آخرین و مهم‌ترین اخبار استان گلستان
گلستان

اخبار « گلستان »

خبرآنلاینخبرآنلاین10 دقیقه قبل
در این نشست محمداسماعیل مطلق - مشاورمعاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا ضمن اعلام اینکه ایران رتبه ۸ از ۱۰ نمره را در جهان از نظر مخاطرات طبیعی کسب کرده است، گفت: شایع‌ترین مخاطره کشور سیل است که طی سالیان اخیر ۶۱ درصد کل مخاطرات را تشکیل داده است. مطلق افزود: ایران از نظر جمعیت تحت تاثیر مخاطرات طبیعی نیز جزء ۱۰ کشور اول دنیاست. وی ادامه داد: این سند دارای چهار اولویت درک خطر، تقویت حاکمیت خطر بلایا برای مدیریت خطر بلایا، سرمایه‌گذاری در کاهش خطر بلایا برای درک اولویت تاب‌آوری بلایا، ارتقای آمادگی بلایا برای پاسخ و ساخت بهتر از قبل موثر در بازیابی، بازتوانی و بازسازی است. گفتنی است در ادامه این جلسه در خصوص سامانه برنامه‌ریزی عملیاتی و اهمیت آن، هماهنگی‌های لازم برای گزارش دهی بهتر، وب سایت در دست طراحی دفتر مدیریت خطر بلایا، توضیحاتی ارائه و بحث و تبادل نظر شد. سپس مدیر گروه خطر بلایای استان گلستان درس آموخته‌های سیل اخیر را بیان کرد و مبحث آموزشی زلزله و نکات کلیدی توسط مدیر گروه مدیریت خطر بلایای سمنان ارائه شد.
عصر ایرانعصر ایران12 دقیقه قبل
مشاورمعاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا گفت: ایران از نظر جمعیت تحت تاثیر مخاطرات طبیعی نیز جزء ۱۰ کشور اول دنیاست. در این نشست دکتر محمداسماعیل مطلق - مشاورمعاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا ضمن اعلام اینکه ایران رتبه ۸ از ۱۰ نمره را در جهان از نظر مخاطرات طبیعی کسب کرده است، گفت: شایع‌ترین مخاطره کشور سیل است که طی سالیان اخیر ۶۱ درصد کل مخاطرات را تشکیل داده است. مطلق افزود: ایران از نظر جمعیت تحت تاثیر مخاطرات طبیعی نیز جزء ۱۰ کشور اول دنیاست. بنابر اعلام وبدا، وی ادامه داد: این سند دارای چهار اولویت درک خطر، تقویت حاکمیت خطر بلایا برای مدیریت خطر بلایا، سرمایه‌گذاری در کاهش خطر بلایا برای درک اولویت تاب‌آوری بلایا، ارتقای آمادگی بلایا برای پاسخ و ساخت بهتر از قبل موثر در بازیابی، بازتوانی و بازسازی است. سپس مدیر گروه خطر بلایای استان گلستان درس آموخته‌های سیل اخیر را بیان کرد و مبحث آموزشی زلزله و نکات کلیدی توسط مدیر گروه مدیریت خطر بلایای سمنان ارائه شد.
ایسناایسنا24 دقیقه قبل
مشاورمعاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا گفت: ایران از نظر جمعیت تحت تاثیر مخاطرات طبیعی نیز جزء ۱۰ کشور اول دنیاست. در این نشست دکتر محمداسماعیل مطلق - مشاورمعاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا ضمن اعلام اینکه ایران رتبه ۸ از ۱۰ نمره را در جهان از نظر مخاطرات طبیعی کسب کرده است، گفت: شایع‌ترین مخاطره کشور سیل است که طی سالیان اخیر ۶۱ درصد کل مخاطرات را تشکیل داده است. مطلق افزود: ایران از نظر جمعیت تحت تاثیر مخاطرات طبیعی نیز جزء ۱۰ کشور اول دنیاست. بنابر اعلام وبدا، وی ادامه داد: این سند دارای چهار اولویت درک خطر، تقویت حاکمیت خطر بلایا برای مدیریت خطر بلایا، سرمایه‌گذاری در کاهش خطر بلایا برای درک اولویت تاب‌آوری بلایا، ارتقای آمادگی بلایا برای پاسخ و ساخت بهتر از قبل موثر در بازیابی، بازتوانی و بازسازی است. سپس مدیر گروه خطر بلایای استان گلستان درس آموخته‌های سیل اخیر را بیان کرد و مبحث آموزشی زلزله و نکات کلیدی توسط مدیر گروه مدیریت خطر بلایای سمنان ارائه شد.
