرض بوده است. وی با بیان اینکه حدود یک هزار و ۵۳۹ مورد مربوط به سال‌های قبل نیز امسال رفع تصرف شده، ادامه داد: مساحت این میزان رفع تصرف ۷۴۶ هکتار و ارزش مالی آن یک هزار و ۶۷۶ میلیارد تومان عنوان شده است. رونمایی از کارت ضابط خاصسرهنگ خردمند از رونمایی از کارت ضابط خاص برای پرسنل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد و گفت: از سال ۹۴ یگان‌های حفاظت تشکیل شده، اما تا به امروز فاقد کارت ضابط بوده‌اند که با پیگیری و رایزنی با دستگاه قضاء برای اولین بار کارت ضابط خاص همزمان با هفته ناجا در سازمان ملی زمین و مسکن رونمایی می‌شود. فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن همچنین ازشماره تماس چهار رقمی ۱۶۵۶ یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در راستای مبارزه با زمین خواری در هفته نیروی انتظامی خبر داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
بیماری‌هایی که با تغییر در سبک زندگی و از روش‌های آموزشی قابل پیشگیری هستند. برنامه «ضربان» در سری جدید خود با اعمال تغییراتی این هدف را دنبال خواهد کرد. برنامه «ضربان» این بار تلاش می‌کند تنها به معرفی بیماری‌ها اکتفا نکند. باور‌های غلط موضوع دیگری بود که مسعود بانصیری به آن اشاره کرد و گفت: درمان‌های رایج در خانواده‌ها یکی دیگر از معضلات جامعه پزشکی است. گزارش مردمی آیتم دیگری بود که مسعود بانصیری به آن اشاره کرد و گفت: پرویز نشاط ما را در این آیتم همراهی می‌کند.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ «محسن جعفرزاده» با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، در راستای اجرای طرح پاکسازی پیرامون مراکز آموزشی، ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر این فرماندهی در پی دریافت گزارش مردمی از فعالیت تعدادی قاچاقچی در زمینه تهیه و توزیع موادمخدر در سطح شهرستان مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند. این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران پلیس با انجام تحقیقات میدانی و نامحسوس از صحت موضوع اطمینان حاصل کردند افزود: پس از تعقیب و مراقبت انجام شده توسط ماموران ۲ نفر قاچاقچی غیر بومی که در قالب مسافر با یک دستگاه خودرو ۴۰۵ در سطح شهرستان موادمخدر توزیع می‌کردند شناسایی شدند. وی با اشاره به اینکه ماموران پلیس با هماهنگی مقام قضائی از مخفیگاه متهمان در یک منزل مسکونی واقع در یکی از روستاهای شهرستان فومن بازدید کردند ادامه داد: در نتیجه این بازدید ۲ کیلو و۵۰۰ گرم تریاک کشف، ۲نفر قاچاقچی ۲۷ و ۲۹ساله دستگیر و یک دستگاه خودرو ۴۰۵ نیز توقیف شد. فرمانده انتظامی شهرستان فومن در پایان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در پی گزارش مردمی مبنی بر شلوغی و ترافیک بالا در محور گرگان به آق قلا در محدوده روستای محمدآباد موضوع را از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان جویا شدیم، عبدالرضا چراغعلی به خبرنگار مهر گفت: دو روز پیش یکی از اهالی روستای محمدآباد، هنگام عبور از عرض خیابان، تصادف کرده و به کما می‌رود و متأسفانه فوت کرد. وی افزود: همین مسأله باعث می‌شود که امروز (جمعه) مردم، بعد از تشییع جنازه این فرد، جمع شده و خواسته خود را که توجه بیشتر به موضوعات ترافیکی و نصب علائم ترافیکی و ایجاد سرعت گیر است، مطرح کنند. چراغعلی با بیان این که تقاضای مردم به حق است، بیان کرد: مردم این منطقه اصیل و زحمت کش بوده و ما امروز پای دردودل هایشان نشستیم و خواسته آن‌ها را شنیدیم. وی با بیان این که اکنون مشکل خاصی وجود ندارد، گفت: با توجه به این که این محور پرتردد است، مسئولان مربوطه باید به موضوعات ترافیکی بیشتر توجه کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
دادستانی زرند با بیان اینکه در حوزه‌ برخورد با جرایم اقتصادی برای ۷ نفر از مفسدان اقتصادی شهرستان زرند در خصوص احتکار و قاچاق کالا و ارز، پرونده‌های قضایی تشکیل شده است، گفت: این دادستانی در کنار برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی، به صورت ویژه و در چارچوب قوانین از فعالیت‌های مشروع اقتصادی حمایت قضایی کرده و به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی رسیدگی کرده است. وی با اشاره به اقدامات دادسرای عمومی وانقلاب زرند در زمینه حل مشکلات اجتماعی جامعه اظهار کرد: دادستانی از باب حفظ حقوق عامه به موضوع مشکلات مسکن مهر شهرستان ورود کرده است. این مقام قضایی گفت: در این راستا جلسات متعدد کارگروه تشکیل و هیئت مدیره جدید مسکن مهر مشخص شد و نسبت به ارائه نظریه کارشناس بانک ملی در خصوص پیشرفت فیزیکی و رعایت بندهای مذکور در قرارداد اقدام شد. دادستان شهرستان زرند گفت: در حوزه‌ برخورد با جرایم اقتصادی برای ۷ نفر از مفسدان اقتصادی شهرستان زرند در خصوص احتکار و قاچاق کالا و ارز، پرونده‌های قضایی تشکیل شده است. انتهای پیام
مهرمهر2 هفته قبل
سرهنگ مجتبی مروتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: روز گذشته با گزارش مردمی جسد مردی ۳۵ الی ۴۰ ساله در حوالی جاده آقسی کلاله کشف شد. وی با بیان این که جنازه برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شده است، افزود: مکان مورد نظری که جنازه در آنجا افتاده بوده محل تجمع معتادان است. مروتی گفت: هیچگونه آثار ضرب و جرح بر روی بدن این مرد دیده نشده و به نظر می‌رسد که مرگ ناشی از مصرف مواد اتفاق افتاده است. طبق گفته رئیس پلیس آگاهی گلستان تلاش برای شناسایی وی ادامه دارد
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- دادستانی زرند در کنار برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی، به صورت ویژه و در چارچوب قوانین از فعالیت‌های مشروع اقتصادی حمایت قضایی کرده و به مشکلات واحد‌های صنعتی و تولیدی رسیدگی نموده است. در تشریح اقدامات این دادسرا می‌توان به حل مشکلات پروژه مسکن مهر و ورود به مساله تنظیم بازار و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و … اشاره کرد. ورود دادستانی به حل مشکلات پروژه‌های مسکن مهروی با اشاره به اقدامات دادسرای عمومی وانقلاب زرند در زمینه حل مشکلات اجتماعی جامعه اظهار کرد: دادستانی از باب حفظ حقوق عامه به موضوع مشکلات مسکن مهر شهرستان ورود کرده است. این مقام قضایی گفت: در حوزه‌ی برخورد با جرایم اقتصادی برای هفت نفر از مفسدان اقتصادی شهرستان زرند در خصوص احتکار و قاچاق کالا و ارز، پرونده ها‌ی قضایی تشکیل شده است. ورود دادستانی به مساله سلامت و بهداشت جامعهاز دیگر اقدامات انجام شده در جهت حفظ حقوق عامه بازدید از دندانپزشکی‌ها و پلمب هفت دندانپزشکی متخلف است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
نادر فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: امسال دستگیری حفاران غیر مجاز در سطح استان اردبیل رشد ۵۳ درصدی دارد و در ۶ ماهه اول امسال ۶۳ حفار غیر مجاز در سطح استان اردبیل دستگیر شده‌اند. وی از تشکیل ۱۴ پرونده قضایی در این رابطه خبر داد و افزود: در خصوص دستگیری حفاران غیر مجاز در سطح استان اردبیل ۱۴ پرونده قضایی نیز تشکیل شده است که در این میان مردم و اهالی مناطق نیز مشارکت و هنکاری ویژه و گسترده‌ای در راستای شناسایی و دستگیری حفاران غیر مجاز از خود نشان می‌دهند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید بر اینکه امسال کشف ادوات حفاری نیز در سطح استان اردبیل افزایش یافته است بیان کرد: امسال در این مدت موفق شده‌ایم ۱۱ مورد ادوات و تجهیزات حفاری را کشف و توقیف کرده و به ثبت برسانیم. وی اظهار کرد: ۱۷ مورد حفاری غیر مجاز در سطح استان اردبیل کشف شده است که میزان کشفیات حفاری‌های غیر مجاز نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است. انتهای پیام/ ع
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان از کشف ۱۱ کیلو گرم موادمخدر از نوع حشیش در شهرستان رشت خبر داد. به گزارش ایسنا، سرهنگ احداله احدی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان در پی دریافت گزارش مردمی از فعالیت یک قاچاقچی در زمینه تهیه و توزیع موادمخدر در سطح استان مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند. این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران پلیس با انجام تحقیقات میدانی و نامحسوس از صحت موضوع اطمینان حاصل کردند، افزود: پس از تعقیب و مراقبت انجام شده توسط ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر با هماهنگی مقام قضائی به محل سکونت متهم اعزام شدند. وی تصریح کرد: در بازدید از منزل متهم در بخش خمام شهرستان رشت ۱۱ کیلوگرم موادمخدر از نوع حشیش کشف و متهم ۳۱ ساله دستگیر شد. رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان گیلان با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد از شهروندان خواست، هرگونه مورد مشکوک را بلافاصله به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 هفته قبل
۳ مهر ۱۳۹۸, ۱۸:۳۰ / کد خبر:۷۵۵۹۰ عابر پیاده در حادثه برخورد با قطار در ایستگاه راه آهن کاشان جان خود را از دست داد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ فرمانده انتظامی شهرستان کاشان گفت: در پی گزارش مردمی با سامانه ۱۱۰ از فوت فردی در اطراف مسیر حرکت قطار ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند. سرهنگ علی پورکاوه افزود: در این حادثه عابر سهل انگار روی پل راه آهن کاشان ایستاده بوده که در برخورد شدید قطار باربری جان خود را از دست می‌دهد. وی گفت: ماموران اورژانس جسد عابر را برای اقدام قانونی به پزشکی قانونی منتقل کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
۱۳ نفر از گردشگران و افراد مفقود شده در ارتفاعات و مناطق صعب العبور استان اصفهان با کمک امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته، نجات پیدا کردند. اعتمادآنلاین|‌ داریوش کریمی، ‌ معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان این خبر گفت: با اعلام گزارش گرفتار شدن ۶ کوهنورد در ارتفاعات شاهان کوه فریدونشهر، بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر با همکاری هیات کوهنوردی این شهرستان وارد عمل شده و پس از دو ساعت عملیات جست و جو، موفق به نجات افراد گرفتار و انتقال آنان به پایین کوه شدند. وی افزود: با اعلام گزارش مردمی مبنی بر گرفتار شدن پنچ نفر در منطقه تفریحی آب ملخ شهرستان سمیرم به سرعت تیم امداد و نجات هلال احمر این شهرستان به محل حادثه اعزام و پس از تلاش نزدیک به یک شبانه روز موفق به نجات و انتقال افراد گرفتار در منطقه سخت گذر به محل امن شدند. کریمی در ادامه بیان کرد: همچنین با اعلام گزارش مردمی مبنی بر گرفتار شدن یک نفر در ارتفاعات کوه کرخه در روستای خفر شهرستان نطنز، بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان این شهرستان به محل اعزام و پس از عملیات جست و جو و نجات، این فرد به پایین کوه منتقل شد. وی گفت: در حادثه دیگری نیز در ۷۲ ساعت گذشته، پس از اعلام مفقود شدن و گرفتاری یک نفر در ارتفاعات نول دنا واقع در شهرستان سمیرم، بلافاصله تیم امداد کوهستان پایگاه امداد و نجات پادنای این شهرستان به محل حادثه اعزام و پس از چندین ساعت تلاش، موفق به نجات فرد گرفتار شدند.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، فرزاد سردارزاده اظهار داشت: از ۹ شهریور تا ۲۹ شهریور ماه سال جاری در بازرسی‌های بعمل آمده توسط بازرسان این سازمان ۴۰۰ مورد تخلف کشف شد که در این رابطه ۳۲۵ فقره پرونده برای واحدهای متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است. وی افزود: در این مدت در مجموع پنج هزار و ۱۰۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازارهای کردستان صورت گرفته است. رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان کشف ۴۰۰ مورد تخلف در این بازرسی‌ها، ادامه داد: در این رابطه ۳۲۵ فقره پرونده برای واحدهای متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است. وی بیان کرد: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان ۳۰۴ مورد گزارش مردمی دریافت و در رسیدگی به آنها ۱۰۱ مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد. رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی و عدم درج قیمت واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا با مراجعه به ادارات تابعه در شهرستان‌ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و موارد تخلف را گزارش کنند.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 هفته قبل
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صمت کردستان: عصر کرد - سنندج – رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صمت کردستان گفت: از نهم تا ۲۹ شهریور ماه در راستای اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس ۴۰۰ مورد تخلف در کردستان کشف شد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، فرزاد سردارزاده اظهار داشت: از ۹ شهریور تا ۲۹ شهریور ماه سال جاری در بازرسی‌های بعمل آمده توسط بازرسان این سازمان ۴۰۰ مورد تخلف کشف شد که در این رابطه ۳۲۵ فقره پرونده برای واحدهای متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است. وی افزود: در این مدت در مجموع پنج هزار و ۱۰۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازارهای کردستان صورت گرفته است. رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان کشف ۴۰۰ مورد تخلف در این بازرسی‌ها، ادامه داد: در این رابطه ۳۲۵ فقره پرونده برای واحدهای متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است. وی بیان کرد: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان ۳۰۴ مورد گزارش مردمی دریافت و در رسیدگی به آنها ۱۰۱ مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قم با اشاره به وصول شکایت مردمی و پلمپ دندان‌سازی و دندانپزشکی غیرقانونی، از مصادره مهر یکی از دندان‌پزشکان استان و تحویل به سازمان نظام پزشکی خبر داد. وی با اشاره به وصول شکایت مردمی نسبت به این محل، از تعدد این نوع پلمپ‌ها خبر داد و تصریح کرد: در محل این دندان‌سازی و دندانپزشکی غیرقانونی، مهر یکی از دندان‌پزشکان استان مصادره و به سازمان نظام پزشکی تحویل گردید. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قم با تأکید بر اینکه شهروندان باید دقت و مراقبت بیشتری داشته باشند و هرگونه رفتار پزشکی مشکوک یا تخلف احتمالی را با سامانه ۱۹۰ در میان گذارند، یادآور شد: این قبیل افراد نه دارای مطب هستند و نه در درمانگاه حضور دارند و به‌صورت غیرقانونی طبابت می‌کنند که عموما با گزارش مردمی و بازدیدهای مستمر شناسایی می‌شوند. پرهام همچنین با اشاره به بازدید سرزده از یک مرکز جراحی محدود استان همراه با تیم نظارتی دانشگاه علوم پزشکی قم، افزود: ضمن بازرسی از کلیه بخش‌ها و اتاق‌های عمل، بحث تعرفه‌ها موردبررسی قرار گرفت و چند مورد تخلف در محل مورد رسیدگی قرار گرفت که اخطار کتبی به این مرکز داده شد. وی خاطرنشان کرد: مراکز جراحی محدود می‌توانند برخی جراحی‌ها را به‌صورت محدود و یا سرپایی انجام دهند و نهایتا بیماران تا ۲۴ ساعت تحت مراقبت و بستری قرار دارند که هزینه‌های آن‌ها دارای نرخ‌گذاری مصوبی است که برخی متخصصان در مرکز یادشده، هزینه بیشتری از بیماران دریافت کرده بودند و خوشبختانه اقدامات لازم قانونی انجام شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمود پرهام در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه در راستای ارتقای کیفی و کمی در رسیدگی به فعالیت‌های افراد غیرمجاز و مداخله‌گر در امور دندانپزشکی و پزشکی، بازرسی‌های منظم و رسیدگی به گزارشات مردمی در دستور کار جدی قرار دارد، اظهار داشت: صبح امروز محل فعالیت فرد فاقد مدرک و صلاحیت در دندان‌سازی و دندانپزشکی با دستور مقام محترم قضایی و با حضور نیروی انتظامی پلمپ گردید. وی با اشاره به وصول شکایت مردمی نسبت به این محل، از تعدد این نوع پلمپ‌ها خبر داد و تصریح کرد: در محل این دندان‌سازی و دندانپزشکی غیرقانونی، مهر یکی از دندان‌پزشکان استان مصادره و به سازمان نظام پزشکی تحویل گردید. پرهام همچنین با اشاره به بازدید سرزده از یک مرکز جراحی محدود استان همراه با تیم نظارتی دانشگاه علوم پزشکی قم، افزود: ضمن بازرسی از کلیه بخش‌ها و اتاق‌های عمل، بحث تعرفه‌ها موردبررسی قرار گرفت و چند مورد تخلف در محل مورد رسیدگی قرار گرفت که اخطار کتبی به این مرکز داده شد. وی خاطرنشان کرد: مراکز جراحی محدود می‌توانند برخی جراحی‌ها را به‌صورت محدود و یا سرپایی انجام دهند و نهایتا بیماران تا ۲۴ ساعت تحت مراقبت و بستری قرار دارند که هزینه‌های آن‌ها دارای نرخ‌گذاری مصوبی است که برخی متخصصان در مرکز یادشده، هزینه بیشتری از بیماران دریافت کرده بودند و خوشبختانه اقدامات لازم قانونی انجام شد. انتهای پیام/ش
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
افراد سودجو در روستای عارفی با شگرد و ترفند، تپه‌ها و کوه‌ها را به تدریج تسطیح می‌کنند، سند آن را می‌گیرند و داخلش ویلا می‌سازند، همه این‌ها برای یک زیاده خواهی در طبیعت است: «ساخت ویلا با ویوی لاکچری»! درباره مالکیت آستان قدس می‌پرسم، می‌گوید: آستان قدس از یک باغ هزار متری در زمان خرید و فروش، حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون مبلغی به عنوان تقدیمی می‌گیرد. حداقل ۱۰۰ باغ ویلا در روستای عارفی وجود دارد! تسطیح کوه و ساخت باغ ویلا بر روی آن مصداق بارز کوه‌خواری استمعاون امور اراضی جهاد کشاورزی مشهد توضیحاتی درباره وضعیت موجود که شامل تسطیح، قطعه‌بندی، ایجاد راه و ساخت باغ ویلا بر روی کوه است، می‌دهد و آن را مصداق بارز کوه‌خواری در روستای عارفی می‌داند. سندهای آستان قدس در روستای عارفی مجوز تغییرکاربری و کوه‌خواری نیستصحبت‌هایی که درباره آستان قدس رضوی در روستای عارفی مطرح شد، پای ما را به آستان قدس رضوی باز کرد تا توضیحات این نهاد که منتسب به نام مقدس امام رضا (ع) است را نیز جویا شویم.

به انتهای لیست رسیدید