گوگل

ایسناایسنا1 هفته قبل
گوگل اخیرا در غنا یک آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی تأسیس کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، گوگل، غول فناوری ایالات متحده در شهر آکرا (پایتخت کشور غنا) یک آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی تأسیس کرده است. «مصطفی سیسه» (Moustapha Cisse) رئیس آزمایشگاه هوش مصنوعی گوگل شهر اکرا گفت: آفریقا با چالش‌های بسیاری مواجه است و بنابراین استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند سودمند باشد. تاکنون گوگل آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی بسیاری در شهرهایی مانند توکیو، زوریخ، نیویورک و پاریس تأسیس کرده است. گوگل در آزمایشگاه هوش مصنوعی غنا با دانشگاه‌ها و استارت آپ‌های غنا، نیجریه، کنیا و آفریقای جنوبی همکاری خواهد داشت تا پیشرفت هوش مصنوعی را در این منطقه افزایش دهد.
زومیتزومیت2 ماه قبل
گوگل هنوز به قرارداد خود با پنتاگون پایبند است و برای توسعه‌ی هرچه بهتر هوش مصنوعی برای آن سازمان، از کارگران با حقوق پایین استفاده می‌کند. گوگل، برای توسعه‌ی برنامه‌ی بحث‌برانگیز هوش مصنوعی خود، این کارگران را استخدام می‌کند. کارگران مذکور، وظایف ساده‌ای همچون نگاه کردن و تشخیص دادن عکس‌های شبیه به CAPTCHA دارند که درنهایت به آموزش هوش مصنوعی مورد نظر گوگل می‌انجامد. هوش مصنوعی که طبق قرارداد غول موتور جست‌وجو، برای وزارت دفاع آمریکا و تحت نام Maven آماده خواهد شد. گوگل با همکاری چنین پلتفرم‌هایی، خواهد توانست هوش مصنوعی خود را سریع و با قیمت پایین توسعه دهد.
زومیتزومیت1 ماه قبل
زیرمجموعه‌ی تحقیقات هوش مصنوعی گوگل اعلام کرد کتابخانه‌ی کاربردی GPipe خود را به‌صورت متن‌باز دراختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. این ابزار کتابخانه‌ای برای آموزش حرفه‌ای شبکه‌های عصبی عمیق است که با فریمورک Lingvo از TensorFlow کار می‌کند. یانپینگ هوانگ، مهندس هوش مصنوعی گوگل، در وبلاگش خبر متن‌بازشدن کتابخانه‌ی مذکور را اعلام کرد. جزئیات آن مقاله می‌گوید کتابخانه‌ی گوگل دو روش آموزش هوش مصنوعی را به‌کار می‌گیرد. در TPUهای نسل دوم گوگل (پردازنده‌های اختصاصی هوش مصنوعی گوگل در فضای ابری)، GPipe اشغال حافظه را از ۶٫۲۶ گیگابایت به ۳٫۴۶ گیگابایت کاهش داد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
گوگل ابزار جدیدی را برای توسعه سخت افزار‌های هوش مصنوعی خود در دست طراحی دارد. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ایده استفاده از هوش مصنوعی در سیستم‌های سخت افزاری چندان عجیب نیست. بر همین اساس است که گوگل طیف وسیعی از محصولات و خدمات هوش مصنوعی خود را در سه دستگاه جدید سخت افزاری خود توسعه می‌دهد. اما توسعه سیستم‌های سخت افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی، می‌تواند در حوزه اینترنت اشیاء نیز بسیار مفید باشد. محصولاتی مانند اینها به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا به جامعه توسعه دهنده دسترسی و نفوذ بیشتری داشته باشند و بین سرویس‌های هوش مصنوعی خود نیز تعاملی قوی‌تر برقرار کنند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
هوش مصنوعی گوشی شما به خوبی می‌داند سگ چه شمایلی دارد و به سرعت همه تصاویر مرتبط را بارگذاری می‌کند. استفاده نادرست از هوش مصنوعی می‌تواند زمینه ساز تعصبات و تبعیض نژادی شود. این هوش مصنوعی این کار را از طریق بررسی تعداد بی شماری از متن‌ها و به شکل خودکار آموخته است. نگاهی به ترجمه‌های گاه پرت و پلا و بی ربط مترجم گوگل نشان می‌دهد هوش مصنوعی گاهی حتی حرف آدم‌ها را متوجه نمی‌شود چه برسد به وضعیت جنسی، مذهبی، فرهنگی و …در سال ۲۰۱۷، کالیزکان و همکارانش مقاله‌ای را در زمینه هوش مصنوعی منتشر کردند که سعی کردند در آن به هوش مصنوعی بیاموزند که کلمات مرتبط مثل «ظرف» و «غذا» را خودکار ترکیب کند. انها ۸۴۰ میلیارد کلمه را وارد سیستم یادگیری هوش مصنوعی کردند و نتایجی جالب هم گرفتند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
لی چان که از دهه ۸۰ میلادی در زمینه شبکه‌های عصبی و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند در این مورد گفته است: طرح‌های زیادی در حوزه هوش مصنوعی در شرکت‌هایی مانند فیس بوک، گوگل و غیره در حال انجام است و زبان‌های برنامه‌نویسی که در این زمینه کارآیی لازم را داشته باشند، وجود دارند. اما مشخص نیست که آیا افراد علاقه‌مند کافی برای پیگیری این امر وجود دارند یا خیر. در حال حاضر، زبان برنامه‌نویسی پایتون محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده برنامه نویسان و توسعه دهندگان به منظور طراحی و عرضه خدمات و سرویس‌های هوش مصنوعی است. با توجه به اینکه زبان برنامه‌نویسی شکل‌دهنده چارچوب‌های اصلی هوش مصنوعی فیس‌بوک و گوگل برای ارائه خدمات هوش مصنوعی است، ارتقای آنها به استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی جدید منوط است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
(deepmind یک شرکت بریتانیایی هوش مصنوعی است که در سپتامبر سال ۲۰۱۰، تحت عنوان فناوری‌های ذهن عمیق تأسیس شد. سپس هنگامی که در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت گوگل خریداری شد نامش به گوگل دیپ‌مایند تغییر کرد). در جریان توسعه فناوری، هوش مصنوعی از طریق یادگیری تقلیدی، مسیرهای گذشته را تقلید می‌کند. سپس هوش مصنوعی قادر خواهد بود تا کاربران را در پیشگیری از اشتباهاتشان پیش از وقوع مشکلات کمک کند. دنیای واقعی دائما در حال تغییر است و نیاز به فردی دارد تا مطمئن شود که هر چارچوب ایجاد شده توسط هوش مصنوعی رای شرایط خاص مناسب است.
زومیتزومیت2 ماه قبل
گوگل نیز دراین‌زمینه فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهد، برای مثال، اخیرا تصمیم گرفته در پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کند که به‌کمک هوش مصنوعی می‌تواند مقالات خبری بنویسد. این انقلاب به‌وسیله‌ی توسعه‌ی سریع نرم‌افزار یادگیری ماشین، یکی از زیرمجموعه‌های هوش مصنوعی، در‌حال‌تحقق است. تأثیر برای حقوق مالکیت ادبی و هنریخلق آثار ادبی و هنری با استفاده از هوش مصنوعی، پیامدهای مهمی برای حقوق مالکیت ادبی و هنری (کپی‌رایت) ممکن است داشته باشد. آیندهاستفاده از هوش مصنوعی هرروز پیچیده‌تر می‌شود و به‌نظر می‌رسد میزان استفاده از این فناوری در تولید آثار هنری روبه‌افزایش است. به‌نظر می‌رسد اعطای حقوق مالکیت ادبی و هنری به شخص انجام‌دهنده‌ی عملیات هوش مصنوعی منطقی‌ترین رویکرد باشد.
زومیتزومیت2 ماه قبل
فیسبوک و گوگل به‌نوعی در خط مقدم صنعت هوش مصنوعی قرار دارند و به‌تازگی، چارچوبی برای مطالعه‌ی یکی از ترسناک‌ترین قابلیت‌های آن طراحی کرده‌اند. یکی از جدیدترین تحقیقات پیرامون این موضوع، نظریه‌های جدیدی درباره‌ی تکامل گویش میان دو سیستم هوش مصنوعی (AI Agent) ارائه کرده است. در تحقیقات مذکور، دو سیستم هوش مصنوعی مورد نظر با فناوری یادگیری عمیق آموزش داده شدند. در آزمایش بعدی، دو گروه هوش مصنوعی با توانایی‌های ارتباطی و زبانی متفاوت، با هم روبه‌رو شدند. بلکه می‌توان آن را از ارتباطات ساده‌ی اجتماعی کارگزاران گروه‌های هوش مصنوعی و ازطریق انجام بازی‌های ارتباطی توسعه داد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
لی چان که از دهه ۸۰ میلادی در زمینه شبکه‌های عصبی و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند در این مورد گفته است: طرح‌های زیادی در حوزه هوش مصنوعی در شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، گوگل و … در حال انجام است و زبان‌های برنامه‌نویسی که در این زمینه کارآیی لازم را داشته باشند، وجود دارند. اما مشخص نیست که آیا افراد علاقه‌مند کافی برای پیگیری این امر وجود دارند یا خیر. در حال حاضر، زبان برنامه‌نویسی پایتون محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان به منظور طراحی و عرضه خدمات و سرویس‌های هوش مصنوعی است. با توجه به اینکه زبان برنامه‌نویسی شکل‌دهنده چارچوب‌های اصلی هوش مصنوعی PyTorch فیس‌بوک و TensorFlow گوگل برای ارائه خدمات هوش مصنوعی است، ارتقای آنها به استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی جدید منوط است. استفاده از هوش مصنوعی در جهان سابقه‌ای ۵۰ ساله دارد، ولی به اعتقاد کارشناسان بسترهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به‌کار گرفته شده در این حوزه هنوز به اندازه کافی ارتقا نیافته‌اند.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
محققان می‌گویند که هوش مصنوعی بیش از حد سفیدپوست و مذکر است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، محققان موسسه AI Now می‌گویند صنعت هوش مصنوعی با یک بحران تنوع جنسیت و نژاد گسترده مواجه شده است. بر اساس این گزارش زنان و افراد رنگین پوست حضوری بسیار کمرنگ در حوزه هوش مصنوعی دارند. نتایج این مطالعات نشان می‌دهد، حدود ۸۰ درصد از اساتید حوزه هوش مصنوعی را مردان تشکیل می‌دهند، در حالی که تنها ۱۵ درصد از کارکنان هوش مصنوعی در فیس بوک و ۱۰ درصد در گوگل زنان هستند. در نتیجه نیروی کارغالب در شرکت‌های فناوری را جنسیت مذکر و سفیدپوست شکل داده‌اند و همین موضوع نیز هویت و دیدگاه‌های هوش مصنوعی را به سمت خاصی سوق می‌دهد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
به نظر می‌رسد که فیس‌بوک و گوگل قصد دارند با همکاری یکدیگر به توسعه فناوری هوش مصنوعی و محصولات جدید مبتنی بر آن بپردازند. حالا بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در وب سایت زد دی نت، به نظر می‌رسد که دو غول تکنولوژی آمریکایی یعنی فیس‌بوک و گوگل تصمیم گرفته‌اند که با همکاری یکدیگر، به توسعه هوش مصنوعی بپردازند تا بتوانند از این فناوری در محصولات و حوزه‌های مختلفی بهره‌برداری کنند. وی در ادامه سخنانش همچنین افزوده بود: تمامی حوزه‌های مختلف و کسب و کارهای جهان سرانجام یک روز تحت سلطه هوش مصنوعی درخواهند آمد. البته کارشناسان و منتقدان از طرفی دیگر بر این باورند که هوش مصنوعی ممکن است چالش‌های اخلاقی و مشکلات متعددی را به همراه داشته باشد که در صورت عدم رعایت و وضع قوانین و مقررات مربوطه، کاربران در فضای مجازی را با مشکلات جدی عدیده‌ای مواجه خواهد کرد. فیس‌بوک با همکاری گوگل که هم اکنون بزرگترین شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی در جهان به شمار می‌رود، تصمیم گرفته است که با رعایت تمام قوانین و مقررات مربوطه به گسترش و توسعه هوش مصنوعی بپردازد و دانش و تکنولوژی‌های خود را در این حوزه وسعت و بهبود ببخشد.
زومیتزومیت1 ماه قبل
زیرمجموعه‌ی قدرتمند گوگل در حوزه‌ی هوش مصنوعی یعنی دیپ مایند، در پروژه‌ای جدید، فناوری‌های خود را در جهت انرژی‌های پاک به‌کار می‌گیرد. گوگل چندی پیش اعلام کرد که بازوی هوش مصنوعی‌اش یعنی دیپ مایند در لندن، با استفاده از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی خود، پایداری و ثبات انرژی تولیدشده در مزارع انرژی بادی را مورد بررسی قرار داد. گوگل ادعا می‌کند با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین Deepmind، خروجی انرژی مزارع انرژی بادی خود را پیش‌بینی کرده است؛ مزارعی که برای تأمین انرژی سبز زیرساخت‌های غول موتور جست‌وجو استفاده می‌شوند. گوگل سال گذشته اعلام کرد که ۱۰۰ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌کند. پیش‌بینی بازدهی مزارع بادی، برنامه‌ریزی تأمین برق توسط آن‌ها را آسان‌تر می‌کندرخداد اخیر، اولین مرتبه‌ای نیست که از تخصص هوش مصنوعی دیپ‌مایند در این حوزه استفاده می‌شود.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
اقتصادنیوز: برخی اوقات دکترها تشخیص می‌دهند که بعضی بیماران تا مدت زیادی زنده نخواهند ماند و آن‌گاه با کمی بررسی درمی‌یابند که فرصت زندگی بیمار مورد نظر چقدر است. اگرچه بعضی اوقات این پیش‌بینی‌ها آن‌قدرها دقیق نیست و بیماران ممکن است زودتر از موعد تعیین شده دار فانی را وداع گویند یا این‌که به طور کلی پیش‌بینی دکتر اشتباه از آب در می‌آید و این بیماران به زندگی‌شان ادامه می‌دهند. اما با هوش مصنوعی گوگل میتوان زمان تقریبی مرگ هرکسی را پیش بینی کرد. به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ چند سالی از ورود فناوری هوش مصنوعی شرکت گوگل به حوزه علوم پزشکی می‌گذرد؛ این بار صحبت هایی از تخمین احتمال و زمان مرگ بیماران توسط هوش مصنوعی به میان آمده و گوگلمثل همیشه برتری خود را در این بحث ثابت کرده است. دپارتمان علوم پزشکی بخش هوش مصنوعی گوگل در حال به کار گیری فناوری هوش مصنوعی به منظور تخمین احتمال و زمان مرگ بیماران بستری شده در بیمارستان است و نتیجه‌های اولیه حاکی از دقت بیشتر این فناوری در مقایسه با تخمین پزشکان و سیستم اورژانس بیمارستان‌ها از احتمال و زمان مرگ افراد است. فناوری هوش مصنوعی شرکت گوگل به منظور رسیدن به نتیجه پیش بینی خود در مورد این بیمار تعداد ۱۷۵۶۳۹ داده اطلاعاتی مختلف را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده بود و در این میان اطلاعاتی وجود داشت که در پیش بینی‌های انجام شده توسطپزشکان و نیز سیستم اورژانس بیمارستان مود توجه قرار نگرفته بود. گوگل در حال گسترش فعالیت‌های فناوری هوش مصنوعی خود در این حوزه است و تا به همین جای کار در مطالعات انجام شده، ۱۱۴۰۰۳ بیمار مختلف و بیش از ۴۶ میلیارد داده اطلاعاتی مربوط به وضعیت سلامتی آنها را مورد بررسی قرار گرفته است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
وزارت دفاع آمریکا قصد دارد به زودی از راهبرد جدید خود برای استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی در سلاح‌های جنگی رونمایی کند. به گزارش ایسنا و به نقل از دیفنس‌وان، «وزارت دفاع آمریکا» (DOD) قصد دارد اوایل هفته آینده، از یک راهبرد جدید هوش مصنوعی رونمایی کند. تمرکز این راهبرد، بر ابداع و تنظیم ابزاری برای دستورات و شاخه‌های خدمات خاص است که امکان انتقال سریع‌تر آنها را به عملکردهای هوش مصنوعی فراهم می‌کند. یکی از مقامات مربوط در این باره گفت: وزارت دفاع آمریکا، حدود ۵۰ سال با هوش مصنوعی مانند یک موضوع مربوط به حوزه علم و فناوری برخورد کرده است. براساس این پروژه، قرار بود الگوریتم‌های هوش مصنوعی گوگل در اختیار پنتاگون قرار گیرند تا این سازمان بتواند تصاویر ویدئویی را تفسیر کند و اهداف حملات پهپادی را ارتقا دهد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
بسیاری از دانشمندان و کارشناسان بر این باورند که توسعه هوش مصنوعی در کنار تمام فرصت‌های جدیدی که در صنعت تکنولوژی به وجود می‌آورد، تهدید بزرگی نیز برای بشریت و آینده جهان به شمار می‌رود. یکی از بزرگترین چالش‌هایی که فناوری هوش مصنوعی را تهدید می‌کند، امکان استفاده از آن در صنایع جنگی و نظامی است که به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، می‌تواند علیه بشریت استفاده شود که در نهایت به ضرر کل انسان‌ها در جهان تمام خواهد شد. در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بود که خبری مبتنی بر تلاش و نگرانی جامعه جهانی در خصوص توسعه هوش مصنوعی و تهدیدات آن منتشر شد. از آنجا که فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال‌های اخیر با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است، غول‌های تکنولوژی متعددی همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون، اپل، سامسونگ و … به طراحی و ساخت ابزار‌های هوشمند مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی (Artificial intelligence) بسیاری روی آورده‌اند. جالب است بدانید که استفن هاوکینگ، ایلان ماسک، استیو ووزنیاک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از نام‌های بزرگ در زمینه علم و فناوری، مدتهاست که در رسانه‌ها و نامه‌های سرگشاده‌ی خود، درباره خطرات ناشی از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و به خیل محققان برجسته‌ی هوش مصنوعی پیوسته‌اند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
اقتصاد نیوز: بسیاری از دانشمندان و کارشناسان بر این باورند که توسعه هوش مصنوعی در کنار تمام فرصت‌های جدیدی که در صنعت تکنولوژی به وجود می‌آورد، تهدید بزرگی نیز برای بشریت و آینده جهان به شمار می‌رود. در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بود که خبری مبتنی بر تلاش و نگرانی جامعه جهانی در خصوص توسعه هوش مصنوعی و تهدیدات آن منتشر شد. از آنجا که فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال‌های اخیر با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است، غول‌های تکنولوژی متعددی همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون، اپل، سامسونگ و غیره به طراحی و ساخت ابزارهای هوشمند مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی (Artificial intelligence) بسیاری روی آورده‌اند. جالب است بدانید که استفن هاوکینگ، ایلان ماسک، استیو ووزنیاک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از نام‌های بزرگ در زمینه علم و فناوری، مدتهاست که در رسانه‌ها و نامه‌های سرگشاده‌ی خود، درباره خطرات ناشی از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و به خیل محققان برجسته‌ی هوش مصنوعی پیوسته‌اند. حالا به نظر می‌رسد که چالش‌های اخلاقی پیش روی هوش مصنوعی به سایر کشورهای جهان نیز سرایت کرده است چرا که بسیاری از مقامات چین نیز در این خصوص ابراز نگرانی کرده‌اند و خواستار جلوگیری از توسعه بدون برنامه‌ریزی فناوری هوش مصنوعی شده‌اند تا از تهدیدات جدی آنکه به عقیده آنها ممکن است به وقوع جنگ جهانی سوم منجر شود، جلوگیری به عمل بیاورند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
بسیاری از دانشمندان و کارشناسان بر این باورند که توسعه هوش مصنوعی در کنار تمام فرصت‌های جدیدی که در صنعت تکنولوژی به وجود می‌آورد، تهدید بزرگی نیز برای بشریت و آینده جهان به شمار می‌رود. به گزارش ایسنا، یکی از بزرگترین چالش‌هایی که فناوری هوش مصنوعی را تهدید می‌کند، امکان استفاده از آن در صنایع جنگی و نظامی است که به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، می‌تواند علیه بشریت استفاده شود که در نهایت به ضرر کل انسان‌ها در جهان تمام خواهد شد. در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بود که خبری مبتنی بر تلاش و نگرانی جامعه جهانی در خصوص توسعه هوش مصنوعی و تهدیدات آن منتشر شد. از آنجا که فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال‌های اخیر با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است، غول‌های تکنولوژی متعددی همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون، اپل، سامسونگ و غیره به طراحی و ساخت ابزارهای هوشمند مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی (Artificial intelligence) بسیاری روی آورده‌اند. جالب است بدانید که استفن هاوکینگ، ایلان ماسک، استیو ووزنیاک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از نام‌های بزرگ در زمینه علم و فناوری، مدتهاست که در رسانه‌ها و نامه‌های سرگشاده‌ی خود، درباره خطرات ناشی از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و به خیل محققان برجسته‌ی هوش مصنوعی پیوسته‌اند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
بسیاری از کارشناسان و منتقدان فناوری هوش مصنوعی در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود. به گزارش ایسنا، به تازگی اخبار و گزارش‌های جدیدی از سوی اندیشکده سازمان امنیت ملی آمریکا منتشر شده که نشان می‌دهد بسیاری از سیاست مداران و کارشناسان فعال در حوزه هوش مصنوعی در خصوص پیشرفت روز افزون این فناوری ابراز نگرانی کرده‌اند. در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بود که خبری مبتنی بر تلاش و نگرانی جامعه جهانی در خصوص توسعه هوش مصنوعی و تهدیدات آن منتشر شد. از آنجا که فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال‌های اخیر با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است، غول‌های تکنولوژی متعددی همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون، اپل، سامسونگ و غیره به طراحی و ساخت ابزارهای هوشمند مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی (Artificial intelligence) بسیاری روی آورده‌اند. جالب است بدانید که استفن هاوکینگ، الون ماسک، استیو ووزنیاک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از نام‌های بزرگ در زمینه علم و فناوری، مدتهاست که در رسانه‌ها و نامه‌های سرگشاده‌ی خود، درباره خطرات ناشی از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و به خیل محققان برجسته‌ی هوش مصنوعی پیوسته‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
متخصصان و کارشناسان فعال در حوزه هوش مصنوعی در سراسر جهان به ارائه نظریه‌های جدیدی درباره تکامل و نحوه پیشرفت این فناوری پرداخته‌اند بنابراین به نظر می‌رسد این فناوری در آینده‌ای نه‌چندان دور تبدیل به یکی از پرطرفدارترین تکنولوژی‌ها در عصر حاضر خواهد شد که صنایع و حوزه‌های گوناگونی را متحول خواهد کرد. کلر بارکلی، مدیر عملیاتی ارشد مایکروسافت در بریتانیا چندی پیش در این خصوص خاطرنشان کرده بود که اگر هوش مصنوعی به مرحله تکامل و شکوفایی خود برسد، هر حوزه‌ای را که لازم باشد، تحت سلطه خود در خواهد آورد و ما نه‌تنها نباید جلوی این اتفاق را بگیریم بلکه باید به توسعه و تسریع آن نیز کمک کنیم. وی در ادامه سخنانش همچنین افزوده بود: تمامی حوزه‌های مختلف و کسب و کارهای جهان سرانجام یک روز تحت سلطه هوش مصنوعی درخواهند آمد. البته کارشناسان و منتقدان از طرفی دیگر بر این باورند که هوش مصنوعی ممکن است چالش‌های اخلاقی و مشکلات متعددی را به همراه داشته باشد که در صورت عدم رعایت و وضع قوانین و مقررات مربوطه، کاربران در فضای مجازی را با مشکلات جدی عدیده‌ای مواجه خواهد کرد. فیس‌بوک با همکاری گوگل که هم اکنون بزرگ‌ترین شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی در جهان به شمار می‌رود، تصمیم گرفته است که با رعایت تمام قوانین و مقررات مربوطه به گسترش و توسعه هوش مصنوعی بپردازد و دانش و تکنولوژی‌های خود را در این حوزه وسعت و بهبود ببخشد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
این به آن معناست که تسلیحات جنگی و نظامی مبتنی بر فناوری‌های نوین نظیر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بدون درگیر شدن احساسات و عواطف انسانی می‌توانند کارهای موردنظر فرماندهان جنگی و سیاست مداران را انجام دهند و کاملا طبق برنامه نویسی‌های انجام شده عمل کند. در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بود که خبری مبتنی بر تلاش و نگرانی جامعه جهانی درخصوص توسعه هوش مصنوعی و تهدیدات آن منتشر شد. در آن زمان بسیاری از کارشناسان، متخصصان، دانشمندان و شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در جریان یک اجلاس جهانی که در سوئیس برگزار شد، از لزوم مقابله با توسعه بی رویه و جایگزینی کامل و بدون برنامه هوش مصنوعی با انسان سخن گفتند. از آنجا که فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال‌های اخیر با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است، غول‌های تکنولوژی متعددی همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون، اپل، سامسونگ و … به طراحی و ساخت ابزارهای هوشمند مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی بسیاری روی آورده‌اند. جالب است بدانید که استفن هاوکینگ، ایلان ماسک، استیو‌ووزنیاک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از نام‌های بزرگ در زمینه علم و فناوری، مدت‌هاست که در رسانه‌ها و نامه‌های سرگشاده‌ خود، درباره خطرات ناشی از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و به خیل محققان برجسته‌ هوش مصنوعی پیوسته‌اند.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
هوش افزوده یک مفهوم جایگزین برای هوش مصنوعی است که بر نقش کمک کننده هوش مصنوعی برای ارتقاء هوش انسانی تاکید دارد. در ادامه ۳ نکته مهم در مورد هوش افزوده را مرور می‌کنیم: هوش افزوده سطح قدرت هوش مصنوعی را افزایش می‌دهداز زمان آغاز استفده از هوش مصنوعی یعنی از حدود شصت سال پیش، هوش مصنوعی در حوزه علمی و دانشگاهی به یک رقیب قدرتمند برای ایجاد تغییرات اجتماعی و اقتصادی تبدیل شده است. در نتیجه انتظار می‌رود هوش مصنوعی خودروهای خودران را توسعه دهد، برای ما غذ بپزد و یا به جای ما کار کند. هوش افزوده یک مفهوم جایگزین هوش مصنوعی است که بر نقش کمک کننده هوش مصنوعی در پیشرفت قابلیت‌های انسانی تمرکز دارد. هوش افزایی نشان دهنده تاثیر مداوم هوش مصنوعی در تقویت نوآوری بشر تاکید دارد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
گوگل در رویداد اختصاصی خدمات ابری خود، سرویس‌های جدیدی را مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی کرد که با هدف حل چالش‌های عمومی کسب‌وکارها توسعه یافته‌اند. سرویس دیگر گوگل، به‌نام AutoML Video هم به‌صورت بتا معرفی شد که به توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد مدل‌هایی برای دسته‌بندی محتوای ویدئوها طراحی کنند. هوش مصنوعی مخصوص مراکز تماس، ابزار دیگری بود که توسط گوگل معرفی شد. انبار داده‌ی بزرگ و بی‌سرور گوگل، BigQuery، با سرعت زیادی درحال رشد است. BigQuery از ابزارهای مهم گوگل در خدمات ابری محسوب می‌شوددر بحث تحلیل داده، ابزار جدیدی به‌نام BigQuery BI Engine در نسخه‌ی بتا از سوی گوگل معرفی شد.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
بر این اساس نیاز به یکپارچه سازی هوش مصنوعی برای توضیح واضح عملکرد و رصد اطلاعات مالی وجود دارد. انواع هوش مصنوعی مالیدو نوع هوش مصنوعی وجود دارد. هوش مصنوعی و انسان هامهم است که دقت کنیم تا زمانی که روند فعالیت هوش مصنوعی در امور مالی مشخص نشود نمی‌توان انتظار داشت که هوش مصنوعی بدون نظارت و آزمایش انسانی کار کند. به این ترتیب هوش مصنوعی می‌تواند عملکرد یک بررسی کننده سطح اول را انجام دهد. تقسیم بندی هوشمندیکی از روشهای امیدوار کننده هوش مصنوعی، تقسیم بندی هوشمند است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
یکی از پر سروصداترین و جنجالی‌ترین فناوری‌های جدیدی که گوگل در کنفرانس توسعه‌ دهندگان و رویداد Google I/ O ۲۰۱۸ از آن رونمایی کرد، نسخه آزمایشی گوگل دوپلکس بود. این فناوری که مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی فوق پیشرفته است، قادر است بسیار شبیه به انسان صحبت کند و مانند یک دستیار صوتی به مخاطبان موردنظر کاربران تماس گرفته و دقیقا با آنها مانند یک انسان مذاکره کرده و به گفت‌وگو بنشیند. صدای گوگل دوپلکس آنقدر شبیه به انسان بوده و هوشمندانه است که توسط مخاطبان روبات بودن و مصنوعی بودن مکالمات آن، کاملا غیرقابل تشخیص است. بر اساس گزارش وب‌سایت gsmarena، گوگل حالا به تازگی اعلام کرده است که کاربران گوشی‌های پیکسل از این پس قادر خواهند بود از خدمات، سرویس و قابلیت‌های این فناوری نوین مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهره‌مند شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، گوگل دوپلکس که در جریان رویداد Google I/O ۲۰۱۸ جنجال و سر و صدای بسیار زیادی را به راه انداخته بود، حالا به نظر می‌رسد که به گوشی‌های هوشمند پیکسل که به صورت اختصاصی توسط گوگل توسعه داده شده است، قدم خواهد گذاشت. یکی از پر سروصداترین و جنجالی‌ترین فناوری‌های جدیدی که گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان و رویداد Google I/O ۲۰۱۸ از آن رونمایی کرد، نسخه آزمایشی گوگل دوپلکس بود. این فناوری که مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی فوق پیشرفته است، قادر است بسیار شبیه به انسان صحبت کند و همانند یک دستیار صوتی به مخاطبان موردنظر کاربران تماس گرفته و دقیقا با آنها همانند یک انسان مذاکره کرده و به گفت‌وگو بنشیند. صدای گوگل دوپلکس آنقدر شبیه به انسان بوده و هوشمندانه است که توسط مخاطبان روبات بودن و مصنوعی بودن مکالمات آن، کاملا غیر قابل تشخیص است. بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، گوگل حالا به تازگی اعلام کرده است که کاربران گوشی‌های پیکسل از این پس قادر خواهند بود از خدمات، سرویس و قابلیت‌های این فناوری نوین مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهره مند شوند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به نظر می‌رسد که گوگل دوپلکس در نهایت به گوشی‌های هوشمند پیکسل که به صورت اختصاصی توسط گوگل توسعه داده شده است، قدم خواهد گذاشت. به گزارش ایسنا، گوگل دوپلکس که در جریان رویداد Google I/O ۲۰۱۸ جنجال و سر و صدای بسیار زیادی را به راه انداخته بود، حالا به نظر می‌رسد که به گوشی‌های هوشمند پیکسل که به صورت اختصاصی توسط گوگل توسعه داده شده است، قدم خواهد گذاشت. یکی از پر سروصداترین و جنجالی‌ترین فناوری‌های جدیدی که گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان و رویداد Google I/O ۲۰۱۸ از آن رونمایی کرد، نسخه آزمایشی گوگل دوپلکس بود. صدای گوگل دوپلکس آنقدر شبیه به انسان بوده و هوشمندانه است که توسط مخاطبان روبات بودن و مصنوعی بودن مکالمات آن، کاملا غیر قابل تشخیص است. بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، گوگل حالا به تازگی اعلام کرده است که کاربران گوشی‌های پیکسل از این پس قادر خواهند بود از خدمات، سرویس و قابلیت‌های این فناوری نوین مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهره مند شوند.

هوش مصنوعی سبک نوآوری و اختراع کردن ما را نیز تغییر می‌دهد

10+
زومیتزومیت2 ماه قبل
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از آسین ایج، گوگل در تلاش برای افزودن قابلیتی تازه به خدمات گوگل اسیستنت است تا نتایج جستجوهای کاربران را از طریق اسکن کردن چهره آنها شخصی سازی کند. قرار است به همین منظور هوش مصنوعی برای گوگل اسیستنت ارتقا یابد. کاربران می‌توانند چند وسیله و ابزار مختلف را برای استفاده از گوگل اسیستنت به آن بیفزایند. گفتنی است گوگل اسیستنت نام دستیار هوشمند و اختصاصی گوگل است که از هوش مصنوعی بهره می‌برد و می‌تواند یک مکالمه دو طرفه با انسان داشته باشد. گوگل اسیستنت در گوشی‌های اندرویدی متعددی قابل استفاده است و با نصب اپلیکیشن گوگل الو هم می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

به انتهای لیست رسیدید