۱۹۹۹

۱۹۹۹

الفالف7 ساعت قبل
با این حال، نه تولید ناخالص داخلی و نه رشد بازار سهام آمریکا، شاخص‌های مناسب و درستی برای سنجش عملکرد اقتصادی آمریکا نیستند. برای اینکه درک درستی از سلامت اقتصادی یک کشور داشته باشیم، بایستی کار را از بهداشت و سلامت شهروندان آن آغاز کنیم. به همین منوال، جنگ‌های تجاری ترامپ با همه خشم و هیاهوی خود، نتوانسته‌اند کسری تجاری آمریکا را کاهش دهند. امری که موجب شده تا اندکی ترتیبات مندرج در توافق تجاری آمریکا در آمریکا شمالی، بهبود یابد و شرایط بهتری حاکم شود. حتی اگر معیار قضاوت خودمان را تولید ناخالص داخلی آمریکا نیز قرار دهیم، اقتصاد دولت ترامپ، عملکرد چندان مطلوبی ندارد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
کرملین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه دادستان کل این کشور را برکنار و فرد دیگری را برای جانشینی وی تعیین کرده است. انتظار می‌رود «ایگور کراسنف» ۴۳ ساله، معاون کنونی رئیس کمیته بازرسی فدرال روسیه به عنوان جانشین چایکا انتخاب شود. براساس گزارش‌ها، کمیته بازرسی فدرال روسیه در موارد مختلف با دفتر دادستان کل اختلاف نظر داشته است. کرملین همچنین اعلام کرد: پوتین امروز نامزدی کراسنف برای پست دادستان کل روسیه را برای بررسی به مجلس علیا -شورای فدراسیون- تقدیم کرد. چایکا بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۶ میلادی به عنوان وزیر دادگستری روسیه خدمت کرده بود.
مهرمهر14 ساعت قبل
اذعان پوتین به این واقعیت، حاکی از هوشمندی و عمق آگاهی او از شرایط کشور و مطالبات مردمی است. او نمی‌خواهد رئیس‌جمهور مادام‌العمر روسیه باشد اما این به آن معنی نخواهد بود که تصمیم دارد عنوان «مرد شماره یک» روسیه را نیز واگذار کند! پس پوتین قدرتمند برای اینکه همچنان قدرتمند بماند، چه تدبیری اندیشیده است؟ بخش مهمی از تغییرات مد نظر پوتین، جابه‌جایی قدرت از ریاست‌جمهوری به پارلمانی و نخست‌وزیری است. پوتین در سهمیه‌بندی جدید قدرت از افزایش حدود اختیارات شورای دولتی خبر داد. میشوستین چهره شناخته شده‌ای نیست و قطعا آن قدر ادعا ندارد که بخواهد در دوره گذار مسالمت‌آمیز قدرت که پوتین از هم‌اکنون کلید زده، دردسرساز شود.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
در ارتباط با عضوگیری ناتو لازم به ذکر است که ۱۲ امضا کننده اصلی پیمان آتلانتیک شمالی آمریکا، کانادا، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، پرتغال، نروژ، دانمارک، ایسلند، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ بودند. بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، گرجستان و اوکراین از دیگر کشورهایی هستند که برای پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ابراز علاقه کرده‌اند. تلاش ترامپ برای گسترش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در حالی انجام می‌گیرد که ناتو این روزها حال خوشی ندارد و چالش‌های درونی و بیرونی آن بیش از هر زمانی هویدا شده‌اند. با روی کار آمدن ترامپ بحث بودجه ناتو با جدیت دنبال شده و اعضای این پیمان نظامی مورد انتقاد کاخ سفید قرار گرفته‌اند. آذرماه امسال در جریان هفتادمین سالروز تاسیس ناتو در لندن، ترامپ موافقت کشورها را برای افزایش ۴۰۰ میلیارد دلاری هزینه‌های نظامی تا سال ۲۰۲۴ جلب کرد.
رکنارکنا15 ساعت قبل
گری ایگل با طول حدود ۸٫۵ متر و دهانه بال ۱۷ متر، بیشینه وزن برخاست حدود ۱۶۳۰ کیلوگرم و مداومت پروازی بیشینه ۲۷ ساعت دارد. دو پهپاد MQ-۱C و MQ-۹ آمریکا مستقر در پایگاه عین الاسد از جمله ابزارهای مهم عملیات شناسایی و رزمی ارتش تروریست آمریکا در منطقه هستند. این بالگرد قابلیت حمل ۱۲۰۰ کیلوگرم بار داخلی یا ۴۱۰۰ کیلوگرم بار خارج بدنه را دارد. سوپرهرکولس قابلیت حمل ۹۲ نفر یا ۶۴ سرباز با تجهیزات کامل یا ۷۴ تخت بیمار را دارد. به گفته فرمانده نیروی هوافضای سپاه ۹ سورتی پرواز این هواپیما از پایگاه عین الاسد پس از حمله سپاه گزارش شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
این فیلم در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و توانست برنده چند جایزه از جشنواره فیلم فجر در تهران شود. «بید مجنون» توانست از جشنواره فیلم فجر در تهران، چهار جایزه کسب کند. دهلیز اولین فیلم سینمایی شعیبی است که در سی‌و‌یکمین جشنواره فیلم فجر خوش درخشید. سعید ملکان برنده‌ ۶ سیمرغ بلورین از ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر است. سعید ملکان در سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر، اولین فیلم خود را در مقام کارگردان، با عنوان «روز صفر» خواهد داشت.