تسنیمتسنیم28 دقیقه قبل
پس از این اتفاق گروه‌های جهادی و نیروهای داوطلب مردمی از سراسر کشور به کمک مردم گرفتار سیل شتافتند و در کنار آن‌ها برای بازسازی و نوسازی منازل مسکونی و اماکن ویران شده شتافتند. گروه‌های جهادی اصفهان نیز از سرتاسر نقاط اصفهان با سازمان‌دهی ویژه سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) اعلام آمادگی کردند و همانند حضور پررنگ رزمندگان اصفهانی دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی، بار دیگر اصفهان را به عنوان نقطه عطفی در کشور برای خدمت‌رسانی مطرح کردند. مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان به عنوان معین شهر پلدختر در بازسازی اماکن آسیب‌دیده مشخص شد و نزدیک به ۳۷۵ واحد مسکونی آسیب‌دیده اعم از تخریبی و تعمیری به این سازمان واگذار شده است. وی گفت: در این راه با توافق با بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) بنیاد مسکن و مالکان منازل به بازسازی و نوسازی منازل آسیب‌دیده ورود پیدا کرده‌ایم که تاکنون حدود ۱۰۰ واحد توسط گروه‌های جهادی تعمیر و بازسازی شده است. وی ادامه داد: این طرح به عنوان فعالیت مثمرثمری است که در پایگاه‌ها و نواحی بسیج در سطح استان اصفهان در حال انجام است.
مهرمهر39 دقیقه قبل
مجری طرح پنبه کشور یادآوری کرد: سال گذشته در ۷۰ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی پنبه کشت شد که سطح زیر کشت این محصول در سال جاری نسبت به پارسال از رشد ۲۳ درصدی برخوردار است. هزارجریبی درباره الزامات خوداتکایی کشور در تولید پنبه گفت: کشور سابقه طولانی در کشت پنبه دارد و علاوه بر آن صنعت نساجی کشور به پنبه تولید داخل نیاز دارد؛ ضمن آنکه کشورهای بزرگ تولیدکننده پنبه نیز در پی آن هستند تا دیگر ماده خام نفروشند و فراوری آن را انجام دهند تا از ارزش افزوده آن بهرمند شوند؛ بنابراین لازم است در این زمینه به خوداتکایی برسیم. مجری طرح پنبه کشور درباره قیمت تضمینی محصول پنبه نیز گفت: قیمت مصوب خرید تضمینی پنبه در سال زراعی جاری ۳,۶۱۲ تومان در هر کیلوگرم تعیین شده است؛ در سال گذشته به دلیل قیمت مناسب پنبه در بازار، دولت خرید تضمینی انجام نداد. وی از دیگر موضوعات مهم در کشت پنبه را افزایش بهره‌وری آب عنوان کرد و گفت: باید بتوانیم با وجود محدود بودن آب تولید بیشتری داشته باشیم تا سطح کشت و تولید افزایش پیدا کند. هزارجریبی گفت: پنبه گیاهی است که تحت تأثیر آفات قرار دارد و آسیب زیادی می‌بیند و در صورتی که با کنترل آفت، هزینه‌های داشت را کاهش دهیم، سبب رونق تولید پنبه در سال‌های آتی خواهد شد.
تسنیمتسنیم52 دقیقه قبل
وی درباره مشکلات دفع زباله در شمال کشور ادامه داد: امروز وضعیت زباله در استان‌های شمالی فاجعه بار است. مبلغ ۳۱ هزار میلیارد تومان نیاز است تا برای همیشه بحران‌ زباله را برطرف کنیم. درویش گفت: متاسفانه‌ برای برطرف کردن بحران زباله دولت هیچ گاه اعتبار لازم را نداشته است. وی خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل زیست محیطی ما در پارک‌ ملی گلستان، وجود جاده از وسط این پارک است. مسئول کمیته محیط زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو گفت: هر گاه مردم درباره محیط زیست و اثرات حفظ آن اطلاعات و آگاهی دقیقی پیدا کنند، اجازه نخواهند داد که سودجویان با منفعت‌طلبی خود این زیستگاه‌ها و ذخیرگاه‌ها را از بین ببرند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
انهدام باند سارقان محتویات خودرو در شهریارفرمانده انتظامی شهرستان شهریار از دستگیری سارقان محتویات خودرو با ۵۷ فقره سرقت خبر داد. ۳ کشته و ۳ مجروح در برخورد ۳ خودروفرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از برخورد ۳ خودرو با یکدیگر با ۳ کشته و ۳ مجروح در محور «بدرانلو» خبر داد. ۱۵ خرده فروش و فروشنده اصلی مواد مخدر در دام قانونشب گذشته طرح پاکسازی تپه ماهور با دستگیری ۱۵ خرده فروش و فروشنده اصلی مواد مخدر انجام شد. سوء قصد به مامور پلیس فارسجانشین انتظامی استان آذربایجان غربی از دستگیری عوامل تیر اندازی تالار عروسی در این شهرستان خبر داد. سوء قصد به مامور پلیس فارسمعاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: یک مامور پلیس حین عزیمت به محل خدمت در شیراز، مورد حمله مسلحانه فرد یا افرادی ناشناس قرار گرفت.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی با اشاره به برگزاری جشن ملی هیرکان در استان گلستان افزود: در کنار جشن ‌ملی، جشنواره تابستانی هیرکان از ۲۳ تا ۲۹ مردادماه امسال در گنبدکاووس و گرگان برگزار خواهدشد. وی ادامه داد: امروز تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه آزاد شهرستان برای ایجاد رشته‌های گردشگری، صنایع دستی، نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی منعقد شد. بنا داریم با اختصاص اعتبار‌ خسارت سیل به برج قابوس، استحکام‌بخشی و پایش برج جهانی قابوس را انجام دهیم. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان داشت: در سه سال گذشته اعتبارات خوبی در حوزه برج جهانی قابوس اختصاص یافته است و محدودیت اعتباری در ساماندهی این برج وجود ندارد. وی افزود: در دو سال گذشته حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل بودجه‌های ملی و استانی به این برج اختصاص یافت.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
او با اشاره به شناخت نزدیک خود از اهالی خوشنویسی در سه دهه اخیر، یادآور شد: خوشنویسان با کلمه و حرف که آسمانی است سر و کار دارند و عنصر هنر خوشنویسی حرف و سخن و کلمه است. به یاد دارم در کابل از همه افغانستان، عاشقانه برای دیدن اساتید ایرانی آمده بودند و از شادی استفاده از دانش بزرگان خوشنویسی ایران در پوست خود نمی‌گنجیدند. هنر خوشنویسی هنری است که تن باز است و دمساز، شیوا و شورانگیز و شرر خیز پارسی؛ به همان پایه که سروده‌های پارسی دلاویز هستند. وی با بیان اینکه از خوشنویسی به عنوان هنر قدسی نام برده می‌شود، عنوان کرد: در هر گوشه از دنیا که رفتم تنها هنری که از سرزمین ایران درخشان و در جریان است هنر خوشنویسی است. این استاد خط شکسته ایران تاکید کرد: باید از از استاد سید حسن میرخانی تقدیر کنم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ «مسعود فروزان» گفت: ماموران پلیس آگاهی استان پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و تلاش‌های بی وقفه موفق به شناسایی محل نگهداری دارو‌های نیروزای قاچاق شدند. این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی قضائی و در بازرسی از محل مورد نظر موفق شدند بیش از ۵ هزار قلم انواع دارو و پودر‌های نیروزای قاچاق را کشف کنند که برابر اعلام کارشناسان ارزش این تعداد داروی قاچاق ۸ میلیارد ریال برآورد شده است. جانشین فرمانده انتظامی گلستان خاطرنشان کرد: این دارو‌ها ضرر‌های زیادی برای سلامتی ورزشکاران داشته و آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت، لذا جوانان هیچ گاه فریب تبلیغات سودجویان را نخورند و از راه‌های علمی و تخصصی برای افزایش توان جسمانی خود استفاده کنند. سرهنگ فروزان در پایان گفت: در این عملیات یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سیدعلیرضا حسینی‌طلب ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: مرکز تخصصی کشاورزی استان حدود ۱۲ سال قبل کلنگ‌زنی شد و از سال ۹۲ تا ۹۶ هیچ اعتباری به آن اختصاص پیدا نکرد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بیان داشت: برای این پروژه تاکنون دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و تکمیل آن نیز به اعتبارات بیشتری نیاز دارد. وی گفت: در سفر سال گذشته هیئت دولت به استان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه مصوب شد که قرار است امسال و سال آینده با تخصیص این اعتبار، مرکز تخصصی کشاورزی استان تکمیل و به بهره‌برداری برسد. حسینی‌طلب درباره ساخت مرکز فنی‌وحرفه‌ای خواهران شهرستان گنبدکاووس نیز بیان داشت: این پروژه از سال ۹۴ دیگر اعتبار اجرایی نداشت تا اینکه امسال موافقت‌نامه آن تهیه و پیمانکار گرفته شد. سال گذشته نیز هفت میلیارد تومان موافقت‌نامه در بخش عمرانی داشتیم.
مهرمهر2 ساعت قبل
کابلی را باید احیاگر خط شکسته بنامیماحمد فلسفی از شاگردان استاد کابلی نیز در این مراسم اظهار کرد: ۴۰ سال است در محضر استاد می‌آموزم و درکنارشان بودم. استاد کابلی را باید احیاگر خط شکسته بدانیم زیرا تا قبل از ایشان تا گلستانه شکسته نویسی برای اثرآقرینی و آموزش وجود نداشته است. من به جرأت و با مدد از فصاحت کلام و دانش ناچیزم می‌گویم خط شکسته ایران مدیون این استاد است. بی پرده بگویم در خط استاد کابلی نوعی سماع آشکار می‌بینم که به جای پاها چشم‌ها به رقص (حرکت) در بیاید. این استاد خط شکسته ایران تاکید کرد: باید از از استاد سید حسن میرخانی تقدیر کنم.
فارسفارس2 ساعت قبل
آسمان تهران در چند روز آینده ‌صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد و در بعد از ظهر وزش باد شدید ‌پیش‌بینی می‌شود، امروز بیشینه دما در تهران ۴۱ درجه است‌. بعدازظهر امروز و فردا، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق هرمزگان‌، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب غرب کرمان و جنوب شرق فارس پیش‌بینی می‌شود. فردا و چند روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۵۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود. میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۲۳ تیرماه امسال ۳۱۲٫۵ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹٫۳ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۶٫۲ درصد بیشتر از سال گذشته است. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
فارسفارس2 ساعت قبل
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران ادامه داد: برپایی این نکوداشت اقدام کوچکی برای تجلیل از مردی است که بیش از دو دهه است او را می‌شناسم. ایوبی تاکید کرد: ابتدای دهه ۸۰ در غرب مردم از نمایشگاه استاد کابلی استقبال قابل توجهی داشتند و استاد کابلی با انرژی و اشتیاق، هنر ایرانی را به این علاقه‌مندان معرفی می‌کردند. وی تاکید کرد: استاد کابلی یکی از این جان آفرینان است. کزازی با بیان اینکه هرگز او را به چهره‌ای دژم ندیده‌ام اظهار داشت: اگر بخواهم صفتی را برای استاد کابلی برگزینم آن واژه نازنین است. امروز استاد کابلی پس از ۵ دهه فعالیت به قله رسیده و در پهنه این سرزمین قافله‌ای وجود دارد و استاد امروز برقله نشسته‌اند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسین محبوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طبق برنامه دولت قرار است امسال و سال آینده حدود ۴۰۰ هزار واحدمسکونی در کشور ساخته شود. وی افزود: در این برنامه سهم استان گلستان ساخت حدود چهار هزار واحدمسکونی ارزان‌قیمت است. وی گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی بخشی از زمین از سوی دستگاه‌ها و بخش زیادی از آن از سوی راه و شهرسازی استان تأمین می‌شود. محبوبی خاطرنشان کرد: برای ساخت این واحدهای مسکونی باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران و تسهیل‌گران در صنعت ساختمان بهره گرفت. وی با بیان اینکه اجرای این طرح سبب کاهش قیمت واحدهای مسکونی در استان به ویژه در مناطق شهری می‌شود، یادآورشد: نظام مهندسی ساختمان استان یکی از بخش‌هایی است که می‌تواند در اجرایی شدن این برنامه نقش داشته باشد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
مدیرکل قرآن، عترت و نماز گفت: حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم جزو برنامه‌های اصلی آموزش ‌و پرورش است. محمدرضا مسیب‌زاده در این مراسم با اشاره به اینکه وزارت آموزش ‌و پرورش در حوزه فعالیت‌های دینی برنامه‌های زیادی دارد، اظهارکرد: محور طرح‌های این اداره کل پرورش نیروی انسانی است. وی با بیان اینکه محور توسعه هر کشوری نیروی انسانی است، گفت: محور توسعه در کشور نیز آموزش ‌و پرورش است. مدیرکل قرآن، عترت و نماز با اشاره به مخاطب ۴۰میلیونی حوزه آموزش ‌و پرورش بیان کرد: این حوزه علاوه بر دانش‌آموزان در توانمندسازی اولیا و همکاران فرهنگی نیز فعالیت می‌کند. به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، مدیرکل قرآن، عترت و نماز اجرای طرح حفظ جزء۳۰قرآن کریم را جزو برنامه‌های اصلی آموزش ‌و پرورش دانست و گفت: اقامه نماز در مدارس به‌ویژه به‌صورت جماعت از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه است.
فارسفارس2 ساعت قبل
کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته، طبق آخرین اطلاعات حاصل از رصد‌ ۲۲۱۷ دستگاه ترددشمار جاده‌ای، نسبت به روز قبل ۵ درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت بیشترین تردد بین ساعات ۱۹ تا ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد. ‌تا پایان هفته در شرق کشور به ویژه زابل‌ وزش باد شدید همراه با گرد و خاک موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. ‌*‌ محورهای دارای بیشترین تردد ‌در ۲۴ ساعت گذشته* ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلا مسدود ‌است. ‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور قدیم خرم آباد-پل دختر، واقع در استان لرستان، از مورخ ۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
وی با اشاره به فعالیت ۱۲۰ مرکز توانبخشی در استان گفت: بیش از ۸۲۰ نفر معلول در مراکز شبانه‌روزی و یک‌هزار و۵۰۰ نفر معلولان نیز در مراکز روزانه خدمات دریاف می‌کنند. وی درباره‌ خسارت ناشی از سیل به‌ واحدهای مسکونی مددجویان تحت پوشش بهزیستی خاطرنشان کرد: در سیل اخیر یک‌هزار و ۲۱۴ واحدمسکونی خسارت دید که از این تعداد ۷۶۶ واحد مسکونی تعمیری و ۴۴۸ واحدمسکونی احداثی هستند. غفاری افزود: همه واحدهای مسکونی تعمیری به همت بسیج سازندگی در استان تعمیر و تحویل خانواده‌های دارای معلول می‌شود. وی درباره ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر گفت: سهمیه سال گذشته استان در این حوزه ۹۴ واحد شهری بود که در هفته بهزیستی امسال با تحویل چهار واحد مسکونی در رامیان تعهد ما به طور کامل محقق می‌شود. در بخش روستایی نیز سهمیه استان ۱۰۰ واحد مسکونی بود که تا کنون ۶۰ واحد ساخته و تحویل شده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سعید مازندرانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سهم استان در طرح مشاغل خانگی ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که تاکنون ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان طرح معرفی و از تسهیلات برخوردار شده‌اند. وی با اشاره به تنوع رسته‌ها‌ برای برخورداری از این تسهیلات گفت: با اجرایی شدن طرح‌های مشاغل خانگی در استان دو هزار و ۳۰۰ نفردر این بخش صاحب شغل می‌شوند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: از اعتبارات رونق تولید سال ۹۷ که پرداخت آن تا پایان مرداد ماه امسال هم ادامه دارد تا کنون حدود یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی پرداخت شده است. وی گفت: همچنین تاکنون ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی کوچک اختصاص یافته است. وی یکی از دلایل ایجاد بیش از ۲۹ هزار شغل در استان را پرداخت تسهیلات در بخش‌های مختلف از جمله طرح اشتغال روستایی دانست و گفت: تاکنون ۳۱۳ میلیارد تومان تسهیلات به سه هزار و ۹۵۰ طرح پرداخت شده که زمینه اشتغال ۶ هزار نفر را فراهم می‌کند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مسیب‌زاده ظهر یکشنبه در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان دختر سراسر کشور، با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش برای دوره جاری رویکردهای زیادی را مدنظر دارد، افزود: علاوه بر موضوعی چون اقامه نماز به صورت دسته‌جمعی در مدارس، اجرای طرح حفظ جزء ۳ قرآن نیز از دیگر رویکردهای این وزارتخانه به‌شمار می‌رود. وی با اشاره به اینکه وجود این رویکردها حاکی از آن است که وزارت آموزش و پرورش در حوزه‌های مختلف به‌ویژه مباحث دینی، برنامه‌های زیادی داشته و محور این برنامه‌ها و طرح‌ها نیز پرورش نیروی انسانی است، تصریح کرد: اهتمام به نیروی انسانی از آن جهت حائز اهمیت است که نیروی انسانی محور توسعه در جوامع به‌شمار می‌رود. مسیب زاده از آموزش و پرورش به‌عنوان دستگاهی که بخش اصلی فعالیت آن پرورش نیروی انسانی یعنی اساسی‌ترین محور توسعه است، یاد کرد و ادامه داد: فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش در حوزه دانش‌آموزان خلاصه نمی‌شود، بلکه علاوه بر پرورش نیروی انسانی توانمند برای آینده کشور، در زمینه توانمندسازی اولیا و همکاران فرهنگی نیز دستی بر آتش دارد. مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ادامه با یادآوری اینکه اجرای طرح‌های قرآنی در مدارس، جزو برنامه‌هایی است که مستمر بوده است، اظهار کرد: حضور در مسابقات قرآنی، فرصتی ارزشمند برای دانش‌آموزان است تا انتخاب‌های ارزنده و ارزشمندی در زندگی داشته باشند و نباید فراموش کنیم که هر کس در عرصه قرآنی حضور می‌یابد، بی‌شک برنده است. مسیب‌زاده با اشاره به اینکه استان‌های گلستان، سمنان و آذربایجان‌شرقی، میزبان دوره‌های بعدی مسابقات قرآنی دانش‌آموزان سراسر کشور خواهند بود، کفت: مسابقاتی که شاهد برگزاری آن در بخش پسران و دختران به میزبانی زنجان بودیم، این فرصت را به دانش‌آموزان داد تا در عرصه زندگی تلاش خود را مضاعف کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، گفت: خوشنویسان ما پرچمداران فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی در جهان هستند. ایوبی گفت: امروز خوشنویسان ما پرچمداران این فرهنگ اصیل مردمی و جهانی هستند و اساتیدی همچون استاد حیدری، امیرخانی و کابلی حلقه وصل این جهان به یکدیگرند. ایوبی تاکید کرد: ابتدای دهه ۸۰ در غرب مردم از نمایشگاه استاد کابلی استقبال قابل توجهی داشتند و استاد کابلی با انرژی و اشتیاق، هنر ایرانی را به این علاقه مندان معرفی می‌کردند. بی پرده بگویم در خط استاد کابلی نوعی سماع آشکار می‌بینم که به جای پاها چشم‌ها به رقص (حرکت) در بیاید. این استاد خط شکسته ایران تاکید کرد: باید از از استاد سید حسن میرخانی تقدیر کنم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: مشکلات ما مدیریتی است و می‌توان با مدیریت جهادی در راستای قانون بسیاری از مسائل را در استان حل و فصل و پیش بینی کرد. وی افزود: در مورد مناطق زیارت، جهان نما و یزدان محله، کارگروهی زیرنظر دادستان مرکز استان و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود تا با حضور میدانی در محل‌هایی که غیرمجاز ساخت و ساز می‌شود در کوتاه‌ترین زمان، تعیین تکلیف و برخورد شود. رئیس کل دادگستری استان گلستان تاکید کرد: در مواردی مانند ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی و باغی، حریم راه‌ها و رودخانه‌ها نیاز به طی تشریفات قانونی نیست و دستگاه‌های متولی باید بلافاصله با مشاهده تخلف، ساخت و ساز‌های غیرمجاز را تخریب کنند. سیل گلستان، ساخت و ساز‌های غیرمجاز و کمک به تولید دستور جلسه شصت و یکمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان بود. انتهای پیام/

برش‌هایی از فیلم یک بوس کوچولو

تابناکتابناک3 ساعت قبل
«یک بوس کوچولو» ششمین فیلم بلند سینمایی بهمن فرمان آرا در مقام کارگردان و محصول سال ۱۳۸۴ است. این فیلم به شرح سفر و در نهایت مرگ دو شخصیت به نام‌های اسماعیل شبلی و محمد رضا سعدی می‌پردازد که به باور منتقدین اشاراتی به دو نویسنده و هنرمند معاصر اسماعیل فصیح و ابراهیم گلستان دارد. رضا کیانیان، جمشید مشایخی، هدیه تهرانی، فخری خوروش، جمشید هاشم پور، فاطمه معتمدآریا، پیام دهکردی، مریم سعادت، بابک حمیدیان، هوشنگ حریرچیان، هدایت هاشمی و … در این فیلم مقابل دوربین محمود کلاری بازی کردند. احمد پژمان موسیقی متن این فیلم را ساخت و عباس گنجوی تدوین را برعهده داشت. برشی از این فیلم سینمایی را در تابناک می‌بینید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پرویز امینی فعال سیاسی اصولگرا طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: ضرب شست مقتدرانه توقیف کشتی دولت انگلیس، بعد از شکار پهپاد فوق مدرن دولت آمریکا، که هر یک به نوعی حریم ایران و ایرانی را نقض کرده بودند، نقطه عطفی در تاریخ دویست ساله ایران در مواجهه با دولت‌های بیگانه علی‌الخصوص دولت انگلیس است! باید تحقیرهای بعد از شکست‌های سنگین ایران در دو جنگ با روسیه و تحمیل شدن قراردادهای خفت‌بار گلستان و ترکمنچای را چشیده باشیم تا لذت این روزها را درک کنیم. باید تلخی قراردادهای ۱۹۰۷ و ۱۹۱۵ مابین روسیه و انگلیس را که ایران را بین خود تقسیم کرده بودند، در ژرفای جان احساس کرده باشیم تا شیرینی فتح و ظفر این روزها را بفهمیم. باید در غم مظلومیت ۱۵ خردادها و ۱۷ شهریورها و ۱۶ آذرها و کاپیتولاسیون‌ها شریک شده باشیم تا احساس اقتدار این روزها در جانمان بنشیند. خلاصه در یک کلام باید به پدرانمان و مادرانمان در این تاریخ دویست ساله بگوییم رنج دوران دیدن‌ها و خون دل خوردن‌ها بالاخره جواب داد و شد آنچه باید می‌شد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
باید تحقیرهای بعد از شکست‌های سنگین ایران در دو جنگ با روسیه و تحمیل شدن قراردادهای خفت‌بار گلستان و ترکمنچای را چشیده باشیم تا لذت این روزها را درک کنیم. باید تلخی قراردادهای ۱۹۰۷ و ۱۹۱۵ مابین روسیه و انگلیس را که ایران را بین خود تقسیم کرده بودند، در ژرفای جان احساس کرده باشیم تا شیرینی فتح و ظفر این روزها را بفهمیم. باید در غم مظلومیت ۱۵ خردادها و ۱۷ شهریورها و ۱۶ آذرها و کاپیتولاسیون‌ها شریک شده باشیم تا احساس اقتدار این روزها در جانمان بنشیند. باید جنایت ناو وینسنس آمریکایی در پرپر کردن مردان و زنان و کودکان عروسک به دست وطنت وجدانمان را بی‌تاب و بیقرار کرده باشد که امروز به ضرب شصت کوبنده فرزندان خمینی و خامنه‌ای افتخار کنیم و مرحبا و آفرین بگوییم! خلاصه در یک کلام باید به پدرانمان و مادرانمان در این تاریخ دویست ساله بگوییم رنج دوران دیدن‌ها و خون دل خوردن‌ها بالاخره جواب داد و شد آنچه باید می‌شد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح ملی حفظ جزء ۳۰، سال آینده تحصیلی نیز در مدارس ادامه می‌یابد. به گزارش ایسنا، محمدرضا مسیب‌زاده پیش از ظهر امروز در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان دختر سراسر کشور، اظهار کرد: امروز برگ زرین دیگری در سابقه ۳۷ ساله این مسابقات ثبت شد و با خدا عهد می‌بندیم تا سفیران عرصه فعالیت‌های قرآنی باشیم و زکات علم خود را با نشر معارف قرآن و اهل‌بیت (ع) پرداخت کنیم. مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه انسان در زندگی با انتخاب‌های متعددی روبه‌رو می‌شود، یادآور شد: شما دانش‌آموزان، اکنون فعالیت‌های دینی را انتخاب کردید و سرآمد آن شدید؛ مسابقه بهانه‌ای برای تلاش مضاعف در این عرصه الهی است. همچنین سال آینده، استان گلستان میزبان سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز خواهد بود. جعفر گنج‌خانلو ادامه داد: این دانش‌آموزان یافته‌های پژوهشی خود را در حوزه قرآن، نماز و عترت به ۳۱ نفر از استادان و داوران ارائه کردند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان بهزاد هرمزی با اشاره به رشد ۴۴ درصدی مشترکان در سه ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته در گلستان اظهارکرد: تعداد مشترکان این شرکت از ۲۲۸ هزار و ۶۹۰ در سال گذشته به ۲۲۹ هزار و ۷۰۰ مشترک تا پایان خرداد ماه امسال رسیده است. وی با بیان این نکته که ۹۲۵ مشترک خانگی در سه ماهه نخست سال جاری افزوده شده، یادآورشد: دراین مدت ۸۵ انشعاب غیرخانگی واگذار شده است. وی تعداد روستاهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان ۸۰۵ روستا اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۲۲۸ هزار و ۶۲۱ مشترک با ۸۰۱ هزار و ۷۴۰ خانوار از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی برخوردار هستند. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان در بخشی دیگر از سخنانش به مجموعه اقدامات انجام شده در راستای بررسی کیفیت آب شرب مشترکان روستایی اشاره کرد و گفت: هرگز از ارزیابی کیفیت آب آشامیدنی غافل نبوده نخواهیم بود و کیفیت آب همواره تحت کنترل و خط قرمز ما محسوب می‌شود. وی ضمن تاکید بر این مطلب که زیر ساخت هایی برای سنجش کیفیت آب شرب در آزمایشگاه‌های این شرکت وجود دارد، اضافه کرد: حفظ و سلامت و کیفیت آب شرب برای ما لازم الاجرا بوده و در این راستا شرکت آبفار استان تمام تلاش خود را در جهت تولید آب با کیفیت و مطلوب به کار می‌گیرد.
مهرمهر4 ساعت قبل
محبوبه رجب نسب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: بیست و دومین جشنواره قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال در سطح استانی، منطقه‌ای و بین المللی برگزار می‌شود که گلستان میزبان جشنواره منطقه‌ای است. وی افزود: مخاطبان این جشنواره همه گروه‌های سنی بوده و از قشر کودک تا بزرگسالان می‌توانند در آن شرکت کنند. رجب نسب گفت: در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره نشست‌های مختلفی را برگزار کرده و تعیین برنامه خواهد شد. رجب نسب افزود: موضوع جشنواره «قصه زندگی من» است که قسمتی هم به موضوع سیل اختصاص داده شده و از ظرفیت ترکیب قومی استان هم استفاده خواهیم کرد. برنامه‌های اوقات فراغتمدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان در خصوص فعالیت‌های تابستانی کانون اظهارکرد: بالغ بر ۲۰۰ فعالیت در همه مراکز ما ویژه کودکان و نوجوانان در رشته‌های مختلف فرهنگی، ادبی، هنری، علمی و اسلامی برنامه ریزی و در حال اجرا است.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپولو، دومین دوره مسابقات شنای آب‌های آزاد رده‌های سنی ۲۵ تا ۷۵ سال تحت عنوان جام کاسپین مازندران در بخش آقایان به میزبانی شهرستان نوشهر برگزار شد. در پایان این مسابقات تیم گیلان با ۱۹۹ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های مازندران، شرکت سلبن (البرز) و خوزستان به ترتیب با امتیازهای ۱۵۹، ۱۴۴ و ۱۲۳ دوم تا چهارم شدند. در این دوره از مسابقات ۱۲۷ شناگر در قالب ۹ تیم از استان‌های اصفهان، گیلان، مازندران، خوزستان، مرکزی، گلستان، اردبیل و تهران (۲ تیم) به مدت یک روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران گفت: خوشنویسان ما پرچمداران فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی در جهان هستند. ایوبی گفت: امروز خوشنویسان ما پرچمداران این فرهنگ اصیل مردمی و جهانی هستند و اساتیدی همچون استاد حیدری، امیرخانی و کابلی حلقه وصل این جهان به یکدیگرند. ایوبی تاکید کرد: ابتدای دهه ۸۰ در غرب مردم از نمایشگاه استاد کابلی استقبال قابل توجهی داشتند و استاد کابلی با انرژی و اشتیاق، هنر ایرانی را به این علاقه مندان معرفی می‌کردند. بی پرده بگویم در خط استاد کابلی نوعی سماع آشکار می‌بینم که به جای پاها چشم‌ها به رقص (حرکت) در بیاید. این استاد خط شکسته ایران تاکید کرد: باید از از استاد سید حسن میرخانی تقدیر کنم.

به انتهای لیست رسیدید

گلستان

استان گُلِستان از استان‌های شمالی ایران است. مرکز این استان گرگان است. بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان آن گرگان است. مذهب اکثریت این استان تشیع و اقلیت قابل ملاحظه‌ای از آنان اهل سنت است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار استان گلستان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا