آخرین و مهم‌ترین اخبار استان گلستان
گلستان

اخبار « گلستان »

ایسناایسنا1 ساعت قبل
جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است: شنبه ۲۵ آباندر ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۵، گوهران استان هرمزگان زلزله ۲٫۷، کامیاران استان کردستان زلزله ۲٫۶، تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۹، علامرودشت استان فارس زلزله ۲٫۹، هجدک استان کرمان زلزله ۲٫۷ به ثبت رسید. دوشنبه ۲۷ آباندر افزر استان فارس زلزله ۲٫۹، در منطقه درود استان لرستان زلزله ۲٫۵، و در حسینیه استان خوزستان زلزله ۲٫۷ رخ داد. سه‌شنبه ۲۸ آبانخوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۹، تازه شهر استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۸، حصارگرمخان استان خراسان شمالی زلزله ۲٫۶، سیرچ استان کرمان زلزله ۲٫۹، دیباج استان سمنان زلزله ۲٫۸، دو گنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد دو زلزله ۲٫۶ و ۲٫۷ را تجربه کردند. چهارشنبه ۲۹ آباندر ساغند استان یزد زلزله ۲٫۸، درسرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله ۲٫۹، در علی آباد استان گلستان زلزله ۲٫۷ و در منطقه دوبرجی استان فارس زلزله ۲٫۹ به ثبت رسید. در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۶، سراب استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۵ و اسدیه استان خراسان جنوبی زلزله ۲٫۹ رخ داد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش واصله در استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، زنجان و ایلام حاکی از برقراری اینترنتهای خانگی در این استانهاست،
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ساعت قبل
براساس این گزارش، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تمامی واحدهای مسکونی زلزله زده استان آذربایجان شرقی ۱۰ میلیون تومان بلاعوض به‌عنوان کمک به اجاره‌بها تا تکمیل واحدها پرداخت می‌کند. همچنین افرادی از سوی بنیاد مسکن در تمامی روستاهای زلزله زده مستقر شده‌اند و تامین اعتبار برای بازسازی انجام شده است. بر اساس اعلام مسوولان بنیاد مسکن تاکنون ۲۰۰ میلیاردتومان اعتبار در این زمینه تصویب و برای ارائه به متقاضیان در اختیار بنیاد قرار گرفته است. در عین حال ۱۰۰ میلیاردتومان نیز بلاعوض مصوب شده که ۵۰ درصد آن تامین اعتبار شده است. برآوردها نشان می‌دهد واحدهای مسکونی تعمیراتی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تا ۲۲ بهمن و واحدهای احداثی استان نیز تا پایان امسال به اتمام خواهند رسید. تلاش می‌شود تا ۱۰ هزار واحد دیگر نیز تا پایان امسال تعیین تکلیف و به اتمام برسند. به این ترتیب، بر اساس برنامه، واحدهای احداثی سیل زده تا پایان امسال تکمیل و به متقاضیان تحویل می‌شود.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، گزارش واصله در استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، زنجان و ایلام حاکی از برقراری اینترنتهای خانگی در این استانهاست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از دقایقی قبل، اتصال به اینترنت در استان خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، زنجان در دسترس مجدد کاربران قرار گرفت. از ابتدای هفته جاری با تصویب شورای امنیت کشور و در راستای ایجاد محدودیت در برابر سوءاستفاده اغتشاش‌گران، دسترسی به شبکه‌های پیام‌رسان خارجی قطع شده بود. گفتنی است، از روز پنج‌شنبه، شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق کشور صادر کرده است.
فراروفرارو4 ساعت قبل
ایسنا نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد اینترنت خانگی در چند استان کشور برقرار شد. گزارش ایسنا از برقراری اینترنت در این چند استان در حالی است که خبرنگار فرارو در گرگان از قطع بودن اینترنت خانگی در این شهر خبر داد. با این حال اما اینترنت مخابرات شهرستان مینو دشت در استان گلستان برقرار شده است. خبر وصل شدن اینترنت درحالی شب گذشته اعلام شد که بسیاری از مخاطبان فرارو برقراری اینترنت در محل زندگی‌شان را تایید نکردند. (گزارش مردم از عدم برقراری اینترنت را اینجا بخوانید) اگر شما در استانهای خراسان شمالی، جنوبی، گلستان، یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری زندگی می‌کنید برای ما بنوسید که آیا اینترنت خانگی شما برقرار است یا خیر؟
ایسناایسنا4 ساعت قبل
بررسی‌های ایسنا نشان می‌دهد اینترنت خانگی در ۶ استان کشور برقرار شد. گزارش واصله از خبرنگاران ایسنا در استانهای خراسان شمالی، جنوبی، گلستان، یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری حاکی از برقراری اینترنتهای خانگی در این استانهاست، ایسنا در تلاش است در خصوص این موضوع اطلاعات بیشتری کسب نماید.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
در آغاز این آیین که اجرایش برعهده مهدی سلوکی بود، وحید گلستان، دبیر جشنواره فیلم رشد با ارائه گزارشی گفت: «در دوره چهل و نهم جشنواره رشد شاهد برگزاری یک جشنواره منحصر به فرد بودیم و تلاش می‌کنیم جنبه‌های آموزشی آن را تقویت کنیم.» او ادامه داد: «به هنرمندان این نوید را می‌دهم که با توجه به برنامه درسی ملی، فیلم، یک رسانه تزیینی نخواهد بود و به یک رسانه رسمی آموزشی تبدیل خواهد شد. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی را ایجاد کنیم.» گلستان، تماشای فیلم‌های منتخب جشنواره توسط چهل هزار دانش‌آموز را از دیگر دستاوردهای این جشنواره را دانست. در ادامه این آیین، اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به شرح زیر اعلام شد: بخش دانش‌آموزان فیلمسازرتبه اول: بومیکا ابونه سینهه برای فیلم مستند «شش ماه شش ثانیه دور ریختن» از هندرتبه دوم: فیلم داستانی «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری از ایرانرتبه سوم: فیلم پویانمایی «قوانین وسواسی‌ها» به کارگردانی نرگس رفاهی از ایراندیپلم افتخار: فیلم پویانمایی «طغیان» به کارگردانی ماژان کیمیایی و علیرضا احدنوری و فیلم مستند «هزار سال زندگی» به کارگردانی امیرحسین دهقانبخش فرهنگیان فیلمسازرتبه اول: فیلم داستانی «بابردوو» به کارگردانی سیاوش ساعدپناه از ایرانرتبه دوم: فیلم پویانمایی «باهم، بی‌هم» به کارگردانی مریم سجادی نجف‌آبادی از ایرانرتبه سوم: فیلم مستند «یک شب در مدرسه» از رضا رادپور از ایراندیپلم افتخار: فیلم‌ داستانی «دیا» به کارگردانی آنیش ناراس از هندبخش فیلم بلند داستانیرتبه اول: فیلم بلند داستانی «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبیرتبه دوم: فیلم «فرزند زمین» به کارگردانی مژگان بیاتدیپلم افتخار: فیلم «آلفونس جیتر بیت» به کارگردانی مارک اسچیتر از کشور آلمانبخش فیلم‌ کوتاه داستانیرتبه اول: فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری از ایرانرتبه دوم: فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو از مکزیکدیپلم افتخار: فیلم‌ «دابر» به کارگردانی سعید نجاتی و بازیگری امیرحسین عزیزی برای نقش اول فیلم «آبی کمرنگ» بخش مستندرتبه اول: فیلم «بی‌گدار» اثر علیرضا دهقانرتبه دوم: فیلم «من می‌خواهم به مدرسه بروم» به کارگردانی پوتری پورناما سوگوا از کشور مالزیدیپلم افتخار: فیلم‌ مستند «قوس الکتریکی» به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم «کبوتر» اثر الکساندر هویسان از کشور اکراینبخش پویانماییرتبه اول: فیلم «به دنبال لایک» ساخته توبیاس اسکلاج و برنت فارست از کشور ژاپنرتبه دوم: فیلم «زری زری کاکل زری» به کارگردانی مهین جواهریان از ایراندیپلم افتخار: فیلم «سنگ‌های سپید» اثری از فاطمه حسنی از ایرانبرگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ ایرانبخش دانش‌آموزی: دیپلم افتخار برای فیلم‌های داستانی «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور، «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و پویانمایی «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانیبخش بزرگسالان: دیپلم افتخار برای فیلم‌های «این سو، آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی، «راهی کردن» اثر روزا فیشر، «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شادبرگزیدگان انجمن اولیا و مربیانرتبه اول: فیلم «آبی کمرنگ» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامیرتبه دوم: فیلم «دابر» ساخته سعید نجاتیرتبه سوم: «راهی کردن» اثری از روزا فیشربخش جوایز سیفژفیلم «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی عباس۵۷۵۷

در روز ملی بوسنی و هرزگوین از ایران نیز تقدیر شد

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از سارایوو؛ جشن روز ملی بوسنی و هرزگوین همراه با المپیاد علمی مجتمع تربیتی و آموزشی فارسی برگزار شد. عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در این مراسم با قدردانی از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری این مراسم ابراز خشنودی و از برگزار کنندگان آن صمیمانه تشکر کرد. شفیق جعفروویچ با تاکید بر اهمیت ارتقای دانش و آموزش جوانان بوسنیایی افزود: در جهان امروز نیروی دانش با هیچ قدرتی قابل مقایسه نیست و بوسنی و هرزگوین نیازمند سرمایه گذاری هرچه بیشتر در حوزه علم و دانش است و کالج فارسی - بوسنیایی از جمله نهاد‌هایی است که در مسیر توسعه علم و دانش و توسعه حیات علمی گام برداشته است. عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری بوسنی با اشاره به ویژگی‌های عصر حاضر افزود: در شرایط کنونی کشور بوسنی و هرزگوین، تلاش برای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با تاریخ و گرامیداشت روز بیست و پنج نوامبر بعنوان روز ملی بوسنی و هرزگوین بسیار مهم و قابل توجه است. جعفروویچ افزود: جمهوری اسلامی ایران دوست بزرگ بوسنی و هرزگوین است و دوستی خود را در سخت‌ترین شرایط ثابت کرده است و ما هرگز حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهیم کرد. محمود حیدری سفیر کشورمان هم در این مراسم روز ملی بوسنی و هرزگوین را تبریک گفت و با اشاره به اهمیت ارتقای فرصت‌های آموزشی برای نسل جوان افزود: خرسندم که مجتمع تربیتی و آموزشی فارسی- بوسنیایی از دو دهه پیش تا کنون در مسیر آموزش و تعلیم نسل آینده با توجه ارزش‌هایی همچون ایمان، تعهد، مسئولیت شناسی، وطن دوستی و نوع دوستی گام برداشته است. حیدری افزود: رویکرد جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از استقلال، تمامیت ارضی و همزیستی مسالمت آمیز همه اقوام بوسنی و هرزگوین است و آرزو داریم انسجام و وحدت ملی روز به روز در میان همه اقوام بوسنیائی تقویت شود. عاکف فاضلیچ شهردار ایلیاش نیز در سخنرانی خود با تشکر از برگزاری برنامه روز ملی بوسنی گفت: نقش ایران در دفاع از مردم بوسنی و هرزگوین غیرقابل چشم پوشی است و برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب تقویت هرچه بیشتر پیوند‌های عاطفی دانش آموزان با تاریخ و هویت خود می‌گردد. حارس علی حوجیچ مدیر کالج تربیتی و آموزشی فارسی – بوسنیایی نیز در سخنانی ضمن خوشامدگویی به میهمانان و دانش آموزان به معرفی مجتمع آموزشی پرداخت و گفت: مجتمع آموزشی فارسی بوسنیایی از سال ۱۳۷۷ آغاز به کار کرده و هم اکنون شامل مرکز پیش دبستانی و مهد کودک بهار، مدرسه ابتدایی گلستان و دبیرستان فارسی- بوسنیایی است و تا کنون صد‌ها نفر از این مرکز فارغ التحصیل شده‌اند. در این مراسم که همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس مجتمع آموزشی فارسی – بوسنیایی بود پانزدهمین المپیاد علمی «با دانش بوسنی را بسازیم» با حضور یکصد و بیست دانش آموز منتخب در رشته‌های مختلف درسی برگزار شد و دانش آموزان در دو بخش زبان بوسنیایی و ریاضی با یکدیگر به رقابت پرداختند و سه دانش آموز برتر هر رشته، جوایزی را دریافت کردند.
مهرمهر7 ساعت قبل
سیدرحیم میرکریمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه جمعه گزارش مردمی از در راه ماندگی سه نفر در محور فاضل آباد به روستای سیاه مرزکوه (ارتفاعات سیاه مرزکوه به معدن زغال سنگ) به کشیک جمعیت هلال احمر علی آبادکتول اعلام شد. وی افزود: در این حادثه پنج نفر از نیروهای عملیاتی به همراه یک دستگاه خودروی کمک دار سبک به محل حادثه اعزام شدند. میرکریمی گفت: این افراد که در برف و کولاک صعب العبور گیر افتاده بودن توسط نیروهای امدادی هلال احمر رهاسازی و به منطقه امن منتقل شدند. وی بیان کرد که عملیات امداد و نجات ساعت ۱۸ و ۳۵ دقیقه پایان پذیرفت.
سینماپرسسینماپرس7 ساعت قبل
سینماپرس: عصر امروز جمعه اول آذرماه برگزیدگان بخش‌های مختلف چهل و نهمین جشنواره فیلم «رشد» طی مراسمی در حوزه هنری معرفی و تقدیر شدند. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی ایجاد کنیم. اجرای این مراسم برعهده محمد سلوکی بود و پس از صحبت‌های وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد به سراغ معرفی برگزیدگان بخش‌های جنبی و اصلی جشنواره رفت. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش مستند به فیلم‌های قوس الکتریکی به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم کبوتر اثرالکساندر هویسان از کشور اکراین اهدا شد. همچنین در این بخش، فیلم‌های «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شاد هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
برگزیدگان چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند. ایسنا: به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، مراسم اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد. در ابتدای این مراسم وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد گفت: آیین اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با حضور برگزارکنندگان، هیئت داوران، مسئولین آموزش و پرورش، فیلم‌سازان و جمعی از علاقه‌مندان برگزار شد. باید به جشنواره رشد به عنوان میراث فرهنگی در دوره پنجاهم نگاه کنیم. کاظمی افزود: جشنواره فیلم رشد نزدیک به نیم قرن است که از آن می‌گذرد و زحمت‌های زیادی درباب آن کشیده شده است‌.
مهرمهر7 ساعت قبل
در ابتدای این مراسم، وحید گلستان دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با ارائه گزارشی از برپایی جشنواره، گفت: در دوره چهل و نهم جشنواره رشد شاهد برگزاری یک جشنواره منحصر به فرد بودیم و تلاش می‌کنیم جنبه‌های آموزشی آن را تقویت کنیم. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی ایجاد کنیم. گلستان از دیگر دستاوردهای این دوره را تماشای فیلم‌های منتخب جشنواره توسط چهل هزار دانش‌آموز دانست. اجرای این مراسم برعهده محمد سلوکی بود و پس از صحبت‌های وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد به سراغ معرفی برگزیدگان بخش‌های جنبی و اصلی جشنواره رفت. همچنین در این بخش، فیلم‌های «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شاد هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
بانک‌پاسارگاد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، ۳ هزار جلد کتاب به ۱۴کتابخانه و ۳ مدرسه در استان‌های مختلف کشور اهداء کردبه گزارش انتخاب به نقل از بانک‌پاسارگاد، این بانک در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و به منظور ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، تعداد ۳ هزار جلد کتاب با موضوعات علمی، فرهنگی، تاریخی، مذهبی و … به ۱۴ کتابخانه و ۳ مدرسه در استان‌های اردبیل، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، آذربایجان‌شرقی، البرز، خراسان‌رضوی و سیستان و بلوچستان اهداء کرد. بر اساس این خبر، بانک‌پاسارگاد پیش از این و در جهت انجام رسالت‌های اجتماعی خود، برای کمک به ارتقای سطح دانش و توسعه‌ی زیرساخت‌های رشد و پیشرفت کشور، اقدام به ساخت این ۱۴کتابخانه‌ در مناطق کمتر توسعه یافته‌ی کشور کرده‌است. همچنین این بانک به‌ منظور برخورداری اقشار مختلف کشور از امکانات تحصیلی و علمی آموزشی، تاکنون ۶ مدرسه در نقاط محروم و آسیب‌دیده‌ی کشور ساخته‌ و در حال ساخت ۲۰ مدرسه، در مناطق سیل‌زده در استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان است. بانک پاسارگاد، این اقدامات مسئولانه را با هدف مشارکت در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای آگاهی‌بخشی و توانمندسازی فرزندان مستعد ایران‌اسلامی به انجام می‌رساند و توسعه‌ی علم و فرهنگ را، پشتیبان رشد و پیشرفت همه‌جانبه و توسعه‌ی پایدار کشور می‌داند.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
ایسنا: بررسی‌ها نشان می‌دهد اینترنت خانگی در چند استان کشور برقرار شد. گزارش واصله از استانهای خراسان شمالی، جنوبی، گلستان، یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری حاکی از برقراری اینترنتهای خانگی در این استانهاست. ***از دقایقی قبل، اتصال به اینترنت خانگی در استان زنجان برقرار و شبکه‌های پیام‌رسان خارجی در دسترس مجدد کاربران قرار گرفت.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
مرحله اول لیگ برتر تنیس روی میز بانوان با صدرنشینی شهرداری شهر بابک به پایان رسید. در پایان مرحله اول لیگ برتر بانوان، تیم شهرداری شهر بابک با ۱۵ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت. تیم‌های دانشگاه آزاد نجف آباد با ۱۳ و نیم امتیاز و درین کاشت مانا با ۱۰ و نیم امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. پس از ۳ تیم صدر جدول، تیم‌های سپاهان اصفهان با ۸ امتیاز، مناطق نفت‌خیز جنوب با ۷ امتیاز، گلستان تجارت جنوب با ۴ امتیاز، اکباتان همدان با ۲ امتیاز و مس کرمان بدون امتیاز رتبه چهارم تا هشتم را در اختیار گرفتند. لیگ برتر تنیس روی میز بانوان با حضور ۸ تیم و در ۴ مرحله انجام می‌شود.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
گالری انمایشگاه نقاشی و حجم آثار دانا جعفری با عنوان «دیوار کبود دره»، روز جمعه (اول آذر ماه) در گالری ا افتتاح می‌شود. گالری سایهنمایشگاه نقاشی‌های میلاد شیربیشه روز جمعه (اول آذر ماه) در گالری سایه افتتاح می‌شود و تا ۱۳ آذر ماه نیز ادامه دارد. گالری شکوهنمایشگاه نقاشی‌خط احمد میرزا روز جمعه (اول آذر ماه) در گالری شکوه افتتاح می‌شود و تا ۶ آذر ماه نیز ادامه دارد. گالری والینمایشگاه انفرادی سهیلا حقیقت با عنوان «رنگ زندگی» از روز جمعه (اول آذر ماه) تا ۱۲ آذر ماه در گالری والی برگزار می‌شود. گالری مژدهنمایشگاهی از آثار استاد مهدی سحابی روز جمعه (اول آذر ماه) در گالری مژده برپا می‌شود.

سایه «منطقه آزاد بوشهر» بر سر املاک نجومی/ خواب لاکچری شدن از سر جوانان پرید

7+
فارسفارس12 ساعت قبل
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار جدید رامیان با حضور جمعی از مسئولان معارفه شد. در این آیین که شامگاه پنجشنبه برگزار شد، «حمیدرضا چوبداری» که پیش از این به عنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مشغول به فعالیت بود به عنوان فرماندار جدید رامیان معارفه و از زحمات «محمود سالاری» فرماندار سابق قدردانی شد. محمود سالاری فرماندار رامیان چند روز از سمت خود استعفا داده بود که از سوی استاندار گلستان مورد پذیرش قرار گرفت. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در آیین معارفه سرپرست فرمانداری رامیان اظهارکرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان مهم‌ترین اتفاق سال جاری نیاز به برنامه‌ریزی و هماهنگی دارد و به همین دلیل در کمترین زمان و برای عقب نیفتادن این مسائل سرپرست جدید فرمانداری شهرستان رامیان منصوب شد. در ادامه سرپرست فرمانداری رامیان هم گفت: اصلی‌ترین برنامه‌ام برای فرمانداری این شهرستان استفاده از تمام ظرفیت‌های منطقه برای پیشبرد اهداف نظام و ترقی اقتصادی و فرهنگی شهرستان است و در این راستا نیازمند همکاری و همدلی تمام کسانی هستم که می‌توانند برای منطقه به هر نحوی کمک کنند.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، همزمان با پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور و اخطاریه‌های صادر شده توسط ادارات کل هواشناسی مراکز استان‌ها مبنی بر بارش باران، برف، آبگرفتگی معابر، کولاک و تندباد در ۶ استان کشور از جمله گیلان کلیه دستگاه‌‌های امدادی و خدماتی در این استان به حال آماده‌‌باش درآمدند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت از انعکاس اخطاریه‌های هواشناسی به کلیه فرمانداری‌های استان گیلان خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر تمامی دستگاه‌های خدماتی، اورژانس، امداد و نجات و نهادهای مرتبط برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی در استان گیلان آمادگی کامل دارند. رضا اسلامی با بیان اینکه از ساعات گذشته برخی از نقاط استان گیلان با بارش باران مواجه شده‌اند تصریح کرد: تا اینجا هیچ‌گونه مشکلی به مدیریت بحران استانداری گیلان گزارش نشده است فقط در شهر آستارا با توجه به میزان بسیار زیاد بارش باران با آبگرفتگی جزئی مواجه شدیم که این معضل با حضور به موقع دستگاه‌های خدماتی رفع شد. محمد دادرس از بارش برف در ارتفاعات و نواحی کوهستانی گیلان نیز خبر داد و در تشریح بیشتر شرایط و وضعیت جوی استان در ساعات آینده اظهار داشت: طبق نقشه‌ها و الگوهای هواشناسی رعد و برق و بارش تگرگ نیز از دیگر پدیده‌هایی است که وقوع آن‌ها در مناطق مختلف استان گیلان برای امروز و فردا پیش‌بینی می‌شود. به گزارش تسنیم، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای نسبت به بارش باران، برف، آبگرفتگی معابر، کولاک و تندباد در ۶ استان شامل گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی و آذربایجان شرقی هشدار داد.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سرهنگ مرتضی عمومهدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان بسیج را یک حرکت فرهنگی دانست و اظهار داشت: بسیج از مردم، با مردم و برای مردم‌کار می‌کند چراکه از اقشار مختلف بسیج فعالیت‌های گستردهای را انجام می‌دهد. وی با بیان اینکه بسیجیان آتش به اختیار فی سبیل الله برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم خدمت‌رسانی میکنند، افزود: اجر بسیجیان را خدای متعال در آخرت می‌دهد چراکه بسیجیان با خدا معامله می‌کنند و بدون هیچ چشم داشتی به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند. فرمانده سپاه کاشان ضمن اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف توسط اقشار مختلف بسیج ابراز داشت: بسیج نسبت به هیچ موضوعی بی تفاوت نیست و بر همین اساس بسیج در هر زمان که نیاز باشد خودجوش وارد شده و به مردم خدمت‌رسانی میکند. عمومهدی با بیان اینکه ۷۰۰ نفر از بسیجیان به مناطق روستایی و محروم کاشان اعزام شدند، تصریح کرد: کشوری که حکومت دینی برپا کرده است دشمنان زیادی نیز دارد و بر همین اساس در طول سال آموزش‌های لازم به بسیجیان ارائه می‌شود و همین موضوع به نوعی عامل بازدارنده محسوب می‌شود. انتهای پیام/۸۰۱/ ع
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وزیر راه و شهرسازی گفت: تا زمانی که از اتصال اینترنت و دسترسی همه مردم در مناطق مختلف به اینترنت اطمینان حاصل نکنیم، ثبت نام‌ها انجام نمی‌شود. محمد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره ثبت نام در سایت مسکن ملی در شرایط قطعی اینترنت تاکید کرد: مردم نگران نباشند و قرار نیست این شرایط باعث جاماندگی عده‌ای از ثبت نام در سایت مسکن ملی شود. اسلامی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم فردی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت از ثبت نام جا بماند. وی با بیان اینکه در مرحله اول ثبت نام‌‌ها هستیم، گفت: تا زمانی که اراضی مورد نیاز تامین شود و متقاضی برای خرید مسکن ملی در آن اراضی وجود داشته باشد، ثبت نام مسکن ملی در شهرها ادامه دارد. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این تعداد واحد قرار است که ۳٫۵ ساله ساخته شوند، گفت: تمام شرایط آن منطبق بر شرایط مسکن ملی است و باید ضوابط مسکن ملی هم در این طرح رعایت شود.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود نورپور در جمع نمازگزاران جمعه گلستان طی سخنانی ضمن محکوم کردن اقدام اخیر اغتشاشگران و وارد کردن آسیب به اموال عمومی افزود: امروز اصلاح قیمت بنزین به عنوان یک ضرورت به شمار می‌رود، که رهبر معظم انقلاب نیز آن را تایید کردند. وی با اشاره به زمان اجرای این طرح نیز افزود: دولت باید پیش از اجرای این طرح افکار عمومی را آماده می‌کرد، شیب تند اجرای این طرح در چنین شرایطی غیر ضروری بود. امام جمعه گلستان گفت: اعتراض حق طبیعی مردم است و در جامعه اسلامی می‌بایست، به اعتراض و انتقاد سازنده بها داده شود، اما اغتشاش و تخریب اموال عمومی هیچ توجیه عقلانی ندارد، این اغتشاشگران آموزش دیده کشورهای خارجی بودند. وی ضمن قدردانی از تلاش نیروهای انتظامی، سپاه و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی که توانستند در کمترین زمان ممکن قائله این آشوب را جمع کنند، گفت: خوشبختانه مردم شهرستان ۷۰۰هزار نفری بهارستان صف خود را از اشرار و آشوبگران جدا کردند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
سازمان بسیج جامعه پزشکی، با آغاز هفته بسیج، ۷۰۰ تیم تخصصی و تک تخصصی پزشکی را برای ارائه خدمات ویزیت رایگان به مناطق محروم سراسر کشور اعزام می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی اعلام کرد: خدمات بهداشتی-درمانی به مردم مناطق محروم در هفته بسیج که از ۲۹ آبان آغاز شده -تا پنجم آذر- ادامه دارد، بر این اساس قرار است چندین بیمارستان صحرایی در مناطق محروم کل کشور، مانند مناطق محروم استان اردبیل، گلستان و مناطق مرزی تاسیس شود. همچنین در طول هفته بسیج، حدود ۲۰۰ ایستگاه سلامت در کشور دایر می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
۴-محورشهداد – اندوهجرد، واقع دراستان کرمان، از مورخ ۲۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ۵-محورشهداد –نهبندان، واقع دراستان کرمان، از مورخ ۲۶ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ۷-محور وازک-بلده، واقع دراستان مازندران، از مورخ ۲۶ آبان ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ۸-محورگنجنامه - توسرکان، واقع دراستان همدان، از مورخ ۲۶ آبان ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ۱۰-محور ساری-گهرباران، واقع دراستان مازندران، از مورخ ۳۰ آبان ۹۸ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
سرهنگ نادر رحمانی درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر در اکثر محورهای استان خراسان رضوی، فیروزکوه، مازندران، محور کیاسر- سمنان، محور توسکستان- شاهرود، گلستان، یزد، شیراز، محور بافق- کرمان و کرمان- ایرج، محور بجنورد-آستانه در گردنه امین الله، محور بیرجند- قاین و بیرجند سربیشه شاهد بارش برف هستیم. اعتمادآنلاین|‌ رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از بارش برف و باران در بیشتر جاده‌های کشور خبر داد. رحمانی ادامه داد: در اغلب محورهای استانهای گیلان، مازندران، یزد، خراسان جنوبی، کرمان و محور جاسک- هرمزگان شاهد بارش باران هستیم همچنین مه گرفتگی و کاهش دید در استان‌های اردبیل، سمنان، خراسان جنوبی و ارتفاعات خراسان شمالی را شاهد هستیم. او تاکید کرد: در محور قزوین- رشت و قزوین- کرج نیز شاهد مه گرفتگی هستیم. لذا رانندگان برای سفر در محورهای کوهستانی حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید

گلستان

استان گُلِستان از استان‌های شمالی ایران است. مرکز این استان گرگان است. بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان آن گرگان است. مذهب اکثریت این استان تشیع و اقلیت قابل ملاحظه‌ای از آنان اهل سنت است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار استان گلستان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا