یزید

یزید

فارسفارس12 ساعت قبل
آیت‌الله محمدی عراقی گفت: یکی از برکات ترور سردار قاسم سلیمانی نشان دادن چهره وحشی و خونخوار آمریکا به همگان بود. وی با تاکید بر اینکه آزادی استقلال و خود باوری نعمات بزرگ و شایسته شگرگزاری است، تصریح کرد: ما حاج قاسم سلیمانی و‌ ابومهدی المهندس را از دست دادیم ولی با یک نگاه زینبی ببینیم چه چیزهایی بدست آورده‌ایم. آیت الله محمدی عراقی ضمن تاکید بر اینکه مردم ما قدرشناس و شکرگزار هستند و یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی «رهبری الهی» است، اظهار داشت: شناخت شهدا شکر نعمت الهی است و باید ببینیم حاج قاسم سلیمانی چه کسی بود. محمدی عراقی تصریح کرد: کسانی که قدر حسین زمان را نشناسند یزید بر آنها مسلط می‌شود و به همین دلیل مردم ما از مردم زمان رسول الله بهترند. وی با بیان اینکه رهبر انقلاب دو دهه است در افشای چهره حقوق بشر آمریکایی صحبت می‌کنند، گفت: در بعد نظامی و امنیتی به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دشمن از خیال حمله منصرف می‌شود و شهادت حاج قاسم و قدرت سخت، موازنه قدرت در منطقه را تغییر داد.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه ما در عرصه اجتماعی نیاز به قدرات اجتماعی داریم که از طریق گفت و گو و تفاهم اتفاق می‌افتد تصریح کرد: مهمترین عامل در سرمایه اجتماعی، مشارکت اجتماعی است. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه در حوزه‌های امنیتی شاهد محدودیت هایی هستیم تصریح کرد: این اتفاق در حوزه‌های اجتماعی نباید رخ دهد. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ادامه داد: همانطور که دانشگاه‌ها، دانشمندان، اساتید، امکانات و ظرفیت‌های اجتماعی نیز افزایش پیدا کرده‌اند. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: اگر کسی صدا و سیما را نقد کرد نباید فکر کنیم که از مقدسات خارج شده است. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی محبوب قلوب و دل‌های ایرانیان است به همین خاطر وداع او برای همگان یک روز جاودان و یک نماد برجسته بود.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/کرمان مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه اگر صدای منتقدان را خاموش کنیم، تبدیل به تعارض اجتماعی می‌شود، افزود: باید قدر منتقدان را بدانیم به ویژه منتقدانی که به بهبود وضعیت کمک می‌کنند. وی افزود: در عرصه اجتماعی نیاز به قدرت اجتماعی داریم که از طریق گفت و گو، آگاهی بخشی و تقویت مولفه‌های سرمایه اجتماعی اتفاق می‌افتد. مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست قطعی، رسمی، ثابت و مستمر نظام و مقام معظم رهبری از ابتدا تا امروز مشارکت حداکثری بوده است. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: باید در راستای اهداف واحد و مسائل و آرمان‌های ملی و واحد حرکت کنیم و مهم این است که ما در این مسیر باشیم یا عکس آن. وی با اشاره به اینکه اگر صدای منتقدان را خاموش کنیم، تبدیل به تعارض اجتماعی می‌شود، افزود: باید قدر منتقدان را بدانیم به ویژه منتقدانی که به بهبود وضعیت کمک می‌کنند.
مهرمهر13 ساعت قبل
وی افزود: بدون شک یکی از برکات خون شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس و همراهانشان افشای چهره واقعی دشمنان است، خون شهید سلیمانی همانند خون سید الشهداء ماهیت پلید شمر زمان را آشکار کرد و چهره تروریسم وحشی آمریکا را آشکار ساخت. رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به حق روز شهادت سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش و روز موشک باران کردن پایگاه‌های آمریکا را «یوم الله» نامیدند و باید شکرگزار این نعمت‌ها باشیم. آیت الله عراقی حضور گسترده مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته را با شکوه‌ترین و گسترده‌ترین نماز جمعه در تاریخ انقلاب دانست و تاکید کرد: حضور گسترده و خیره کننده مردم در نماز جمعه تهران و بصیرت مردم نیز یک یوم الله بود. نعمت خود باوری، استقلال و خود باوری شایسته شکر گزاری است. وی افزود: به اعتراف جهانیان قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران موجب تغییر موازنه قدرت و بازدارندگی فعال شده است که پاسخ موشکی ایران به جنایت آمریکا نماد این بازدارندگی و قدرت دفاعی است.
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی افزود: بدون شک یکی از برکات خون شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس و همراهانشان افشای چهره واقعی دشمنان است، خون شهید سلیمانی همانند خون سید الشهداء ماهیت پلید شمر زمان را آشکار کرد و چهره تروریسم وحشی آمریکا را آشکار ساخت. رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به حق روز شهادت سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش و روز موشک باران کردن پایگاه‌های آمریکا را «یوم الله» نامیدند و باید شکرگزار این نعمت‌ها باشیم. آیت الله عراقی حضور گسترده مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته را با شکوه‌ترین و گسترده‌ترین نماز جمعه در تاریخ انقلاب دانست و تاکید کرد: حضور گسترده و خیره کننده مردم در نماز جمعه تهران و بصیرت مردم نیز یک یوم الله بود. نعمت خود باوری، استقلال و خود باوری شایسته شکر گزاری است. وی افزود: به اعتراف جهانیان قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران موجب تغییر موازنه قدرت و بازدارندگی فعال شده است که پاسخ موشکی ایران به جنایت آمریکا نماد این بازدارندگی و قدرت دفاعی است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
اما حفظ وحدت سیاسی همواره یک کشمکش دشوار در بطن قبیله‌گرایی عربی بوده است. این یک سیاست ماهرانه بود که قبایل را به پذیرش ابوبکر به‌مثابه اولین خلیفه یا جانشین پیامبر ترغیب کرد. امپراتوری ساسانیان بی‌واسطه‌‌ترین الگو از یک دولت متمرکز را ارائه داد چراکه این امپراتوری به تسخیر اعراب در آمده بود. در واقع، یک کشمکش سه جانبه میان پادشاه، نخبگان آریستوکرات یا اولیگارش و بازیگران غیرنخبه مانند دهقانان و ساکنان شهرها در این جوامع وجود داشت. چنین است در امپراتوری ساسانی، جایی که پادشاهی مطلقه به مثابه ستون نظم در برابر نخبگان متفاوتی دیده می‌شد که مشاجراتشان به منافع شهروندان عادی آسیب می‌زد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/لرستان مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به پروژه بی‌دولت‌سازی آمریکا در سوریه، گفت: متاسفانه این‌بار جنس فتنه در سوریه از نوع اقتصادی و معیشتی است و موج جدید تظاهرات بعد از لبنان، عراق و ایران، در سوریه در حال شکل‌گیری و رشد است. امیر علی‌حیدر امیری امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به این‌که فتنه‌ جدیدی که در سوریه در حال شکل‌گیری است، اظهار کرد: متاسفانه این‌بار جنس فتنه سوریه از نوع اقتصادی و معیشتی است و موج جدید تظاهرات بعد از لبنان، عراق و ایران، در سوریه در حال شکل‌گیری و رشد است. وی با اشاره به پروژه بی‌دولت‌سازی در سوریه، ادامه داد: آمریکا به‌دنبال برپایی تظاهرات گرسنگان، نافرمانی مدنی، ترور بشار اسد و جایگزینی وی با یکی‌از افسران علوی مورد وثوق روسیه، دول خائن عربی خلیج‌فارس و به نوعی اسرائیل غاصب است. امیری با اشاره به توطئه دشمن در ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: یک زمانی ترامپ به شیخ‌نشین‌های خلیج‌فارس می‌گفت اگر آمریکا از شما در مقابل قدرت ایران حمایت نمی‌کرد الان می‌بایست فارسی حرف بزنید! وی افزود: سردار سلیمانی از مدت‌ها پیش در معرض ترور بود، آخرین نقشه ترور این سردار بزرگ در کشور، توسط عوامل سرویس جاسوسی عربستان به‌واسطه حفر تونل به سمت خانه پدری ایشان بود که نتوانستند و شناسایی شدند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، آیت‌الله سیدمختار میرعظیمی استاد حوزه علمیه طی یادداشتی به تسنیم درباره برخی ویژگی‌های سردار شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد. داستان نبرد امیرالمؤمنین (ع) با عمروبن عبدود واقعیتی از معنای جهاد اسلامی است. وقتی آن ملعون آب دهان بر صورت مبارک حضرت انداخت، ایشان برخاست و اندکی تأمل فرمود که مبادا با غضبی غیر از دشمنی عمر با خدا او را به درک واصل کند. نمونه دیگر از جنگ که ظاهرا بین خود مسلمانان بود، در واقعه عاشورا نمایان شد. انتهای‌پیام/
مهرمهر3 روز قبل
اما مگر بشر قادر به محافظت از سایر ائمه بوده است؟» همایون استدلالی دیگر را برآمده از حدیثی دانست که گردن ننهادن امام بر بیعت ستمگران زمان را دیگر فلسفه غیبت خواند و تصریح کرد: «روایتی مهم در فهم این ماجرا آمده است که می‌فرماید وجه حکمت در باب غیبت امام عصر (عج) به‌سان وجه حکمت درباره سایر انبیا می‌باشد. حضرت موسی نیز دوران ۴۰ روزه غیبت داشته که باید در همین چارچوب تعریف شود.» وی خاطرنشان ساخت: «در همین روایت آمده است غیبت، سری از اسرار الهی است. بلکه یک حقیقت را بیان فرمودند.» عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: «این واقعه صد در صد فاجعه است اما حضرت زینب (س) باطن این واقعه را دیدند. این حقیقت همانی است که ما را به جریان ظهور نزدیک می‌کند؛ لذا پیوند میان ظهور و عاشورا بسیار اهمیت دارد.» همایون خاطرنشان کرد: «امروز هیچکس اعتقاد ندارد امام حالتی نامرئی دارند؛ همچنین گاه تصور می‌شود امام دور از دسترس ما زندگی می‌کنند. گاه نقل می‌شود امام در بیابانی در یک چادر زندگی می‌کنند اما روایتی می‌فرماید امام در میان ما هستند و این مطالب راهنمایی برای ماست تا بدانیم غیبت از چه سنخی است.»
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/اصفهان امروز همزمان با سراسر کشور در شهرهای مختلف استان اصفهان نماز جمعه با حضور پرشور مردم برگزار شد. امام جمعه چادگان گفت: دشمنان کشور با ورود به قشر دانشگاهی درصدد بودند که خیانتی را کلید بزنند. تشییع سردار سلیمانی بزرگ‌ترین بدرقه تاریخ بود و هر کجا برگزار شد مردم فریاد انتقام می‌دادند. تشییع پیکر سردار دل‌ها رفراندوم ملی بودحجت الاسلام والمسلمین قاسم هاشمی، امام جمعه شاهین شهر در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته با اشاره به تشییع جنازه باشکوه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: تشییع پیکر پاک این شهید رفراندوم ملی برای نخبگان مقاومت بود. راهبر نظام اسلامی اخراج آمریکایی‌ها از منطقه استامام جمعه خمینی شهر گفت: راهبر نظام اسلامی اخراج آمریکایی‌ها از منطقه است.
سینماپرسسینماپرس6 روز قبل
این مردم، مشغول پرداختن هزینه‌ی رجزهای دختر حاج‌قاسم نیستند، بلکه دارند کتک از تبلیغات بنفش شما می‌خورند در مدح حسن روحانی، که تازه جمعه فهمید تغییر قیمت بنزین را! این مردم، مشغول پرداختن هزینه‌ی رجزهای دختر حاج‌قاسم نیستند، بلکه دارند کتک از تبلیغات بنفش شما می‌خورند در مدح #حسن_روحانی، که تازه جمعه فهمید تغییر قیمت #بنزین را! که از دور، دخت زینبی سردار شهید ما را می‌زنی!؟ بیا نزدیک و از فرجام پول شیر خشک‌های فاسدی بگو که نوش‌جان کردی! خیلی نگران جان و مال مردمی، اول بیا و تکلیف شیر خشک‌های فاسد و سرنوشت کودکان شیرخوار را روشن کن! رجز زینب ما علیه ترامپ بود ولی رجزهای انتخاباتی شما علیه شکم این ملت!
ایسناایسنا6 روز قبل
یک محقق و مهدویت پژوه با بیان اینکه همه ائمه (ع) و انبیاء و رسل دارای غیبتی در نوع خود بودند، گفت: غیبت، کربلای صاحب الزمان (عج) است. شفیعی سروستانی ادامه داد: یک وجه غیبت به مردم باز می‌گردد؛ اینان باید آماده شده و یا امتحان شوند. وی با بیان اینکه غیبت به معنای عدم حضور امام نیست، تصریح کرد: امام از نظر ما محجوب هستند. این سر تا زمان ظهور آشکار نمی‌شود و مثال عینی آن را در غیبت حضرت خضر برای موسی می‌دانند. همایون خاطرنشان کرد: امروز هیچکس اعتقاد ندارد امام حالتی نامرئی دارند؛ همچنین گاه تصور می‌شود امام دور از دسترس ما زندگی می‌کنند.
مهرمهر6 روز قبل
از این رو پرسش درباره اینکه آیا دولت مجاز است در فرهنگ دخالت کند یا نه ناشی از فهم ناقص ما از مقوله دولت مدرن است. دولت چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم، به هر حال بر فرهنگ جامعه اثرگذار است. اما این باعث تعمیم دادن آن مراسم به کل هیئات و مناسک می‌شود و با مفهوم فربگی از آن یاد می‌شود. البته از نظر من نفس افزایش کمیت مناسک اگر اثبات هم شود حاوی مشکلی نیست چرا که مثلا پیروزی انقلاب همبستگی مستقیمی با رشد مناسک در دهه ۵۰ داشت. پس اصل مساله محتوای مناسک است نه کمیت آن.» وی در پایان تذکر داد: «مهم‌تر از بحث بر سر کمیت مناسک، می‌بایست بر سر محتوا و کیفیت آن دقیق شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
در باطن عالم دعوای اصلی سر عبودیت و استکبار است. عالم دنیا، عالم تزاحم و جدال است و همواره درگیری با شیاطین جن و انس وجود خواهد داشت. توان مدیریت جنگ را کسانی دارا هستند که در جنگ درون موفق شده باشند. به همین خاطر خداوند می‌فرماید: «فلم تقتلوهم ولٰکن الله قتلهم ۚ وما رمیت إذ رمیت ولٰکن الله رمیٰ»؛ خداوند آن‌ها را می‌کشد؛ یعنی مؤمن مهره خداوند می‌شود. حضرت امیر (ع) نیز به مالک همین توصیه را می‌کند که خدا باید کار شما را کار خودش به حساب آورد تا تبدیل به کار خدا شود.
مهرمهر1 هفته قبل
در نتیجه اساس همه انقلاب‌ها به حکمت بر می‌گردد لذا انقلاب اسلامی در حکمت اسلامی که همان دین است ریشه دارد. این که معظم له یونان را معبر فلسفه دانسته‌اند و نه مبدء و مصدر آن، به دو معنا می‌تواند باشد: یکم. آیا این تصریحات و دهها روایت دیگر بر اخذ علم از مدرسه وحی و اهل بیت علیهم السلام و عدم رجوع به اغیار برای نفی تمسک به مبانی و آموزه‌های یونانی در باب الهیات کفایت نمی‌کند؟ ۳. [۱۱] فضل بن شاذان نیشابوری (متوفی.۲۶ ه) از اصحاب برجسته ائمه هدی جواد، هادی و عسگری علیهم السلام بوده و از جمله تصانیف ۱۸۰ گانه او کتاب «الرد علی الفلاسفه‌» است. بصائر الدرجات فی فضائل آل محمد صلی الله علیهم، ج ‏۱، ص: ۵۱۲ [۹] ز معانی الاخبار، ص ۳۹۹ [۱۰].
رکنارکنا1 هفته قبل
شهید دقایقی چه ویژگی‌هایی داشت؟ یکی از ویژگی‌های شهید دقایقی شجاعت او بود. شهید دقایقی با چه معیاری فرماندهان گردان‌های تیپ ۹ بدر را از میان مجاهدین عراقی انتخاب می‌کرد؟ همانگونه که به این نکته اشاره کردم، شهید دقایقی مجاهدین عراقی را از نزدیک شناخت. اشاره کردید که مجاهدین عراقی، نیرو‌های مؤمن و معتقدی بودند، بفرمایید که نحوه جنگیدن آن‌ها در جبهه‌ها چگونه بود؟ شکی نیست که مجاهدین عراقی خیلی با انگیزه می‌جنگیدند. شخصا چه خاطره‌ای از شهید دقایقی دارید؟ با توجه به مسئولیتی که درتیپ ۹ بدر داشتم و یکی از نزدیکان شهید دقایقی به شمار می‌رفتم. آخرین سخن شما درباره شهید دقایقی چیست؟ با وجودی که شهید دقایقی حدود یک سال و ده ماه میان ما بود و فرماندهی تیپ بدر را به عهده داشت.
مهرمهر1 هفته قبل
آمریکا بزرگ‌ترین تروریست جهان است و این اقدام آمریکا را هیچ قانونی تائید نمی‌کند. درست است که جمهوری اسلامی ایران فرمانده بزرگی را از دست داد ولی محور مقاومت صد‌ها بلکه هزاران قاسم سلیمانی دارد. نه تنها در ایران بلکه در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی و در کل جهان پیروان قاسم سلیمانی وجود دارند و راه ایشان را ادامه خواهند داد. بهشتی در پایان گفت: با شهادت سردار سلیمانی یک جبهه جدید برای محور مقاومت به وجود آمد و نتیجه آن نابودی اسرائیل خواهد بود. با شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، اسرائیل از صفحه روزگار نابود و آمریکا نیز خوار و ذلیل خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
همچنین در عهدنامه‌ای که آن حضرت به محمد بن ابی بکر برای حکومت مصر نوشت، آمده است: «با ایشان فروتن، نرمخوى و گشاده رو باش. اگر یکى را به گوشه چشم نگریستى به دیگرى رو در رو نگاه نکن تا بزرگان از تو نخواهند که بر ناتوانان ستم کنى و ناتوانان از عدالت تو نا امید نشوند. خداوند تعالى، شما بندگانش را از اعمالتان مى‌پرسد، چه خرد باشد و چه کلان، چه آشکار و چه پنهان. پس اگر عذاب کند از ستمکارى شماست، و اگر ببخشاید از بزرگوارى اوست. البته ناگفته نماند توفیق کسب این خصلت جز با تزکیه روحی و دل بریدن از زینت‌های این دنیا حاصل نمی‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
از طرفی بخش زیادی از جریان سلفی تکفیری از بین رفت اما جبهه مقاومت حتی بعد از شهادت سردار سلیمانی قوی‌تر شده است. بنابراین حمله متإخر و ترور سردار سلیمانی با شکست مواجه شد که راهبرد مقابل آن حمایت مردم از نظام و شرکت در تشییع بود. این همراهی با مردم و این تلاش برای اینکه خودش را جای مردم در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف قرار بدهد، نکتۀ مهمی در زندگی سردار سلیمانی است. بنابراین پیامد این شهادت باعث شد که ما صدایمان را به گوش یاوران و یاران خود در سراسر جهان برسانیم. صدای انقلاب اسلامی که شاید نیاز به تقویت داشت به کل جهان مخابره شد و ارزش‌های انقلابی و اسلامی را به کل جهان منتقل کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
بنابراین از باب لطف و رحمت خداوند، باید جریانی شکل می‌گرفت تا از این طریق مسلمانان با مقام و جایگاه عترت آشنا می‌شدند و نیز خط امامت و ولایت مسیر خود را به سوی اهداف و ارزش‌های الهی تداوم می‌داد؛ این جریان، همان قیام اباعبدالله (ع) و ماجرای شهادت ایشان بود. شهادت جانسوز سردار قاسم سلیمانی را می‌توان از همین منظر مطالعه کرد؛ بلافاصله پس از شهادت ایشان شاهد موجی از بیداری جوامع و ملت‌ها در سراسر دنیا به ویژه کشورمان ایران بودیم. طی این ماجرا، اقشار مختلف مردم از هر حزب و جناحی و با هر سلیقه‌ سیاسی، انزجار خویش از جبهه استکبار به سردمداری آمریکا را ابراز کرده و آمادگی خویش در پاسداشت ارزش‌های ملی را اعلام کردند. جریان ترور سردار سلیمانی از بعد بین‌المللی نیز بازتاب‌های فراوانی علیه جبهه پوشالی غرب در پی داشت به گونه‌ای که شاهد تشکیل تظاهرات گسترده در برخی نقاط دنیا بودیم که حرف آخرشان، خونخواهی از عاملان این جنایت و خروج نیروهای آمریکایی از منطقه غرب آسیا بود. انتهای‌پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
قاسم محبعلی گفت‌: ما زمانی صدام حسین را صدام یزید کافر صدا می‌کردیم، اما وقتی به این نتیجه رسیدیم که ادامه جنگ برایمان مقدور نیست، حتی با صدام هم وارد مذاکره شدیم. مدیر کل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه در ادامه سخنانش گفت: اگر واکنش ایران به همین تصمیم ختم نشود و کنش تقابلی ادامه پیدا کند، شرایط بدتر خواهد شد. چون در چنین شرایطی اروپایی‌ها و سایر اعضای برجام هم علاوه بر آمریکا رویارویی با ایران را از سر خواهند گرفت و حتی ممکن است تحریم‌ها به شورای امنیت بازگردد که موقعیتی به قاعده خطیر خواهد شد. قاسم محبعلی در پایان صحبت‌هایش گفت: ایران در فضایی تجادلی با جهان قرار دارد. به همین دلیل تاکید می‌شود تصمیم‌گیران برای اتخاذ هر تصمیمی به دور از هیجان و احساس بنشینند و بعد از بررسی دقیق شرایط اعلام نظر کنند.
فارسفارس1 هفته قبل
عبدالملک بن مروان تا قبل از خلافت از بس در مسجد قرآن می‌خواند به کبوتر مسجد شهره بود. عبد‌الملک قبل از پوشیدن ردای خلافت به دلیل شرکت در مجالس علما و تلاوت قرآن در مسجد به کبوتر مسجد شهره بود. دیگر با تو کارى ندارم!» وقتی عبد‌الملک مروان به خلافت رسید، چهارگروه دعوای خلافت داشتند. در زمان خلافت عبدالملک مروان، قیام مختار ثقفی به خونخواهی امام حسین (ع) رخ داد. عبدالملک بن مروان بزرگواری حضرت زین‌العابدین علیه السلام را نسبت به مروانیان، به خصوص پدرش، در جریان انقلاب مدینه دیده بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/مازندران مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه جبهه باطل تمام امکانات خود را برای از بین بردن جبهه حق بکار گرفته است، تاکید کرد: جبهه حق نیز مانند امروز یار نداشته است و جبهه کفر هیچ گاه مانند امروز اینگونه مورد هجمه قرار نگرفته و تحقیر نشده است. وی با بیان اینکه خوشبختانه ما در جبهه حق هستیم، تصریح کرد: اینکه امروز جبهه باطل شما را که در جبهه حق هستید، تحریم می‌کند چیز جدیدی نیست و ریشه در بلندای تاریخ دارد. مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: خداوند در آیات قرآن به این موضوع اشاره داشتند که کسانی هستند که دین خدا را یاری می‌کنند و پیامبر بزرگ اسلام نیز نوید این امر مهم را داده بودند. غلامی گفت: در طول تاریخ هیچ گاه و به این شدت مانند امروز جبهه حق و باطل مقابل هم نبوده‌اند. غلامی یادآور شد: ما امروز با دو آمریکا روبرو هستیم، یک آمریکایی و فکر آن در داخل کشور و دیگری ایالات متحده آمریکا است که باید در این خصوص آگاهانه و با بصیرت حرکت کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران: پیام مازند - ایسنا/مازندران مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه جبهه باطل تمام امکانات خود را برای از بین بردن جبهه حق بکار گرفته است، تاکید کرد: جبهه حق نیز مانند امروز یار نداشته است و جبهه کفر هیچ گاه مانند امروز اینگونه مورد هجمه قرار نگرفته و تحقیر نشده است. وی با بیان اینکه خوشبختانه ما در جبهه حق هستیم، تصریح کرد: اینکه امروز جبهه باطل شما را که در جبهه حق هستید، تحریم می‌کند چیز جدیدی نیست و ریشه در بلندای تاریخ دارد. مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: خداوند در آیات قرآن به این موضوع اشاره داشتند که کسانی هستند که دین خدا را یاری می‌کنند و پیامبر بزرگ اسلام نیز نوید این امر مهم را داده بودند. غلامی گفت: در طول تاریخ هیچ گاه و به این شدت مانند امروز جبهه حق و باطل مقابل هم نبوده‌اند. غلامی یادآور شد: ما امروز با دو آمریکا روبرو هستیم، یک آمریکایی و فکر آن در داخل کشور و دیگری ایالات متحده آمریکا است که باید در این خصوص آگاهانه و با بصیرت حرکت کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
وی ادامه داد: جریان سوم بعد از شلیک موشک‌ها اتفاق افتاد که این جریان ادامه دار است که این منشأ تاریخ خواهد شد. اقتدار آمریکا به دست ایران شکستارزانی اظهار کرد: امروز دشمنان سردار ما را ناجوانمردانه به شهادت رساندند بسیار بزدلانه و نه از روبرو و در مقابل رهبر ما سریعا پیام داد ما انتقام سختی خواهیم گرفت و انجام شد و بیان داشت این واکنش تنها یک سیلی بود. مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور بیان داشت: از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری پایگاه نظامی آمریکا را مورد اصابت قرار نداده بود و تنها جمهوری اسلامی آن هم با ۱۵ موشک این پایگاه را مورد اصابت قرار داد که این اقتدار نظام را می‌رساند و اقتدار آمریکا بعد از چند دهه شکست. وی خطاب به کرمانی‌ها گفت: سردار سلیمانی افتخاری است برای کرمانی‌ها و به آیندگان نشان خواهید داد که این سردار بزرگ از دامن کرمان به وجود آمده و به خود ببالید برای داشتن چنین سرداری. وی یادآور شد: باید بدانید که پدران و گذشتگان ما برای انقلاب چه کردند و امروز قاسم سلیمانی چه کرد؟ مردم قدر خودتان را بدانید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/گیلان همرزم سردار شهید قاسم سلیمانی و فرمانده مرکز تربیت و آموزش قرار گاه امام حسین (ع) در گیلان، گفت: خلوص نیت سردار شهید سلیمانی موجب تسخیر قلب‌ها شد و ایشان هرگز هیچ هراسی از شهادت نداشتند. محراب قاسمی در جلسه علنی شورای شهر رشت گفت: توفیق این را داشتم که به مدت سه سال به عنوان یک سرباز در خدمت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باشم. وی با تاکید بر اینکه مردم ایران ولایی و شهیدپرور هستند، افزود: در تاریخ آمده که امیرالمومنین (ع) پس از شنیدن خبر شهادت مالک اشتر در بالای منبر گریه شدیدی کردند و رهبر معظم انقلاب نیز در زمان خواندن نماز بر پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی چند بار گریه کردند. قاسمی با بیان اینکه حضور حاج قاسم در برابر استکبار جهانی برابر با قدرت اتمی بود گفت: تمام سالهایی که در خدمت سردار شهید بودم هیچ گاه نماز شب را ترک نکردند و همواره در آرزوی شهادت بودند. اعضای شورای اسلامی شهر رشت در ادامه بر نامگذاری میدان توشیبا به نام سردار ملی مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی موافقت کردند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کرمان رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: سردار سلیمانی منشاء تاریخ در نظام جمهوری اسلامی خواهد شد و ببینید در سال آینده و سال‌های بعد چه اتفاقاتی به خاطر همین جریان رقم خواهد خورد. وی افزود: از دست دادن عزیز برای همه سخت است و همه ما گریه‌های مقام معظم رهبری را در نماز بر پیکر سردار سهید سلیمانی دیدیم؛ خیلی سخت است کسی سردار سپاهش را از دست بدهد. وی با اشاره به اینکه جریان سوم، شلیک موشک‌ها بود که جریان دامنه داری است، عنوان کرد: سردار سلیمانی منشاء تاریخ در نظام جمهوری اسلامی خواهد شد و ببینید در سال آینده و سال‌های بعد چه اتفاقاتی به خاطر همین جریان رقم خواهد خورد. وی افزود: امام (ره) آمد و سردار سلیمانی‌ها و بسیاری از عزیزان که همراه امام بودند گفتند از حقوق خود دفاع می‌کنیم و در مقابل دشمن می‌ایستیم. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به مردم گفت: شما مردم کار خیلی مهمی انجام داده‌اید و باید قدر خودتان را خیلی بدانید.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در نامه‌ای به زینب سلیمانی، فرزند سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نوشت: امروز تنها تو نیستی که یتیم شده‌ای، به خدا قسم، ما نیز چون تو احساس یتیمی می‌کنیم و قلبمان آتش گرفته است. دلمان بسی گرفته بود از نبود پدرت که تو زینب وار ایستادی و مشتی زدی بر دهان دشمن پست و یادآور شدی که زمان، زمان زینب گونه ایستادن، زینب گونه جنگیدن و زینب گونه زیستن است. به امید روزی که امام زمانمان ظهور کند و پدرمان همراه ایشان رجعت کنند. تصور کن! چه صحنه‌ی زیبایی و چه انتظار شیرینی …پدر، حاج احمد کاظمی، حاج همت، شهید حججی و همه یاران حضرت، پشت سر مولایمان قدم برداشته و یک جهان انتظارش به ثمر می‌نشیند. التماس دعا خواهر عزیز‌تر از جانماناز طرف خواهران تو در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، دفتر خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر طی نامه‌ای به زینب سلیمانی، فرزند سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نوشت: امروز تنها تونیستی که یتیم شده‌ای، به خدا قسم، ما نیز چون تو احساس یتیمی می‌کنیم و قلبمان آتش گرفته است. دلمان بسی گرفته بود از نبود پدرت که تو زینب وار ایستادی و مشتی زدی بردهان دشمن پست و یادآور شدی که زمان، زمان زینب گونه ایستادن، زینب گونه جنگیدن و زینب گونه زیستن است. خواهر عزیزمان زینب! به امید روزی که همه مان درکنارهم نظاره‌گر آن باشیم که جبهه مقاومت به آرزویش رسیده و اسرائیل، این رژیم منحوس تروریست ازصفحه روزگار محو شده است. التماس دعا خواهر عزیز‌تر از جانماناز طرف خواهران تو در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر» انتهای پیام/
فارسفارس1 هفته قبل
دفتر خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر طی نامه‌ای به دختر سردار سلیمانی نوشت: امروز تنها تونیستی که یتیم شده‌ای، به خدا قسم، ما نیز چون تو احساس یتیمی می‌کنیم و قلبمان آتش گرفته است. به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، دفتر خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر طی نامه‌ای به زینب سلیمانی، فرزند سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نوشت: امروز تنها تونیستی که یتیم شده‌ای، به خدا قسم، ما نیز چون تو احساس یتیمی می‌کنیم و قلبمان آتش گرفته است. دلمان بسی گرفته بود از نبود پدرت که تو زینب وار ایستادی و مشتی زدی بردهان دشمن پست و یادآور شدی که زمان، زمان زینب گونه ایستادن، زینب گونه جنگیدن و زینب گونه زیستن است. به امید روزی که همه مان درکنارهم نظاره‌گر آن باشیم که جبهه مقاومت به آرزویش رسیده و اسرائیل، این رژیم منحوس تروریست ازصفحه روزگار محو شده است. التماس دعا خواهر عزیز‌تر از جانماناز طرف خواهران تو در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر» انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید