گفتگوی تلفنی

گفتگوی تلفنی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
ابراهیم محمد ولی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون تومان و نیم سکه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین ربع سکه یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۹۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. وی ادامه داد: کاهش نرخ ارز در بازار‌های داخلی سبب کاهش قیمت طلا و سکه در بازار شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۰ هزار تومان معامله شده است. محمد ولی بابیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۱۴ دلار و یک سنت عرضه شده است، ادامه داد: امروز هر مثقال طلا نیز در بازار‌های داخلی با قیمت ۱ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان به فروش رسیده است.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
عبدالله فاضلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​با اشاره به اینکه یک سال بارش، کسری مخازن آب‌های زیرزمینی را جبران نمی‌کند، افزود: ما بدهی ۵۰ تا ۶۰ ساله به آبخوان‌های کشور داریم و با یکسال بارش مناسب، ​ این کسری جبران نخواهد شد. وی گفت: طبق برنامه پنجم توسعه، فقط برای حفر چاه صنعتی مجوز صادر می‌شود بنابراین اگر در جایی امکان حفر چاه وجود داشته باشد صاحبان صنایع می‌توانند درخواست خود را برای دریافت مجوز ارائه و مجوز حفر چاه دریافت کنند. دبیر اجرایی طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی با اشاره به اینکه به جای صدور مجوز جدید، در حال مدیریت تقاضا در کشور هستیم، ادامه داد: در دشت‌هایی که ذخیره آبخوان‌ها با کسری شدید مواجه باشد درخواست‌های صنعتی برای تامین آب نیز از چاه‌های کشاورزی تامین خواهد شد. فاضلی با بیان اینکه صاحبان صنایع می‌توانند چاه‌های کشاورزی را برای تامین نیاز خود خریداری کنند، گفت: صاحبان صنایع می‌توانند برای راه اندازی واحد جدید​، چاه کشاورزی را خریداری کنند که در این صورت، وزارت نیرو نیز طبق دستور العمل صادره وزیر نیرو، مجوز تغییر کاربری چاه را صادر می‌کند. وی این طرح را جایگزین حفر چاه جدید دانست و ادامه داد: صاحبان صنایع می‌توانند با توزیع فراخوان از صاحبان چاه‌های کشاورزی، عرضه چاه آب را درخواست کنند که قیمت گذاری در این رویه نیز طبق قوانین حاکم برخرید و فروش بازار انجام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وی ادامه داد: چنانچه بیمه شده به مراکز درمانی طرف قرارداد تأمین اجتماعی مراجعه کند، تنها فرانشیز هزینه‌های درمانی (هزینه بیمه گذار) را می‌پردازد، اما در مراجعه به مراکز غیرطرف قرارداد، باید کل هزینه‌های درمانی را خود پرداخت کند و دفاتر اسناد پزشکی تأمین اجتماعی، بخشی از هزینه‌های درمانی بیمه شده را به وی بازپرداخت می‌کنند. وی افزود: در مراکز درمانی تامین اجتماعی ارتقاء سطح نیز داشته‌ایم و ۱۰ مورد ام. سرپرست درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: در ارائه خدمات در شان بیمه شدگان باید نگاه رو به جلو داشته باشیم. وی افزود: در حال حاضر تلاش می‌شود خدماتی که به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه می‌شود، بر بستر الکترونیک باشد. توانایی ادامه داد: خدمات الکترونیکی مزایای بسیار زیادی برای بیمه شدگان دارد و از موازی کاری‌ها در بخش درمان جلوگیری می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین11 ساعت قبل
روزنامه جمهوریت در مطلبی نوشت استقرار سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ در ترکیه، این کشور را از وابستگی به آمریکا در امور نظامی نجات می‌دهد. ابعاد سیاسی اس ۴۰۰: انتقال اس ۴۰۰ به ترکیه موجب خواهد شد روابط ترکیه و آمریکا به عنوان دو کشور در موقعیت مساوی قرار گیرد و تعادل برقرار شود و علاوه بر آن، روابط ترکیه و روسیه گسترش یابد. استقرار اس ۴۰۰ در ترکیه پادزهر وابستگی به آمریکاست. حاکمیت ملی ترکیه: مسئله اصلی در این باره، نوع دیدگاه حزب عدالت و توسعه نسبت به سامانه موشکی اس ۴۰۰ است. خرید اس ۴۰۰ یک گزینه ترجیحی سیاسی در راستای تامین و حفظ منافع ملی ترکیه و حفظ امنیت ملی کشور و حفظ حق حاکمیت ملی این کشور در مقابل مداخلات آمریکاست.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در نشست خبری با همتای صربستانی خود اعلام کرد که به زودی مذاکراتی را با همتایان ایرانی، آمریکایی و روسی خود با هدف کاهش تنش‌ها در منطقه دنبال خواهد کرد. به گفته رئیس جمهور فرانسه، در حال حاضر به دلیل تنش در منطقه به میانجی‌گری و رویکرد مذاکره‌ای خود ادامه خواهیم داد. ماکرون در حالی از گفتگو با رئیس جمهور ایران خبر داده است که به تازگی نیز «امانوئل بن»، مشاور دیپلماتیک خود را با هدف آنچه کاهش تنش در منطقه خوانده بود، روانه تهران کرد. در جریان سفر مشاور دیپلماتیک رئیس جمهور فرانسه به تهران که هفته گذشته انجام شد، برخی رسانه‌ها از ارائه طرحی از سوی پاریس موسوم به طرح «توقف در برابر توقف» خبر دادند که با هدف کاهش تنش در روابط ایران و آمریکا ارائه شده بود. از سوی دیگر ارائه طرح مذکور از سوی فرانسه در حالی است که طی یک ماه گذشته تحرکات دیپلماتیک پاریس برای حفظ توافق هسته‌ای برجام افزایش یافته و رئیس جمهور این کشور نیز طی چند نوبت و در چند هفته گذشته با رئیس جمهور ایران گفتگوی تلفنی داشته است.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
وی حتی از ضرورت مذاکره مجدد بر سر برجام سخن گفت که با واکنش شدید مقامات ایران مواجه شد. دو گام اول ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای موجب نگرانی‌ غربی‌ها شده است زیرا با ادامه این روند، شرایط بازی به نفع ایران تغییر خواهد کرد و ابتکار عمل به دست ایران خواهد افتاد. با این حال موضع ایران در مورد آمریکا و برجام کاملا مشخص است و ماکرون نباید شانس چندانی برای موفقیت خود در این زمینه قائل باشد. همه طرف‌های برجام باید وارد عمل شوند و برای حفظ برجام سرمایه‌گذاری کنند. این یک آزمون برای اروپایی‌ها است که مشخص می‌کند آنها واقعا چقدر حاضرند برای حفظ برجام سرمایه‌گذاری کنند.» انتهای پیام/.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، در نخستین واکنش به اظهارات روز یکشنبه حسن روحانی درباره مذاکره احتمالی با ایالات متحده، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا به این اظهارات واکنش نشان داد. مایک پمپئو در گفتگوی تلفنی با روزنامه «واشنگتن‌پست» پیشنهادات روحانی را مشابه پیشنهادی دانست که به دولت قبلی آمریکا داده شد و در نهایت به «توافق فاجعه‌بار» برجام منجر شد. پمپئو درباره پیشنهاد حسن روحانی برای مذاکره با آمریکا گفت: سخنان روحانی «مشابه پیشنهادی است که قبلا به جان کری و باراک اوباما هم داده شد.» پمپئو اضافه کرد که تصمیم نهایی از سوی پرزیدنت ترامپ گرفته می‌شود، اما «دولت قبلی آمریکا هم مسیر مشابهی را طی کرد که در نهایت به برجام ختم شد؛ معاهده‌ای که هم از سوی پرزیدنت ترامپ و هم من، یک فاجعه قلمداد می‌شود.» روز یکشنبه حسن روحانی گفته بود در صورتی که ایالات متحده تحریم ‌ها را بردارد، فشار اقتصادی را پایان دهد و به برجام بازگردد، جمهوری اسلامی آماده مذاکره با آمریکا است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه گفتگوهای خود با مقامات خارجی امروز با فدریکا موگرینی مسئول سیاست‌های خارجی اتحادیه اروپا درباره موضوعات مرتبط با تحولات اخیر در مدیترانه شرقی مکالمه تلفنی انجام داد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، طرفین در این رایزنی تلفنی موضوع تلاش آنکارا برای اکتشاف نفت و گاز در شرق مدیترانه را مورد بحث و بررسی قرار دا ند. این در حالیست که چاوش اوغلو در این زمینه روز گذشته نیز با همتایان فنلاندی و سوئدی خود و روز جمعه نیز با وزرای خارجه اسلواکی، قرقیزستان، اسلونی، رومانی و مالت به صورت تلفنی گفتگو کرده بود. گفتنی است، اتحادیه اروپا پیشتر به ترکیه هشدار داده بود که کمک‌های مالی خود را به آنکارا کاهش خواهد داد، چرا که این اتحادیه حفاری‌های ترکیه برای یافتن گاز و نفت در شرق مدیترانه و در نزدیکی قبرس را «غیرقانونی» می‌داند. عملیات اکتشاف ترکیه در شرق مدیترانه انجام می‌شود و هر چند بخش یونانی نشین قبرس و اتحادیه اروپا به این اقدام آنکارا معترض هستند؛ اما با این وجود ترکیه اعلام کرده که عملیات اکتشاف و استخراج گاز در مدیترانه کاملا بر اساس قانون انجام می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که برای حضور در نشست سطح عالی شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد در مصاحبه‌ای با «زینب بداوی» مجری برنامه «هارد تاک» بی بی سی تصریح کرد: اخبار سیاسی_ «ما بالاخره نفت مان را خواهیم فروخت، اما شرافت مان را هرگز!» به گزارش فارس، وزیر خارجه کشورمان روز شنبه نیز در گفتگوی تلفنی جرمی هانت همتای انگلیسی به وی اعلام کرد که ایران تحت هر شرایطی به صادرات نفت خود ادامه می‌دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دومین رزم ناو خود را نیز برای تهدیدی خود ساخته راهی خلیج فارس کردند! آنهم در جدی‌ترین تنش ممکن، میان ایران و آمریکا که در چهل سال گذشته بی سابقه بوده است. این در حالی است که کمی قبل از این گفتگوی تلفنی، ناو دوم این کشور راهی منطقه خلیج فارس شد. در اینباره الاخبار در گزارشی نوشته است که ایران برای هر سناریویی آماده است. با توقیف نفتکش ایران در آب‌های جبل الطارق، پس از آن به دروغ در رسانه‌های خبری دنیا اعلام کردند که تنگه هرمز خلیج فارس نا امن شده است.
فراروفرارو2 روز قبل
فرارو- وزیر امور خارجه ایران عازم نیویورک شد. سفر وزیر امور خارجه کشورمان به آمریکا در حالی که تنش بین ایران و آمریکا در سطح بالایی قرار دارد و ایالات متحده به تازگی از تحریم ظریف منصرف شده است نوعی پارادوکس در رفتار‌های دو طرف را نشان می‌دهد. این تحلیلگر روابط بین الملل در مورد رفتار آمریکا هم گفت: آمریکا هم همینطور است. آمریکا از برخورد با ایران می‌گوید، ایران را تهدید می‌کند، خط و نشان می‌کشد. این استاد دانشگاه ادامه داد: آمریکا با اینکه می‌گوید رییس دستگاه دیپلماسی احتمالا در تحریم قرار می‌گیرد تحریم را اعمال نکرده و به تعویق می‌اندازند تا راه دیپلماسی باز باشد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
احمد علی قربانیان در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به اینکه تخلیه رسوب موجود در مخزن سد لتیان هر ساله انجام می‌شود افزود: امسال نیز با توجه به آورد مناسب از بالادست سد لتیان عملیات تخلیه رسوب از ساعت ۹ صبح امروز از دریچه تحتانی این سد با حجم آبی معادل ۴۰ متر مکعب بر ثانیه آغاز شد. وی با اشاره به اینکه این شرکت از هفته گذشته با نصب بنر در طول رودخانه و هماهنگی با سازمان‌های ذی نفع از جمله بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها اطلاع رسانی‌های کامل را انجام داده است گفت: ساعت ۱۱ امروز به ما اطلاع داده شد که یک اردوی دانش آموزی در منطقه مستقر هستند که با یک قایق بادی باوجود تذکرات همکاران ما وارد آب شدند. قربانیان با بیان اینکه دانش آموزان در سلامت کامل به سر می‌برند افزود: با توجه به اینکه حجم آب رودخانه معادل ۶۰ تا ۶۵ مترمکعب برثانیه بوده و از سد لتیان به سمت سد ماملو با جریان تند در حرکت بوده است امکان انتقال دانش آموزان با کمک سیم و طناب فراهم نبود. وی گفت: استخراج رسوب مخزن سد سالانه با توجه به آورد بالا دست رودخانه به سد انجام می‌شود تا امکان باز و بسته شدن دریچه‌های تحتانی فراهم باشد البته هم اکنون این کار به اتمام رسیده است. قربانیان ادامه داد: در حاضر شرایط عادی است و آب خروجی سد معادل ۵۰ متر مکعب بر ثانیه در بستر رودخانه جریان دارد که بخشی از آن برای تامین آب شرب تهران به تونل تلو منتقل و مابقی در مخزن سد ماملو ذخیره می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
دومین رزم ناو خود را نیز برای تهدیدی خود ساخته راهی خلیج فارس کردند! عادل الجبیر در آخرین اظهارات خود درباره وضعیت خلیج فارس رسما اعلام کرد که به ائتلاف نظامی در خلیج فارس می‌پیوندیم و برای امنیت راهبردهایی را اتخاذ کرده‌ایم که یک راه همان پیوستن به ائتلاف است. سربازان طرف غربی در خلیج فارس چندی پیش نیز یک مانور دریایی برای مقابله با تهدیدها با همراهی ناوگان آمریکایی به نمایش گذاشتند. وزارت دفاع انگلستان روز ۱۱ جولای مصادف با ۲۰ تیرماه سال جاری، اعلام کرد سه قایق تندرو ایران در تنگه هرمز خلیج فارس در مسیر نفت کش‌های این کشور اخلال ایجاد کردند. با اینحال این کشور در پس خصومت‌های خود دو رزم ناو را به خلیج فارس اعزام کرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
(شبکه تلویزیونی المیادین) // انگلیس- انگلیس پیشنهاد آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی را برای کاهش تنش‌ها با این کشور داد. (شبکه تلویزیونی الجزیره) - هر دو نامزد جانشینی ترزا می‌نخست وزیر انگلیس، برای همسویی با سیاست‌های آمریکا علیه ایران آمادگی کامل دارند. (شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی) // عربستان- عربستان سعودی اعلام کرد: مسئولان امور حج قطر را برای رایزنی فرا خواندیم، ولی آن‌ها پاسخی به درخواست ما ندادند. (شبکه تلویزیونی العالم) // اسرائیل- کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد جنگ آینده با لبنان برای اسرائیل بسیار سخت‌تر از جنگ قبلی خواهد بود. (شبکه تلویزیونی العالم)
فراروفرارو2 روز قبل
وزیر امور خارجه انگلیس برای تسهیل روند آزادسازی نفتکش حامل نفت ایران که به طور غیرقانونی توسط نیروی دریایی کشورش توقیف شده، شرط گذاشت. به گزارش تسنیم، «جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس روز شنبه مدعی شد که اگر دولت متبوعش اطمینان حاصل کند که نفتکش توقیف‌شده حامل نفت ایران عازم سوریه نبوده، کار آزادسازی آن را تسهیل خواهد کرد. جرمی هانت در یک پیام توئیتری در خصوص آخرین وضعیت نفتکش گریس-۱ که حدود ۱۰ روز قبل توسط نیروی دریایی انگلیس در آب‌های جبل‌الطارق توقیف شد، نوشت: «به‌صورت تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفتگو کردم. توقیف این نفتکش که از سوی وزارت امور خارجه ایران مصداق «راهزنی دریایی» خوانده شد، سر و صدای زیادی را در رسانه‌ها ایجاد کرد و حتی برخی رسانه‌ها مدعی شدند که این نفتکش حامل سلاح بوده است. به عبارت دیگر حتی اگر نفتکش گریس-۱ عازم سوریه نیز بوده باشد، نیروی دریایی انگلیس اجازه نداشته است با بهانه قرار دادن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه اقدام به توقیف آن کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس روز شنبه مدعی شد که اگر دولت متبوعش اطمینان حاصل کند که نفتکش توقیف‌شده حامل نفت ایران عازم سوریه نبوده، کار آزادسازی آن را تسهیل خواهد کرد. جرمی هانت در یک پیام توئیتری در خصوص آخرین وضعیت نفتکش گریس-۱ که حدود ۱۰ روز قبل توسط نیروی دریایی انگلیس در آب‌های جبل‌الطارق توقیف شد، نوشت: «به‌صورت تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفتگو کردم. به او اطمینان دادم که نگرانی ما نه در مورد مبدأ نفتکش، بلکه در مورد مقصد آن بوده است و اگر مطمئن شویم که آن نفتکش به سوریه نمی‌رود، آزادی آن را تسهیل خواهیم کرد. توقیف این نفتکش که از سوی وزارت امور خارجه ایران مصداق «راهزنی دریایی» خوانده شد، سر و صدای زیادی را در رسانه‌ها ایجاد کرد و حتی برخی رسانه‌ها مدعی شدند که این نفتکش حامل سلاح بوده است. به عبارت دیگر حتی اگر نفتکش گریس-۱ عازم سوریه نیز بوده باشد، نیروی دریایی انگلیس اجازه نداشته است با بهانه قرار دادن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه اقدام به توقیف آن کند.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون الجزیره، جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس با وزیر امور خارجه ایران تلفنی گفتگو کرد.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
عکس تزئینی است -حق تالیف رویترزحمله شبانه گروه الشباب وابسته با القاعده به هتلی در جنوب سومالی دستکم ۲۶ کشته و بیش از ۵۰ زخمی بر جای گذاشت. درگیری پلیس با مهاجمان مسلح در طول شب ادامه داشت و بامداد شنبه به پایان رسید. یک افسر ارشد پلیس سومالی به نام محمد عبدی بامداد شنبه در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری رویترز گفت: «عملیات پلیس تمام شد. در حمله مهاجمان دست کم ۱۳ نفر کشته شده و بسیاری از افراد نیز نجات یافتند. هر چهار فرد مهاجم نیز کشته شدند.» الشباب گروه بنیادگرای فعال در سومالی و برخی دیگر از کشورهای شرق آفریقاست که با گروه القاعده پیوند دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
برخی خبرها حاکیست که گروهی از ریش‌سفیدان و قانون‌گذاران سومالی برای گفتگو درباره انتخابات آتی کشور در این هتل حضور داشتند. یک افسر ارشد پلیس سومالی به نام محمد عبدی بامداد شنبه در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری رویترز گفت: عملیات پلیس تمام شد. در حمله مهاجمان دست کم ۱۳ نفر کشته شده و بسیاری از افراد نیز نجات یافتند. صبح امروز و متعاقب انفجار یک خودروی بمب گذاری شده گروه الشباب در بیانیه‌ای مسئولیت حمله را بر عهده گرفته است. در خونین‌ترین حمله تروریستی در سومالی، گروه الشباب مهرماه سال ۱۳۹۶ با انجام یک حمله بزرگ در موگادیشو باعث کشته شدن ۳۵۸ نفر و زخمی شدن ۲۲۸ نفر دیگر شد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی زد د اف، آلمان و فرانسه آمادگی خود را برای میانجیگری میان روسیه و اوکراین اعلام کردند. بر اساس اعلام منابع دیپلماتیک در پاریس قرار است نشستی با حضور مشاوران ارشد ۴ کشور برگزار شود. شرکت کنندگان در این نشست ضمن بررسی تحولات اخیر میان روسیه-اوکراین در نظر دارند راهکارهای مورد نظر برای پایان دادن به مناقشات جاری و حل اختلافات موجود را نیز مورد بررسی قرار دهند. این در حالی است که کاخ کرملین روز گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با تشکیل نشست شورای امنیت ملی این کشور، برقراری روابط مجدد مسکو و کی یف را مورد بحث و بررسی قرار داده است. در این اطلاعیه آمده است: در نشست شورای امنیت ملی روابط روسیه و اوکراین با توجه به گفتگوی تلفنی روز گذشته پوتین با «ولادیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود مورد بحث قرار گرفته است.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز جمعه تلفنی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه گفتگو کرد. بر اساس این گزارش، دو طرف در این گفتگوی تلفنی به بحث و بررسی مسائل مهم از جمله طرح آمریکا موسوم به معامله قرن، کنفرانس اخیر منامه، راهکار تشکیل دو کشور و تشکیل کشور مستقل فلسطین پرداختند. محمود عباس در جریان این گفتگوی تلفنی از موضع مسکو در قبال کنفرانس اقتصادی بحرین و معامله قرن و عدم مشارکت در این کنفرانس و پایبندی به قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی تقدیر کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، کاخ سفید روز پنج‌شنبه اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی یک روز قبل به‌صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند. دولت ترامپ در ماه می‌سال ۲۰۱۸ (اردیبهشت ۹۷) از توافق هسته‌ای موسوم به برجام خارج شد و تحریم‌های یکجانبه گذشته علیه ایران را از سر گرفت؛ اقدامی که با استقبال رژیم صهیونیستی و شخص بنیامین نتانیاهو مواجه شد. واشنگتن از زمان خروج از برجام تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به زعم خود ایران را وادار به مذاکره برای رسیدن به یک توافق جدید کند. اما مقامات ایران بارها تأکید کرده‌اند که سیاست فشار حداکثری ترامپ راه به جایی نخواهد برد و ایران کشوری نیست که مذاکره تحت فشار را بپذیرد. از طرفی حتی با وجود کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در هفته‌های اخیر، بازرسان آژانس همچنان بر تأسیسات هسته‌ای ایران نظارت دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس‌جمهور آمریکا در یک تماس تلفنی، درباره همکاری برای مقابله با ایران در منطقه غرب آسیا به گفتگو پرداختند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگوی تلفنی که داشتند، درباره همکاری‌های امنیتی در ارتباط با ایران، صحبت کردند. کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، ترامپ و نتانیاهو، همکاری میان ایالات متحده و اسرائیل برای پیشبرد منافع ملی مشترک، از جمله تلاش برای ممانعت از اقدامات شرارت‌بار ایران در آن منطقه را مورد بحث قرار دادند. در این بیانیه به جزئیات بیشتری درباره تماس دو طرف اشاره نشده است. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در گفتگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره مسائل امنیتی از جمله ایران صحبت کرد. جود دیر Judd Deere سخنگوی کاخ سفید روز پنج شنبه گفت: «دو مقام درباره همکاری میان آمریکا و اسرائیل در پیشبرد منافع مشترک امنیت ملی شامل تلاش‌ها برای جلوگیری از اقدامات بدخیمانه ایران در منطقه (!) صحبت کردند.»
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شین هوا، وزیران امور خارجه ژاپن و کره جنوبی در مورد محدودیت‌های اخیر اعمال شده از سوی ژاپن بر روی صادارت به کره جنوبی گفتگو کردند. کانگ کیونگ وا وزیر امور خارجه کره جنوبی و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در مورد محدودیت‌های ژاپن در مورد صادرات برخی مواد به کره جنوبی تلفنی گفتگو کردند. وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد وزرای خارجه دو کشور همچنین در مورد مسائل مربوط به شبه جزیره کره گفتگو کردند. آنها در این گفتگو دیدگاه‌های خود را در مورد مسائل گوناگون از جمله اوضاع شبه جزیره کره و روابط میان کره جنوبی و ژاپن به اشتراک گذاشتند. وزیر خارجه کره جنوبی گفت محدودیت‌های اعمال شده برای روابط همکاری دوستانه میان کره جنوبی و ژاپن و همچنین همکاری سه جانبه با آمریکا مطلوب نیست.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو درباره ایران تلفنی گفتگو کردند. خبرگزاری مهر: کاخ سفید از گفتگوی تلفنی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روز چهارشنبه خبر داد. در این گفتگو در خصوص همکاریهای دوجانبه در زمینه امنیت و پیشبرد منافع مشترک و آنچه شرارتهای ایران در منطقه خوانده شده بحث و رایزنی شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
کارشناس فروش و مارکتینگ خانم/آقادارای فن بیان قوی و روابط عمومی بالاانجام مکاتبات مختلف اداری، بازرگانی به صورت فکس تلفن و ایمیلآشنا به اصول و فنون مذاکرهپر انرژی، پیگیر، منظم، دارای روحیه تیمیبا حقوق ثابت مناسب، پورسانت و بیمهمنشی خانمتوانایی انجام همزمان چند وظیفه و اولویت بندی وظایفروابط عمومی بالا جهت پاسخگویی به تلفنپیگیری امور محوله تا حصول نتیجهآشنایی به word و excelوقت شناس و مسئولیت پذیرفن بیان خوب و مدیریت گفتگوی تلفنی با مشتریانحداقل ۳ سال سابقه کار مرتبطمتقاضیان واجد شرایط میتوانند رزومه خود را به ایمیل یا شماره تلگرام و واتس اپ زیر ارسال و یا با شماره تلفن‌ ثابت زیر تماس حاصل نمایند. تلفن: ۰۲۱۲۲۶۰۴۴۸۵تلگرام: ۰۹۱۲۳۱۴۳۱۶۶واتس اپ: ۰۹۱۲۳۱۴۳۱۶۶آدرس ایمیل: techchimarketing@gmail. com
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، «مریم نواز» معاون حزب نواز و دختر نواز شریف در گفتگوی تلفنی با «بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم خواستار همکاری بیشتر احزاب اپوزیسیون شد. وی تصریح کرد: احزاب اپوزیسیون باید باهم متحد شوند و در اولین گام رئیس سنای پاکستان را تغییر دهند. دختر نواز شریف اسامی پیشنهادی خود را برای تصدی کرسی ریاست سنا مطرح کرده و در مورد آنها با بلاول بوتو صحبت کرد. درحال حاضر مهم‌ترین اقدامی که اپوزیسیون پیگیر آن است کنار گذاشتن رئیس سنای پاکستان و معرفی فردی است که از سوی حزب نواز مشخص شود. گفتنی است نواز شریف اینک به جرم فساد مالی در زندان به سر می‌برد و آصف علی زرداری نیز بازداشت شده است.
فردا نیوزفردا نیوز5 روز قبل
یک رسانه آمریکایی جزئیاتی از طرح فرانسه برای کاهش تنش در روابط تهران و واشنگتن و حفظ توافق هسته‌ای منتشر کرده است. خبرگزاری مهر: یک رسانه آمریکایی جزئیاتی از طرح فرانسه برای کاهش تنش در روابط تهران و واشنگتن و حفظ توافق هسته‌ای منتشر کرده است. به گزارش پالتیکو، بخشی از جزئیات طرح فرانسه برای کاستن از تنش‌ها میان ایران و آمریکا همزمان با سفر مشاور دیپلماتیک رئیس‌جمهور فرانسه به تهران منتشر شده است. بر اساس طرح پیشنهادی فرانسه، اولین گام در طرح «توقف در برابر توقف» پذیرش این طرح از سوی طرفین است و در گام دوم از ایران خواسته خواهد شد تا از اقدامات خود در راستای کاهش تعهدات در برجام عقب نشینی کند. از سوی دیگر در ازای عقب گرد ایران از کاهش تعهدات برجامی و بازگشت به تعهدات برجامی، آمریکا معافیت از تحریم‌ها را برای برخی از مشتری‌های نفت ایران فعال خواهد کرد و در این شرایط انتظار می‌رود که امکان انتقال برخی محموله‌های نفت ایران به مشتری‌های اصلی نفت این کشور از جمله چین، هند و ژاپن وجود داشته باشد.
یورونیوزیورونیوز5 روز قبل
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه، ۱۰ ژوئیه درباره مساله ایران به صورت تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند. بنابر اعلام طرفین، محور این صحبت‌ها «تهدیدات ایران» و «تحریم‌ها» علیه این کشور بوده است. من از رئیس‌جمهور ترامپ برای قصدش در افزایش تحریم‌ها علیه ایران قدردانی کردم.» رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در روز چهارشنبه طی توییتی اعلام کرد که تحریم‌های واشنگتن علیه تهران به زودی به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد. خروج آمریکا از برجام و به دنبال آن وضع تحریم‌ها علیه ایران تنش میان تهران و واشنگتن را بگونه‌ای کم‌سابقه افزایش داده است. نخست‌وزیر اسرائیل که رابطۀ نزدیکی با دونالد ترامپ دارد از متحدان او برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران و از مخالفان سرسخت برجام است.

به انتهای لیست رسیدید