کدام کشورها دو یا چند پایتخت دارند؟

11+
کجاروکجارو18 ساعت قبل

شرم‌آورترین فیلم‌های بازیگران اسکاری هالیوود! + تصاویر

8+
مازن آنلاینمازن آنلاین18 ساعت قبل

شرم‌آورترین فیلم‌های بازیگران اسکاری هالیوود! + تصاویر

8+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین18 ساعت قبل

شرم‌آورترین فیلم‌های بازیگران اسکاری هالیوود! + تصاویر

8+
کرد آنلاینکرد آنلاین18 ساعت قبل

گزارش| کدام تجهیزات آمریکایی هنگام حمله موشکی ایران در عین الاسد مستقر بودند؟ / آمار خسارات آمریکا منتشر می‌شود؟

12+
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
کجاروکجارو20 ساعت قبل
هواپیمایی ایژین بزرگ‌ترین ایرلاین کشور یونان است و پروازهای عادی و چارتری را از مبدا آتن به مقصدهای داخلی و خارجی انجام می‌دهد. شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز (Aegean Airlines) از سال ۲۰۰۹ به جایگاه بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی یونان دست پیدا کرده است و در سال ۲۰۱۷ نیز برای ششمین سال متوالی به‌عنوان ایرلاین برتر خطوط هوایی منطقه اروپا معرفی شد. در سال ۱۹۹۹ و با آغاز پروازهای سیستمی، نام «هواپیمایی ایژین» انتخاب شد. در سال ۲۰۱۴ هواپیمایی ایژین و اتحاد با اعلام رسمی شراکت خود، اولین پرواز مستقیم به دبی را جشن گرفتند. همچنین، ایژین ایرلاینز از سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۷، به‌صورت متوالی، جایزه بهترین ایرلاین منطقه‌ای اروپا را از اسکای تراکس دریافت کرد.
سینماپرسسینماپرس20 ساعت قبل
حاتمی‌کیا فیلمساز معترض آرمانخواه سینمای ایران در جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر، با بیستمین فیلمش یعنی «خروج» حضور دارد. این فیلم در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و توانست برنده چند جایزه از جشنواره فیلم فجر در تهران شود. سعید ملکان در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، اولین فیلم خود را در مقام کارگردان، با عنوان «روز صفر» خواهد داشت. پیش از این بارها سینمای ایران به چنین موضوعاتی پرداخته بود، اما سند این عنوان، به‌طور جدی به نام برادران محمودی می‌خورد. این دو فیلم اولین تجربه‌های جدید سینمای ایران در رابطه با سازمان منافقین بودند و حالا «لباس‌شخصی» اولین تجربه سینمای ایران درخصوص حزب توده خواهد بود.
ایمناایمنا21 ساعت قبل
فیروز ادامه داد: در کشور مطالعات زیادی در خصوص درمان بیماری سالک صورت گرفته که از کل مقالات دنیا بیشتر است و درمان‌های مختلفی در این خصوص وجود دارد. آیا آنتی بیوتیک‌ها به درمان زوال عقل کمک خواهند کرد؟ شروع علائم اولیه زوال عقل از اوایل ۴۰ سالگی است. حال محققان شیوه جدیدی را برای کمک به درمان زوال عقل در مراحل اولیه یافته‌اند، علائم اولیه اصلی زوال عقل که از ۴۰ سالگی آغاز می‌شود شامل اختلال عملکرد شناختی و تغییرات رفتاری و شخصیتی است. محققان عنوان می‌کنند معمولا این شرایط ارثی است و در اکثر موارد با جهش‌های خاص DNA مرتبط است، همچنین محققان دانشگاه کنتاکی در این مطالعه به بررسی ژن‌های جهش یافته مرتبط با زوال عقل اولیه پرداختند. آن‌ها دریافتند در این حالت از زوال عقل، عامل اصلی شروع زوال عقل، جهش در ژن‌های تنظیم کننده تولید پروتئینی موسوم به پروگرانولین است که جهش ژنی موجب توقف تولید این پروئین در سلول‌های مغز می‌شود که احتمالا در پاتولوژی زوال عقل نقش دارند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طرحی را برای حفظ قدرت خود پس از سال ۲۰۲۴ تنظیم کرده است که بر اساس آن، همچنان به شکلی در قدرت بماند. اعتمادآنلاین| آدری ویلسون در «فارین پالیسی» نوشت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طرحی را برای حفظ قدرت خود پس از سال ۲۰۲۴ تنظیم کرده است که بر اساس آن، همچنان به شکلی در قدرت بماند. در ادامه این مطلب آمده است: به نظر می‌رسد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طرحی برای اصلاح قانون اساسی تدوین کرده که براساس آن همچنان بعد از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش در راس کار باشد. چند ساعت بعد از ارائه این طرح، نخست وزیر دیمیتری مدودف و کابینه او استعفا دادند. پوتین از سال ۱۹۹۹ به عنوان رئیس جمهور یا نخست وزیر به طور مداوم در راس قدرت بوده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
دوم اینکه این اعمال نفوذ برای جنگ با ایران نشان می‌دهد نومحافظه‌کاران مانند ورمسر هنوز نظریات عجیب و غریبی در مورد جامعه ایران دارند. پس از انتخاب مجدد بوش در ۲۰۰۵، جناح راست دولت او توجه خودش را بیش از پیش بر ایران معطوف کرد. اگر آمریکا صدام را از قدرت خلع نکند، تهدیدات عراق روزبه‌روز بیشتر خواهد شد. سرانجام او و همفکرانش آنچه را می‌خواستند به‌دست آوردند و آمریکا در مارس ۲۰۰۳ به عراق حمله نظامی کرد. در آن زمان، بین آرزو‌های نومحافظه‌کاران که می‌خواستند صدام سلاح هسته‌ای داشته باشد و واقعیت، این واقعیت بود که پیروز شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
نکات کلیدی پیشنهادهای وی شامل گسترش اختیارات قوه مقننه و قضاییه و همچنین نقش قابل توجه شورای دولتی می‌شد. اصلاحات مد نظر پوتین چیست؟ قرار است فصل اول و دوم قانون اساسی روسیه با عناوین «اصول نظم قانون اساسی» و «حقوق و آزادی‌های انسان و شهروندی» بدون تغییر باقی بماند. بر اساس قانون اساسی روسیه، پوتین نمی‌تواند در انتخابات آینده شرکت کند و سناریوی حفظ قدرت بدون پست ریاست‌جمهوری هدفی است که او دنبال می‌کند. با توجه به اینکه مطابق قانون اساسی روسیه، پوتین نمی‌تواند در انتخابات آینده شرکت کند و سناریوی حفظ قدرت بدون پست ریاست‌جمهوری هدفی است که او دنبال می‌کند. او همچنین طرحی را برای ممانعت از الزاامات و تعهدات پیمانی در صورت نقض قانون اساسی روسیه، ارائه داده است.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
در حال حاضر جمهوری‌خواهان به رهبری سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا و یکی از مدافعان سفت و سخت ترامپ دست بالا را در اختیار دارند. محاکمه ترامپ به اتهام سوء‌استفاده از قدرت و مانع‌تراشی در کار کنگره روز پنجشنبه در کنگره با قرائت اتهامات آغاز شد اما احکام و برنامه‌ها هنوز اعلام نشده‌اند. ادامه محاکمه ترامپ روز سه‌شنبه با حضور ۱۰۰ سناتور که در خصوص استیضاح وی رای می‌دهند، برگزار خواهد شد. این شهود شامل جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق و میک مالوینی، رئیس دفتر موقت ترامپ می‌باشند. شایان ذکر است که محاکمه استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۹ میلادی پنج هفته به طول انجامید و محاکمه استیضاح اندرو جانسون در سال ۱۸۶۸ میلادی سه ماه طول کشید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، روزنامه تلگراف صربستان ادعای عجیبی را مطرح کرده و نوشته است که رائول براوو بازیکن سابق رئال مادرید (۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷) سعی در قتل هم‌تیمی صرب پیشین خود در تیم المپیاکوس یعنی دارکو کواچویچ داشته است. در جریان تحقیقات برای شناسایی عوامل این حادثه، رائول براوو به عنوان یکی از متهمان این پرونده دستگیر شد اما طبق ادعای تلگراف، بازیکن سابق رئال مادرید عامل اصلی این حادثه بوده است. مدافع پیشین کهکشانی‌ها که سال گذشته هم به عنوان یکی از عوامل سازماندهی کننده فساد گسترده شرط‌بندی برای تعیین نتایج بازی‌های فوتبال اسپانیا دستگیر شده بود، در فاصله سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ در تیم المپیاکوس با کواچویچ ۴۶ ساله هم‌تیمی بود. دارکو کواچویچ (راست) و رائول براوو (چپ) دو سال در المپیاکوس هم‌تیمی بودند. گفته می‌شود که بازیکن سابق رئال مادرید اخیرا به یک نفر در اسپانیا جزئیات دقیقی در مورد روش‌های او و هم‌دستانش برای تعیین نتایج بازی‌ها فوتبال ارائه کرده است و احتمال دارد که این ماجرا با حمله صورت گرفته با کواچویچ مرتبط باشد اگرچه پلیس معتقد است که حمله صورت گرفته به بازیکن سابق یوونتوس (۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱) با هدف قتل او انجام نشده و صرفا یک هشدار آشکار به او بوده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اینبار پوتین به روس‌ها و حتی رهبران جهان شوک جدیدی وارد کرد. پوتین از تغییر مدل‌ها خبر داد، مدلی که وقتی او نقش رهبر روس‌ها را داشت یار غارش مدیریت روس‌ها را به عهده می‌گرفت یا بالعکس! اما حالا پوتین در سخنرانی سالانه پس از سه دهه قدرت برگ جدیدی رو کرد. رفیق شفیق و یار دیرینه دولت را رها کرد و کرسی امنیت را چسبید و خودش نیز حرف از تغییر قانون اساسی زد! پوتین پس از سخنرانی درباره دکترین سیاست خارجی کشورش شوکی که قرار بود به روس‌ها بدهد را داد و آنهم چیزی نبود جز تعیین تکلیف قانون اساسی و تغییر قانون سیاسی!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، کاخ سفید روز گذشته از تیم وکلای عجیب و جنجالی ترامپ برای دفاع از او در دادگاه سنا رونمایی کرد: «آلن درشوویتز» و «کن استار». نام «کن استار» وکیل ۷۳ساله آمریکایی هم در جریان استیضاح و محاکمه بیل کلینتون رئیس‌جمهور سابق آمریکا بر سر زبان‌ها افتاد. کلینتون در نهایت در دادگاه سنا تبرئه شد. این دو وکیل سرشناس قرار است هدایت تیم وکالت ترامپ شامل «پت سیپولون» وکیل کاخ‌ سفید، «جی سیکولو» وکیل شخصی ترامپ، «پم بوندی» و «جین راسکین» مشاوران حقوقی ترامپ در کاخ سفید را برعهده بگیرند. افشاگری‌های جدیدهم‌زمان با آماده‌شدن تیم وکلای ترامپ برای دفاع از او در دادگاه سنا، دموکرات‌های مجلس نمایندگان اسناد جدیدی درباره ارتباط با بحران «اوکراین‌گیت» منتشر کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در دهه ۲۰۱۰ میلادی بر فوتبال دنیا تسلط داشتند و هیچکس حتی به آن‌ها نزدیک هم نمی‌شد. اما رونالدو، ستاره باشگاه یوونتوس ۳۴ ساله است و مسی، ستاره بارسلونا ۳۲ سال دارد و آن‌ها تا ابد نمی‌توانند در اوج بمانند. او وارث واقعی تاج و تختی است که مسی و رونالدو در نهایت بر جای خواهند گذاشت و شکی نیست که بزرگ‌ترین جوایز انتظارش را می‌کشند. سبک بازی و عملکرد او شباهت عجیبی به لیونل مسی وقتی هم سن الان او بود، دارد. الکساندر-آرنولد با لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده و برای محکم کردن جایگاه خود به عنوان گزینه اول پست دفاع راست در تیم ملی تنها به زمان نیاز دارد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیک سازمان حقوق بشری فلسطین روز جمعه عکس‌هایی منتشر کرد که شکنجه یک زندانی فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی را نشان می‌داد. این مسئول فلسطینی افزود: «طبق استانداردهای بین‌المللی مورد استفاده در مستند سازی موارد شکنجه ما دادگاه رژیم اشغالگر را مجبور کردیم که اجازه گرفتن عکس را بدهد». وی گفت: «حناتشه تحت شکنجه‌های مختلفی از جمله ضرب و شتم و شکنجه‌های روانی قرار گرفته است، شکنجه‌هایی که بسیاری از اسرای فلسطینی در معرض آن قرار دارند». فرانسیس تاکید کرد: «عکس‌ها یکی از شواهد و اسناد مهم به منظور وادار کردن مسئولان رژیم اشغالگر به پاسخگویی نسبت به عمل شکنجه است». دادگاه عالی رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۹ طی حکمی شکنجه زندانیان را برای مواضع ضروری به رسمیت شناخت.
ایسناایسنا2 روز قبل
برای کناره‌گیری از قدرت بدون پیامدهای منفی باید همه چیز بسیار خوب پیش برود و نظام دارای ثبات باشد. کلید حل این مساله این است که نشان داده شود او قصد ندارد پس از ترک ریاست جمهوری، قدرت را واگذار کند. سرگئی بلانوفسکی، جامعه‌شناس و ناظر تحولات سیاست روسیه می‌گوید: او نمی‌تواند تنها از کسی درخواست کند که در غیابش جایش را پر کند. در نظام روسیه، اتحادهای اولیگارش‌ها، ژنرال‌ها، فرمانداران، ماموران اطلاعاتی و روسای شرکت‌های نفتی برای قدرت و پول رقابت می‌کنند. به نظر می‌رسد تغییراتی که از سوی پوتین مطرح شده‌اند، برای حفظ جایگاه حکمیتش در این نزاع‌ها طراحی شده‌اند.
ایرناایرنا2 روز قبل
یکی از افرادی که از این حزب به عنوان بیست و سومین نخست وزیر کانادا انتخاب شد، جاستین پیر جیمز ترودو بود. تولد، خانواده و تحصیلاتجاستین ترودو متولد ۲۵ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی در اتاوا است. جاستین ترودو از همان ابتدای زندگی به واسطه شغل پدر سفرهای زیادی را به همراه خانواده به مناطق مختلف جهان داشت. پیر ترودو در کنار سه پسرش از چپ: ساشا، میشل، جاستین در می‌۱۹۷۹او مدرک کارشناسی خود را در رشته ادبیات از دانشگاه مک گیل اخذ کرد. ترودو و دونالد ترامپمدتی پیش بنگاه خبررسانی کانادا ویدئوی کوتاهی منتشر کرد که در آن به نظر می‌رسید، جاستین ترودو حین صحبت با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه، ترامپ را مسخره می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
سرینا ویلیامز سال ۱۹۹۸ را با رنک ۲۰ به پایان رساند. با شکست ونوس سرینا جای او را در صدر رنکینگ تنیس زنان گرفت. موفقیت خواهران ویلیامز تنیس زنان را برای همیشه تغییر داد. با درگذشت خواهر دیگر آنها، یتوندا، سرینا ویلیامز طی سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ با افسردگی و مشکلات جدی مواجه شد. در سال ۲۰۱۷، پس از قهرمانی در اپن استرالیا، سرینا ویلیامز در ماه سپتامبر دخترش الکسیس المپیا را به دنیا آورد.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، یک سازمان حقوق بشری فلسطین روز جمعه عکس‌هایی منتشر کرد که شکنجه یک زندانی فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی را نشان می‌داد. این مسئول فلسطینی افزود: «طبق استانداردهای بین‌المللی مورد استفاده در مستند سازی موارد شکنجه ما دادگاه رژیم اشغالگر را مجبور کردیم که اجازه گرفتن عکس را بدهد». وی گفت: «حناتشه تحت شکنجه‌های مختلفی از جمله ضرب و شتم و شکنجه‌های روانی قرار گرفته است، شکنجه‌هایی که بسیاری از اسرای فلسطینی در معرض آن قرار دارند». فرانسیس تاکید کرد: «عکس‌ها یکی از شواهد و اسناد مهم به منظور وادار کردن مسئولان رژیم اشغالگر به پاسخگویی نسبت به عمل شکنجه است». دادگاه عالی رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۹ طی حکمی شکنجه زندانیان را برای مواقع ضروری به رسمیت شناخت.
فارسفارس2 روز قبل
رئیس جمهور قرقیزستان، تقویت روابط با افغانستان را یکی از اولویت‌های سیاست خارجی این کشور اعلام کرد. جین بیک‌اف: تقویت روابط با افغانستان یکی از اولویت‌های قرقیزستان استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «محمد ایسو مصباح» سفیر افغانستان در قرقیزستان با «سارانبای جین بیک اف» رئیس جمهور این کشور دیدار کرد. جین بیک اف با اشاره به فعالیت مؤثر ایسو مصباح اظهار داشت: تقویت روابط با افغانستان یکی از اولویت‌های دولت قرقیزستان است. روابط دیپلماتیک بین قرقیزستان و افغانستان در تاریخ ۱۲ نوامبر سال ۱۹۹۹ برقرار شد. سفارت افغانستان در قرقیزستان در سال ۲۰۰۲ و سفارت قرقیز در شهر «کابل» در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، یک سازمان حقوق بشری فلسطین روز جمعه عکس‌هایی منتشر کرد که شکنجه یک زندانی فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی را نشان می‌داد. این مسئول فلسطینی افزود: «طبق استانداردهای بین‌المللی مورد استفاده در مستند سازی موارد شکنجه ما دادگاه رژیم اشغالگر را مجبور کردیم که اجازه گرفتن عکس را بدهد». وی گفت: «حناتشه تحت شکنجه‌های مختلفی از جمله ضرب و شتم و شکنجه‌های روانی قرار گرفته است، شکنجه‌هایی که بسیاری از اسرای فلسطینی در معرض آن قرار دارند». فرانسیس تاکید کرد: «عکس‌ها یکی از شواهد و اسناد مهم به منظور وادار کردن مسئولان رژیم اشغالگر به پاسخگویی نسبت به عمل شکنجه است». دادگاه عالی رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۹ طی حکمی شکنجه زندانیان را برای مواضع ضروری به رسمیت شناخت.

به انتهای لیست رسیدید