گلباران مزار شهدا

گلباران مزار شهدا

مهرمهر5 روز قبل
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با تشریح برنامه‌های پیش بینی شده به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب، این هفته را فرصت مناسبی برای معرفی خدمات متنوع کتابخانه‌ها به عموم مردم دانست. محمدبیگی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و مروجان کتابخوانی استان قزوین گفت: تقدیر از کتابداران برگزیده سال۹۸، فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی استان، خیرین اهدا کننده کتاب، خانواده معظم شهدای مدافع حرم و سخنرانی، از مهم‌ترین محورهای این مراسم خواهد بود. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین برگزاری نشست کتاب خوان دانش آموزی در مدارس استان، نشست کتاب خوان کتابخانه‌ای، بازدید دانش آموزان از کتابخانه‌های عمومی، جلسات قصه خوانی و کتاب خوانی، برگزاری دوره آموزشی مادران قصه گو، برگزاری مسابقات خلاصه نویسی، کتابخوانی، نقاشی، برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب در کتابخانه‌ها و گشایش نمایشگاه‌های کتاب را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در هفته کتاب سال جاری عنوان کرد. محمدبیگی جذب حداکثری مردم شهرها و روستاها به ویژه مردم مناطق محروم و دوررافتاده نیز از جمله اقداماتی است که در هفته‌ی کتاب از طریق برگزاری برنامه‌های متنوع و جذاب با جدیت بیشتری دنبال می‌شود. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۳۷ کتابخانه عمومی نهادی و ۲۵ کتابخانه مشارکتی در سطح استان قزوین فعال هستند.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور5 روز قبل
فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین از برگزاری ۳۶۰ ویژه برنامه فرهنگی در ۳۷ باب کتابخانه عمومی استان طی هفته کتاب خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین ضمن تبریک فرارسیدن هفته کتاب به کتابداران و دست اندرکاران حوزه فرهنگ، تقارن این هفته با ماه ربیع الاول را گرامی داشت و گفت: ۶۳ نشست کتاب خوان، ۱۲ نشست نقد کتاب، چهار جلسه رونمایی از کتاب و ۳۳ مسابقه جذاب و متنوع از جمله مهم‌ترین اقدامات این ایام است. فاطمه محمدبیگی با تشریح برنامه‌های پیش بینی شده به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب، این هفته را فرصت مناسبی برای معرفی خدمات متنوع کتابخانه‌ها به عموم مردم دانست. جذب حداکثری مردم شهرها و روستاها به مطالعه به ویژه در مناطق محروم از دیگر اقداماتی است که در هفته کتاب از طریق برگزاری برنامه‌های متنوع و جذاب با جدیت بیشتری دنبال می‌شود. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۳۷ کتابخانه عمومی نهادی و ۲۵ کتابخانه مشارکتی در استان قزوین فعال است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/همدان فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: واگذاری زمین مسکن فرهنگیان اسدآبادی باید ویژه پیگیری شود و امسال سرانجام پس از ۱۸ سال به عنوان یک تکلیف چندساله به سرانجام برسد. وی همچنین از افتتاح درمانگاه فرهنگیان این شهرستان در هفته بسیج خبر داد و یادآور شد: عملیات اجرایی پروژه استخر شنای فرهنگیان و کانون فرهنگی تربیتی شهید طائفی در حال حاضر فعال و در دست اجرا بوده که این پروژه‌ها تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهند رسید. مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد هم با بیان اینکه آموزش و پرورش اسدآباد در انتخابات امسال غیرسیاسی و غیرجناحی‌ترین آموزش و پرورش را رقم می‌زند، گفت: اجازه نمی‌دهیم هیچ کلاس و مدرسه‌ای به مسائل سیاسی آلوده شود و کسی نیز چنین چیزی را از آموزش پرورش نخواسته است. غلامرضا همایی لطیف در ادامه بیان کرد: پروژه مهر آموزش و پرورش اسدآباد امسال رتبه خوبی را در استان همدان کسب کرده و در شهریور امسال به اندازه چهار سال با وجود کمبود اعتبارات به ویژه در مدارس روستایی کار انجام داده است. انتهای پیام
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، از برگزاری ۴۵۴ ویژه برنامه فرهنگی در ۹۹ باب کتابخانه عمومی استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان ضمن تبریک فرارسیدن این هفته به کتابداران پرتلاش استان گیلان و دست اندرکاران حوزه گسترش فرهنگ مطالعه، تقارن این هفته با ماه شادی و سرور مسلمانان را در برگزاری باشکوه برنامه‌های مناسب و چشاندن «حال خوش خواندن» به عموم مردم موثر دانست. پریسا کرمی با تشریح برنامه‌های پیش بینی شده و در دست اجرا به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب، این هفته را فرصت مناسبی برای معرفی دستاورهای یک ساله کتابخانه‌ها و خدمات متنوع این مراکز فرهنگی به عموم مردم دانست و از برگزاری ۴۵۴ برنامه فرهنگی ویژه هفته کتاب در ۹۹ باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی استان خبر داد. اجرای طرح ابتکاری «شهر می‌خواند» در گیلانکرمی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرا در استان گیلان را طرح ابتکاری «شهر می‌خواند» دانست که به معرفی ۹ عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان، جوان و بزرگسال می‌پردازد. این امر منجر به رشد شاخص‌های مطالعه در استان خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سرهنگ پاسدار جمشید اصحابی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی و تشریح برنامه‌های هفته بسیج در فرمانداری رشت اظهار داشت: سپاه گیلان با وجود تمام محدودیت‌های مالی و اعتباری برنامه‌های مختلفی را برای هفته بسیج برگزار می‌کند و امسال نیز اینگونه است. فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به تجمع بسیجیان در روز ۵ آذر گفت: این تجمع به‌مناسبت هفته بسیج در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود و بایستی جمعیت کثیری که در این میدان تجمع می‌کنند را به‌خوبی ساماندهی کنیم. اصحابی با اشاره به سایر برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد: سپاه گیلان در هفته بسیج ۲۰۰ واحد مسکونی را در سراسر استان و ۵ واحد مسکونی نیز در شهر رشت را به دست محرومان می‌رساند. فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت افزود: نمایشگاهی به‌مناسبت هفته بسیج در سبزه میدان رشت برگزار می‌شود و همانند سال‌های گذشته مراسم دیدار با خانواده شهدا داریم که از اعضا و مسئولان مربوطه درخواست داریم در تأمین هدایای مربوط به این دیدار به ما کمک کنند. به گزارش تسنیم، برنامه عصر شعر در روز ۱۱ آذر به‌مناسبت شهادت میرزا کوچک خان، نمایشگاه فرهنگی، نمایشگاه عکس از ۲ تا ۷ آذر، نمایشگاه نقاشی و اجرای ۲ نمایش از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در رشت است که بیشتر آنها در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) برگزار می‌شود.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر دوشنبه در حالی با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد استان سمنان شد که در دامغان مورد استقبال رسمی مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت و پس از مراسم رسمی استقبال برای ادای احترام به مقام شهدا، راهی گلزار شهدای دامغان شد. گلزار شهدای دامغان دامغان امروز در حالی میزبان رئیس قوه مقننه است که ادای احترام و گلباران مزار شهدا و همچنین قرائت فاتحه برای شادی روح سه هزار شهید دفاع مقدس و انقلاب اسلامی استان سمنان بخش هایی از این آئین معنوی بودند. لاریجانی در سخنانی کوتاه با اشاره به نقش شهدای استان سمنان به خصوص شهدای جهادگر و همچنین رزمندگان عملیات مرصاد، گفت: این استان با داشتن سه هزار شهید به نسبت تعداد جمعیت سهم بزرگی از دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دارد. لاریجانی عصر امروز نیز در چهارمین اجلاسیه تقدیر از مجاهدان در غربت ویژه تجلیل از رهبران شیعیان جهان که در غربت زندگی می‌کنند، حضور می‌یابد. لاریجانی امشب استان سمنان را ترک خواهد گفت.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در دیدار مسئولان ارشد انتظامی و مرزبانی استان اردبیل با تبریک و گرامیداشت هفته ناجا و قدردانی از تلاش‌های مقدس، شایسته و عامه پسند پلیس در سنگر تامین نظم و امنیت جامعه اظهار داشت: با تلاش‌های مسئولانه، هوشمندانه و متعهدانه پلیس بلاها از کشور دفع و فضای امنی بر جامعه حاکم است. وی با بیان اینکه وجود ناجا، نعمتی ارزشمند برای نظام اسلامی و ضامن امنیت و آرامش فردی و اجتماعی است، ضرورت تبیین ماموریت‌های ناجا را مورد تاکید قرار داد و افزود: بنده در کسوت خادم مردم ولایتمدار استان اردبیل، بر دستان پرتوان پلیس بوسه می‌زنم. نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل با تاکید بر اینکه پلیس باید به قدسیت فعالیت‌های خود در امنیت و آرامش آفرینی ایمان داشته باشد، گفت: پلیس با نقش‌آفرینی مثبت در حوزه‌های مختلف ماموریتی و حضور اجتماعی هدفمند، سفره پربرکتی از آرامش را برای مردم پهن کرده است. اجرای ۳۰۰ برنامه گرامیداشت هفته ناجا در اردبیلفرمانده انتظامی استان اردبیل نیز با اشاره به آغاز برنامه‌های گرامیداشت هفته ناجا از ۱۱ مهرماه اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی در سال ۹۸ با شعار «پلیس هوشمند، امین مردم» آغاز می‌شود. وی با تشریح شاخص اقدامات و توفیقات پلیس در ابعاد مختلف مأموریتی اظهار کرد: ‌ افزایش ۱۹ درصدی کشفیات مواد مخدر، افزایش کشف کالاهای قاچاق، کاهش چهار درصدی آمار جان‌باختگان تصادفات جاده‌ای و کشف ۱۰۰ درصدی جرایم خشن بخش مهمی از توفیقات پلیس اردبیل است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی از دیگر برنامه اداره کل دامپزشکی را برپایی میز خدمت، گلباران مزار شهدا، حضور کارشناسان دامپزشکی در مدارس، سم‌پاشی و ویزیت رایگان در روستاها، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی، حضور در جمع دانشجویان دانشکده‌های دامپزشکی استان سمنان و تقدیر از کارمندان نمونه در هفته دامپزشکی برشمرد. مدیرکل دامپزشکی استان سمنان بیان داشت: سمنان استانی پهناور است و جمعیت دام و طیور در این استان پراکنده است و همین امر موجب سختی کار کارکنان دامپزشکی شده است. وی با اشاره به اقدامات نظارتی این اداره کل بر فعالیت واحد‌های مرغداری در استان سمنان از فعالیت ۵۱۱ واحد مرغداری در استان سمنان خبر داد. مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از تعداد کل واحد‌های مرغداری فعال در استان سمنان ۴۲۱ واحد مرغداری گوشتی بوده که در هر دوره با ظرفیت ۱۰ میلیون قطعه فعالیت می‌کنند. حسینی افزود: این واحد‌های مرغداری گوشتی در استان سمنان به‌طور متوسط ۴۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در طول سال دارند.
فارسفارس1 ماه قبل
مسؤولان و دانش آموزان مدرسه نمونه دولتی شهید بینائی (منطقه۱۵تهران) با حضور در گلزار شهدای دانشکده امام هادی (ع) ضمن تجدید میثاق با شهدا در تشییع پیکر پاک یکی از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس شرکت کردند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مسؤولان و دانش آموزان مدرسه نمونه دولتی شهید بینائی (منطقه۱۵تهران) با حضور در گلزار شهدای دانشکده امام هادی (ع) ضمن تجدید میثاق با شهدا در تشییع پیکر پاک یکی از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس شرکت کردند. در این مراسم جانباز دفاع مقدس برادر نیکدل ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، تجدید میثاق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب را فرصتی دانست تا نسل جوان با آرمان‌های انقلاب و امام راحل (ره) و شهدای معظم انقلاب آشنا شده و از آن‌ها پیروی کنند. پس از سخنرانی با اجرای برنامه «عطرعاشقی» با موضوع دفاع مقدس، مسؤولان، مربیان و دانش آموزان شهید بینائی با عطر افشانی و گلباران مزار شهدا با آرمانهای انقلاب، امام راحل (ره) و شهدای معظم انقلاب تجدید میثاق کردند. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمسؤولان و دانش آموزان مدرسه نمونه دولتی شهید بینائی (منطقه۱۵تهران) با حضور در گلزار شهدای دانشکده امام هادی (ع) ضمن تجدید میثاق با شهدا در تشییع پیکر پاک یکی از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس شرکت کردند. اخبار اجتماعی-در این مراسم جانباز دفاع مقدس برادر نیکدل ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، تجدید میثاق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب را فرصتی دانست تا نسل جوان با آرمان‌های انقلاب و امام راحل (ره) و شهدای معظم انقلاب آشنا شده و از آن‌ها پیروی کنند. پس از سخنرانی با اجرای برنامه «عطرعاشقی» با موضوع دفاع مقدس، مسؤولان، مربیان و دانش آموزان شهید بینائی با عطر افشانی و گلباران مزار شهدا با آرمانهای انقلاب، امام راحل (ره) و شهدای معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.
فارسفارس1 ماه قبل
حامد حمزه خانی فرمانده سپاه شهرستان پردیس دقایقی پیش در حاشیه مراسم غبارروبی مزار شهدای شهرستان پردیس در گفت و گو با خبرنگار فارس در پردیس در خصوص کار متفاوتی که امسال توسط سپاه شهرستان در غبار روبی مزار شهدا انجام شد، اظهار کرد: کاری که امروز مردم شهرستان پردیس شاهد بودند با تدبیر سردار حسن زاده فرماندهی سپاه سید الشهدای استان تهران محقق شد و امروز این برنامه در تمام شهرستان‌های سطح استان تهران در حال اجرا شدن است. حمزه خانی ادامه داد: به لطف خدا از اولین روز از هفته دفاع مقدس کاروان هایی که مشابه سازی با تجهیزات و کاروان‌های اعزامی هشت سال دفاع مقدس بودند آماده شده و با عزیمت به مدارس، پارک‌ها، مساجد و محل‌هایی که عموم مردم تمجع داشتند یاد و خاطره شهدا و هشت سال دفاع مقدس را در اذهان مردم زنده کردیم. فرمانده سپاه پردیس اضافه کرد: در هر کدام از اعزام‌های کاروان، با توجه به جامعه هدفمان نمایشنامه‌هایی به صورت تئاتر خیابانی اجرا و با استقبال عموم مردم شد. وی تصریح کرد: امروز با تجمیع این کاروان‌ها، حضور گروهی از بسیجیان و حاضرین در این طرح بر سر قبور مطهر شهدا، در نقاط مختلف شهرستان پردیس حاضر شده و برنامه عطرافشانی، غبارروبی و گلباران مزار شهدا انجام شد. حمزه خانی تاکید کرد: این برنامه امروز در تمام مزار شهدای شهرستان به جز مزار دو شهید گمنام پارک فناوری پردیس انجام و برنامه برای این پارک به روز شنبه موکول شد تا با حضور کاروان نمادین هشت سال دفاع مقدس با غباروبی و عطر افشانی مزار این دو شهید بزرگوار یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از پیشوا، همزمان با هفته دفاع مقدس عصر امروز مزار شهدای شهرستان پیشوا با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و مسئولان شهرستان پیشوا گلباران شد. امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی همچنین پس از گلباران مزار شهدا، برای زیارت به حرم امامزاده جعفر بن موسی‌الکاظم (ع) مشرف شدند. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس به‌عنوان «شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان» با هدف تجلیل از شهیدان و ایثارگران دفاع مقدس امروز؛ پنجشنبه چهارم مهرماه ۹۸ در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد. این مراسم با عنوان آئین «میهمانی لاله‌ها» که به صورت همزمان در ۱۹ هزار گلزار شهدای سراسر کشور از جمله گلزار شهدای اهل تسنن در استان‌های مرزی و گلزار شهدای اقلیت‌های مذهبی برگزار شده است. در تهران نیز پرسنل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران صبح امروز با حضور در گلزار شهدای تهران بر روی مزار همه شهدای این گلزار شاخه گلی برای ادای احترام تقدیم کرده بودند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در این مراسم پیام مقام معظم رهبری به مناسبت روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران قرائت کرد. معاون رئیس جمهور افزود: سومین عامل خود مردم بودند که با تکیه بر فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت در برابر حملات و توطئه دشمنان زمینه‌ساز پیروزی و سرافرازی ایران اسلامی شدند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر پنج شنبه برای سخنرانی در همایش دفاع مقدس وارد پیشوا شد. وی ابتدا به گلباران مزار شهدا و زیارت حرم حضرت امام زاده جعفر (ع) در این شهرستان پرداخت. سخنرانی در یادواره سرداران و امیران شهید پیشوا جزو فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران او است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
تهران- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس ۴ مهرماه آئین گلباران گلزارهای شهدای استان تهران انجام می‌شود. حجت الاسلام سید محسن محمودی اظهار داشت: ملت با بصیرت و نیروهای متعهد در برابر تمام نفاق‌ها، دسیسه‌ها و دشمنی‌ها ایستاده و از خون شهدا دفاع می‌کند. محمودی خاطرنشان کرد: امروز همچنان دفاع مقدس باقی است و منش شهدا باید در جامعه پیاده شود، مسئولان با تأکید بیشتری در مراسم بزرگداشت شهدا و گلباران مزار شهدا حضور داشته باشند. امروز باید وصایای شهدا پیاده شود، خواسته شهدا احیای امر به معروف و نهی از منکر و حفظ عفاف و حجاب است. در این هفته روز پنجشنبه ۴ مهر برنامه گلباران گلزارهای شهدای استان تهران صورت خواهد گرفت و این برنامه در تهران واقع در مهدیه شهدای بهشت زهرا (س) سالن دعای ندبه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ برگزار می‌شود که حضور در این مراسم همراه با تجدید میثاق با آرمانهای امام (ره) و شهدا خواهد بود.
مهرمهر1 ماه قبل
حجت الاسلام سید محسن محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ملت با بصیرت و نیروهای متعهد در برابر تمام نفاق‌ها، دسیسه‌ها و دشمنی‌ها ایستاده و از خون شهدا دفاع می‌کند. رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، با تأکید بر اینکه خون شهدا ضامن بقای انقلاب است، افزود: شهدا با سادگی و با دست خالی اما ایمان راسخ و اراده‌های استوار پیروز میدان شدند و ما همچنان بر راه شهدا هستیم و پیروزی با ما است. محمودی خاطرنشان کرد: امروز همچنان دفاع مقدس باقی است و منش شهدا باید در جامعه پیاده شود، مسئولان با تأکید بیشتری در مراسم بزرگداشت شهدا و گلباران مزار شهدا حضور داشته باشند. امروز باید وصایای شهدا پیاده شود، خواسته شهدا احیای امر به معروف و نهی از منکر و حفظ عفاف و حجاب است. در این هفته روز پنجشنبه ۴ مهر برنامه گلباران گلزارهای شهدای استان تهران صورت خواهد گرفت و این برنامه در تهران واقع در مهدیه شهدای بهشت زهرا (س) سالن دعای ندبه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ برگزار می‌شود که حضور در این مراسم همراه با تجدید میثاق با آرمانهای امام (ره) و شهدا خواهد بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگارمهر، مریم نخستین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: بمناسبت هفته دفاع مقدس برای گرامیداشت یاد شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگان دوران دفاع مقدس اقدامات مهمی توسط شهرداری در دستور کار قرار گرفته است. شهردار محمدیه در ادامه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در هفته دفاع مقدس گفت: با فضاسازی شهری و نصب پلاکارد و بنر و دیوارنویسی با موضوع دفاع مقدس در شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان توانستیم رنگ و بوی دوران دفاع مقدس را که یادآور دلاوری و ایثارگری رزمندگان می‌باشد را در شهر پیاده کنیم. وی اظهارداشت: همچنین دیدار با خانواده شهدا، گلباران مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان شهدا و دیدار با فرماندهان و بسیجیان شهر محمدیه و امام جمعه شهر از برنامه‌های شهرداری محمدیه در هفته دفاع مقدس بود. نخستین گفت: شهرداری محمدیه با ترویج فرهنگ شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی بخصوص شهدای گمنام، ساخت المان شهدای گمنام را آغاز کرده است که این پروژه در حال حاضر تکمیل شده و بزودی افتتاح می‌شود. شهردار محمدیه تصریح کرد: به منظور ترویج تفکر و فرهنگ جهادی و بسیجی در جامعه نسبت به توزیع چفیه بین کارکنان شهرداری در هفته دفاع مقدس اقدام شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگارمهر، سردار حسین مصطفی‌پور ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن که در مریدان اطاقور شهرستان لنگرود برگزار شد گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه دفاع مقدس ادامه دهنده راه عاشورا است، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف ما انتقال دفاع مقدس به نسل جوان جامعه برای حرکت در مسیر درست است. وی با بیان اینکه همانگونه که حضرت زینب عاشورا را برای مردم به تصویر کشید که هنوز بعد از ۱۴۰۰ سال مسیر آن ادامه دارد، دفاع مقدس نیز باید اینگونه ترسیم شود، ادامه داد: اگر امام حسین (ع) و یارانش قیام نمی‌کردند چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند. سردار مصطفی‌پور با اشاره به اینکه مادران، خواهران و همسران شهدا در زمان دفاع مقدس زینب گونه عمل کردند، گفت: ایستادگی، صبر و تحمل خانواده‌های شهدا زمینه انجام رسالت را برای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به وجود آورد. وی با تأکید بر اینکه گسترش عدالت در جامعه نیازمند پرداخت هزینه است، بیان کرد: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از دین، کشور و ناموس خود در مقابل ظالمانی که در برابر حق قد علم کرده بودند ایستادگی کرده و به شهادت رسیدند. وی به برخی برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رژه خودرویی و موتوری، نواخته شدن زنگ مقاومت در مدارس، برگزاری اردوی سربازان و تجلیل از سربازان نمونه، گردهمایی راویان دفاع مقدس، گلباران مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا دفاع مقدس، برگزاری مسابقات ورزشی چند جانبه، بر پریایی نمایشگاه دفاع مقدس، برگزاری مسابقات نقاشی، عکس و مسابقات فرهنگی با موضوع دفاع مقدس برخی از این برنامه‌ها است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌شمالی از اجرای تئاتر خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس در این استان خبر داد. به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، سرهنگ احیاء محمد امیری در نشست خبری اظهارکرد: این تئاتر با موضوع ایثارگران در بوستان ملی باباامان و گلزار شهدای گمنام به مدت چهارشب اجرا می‌شود. وی با اشاره به اجرای سه هزار و ۵۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس، افزود: این تعداد برنامه شامل ۹۶ عنوان برنامه محوری خواهد بود. امیری با اشاره به اینکه فردا همزمان با ۳۱ شهریور و اولین روز از هفته دفاع مقدس نیروهای مسلح در قالب رژه توانمندی و اقتدار خود را به نمایش می‌گذارند، گفت: هفته دفاع مقدس فرصت طلایی است تا دستاوردهای ۴۰ ساله نظام و انقلاب اسلامی را نشان داده و پیشرفت‌های دفاعی خود را در جهت بازدارندگی دشمنان ارائه دهیم. امیری با بیان اینکه در این ایام همایش روحانیون اهل سنت در بخش جرگلان برپا می‌شود، یادآورشد: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در سپاه پاسداران، همایش زنان در دفاع مقدس، پیاده روی عمومی، گلباران مزار شهدا و همایش تجلیل از سربازان و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سرخه، عباسعلی کاظمی بعدازظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ۱۰۰ عنوان ویژه‌برنامه هفته دفاع مقدس در سرخه اجرا می‌شود. وی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این هفته را برگزاری اجلاسیه شهدا در روز سوم مهرماه، یادواره شهدای دانش‌آموز در گلزار شهدای این شهرستان و همایش زنان ایثارگر در روز چهارم مهرماه امسال عنوان کرد. سرهنگ کاظمی با بیان اینکه کاروان‌های فرهنگی دفاع مقدس در مدارس برپا می‌شود گفت: راویان دوران دفاع مقدس در مدارس به روایتگری می‌پردازند و از ظرفیت این راویان در مساجد و مناطق روستایی این شهرستان نیز استفاده می‌شود. فرمانده سپاه ناحیه سرخه بیان داشت: در حاشیه برگزاری اجلاسیه شهدا که از سوم تا پنجم مهرماه در سرخه اجرا می‌شود؛ مقررشده است نمایشگاه دفاع مقدس با چندین غرفه در محورهای حجاب و عفاف، اقتصادی. کاظمی تأکید کرد: فرهنگ دفاع مقدس باید در جامعه امروز ترویج یابد و نسبت به تبیین آرمان‌ها و ارزش‌های آن دوران باید اهتمام ویژه‌ای اعمال شود.
مهرمهر2 ماه قبل
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای اسلامی استان کرمانشاه افزود: ۳۰۰ برنامه در سطح کمیته‌های استانی و ۴۰۰ برنامه در سطح شهرستان‌های استان به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تدارک دیده شده است. وی با بیان اینکه پنجمین روز هفته دفاع مقدس به نام «شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان» نامگذاری شده است، افزود: همچنین در این روز عطرافشانی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معظم آنها و شهدای مدافع حرم و تکریم جانبازان و آزادگان انجام خواهد شد. این مسئول با اعلام اینکه روز هفتم نیز به نام «رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران» نامگذاری شده، محوریت برنامه ریزی‌ها را روز حماسه غرورآفرینان عملیات بزرگ ثامن الائمه (ع) و تجلیل از رزمندگان و جهادگران دفاع مقدس دانست. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای اسلامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: روز آخر نیز به نام «فرماندهان، پیشکسوتان و مسئولان» نام گرفته و برنامه‌ها با محوریت سالروز حماسه مردم گیلانغرب در دفاع مقدس و بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت برنامه ریزی شده‌اند. وی برگزاری نمایشگاه هایی با محوریت نقش زنان در دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست و افزود: طی این هفته از مسجمه شهید صیاد شیرازی و شهید شوشتری به ارتفاع هفت متر در مرکز فرهنگی مرصاد رونمایی خواهد شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس نشست خبری فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی استان قزوین به منظور تشریح برنامه‌های ویژه ایام هفته دفاع مقدس ظهر چهارشنبه در محل تیپ صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار شد. برزگر گفت: امروز رسانه‌ها باید دستاوردهای دفاع مقدس را منعکس کنند و نگذارند بیان مشکلات موجب نا امیدی در مردم شود. وی بیان کرد: باید حافظ ارزشهای خون شهدا و قدردان انقلاب باشیم و دشمنان را با ایستادگی خود مایوس کنیم. جانشین سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین تصریح کرد: دشمنان با تشکیل اتاق‌های فکر و میزهای ویژه در صدد آسیب رساندن به نظام هستند لذا ما باید مراقب باشیم و تهدید آنها را خنثی کنیم. وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان قزوین تصریح کرد: رژه نیروهای مسلح با حضور ۱۷ یگان از نیروهای مسلح، یادواره شهدا، فعالیتهای جهادی، ارائه مشاوره تخصصی، اعزام گروههای جهادی، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، گلباران مزار شهدا، برپایی ۲۴ یادواره شهدا، سرکشی به خانواده شهدا و حضور راویان دفاع مقدس در مناطق مختلف از برنامه‌های پیش بینی شده در استان است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سید جواد هاشمی در جلسه کمیته ایثارگران دفاع مقدس استان که با حضور ۲۰ دستگاه و نهاد عضو در بنیاد شهید و امور ایثارگران قم برگزار شد، افزود: ملت با بصیرت و نیروهای متعهد در برابر تمام نفاق‌ها، دسیسه‌ها و دشمنی‌ها ایستاده و از خون شهدا دفاع می‌کند. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم، با تأکید بر اینکه خون شهدا ضامن بقای انقلاب است، افزود: شهدا با سادگی و با دست خالی اما ایمان راسخ و اراده‌های استوار پیروز میدان شدند و ما همچنان بر راه شهدا هستیم و پیروزی با ما است. سردار هاشمی خاطرنشان کرد: امروز همچنان دفاع مقدس باقی است و منش شهدا باید در جامعه پیاده شود، مسئولان با تأکید بیشتری در مراسم بزرگداشت شهدا و گلباران مزار شهدا حضور داشته باشند. امروز باید وصایای شهدا پیاده شود، خواسته شهدا احیای امر به معروف و نهی از منکر و حفظ عفاف و حجاب است. در این هفته کمیته ایثارگران دفاع مقدس برنامه گلباران ۷۲ گلزار و مزار ۶۰۰۰ شهید، دیدار از خانواده معظم شهدا و تجلیل از ایثارگران دستگاه‌های اجرایی، زنگ ایثار، برگزاری مسابقات ورزشی، تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار در مساجد و تولید برنامه‌های رسانه‌ای را پیگیری و اجرا می‌کند.
مهرمهر2 ماه قبل
رنجبر با بیان اینکه هفته دفاع مقدس سند افتخارات ملت است، خاطر نشان کرد: وظیفه داریم با برگزاری برنامه‌های دفاع مقدس یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و نباید به سادگی از کنار ارزش‌های دفاع مقدس عبور کنیم. وی بر برگزاری هر چه با شکوه برنامه‌های هفته دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: برنامه‌های مختلف و متنوعی در سطح کرمانشاه طی هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد. رنجبر از قرار دادن سهمیه لوازم التحریر برای قشر کم برخوردار شهرستان کرمانشاه خبر داد و ادامه داد: با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی این لوازم التحریر تقسیم خواهد شد. پرداخت بیش از ۹۰ میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغالزاییفرماندار کرمانشاه افزود: در زمینه اشتغال روستایی بیش از ۹۰ میلیارد تومان از سهمیه استانی و ۱۰۵ میلیارد تومان هم از سهمیه ملی جذب کردیم. این مسئول تصریح کرد: بیشترین سهم مربوط به حوزه کرمانشاه است و تا کنون ۹۰ میلیارد تومان برای ۱۸۱ طرح پرداخت شده است.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، ویژه مراسم بزرگداشت شهدای والامقام هشتم شهریور، شهیدان رجایی و باهنر در سراسر کشور و در تهران، روز سه شنبه پنجم شهریور از ساعت ۱۰:۰۰ صبح، با سخنرانی حجت الاسلام سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات و با حضور خانواده‌های معظم آن شهیدان بزرگوار در بنیاد فرهنگی رفاه برگزار می‌شود. در این اطلاعیه آمده است: قبل از برگزاری این مراسم رسمی در تهران، از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۰:۰۰ صبح توسط جمعی از مسئولان، از خانه موزه شهید رجایی (خیابان مجاهدین اسلام، خیابان آقاجانلو) بازدید به عمل آمده و گلباران می‌شود. در ضمن از دیگر برنامه‌های این واقعه برگزاری مراسم دعای ندبه و گلباران مزار شهدا توسط آحاد مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا، روز جمعه پنجم شهریور از ساعت ۰۷:۰۰ صبح در مزار شهدای والا مقام فاجعۀ هشتم شهریور واقع در قطعۀ هفتاد و دو تن بهشت زهرای تهران است. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان از ملت شریف و قدرشناس و همۀ آحاد و اقشار و اصناف مختلف مردم و تمامی گروه‌ها و تشکل‌های وفادار به انقلاب اسلامی دعوت کرد تا در این مراسم تجلیل و یادبود و سایر مراسم هایی که به این مناسبت در تهران و سراسر کشور برگزار می‌شود، شرکت کرده و با حضور باشکوه خود، بار دیگر ضمن بزرگداشت و تجدید میثاق با آرمان و راه آن شهیدان گرانقدر، با یکدیگر عهد بسته تا در ادامۀ مسیر نورانی آن شهدای گرانقدر، مقاوم و استوار، متحد و یکپارچه در مقابل دشمنان این مرز و بوم بایستند. انتهای پیام/
مهرمهر2 ماه قبل
محمد ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل بسیج اصناف و فلسفه آن اظهار داشت: هدف بسیج قشر اصناف نهادینه کردن ارزش‌های دینی برای تداوم مسیر و پیشبرد اهداف انقلابی است. وی با اشاره به همایش اصناف و بازاریان و بسیجیان اصناف، تقدیر از نخبگان و برگزیدگان را از جمله برنامه‌ها برشمرد. وی درباره اقدامات بسیج اصناف در قالب طرح جهادی، برپایی اردوها را از جمله برنامه‌ها بیان کرد و گفت: بسیج اصناف در بحران‌ها و حوادث غیرمترقبه و حل مشکلات محرومان فعالیت می‌کند. مسئول بسیج قشر اصناف سپاه کربلا ادامه داد: از روز اول وقوع سیل سال جاری در استان بسیاری از فرماندهان و گروههای جهادی حضوری ملموس و چشمگیر در مناطق سیل زده داشتند و تا پایان کار در کنار سیل زدگان هستیم. وی افزود: در مرحله اول حدود ۱۳ میلیارد ریال از سوی بسیج اصناف به سیل زدگان کمک شده است و اکنون نیز در حال جمع اوری کمک برای تجهیز واحدهای سیل زده هستیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
در گفتگو با مهر مطرح شد: پیام مازند - ساری -مسئول بسیج قشر اصناف سپاه کربلا مازندران گفت: بسیج اصناف و گروه‌های جهادی تا پایان کار در کنار مردم سیل زده استان هستند. محمد ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل بسیج اصناف و فلسفه آن اظهار داشت: هدف بسیج قشر اصناف نهادینه کردن ارزش‌های دینی برای تداوم مسیر و پیشبرد اهداف انقلابی است. وی با اشاره به همایش اصناف و بازاریان و بسیجیان اصناف، تقدیر از نخبگان و برگزیدگان را از جمله برنامه‌ها برشمرد. مسئول بسیج قشر اصناف سپاه کربلا ادامه داد: از روز اول وقوع سیل سال جاری در استان بسیاری از فرماندهان و گروههای جهادی حضوری ملموس و چشمگیر در مناطق سیل زده داشتند و تا پایان کار در کنار سیل زدگان هستیم. وی افزود: در مرحله اول حدود ۱۳ میلیارد ریال از سوی بسیج اصناف به سیل زدگان کمک شده است و اکنون نیز در حال جمع اوری کمک برای تجهیز واحدهای سیل زده هستیم.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ظهر شنبه همزمان با آغاز ویژه‌ برنامه‌های هفته دولت سه طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان شفت بهره برداری شد. برای بهره برداری و تکمیل از طرح‌های آسفالت دو رشته راه روستایی در روستاهای چوبتراشان و محرمان و یک مرغداری ۲۰ هزار قطعه‌ای در روستای پلنگ پشت بیش از ۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است. بهره برداری از ۲۴ پروژه طی هفته دولت در شفتفرماندار شفت در دیدار با امام جمعه شهرستان شفت با اشاره به اینکه هفته دولت فرصت مناسب برای بیان خدمات دستگاه‌های اجرایی و خدماتی است، اظهار کرد: گاهی اوقات در اطلاع رسانی خدمات دولت که همان دستاوردهای نظام اسلامی است کوتاهی می‌شود. محسنی در ادامه همچنین به برخی عوامل عقب ماندگی شهرستان شفت نیز اشاره و تصریح کرد: انتخاب این شهرستان به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور فرصت مناسب برای تمرکز دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان و کشور برای جبران عقب ماندگی‌های شهرستان شفت است. گلباران مزار شهدا، دیدار مسئولان با امام جمعه و خانواده شهیدان خسرو شاد و محسن مهدوی مقدم در روستای لاقان از دیگر برنامه‌های امروز در شهرستان شفت بود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
با فرا رسیدن دهه امامت و ولایت خراسان رضوی سراسر شور و شعف معنوی و ویژه برنامه‌های دهه امامت و ولایت خراسان رضوی اعلام شد. وی گفت: برگزاری مسابقات از دیگر برنامه‌های ما است که از جمله آنها برگزاری مسابقه واژه، مسابقه برداشت برتر، مسابقه قرائت خطبه غدیر، مسابقه رنگ آمیزی واقعه غدیر است. همچنین احیاءروزه، تهیه، برگزاری برنامه‌های رسانه‌ای؛ حلقه معرفت غدیری و توزیع کتاب خطبه غدیر وافطاری دادن در روز غدیر از دیگر برنامه‌های ما است. عزیزی ادامه داد: حداقل ۱۰ میزگرد رسانه‌ای درصداو سیما، با حضور اساتید حوزه و دانشگاه با موضوع غدیر و با هدف گسترش فرهنگ غنی غدیر همه ساله انجام می‌شود. انتهای پیام
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی با اشاره به این که آزادگان در دوران هشت سال دفاع مقدس سختی‌‌های بسیاری را متحمل شدند بیان کرد: قدردانی از خانواده‌های آزادگان نیز بسیار حائز اهمیت است و در این زمینه برگزاری مراسم بزرگداشت آزادگان در تاریخ ۲۶ مردادماه در مجتمع فدک اردبیل در دستور کار قرار گرفته است. فرماندار اردبیل گفت: متاسفانه مسئولیت‌ها چهره برخی از این ایثارگران را به نقطه تخریب کشانده است علی رغم این که باید شجاعت و سلحشوری این رزمندگان، ایثارگران و آزادگان را پاس بداریم و به وظایف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم که این مسئله برای ما اولویت اساسی است. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اردبیل نیز اظهار کرد: با هدف تجلیل و تکریم از آزادگان برنامه‌های مختلفی از ۲۲ تا ۲۶ مرداد برگزار می‌شود که از جمله می‌توان به خاطره‌گوئی، حضور در منزل آزادگان، تجلیل از خانواده‌های آزادگان شهید، گلباران مزار شهدا و آزادگان غریب اشاره کرد. ولی‌نژاد افزود: ۸۰ درصد آزادگان در حال حاضر درر اوج غربت و فشار روحی مضاعف به سر می‌برند و با وجود شجاعت و ایثارگری در دفاع از این کشور متاسفانه مورد بی‌مهری و غفلت قرار گرفته‌اند. انتهای پیام/ح

به انتهای لیست رسیدید