اخبار هوش مصنوعی - آخرین و مهم ترین اخبار هوش مصنوعی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

گوگل

فارسفارس2 ساعت قبل
به گفته وی فناوری‌های نو مانند هوش مصنوعی ۲٫۵ میلیون شغل در کشورهای منطقه خاورمیانه ایجاد کرده است و ۱۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نو در کشورهای خاورمیانه انجام شده است که عربستان با ۳ میلیارد دلار، ترکیه ۲٫۵، امارات متحده عربی ۱٫۵ میلیارد دلار در هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده است و ۴۷ درصد از بازار هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه مربوط به ۳ کشور یادشده است. به گفته وطندوست طی ۱۰ سال آینده در برنامه کلان کشورها ۱۲٫۵ درصد از تولید ناخالص داخلی در فناوری‌های هاب خواهد بود. سهم ایران از فناوری هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء و بلاک‌چین اندک است و هنوز امکان مقایسه با کشورهای منطقه نداریم. به گفته مدیرعامل بنیاد ملی توسعه فناوری سازمان‌های دولتی به علت نبود قوانین روزآمد نمی‌توانند متناسب نیاز بازار از فارغ‌التحصیلان نخبه استفاده کنند و در این زمینه نیاز است تا یک نهاد خصوصی مرتبط با دولت مسئولیت را برعهده بگیرد و در فناوری‌های نو مطالعه کند. به گفته وطندوست، بنیاد ملی توسعه فناوری که به صورت خصوصی تعریف شده است ماموریت دارد از طریق پژوهش، آموزش و تجاری‌سازی فناوری‌های نو این کار را انجام دهد و فارغ‌التحصیلان نخبه را در خدمت توسعه کشور بگیرد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری، وزیرکار با حضور در مراسم آغاز به کار «بنیاد ملی کارآفرینی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاک‌چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در تهران، گفت: در کشورهای حاشیه خلیج فارس با پیشتازی عربستان و امارات متحده عربی ۱۰۰ میلیارد دلار در فناوری‌های نو سرمایه‌گذاری شده است و در چین ۱۷۰ میلیارد دلار در زمینه فناوری‌های نو مانند بلاک چین سرمایه‌گذاری شده است که این کشور از بزرگترین کشورها در سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی است. وی افزود: حجم سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوین تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۱۷۵۰ میلیارد دلار می‌رسد که نسبت به رقم‌های کنونی ۶ برابر می‌شود. در بلاک‌چین نیز با سرمایه‌گذاری انجام شده این فناوری حدود ۱۸هزار میلیارد دلار اقتصاد پیرامون خود را در جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. شریعتمداری همچنین با اشاره به مباحث کشورها در سازمان بین‌المللی کار گفت: در این سازمان در مورد آینده کار صحبت می‌شود و یکی از مهمترین مباحث آینده مشاغل است از جمله اتصال شبکه به میلیاردها ابزار و تجهیزات اینترنتی است و بنابراین اشتغال به سبک امروز در آینده تقریبا غیرممکن خواهد بود. انتهای پیام/
فارسفارس4 ساعت قبل
معاون اشتغال وزارت کار گفت: ۳۰ درصد از ارزش افزوده در حوزه زیرساخت و شبکه ایجاد می‌شود و ۷۰ درصد در فناوری‌های نو و هوش مصنوعی خواهد بود. معاون وزیر با بیان اینکه یکی از کارهای ما توجه به زیرساخت‌ها است، گفت: در دنیا ۳۰ درصد ارزش افزوده مربوط به حوزه زیرساخت و شبکه و ۷۰ درصد در حوزه تولید محتوا در فناوری‌های نو است، اما در کشور ما این رقم‌ها برعکس است؛ بنابراین باید جبران مافات داشته باشیم. به گفته منصوری، سیاق جاری حکمرانی در کشور ما مجوزمحور است و باید دولت مسئول پایداری فضای کسب و کارهای مبتنی با فناوری نو باشد. در این مراسم همچنین عباس نوروزی رئیس هیات مدیره بنیاد ملی توسعه فناوری گفت: امروز الگوریتم‌ها بر ما سیطره پیدا کرده‌اند. در آینده آدم‌هایی خواهند بود که قابلیت استخدام پیدا نمی‌کنند و باید آنها را متناسب فناوری‌های نو آموزش دهیم؛ بنابراین مدرسه بلاک‌چین بستر خوبی برای ایده‌های خلاقانه در زمینه صنایع غذایی، بیمه، امور مالی، حق نشر و بانکداری خواهد بود.
مهرمهر4 ساعت قبل
مدتی است از این صحبت می‌کنم که دچار کم شنوایی و کم بینایی سیستماتیک در کشور هستیم. وی افزود: توصیه می‌کنم به همه همکارانم در دولت و قوای سه گانه که با هم بشنویم و ببینیم. از فناوری صحبت می‌کنیم در حالی که کشور امارات به عنوان یک کشور کوچک دارای وزارت هوش مصنوعی است. وی افزود: امروز فناوری‌های نو فقط در حوزه تکنولوژی تأثیر نمی‌گذارند بلکه به صورت گسترده در متغیرهای کلان اقتصادی تأثیرگذار هستند. امیدواریم با نهادسازی‌های جدید بتوانیم آینده فناوری‌های نوین را به ویژه در حوزه کسب و کارها تضمین کنیم.
فارسفارس5 ساعت قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بسیای از مشاغل به خاطر فناوری‌های نو در آینده تغییر می‌کنند یا حذف می‌کنند، گفت: باید استانداردهای مشاغل برای آینده را تغییر دهیم. به گفته وی حجم سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوین تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۱۷۵۰ میلیارد دلار می‌رسد که نسبت به رقم‌های کنونی ۶ برابر می‌شود. در بلاک چین نیز با سرمایه‌گذاری انجام شده این فناوری حدود ۱۸هزار میلیارد دلار اقتصاد پیرامون خود را در جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. شریعتمداری همچنین با اشاره به مباحث کشورها در سازمان بین‌المللی کار گفت: در این سازمان درمورد آینده کار صحبت می‌شود و یکی از مهمترین مباحث آینده مشاغل است از جمله اتصال شبکه به میلیاردها ابزار و تجهیزات اینترنتی است و بنابراین اشتغال به سبک امروز در آینده تقریبا غیرممکن خواهد بود. وی گفت: بنیاد ملی کسب وکار توسط بخش خصوصی متولی توسعه فناوری‌های نو می‌شود و وزارت کار نیز در این زمینه بسیار کمک کرده است.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
همزمان با توسعه هوش مصنوعی تعداد ربات‌ها نیز رو به افزایش است. ربات‌ها نمایندگان پویا و هوشمندی از توسعه هوش مصنوعی محسوب می‌شوند. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بسیاری از فعالان حوزه هوش مصنوعی تمایل دارند که ربات‌های مختلفی تولید کنند. اما با افزایش شمار ربات‌های هوشمند، نگرانی‌ها در رابطه با کارکرد و تعداد ربات‌ها نیز رو به افزایش است. این ربات نمونه‌ای از ربات‌های نسل بعدی است؛ زمانی که تفکیک انسان از ربات بسیار دشوار خواهد بود.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: جوانان و نسل آینده ما اگر می‌خواهند هویت ملی خود را حفظ کنند، دیگر زمان آن نیست که به کمر اسلحه ببندند. برای دفاع از هویت ملی باید قدرتهای بزرگی را برروی پلتفرم‌ها شکل دهند. دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در این عرصه ما نیز باید به دنبال بازتعریف هویت ملی خود در عرصه جهانی باشیم و باید بپذیریم که برای این مهم نیازمند ایجاد شرکت‌های و قدرتمند بزرگ پلتفرمی هستیم. وی گفت: جوانان و نسل آینده ما اگر می‌خواهند هویت ملی خود را حفظ کنند، دیگر زمان آن نیست که به کمر اسلحه ببندند. برای دفاع از هویت ملی باید قدرت‌های بزرگی را برروی پلتفرم‌ها شکل دهند.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
شریعتمداری با بیان اینکه تا خوب نشنویم نمی‌توانیم درست تصمیم بگیریم، افزود: خوشحالم که به عنوان حامی و تصویرگر در ایجاد بنیاد ملی توسعه فناوری حضور دارم و این بنیاد را یک قدم بزرگ برای توسعه در کشور می‌دانم. شریعتمداری در ادامه سخنان خود با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که در حوزه فناوری در کشورهای منطقه انجام شده است، گفت: کشورهای همسایه ما بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در حوزه فناوری سرمایه‌گذاری کردند تا جایگاه بالاتری برای خود در منطقه ترویج کنند. به گفته شریعتمداری در حال حاضر در مجموع حجم اقتصادی فناوری در جهان یک هزار و ۷۵۰ میلیارد دلار است. وی گفت: پیش‌بینی می‌شود بلاک‌چین تا سال ۲۰۲۵ حوزه اقتصادی فناوری را ۱۸ هزار میلیارد دلار تحت تاثیر قرار دهد. شریعتمداری حمایت از تشکیل بنیاد ملی توسعه فناوری را از نمونه این نوع تغییر جهت‌گیری‌های وزارت کار عنوان کرد.
مهرمهر6 ساعت قبل
وی درباره مشکلاتی که برای برخی کسب و کارهای وابسته به اینترنت ایجاد شد اظهار داشت: باید کاری کنیم که این ضرر و زیان‌ها کمتر شود. اگر یک شبکه ملی پرقدرت در کشور داشتیم، این زیان‌ها به مراتب کمتر بود. دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد: امیدواریم اتفاق اخیر که منجر به قطعی اینترنت شد، باعث شود همکاران ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمهیداتی برای توانمند کردن شبکه ملی اطلاعات بیاندیشند. فیروزآبادی افزود: شبکه ملی یک ارتباط جهانی است و زمانی می‌تواند خوب کار کند که با دنیا ارتباط داشته باشد. فیروزآبادی از شکسته شدن رکورد ترافیک داخلی خبر داد و گفت: ترافیک داخلی ما در این مدت از ۷۵۰ گیگابیت بر ثانیه تجاوز کرد که رشد چند برابری را نشان می‌دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
یکی از این نهاد، بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های اینترنت اشیاء، بلاک‌چین و هوش مصنوعی است. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نوع ورود ما به موضوع اشتغال، اندکی متفاوت از سیاق جاری کشور و همچنین سنوات گذشته است، درباره ارزش افزوده کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات در دنیا گفت: روند موجود در دنیا نشان می‌دهد تا سال ۲۰۲۲ ارزش کسب و کارهای حوزه آی‌تی به حدود ۶۰۰۰ میلیارد دلار می‌رسد درحالی‌که در سال ۲۰۱۵ این میزان حدود ۴۳۰۰ میلیارد دلار بوده است. منصوری ادامه داد: اگر سهم ایران از بازار حوزه آی‌تی را حدود یک درصد از این بازار در دنیا بدانیم، باید امروز درآمد کشور ما در کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات حدود ۴۰هزار میلیارد تومان باشد اما متأسفانه به دلیل اینکه معمولا اقدامات ما معطوف به حوزه‌های محدود در کسب و کارهای فناوری اطلاعات است، درآمد کشور از محل حوزه آی‌تی بسیار محدود و ناچیز است. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: برای آنکه دولت در مواجهه با کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال، رویکرد فعال داشته باشد، انتظار داریم انجام مداخلات توسعه‌ای، نهادسازی و توسعه اکوسیستم را مورد توجه قرار دهد. به گفته وی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بنای خود را بر توسعه کارآفرینی و تکیه بر ورود به حوزه‌هایی که نظام اجرایی کشور کمتر به آن توجه داشته، قرار داده است.
فارسفارس6 ساعت قبل
شرکت سونی واحد ویژه هوش مصنوعی را آماده می‌کند که هدف آن تغییر شیوه تهیه غذا و خوردن آن توسط افراد است. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، شرکت سونی واحد ویژه هوش مصنوعی را آماده می‌کند که هدف آن تغییر شیوه تهیه غذا و خوردن آن توسط افراد است. یک فیلم جدید شگفت انگیز، دیدگاه سونی از آشپزخانه تحت کنترل هوش مصنوعی را نشان می‌دهد. امروز، سونی بخش جدیدی را در این شرکت اعلام کرده که منحصرا بر هوش مصنوعی تمرکز دارد و قرار است یک انقلاب جدید برپا کند. این ویدئو در ادامه تعدادی از توانایی‌های چشمگیر هوش مصنوعی در آشپزخانه را نشان می‌دهد که به طور مستقل تهیه غذا را مدیریت می‌کند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
یکی از این نهاد، بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های اینترنت اشیاء، بلاک‌چین و هوش مصنوعی است. منصوری اظهار داشت: اگر سهم ایران از بازار حوزه آی‌تی را حدود یک درصد از این بازار در دنیا بدانیم، باید امروز درآمد کشور ما در کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات حدود ۴۰هزار میلیارد تومان باشد، اما متأسفانه به دلیل اینکه معمولا اقدامات ما معطوف به حوزه‌های محدود در کسب و کارهای فناوری اطلاعات است، درآمد کشور از محل حوزه آی‌تی بسیار محدود و ناچیز است. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای آنکه دولت در مواجهه با کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال، رویکرد فعال داشته باشد، انتظار داریم انجام مداخلات توسعه‌ای، نهادسازی و توسعه اکوسیستم را مورد توجه قرار دهدافزود: ما در حوزه تولید محتوا و حوزه آی‌تی، فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم از جنس «پسینی» است. به گفته وی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بنای خود را بر توسعه کارآفرینی و تکیه بر ورود به حوزه‌هایی که نظام اجرایی کشور کمتر به آن توجه داشته، قرار داده است. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
اخبار اقتصادی-وی افزود: فناوری‌های امروز در حوزه هاب (هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاکچین) است. مدیر بنیاد ملی توسعه فناوری بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ پیش بینی می‌شود حدود ۲٫۵ میلیون شغل در حوزه هاب در منطقه ایجاد شود. وی افزود: در همسایگی ما کشور‌هایی وجود دارند که ۱۷ میلیارد دلار از حوزه هاب درآمد کسب می‌کنند، به عنوان مثال درآمد عربستان ۳ میلیارد دلار، ترکیه ۲٫۵ میلیارد دلار و امارات ۱٫۵ میلیارد دلار از حوزه هاب است. مدیر بنیاد ملی توسعه فناوری گفت: ۴۷ درصد بازار هوش منصوعی در منطقه خاورمیانه است و از این مقدار ۴۳ درصد در اختیار سه کشور همسایه ما قرار دارد و درآمد این سه کشور از حوزه هاب ۱۲٫۵ درصد درآمد ناخاص ملی آن‌ها است. وی گفت: لازم است نهاد‌های دولتی- خصوصی در حوزه فناوری فعال شوند.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
مدیر بنیاد ملی توسعه فناوری گفت: سهم کشور از درآمدهای حاصل از حوزه هاب بسیار ناچیز است که امکان مقایسه آن با دیگر کشور‌ها وجود ندارد. وی افزود: فناوری‌های امروز در حوزه هاب (هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاکچین) است. مدیر بنیاد ملی توسعه فناوری بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ پیش بینی می‌شود حدود ۲٫۵ میلیون شغل در حوزه هاب در منطقه ایجاد شود. وی افزود: در همسایگی ما کشور‌هایی وجود دارند که ۱۷ میلیارد دلار از حوزه هاب درآمد کسب می‌کنند، به عنوان مثال درآمد عربستان ۳ میلیارد دلار، ترکیه ۲٫۵ میلیارد دلار و امارات ۱٫۵ میلیارد دلار از حوزه هاب است. مدیر بنیاد ملی توسعه فناوری گفت: ۴۷ درصد بازار هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه است و از این مقدار ۴۳ درصد در اختیار سه کشور همسایه ما قرار دارد و درآمد این سه کشور از حوزه هاب ۱۲٫۵ درصد درآمد ناخاص ملی آن‌ها است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
اخبار اجتماعی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: به دلیل خوب ندیدن خطا‌هایی می‌کنیم که باید آن‌ها را از بین ببریم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امروز با استفاده از فناوری‌های نوین باید با طبیعت تعامل داشته باشیم و این تعامل باید در تمام حوزه‌ها تسری پیدا کند. شریعتمداری گفت: امروز یک هزار و ۷۵۰ میلیارد دلار مجموعه سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری‌های نوین است و ۱۸ هزار میلیارد دلار اقتصاد پیرامون را تحت تأثیر قرار داده است و بر روی اقتصاد و تورم کشور‌ها نقش دارد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروزه اشتغال تحت تأثیر فناوری‌های نوین قرار گرفته است، گفت: پیش‌بینی می‌شود ۴۰۰ میلیون شغل تحت تأثیر فناوری‌های نوین از بین بروند که ۴۰ درصد آن‌ها با کمک این بخش قابل بازگشت است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما قصد داریم حمایت از یک رسته شغلی با کمک وام و مجوز را به حمایت از یک گروه شغلی با مشارکت عمومی تغییر دهیم.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
مدیرعامل بنیاد ملی توسعه فناوری گفت: کشورهای همسایه مانند ترکیه، عربستان و امارات در برنامه‌های کلان خود برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ۱۰ سال آینده ۱۲٫۵ درصد درآمد ناخالص خود را در حوزه هاب داشته باشند. وی با بیان اینکه حوزه فناوری به هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و بلاک‌چین معروف است، افزود: در سال ۱۴۰۰، ۲٫۵ میلیون شغل در حوزه هوش مصنوعی ایجاد خواهد شد. وی ادامه داد: در همسایگی ما کشورهایی وجود دارند که بیش از ۱۷ میلیارد دلار از هوش مصنوعی سهم می‌برند که در این بین می‌توان به عربستان به میزان ۳ میلیارد دلار، ترکیه ۲ میلیارد دلار و امارات ۱٫۵ میلیارد دلار اشاره کرد. وطن‌دوست ادامه داد: ماموریت بنیاد ملی توسعه فناوری شامل پژوهش، آموزش و تجاری‌سازی است که در بخش پژوهش قرار است راهکارهایی در اختیار سازمان‌ها قرار بگیرد. همچنین در بخش آموزش نیز از طریق مدارس چهارگانه (بلاک‌چین، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی و مدیریت سرمایه) آموزش دهد.
مهرمهر8 ساعت قبل
یکی از این نهاد، بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های اینترنت اشیاء، بلاک‌چین و هوش مصنوعی است. منصوری ادامه داد: اگر سهم ایران از بازار حوزه آی‌تی را حدود یک درصد از این بازار در دنیا بدانیم، باید امروز درآمد کشور ما در کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات حدود ۴۰هزار میلیارد تومان باشد اما متأسفانه به دلیل اینکه معمولا اقدامات ما معطوف به حوزه‌های محدود در کسب و کارهای فناوری اطلاعات است، درآمد کشور از محل حوزه آی‌تی بسیار محدود و ناچیز است. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: برای آنکه دولت در مواجهه با کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال، رویکرد فعال داشته باشد، انتظار داریم انجام مداخلات توسعه‌ای، نهادسازی و توسعه اکوسیستم را مورد توجه قرار دهد. به گفته وی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بنای خود را بر توسعه کارآفرینی و تکیه بر ورود به حوزه‌هایی که نظام اجرایی کشور کمتر به آن توجه داشته، قرار داده است. معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه تاکنون نظام حکمرانی کشور ناظر بر تحول اقتصاد دیجیتال نبوده است، گفت: در این راستا امروز به تدریج گام برداشته‌ایم چرا که در بین الگوهای کشورهای مختلف در مواجهه با اقتصاد دیجیتال، مدلی که در ایران برای مواجهه با توسعه کسب و کار و اشتغال در حوزه اقتصاد دیجیتال جواب می‌دهد، مدل «دولتی خصوصی» در قالب بنیاد است که باید با دو رویکرد توسعه اکوسیستم و پلتفرم‌سازی باشد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اولین بنیاد ملی توسعه فناوری با محوریت بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء صبح امروز (پنجشنبه ۳۰ آبان ماه) با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار آغاز به کار کرد. این نهاد پس از افتتاح بنیاد ملی کارآفرینی در حوزه محتوای دیجیتال، به عنوان دومین نهاد توسعه اشتغال پایدار در رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی شده است. بنیاد ملی کارآفرینی توسعه فناوری با مشارکت وزارت کار و سازمان صنعتی ملل متحد (یونیدو) در قالب یک برنامه مشترک برای توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در ایران طراحی شده است. اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای این بنیاد در حوزه‌های پژوهش، آموزش و تجاری سازی فناوری‌های نوین است و همچنین با ایجاد مدارس بلاکچین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، درنهایت منجر به ایجاد و پیشبرد کسب و کارهای نوپا و فناورانه خواهد شد.
زومیتزومیت11 ساعت قبل
گوگل سال‌ها شهرت و سابقه در دنیای فناوری دارد و همین اعتبار، شاید روزی به بزرگ‌ترین مشکل مدیران غول موتور جست‌وجو تبدیل شود. پروژه‌ی مذکور، دسترسی به اطلاعات پزشکی بیش از ۵۰ میلیون آمریکایی را به غول موتور جست‌وجو می‌داد. برنامه‌ی مذکور، طرحی از سمت غول موتور جست‌وجو برای ارائه‌ی خدمات بانکی همچون چک بود که با همکاری بانک‌ها و اتحادیه‌های خدمات اعتبار انجام می‌شود. با ورود به هر حوزه‌ی جدید، تصور مردم از حضور همه‌جانبه و فعالیت گسترده‌ی غول موتور جست‌وجو، بیشتر می‌شود. درواقع، آماده نبودن نهایی و چالش‌های فنی سرویس‌های متعدد گوگل در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی، مرگ بسیاری از آن‌ها را به‌همراه داشت.

این فیلم‌ها را تنهایی ببینید!

15+
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد20 ساعت قبل
سیستم Heliogen می‌تواند تاثیر چشمگیری بر انتشار گازهای تولید شده در سطح جهانی داشته باشد. همچنین این سیستم به هیچ‌گونه سوخت فسیلی احتیاج ندارد و مقرون به صرفه است. نتیجه، ایجاد دمایی است که می‌تواند برای تولید هیدروژن پاک مورد استفاده قرار گیرد که به عنوان سوخت در کامیون‌ها و هواپیماها استفاده می‌شوند. شرکت Heliogen برای مشکل کمبود نور خورشید هم راه‌حل‌هایی دارد و صفحات خورشیدی این شرکت قادر خواهند بود تا روزها بدون استفاده از نور خورشید، انرژی را ذخیره کنند که مورد استفاده تاسیسات صنعتی قرار گیرند. با توجه به سرمایه‌گذاری افراد بزرگی مانند بیل گیتس این فناوری تقریبا آماده است تا اولین مشتری خود را معرفی کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شناسایی جرائم تحولات چشمگیری را در حوزه تشخیص و پیگیری طی کرده است. این موضوع کمک می‌کند روند تشخیص حضور مجرم بسیار دقیق‌تر باشد. با کمک تکنیک‌های جدید می‌توان حتی ساعات وقوع جرم را نیز به سادگی حدس زد. زمان دقیق وقوع جرم طی سالهای گذشته به سختی قابل تشخیص بود اما اکنون این تشخیص بسیار ساده‌تر ده است و می‌توان به شکلی بسیار دقیق‌تر زمان وقوع جرم را تشخیص داد. یکی از تکنولوژی‌های مهم و جدید در شناسایی جرائم خطرناک استفاده از هوش مصنوعی و واقعیت مجازی است.
زومیتزومیت1 روز قبل
مایکروسافت تصمیم گرفته است از‌این‌پس، فرمت تبادل آزاد شبکه‌ی عصبی (ONNX) را به‌صورت مشارکتی با تشکیلات لینوکس مدیریت و راهبری کند. سرانجام، امروز مایکروسافت از پیوستن ONNX به بنیاد هوش مصنوعی لینوکس خبر داد که از زیرمجموعه‌های بنیاد لینوکس است. اریک بوید، معاون حقوقی سرویس هوش مصنوعی آژور مایکروسافت، در‌این‌باره این‌طور نوشت: از اینکه بنیاد هوش مصنوعی لینوکس از ONNX میزبانی خواهد کرد، بسیار خوشحالیم. مدیریت بنیاد هوش مصنوعی لینوکس بر ONNX در طولانی‌مدت امکان تمرکز و سرعت‌بخشیدن همه‌جانبه‌ی مفهوم یادگیری ماشین را فراهم می‌سازد و موجب پویایی و ظهور خلاقیت بیشتر در نسل بعدی ONNX خواهد شد. دکتر ابراهیم حداد، مدیر اجرایی بنیاد هوش مصنوعی لینوکس، نیز گفت:
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد ملی توسعه فناوری به عنوان دومین نهاد توسعه اشتغال پایدار در رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات ذیل برنامه اشتغال فراگیر، با عنوان «بنیاد ملی توسعه فناوری» پنج شنبه ۳۰ آبان افتتاح می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ملل متحد (یونیدو) یک برنامه مشترک برای توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در ایران طراحی کرده که یکی از حوزه‌های اصلی آن رسته فناوری اطلاعات و ارتباطات با تمرکز بر توسعه زیست بوم‌های تخصصی این رسته در حوزه‌های پر تقاضا و پرظرفیت از نظر ایجاد اشتغال و خلق ثروت است. تاسیس یک نهاد ملی پشتیبان کسب و کار با عنوان بنیاد ملی توسعه فناوری، در دستور کار مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه جتماعی و بخش خصوصی قرار گرفت تا در قالب مدل عمومی – خصوصی و با حمایت سایر سازمان‌های دولتی، این نهاد به توسعه اشتغال در یک حوزه تخصصی در کشور اقدام کند. بنیاد ملی توسعه فناوری با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، صندوق کارافرینی امید، یونیدو ایجاد خواهد شد. همچنین با منطقه ویژه اقتصادی پیام، جهاد دانشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جهاد دانشگاهی و … به عنوان سازمان‌های همکار، در توسعه مولفه‌های زیست بوم فناوری‌های نوین به ارائه خدمات ویژه‌ای دراین عرصه، اقدام خواهد شد. اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای این بنیاد در حوزه‌های پژوهش، آموزش و تجاری سازی فناوری‌های نوین است و همچنین ایجاد مدارس بلاک چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی که در نهایت منجر به ایجاد و پیشبرد کسب و کار‌های نوپا فناورانه خواهد بود.
زومیتزومیت1 روز قبل
آن‌ها اخیرا نتایج تحقیقاتی را منتشر کرده‌اند که رویکرد و استراتژی رهبران کسب‌وکار را نسبت به هوش مصنوعی نشان می‌دهد. باب دی‌کاکس، معاون ارشد IFS در هوش مصنوعی، درباره‌ی نتیجه‌ی مطالعه گفت: هوش مصنوعی دیگر فناوری درحال تولدی محسوب نمی‌شود. ما مثال‌های متعددی را در دنیای واقعی می‌بینیم که هوش مصنوعی در آن‌ها بسیاری از فرایندهای تصمیم‌گیری را بهبود می‌بخشد. برخی از آن‌ها هنوز در مسیر پذیرش پیامدهای اجرای هوش مصنوعی در کسب‌وکار خود هستند، اما سهم عمده‌ای از مدیران، افزایش بهره‌وری را به‌عنوان دلیل سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی پذیرفته‌اند. به‌هرحال به‌نظر نمی‌رسد مواردی همچون هزینه‌های سربار یا تقاضا برای هوش مصنوعی، جای بهره‌وری را به‌عنوان دلیل اصلی پیاده‌سازی هوش مصنوعی بگیرند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، «محمد قادری»، سردبیر روزنامه «تهران تایمز» پیرامون تجربیات سفر اخیرش به سئول بیان کرد: این سفر به منظور شرکت در نشست عمومی اتحادیه خبرگزاری‌های OANA که شامل کشورهای آسیا و اقیانوسیه بوده است، انجام شد. وی ادامه داد: در نشست‌های عمومی اتحادیه خبرگزاری‌های OANA، هر کشوری که عضو این اتحادیه است، یک یا دو نماینده به این نشست می‌فرستند و ایران تنها عضوی است که دارای سه نماینده است. «خبرگزاری مهر»، «خبرگزاری ایرنا» و خبرگزاری فارس»، سه عضو ایرانی این نشست هستند. قادری افزود: این اتحادیه علاوه بر اعضای عادی، یک کمیته اجرایی و فنی هم دارد که نماینده خبرگزاری مهر یکی از اعضای کمیته فنی و نماینده خبرگزاری ایرنا یکی از اعضای کمیته اجرایی آن است. در این دوره میزبان نشست عمومی کره‌ جنوبی بود که ریاست را هم در این نشست بر عهده داشت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
آنها رباتی ارائه داده‌اند که پس از برنامه‌ریزی می‌تواند مانند انسان‌ها، سخنان تحقیرآمیز بگوید. جملات پپر طی آزمایش صورت گرفته روی انسان‌ها، نتایج امیدوارکننده‌ای به همراه نداشت. پژوهشگران، پپر را روی ۴۰ شرکت‌کننده آزمایش کردند که می‌دانستند ربات برای گفتن جملات تحقیرآمیز برنامه‌ریزی شده است. این پژوهش نشان داد که صحبت‌های تحقیرآمیز رباتی مانند پپر، لزوما نتیجه مثبتی ندارند. همچنین، این پژوهش ثابت می‌کند که ممکن است روزی ربات‌ها و یا حتی دستیارهای صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی بتوانند عملکرد انسان‌ها را داشته باشند و بر تصمیم‌گیری و سلامت روحی آنها اثر بگذارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«ترمیناتور: سرنوشت تاریک» (Terminator: Dark Fate) با فرمولی مشابه مجموعه هالووین تلاش می‌کند، با استفاده از فرمول کلیشه‌ای گسترش بیشتری ‌یابد. مشکل اصلی «ترمیناتور: سرنوشت تاریک» این است که برای داستان پردازی آنقدر بروی تغییر آینده متمرکز شده که نمی‌تواند تطابقی با قسمت‌های قبلی داشته باشد. مشکل عمده «سرنوشت تاریک» این است که با اثری مواجه هستیم که هیچ لحظه دراماتیک عاطفی در متن آن نیست. بعد از گذشت چند دقیقه از فیلم «ترمیناتور: سرنوشت تاریک» به مجموعه‌ای خام از صحنه‌های اکشن تبدیل می‌شود که توسط جولیان کلارک (تدوینگر) بیش از حد ویرایش شده است. در ترمیناتور: سرنوشت تاریک (Terminator: Dark Fate) برای مخاطبانی که سرمایه گذاری عاطفی و سرنوشت‌ها کاراکترها را در فیلم‌های قبلی دنبال کرده‌اند، یک سرخوردگی بزرگ وجود دارد.
ایبناایبنا1 روز قبل
تحول دیجیتال با تغیر در دیدگاه‌ها و روندها محقق می‌شودوی گفت: تا زمانی که بانک در روندهای خود تحول ایجاد نکند، صرف بهره‌گیری از کانال‌های دیجیتال تحول دیجیتال در شبکه بانکی محقق نمی‌شود. وی با تاکید بر این‌که در شرایط کنونی کشور تحول دیجیتال نمی‌تواند محقق شود، اظهار داشت: برای داشتن بانک دیجیتال باید یک بانک‌ تمام دیجیتال کوچک بسازیم و بعد به‌تدریج بانک بزرگ را به این سمت هدایت کنیم؛ زیرا با تغییرات مستمر صنعت بانکی تحول دیجیتال امکان تحقق ندارد. وی خاطرنشان کرد: استقرار بانکداری دیجیتال باید ۳۰ درصد هزینه‌ها را کاهش دهد و اگر نمی‌دهد یک جای کار در این روند ایراد دارد. لکزایی یادآور شد: در مسیر تحول دیجیتال به دنبال تحقق تحول هستم و بانک‌ها ناگزیر به همراهی در رویکرد دیجیتال شدن هستند؛ البته بخش فرهنگ‌سازی در بانک‌های بزرگ درروند تحول دیجیتال زمان‌بر است؛ زیرا فرآیندها بر اساس مقررات نوشته می‌شود و نه انتظارات مشتری که خود این مهم نیز در تحول دیجیتال که رویکرد مشتری محورانه دارد یک چالش است. صدری نیز در خصوص ارائه راهکار برای تحقق تحول دیجیتال در کشور گفت: تحول دیجیتال اگر درست محقق شود ۳۰ درصد هزینه‌ها کاهش می‌یابد درصورتی‌که در بانک‌های بزرگ حرکت به سمت دیجیتالی شدن هزینه‌ها را افزایش داده است.

به انتهای لیست رسیدید