گوزن

گوزن

(ویدئو) لحظه برخورد یک گوزن با موتورسوار

فراروفرارو4 ساعت قبل
گوزن به سرعت از جا برخواسته و به مسیرش ادامه می‌دهد. اما موتور سوار، موتورش خاموش و خودش شوکه شده است. موتور سوار که گیج از حادثه است، از جا برمی خیزد و کمی به دور خود می‌چرخد تا این که هوشیاری خود را باز می‌یابد. این ویدئو از دید موتورسوار پشت سری گرفته شده است. منبع: نیوزفلر
سینماپرسسینماپرس7 ساعت قبل
سینماپرس: جشنواره کودک کلکته میزبان سه فیلم کودک و نوجوان از حوزه هنری است. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی محمدرضا خردمندان به همراه فیلم کوتاه «وقت لبخند انار» به کارگردانی رهبر قنبری و انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» به کارگردانی مجتبی موسوی در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک کلکته در کشور هندوستان به نمایش درمی‌آیند. بانی این جشنواره آکادمی «شیشو کیشور» است که این مرکز بر پرورش و نشان دادن استعدادهای جوان و ایجاد انگیزه در خلاقیت در بین کودکان و نوجوانان در زمینه هنرهای خلاقانه تمرکز دارد و در عین حال به انتقال ارزش‌های انسانی نیز کمک می‌کند. نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودک کلکته از ۲۹ دی‌ماه تا ۲ بهمن‌ماه در شهر کلکته هندوستان در حال برگزاری است. پخش بین‌الملل فیلم سینمایی «بیست و یک روز
مهرمهر2 روز قبل
وی خاطرنشان کرد: زمانی که اتفاقات تلخی رخ می‌دهد انسان دچار تاسف و تعجب می‌شود و از نظر روانی بین این دو حالت تفاوت است. وی در ادامه اضافه کرد: بعضی وقایع تاسف‌آور است اما تعجب‌آور نیست اما در برخی از وقایع مانند حوادث اخیر تاسف و تعجب باهم همراه هستند. وی در ادامه تصریح کرد: ایران استقلال و اراده خود را در حملات موشکی به پایگاه آمریکایی نشان داد. رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان اینکه غم از دست دادن عزیزان در حادثه هواپیما بسیار سنگین است، گفت: ضد انقلاب از این حادثه سوءاستفاده کرد و باید مسئولان امر ابعاد این حادثه را بررسی کنند. وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران، اضافه کرد: به همان اندازه که دل‌های ما داغدار است دشمن از این حادثه خوشحال است.
ایسناایسنا2 روز قبل
با خلق درخت و شکوفه‌هایش بر تار و پود گلیم نقش بهار و تلألوی دوباره زندگی را در رگ‌های افراد خانواده به گره می‌نشاند. دامنه نقوش ونگاره‌ها در گلیم خراسان شمالی، بسیار وسیع، متنوع و پرتعداد است. نقوش و نگاره‌های گلیم خراسان شمالی را باید در پنج دسته بندی مشخص تجزیه و تحلیل کرد، نقوش هندسی، جانوری، گیاهی، انسانی ونقوش اسطوره‌ای. تعداد زیادی از نقوش و نگاره‌های به کار رفته در گلیم خراسان شمالی دارای نام و عنوان هستند. همچنین محیط طبیعی، باورهای فکری، مولفه‌های فرهنگی، نوع نگاه و سلیقه بافندگان ازعواملی هستند که درخلق نقوش ونگاره ه موثر بوده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
بدن در هنرحضور بدن به عنوان عامل اصلی زیست شناسانه انسان است. شروع توجه به بدن به عنوان یک عنصر حیاتی – زیستی بدون تردید به اولین نشانه‌های زیستی بشر در طفولیت او بر می‌گردد. می‌دانیم که هنر یونان در بیان و در برابر خدایان بود؛ اما هنر روم هنر جنگ آرایی است. به تدریج با هنر روم، ارجاع هنرمند پیش از اسطوره‌ها و طبیعت به بدن باز می‌گردد. می‌خواهم اولین قدم هنر بدن را در جهان امروز، همان اتفاقات قهرمانانه روم باستان بدانم؛ هر چند که خیلی از اوقات این نگاه گلادیاتوری فجایعی به بار می‌آورد که خود به خود در حد مزموم‌ترین دوره‌های تمدن روم باستان قرار می‌گیرد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزارش تسنیم؛ در پی انتشار اخبار مربوط به انتقال حیوانات پارک پردیسان تهران به باغ وحش ارومیه، شبهاتی مبنی بر تعطیلی مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان تهران ایجاد شده که بسیار نگران‌کننده است چرا که مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان، تنها مرکز بازپروری حیات وحش در سطح کشور است که تا‌کنون مسئولیت درمان، بازپروری و نگهداری جانوران مصدوم و یا قربانی قاچاق را به همراه داشته است بنابراین تعطیلی این مرکز، عملا به معنای بلاتکلیفی جانورانی است که در اثر حوادث مصدوم شده و یا توسط یگان حفاظت محیط زیست از قاچاقچیان توقیف شده‌اند. اما «شهاب‌الدین منتظمی» مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تکذیب خبر تعطیلی مرکز بازپروری حیات وحش پردیسان به تسنیم می‌گوید: برنامه داریم این مرکز را که مورد سوء‌استفاده برخی افراد قرار گرفته ساماندهی کنیم. این مرکز همانطور که از نامش پیداست یک مرکز بازپروری است نه یک باغ وحش بنابراین حیواناتی که قابلیت بازگشت به طبیعت را ندارند و بازپروری‌شان معنایی ندارد دیگر قرار نیست در این مرکز نگهداری شوند. وی ادامه می‌دهد: متاسفانه افرادی طی سال‌ها از دپو شدن حیواناتی که قابلیت بازگشت به طبیعت را ندارند در پارک پردیسان سود می‌بردند. مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان تهران، تنها مرکز بازپروری تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست در سراسر کشور است.

حیواناتی عجیب که نمی‌دانید وجود دارند!

6+
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین6 روز قبل
معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان نیز در این رابطه اعلام کرد: سال گذشته بنابر درخواست اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان پنج میلیارد ریال برای تامین علوفه سایت تکثیر و پرورش حیات وحش بیجار پرداخت کردیم. اردشیر همت‌پور اضافه کرد: امسال تاکنون درخواستی مبنی بر تامین اعتبار علوفه این سایت برای ما ارسال نشده است. ۳ راس آهو در سایت تکثیر حیات وحش بیجار تلف شدندمعاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان هم با اشاره به اینکه تا ۱۵ روز آینده ذخیره علوفه سایت تکثیر حیات وحش بیجار به پایان می‌رسد، گفت: به ۲۰ تا ۳۰ تن علوفه تا پایان امسال در این سایت نیاز داریم. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیجار هم گفت: تولید مثل قوچ و میش ارمنی در سایت تکثیر و پرورش حیات وحش بیجار مثبت است و سالانه حدود ۳۰ تا ۴۰ رأس در منطقه رها سازی می‌شود. برچسب‌هامحیط زیست کردستان تخصیص اعتبار حیات وحش
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
سمور سنگی از نظر مشخصات فیزیکی شباهت زیادی به سمور جنگلی دارد، اما اندازه آن کوچکتر است و زیستگاهش نیز کمی متفاوت است. نوک دماغ سمور سنگی هم رنگ بنفش یا خاکستری دارد، اما نوک دماغ سمور جنگلی سیاه است. ضمن اینکه سمور جنگلی فقط در جنگل‌هایی با پوشش درختی خوب زندگی می‌کند، اما سمور سنگی در انواع متنوع‌تری از زیستگاه‌های جنگلی و دشتی زندگی می‌کند. البته یک مورد دیده شده که یک سمور جنگلی یک بچه سمور سنگی را کشته‌است. موارد نادری نیز دیده شده که سمور سنگی قاقم دورنگ اروپایی را شکار کرده‌است و یک مورد هم در آلمان گزارش شده که سمور سنگی یک گربه اهلی را کشته‌است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- شرکت مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با خرید ۲۰ هزار تن از محصولات باغداران و کشاورزان گیلانی، از آن‌ها حمایت می‌کند. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، شرکت کشت و گلدشت افشره به عنوان یکی از شرکت‌های مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، سالانه ۱۵ هزار تن مرکبات از باغداران و ۵ هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان استان گیلان خریداری می‌کند. فعالیت‌های این شرکت مشارکتی بنیاد برکت همچنین باعث ایجاد ۱۰۰ شغل مستقیم و ۴۰۰ فرصت شغلی فصلی در شهرستان کم‌تر توسعه یافته رودسر در استان گیلان شده است. بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از سال ۱۳۹۶ اقدام به مشارکت و سرمایه‌گذاری ۲۶۷ میلیارد ریالی در شرکت کشت و گلدشت افشره به عنوان یک واحد صنعتی فعال در شهرستان رودسر استان گیلان کرده است. فعالیت‌های این شرکت، امکان ایجاد ۴۹۵ شغل مستقیم و غیرمستقیم را برای اهالی این شهرستان فراهم آورده است. گفتنی است، مدل اشتغال‌زایی بنگاه‌محور یکی از روش‌های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم است که در این مدل، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی از طریق مشارکت و توانمندسازی بنگاه‌های اقتصادی دنبال می‌شود.

گاندو؛ تمساح ترسناک حیات وحش ایران

6+
کجاروکجارو1 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- بنیاد مستضعفان با عاملیت بنیاد علوی در دو محور کمک به ساخت و تجهیز فضا‌های درمانی و مشارکت در پروژه‌های حمایتی وارد عمل شده است. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، بنیاد مستضعفان با عاملیت بنیاد علوی در دو محور کمک به ساخت و تجهیز فضا‌های درمانی و مشارکت در پروژه‌های حمایتی وارد عمل شده است. در همین راستا بنیاد علوی به عنوان بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان پروژه احداث ۴۱ مرکز سلامت شبانه روزی در مناطق محروم شناسایی شده توسط وزارت بهداشت را در دستور کار قرار داد و اعتباری ۱۱۰ میلیارد تومانی در این زمینه اختصاص داد. پس از ساخت این مراکز درمانی توسط بنیاد علوی و تجهیز هرکدام توسط وزارت بهداشت، بنیاد مستضعفان برای هر یک از این مراکز نیز ۲ دستگاه آمبولانس در نظر گرفته است. افتتاح مرکز درمانی شبانه روزی دشت عباسمرکز سلامت شبانه روزی در بخش دشت عباس از شهرستان دهلران (استان ایلام) یکی از این مراکز است که در مراسمی با حضور مسئولان محلی و محسن منصوری معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی افتتاح شد.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، بازیار رئیس یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام در ۹ ماهه منتهی به آذر ۹۸ موفق به کشف ۱۵۴ مورد تخلف شدند که ۱۸۴ نفر متخلف نیز در این راستا دستگیر شده‌اند. او مطرح کرد: آموزش و فرهنگ سازی می‌تواند تاثیر فراوانی در کاهش تخلفات زیست محیطی داشته باشد. بازیار اظهار کرد: بر اساس استاندارد‌های حفاظت محیط زیست به ازای هر یک هزار هکتار منطقه حفاظت شده باید یک محیط بان فعال داشته باشیم، اما در استان ایلام متاسفانه فاصله زیادی با استاندارد‌های محیط زیستی وجود دارد. رئیس یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام بیان کرد: به صورت جدی با افرادی که در این زمینه تخلفاتی را انجام می‌دهند برخورد خواهد شد. محمد زاده رئیس اداره نظارت بر امور حیوانات وحشی نیز در ادامه بیان کرد: از دسته پرندگان هوبره، بحری و بالابان و از دسته پستانداران نیز خرس قهوه‌ای، گوزن و پلنگ بیشتر از سایر جانداران مورد تهدید انقراض قرار گرفته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عجیب‌ترین غذا‌ها از سراسر جهان

11+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- گوزن زرد ایرانی با رنگ طلایی و خال‌های سفید یکی از زیباترین گونه‌های گوزن در دنیا به شمار می‌رود. گوزن زرد ایرانی در گذشته پراکندگی وسیعی از لرستان، کرمانشاه، خوزستان، عراق تا مناطق جنوب شرق حوزه مدیترانه و شمال آفریقا داشته است. وضعیت حفاظت: گوزن زرد ایرانی بر اساس قوانین سازمان حفاظت محیط زیست در زمره گونه‌های در معرض خطر انقراض قلمداد شده است. هم اکنون حدود ۳۰۰ گوزن زرد در جزیره اشک و تعدادی نیز در سایر مراکز زندگی میکنند. گوزن زرد ایرانی بر اساس قوانین سازمان حفاظت محیط زیست در زمره گونه‌های در معرض خطر انقراض قلمداد شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس محیط زیست و حیات وحش به بیان توضیحاتی درباره تعطیل شدن مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان که خلاف روح و مفهوم تاسیس سازمان حفاظت از محیط زیست است پرداخت. محمدعلی یکتانیک، کارشناس محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، از وقوع فاجعه‌ای عظیم در سازمان محیط زیست خبر داد. فاجعه‌ای که اگر تحقق پیدا کند باید رسما و علنا اعلام کرد در کشور ما سازمانی به نام حفاظت از محیط زیست وجود ندارد. سازمان محیط زیست به دنبال حفاظت از طبیعت نیستاین کارشناس محیط زیست در ادامه با اضافه کردن این موضوع که این اقدام و تعطیلی مرکز بازپروری این پیام را می‌رساند که سازمان محیط زیست به دنبال حفاظت از طبیعت نیست افزود: وظیفه‌ی سازمان محیط زیست این است که این چنین مرکزی را داشته باشد و این مرکز جز وظایف آن‌ها است و محیط زیست با اداره این مرکز کاری خارج از وظیفه‌ی خود انجام نداده است و اقدام آن‌ها مصداق این است که پلیس بگوید ما از بخشی از جرائم اجتماعى در فلان منطقه چشم پوشی می‌کنیم. باید در پارک پردیسان و سازمان محیط زیست بسته شودیکتانیک با بیان اینکه اگر تنها مرکز بازپرورى حیات وحش کشور بسته شود باید در پارک پردیسان و سازمان محیط زیست نیز بسته شود افزود: با وقوع این امر محیط زیست باید کلا تعطیل و جمع شود این موضوع این پیام واضح را به ما می‌دهد که سازمان محیط زیست سازمان اضمحلال محیط زیست است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
در واقع این مجموعه حدود ۲۰ سال است که ایجاد شده اما ۸ سال است در قالب مرکز بازپروری فعالیت می‌کند. برخی معتقدند که سیاست سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه کلینیک بازپروری پردیسان مشخص نیست و طبق آنچه می‌بینیم، تقریبا بیشتر حیوانات دارند به باغ وحش‌ها و دیگر مراکز واگذار می‌شوند. مدیرکل دفتر حفاظت و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: کلینیک و قرنطینه پردیسان از وظیفه اصلی خود دور شده بود و میلیون‌ها تومان هزینه می‌شد. وی اظهار داشت: در چارچوب کلینیک و قرنطینه سعی می‌کنیم تا حد امکان، همه کارگران را حفظ کنیم اما در چارچوب باغ وحش زیرا در هیچ جای وظیفه تخصصی این حوزه نیامده که سازمان محیط زیست باید باغ وحش ایجاد کند. مدیرکل دفتر حفاظت و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: وظیفه ذاتی سازمان، حفاظت از گونه‌ها با اولویت در زیستگاه است اما نه اینکه بعد از درمان و تیمار گونه آسیب دیده‌ای آن را در قالب باغ وحش نگه دارد.

شکنجه حیوان بیچاره توسط ۲ پسر جوان +فیلم

رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، پلیس پنیسلوانیا دو پسر نوجوان را که چندی پیش گوزن گرسنه‌ای را در جنگل زخمی و مورد شکنجه قرار دادند و کشتند شناسایی و دستگیر کرد. بر اساس گزارش پلیس، دو متهم ۱۷ و ۱۸ ساله چندی پیش در فضای مجازی ویدیویی از شکنجه یک گوزن منتشر کردند که به شدت با خشم مردم رو به رو شد به طوری که دوست داران محیط زیست و حیوانات خواستار مجازات این دو نوجوان بی رحم شدند. با پیگیری پلیس و بررسی شکایت مردم علیه این دو پسر حیوان آزار متهمان شناسایی و دستگیر شدند. به گفته پلیس احتمالا ۳۷ سال زندان در انتظار این دو متهم باشد اما در حال حاضر با قرار وثیقه به زندان منتقل شدند تا به زودی جلسه دادگاهی شان برگزار شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا1 هفته قبل
انباشت زباله در جنگل‌های هیرکانی به دلیل افزایش جمعیت ثابت و متغیر و همچنین افزایش تولید زباله، سال به سال زیادتر و پیامدهای آن وخیم‌تر می‌شود. از دیگر آلودگی‌هایی که بر اثر انباشت زباله در جنگل پدید می‌آید، تجمع فلزات سنگین همچون کادمیم، روی، مس، سرب است که وارد آب‌های زیرزمینی می‌شود. آلودگی ناشی از انباشت زباله حتی در بافت‌های گیاهی و از جمله درختچه هایی مانند ازگیل و ولیک جذب می‌شود. اینکه ما زباله را در وسط جنگل انباشت و مخفی کنیم، مشکل را حل نمی‌کند و خواه ناخواه آلودگی‌های آن منتشر می‌شود و باید این نکته را به خاطر داشته باشیم که آلودگی ناشی از انباشت زباله در جنگل در نهایت به خود ما برمی گردد. افزایش احداث کارخانه زباله سوز راه چارهبهترین راه حل در خصوص دفع زباله‌ها احداث کارخانه‌های زباله سوز است و نگرانی در مورد این کارخانه بی‌مورد است.

این ماجراجویی‌های جذاب را در هند تجربه کنید

5+
کجاروکجارو1 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم؛ از همان نخستین روزهایی که عیسی کلانتری ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را بر عهده گرفت، اظهارنظرها، سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های این سازمان به ویژه در حوزه مدیریت حیات وحش مایه غافلگیری جامعه محیط زیست و البته رسانه‌ها شد. فعالان محیط زیست انتقال عجولانه گونه‌های بومی ارزشمند مرکز حیات وحش پارک پردیسان به بدنام‌ترین باغ وحش‌های کشور را می‌توان مقدمه‌ای برای اجرای یک طرح چند ده‌میلیاردی دانست؛ طرح تکثیر یوزپلنگ در اسارت که۳ یوزپلنگ موجود در پارک پردیسان تهران، بخشی از ابزارهای اجرای آن هستند. طرحی که فاز اول آن در پارک پردیسان با شکست صد در صدی مواجه شد و حالا فاز دوم آن بناست در دو استان یزد و سمنان با صرف هزینه‌هایی هنگفت و زنده‌گیری یوزپلنگ‌هایی جدید از طبیعت اجرایی شود. به گزارش تسنیم؛ مرکز بازوپروری حیات وحش پردیسان، سال ۱۳۹۰ با هدف درمان، بازپروری و رهاسازی گونه‌های آسیب‌دیده حیات وحش تاسیس شد. مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان تهران، تنها مرکز بازپروری تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست در سراسر کشور است.
طرفداریطرفداری2 هفته قبل
طرفداری - پس از پنج پیروزی پیاپی، میلواکی باکس (۳۲-۶) در ورزشگاه ای‌تی اند تی سنتر برابر میزبان خود یعنی سن انتونیو اسپرز (۱۵-۲۰) با نتیجه ۱۲۶-۱۰۴ شکست خورد. این در حالی است که میلواکی در بازی قبل در خانه خود اسپرز را شکست داده بود. بازیکنان سن انتونیو برای کسب این پیروزی ۱۹ پرتاب موفق از مجموع ۳۵ اقدام سه امتیازی داشتند که بهترین عملکرد آنها در لیگ امسال محسوب می‌شود. پتی میلز که از ۱۰ پرتاب سه امتیازی خود ۶تا را وارد سبد کرد هم ۲۱ امتیاز آورد. نتیجه بازیتیم کوارتر اول کوارتر دوم کوارتر سوم کوارتر چهارم مجموع سن انتونیو اسپرز ۲۷ ۳۸ ۲۶ ۳۵ ۱۲۶ میلواکی باکس ۲۲ ۳۰ ۲۹ ۲۳ ۱۰۴آمار بازی
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- گل «رفلسیا تان مودا» با اندازه ۴ فوت در جنگل‌های اندونزی شکفت؛ این گل که بوی گوشت فاسد از خود متصاعد می‌کند، مگس‌ها و سوسک‌ها را برای گرده‌افشانی به خدمت می‌گیرد! به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، گل «رفلسیا تان مودا» با رنگ قرمز و با عرض ۴۷ سانتی متر عرض و ۱۱۷ سانتی متر طول در جنگل‌های بارانی اندونزی رشد می‌کند و به منظور گرده‌افشانی به مدت یک هفته باز می‌شود. این گل با متصاعد کردن بوی گوشت فاسد، شکفت؛ این گل که بوی گوشت فاسد از خود متصاعد می‌کند، مگس‌ها و سوسک‌ها را برای گرده‌افشانی به خدمت می‌گیرد؛ این گل که به تازگی شکفته است بزرگتر از گل مشابه قبلی است که ۱۰۷ سانتی‌متر بود. بیشتر بخوانید: تولد هفت گوزن زرد ایرانی در پناهگاه حیات وحش ساری از ابتدای سالبرای رشد گل رفلسیا محدودیتی وجود ندارد و با فراهم شدن شرایط، می‌توانند رشد بیشتری داشته باشند، این گل در اندونزی هم به رشد مناسبی از گونه خود دست یافته است. منبع: تسنیمانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
فارسفارس2 هفته قبل
ماجرای تعطیلی تنها کلینیک بازپروری حیات وحش از مهرماه شروع شد، زمانی که خبرهایی از انتقال ۴ قلاده خرس به دهکده طبیعت باراجین قزوین منتشر شد. عوامل مدیریتی و کارکنان کلینیک حیات وحش پردیسان در مقابل این موضوع مقاومت کرده و درها را بسته‌اند؛ اما نیروهای اعزامی به شدت آنها را تحت فشار گذاشته‌اند تا حیوانات پردیسان را به این گروه تحویل دهند. مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش در خصوص گمانه‌زنی‌هایی درباره تعطیلی مرکز بازپروری پردیسان نیز گفت: ما در حال ایجاد تخصصی‌ترین کلینیک حیات وحش در پردیسان هستیم و این کلینیک در حال تبدیل شدن به یک پلی‌کلینیک حیات‌وحش است. گوزن‌های زرد پارک پردیسان هم که به مرحله زادآوری رسیده بودند از این تغییر و تحولات در امان نمانده و به باغ وحش دزفول منتقل می‌شوند. و قرار است در این طرح بر تولید مثل «ایران» یوز ماده که در پارک پردیسان نگهداری می‌شود، تمرکز شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رضا قپانچی پور، رئیس پارک ملی دز گفت: بعد از سیلابی که در فروردین ماه امسال رخ داد، خسارت زیادی به سایت وارد شد و پس از فروکش کردن سیلاب، تعمیرات و فنس کشی‌ها در سایت گوزن زرد ایرانی در این پارک ملی صورت گرفت. او افزود: بخش اعظمی از تعمیرات سایت انجام شده و اقدامات لازم برای بهبودی بیش‌تر فضای سایت ادامه دارد، ضمن اینکه عملیات بهسازی تپه‌ها و نقاط امن برای گوزن‌های زرد ایرانی در حال انجام است و تعدادی هم به این تپه‌ها اضافه خواهد شد تا اگر سیلابی منطقه را تحت تاثیر قرار داد، خطری این گونه کمیاب و در خطر انقراض را تهدید نکند. به گفته رئیس پارک ملی دز باتوجه به مشاهدات این احتمال وجود دارد که حدود ۳۰ راس در سایت گوزن زرد ایرانی زندگی می‌کنند. بیشتر بخوانید: تولد هفت گوزن زرد ایرانی در پناهگاه حیات وحش ساری از ابتدای سالدر استان خوزستان، ۲ سایت تکثیر و پرورش گونه حمایت شده گوزن زرد ایرانی وجود دارد که یکی از این سایت‌ها، پارک ملی دز و یکی دیگر پارک ملی کرخه در حاشیه رودخانه دز است. منبع: باشگاه خبرنگارانانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - دزفول - رییس اداره محیط زیست پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز گفت: پس از پیگیری حقوقی و طرح شکایت از سودجویان سه هزار مترمربع از اراضی منطقه حفاظت شده از این افراد بازپس گرفته‌شد. رضا قپانچی‌پور روز شنبه افزود: در پی تخریب و تصرف غیرمجاز بخشی از زمین‌های ملی منطقه حفاظت شده دز توسط افراد سودجو اقدام قضایی برای باز پس گیری این زمین‌ها صورت گرفت و سه هزار مترمربع زمین دوباره به زمین‌های ملی ملحق شد. وی با اشاره به جریمه سودجویان بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست اظهارداشت: هرگونه تخریب، تصرف و بهره‌برداری از محیط زیست و اراضی ملی ممنوع و خلاف قوانین بوده و با زمین‌خواران به شدت برخورد می‌شود. تحویل یک قلاده شغال به اداره محیط زیست پارک ملی دزرییس اداره پارک ملی دز همچنین گفت: در پی گزارش تلفنی اهالی حامی محیط زیست شهر میانرود مبنی بر مشاهده یک قلاده شغال گرفتار در کانال آب، ماموران این اداره بلافاصله عازم محل شدند. پارک ملی دز زیستگاه گونه‌های مختلف جانوری بویژه گوزن زرد ایرانی است.
کجاروکجارو2 هفته قبل
گردشگران در سافاری هند می‌توانند به پارک‌های جنگلی و مناطق‌ حفاظت‌شده‌ی متعدد این کشور بروند و ببرهای بنگال را در دل طبیعت و از نزدیک تماشا کنند. با این مقاله از کجارو همراه باشید تا تعدادی از بهترین نقاط برای دیدن ببر در طبیعت هند را به شما معرفی کنیم. اینجا شلوغ‌ترین و قدیمی‌ترین پارک ملی کشور و همچنین اولین مکانی به حساب می‌آید که «پروژه ببر» در آن راه‌اندازی شد. این پارک به ۱۰ منطقه تقسیم می‌شود که بهترین مکان برای دیدن ببرها، بازدید از مناطق یک و ۶ در ماه‌های اکتبر تا آوریل (مهر تا فروردین) است. برای تجربه‌ای بی‌نظیر در حیات‌وحش، راهی Tiger Trails Jungle Lodge شوید که در محدوده‌ی حفاظت‌شده پارک قرار دارد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - دزفول - رییس اداره محیط زیست پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز گفت: پس از پیگیری حقوقی و طرح شکایت از سودجویان سه هزار مترمربع از اراضی منطقه حفاظت شده دز خلع ید شد. رضا قپانچی‌پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی تخریب و تصرف غیرمجاز بخشی از اراضی ملی منطقه حفاظت شده دز توسط افراد سودجو اقدام قضایی برای خلع ید این زمین‌ها صورت گرفت و سه هزار مترمربع زمین دوباره به اراضی ملی ملحق شد. وی با اشاره به جریمه سودجویان بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست اظهارداشت: هرگونه تخریب، تصرف و بهره‌برداری از محیط زیست و اراضی ملی ممنوع و خلاف قوانین بوده و با زمین‌خواران به شدت برخورد می‌شود. تحویل یک قلاده شغال به اداره محیط زیست پارک ملی دزرییس اداره پارک ملی دز همچنین گفت: در پی گزارش تلفنی اهالی فهیم و حامی محیط زیست شهر میانرود مبنی بر مشاهده یک قلاده شغال گرفتار در کانال آب، ماموران این اداره بلافاصله عازم محل شدند. پارک ملی دز زیستگاه گونه‌های مختلف جانوری بویژه گوزن زرد ایرانی است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
«سال نو میلادی را به هموطنان ارمنی، مسیحی و آشوری تبریک می‌گوییم و البته از ایشان عذرخواهی هم می‌کنیم. شنیده‎ها حاکی از آن است امسال درخت کاج و تزییناتش، گیر همه آمده غیر از خود ارامنه که کریسمس‎شان بعد از بقیه است. یعنی کاج سفره را از فرهنگ مسیحیان به امانت گرفته‎ایم. اژدهایی که روی کاج نشسته را از ‌سال نو چینی وام گرفته‌ایم. وقتی برای میهمانی رفتیم خانه‎ دوستی، دیدیم درخت کاج گذاشته توی خانه‌اش.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 هفته قبل

به انتهای لیست رسیدید