گودبرداری

گودبرداری

تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، مرداد رو به اتمام است و هنوز پاییز نرسیده درختان تهران گرفتار خزان زود هنگام شده‌اند. سال‌هاست این موضوع در تهران رخ می‌دهد و درختان در تابستان دچار خزان می‌شوند. برخی کارشناسان معتقدند علت این امر افزایش ناگهانی دما و برخی هم آلودگی را علت زرد شدن زودهنگام درختان می‌دانند. مرگ خاموش درختان تهرانبرخی معتقدند که خزان زودرس درختان به نوعی مرگ خاموش درختان پایتخت است و از مسؤولان شهری می‌خواهند در این زمینه اقدامات جدی انجام دهند. رئیس کمیته سلامت شورای شهر با تأکید بر اینکه امسال شاهد زرد شدن برگ درختان به مانند سالهای قبل نبوده‌ایم، گفت: در برخی نقاط برگ درختان زرد شده است، ولی خوب است رسانه‌ها به این موضوع حساسیت نشان می‌دهند.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران درباره گزارش تلفیق مالی سال ۹۳ شهرداری تهران اظهار کرد: اصولا برابر قانون شهرداری تهران ملزم به ارائه گزارش تلفیق مالی نیست بلکه صرفا الزام قانونی برابر ماده ۶۷ قانون شهرداری به ارائه گزارش تفریغ بودجه است. معاون اسبق برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران ادامه داد: مضافا سیستم جامع مالی فاینانس نیز در همین راستا در تمام واحد‌های شهرداری تهران راه‌اندازی شده و در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می­‌گیرد. از طرف دیگر گزارش حسابرس نیز به‌صورت کامل و جامع منعکس نشده و با کم و زیاد شدن همراه شده است. علی رغم این موضوعات مطروحه اکنون سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با همان مکانیسم سابق وجود داشته و با برخی از کارگزاری‌ها در حال انجام فعالیت است. جالب اینکه در تائید عملکرد مطلوب شهرداری تهران در زمان مدیریت قالیباف عدم انتقال اسناد مالکیت زمین‌های پروژه آهو از شهرداری به بنیاد تعاون ناجا بدلیل عدم وصول مطالبات بوده که توسط منتشر کننده مطالب تحریف شده است.
مهرمهر3 روز قبل
وی افزود: در بیست و سومین و بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رتبه نخست را به دست آورد. قدمت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی ۴۰ سال استوی با تاکید بر اینکه طی ۳۵ سال اخیر خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ساخته نشده خاطرنشان کرد: قدمت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به طور میانگین به ۴۰ سال می‌رسد. برگزاری بیستمین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در کرمانشاهوی خاطرنشان کرد: در روزهای پنجم تا هشتم شهریورماه بیستمین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در کرمانشاه برگزار خواهد شد. دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه زیرساخت مناسبی نداردمعاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جمله دانشگاه هایی است که زیر ساخت مناسبی ندارد گفت: به منظور تجهیز روشنایی زمین چمن دانشگاه ۸۰ میلیون تومان اعتبار و برای بازسازی استخر دانشگاه ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شد. غلامی از اجرای طرح‌های متعددی برای کاهش افت تحصیلی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: در گذشته بیشترین موارد مطرح شده در کمیسیون‌های خاص در سطح کلان منطقه‌ای متعلق به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
انواع بیمه مسئولیت مدنیبیمه مسئولیت مدنی دارای چند دسته بندی کلی است: بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنانبیمه مسئولیت حرفه ایبیمه مسئولیت مدنی عمومیبیمه مسئولیت مدنی فنی مدیرانبیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالابیمه مسئولیت مدنی طرح‌های مخصوصبیمه مسئولیت قراردادیبیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنانقانون کار، کارفرما را در قبال حوادث، اتفاقاتی که از رعایت نکردن مقررات فنی و حفاظت کار و بهداشت باعث خسارت بدنی و جانی به کارکنان شود مسئول می‌داند و او را ملزم به جبران خسارات جانی به وجود آمده می‌کند. بیمه مسئولیت مدنی عمومیدر این نوع بیمه نامه مسئولیت، مسئولیت بیمه گذار در قبال اشخاص ثالث (غیر مرتبط با فعالیت بیمه گذار) و بر طبق قوانین جاری کشور و خسارات جانی و مالی زیان‌دیدگان جبران می‌شود. بیمه مسئولیت مدنی ناشی از آتش سوزیدر این نوع بیمه اگر دامنه آتش سوزی و خسارات به همسایگان و مشاعات نیز برسد بیمه مسئولیت مدنی ناشی از آتش سوزی راه گشاست. بیمه مسئولیت فنی مدیرانبیمه مسئولیت فنی مدیران یکی دیگر از انواع بیمه مسئولیت مدنی است که در ادامه با انواع آن آشنا می‌شویم. راهنمای خرید بیمه مسئولیتبا توجه به تعدد نوع این بیمه نامه مشخص است که این بیمه نامه هرکجا تعهدی ایجاد شود می‌توان برای آن با توافق شرکت بیمه، بیمه نامه مسئولیت در نظر گرفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
صبوری درباره گود برج میلاد که به گفته وی مساله‌ای برای برج میلاد ایجاد نمی‌کند، اما همچنان بر سر آن بحث و اختلاف نظر وجود دارد، گفت: همچنان همه از این ماجرا ناراحت هستند. مساله این گود مربوط به برج میلاد نیست، ‌ اصلا گود کنار برج میلاد هم نیست. وی درباره اینکه چه زمانی شناسنامه فنی ساختمان‌های دولتی تهیه می‌شود، گفت: خیلی سخت است. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این کار شروع شده، ‌ اما کار ساده‌ای نیست و نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است. بودجه شهرداری تهران سالانه ۱۷ هزار میلیارد است و اکنون سه سال از درآمد خود را بدهکار است.
همشهریهمشهری4 روز قبل
صبوری درباره گود برج میلاد که به گفته وی مساله‌ای برای برج میلاد ایجاد نمی‌کند، اما همچنان بر سر آن بحث و اختلاف نظر وجود دارد، گفت: همچنان همه از این ماجرا ناراحت هستند. مساله این گود مربوط به برج میلاد نیست، ‌ اصلا گود کنار برج میلاد هم نیست. باید این قضیه روشن شود که برج میلاد محدوده‌ای به مساحت چندصد هکتار دارد و برج در نقطه‌ای از این محدوده قرار گرفته است. وی افزود: نقطه‌ای که برج میلاد قرار دارد تا نقطه‌ای که گودبرداری شده است در حدود ۲۵۰ متر فاصله دارد. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این کار شروع شده، ‌ اما کار ساده‌ای نیست و نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است.
رکنارکنا4 روز قبل
صبوری درباره گود برج میلاد که به گفته وی مساله‌ای برای برج میلاد ایجاد نمی‌کند، اما همچنان بر سر آن بحث و اختلاف نظر وجود دارد، گفت: همچنان همه از این ماجرا ناراحت هستند. مساله این گود مربوط به برج میلاد نیست، ‌ اصلا گود کنار برج میلاد هم نیست. وی درباره اینکه چه زمانی شناسنامه فنی ساختمان‌های دولتی تهیه می‌شود، گفت: خیلی سخت است. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این کار شروع شده، ‌ اما کار ساده‌ای نیست و نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است. بودجه شهرداری تهران سالانه ۱۷ هزار میلیارد است و اکنون سه سال از درآمد خود را بدهکار است.
ایسناایسنا4 روز قبل
باغ صفا، در شیراز باغی نام آشناست باغی که نام آورترین همسایه آن، باغ ارم هست و از سایر همسایه‌های قدیمی‌اش حالا هیچ اثری نیست! باغ صفا، همسایگان دیگری نیز داشته باغ‌های رشک بهشت، ابوالفتح خانی و حبیب آباد و علاءالدوله … … و به راستی، پهنه تاریخی ارم، چه با صفا بوده است. خاستگاه باغ تاریخی صفا، به دوره صفویه باز می‌گردد. امتداد این باغ از نبش خیابان ارم آغاز می‌شده و تا دبیرستان ناصری (کوچه ….. ارم) می‌رسیده، می‌توان گفت از نظر مساحت، دست کم پنجا هکتار وسعت داشته و بزرگترین رقیب تاریخی باغ تاریخی جنت بوده است. ساختمانی که علاوه بر از بین بردن کامل یک باغ تاریخی دیگر و لطمه به معماری خاص خیابان ارم شیراز، قطعا منظر بصری باغ تاریخی ارم را هم مخدوش خواهد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از «آسفالت‌ دزدی» در شهرداری خبر داد و گفت: چند وقت پیش خبردار شدیم، بخشی از آسفالتی که رایگان بین مناطق توزیع می‌شود، توسط فردی دزدیده و در شهرهای اطراف تهران به فروش می‌رسد و حراست شهرداری در حال پیگیری این ماجرا است. صبوری درباره گود برج میلاد که به گفته وی مساله‌ای برای برج میلاد ایجاد نمی‌کند، اما همچنان بر سر آن بحث و اختلاف نظر وجود دارد، گفت: همچنان همه از این ماجرا ناراحت هستند. مساله این گود مربوط به برج میلاد نیست، ‌ اصلا گود کنار برج میلاد هم نیست. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این کار شروع شده، ‌ اما کار ساده‌ای نیست و نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است. بودجه شهرداری تهران سالانه ۱۷ هزار میلیارد است و اکنون سه سال از درآمد خود را بدهکار است.
ایلناایلنا4 روز قبل
صبوری درباره گود برج میلاد که به گفته وی مساله‌ای برای برج میلاد ایجاد نمی‌کند، اما همچنان بر سر آن بحث و اختلاف نظر وجود دارد، گفت: همچنان همه از این ماجرا ناراحت هستند. مساله این گود مربوط به برج میلاد نیست، ‌ اصلا گود کنار برج میلاد هم نیست. وی افزود: نقطه‌ای که برج میلاد قرار دارد تا نقطه‌ای که گودبرداری شده است در حدود ۲۵۰ متر فاصله دارد. وی درباره اینکه چه زمانی شناسنامه فنی ساختمان‌های دولتی تهیه می‌شود، گفت: خیلی سخت است. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این کار شروع شده، ‌ اما کار ساده‌ای نیست و نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
اما ساکنان تهران به‌دلیل غفلت مدیران شهری از دوراندیشی در جریان احداث خطوط، از مزایای «شهر زیرزمینی» محرومند. این شهر زیرزمینی طی ماه‌های زمستان، فضایی مناسب برای خرید و رفت‌و‌آمد بدون پوشیدن لباس‌های گرم است که در کانادا این خود یک جاذبه است. در شهر زیرزمینی مسکو موزه باشکوهی برپاست که از جاذبه‌های این شبکه زیرزمینی به‌شمار می‌آید. در این زمینه می‌توان به شهر زیرزمینی مونترال اشاره کرد که توسط مترو قابل دسترس است. در یک ایستگاه متروی شهر هارلم در هلند نیز کتابخانه کوچکی ایجاد شده و مسافران می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه خود را بردارند و بخوانند.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
«بهروز کمالوندی» معاون اموربین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی و سخنگوی این سازمان گفت که بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر، اواخر مهرماه سال جاری (اکتبر) انجام می‌شود. گفتنی است، عملیات گودبرداری واحد دو نیروگاه اتمی بوشهر نهم آبان ۱۳۹۶ با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و «الکسی لیخاچوف» رئیس شرکت روس اتم در بوشهر انجام شد. وی در عین حال خاطرنشان کرد: ما آمادگی کامل را برای اجرای سناریوهایی که پیشنهاد کرده‌ایم، داریم. وی گفت: قرار است ۲۰ فروردین سال آینده (۱۳۹۹) فاز مقدماتی این مرکز پایان یابد و فاز دوم نیز آبان ماه همان سال انجام می‌شود که شامل نصب تجهیزات است. معاون سازمان انرژی اتمی عنوان کرد: با تأسیس این مرکز ما اولین کشور دارنده این فناوری در غرب آسیا و جزو ۱۰ کشور دارنده آن هستیم.

شمارش معکوس برای افتتاح خانه قجری امین‌السلطان +عکس

3+
فارسفارس1 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از آغاز فاز سوم مرمت آثار سایت موزه عصر آهن خبر داد. آبدار خاطرنشان کرد: در پایان فاز سوم همانند فازهای اول و دوم نشست تخصصی بررسی حفاظت و مرمت آثار سایت موزه عصرآهن با حضور متخصصان و مرمتگران آثار تاریخی برگزار خواهد شد. سایت موزه عصر آهن یکی از موزه‌های شاخص شهر تبریز بوده و قدمت آثار و اسکلت‌های کشف شده در این گورستان، به عصر آهن بازمی‌گردد. از درب قهوه‌ای رنگ سایت موزه گذر کرده و به سمت گورستان تاریخی حرکت می‌کنیم. آرام آرام از روی پله‌ها و راه‌روهای چوبی که توسط سازمان میراث فرهنگی ایجاد شده است، عبور کرده و به داخل سایت موزه عصر آهن می‌رسیم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از آغاز فاز سوم مرمت آثار سایت موزه عصر آهن خبر داد. آبدار خاطرنشان کرد: در پایان فاز سوم همانند فازهای اول و دوم نشست تخصصی بررسی حفاظت و مرمت آثار سایت موزه عصرآهن با حضور متخصصان و مرمتگران آثار تاریخی برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، سایت موزه عصر آهن یکی از موزه‌های شاخص شهر تبریز بوده و قدمت آثار و اسکلت‌های کشف شده در این گورستان، به عصر آهن بازمی‌گردد. از درب قهوه‌ای رنگ سایت موزه گذر کرده و به سمت گورستان تاریخی حرکت می‌کنیم. آرام آرام از روی پله‌ها و راه‌روهای چوبی که توسط سازمان میراث فرهنگی ایجاد شده است، عبور کرده و به داخل سایت موزه عصر آهن می‌رسیم.
فارسفارس1 هفته قبل
رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه، نسبت به رای دادگاهی که سبب خروج یک مسجد از ثبت ملی شد، انتقاد کرد. وقف بودن یک بنا مغایرتی با ثبت آن در فهرست آثار ملی ندارد، همچنین، مثال‌های زیادی در کشور وجود دارد که بنای وقفی ضمن ثبت در آثار ملی، حتی ثبت جهانی هم شده است. مسجد شیخ یوسفعلی، مسجدی است شبستانی، با قدمت بیش از ۱۰۰ سال که شیوه ساخت و پوشش‌های گنبدی سقف آن، منحصر به فرد است. رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه گفت: با وجود پیگیری‌های حقوقی در خصوص مسجد شیخ یوسفعلی، موفق نشدیم مانع خروج این اثر از فهرست آثار ملی شویم. محمدی تاکید کرد: با شکایت موقوفه، مسجد شیخ یوسفعلی به‌صورت قانونی از ثبت آثار باستانی خارج شده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
نشانی محل وقوع حادثه روز پنجشنبه خیابان شهید دستگردی (ظفر)، خیابان ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، کوچه پیروز شرقی است. به‌گفته آقای مجاهد تا شب هم خودروهای امدادی چون شهرداری، پلیس، آتش‌نشانی و حتی هلال احمر در محل حضور داشتند. دسترسی به محل ریزش ملک از یک خیابان پایین‌تر هم ممکن نیست چرا که همسایه جنوبی محل ریزش، ساختمان دیگری است. تنها راه دسترسی به ساختمان مورد نظر، بنای نیمه‌ساز کناری است که البته نگهبان در را باز نمی‌کند. اگرچه بخشی از آوار را برده‌اند اما همچنان نوار زردرنگ هشدار و برگه‌های سفیدرنگ در اندازه A۴ که روی آن‌ها عبارت «خطر ریزش آوار» نوشته شده، به‌وفور در اطراف ساختمان نصب شده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
اجساد سه کارگر زیر آواز مانده حادثه ریزش ساختمان در حال ساخت در خیابان ظفر تهران پس از ۱۰ ساعت تلاش، توسط نیروهای امداد آتش نشانی از زیر آوار خارج شد. به گزارش ایلنا، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ساعت ۱۶:۵۸ دقیقه عصر روزگذشته کارگران مشغول تخریب یک ساختمان ۳ طبقه بودند که ناگهان قسمت جنوب شرقی این ساختمان دچار ریزش می‌شود و چهار کارگر در زیرآوار گرفتار شدند. وی افزود: آتش نشانان در همان لحظات اولیه یک کارگر را زنده، اما مصدوم از زیرآوار خارج کردند و با توجه به حجم زیاد آوار عملیات جستجو و آواربرداری آتش نشانان تا ساعت ۳ بامداد ادامه داشت. وی ادامه داد: پس از ۱۰ ساعت عملیات آتش نشانان هر ۳ کارگر را از زیرآوار خارج کردند که به تایید عوامل اورژانس در محل مشخص شد، هر ۳ کارگر ساختمانی در این حادثه کشته شدند. ملکی با بیان اینکه علت این حادثه مرگبار در دست بررسی قرار دارد، گفت: از مالکان ساختمانی درخواست دارم که به هنگام تخریب و همچنین گودبرداری از پیمانکاران و کارگران متخصص و با تجربه استفاده کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
یکی از مهم‌ترین آن حوادث، آتش سوزی برج گرندفیلد در لندن بود که منجر به جان باختن حدود ۸۰ نفر از شهروندان شد. همچنین آتش سوزی هایی که اخیرا در بنگلادش، هند و ژاپن رخ داد که منجر به از دست رفتن تعداد زیادی از ساکنان آن‌ها شد. ملکی با اشاره به آتش گرفتن ساختمان پلاسکو گفت: در کشور ما خاطرات تلخی از حوادث حریق در برج‌ها وجود دارد که ناراحت کننده‌ترین آنها آتش سوزی در ساختمان پلاسکو بود. حریق هتل آسمان شیراز هم فراموش می‌شود؟ ملکی با اشاره به آتش سوزی گسترده در ساختمان هتل آسمان شیراز گفت: حریق در ساختمان نیمه کاره این هتل نیز درس‌های بسیاری دارد که احتمالا به زودی همچون پلاسکو به فراموشی سپرده خواهد شد. البته نباید از رشادت‌های آتش نشانان شیراز و مدیران آن مجموعه و همه کسانی که در فرونشاندن آن آتش تلاش وافر کردند به سادگی گذشت اما فراموش نکنیم که فقط نباید به تلاش‌ها و مجاهدت‌های آتش نشانان دل بست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: «ضوابط و مقررات عرصه و حریم هفت اثر تاریخی در اطراف ساختمان پلاسکو» به استانداری تهران اعلام شد که بر آن اساس، تخریب، نوسازی و هر گونه تغییر و تبدیل در این محوطه‌ی تاریخی در قلب تهران باید با مجوز میراث فرهنگی انجام شود. اعتمادآنلاین|‌ محسن شیخ‌الاسلامی مدرسه و کلیسای ژاندارک، خانه مشیرالدوله پیرنیا، خانه هرمز پیرنیا، خانه سردار معتمد، مسجد هدایت و ساختمان تجاری غریب را هفت بنای قرار گرفته در محدوده‌ی ساختمان پلاسکو دانست که باید انجام هر نوع عملیات ساختمانی درعرصه و حریم آن‌ها بر اساس ضوابط و مقررات عرصه و حریم اعلام شده باشد. او با اشاره به این‌که در این ابلاغ، نقشه‌ی محوطه نیز ارائه شده و نقاط مورد نظر روی آن به طور دقیق مشخص شده‌اند، بیان کرد: ۲۴ تیر این ضوابط به استانداری تهران ابلاغ شد، که براساس ضوابط مشخص شده در صورتی که هر نوع عملیاتی در دستور کار قرار گیرد، نخست باید از میراث فرهنگی استعلام شود. به گفته‌ی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، این ضوابط با تائید محمد حسن طالبیان – معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران - و مصطفی پورعلی - مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی - و با ابلاغ علی اصغر مونسان - رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری - لازم‌الاجراست، همچنین همین ابلاغ با امضای پرهام جانفشان - مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران - نیز به استانداری تهران ابلاغ شده است. شیخ‌الاسلامی همچنین تاکید کرد: این ضوابط روی طرح تفصیلی شهر تهران نیز جانمایی می‌شوند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران خبر داد: «ضوابط و مقررات عرصه و حریم هفت اثر تاریخی در اطراف ساختمان پلاسکو» به استانداری تهران اعلام شد که بر آن اساس، تخریب، نوسازی و هر گونه تغییر و تبدیل در این محوطه‌ی تاریخی در قلب تهران باید با مجوز میراث فرهنگی انجام شود. کلیسا و مدرسه ژاندارکوی با تاکید بر این‌که بر اساس این ضوابط، باید ساختمان پلاسکو «عین به عین» ساخته شود، محدوده‌ی مشخص شده برای حریم این آثار تاریخی را از شرق «خیابان لاله‌زار»، غرب خیابان «فردوسی»، شمال «خیابان منوچهری» و جنوب «خیابان جمهوری» اعلام کرد. به گفته‌ی او، در این محدوده و براساس ضوابط تعیین شده، حداکثر ارتفاع و ساخت‌وساز در این محدوده با کسب مجوز میراث فرهنگی حداکثر ۱۲ متر و ساخت‌وساز بیش از ۱۲ متر از کف معبر مجاور ممنوع است. به گفته‌ی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، این ضوابط با تائید محمد حسن طالبیان – معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران - و مصطفی پورعلی - مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی - و با ابلاغ علی اصغر مونسان - رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری - لازم‌الاجراست، همچنین همین ابلاغ با امضای پرهام جانفشان - مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران - نیز به استانداری تهران ابلاغ شده است. شیخ‌الاسلامی همچنین تاکید کرد: این ضوابط روی طرح تفصیلی شهر تهران نیز جانمایی می‌شوند.
موجموج2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، حمید موسوی، شهردار منطقه یک صبح امروز (۱۶ مرداد) در نشست خبری ضمن تشریح اقدامات انجام شده در شهرداری منطقه یک تهران اظهار کرد: نقشه راه مدیریت شهری جدید در منطقه تغییر رویکرد از ساخت‌وسازی به تقویت فضاهای گردشگری و ارائه خدمات به آحاد مردم است. وی با بیان این‌که ما رودربایستی با متخلفان نداریم، اظهار کرد: چندی پیش یک بنای غیرمجاز در حریم منطقه یک که در حوالی گردنه قوچک ساخته شده بود با همراهی مقام قضایی تخریب شد و قطعا این رویه در سطح منطقه یک و حریم آن ادامه خواهد داشت. شهردار منطقه یک افزود: سازمان مربوطه می‌بایست نسبت به ایمن‌سازی این گود اقدام کند و تا انتهای کار شهرداری منطقه براین امر نظارت خواهد کرد. وی ادامه داد: البته ۸۹ گود در منطقه یک وجود دارد که ۴۵ گود آن رها شده است. موسوی با بیان این‌که ۱۷۶ تاورکرین در منطقه یک فعال است، اظهار کرد: کمیته فنی ایجاد شده است که نسبت به پایش این گود و تاورکرین‌ها اقدام کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
بازپس گیری ۷۹ پلاک ثبتی منطقه یکمشکل معارض پل چمران مرتفع شدرفع تصرف ۳۰۰ هزار متر از اراضی منطقه یک پایتختبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حمید موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اماکن تجاری در منطقه یک گفت: رای ساختمان پالادیوم بدوی است و در صورت صدور رای قطعی، ساخت و ساز غیرمجاز این ملک تجاری تخریب می‌شود. وی افزود: افرادی که در این زمینه تخلف کرده‌اند به محاکم اداری و تخلفات اداری معرفی شدند و تخلفات ساخت پل و زیرگذر در این ملک تجاری درحال بررسی است. موسوی در پاسخ به وضعیت گود غیرمجاز تامین اجتماعی در نیاوران تصریح کرد: بعد از مشکلات بوجود آمده برای اهالی ساختمان‌های مجاور گود تامین اجتماعی، این سازمان پای کار آمد و تا زمان مرمت گود و پایدارسازی به دنبال حل مشکلات شهروندان است و طبق جلساتی که داشتیم مقرر گردید ماهیانه ۱۰ میلیون تومان بلاعوض به ساکنین این مجتمع‌های تجاری برای اجاره ساختمان داده شود. وی افزود: در حال حاضر قنات این گود کبل گذاری و ایمن سازی خیابان انجام شده و تیمی نیز در این منطقه مستقر هستند تا به صورت لحظه‌ای پیشرفت کار و وضعیت گود را رصد کنند. شهردار منطقه یک گفت: ما در منطقه یک ۸۹ گود رهاشده داریم که ۴۵ گود خطرآفرین بوده و برای آن کمیته‌ای تشکیل دادیم که وضعیت گود‌ها را رصد کنند البته در منطقه یک ۱۷۶ تاورکرین وجود دارد که کمیته ایمنی گود‌ها مسئولیت رصد تاورکرین‌ها را نیز دارند. موسوی ادامه داد: موضوع گود تامین اجتماعی به چند دوره قبل از مدیریت شهری منطقه یک برمی گردد و بدین صورت بوده که شهرداری پروانه گودبرداری و تجهیز کارگاه را صادر می‌کرده، اما متاسفانه تامین اجتماعی با مجوز کارگاه گودبرداری خود را به وسعت زیادی ادامه داده و ما به دنبال این هستیم که تا زمانی که مجوز این ملک صادر نشود هیچگونه ساخت و سازی در آن صورت نپذیرد. وی با اشاره به ۶۲ پرونده باغات تهران افزود: ۶۲ پرونده برج باغ در تهران وجود دارد که ۴۲ پرونده مربوط به منطقه یک بوده و ما منتظر رای شورای شهر تهران هستیم تا این باغات تعیین تکلیف شود. شهردار منطقه یک با اشاره به بازپس گیری املاک واگذار شده منطقه یک گفت: ۷۹ پلاک ثبتی در منطقه یک واگذار شده بود که تعدادی از آن‌ها بازپس گیری شده و برخی نیز مهلت خواسته‌اند، اما تعدادی از این افراد به مراجع قضایی معرفی شده‌اند تا حکم تخلیه آن را بگیریم. موسوی در پاسخ به جمع آوری کیوسک‌های بانک شهر که سد معبر پیاده راه‌ها محسوب می‌شوند، افزود: تعمیم دادن کیوسک‌های بانک شهر به شهرداری تهران درست نیست بلکه ما تنها بخشی از سهام بانک شهر را داریم و در بانک شهر تمامی شهرداری‌های کشور سهامدارند. وی گفت: در واقع این کیوسک‌ها در یک مقطع زمانی خاص تایید و نصب شده‌اند و اگر سیاست کلی برای جمع آوری وجود داشته باشد قطعا جمع آوری خواهیم کرد. شهردار منطقه یک با اشاره به افتتاح پل چمران افزود: در زمان‌های گذشته ۵ هزار و ۷۰۰ متر از فضای نمایشگاه بین المللی بدون هیچگونه وجهی به شهرداری تهران واگذار شده بود تا پل چمران را احداث کند، اما با تغییر مدیریت مجموعه نمایشگاه بین المللی مشکلاتی برای ادامه احداث پل چمران بوجود آمد که با ورود شهردار تهران و وزیرصنعت مشکل حل شده و در چند روز آینده کار تجهیز کارگاه در کنار پل انجام خواهد شد و در هفته دولت پل چمران به بهره برداری می‌رسد. شهردار منطقه یک با اشاره به رفع تصرف اراضی منطقه یک گفت: ۳۰۰ هزار متر از اراضی شمال منطقه یک که توسط برخی افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود آزاد و به منابع ملی بازگردانده شد. موسوی با اشاره به ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌های شمال پایتخت ادامه داد: ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌ها در فصل بارش با خطرات بسیاری مواجه بود و ما اعلام آمادگی کردیم و برنامه‌هایی داریم که با ساخت و ساز‌های غیرمجاز مسکونی و اماکن پذیرایی که درحال فعالیت هستند برخورد و تخریب خواهیم کرد. وی خاطرنشان کرد: در رابطه با فاضلاب‌های رهاشده در رودخانه با اداره آب و فاضلاب منطقه صحبت کردیم تا برنامه‌ای برای رستوران دارانی که فاضلاب را به رودخانه رهاسازی می‌کنند انجام دهند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
شهردار منطقه یک در واکنش به اعتراض مالک پالادیوم به رای کمیسیون ماده ۱۰۰ اظهار کرد: افراد متخلف در شهرداری تهران بنا به توصیه سازمان بازرسی کل کشور به محاکم انضباطی معرفی شدند. به گزارش ایسنا، حمید موسوی صبح امروز در نشست خبری ضمن تشریح اقدامات انجام شده در شهرداری منطقه یک گفت: نقشه راه مدیریت شهری جدید در منطقه تغییر رویکرد از ساخت‌وسازی به تقویت فضاهای گردشگری و ارائه خدمات به آحاد مردم است. شهردار منطقه یک افزود: سازمان مربوطه می‌بایست نسبت به ایمن‌سازی این گود اقدام کند و تا انتهای کار شهرداری منطقه براین امر نظارت خواهد کرد. وی ادامه داد: البته ۸۹ گود در منطقه یک وجود دارد که ۴۵ گود آن رها شده است. موسوی با بیان این‌که ۱۷۶ تاورکرین در منطقه یک فعال است، اظهار کرد: کمیته فنی ایجاد شده است که نسبت به پایش این گود و تاورکرین‌ها اقدام کند.
برنابرنا2 هفته قبل
شهردار منطقه ۱ تهران گفت: مسیر پارک وی تا تجریش، تجریش تا قدس و قدس تا صدر یکطرفه می‌شود. شهردار منطقه ۱ تهران با اشاره به جمع آوری بساط گستران از محدوده تجریش و خیابان شهرداری گفت: اکنون خیابان شهرداری را می‌توانیم به عنوان یک الگو در مواجهه با بساط گستری ببینیم. موسوی تصریح کرد: منطقه ۱ که پیش از این رتبه بیست و دوم خدمات شهری را داشته است، اکنون به رتبه اول در حوزه خدمات شهری رسیده است. موسوی با بیان اینکه طرح یک طرفه کردن خیابان ولیعصر (عج) از پارک وی تا تجریش و یک طرفه کردن خیابان شهرداری از تجریش تا میدان قدس و یکطرفه کردن شریعتی از قدس تا صدر در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: جلسات متعددی با پلیس راهور برگزار کردیم و مراحل نهایی طرح در حال آماده سازی است. شهردار منطقه ۱ تهران با اشاره به طرح بازگرداندن فضا‌های شهری به مردم گفت: در این راستا نمونه‌های سد معبر از جمله بساط گستری در محدوده میدان تجریش را جمع آوری کردیم.
تابناکتابناک2 هفته قبل
آن گونه که یکی از اعضای شورای شهر تهران خبر داده، قرار است فردا یکی از گود‌های پرخطر تهران تعیین تکلیف شود؛ رویدادی که به دلایل فراوان بااهمیت است. درباره گودی سخن می‌گوییم که مدت‌ها پیش در محدوده مجاور این برج حفر و رها شده و مدتی است در کانون توجه قرار گرفته است. گودبرداری وسیعی که برخی اعضای شورای شهر تهران تأکید دارند در زمره ۲۰۰ گود پرخطر تهران است و باید تعیین تکلیف شود. البته این تنها بخشی از ماجراست، چون مسئولان شهری تأکید دارند پیمانکار این پروژه بنیاد تعاون ناجاست و آنچه موجب شده کار پیش نرود، عدم صدور مجوز احداث سازه بوده که کار را به اختلافات مالی کشانده و گرهی کور پدید آورده است. آنقدر کور که حدود یک سال است مذاکره برای رفع آن در دستور کار قرار دارد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
ایسنا: مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی از مالک خانه «شاملو» خواست این بنای تاریخی را به عنوان «خانه-موزه» حفظ کند. او در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: این خانه را با عنوان «خانه-موزه شاملو» می‌توان تغییر کاربری داد. این خانه و امثال آن را به خانه‌ی شاعران و شخصیت‌های ادبی و هنری در کشور می‌توان تبدیل کرد. وقتی اهلیت یک خانه منسوب به کسی است، همان خانه نشانی مالک آن را در خود دارد، بنابراین نباید به کاربری دیگری غیر از آن‌چه که اهلیت خانه را نشان دهد، فکر کنیم. لذا حفاظت و نگهداری و بهسازی آن ضمن ارتقای کیفی منظر این خیابان، تاکیدی است بر حفظ باقیمانده ارزش‌های هویت‌ساز این محور فرهنگی – تاریخی.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی از مالک خانه «شاملو» خواست این بنای تاریخی را به عنوان «خانه-موزه» حفظ کند. او در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: این خانه را با عنوان «خانه-موزه شاملو» می‌توان تغییر کاربری داد. این خانه و امثال آن را به خانه‌ی شاعران و شخصیت‌های ادبی و هنری در کشور می‌توان تبدیل کرد. وقتی اهلیت یک خانه منسوب به کسی است، همان خانه نشانی مالک آن را در خود دارد، بنابراین نباید به کاربری دیگری غیر از آن‌چه که اهلیت خانه را نشان دهد، فکر کنیم. لذا حفاظت و نگهداری و بهسازی آن ضمن ارتقای کیفی منظر این خیابان، تاکیدی است بر حفظ باقیمانده ارزش‌های هویت‌ساز این محور فرهنگی – تاریخی.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: «پلازا»؛ مکان جدیدی در فضای شهری تهران است که چند سالی است تب آن در ذهن مدیران شهری تهران افتاده است، هرچند بعد از رونمایی از پلازای میدان هفتم‌تیر و بهره‌برداری از پلازای ولیعصر‏ (عج) انتقاداتی فراوانی به این ساخت‏و‏ساز جدید در تهران وارد شده اما به نظر می‌رسد که اگر بخت با مدیران شهری همراه باشد پلازای جدیدی به فضای شهری تهران افزوده می‌شود. گود بزرگ برج میلاد تهران مکانی است که برای ساخت این پلازا در نظر گرفته شده است. همان گودی که چند وقتی است به عنوان خطرناک‌ترین گود تهران از آن یاد می‌شود و سلامت برج میلاد را نیز تهدید می‌کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ابتکار، بنا به آماری که شورای شهر تهران ارائه کرده، بیش از ۲۲۱ گود رها شده در شهر تهران وجود دارد که ۳۵ درصد آنها جزو گودهای پرخطر هستند. از زمانی که شورای شهر پنجم زمام امور مدیریت شهر تهران را برعهده گرفته است هر‏از‏چندی جنجال‌هایی بر سر یکی از اقدامات مدیریت پیشین شهر تهران یعنی محمدباقر قالیباف به راه می‌افتد.

به انتهای لیست رسیدید