گلاب آدینه

گلاب آدینه

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رییس سازمان سینمایی در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران بیان کرد این نوع از سینما باید به عنوان قاب تولید، به‌دنبال بازارسازی برای خود باشد. این جشنواره به همت شما عزیزان مهم‌ترین جشنواره فیلم کوتاه در خاورمیانه و غرب آسیا است. رییس سازمان سینمایی گفت: فیلم کوتاه می‌تواند فکورانه‌تر باشد و ما می‌توانیم به مردم کمک کنیم تا از این قاب سینمایی استفاده بیشتری کنند. فیلم کوتاه به عنوان قاب تولید باید بازارسازی و با توجه به اقتصاد سینما برای خود ماندگاری بیشتری ایجاد کند. سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران که از ۱۸ تا ۲۳ آبان‌ماه در پردیس سینماگالری ملت برگزار شد، ۲۴ آبان‌ماه در سالن همایش‌های برج میلاد به کار خود پایان داد.

متفاوت‌ترین و جنجالی‌ترین گریم‌ها در سینمای ایران

7+
همشهریهمشهری3 روز قبل
ایلناایلنا1 هفته قبل
داوران بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه معرفی شدند. به گزارش ایلنا، گلاب آدینه، منوچهر اکبرلو و محمدعلی بهبودی داوری بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه را بر عهده دارند. نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه ۱۸ لغایت ۲۸ آبان در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و مقاله‌نویسی توسط کمپانی آرخه و به دبیری رضا آشفته در تهران برگزار می‌شود. ۴۴ گروه نمایشی در این جشنواره از تهران سراسر کشور در عمارت نوفل‌لوشاتو آثار خود را روی صحنه می‌برند. پیش‌فروش نمایش‌های جشنواره در سایت فروش بلیت آرخه‌تیکت به نشانی www. arkheh. com آغاز شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| داوران بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه معرفی شدند. گلاب آدینه، منوچهر اکبرلو و محمد علی بهبودی داوری بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه را بر عهده دارند. نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه ۱۸ لغایت ۲۸ آبان در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و مقاله نویسی توسط کمپانی آرخه و به دبیری رضا آشفته در تهران برگزار می‌شود. ۴۴ گروه نمایشی در این جشنواره از تهران سراسر کشور در عمارت نوفل لوشاتو آثار خود را روی صحنه می‌برند. پیش فروش نمایش‌های جشنواره ملی تئاتر در سایت فروش بلیت آرخه تیکت به نشانی www. arkheh. com آغاز گردید.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آرخه، داوران بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه معرفی شدند. گلاب آدینه، منوچهر اکبرلو و محمد علی بهبودی داوری بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه را بر عهده دارند. نخستین جشنواره ملی تئاتر آرخه ۱۸ لغایت ۲۸ آبان در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و مقاله نویسی توسط کمپانی آرخه و به دبیری رضا آشفته در تهران برگزار می‌شود. ۴۴ گروه نمایشی در این جشنواره از تهران سراسر کشور در عمارت نوفل لوشاتو آثار خود را روی صحنه می‌برند. پیش فروش نمایش‌های جشنواره ملی تئاتر در سایت فروش بلیت آرخه تیکت به نشانی www. arkheh. com آغاز گردید.

سکانس‌هایی از فیلم وقتی همه خواب بودند

تابناکتابناک3 هفته قبل
فیلم سینمایی «وقتی همه خواب بودند» به کارگردانی فریدون حسن پور و نویسندگی فریدون حسن‌پور محصول سال ۱۳۸۴ است. این فیلم قصه بی بی سلیمه، مامای پیر و محبوب روستای تازه آباد است که بالاخره پس از سالها انتظار نوبت سفرش به خانه خدا فرا رسیده، بی بی در حال خداحافظی و حلالیت طلبی از اهالی ده‌است که خبر می‌رسد اجازه سفر ندارد. گلاب آدینه، محمدرضا فروتن، صادق صفایی، غزل شاکری و نازنین فراهانی در این فیلم مقابل دوربین نادر معصومی بازی کردند. سعید شهرام موسیقی متن این فیلم را ساخت و سعید شاهسواری این اثر را تدوین کرد. سکانس‌هایی از این فیلم سینمایی را در تابناک تماشا می‌کنید.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، نمایش «پشت دیوار عمارت» اجراهای خود را تا پایان مهرماه تمدید کرد. پیش از این قرار بود اجراهای این نمایش ۲۴ مهرماه به پایان برسد که با تمدید این نمایش، تماشاخانه سرو تا سه شنبه ۳۰ مهرماه همچنان میزبان این نمایش و پذیرای علاقه مندان خواهد بود. نمایش «پشت دیوار عمارت» تا ۳۰ مهر هر شب از ساعت ۲۰ در تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به صحنه می‌رود. در این نمایش حمید ابراهیمی، جمشید صفری، پژمان کاشفی، نسرین مسلمی‌نیا، شیوا خسرومهر، زری‌ اماد، پانته‌آ کیقبادی، حامد آقایی‌، فرزاد صبوری، علی‌رضا درویش‌نژاد، اهورا ابراهیمی، علی حیدری، ماندانا عصری، محمدرضا موهبتی، ماریه ماشاالهی و آرمین احتشام‌زاده به ایفای نقش می‌پردازند. تماشاخانه سرو در خیابان آیت‌الله طالقانی نرسیده به تقاطع خیابان مفتح جنب ایستگاه مترو قرار دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
نمایش «رگ» در آخرین شب اجرای خود میزبان هنرمندان و نمایندگان تهران بود و ایوب آقاخانی آن را به کسانی که برای بهتر شدن اوضاع تئاتر کشور قدم برمی‌دارند و مخاطبان همراه و همدل تئاتر تقدیم کرد. اعتمادآنلاین| شب گذشته آخرین اجرای نمایش «رگ» به کارگردانی ایوب آقاخانی در حالی روی صحنه رفت که میزبان نمایندگان مجلس همچون علیرضا رحیمی، مهدی شیخ، محمود صادقی و هنرمندانی از جمله هادی مرزبان، شهرام گیل‌آبادی، حسین کیانی، الهام پاوه‌نژاد، حسین مسافر آستانه، معصومه کریمی، منظر لشکری، رضا بهشتی، پریسا عشقی، امیرحسین شفیعی و آیدین الفت بود. ایوب آقاخانی در پایان این نمایش آن را به تمام کسانی که برای بهتر شدن اوضاع تئاتر کشور قدم برمی‌دارند و مخاطبانی که با همراهی و همدلی موجبات انگیزه بیشتر در هنرمندان را فراهم می‌آورند، تقدیم کرد. این نویسنده و کارگردان تئاتر افزود: این رهاورد و امید بزرگی است که تماشاگران «رگ» آن را در سی و سه شب به گروه تئاتر پوشه اهدا کردند که از آنها سپاسگزاریم. برزو ارجمند، وحید آقاپور، عرفان ابراهیمی، الهه شه‌پرست، محسن بهرامی، بهناز بستان دوست و هلن بهرامی در جدیدترین نمایش گروه تئاتر پوشه نقش‌آفرینی کردند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
نمایش «رگ» در آخرین شب اجرای خود میزبان هنرمندان و نمایندگان تهران بود و ایوب آقاخانی آن را به کسانی که برای بهتر شدن اوضاع تئاتر کشور قدم برمی‌دارند و مخاطبان همراه و همدل تئاتر تقدیم کرد. به گزارش ایلنا، شب گذشته آخرین اجرای نمایش «رگ» به کارگردانی ایوب آقاخانی در حالی روی صحنه رفت که میزبان نمایندگان مجلس همچون علیرضا رحیمی، مهدی شیخ، محمود صادقی و هنرمندانی از جمله هادی مرزبان، شهرام گیل‌آبادی، حسین کیانی، الهام پاوه‌نژاد، حسین مسافر آستانه، معصومه کریمی، منظر لشکری، رضا بهشتی، پریسا عشقی، امیرحسین شفیعی و آیدین الفت بود. ایوب آقاخانی در پایان این نمایش آن را به تمام کسانی که برای بهتر شدن اوضاع تئاتر کشور قدم برمی‌دارند و مخاطبانی که با همراهی و همدلی موجبات انگیزه بیشتر در هنرمندان را فراهم می‌آورند، تقدیم کرد. این نویسنده و کارگردان تئاتر افزود: این رهاورد و امید بزرگی است که تماشاگران «رگ» آن را در سی و سه شب به گروه تئاتر پوشه اهدا کردند که از آنها سپاسگزاریم. برزو ارجمند، وحید آقاپور، عرفان ابراهیمی، الهه شه‌پرست، محسن بهرامی، بهناز بستان دوست و هلن بهرامی در جدیدترین نمایش گروه تئاتر پوشه نقش‌آفرینی کردند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
اما نقش شمس لنگرودی این‌بار در «دوباره زندگی» تفاوت‌هایی دارد و به جهانی شاید دشوارتر از نقش‌های پیشین است که درباره آن هم صحبت کردیم. شاعر زندگی می‌کند، اما زمانی که قرار است همین زندگی را بازی کند، کار شاید دشوار باشد. آدم وقتی قرار است شمایلی شبیه خودش را بازی کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ در واقع از یک تجربه درونی می‌پرسم که شما به عنوان یک شاعر، نقش شاعر را بازی کردید. شما تجربه بازی در کنار رضا کیانیان را داشتید و حالا هم در کنار خانم گلاب آدینه. به‌خصوص تجربه بازی در کنار خانم آدینه چطور بود؟ خب طبیعی است که بسیار جذاب و آموزنده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
آزاده نامداری و فرزاد حسنی که از مجریان مطرح کشور هستند، در تیرماه سال ۹۲ به عقد یکدیگر درآمدند. مهدی پاکدل و بهنوش طباطباییهر دو از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون هستند. اما بعد از هفت سال زندگی مشترک، از یکدیگر جدا شدند. جدایی این دو بازیگر برخلاف موارد قبلی چندان جنجالی نبود و هر دوی آن‌ها رسما خبر جدایی خود را علام و تایید کردند. وی در کلیپی خبر ازدواج خود با مهدی هاشمی بازیگر با تجربه سینما، تئاتر و تلویزیون را اعلام و حرف و حدیث‌های درگوشی را تایید کرد.

پر سر و صداترین طلاق‌های سینماگران ایرانی؛ کدام بازیگران مشهور از هم جدا شده‌اند؟ +عکس

4+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
فیلم جدایی نادر از سیمین برای رفتن به خارج از کشور و زندگی در آنجا و مخالفت نادر با این موضوع بود. حالا قصه جدایی حمید گودرزی از همسرش نیز شبیه این فیلم سینمایی شده. آن‌ها در زمان زندگی مشترک، تصاویر زیادی از خود منتشر کردند، اما در مجموع زندگی کم‌حاشیه‌ای داشتند. امین زندگانی و مینا لاکانیامین زندگانی بازیگر متولد ۱۳۵۱ همسر سابق مینا لاکانی بازیگر سابق سینما بود. محمدرضا شریفی‌نیا و آزیتا حاجیانمحمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۱۳۳۴ و آزیتا حاجیان بازیگر متولد ۱۳۳۶ است.

بازیگران عاشقی که سال‌هاست کنار هم زندگی می‌کنند

3+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل

مروری بر طلاق‌های جنجالی بازیگران ایرانی

11+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
جذابیت «درخونگاه» برای من در وهلۀ نخست اما نام فیلم است. سیاوش اسعدی که فیلم را به مسعود کیمیایی، پیش کش کرده می‌توانست از اسماعیل فصیح هم یاد کند. اصرار کارگردان بر زمان وقوع فیلم (۱۳۷۰) و این که سه سال از پایان جنگ گذشته را نیز می‌توان حاوی مفاهیم مختلفی دانست. درخونگاه را دوست دارم. همچنین به خاطر بازی درخشان امین حیایی که مثل «شعله ور» بیشتر بار فیلم را بر دوش می‌کشد و انگار دوباره همانی می‌شود که بود و مدتی نبود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
نایب رئیس مجلس که به همراه دو نماینده دیگر به تماشای نمایش «رگ» نشسته بود، چنین آثاری را تقویت‌کننده عرق ملی مخاطبان و افزایش روحیه وطن‌دوستی آنان دانست. اعتمادآنلاین| نمایش «رگ» در اجرای شب گذشته خود میزبان مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس وسید حمایت میرزاده و فردین فرمند دو نماینده دیگر مردم در مجلس بود. نایب رئیس مجلس ادامه داد: کسانی که نمایش «رگ» اثر آقای ایوب آقاخانی را می‌بینند این پیام را دریافت خواهند کرد که باید زنده بود و در مقابل تهاجم دشمنان ایستاد و نباید تسلیم شد. پزشکیان افزود: چنین آثاری تقویت‌کننده عرق ملی مخاطبان و افزایش روحیه وطن‌دوستی آنها است و این قدرت هنر و خالقان هنر است که پیام خود را به درستی به تماشاگران منتقل کنند. برزو ارجمند، وحید آقاپور، عرفان ابراهیمی، الهه شه پرست، محسن بهرامی، بهناز بستان دوست و هلن بهرامی در «رگ» نقش آفرینی می‌کنند.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار، خبرگزاری خانه ملت نمایش «رگ» در اجرای شب گذشته خود میزبان مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس وسید حمایت میرزاده و فردین فرمند دو نماینده دیگر مردم در مجلس بود. نایب رئیس مجلس ادامه داد: کسانی که نمایش «رگ» اثر آقای ایوب آقاخانی را می‌بینند این پیام را دریافت خواهند کرد که باید زنده بود و در مقابل تهاجم دشمنان ایستاد و نباید تسلیم شد. پزشکیان افزود: چنین آثاری تقویت‌کننده عرق ملی مخاطبان و افزایش روحیه وطن‌دوستی آنها است و این قدرت هنر و خالقان هنر است که پیام خود را به درستی به تماشاگران منتقل کنند. «رگ» به عنوان تازه‌ترین اثر ایوب آقاخانی که نگاه به واقعه‌ای مستند در تاریخ ایران دارد‌، داستان سه مرزبان در منطقه مرزی ارس را در شهریور ۱۳۲۰ روایت می‌کند که در برابر لشکر چهل و هشتم شوروی علیرغم فرمان پایتخت می‌ایستند. برزو ارجمند، وحید آقاپور، عرفان ابراهیمی، الهه شه پرست، محسن بهرامی، بهناز بستان دوست و هلن بهرامی در «رگ» نقش آفرینی می‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
فریماه فرجامی می‌گوید، از بچگی عاشق تئاتر و سینما بوده و در سال‌های‌ بازیگری اش تجربه‌های زیادی از چهره‌های مطرح این دو عرصه آموخت. داودنژاد: فریماه فرجامی مرا از زمین بلند کرددر بخشی دیگر از این مراسم، علیرضا داودنژاد کارگردان سینما هم گفت: بعد از یک زمانی که در سینما کار میکردم و با فریماه فرجامی هم در دانشکده آشنا شده بودم، فیلمنامه «بی پناه» را نوشتم و فریماه که پخته و همچنان زیبا ولی پژمرده‌تر شده بود آمد. حال آن روزهای من خیلی بد بود ولی فریماه آمد و مرا از روی زمین بلند کرد تا کارم را تمام کنم و ساخته شدن و موفقیت آن فیلم را مدیون فریماه فرجامی عزیز هستم. فتحی افزود: درباره استایل بازیگری فریماه فرجامی با قاطعیت می‌گویم در این ۳۰ سالی که کار می‌کنم نمونه‌های این چنینی را خیلی ندیدم و مرا یاد بازیگران شکسپیرین تئاترهای خارج می‌انداخت. حالا هم این را میگویم که یادمان نرود مسئولان مهمانان سینما هستند و ما هستیم که در سینما می‌مانیم. ‌مسعود کیمیایی: فریماه فرجامی، هستهمچنین مسعود کیمیایی در پیامی تصویری با اشاره به این که شکیبایی و فرجامی را او در فیلمهایش به بازی گرفت، از اتفاقاتی که برای این بازیگر رخ داده ابراز تأسف کرد ‌و گفت: فریماه فرجامی همچنان هست.

مراسم بزرگداشت فریماه فرجامی

17+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
بسیاری از بازیگران و کارگردانانی که در مراسم نکوداشت فریماه فرجامی سخنرانی کردند، معتقد بودند سرنوشت این بازیگر ناشی از تصمیم‌های اشتباه خود و همچنین بی‌رحمی جامعه و سینما بوده است. به گزارش خبر فوری به نقل از خبرآنلاین، مراسم نکوداشت فریماه فرجامی، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون عصر امروز (چهارشنبه سوم مهر) با حضور جمعی از اهالی سینما و علاقه‌مندان در خانه سینما برگزار شد. من اولین بار که فریماه فرجامی را دیدم در یک جلسه خصوصی برای نمایش فیلم «خط قرمز» مسعود کیمیایی بود. نباید از یاد ببریم که قربانی‌های فراوان دیگری در راه هستند و ما و خانه سینما می‌توانیم فریادرس باشیم. فریماه فرجامی و خسرو شکیبایی.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
فریماه فرجامی می‌گوید، از بچگی عاشق تئاتر و سینما بوده و در سال‌های‌ بازیگری اش تجربه‌های زیادی از چهره‌های مطرح این دو عرصه آموخت. او خوشحال است که به واسطه همین بازیگری با مردم در ارتباط بوده چون این مردم ‌و سرزمین ایران را دوست دارد. در این بین خام‌ها هم بیشتر مورد بیرحمی قرار می‌گیرند و اینها وقتی مضاعف می‌شود که یک شخص نسبت به خودش هم ترحم نداشته باشد. من اولین بار در فیلم خط قرمز مسعود کیمیایی خانمی را دیدم که نوید می‌داد سینمای ما دارد صاحب ستاره می‌شود، اما او از ستارگانی است که فراز و فرود زیادی در سینما داشت. تصور من این است که خانم فرجامی نه خودش زیاد توانست در مسیر کارش تصمیم درستی بگیرد نه مشاور خوبی داشت و علیرغم استعدادش آن جایگاه شایسته را، حداقل آنطور که من انتظار داشتم، به دلیل نداشتن سیاست درست، به دست نیاورد.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
من خودم دو سال است که نصف دستمزد سریالم را طلبکارم؛ آن وقت یک هنرجو با چه انگیزه‌ای بخواهد وارد این عرصه شود! خودسیانی درباره نقدهایی که به سریال «هیولا» وارد شد، گفت: این موضوع که می‌گویند این سریال پایان خوبی نداشته فقط دامن‌گیر سریال‌های ایرانی نیست. شما در نمونه‌های خارجی هم که نگاه کنید مخاطب چند فصل از یک سریال را دنبال کرده اما قسمت آخرش را دوست نداشته است. زمانی که شما به عنوان مخاطب یک سریال را بدون توقع شروع به دیدن می‌کنید مشکلی ایجاد نمی‌شود اما زمانی که به سریال دلبستگی پیدا کرده باشید دوست دارید سریال طوری تمام شود که شما دلتان می‌خواهد و اگر این طور نباشد فکر می‌کنید که کار پایان خوبی نداشته است. او ادامه داد: اما این که چرا پایان یک سریال مطابق میل برخی مخاطبان ساخته نشده است، می‌تواند به عوامل بیرونی و درونی ارتباط داشته باشد.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
تازه‌ترین اثر ایوب آقاخانی که نگاه به واقعه‌ای مستند در تاریخ ایران دارد‌، داستان سه مرزبان در منطقه مرزی ارس را در شهریور ۱۳۲۰ روایت می‌کند که در برابر لشکر چهل و هشتم شوروی علیرغم فرمان پایتخت می‌ایستند. با نمایش‌هایی همچون «رگ» می‌توانیم گذشته افتخارآمیز خود را زنده کنیماصغر مسعودی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس پس از تماشای نمایش «رگ» گفت: در طول تاریخ ایران بزرگ، جنگ‌های زیادی رخ داده و تاریخ این سرزمین پر از فراز و نشیب و درس عبرت و مملو از داستان‌های مربوط به سرداران و سربازانی است که تا پای جان با بیگانگان ستیز کرده و برای دفاع از خاک میهن جان دادند. وی افزود: موضوع مقاومت و دفاع از وطن زمانی که پا به عرصه هنر می‌گذارد، می‌تواند ماندگار و هدفمند شود زیرا در طول تاریخ این سرزمین اسطوره‌ها و الگوهایی وجود دارند که هر کدام از آنها می‌توانند الگو و درسی برای مقاومت، افتخار و سرافرازی ایران باشند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: نمایش «رگ» که روایت مقاومت و ایستادگی چهار سرباز جلوی یک ارتش تا دندان مسلح است، روح مقاومت و افتخار را به مخاطبان منتقل می‌کند؛ بنابراین باید این سابقه، افتخارات و رشادت‌ها تبیین شود. مسعودی با بیان اینکه هنر تئاتر می‌تواند الگوهایی برای جوانان امروز ترسیم کند، گفت: سوژه‌ها و موارد زیادی وجود دارد که نسل امروز ما از آن غافل است و با نمایش‌هایی همچون «رگ» می‌توانیم گذشته افتخارآمیز خود را زنده کنیم. /پایان پیام
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
راستی شما از نام فامیلی‌تان راضی هستید یا دنبال تغییر آن می‌گردید؟ فامیلی‌هایی که تغییر کرده‌اندامکان تغییر اسم خانوادگی همیشه وجود دارد. تضاد خوشبخت و بیچاره باعث شده تا نام این دو سینماگر در دسته فامیلی‌های خاص قرار بگیرد. زن‌ها: در بین بازیگران زن هم چند نفری هستند که نام خانوادگی خاص و منحصربه‌فردی دارند. بازیگری که به واسطه شهرتش توانست به این نام خانوادگی خاص رنگ و جلایی تازه ببخشد. داریوش مهرجویی سال ۶۸ فیلم «هامون» را ساخت و فامیلی شخصیت اصلی فیلم را به عنوان اسم فیلم انتخاب کرد.

فامیلی‌های عجیب، تغییر‌کرده و متفاوت چهره‌های ایرانی

26+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
محمدرضا مهدوی پور/ مستند در جستجوی فریده به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار ۲۰۲۰ میلادی معرفی گردید. حضور فریده پس از گذشت چهل سال در ایران و آشنایی او با آن سه خانواده ایرانی قصه اصلی داستان را پیش می‌برد. مستند در جستجوی فریده نمودی روشن از نفوذ فرهنگی است؛ نفوذی در شرایط ولنگاری و بی صاحبی عرصه فرهنگ در کشور. جالب است که ابوالحسن داوودی یکی از اعضای هیئت انتخاب فیلم ایرانی به اسکار فاش کرد که اعضای این هیئت ابتدا باید در آمریکا تأیید صلاحیت می‌شدند! مستند در جستجوی فریده در ابتدا محدود به نشان دادن صحنه هایی برجسته از روابط و زندگی فریده در هلند است تا به مخاطب بفهماند که او پایبند به هیچ دینی نیست.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دهمین دوره جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان با ۹۰ اجرا در هشت نقطه این شهر امشب با برپایی مراسم اختتامیه و معرفی آثار برگزیده در دو بخش مسابقه و کودک به کار خود پایان داد. در ادامه این مراسم دبیر جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان با بیان اینکه از ابتدای انتشار فراخوان دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان حدود ۱۷۰ اثر در دو بخش مسابقه و کودک به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، ادامه داد: آثار ارسال شده از ۲۵ استان کشور بوده است. بیش از۸۲ جشنواره تئاتر در کشور برگزار می‌شودمدیرکل هنرهای نمایشی کشور در ادامه مراسم با بیان اینکه برگزاری دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اتفاقی خجسته است، افزود: از عوامل و هنرمندانی که زمینه برگزاری دهمین دوره این جشنواره را فراهم کرده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم. وی با بیان اینکه بیش از ۸۲ جشنواره تئاتر در کشور برگزار می‌شود، بیان کرد: یکسری از جشنواره‌ها موضوعی نبوده و مخاطب محورند همانند جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان که منجر به جذب مخاطب شده و می‌تواند نشاط و امید را گسترش دهد. وی ضمن اظهار خوشحالی از دهمین دوره برگزاری تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، افزود: حقوق شهروندی در این شهرستان پیوند خورده و این یک مطالبه مردمی بوده و باید اجرایی شود.

به انتهای لیست رسیدید