یمن

یمن

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
در این مذاکرات باید مشکلات منطقه از جمله سوریه، یمن و نا امنی خلیج فارس مورد توجه قرار گیرد. از سویی مطالبات ایران هم مبنی بر لغو تمام تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام برای دولت کنونی واشنگتن زیاد است. کشورهای اروپایی عضو برجام از ایران خواسته‌اند تا از اقداماتی که با این توافق ناسازگار است دوری کند. وی افزود: ‌ اوضاع منطقه وخیم است و هرگونه اشتباه محاسباتی از سوی هرکدام از طرف‌ها ممکن است به درگیری منجر شود. وی با اذعان به درست بودن موضع ایران برای بازگشت آمریکا به برجام افزود: ‌ اما بعید است تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چنین اتفاقی رخ دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
دالتون در این باره توضیح داد: آمریکا فهرست بلندی مطالبه از ایران دارد که کاملا غیر واقعی و به معنای تسلیم شدن یک کشور پرافتخار در مقابل آمریکا است. از سویی مطالبات ایران هم مبنی بر لغو تمام تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام برای دولت کنونی واشنگتن زیاد است. سفیر پیشین انگلیس افزود: ‌ اما دستیابی به یک توافق محدود در سه حوزه بازگشت ایران به برجام، کاهش تنش‌ها در منطقه خلیج فارس و لغو تحریم‌های نفتی برای امکان از سرگیری صادرات نفتی ایران باید مورد توجه قرار گیرد و نیاز است که ایران و آمریکا در این زمینه گام‌هایی را بردارند. کشورهای اروپایی عضو برجام از ایران خواسته‌اند تا از اقداماتی که با این توافق ناسازگار است دوری کند. وی با اذعان به درست بودن موضع ایران برای بازگشت آمریکا به برجام افزود: ‌ اما بعید است تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چنین اتفاقی رخ دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
روزگار شادی است و سالروز روشن شدن دیده دنیا به قدوم پیامبر اسلام و نواده اوست. پیامبر اسلام، پیامبری است که رسالتش تا کرانه قیامت گسترده و حرفش تا آن زمان سکه است. کفار مکه که صلح حدیبیه را نقض کردند در اصل، گور خود را حفر کردند و تهور، زیرکی و شجاعت پیامبر اسلام را محاسبه نکرده بودند. پیامبر اسلام، با دشمنان، سرسخت بود و شدید و با مردم مهربان و رحیم. اگرچه دشمنان به ساده‌لوحان قبولانده‌اند که اسلام‌سازی معاویه‌ها (علیهم‌الهاویه) سیاستمداری، و استواری امیرالمؤمنین و اولادش بر اسلام ناب سادگی است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق پنج‌شنبه در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ دیدار حساسی را مقابل هم برگزار می‌کنند. تیم ملی عراق هم زیر نظر سرچکو کاتانچ نتایج چندان خوبی کسب نکرده و روند سینوسی این تیم زیر نظر این سرمربی اسلوونیایی تاکنون ادامه داشته است. * شکست سنگین مقابل آرژانتیننخستین بازی عراق زیر نظر کاتانچ در برابر آرژانتین برگزار شد و عراقی‌ها در دیداری دوستانه چهار گل خوردند تا کاتانچ شروع نه چندان خوبی در تیم ملی عراق داشته باشد. * ۳ پیروزی در جام ملت‌ها و تساوی برابر ایرانعراق در جام ملت‌ها با تیم‌های ویتنام، یمن و ایران هم‌گروه شد. * ادامه نتایج سینوسی در بازی‌های تدارکاتیعراق قبل از شروع مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف سرویه و تونس رفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
ایران در پالایش بنزین به خودکفایی رسیده و با برنامه‌ریزی رو به جلو، همکاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا را آغاز کرده است. تهران حتی با احتمال «ترک پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای» و غنی‌سازی اورانیوم تا ۶۰ درصد نیز با آمریکا مقابله کرده است. با این وجود رویکرد «از فروشنده به مشتری» ایران به توافق هسته‌ای ممکن است خطرناک باشد. تا به امروز، سیاست ترامپ در قبال ایران محدود و پایدار بوده است - پاداش‌هایی ارائه می‌دهد و مجازاتی را اعمال می‌کند. در نتیجه، شرایط برای احیای برجام یا مذاکره درباره توافق هسته‌ای جدید به این زودی‌ها به وجود نمی‌آید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پس از انتشار خبرهایی از سفر هفته پیش هیأتی نظامی وابسته به انصارالله یمن به ریاض، به تازگی برخی رسانه‌ها از سفر محرمانه هیأتی از عربستان سعودی به صنعا و دیدار با سران جنبش انصارالله یمن خبر داده‌اند. وی ادامه داد، هیأتی نظامی وابسته به انصارالله نیز سفری به عربستان داشت و چند روز در آنجا ماند و این تبادل سفرها در چارچوب تفاهماتی با هدف پایان دادن به جنگ یمن می‌گیرد. پیش‌تر روزنامه یمنی «الاخبار الیوم»، از تسلیم طرح صلح انصارالله یمن به عربستان سعودی خبر داد و برخی مفاد آن را فاش کرد. برخی منابع غیر رسمی سفر جانشین وزیر دفاع عربستان سعودی به مسقط را به تلاش ریاض برای توافق با جنبش انصارالله یمن ربط دادند. عربستان تا پیش از حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به آرامکو در ۲۷ شهریور امسال هرگونه درخواست یمن برای توقف جنگ را رد می‌کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
همزمان پایگاه خبری العرب نزدیک به عربستان سعودی در تحلیلی از تلاش دوباره پادشاهی عمان برای وساطت میان ایران و دولت‌های حاشیه خلیج‌فارس خبر داد. در عین حال روز گذشته پایگاه خبری العرب نزدیک به عربستان سعودی از «تلاش دوباره» پادشاهی عمان برای «وساطت میان ایران و دولت‌های خلیج‌فارس» خبر داد. تلاش دوباره عماناز سوی دیگر پایگاه خبری العرب نزدیک به عربستان سعودی در تحلیلی از تلاش دوباره پادشاهی عمان برای وساطت میان ایران و دولت‌های خلیج‌فارس خبر داد. وزیر نفت عمان، روز دوشنبه کشورهای منطقه را به مذاکره با ایران دعوت کرده و گفته است که کشورش تمام تلاش خود را برای انجام مذاکره می‌کند و در قبال تنش‌های منطقه‌ای، بی‌طرف می‌ماند. پادشاهی عمان، روی این مساله حساب کرده است که دولت‌های خلیج‌فارس، مواضع متفاوتی در قبال ایران دارند؛ برای مثال قطر، ارتباط نزدیکی با ایران دارد؛ در حالی که عربستان، ایران را دشمن خود می‌داند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
ایران همچنان اطمینان دارد که موشک‌های بالستیک این کشور به‌خوبی در برابر یورش هوایی آمریکا مقاومت می‌کند. تهران حتی با احتمال «ترک پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای» و غنی‌سازی اورانیوم تا ۶۰ درصد نیز با آمریکا مقابله کرده است. با این وجود رویکرد «از فروشنده به مشتری» ایران به توافق هسته‌ای ممکن است خطرناک باشد. تا به امروز، سیاست ترامپ در قبال ایران محدود و پایدار بوده است - پاداش‌هایی ارائه می‌دهد و مجازاتی را اعمال می‌کند. در نتیجه، شرایط برای احیای برجام یا مذاکره درباره توافق هسته‌ای جدید به این زودی‌ها به وجود نمی‌آید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) در جمع اعضای مجمع تقریب اسلامی به سخنان خود ادامه داد و گفت: معجزه پیامبر (ص)، یک قرآن بود و دوم وحدت مسلمانان، یعنی همه مسلمانان یکی شده‌اند و برای پیروزی اسلام تلاش می‌کردند. حجت‌الاسلام خمینی افزود: آن چیزی که ریشه اسلام را از بین می‌برد همین اختلافات است، امروز باید بذر محبت در بین جوامع اسلامی رواج پیدا کند. تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: از پیچ‌های تاریخی با وحدت و همدلی گذشتیم و امروزه هم با همین علم و آگاهی می‌توانیم این راه را ادامه بدهیم و همراه هم باشیم. امروز قدس مانند نیم قرن گذشته، پرچم آزادی خواهی مسلمانان است؛ اصل داستان ما فلسطین به عنوان کانون آزادی خواهی است. تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) در پایان سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از دبیرکل و اعضای مجمع تقرب اسلامی اظهار کرد: ایران کشور وحدت امت اسلامی است، آن صدایی که از زبان رهبر انقلاب بر می‌آیید وحدت، وحدت و وحدت است، هیچ ارزشی از این بالاتر نیست و این کنفرانس با ارزش بسیار به موقع برگزار خواهد شد.
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امارات عربی متحده از کشته شدن یکی از نظامیان خود در درگیری با ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور خبر داد. خبرگزاری رسمی امارات (وام) شامگاه چهارشنبه (۲۲ آبان) خبر داد که گروهبان «طارق حسین البلوشی» در جببه نجران عربستان سعودی با آتش نیروهای یمنی کشته شده است. فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات طی بیانیه‌ای گفته است این نظامی اماراتی به هنگام انجام مأموریت خود در قالب ائتلاف سعودی موسوم به «بازگشت امید» کشته شده است. رسانه‌های عربستان سعودی نیز همزمان از کشته شدن ۲ تن از نیروهای خود در مرز این کشور با یمن خبر داد. عربستان سعودی به همراه چند کشور عربی از جمله امارات از ابتدای سال ۹۴ برای بازگرداندن آنچه آن را «دولت قانونی» (دولت مستعفی منصور هادی) می‌دانند، علیه یمن و انقلاب این کشور اعلان جنگ کردند.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
یک نویسنده و تحلیگر سیاسی عمانی با اشاره به سفر اخیر معاون وزیر دفاع سعودی به مسقط برای رایزنی با مقامات عمان درباره حل بحران یمن گفت که امارات به شدت از پناه بردن ریاض به پادشاه عمان عصبانی است. «مصطفی الشاعر» نویسنده و تحلیگر مسائل سیاسی عمان در این باره در توئیتی نوشت که عربستان سعودی تمایل دارد به خصوص پس از تغییرات استراتژیک اخیر در منطقه و خروج تدریجی آمریکا از آن، به نوعی آشتی و مصالحه منطقه‌ای برقرار کند و راه‌حلی برای برون رفت از بحران یمن پیدا کند. به گفته این نویسنده عمانی، عربستان بر خلاف امارات با تمامیت ارضی یمن موافق است، همچنانکه تمایل دارد بساط عناصر تروریستی مانند القاعده و داعش از این کشور برچیده شود، این در حالی است که امارات خواستار اجرای طرح تقسیم یمن و جدا شدن جنوب این کشور از شمال آن است. علاوه بر آن، توافقاتی در خصوص تقسیم وظایف پس از استقرار عناصر ائتلاف سعودی در جزیره سقطری مشرف بر خلیج عدن صورت گرفته است. وی در پایان خاطر نشان کرد که امارات از نزدیکی روابط عمان و عربستان عصبانی است.
فارسفارس7 ساعت قبل
وزارت دفاع وابسته به دولت منصورهادی از افزایش شمار کشته‌های نیروهای خود در اثر حمله موشکی به مقر این نیروها در مرکز یمن خبر داد. سرتیپ سعید الشماحیقبل از اصابت موشک به محل رژهحمله موشکی به هنگام رژه نیروهای دولت هادی در اردوگاه مذکور صورت گرفته است. به گزارش خبرگزاری سبا (متعلق به دولت هادی)، وزارت دفاع دولت مستعفی گفته است که این گونه حملات، منجر به تضعیف عزم و اراده نیروهای این دولت نخواهد شد. رسانه‌های یمنی بعد از ظهر امروز از حمله موشکی به مقر وزارت دفاع دولت هادی در استان مأرب خبر دادند. این حمله زمانی رخ داد که «محمد المقدشی»، وزیر دفاع دولت مذکور در داخل این مقر بود.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسایت الوطن که در آمریکا فعال است، در گزارشی به بررسی وضعیت اقتصادی امارات پرداخت و نوشت: شاخص‌ها تعمیق شدت بحران اقتصادی امارات را نشان می‌دهد. علل اصلی این بحران نیز در ورود امارات به جنگ‌های منطقه و دخالت نظامی در یمن و لیبی و دیگر کشورها نمود پیدا می‌کند. بانک مرکزی امارات پیشتر برآورد خود از رشد اقتصادی را به میانگین دو درصد مجموع تولید داخلی در طول سال جاری میلادی کاهش داد. میانگین نرخ تورم سالانه برای اولین بار از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی، در ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی وارد محدود منفی ۲٫۴ درصد شد. این قانون از ۲۸ آگوست گذشته اجرایی شد و هدف از آن ایجاد توازن بی نیازهای همه طرف‌های زیربط در موارد مربوط به ناتوانی مالی و ورشکستگی در مرکز مالی دبی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز چهارشنبه در سخنانی بر ضرورت پاسخگویی به ترور «بهاء ابوالعطاء» از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد. وی عملیات رژیم صهیونیستی در ترور ابوالعطاء و تلاش برای ترور «اکرم العجوری» در دمشق را محکوم کرد و گفت که پاسخگویی به رژیم صهیونیستی به نوعی واجب و ضروری است. تنش‌ها میان غزه و رژیم صهیونیستی پس از آن آغاز شد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه منزل مسکونی «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد سرایا القدس در منطقه «الشجاعیه» غزه را هدف گرفتند و وی را به شهادت رساندند. رژیم صهیونیستی به جز ابوالعطا، شش نفر دیگر از اعضای شاخه نظامی جهاد اسلامی را به شهادت رسانده است. دیروز (سه‌شنبه) انجمن علمای یمن نیز ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی و ترور فرمانده جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که تنها راه مقابله با این دشمن، جهاد در راه خداست.
جام نیوزجام نیوز8 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام‌نیوز، فرشاد توماج تحلیلگر مقیم اروپا در صفحه توییتر خود نوشت: "معتقدم برای اروپا، اینکه ۱۵ کودک در ایران بخاطر عدم تامین مواد درمانی می‌میرند، مهم است؟ خیرفقط ۸۵۰۰۰ کودک در یمن بر اثر قحطی و حتی بیشتر در حملاتی کشته شده‌اند که سخت‌افزار کشتار و نرم‌افزار حمایت سیاسی‌اش را اروپا فراهم کرده؛ بحث رسواسازی دورویی است. برای اروپا (مثل آمریکا) حقوق‌بشر ذیل منفعت اقتصادی، سیاسی تعریف می‌شود، منتها این ژس دروغ را آنقدر تکرار کرده‌اند که واقعا باورشان شده. نتیجه این می‌شود دقیقا در روز اعلام مرگ ۱۵کودک بر اثر تحریم، بیانیه می‌دهند ما تعهدات برجام اجرا کرده‌ایم، شما چه؟ "
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ وزارت دفاع دولت (مستعفی) یمن اعلام کرد شمار تلفات حمله موشکی به وزارت دفاع در مارب به شش نظامی از جمله سه افسر بلندپایه با درجه سرتیپی رسید.
جام نیوزجام نیوز8 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، پس از انتشار خبرهایی از سفر هفته پیش هیأتی نظامی وابسته به انصارالله یمن به ریاض، به تازگی برخی رسانه‌ها از سفر محرمانه هیأتی از عربستان سعودی به صنعا و دیدار با سران جنبش انصارالله یمن خبر داده‌اند. بر اساس گزارش وبگاه «المشهد الیمنی»، «فارس الحمیری» خبرنگار یمنی در صفحه توئیتر خود به نقل از منابعی که نزدیک به انصارالله خواند، نوشت، چند روز پیش یک هیأت نظامی سعودی وارد صنعا شد و دیدارهایی با سران انصارالله انجام داد. پیش‌تر روزنامه یمنی «الاخبار الیوم»، از تسلیم طرح صلح انصارالله یمن به عربستان سعودی خبر داد و برخی مفاد آن را فاش کرد. برخی منابع غیر رسمی سفر جانشین وزیر دفاع عربستان سعودی به مسقط را به تلاش ریاض برای توافق با جنبش انصارالله یمن ربط دادند. عربستان تا پیش از حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به آرامکو در ۲۷ شهریور امسال هرگونه درخواست یمن برای توقف جنگ را رد می‌کرد.
فارسفارس8 ساعت قبل
رئیس شورای عالی سیاسی یمن عملیات ترور فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین را محکوم کرد و گفت که با ترور «بهاء ابوالعطاء» پاسخگویی به رژیم صهیونیستی ضرورت پیدا می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز چهارشنبه در سخنانی بر ضرورت پاسخگویی به ترور «بهاء ابوالعطاء» از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد. تنش‌ها میان غزه و رژیم صهیونیستی پس از آن آغاز شد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه منزل مسکونی «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد سرایا القدس در منطقه «الشجاعیه» غزه را هدف گرفتند و وی را به شهادت رساندند. رژیم صهیونیستی به جز ابوالعطا، شش نفر دیگر از اعضای شاخه نظامی جهاد اسلامی را به شهادت رسانده است. دیروز (سه‌شنبه) انجمن علمای یمن نیز ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی و ترور فرمانده جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که تنها راه مقابله با این دشمن، جهاد در راه خداست.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
تولیت حرم امام خمینی (ره) گفت: امروز باید بذر محبت در بین جامعه اسلامی رواج پیدا کند. تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) در جمع اعضای مجمع تقریب اسلامی به سخنان خود ادامه داد و گفت: معجزه پیامبر (ص)، یک قرآن بود و دوم وحدت مسلمانان، یعنی همه مسلمانان یکی شده‌اند و برای پیروزی اسلام تلاش می‌کردند. حجت‌الاسلام خمینی افزود: آن چیزی که ریشه اسلام را از بین می‌برد همین اختلافات است، امروز باید بذر محبت در بین جوامع اسلامی رواج پیدا کند. تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: از پیچ‌های تاریخی با وحدت و همدلی گذشتیم و امروزه هم با همین علم و آگاهی می‌توانیم این راه را ادامه بدهیم و همراه هم باشیم. تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) در پایان سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از دبیرکل و اعضای مجمع تقرب اسلامی اظهار کرد: ایران کشور وحدت امت اسلامی است، آن صدایی که از زبان رهبر انقلاب بر می‌آیید وحدت، وحدت و وحدت است، هیچ ارزشی از این بالاتر نیست و این کنفرانس با ارزش بسیار به موقع برگزار خواهد شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین9 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج ‌- ‌ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کشورهایی که بر اساس موازین انقلاب اسلامی عمل کرده و ایران را الگوی خود قرار دادند اینک از استقلال برخوردارند، مقابل دشمن ایستاده و اجازه ندادند استکبار بر آنها غلبه کند. وی با بیان اینکه در پی نهضتی که امام خمینی‌ (ره) شروع کرد انقلاب اسلامی پیروز شد و حکومتی جهانی ایجاد کرد، اضافه کرد: امام راحل از ابتدای مبارزات خود امور و اساسی را که در قرآن بیان کرده را در نظام اسلامی برجسته کرده و سر لوحه امور قرار دادند. وی با بیان اینکه گرفتاری ما و محدود کردن فروش نفت کشور پس از تحریم به این دلیل است که به توصیه‌ها برای عدم خام فروشی عمل کنیم، یادآور شد: ایران اسلامی از بالاترین سرمایه انسانی کارآمد با بهره هوشی بالا بهره‌مند است و همین عامل مهمترین عنصر برای توسعه است. سردار سرتیپ دوم پاسدار سید صادق حسینی پیش از این به مدت ۱۰ سال فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام بود و از بیش از یکسال نیز معاون اجرایی قرارگاه امام حسین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. برچسب‌هاکردستان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معارفه سنندج
کرد آنلاینکرد آنلاین9 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امروز به برکت وجود نیروهای ارزشی سپاه و بسیج در کردستان شاهد برقراری امنیتی پایدار در منطقه هستیم که شبانه روز در حال ارائه خدمت هستند. وی افزود: مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان کردستان نیز از این قاعده مستثنا نبوده و در طول سال‌های متمادی انقلاب خدمات ارزنده‌ای به مردم این منطقه ارائه کرده است. نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: امیدواریم در طول سال‌های آینده نیز مردم کردستان بیش از گذشته از خدمات سپاه در عرصه‌های مختلف بهره مند شوند و مجموعه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی استان در کنار هم و با همدلی که دارند در حفظ این امنیت همچنان موفق عمل کنند. وی بیان کرد: یکی از نشانه‌های آخرالزمان جهانی شدن اسلام است که در حال تحقق است و در آینده‌ای نزدیک نیز بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری شاهد نابودی اسرائیل خواهیم بود. گفتنی است در پایان از فعالیت و تلاش‌های نزدیک به یک دهه سردار محمدحسین رجبی تقدیر شد و سردار سیدصادق حسینی به عنوان فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان منصوب شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) در تهران در دیدار با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی یمن، سوریه و همچنین تحولات برجام به گفتگو نشستند. وی پس از دیدار با عراقچی در صفحه توئیترش نوشت که تبادل نظرات ارزشمندی با معاون وزیر خارجه ایران درباره برجام و ثبات در منطقه داشته است. در دیدار دیپلمات بلژیکی با خاجی درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت شد. *دیپلمات سوئدی در تهران «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن هم که به تهران سفر کرده امروز (چهارشنبه) ۲۲ آبان ماه به وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران آمد و با علی‌اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد. «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن مهر ماه سال گذشته (۱۳۹۷) نیز در سفر به تهران با حسین جابری‌انصاری دستیار سابق وزیر خاجه در امور ویژه سیاسی دیدار و درباره اوضاع یمن گفتگو کرده بود.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اتحادیه احزاب و فعالان سیاسی جهان اسلام در بیانیه‌ای با تاکید بر تغییر ناپذیری موجودیت بیت المقدس به عنوان پایتخت دائمی و ابدی کشور فلسطین، گفت: حمایت از محور مقاومت و فلسطین برای فعالان سیاسی و احزاب یک راهبرد اصلی است. در پایان نشست اتحادیه احزاب و فعالان سیاسی جهان اسلام در تهران؛ صاحب نظران و متفکران حاضر طی بیانیه‌ای بر ضرورت وحدت نظر در راستای تحقق اتحاد در جهان اسلام و تقویت مبانی فکری و سیاسی جمعیت‌ها برای پیروزی مقاومت تاکید کرده‌اند. >> بیانیه پایانی نشست اتحادیه احزاب و فعالان سیاسی به این شرح است:۱- ضروری است اهداف و فلسفه وجودی این گونه نشست‌ها و افزایش نقش احزاب و فعالان سیاسی و احصاء مشترکات مذهبی در جهت کاهش تنش‌های مذهبی و افراط گرایی مذهبی تبیین گردد۲- تبیین گفتمان سیاسی در عرصه جهانی در موضوع فلسطین و مقاومت اهمیت زیادی دارد۳- پیوند دین و سیاست و استفاده بهینه از ظرفیت و فرهیختگان سنی و شیعه در فضای سیاسی جهان اسلام مورد اهتمام قرار گیرد۴- احساس مسئولیت جمعی سازمان‌های سیاسی در موضوع فلسطین و محور مقاومت برابر روحیه استکباری آمریکا و جنگ افروزی رژیم اشغالگر قدس و همچنین رژیم کودک کش آل سعود و ایادی سرسپرده آن همواره مورد توجه باشد۵- بر همگرایی و تقویت وحدت احزاب و فعالان سیاسی در جهان اسلام در جهت توسعه ظرفیت‌های سیاسی و هم افزایی تاکید می‌شود۶- در شرایط امروز ساماندهی، انسجام و هم افزایی جمعیت‌ها و اتحادیه‌ها فعالان سیاسی در جهان در مقابله صهیونیسم و استکبار جهانی اجتناب ناپذیر است۷- لازم است ارتباط مدعوین با یکدیگر و تبادل نظرات و هم اندیشی بیشتر آنان از طریق طراحی و ایجاد سایت اینترنتی، کانال‌های خبری و پیام رسان و انتشار بولتن و نشریه فراهم گردد۸- فعالان سیاسی و دبیران احزاب و جمعیت‌های سیاسی هم سو با محور مقاومت و فلسطین با عضویت و حضور در مجمع عمومی اتحادیه جهانی تقریب نهاد احزاب و فعالان سیاسی، شرایط برگزاری مجمع را فراهم نمایند۹- موجودیت بیت المقدس به عنوان پایتخت دائمی و ابدی کشور فلسطین یک راهبرد تغییر ناپذیر است۱۰- حمایت از محور مقاومت و فلسطین برای فعالان سیاسی و احزاب یک راهبرد اصلی است۱۱- مناسب است اتحادیه جهانی تقریب نهاد احزاب و فعالان سیاسی، در صورت امکان کنگره چندسالانه‌ای با حضور فعالان سیاسی جهان اسلام در جهت ایجاد گفتمان واحد سیاسی برای حمایت از آرمان فلسطین و خطراتی که جهان اسلام را تهدید می‌کند، برگزار نماید۱۲- اعضای شرکت کننده در این اجلاسیه از مجمع جهانی تقریب می‌خواهند که از طریق مراجع حقوقی و قضایی در سطح بین الملل با تنظیم کیفرخواست علیه آمریکا که مرتکب جنایات و صدمات غیرقابل جبرانی با ایجاد داعش، حمایت از رژیم صهیونیستی و حمایت از رژیم آل سعود برای حمله به یمن در جهان اسلام شده است، اقدام و تا حصول محکومیت و پرداخت غرامت موضوع را پیگیری نماید. اعضای این جلسه پیشنهاد کردند دبیرخانه‌ای به منظور پیگیری مصوبات این اجلاسیه در کشور جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود. در پایان این نشست فعالان سیاسی کشور‌های اسلامی عکس دسته جمعی به یادگار گرفتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در ادامه اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر وجود مذاکراتی میان صنعاء و ریاض برای پایان دادن به جنگ، یک خبرنگار یمنی از سفر هیأتی از عربستان سعودی به صنعاء خبر داد. وی ادامه داد، هیأتی نظامی وابسته به انصارالله نیز سفری به عربستان داشت و چند روز در آنجا ماند و این تبادل سفرها در چارچوب تفاهماتی با هدف پایان دادن به جنگ یمن می‌گیرد. در همین ارتباط، «خالد بن سلمان بن عبدالعزیز»، پسر شاه سعودی که جانشینی وزیر دفاع را نیز برعهده دارد، دوشنبه (دو روز پیش) طی سفری از پیش اعلام نشده وارد شهر مسقط، پایتخت عمان شد. برخی منابع غیر رسمی سفر جانشین وزیر دفاع عربستان سعودی به مسقط را به تلاش ریاض برای توافق با جنبش انصارالله یمن ربط دادند. عربستان تا پیش از حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به آرامکو در ۲۷ شهریور امسال هرگونه درخواست یمن برای توقف جنگ را رد می‌کرد.
فارسفارس11 ساعت قبل
رییس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش تاکید کرد: ما وظیفه داریم ضمن کمک به دوستان، اجماع مسلمانان جهان در راه اجماع و مبارزه با افکار پلید دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی متمرکز کنیم. وی به دستاوردهای ارتش در حوزه‌های مختلف اشاره و تصریح کرد: در حوزه مغزافزار تولید سرمایه‌های انسانی آگاه و دانا که جنگ آزموده نیز هستند را دنبال می‌کنیم. در همین حوزه بحث تربیت سطوح عالی مدیران صنعت دفاعی کشور نیز در دستور کار است. امیر ولی‌وند با بیان اینکه در حوزه سخت افزار ساخت تولید جنگ افزار و بازسازی اماکن نظامی را پیگیری می‌کنیم، گفت: در حوزه نرم‌افزار یکی از مهمترین کارهایی که انجام می‌دهیم بازسازی بازی‌های جنگ بومی است. وی در پایان گفت: ما تکلیف داریم وحدت را در جهان اسلام گسترش دهیم و در کشورهای غیر مسلمان نیز موثر باشیم و همه بدانند اسلام دین صلح است و ما صد در صد آماده جنگ هستیم اما خواهان صلح هستیم.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
«مصطفی الشاعر» نویسنده و تحلیگر مسائل سیاسی عمان در این باره در توئیتی نوشت که عربستان سعودی تمایل دارد به خصوص پس از تغییرات استراتژیک اخیر در منطقه و خروج تدریجی آمریکا از آن، به نوعی آشتی و مصالحه منطقه‌ای برقرار کند و راه‌حلی برای برون رفت از بحران یمن پیدا کند. به گفته این نویسنده عمانی، عربستان بر خلاف امارات با تمامیت ارضی یمن موافق است، همچنانکه تمایل دارد بساط عناصر تروریستی مانند القاعده و داعش از این کشور برچیده شود، این در حالی است که امارات خواستار اجرای طرح تقسیم یمن و جدا شدن جنوب این کشور از شمال آن است. علاوه بر آن، توافقاتی در خصوص تقسیم وظایف پس از استقرار عناصر ائتلاف سعودی در جزیره سقطری مشرف بر خلیج عدن صورت گرفته است. وی در پایان خاطر نشان کرد که امارات از نزدیکی روابط عمان و عربستان عصبانی است. انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
به دنبال تشدید حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه، درگیری‌های لفظی شدیدی میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یکی از نمایندگان عرب پارلمان این رژیم رخ داد که در نهایت به اخراج وی و اعضای فهرست مشترک عربی، از صحن علنی پارلمان منجر شد. به گزارش ایرنا به نقل از کانال ۲ رژیم صهیونیستی، پس از ورود سرزده نتانیاهو به صحن علنی پارلمان رژیم صهیونیستی برای سخنرانی درباره تشدید اوضاع در نوار غزه، درگیری شدید لفظی میان وی و اعضای عرب پارلمان این رژیم رخ داد. خبرگزاری «فلسطین الان» به نقل از این رسانه صهیونیستی نوشت که احمد الطیبی و سایر اعضای فهرست مشترک احزاب عرب پارلمان این رژیم پس از انتقاد شدید از نتانیاهو از صحن علنی پارلمان اخراج شدند. از صبح دیروز (سه شنبه) با حمله پهپادهای رژیم صهیونیستی به ساختمانی در شرق نوار غزه، درگیری‌ها میان این رژیم و مقاومت شدت گرفت. ارتش اسرائیل امروز نیز در ادامه حملاتش به نوار غزه چندین موضع جهاد اسلامی را در نوار غزه هدف قرار داد که در پی آن چهار فلسطینی به شهادت رسیدند.
قدس آنلاینقدس آنلاین11 ساعت قبل
اوضاع یمن، سوریه و آخرین تحولات برجام محور گفتگوی دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی با مقامات وزارت امور خارجه ایران بود. قدس آنلاین: دیپلمات‌های بلژیکی و سوئدی دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) در تهران در دیدار با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع کنونی یمن، سوریه و همچنین تحولات برجام به گفتگو نشستند. در همین خصوص «اکسل کنس» دبیرکل امور چندجانبه وزارت امور خارجه بلژیک که کشورش در حال حاضر عضو غیردائم شورای امنیت است و برای دیداری دو روزه در تهران به سر می‌برد، رایزنی‌هایی را با تعدادی از دیپلمات‌های ایرانی صورت داد. وی پس از دیدار با عراقچی در صفحه توئیترش نوشت که تبادل نظرات ارزشمندی با معاون وزیر خارجه ایران درباره برجام و ثبات در منطقه داشته است. در دیدار دیپلمات بلژیکی با خاجی درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران یمن از طریق گفتگوی سیاسی نیز مشورت شد.
برنابرنا12 ساعت قبل
تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) در جمع اعضای مجمع تقریب اسلامی به سخنان خود ادامه داد و گفت: معجزه پیامبر (ص)، یک قرآن بود و دوم وحدت مسلمانان، یعنی همه مسلمانان یکی شده‌اند و برای پیروزی اسلام تلاش می‌کردند. حجت‌الاسلام خمینی افزود: آن چیزی که ریشه اسلام را از بین می‌برد همین اختلافات است، امروز باید بذر محبت در بین جوامع اسلامی رواج پیدا کند. وی اظهار کرد: دوستان ما در مجموعه مجمع تقریب مذاهب اسلامی نمونه کوچکی از محبت و وحدت ملت ایران با ملت‌های دیگر اسلامی را نمایش می‌دهند، همه اقشار مختلف مسئول هستند که راه پیامبر اکرم (ص) را در جامعه ترویج دهند. تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: از پیچ‌های تاریخی با وحدت و همدلی گذشتیم و امروزه هم با همین علم و آگاهی می‌توانیم این راه را ادامه بدهیم و همراه هم باشیم. تولیت آستان حرم امام خمینی (ره) در پایان سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از دبیرکل و اعضای مجمع تقرب اسلامی اظهار کرد: ایران کشور وحدت امت اسلامی است، آن صدایی که از زبان رهبر انقلاب بر می‌آیید وحدت، وحدت و وحدت است، هیچ ارزشی از این بالاتر نیست و این کنفرانس با ارزش بسیار به موقع برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
پافشاری بر روی منافع ملی در طرف آمریکایی حس می‌شود؛ اما در ایران این‌گونه نیست. جمشیدی در نقد مذاکرات انجام‌شده، گفت: چرا وقتی که شرمن می‌گفت با برجام مشکلات اقتصادی رفع نمی‌شود و به مردم خود این‌گونه نگویید، مسئولین آن را تکرار کردند؟! بنده همین مواضع را در حضور ظریف داشته‌ام و می‌گویند «همه چیز هماهنگ شده است!» وی افزود: هدف سیاست‌خارجه دیپلماسی نیست؛ دیپلماسی ابزار است. حداقل به لحاظ نظامی در جنگ‌های سوریه، یمن، عراق و … به صورت غیرمستقیم ائتلاف آمریکا را به شکست کشاندیم. آمریکا ابتدای سال ۲۰۱۲ خط قرمز هسته‌ای خود را از روی مسائل هسته‌ای برداشت و گفت خط قرمز ما کلاهک‌سازی است.

به انتهای لیست رسیدید