آخرین و مهم‌ترین اخبار «مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن»
۲۲بهمن

اخبار «راهپیمایی ۲۲ بهمن»

فارسفارس1 روز قبل
دانشجویان بسیجی دانشگاه خواجه نصیر با حضور در شهر ری، پای حرف‌ها و درد دل مردمی نشستند که به دلیل آشوبگری اغتشاش‌گران نتوانسته بودند صدای اعتراض خود را به مسئولان برسانند. دانشجویان بسیجی دانشگاه خواجه نصیر آمده بودند تا مطالبات مردم را بشنوند و پیگیر رفع مشکلات آنها باشند. دانشجویان همچنین تریبونی را در یکی از خیابان‌های شهر ری قرار دادند تا مردم اعتراض و انتقادشان را صریح و بی‌پرده بیان کنند. شهرری از جمله مناطقی بود که در جریان گرانی بنزین، صدای اعتراضات مردمش در بحبوحه اغتشاشات گم شد. یکی از دانشجویان می‌گفت: نبود بستر مناسب اعتراضات کنترل شده در کشور، سالهاست فریاد حق‌خواهی را در گلوی مردم خفه کرده.
فارسفارس1 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اینکه تشکل‌ها ابزار دست مدیران باشد، بدترین حالت ممکن است که ما به شدت با آن مخالفیم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل‌گیری این دانشگاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی براساس مدل دانشگاه‌های فراگیر در ایران توسعه یافت و گام اول آن ۳۷ سال به طول انجامید. وی با اشاره به دغدغه مالی تشکل‌های دانشجویی، گفت: امسال در بودجه دانشگاه آزاد اسلامی ردیف بودجه اختصاصی برای تشکل‌های دانشجویی تعریف کردیم که در سه سطح به تشکل‌ها پرداخت خواهد شد. تلاش داریم فضایی فراهم کنیم که فضای تحولی و افتخارآمیز برای کسانی که در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند، باشد. بنابراین رشته پزشکی هیچ سودآوری برای دانشگاه آزاد اسلامی ندارد و ما برای تأثیرگذاری در مناطق و توسعه علوم پزشکی، به آموزش پزشکی توجه داریم.
مهرمهر1 هفته قبل
ریال به ریال دانشگاه را شفاف می‌کنیم/با هیچ شخص و جریانی تعارف نداریمعضو هیأت امنای دانشگاه آزاد درباره شفافیت مالی این دانشگاه نیز تصریح کرد: شفافیت مالی یکی از دغدغه‌های جدی در دانشگاه آزاد است که به شدت در سازمان مرکزی پیگیری می‌شود و همکاران ما برای تحقق این موضوع به‌صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند، در این راستا ردیف‌های هزینه و درآمد را در سیستم مالی به صورت دقیق تعریف کرده‌ایم تا بتوانیم به شفاف‌سازی مالی که یکی از مطالبات نسل جوان است، پاسخ دهیم. همچنین وظیفه خود می‌دانیم ریال به ریال دانشگاه را شفاف کنیم و در این راستا با هیچ شخص و جریانی تعارف ندارد. با همه سختی‌ها تلاش و فشارها را تحمل می‌کنیم تا اطلاعات را از تاریکخانه‌ها بیرون بیاوریم و شفافیت را در دانشگاه آزاد حاکم کنیم. در این راستا بزرگترین صندوق پژوهش و فناوری بزودی در دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح خواهد شد و تلاش داریم با ایجاد سراهای نوآوری فضای کارآفرینی و اشتغال دانش‌بنیان را برای جوانان فراهم کنیم. بنابراین رشته پزشکی هیچ سودآوری برای دانشگاه آزاد اسلامی ندارد و ما برای تأثیرگذاری در مناطق و توسعه علوم پزشکی، به آموزش پزشکی توجه داریم.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد گفت: وظیفه خود می‌دانیم ریال به ریال دانشگاه را شفاف کنیم و در این راستا با هیچ شخص و جریانی تعارف ندارد. رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به شکل‌گیری این دانشگاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد براساس مدل دانشگاه‌های فراگیر در ایران توسعه یافت و گام اول آن ۳۷ سال به طول انجامید. همچنین وظیفه خود می‌دانیم ریال به ریال دانشگاه را شفاف کنیم و در این راستا با هیچ شخص و جریانی تعارف ندارد. با همه سختی‌ها تلاش و فشارها را تحمل می‌کنیم تا اطلاعات را از تاریکخانه‌ها بیرون بیاوریم و شفافیت را در دانشگاه آزاد حاکم کنیم. تلاش داریم فضایی فراهم کنیم که فضای تحولی و افتخارآمیز برای کسانی که در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند، باشد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل‌گیری این دانشگاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی براساس مدل دانشگاه‌های فراگیر در ایران توسعه یافت و گام اول آن ۳۷ سال به طول انجامید. با همه سختی‌ها تلاش و فشارها را تحمل می‌کنیم تا اطلاعات را از تاریکخانه‌ها بیرون بیاوریم و شفافیت را در دانشگاه آزاد اسلامی حاکم کنیم. تلاش داریم فضایی فراهم کنیم که فضای تحولی و افتخارآمیز برای کسانی که در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند، باشد. بنابراین رشته پزشکی هیچ سودآوری برای دانشگاه آزاد اسلامی ندارد و ما برای تأثیرگذاری در مناطق و توسعه علوم پزشکی، به آموزش پزشکی توجه داریم. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پایان این نشست نیز دکتر طهرانچی به بخش دوم سؤالات دانشجویان پاسخ داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: همین روحیه بسیجی، انقلاب و دفاع مقدس را به پیروزی رساند و نه تنها تا به امروز ما را از همه تهدیدها مصون داشته بلکه موتور محرک هر پیشرفتی در کشور شده است. سردار سلیمانی با بیان اینکه دشمن مذبوحانه تلاش می‌کند تا به کشور ضربه بزند، تأکید کرد: آنها قطعا راه به جایی نخواهند برد. وی با اشاره به مدیریت هوشمندانه سردار «رحیمی» در جریان حوادث اخیر و برخورد با اشرار ادامه داد: نیروهای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با قدرت و آمادگی عمل کردند. یگان ویژه حقیقتا اقتدار، هیمنه وصلابت خود را به رخ اشرار و دشمنان کشید. سردار سلیمانی تأکید کرد: در جریان حوادث اخیر شاهد انسجام و هماهنگی و همکاری بی نظیر بسیج، سپاه و ناجا و سایر دستگاه‌های امنیتی بودیم که این هم افزایی و پیوند قوی تاکنون سابقه نداشت به طوری که توانستیم چشم فتنه دشمنان را کور کنیم.
فارسفارس2 هفته قبل
سردار سلیمانی با بیان اینکه دشمن مذبوحانه تلاش می‌کند تا به کشور ضربه بزند، تأکید کرد: آنها قطعا راه به جایی نخواهند برد. سردار سلیمانی تصریح کرد: دشمنان در فتنه سال ۹۶ شکست خوردند اما امیدوار بودند که با تحریم‌های ظالمانه ما را به زانو دربیاورند اما این بار هم با شکست مجدد مواجه شدند. وی با اشاره به مدیریت هوشمندانه سردار «رحیمی» در جریان حوادث اخیر و برخورد با اشرار ادامه داد: نیروهای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با قدرت و آمادگی عمل کردند. یگان ویژه حقیقتا اقتدار، هیمنه وصلابت خود را به رخ اشرار و دشمنان کشید. سردار سلیمانی تأکید کرد: در جریان حوادث اخیر شاهد انسجام و هماهنگی و همکاری بی نظیر بسیج، سپاه و ناجا و سایر دستگاه‌های امنیتی بودیم که این هم افزایی و پیوند قوی تاکنون سابقه نداشت به طوری که توانستیم چشم فتنه دشمنان را کور کنیم.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرتضی بختیاری صبح امروز در یادواره شهدای پلدختر، اظهار داشت: خدا را شاکرم که توفیق عرض ادب به شما و ساحت قدسی ۳۱۲ شهید را به ما عطا کرد. وی افزود: ما در مسیر شهدا هر چه کار کنیم کم است چون عزتی که امروز اسلام ناب و ولایی پیدا کرده به برکت خون شهدا و پرچم داری امام عزیز و پس از ایشان خلف شایسته شان مقام معظم رهبری است. رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه وعده‌های خدا در قرآن به انسان آرامش می‌دهد، عنوان کرد: مطمئن باشید که وعده‌های خدا محقق خواهد شد. بختیاری عنوان کرد: مردم با خون شهدای تاریخ اسلام و انقلاب عجین شده‌اند و احساس دین می‌کنند؛ مقام معظم رهبری فرمودند ما از عملیات نظامی هراسی نداریم که این حرف بخاطر اعتقاد به وعده‌های الهی است. وی بیان کرد: تا دهه فجر هزار و ۱۶۰ واحد دیگر هم تحویل خواهد شد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: هفته کتاب از روز جمعه ۲۴ آبان ماه با شعار «حال خوش خواندن» آغاز به کار خواهد کرد. در مجموع قرار است یک هزار برنامه فرهنگی در هفته کتاب توسط اداره کل کتابخانه‌ها و کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شود و ۳۰ آبان که روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار است همایش بزرگ کتابداران، فعالان فرهنگی، خیرین کتابخانه‌ساز و حوزه ترویج کتابخوانی و پیشکسوتان کتابداری در تالار شهر مشهد برگزار خواهد شد که در آن مراسم اختتامیه برنامه‌های هفته کتاب را خواهیم داشت. حجت‌الاسلام سبزیان عنوان کرد: همچنین در فضای موکب کتاب رضوی رونمایی کتاب، نشست کتابخوان، پرده‌خوانی کتاب، برپایی جلسات گفت‌وگوی رضوی و مشاوره‌هایی با موضوع سیر مطالعاتی در اختیار زائران امام‌رضا (ع) قرار گرفت. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: یکی از کارهایی که اداره کل کتابخانه‌های عمومی در دست دارد بحث سالن‌های مطالعه است، سالن‌های مطالعه تا سال گذشته کمی پراکنده بودند و دستگاه‌های مختلفی تولیت آن را بر عهده گرفته بودند در حالی که متولی اصلی اجازه تاسیس و نظارت بر خانه‌های مطالعه نهاد کتابخانه‌های عمومی است. حجت‌الاسلام سبزیان اضافه کرد: به همین دلیل اداره کتابخانه‌های عمومی با همکاری دستگاه‌های نظارتی و قضایی به این کار وارد شد تا ساماندهی صورت گیرد.

در گفت‌گوی مشروح با الف مرعشی: رای روحانی زیر ۴ درصد بود/ در بکارگیری آدم‌های صالح، انتظار بیشتری از روحانی داشتم/ نظارت استصوابی را قبول داریم اما …/ رشد اقتصادی ۸ درصد بدون کار با دنیا نمی‌شود

الفالف1 ماه قبل
معتقدم که معنی ندارد کسی مثل آقای ناطق که ذخیره‌ای از تجربه سیاسی کشور است، کنار بکشد. چین امروز، دومین قدرت اقتصادی دنیا است، حالا می‌تواند هنگ کنگ را هم پس بگیرد. * کارنامه روحانی- عملکرد آقای روحانی را چطور می‌بینید؛ با توجه به این‌ناکامی‌های اقتصادی و عدم موفقیت‌های دولت؟ آقای روحانی بدشانسی بزرگی آ‌ورد. مثلا در زمینه پاکدستی و بکارگیری آدم‌های صالح، انتظار بیشتری داشتم. با ساده‌کردن اداره کشور، با روان‌کردن کشور می‌شود با فساد مبارزه کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ادعایی که تکذیب شد، اما ۲۵‌مرداد در تجمع طلاب عده‌ای با همین اسم استعاری رئیس‌جمهور را به مرگ تهدید کردند. با این همه پنج نفر از شرکت‌کنندگان تجمع اعتراضی مدرسه فیضیه قم که از طریق تماس تلفنی به دادسرا احضار شده بودند، ظرف ۲۴ ساعت آزاد شدند. دولت آقای روحانی همواره بر اصل شفافیت و انتقاد پذیری تأکید داشته اما توهین و تهدید را نمی‌توان انتقاد نامید. در نتیجه باید جدی در مقابل این تخریب‌ها، توهین‌ها و ترویج رفتار نادرست ایستاد و قم باید برای جریان تندرو ناامن شود. شایان ذکر است اگر مسئولان دراین باره توضیحات کافی را به مردم ارائه ندهندو سکوت کنند «آرمان ملی» ناگزیر است براساس رسالت آگاهی بخشی به مردم‌ پشت پرده‌این اقدامات رااطلاع رسانی کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد آزاد پیش ازظهر شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری راه پیمایی ۱۳ آبان گفت: تبعید حضرت امام بنیانگذار جمهوری اسلامی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام و شهادت جمعی از دانش آموزان در سال ۵۷ سه رویداد مهم کشورمان بود که سبب شد هر ساله راهپیمایی ۱۳ آبان با شکوه هر چه بیشتر برگزار شود تا این سه واقعه مهم تبیین شود. وی با بیان اینکه مردم در شکل گیری نظام ما و در تحکیم و تثبیت انقلاب اسلامی نقش داشتند تصریح کرد: هر ساله راهپیمایی را با شکوه‌تر از سال قبل برگزار خواهیم کرد. محمد آزاد خاطر نشان کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان با شکوه بوده زیرا راهپیمایی ۱۳ آبان یک راهپیمایی دانش آموزی و دانشجویی بوده که به شکل مردمی در آمده است. وی افزود: راهپیمایی ۱۳ آبان ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح از میدان انقلاب اسلامی به سمت شهرداری رامسر برگزار خواهد شد. امینی نیا، معاون فرماندهی سپاه رامسر راه پیمایی ۱۳ آبان را حرکت مبتنی بر عقل و منطق عنوان کرد و گفت: حضور همیشگی و پرشور مردم در صحنه پایه‌های نظام را محکم و استوار کرده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
فرماندار رامسر مطرح کرد: پیام مازند - رامسر - فرماندار رامسر خواستار برپایی باشکوه راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرستان شد. وی با بیان اینکه مردم در شکل گیری نظام ما و در تحکیم و تثبیت انقلاب اسلامی نقش داشتند تصریح کرد: هر ساله راهپیمایی را با شکوه‌تر از سال قبل برگزار خواهیم کرد. محمد آزاد خاطر نشان کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان با شکوه بوده زیرا راهپیمایی ۱۳ آبان یک راهپیمایی دانش آموزی و دانشجویی بوده که به شکل مردمی در آمده است. وی افزود: راهپیمایی ۱۳ آبان ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح از میدان انقلاب اسلامی به سمت شهرداری رامسر برگزار خواهد شد. امینی نیا، معاون فرماندهی سپاه رامسر راه پیمایی ۱۳ آبان را حرکت مبتنی بر عقل و منطق عنوان کرد و گفت: حضور همیشگی و پرشور مردم در صحنه پایه‌های نظام را محکم و استوار کرده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - کرمانشاه - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: این مراسم به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از ساعت ۱۰ صبح دوشنبه با حضور مردم انقلابی کرمانشاه از میدان انقلاب (شهرداری سابق) تا مقابل مسجد جامع برگزار خواهد شد. سروری افزود: سخنران ویژه مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن نیز حجت الاسلام علیرضا ادیانی رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی خواهد بود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه با دعوت از عموم مردم برای حضور گسترده در مراسم راهپمیایی یوم الله ۱۳ آبان، گفت: مطمئنا با شرکت اقشار مختلف مردم با همراهی اصناف، بازاریان، اتحادیه‌ها، دانش آموزان و دانشجویان شاهد جشن بزرگ ملی خواهیم بود. وی با اشاره به اهمیت روز ۱۳ آبان، گفت: مردم انقلابی کرمانشاه در کنار سایر هموطنان با حضور گسترده خود در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، بار دیگر با آرمان‌های انقلاب تجدیدعهد و میثاق خواهند کرد. سروری در پایان گفت: مراسم گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در همه شهرهای استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرماهشهر، مراسم شام شهادت امام رضا (ع) با حضور خادمان و پرچم متبرک آستان قدس رضوی، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، امام جمعه شهر چمران، امام جمعه شهرک طالقانی و مردم شب گذشته در مسجد سادات شهرک طالقانی برگزار شد. وی افزود: کارهای خوبی در شهرک طالقانی انجام شده است؛ ما امید را در دل مردم شهرک طالقانی زنده نگه‌ داشته‌ایم؛ ما در شهرستان بندرماهشهر به مدیران جهادی نیاز داریم و این نقص شهرستان بندرماهشهر است که از مدیریت جهادی محروم است. امام جمعه شهرک طالقانی ادامه داد: ۳ مدرسه در شهرک طالقانی در حال ساخت است اما وضعیت دیگر مدارس این شهرک اسفبار بوده و مشکلات فراوانی دارند؛ اگر این مدارس را با مدارس شهرک بعثت مقایسه کنیم می‌بینیم که تبعیض در آموزش ما نیز بیداد می‌کند. امام جمعه اهواز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری عنوان کرد: ائمه جمعه باید در میان مردم بوده و به حرف دل آنها گوش کنند و مانند پدری دلسوز پیگیر مشکلات مردم باشند؛ ائمه جمعه قدرت اجرایی ندارد و تنها می‌تواند امورات را پیگیری کند. در پایان این مراسم نماینده ولی فقیه در استان خوزستان از تعدادی از حاضران خواست که مشکلات دیگر موجود در شهرک طالقانی شهرستان بندرماهشهر را بیان کنند؛ جوانان و مردم حاضر در این مراسم با گله‌مندی از وضعیت مدارس، بهداشت و درمان، بیکاری، شفاف‌سازی مالی، اشتغالزایی و توسعه شهرک طالقانی خواستار رسیدگی به این موضوعات شدند.

طاهری: به ما گفتند توزیع اقلام فرهنگی رایگان به شما ربطی ندارد! / گردشگران به کالای فرهنگی اسلامی-ایرانی دسترسی ندارند

3+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به امنیت کنونی حاکم بر کشور، گفت: ایران اسلامی با وجود آتش‌افروزی‌های بسیار در منطقه، در اقتدار امنیتی کامل به‌سر می‌برد و این مایه مباهات است. ریحانی افزود: ماجرای توقیف نفت‌کش انگلیس و زدن پهباد آمریکا در شرایطی اتفاق افتاد که در حالت معمول هیچ کشوری جرات کج نگاه کردن به این قدرت‌ها را ندارد و این یعنی همان تعبیر امام خمینی (ره) که انقلاب اسلامی ابهت غرب و شرق را شکسته است. فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امروز ایران اسلامی دارای قدرت رشدیافته و برنامه‌ریزی شده است، گفت: امروز در ایران اسلامی با اینکه کشورهای اطراف درگیر مشکلاتی هستند، در اقتدار امنیتی به‌سر می‌بریم و این یعنی دارای اقتدار ملی و امنیت هستیم. وی اشاره‌ای هم به برنامه‌ریزی‌ دشمنان برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با اعمال تحریم‌ها داشت و گفت: دشمنان می‌کوشند تا قدرت ایران اسلامی را تضعیف کنند، اما هرگز به این اهدافشان نخواهند رسید. فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: شبهه افکنی دشمنان برای جدا بودن دین از سیاست ریشه تاریخی دارد و دشمنان می‌خواهند با این شبهه افکنی قدرت ایران اسلامی را که امروز نفوذ استراتژیک آن تا آن سوی خاورمیانه پیش رفته را مهار کنند.
برنابرنا1 ماه قبل
پرویز اقبالی تصویرگر کتاب «عاشورا» که در دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی تجلیل می‌شود، معتقد است آیین‌های عزاداری محرم و پیاده روی اربعین حسینی جریان هایی متاثر از بنیان‌های معنوی و انقلابی هستند که از اتحاد مردم حکایت دارند و سوگواره هنر عاشورایی به حاکمیت معنویت در جامعه کمک می‌ کند. جریان عاشورا نیز از جریاناتی است که عاملی اصلی و بنیان آن بر تشکیل گردهمایی‌های معنوی بنا شده است. این هنرمند ادامه داد: بدین ترتیب راهکارهایی مطرح شد که می‌تواند معنویت را تقویت کند. این تضاد بین گروه‌های سیاسی و گروه‌های دارای گرایشات مادی و غربی با حکومت عواملی بودند که نمی‌گذاشتند جریان معنوی عاشورایی خود را آنطور که باید خود را نشان بدهد. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر روز چهارشنبه یکم آبان ماه در سالن سوره برگزیدگان خود را معرفی می‌کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی افزود: از زحمات خواهران و برادرانی که در این قرارگاه به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند تشکر می‌کنم، ‌خداوند پاسخگوی این تلاش‌ها‌ست چون کار بسیار مهمی را انجام می‌دهند و این حماسه بسیار باارزش است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: خدمتگزاری و تلاش برای ایجاد رفاه زائران حسینی دارای اجر عظیمی است، آنچه مهم است این خدمتگزاری باید به فرهنگ تبدیل و بدنه‌سازی شود و اصل این است که حرکت مردمی است. ذوالنور گفت: در هر حرکت مردمی دولت وظیفه دارد کمک کند، نماز جمعه و راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس و ۱۳ آبان مردمی است ولی دولت کمک می‌کند تا شرایط لازم برای برگزاری این مراسم‌ها انجام شود. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه اربعین حسینی عنوان کرد: محوری وسیع و محکم‌تر از نهضت حسینی و مراسم اربعین وجود ندارد، اربعین حسینی مغناطیسمی است که از سراسر دنیا زائران حسینی را جمع می‌کند و باید فرهنگ‌سازی و آن را تقویت کرد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: عشق به اباعبدالله (ع) فراگیری شده و بسیار مهم است، هر کمکی از دستم بربیاید برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی انجام می‌دهم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
این در حالی است که سال گذشته ۱۴ میلیون نفر در اربعین به کربلا رفتند و از این تعداد دو میلیون نفر ایرانی بودند. او‌ با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت منتهی به روز اربعین تعداد خروج زائران اربعین کاهش یافته است، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰ هزار نفر از زائران اربعین به کشور بازگشتند و ۱۰ هزار نفر نیز از کشور خارج شدند. معاون خدمات شهری شهرداری تهران از جمع‌آوری ۵۵ هزار تن زباله در کربلا طی ١٢ روز گذشته خبر داد. به گفته او به‌طور کلی، نیروهای شهرداری تهران در روزهای گذشته در مجموع حدود ۵۵ هزار تن زباله جمع‌آوری کردند که با ماشین‌های شهرداری کربلا به سمت محل‌های دپو منتقل شد. در یکی از این طرح‌ها قرار بود دو تروریست انتحاری با کمربندی انفجاری به زائران اربعین حسینی (ع) حمله کنند.

تهران؛ پایتختی با ثبات و در امنیت پایدار

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری امروز (پنجشنبه) در بازدید از سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: امنیت تهران باثبات و پایدار بوده و زمینه ساز فعالیت در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی شده است و لشکر ۲۷ از این پادگان به جبهه‌ها اعزام شدند و از آن تاریخ تاکنون مسئولیت‌های سنگینی در جهت برقراری و حفظ امنیت تهران را بر عهده داشته است. وی افزود: برقراری امنیت در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) یک نمونه از تلاش‌هایی است که در این رابطه صورت می‌گیرد و با تلاش‌هایی که تاکنون صورت گرفته امنیت امروز تهران با ثبات و پایدار است. سرلشکر باقری در حاشیه بازدید از سپاه تهران بزرگاقدامات نیرو‌های مسلح در برقراری امنیت پایتخت به خوبی در حال انجام استسردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح امروز در حاشیه بازدید از سپاه تهران بزرگ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقداماتی که نیرو‌های مسلح در ارتش، سپاه و ناجا برای دفاع و امنیت محدوده پایتخت باید انجام دهند، به خوبی در حال انجام است ستاد کل نیرو‌های مسلح با اعزام تیم‌هایی به ارتش، سپاه و ناجا به ارزیابی آن‌ها می‌پردازد که حضور امروز ما در سپاه تهران بزرگ نیز در همین راستا بود. وی با اشاره به اینکه در پادگان ولیعصر سپاه تهران بزرگ فرماندهان شهیدی، چون متوسلیان، همت و کاظمی حضور داشتند، افزود: سپاه امنیت کلان تهران را بر عهده دارد که قرارگاه ثارالله تامین می‌کند؛ همچنین سپاه تهران بزرگ در قالب ۲۳ ناحیه و بیش از هشت هزار پایگاه مقاومت، بسیجان را سازماندهی کرده است که کار‌های ارزشمند و اقدامات امنبت ساز فراوانی را انجام داده‌اند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی ادامه داد: سپاه در تهران تمهیدات و اقدامات امنیتی را در مراسم‌های مختلف مانند سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و راهپیمایی ۲۲ بهمن را هر سال در حمایت از ناجا انجام می‌دهد؛ البته غیر از این کارها، در کمک به محرومان و سیل‌زدگان زدگان و احداث اردوگاه برای ترک اعتیاد معتادان نیز انجام می‌دهد. سردار باقری تصریح کرد: در ارزیابی یکپارچه‌ای که از همه نیر‌های مسلح داشتیم، اقدامات نیرو‌های مسلح در ارتش، سپاه و ناجا برای دفاع و امنیت محدوده پایتخت باید انجام دهند، به خوبی در حال انجام است؛ در همین راستا نواقص و مشکلات نیز تبیین و ابلاغ شد تا با رفع آن‌ها شاهد امنیت مناسب‌تری در تهران باشیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور خواستار اختصاص ۵ درصد یارانه سلامت به دامپزشکی شد و گفت: اگر این اقدام صورت گیرد ۲۵ درصد درمان وزارت بهداشت کاهش پیدا خواهد کرد‌‌. بودجه دامپزشکی در خرید واکسن ۴۰ درصد افزایش یافت‌مومنی ادامه داد: امسال با تفکر پیشگیری و بهداشت باید کمک شود تا درصدی به سازمان دامپزشکی بابت پیشگیری پرداخت شود. معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور از خالی بودن ۴۲ درصد پست‌ها این سازمان خبر داد و گفت: اگر بخش خصوصی به کمک ما نمی‌آمد دامپزشکی به تنهایی توان مقابله با بیماری‌ها را نداشت. کاهش ۲۷ درصدی تب مالت در سطح کشورمومنی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۷ درصد تب مالت در سطح کشور کاهش پیدا کرده یادآور شد: این مهم با همت و اهتمام تمام پرسنل اتفاق افتاد. وی خاطرنشان کرد: مردم اگر دانش مرتبط با سلامت دام و انسان را داشته باشند کمک بزرگی می‌توانند به کاهش بیماری‌ها کنند‌.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد - کرمان - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان در بیش از ۱۰۰ منطقه کرمان همراه با تجمعات ضداستکباری برگزار می‌شود. وی تاکید کرد: برنامه‌های مختلفی در راهپیمایی دشمن شکن ۱۳ آبان در کرمان برگزار می‌شود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان، جنس راهپیمایی ۱۳ آبان را از جنس راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان و تصریح کرد: اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت خواهند کرد اگر چه دانش آموزان و دانشجویان نیز نسبت به سالهای گذشته بیشتر شرکت می‌کنند. صدفی افزود: حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان به نوعی اعلام پایداری ملت در برابر زیاده خواهی‌های استکبار جهانی بخصوص آمریکا است. وی گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان در کرمان راس ساعت ۹ صبح از محل چهار راه توحید به سمت میدان شورا و مصلا برگزار می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
به گزارش افکارنیوز، روزنامه‌های صبح امروز ایران در سرمقاله‌های خود به مهمترین مسایل روز کشور و جهان پرداخته‌اند که گزیده آن‌ها در ذیل می‌آید: عاشورا ماند؛ اربعین هم می‌ماندهمان دشمنی که شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن آزارش می‌دهد، واضح است علیه حماسه اربعین هم نقشه‌های شوم بکشد! همان دشمنی که عراق را متفرق و ایران را نامتحد می‌خواهد، معلوم است علیه اتحاد دو ملت هم دست به کار شود! چرا در این جاسوسخانه را نمی‌بندید؟! نا آرامی‌های اخیر در عراق اگر‌چه با تابلوی اعتراض به فساد اقتصادی، مشکلات معیشتی و ضعف خدمات عمومی صورت گرفته است و در این زمینه دولت عراق هم خواسته‌های آنان را نفی نکرده و نمی‌کند و حضرت آیت‌الله سیستانی نیز با صدور بیانیه‌ای خواستار رسیدگی به مشکلات مورد اشاره شده‌اند ولی تابلویی که از سوی برخی معترضان برافراشته شده بود، به گونه‌ای غیر‌منتظره و غیر‌قابل توجیه جای خود را به شعارهایی داد که نه در مطالبات معترضان وجود داشت و نه با واقعیات موجود عراق همخوان بود. تلاش مأیوسانه با اهداف بزرگ در عراقدر غرب و به ویژه توسط نخبگان آنان تدریجا یک گزاره و مفهوم به زبان جاری شده و اعتراف می‌کنند که هژمونی جهانی امریکا و غرب و سلطه استعماری و ضدبشری آن‌ها در غرب آسیا در حال افول است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله اراکی در جلسه ستاد اجرایی کنفرانس که عصر امروز ۱۰ مهرماه با حضور معاونین و مسئولان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: کنفرانس وحدت، یک بسیج علیه جریانهای تفرقه گراست. آیت الله اراکی تأکید کرد: کنفرانس وحدت، ابعاد گسترده‌ای دارد و نباید به آن به عنوان یک کنفرانس محدود نگاه شود، امیدواریم بتوانیم با توجه به ابعاد گسترده این کنفرانس، بهترین بهره برداری را از آن داشته باشیم. وی اظهار کرد: امروز جریان تکفیر منزوی شده و گفتگوی غالب، همگرایی است؛ کنفرانس وحدت امسال، به شکلی اعلام پیروزی جبهه مقاومت، گفتمان وحدت و پیروزی جمهوری اسلامی ایران در مقابل جریانهای تکفیری در جامعه اسلامی و در جهان است. آیت الله اراکی در پایان ابراز امیدواری کرد: کنفرانس وحدت پیش رو، برای اسلام و مسلمین و جبهه مقاومت، سراسر منفعت باشد. در ادامه این جلسه، معاونین مجمع تقریب و مسئولان کمیته‌های مختلف سی و سومین کنفرانس وحدت، گزارشی از عملکرد و برنامه‌های خود برای برگزاری هرچه بهتر کنفرانس به محضر آیت الله اراکی رساندند.
فارسفارس2 ماه قبل
خبرگزاری فارس، همدان کافیست به تاریخ پرفراز و نشیب نهاوند در دوران معاصر نگاهی بیندازیم، آن چه می‌بینیم کارنامه‌ای است پر از رشادت، مبارزه و مقاومت. تاریخ مبارزات قبل از انقلاب این مردم در اوج خفقان ستم‌شاهی حاکی از آزادگی و ایستادگی در برابر ظلم و ستم بود. هشت سال دفاع مقدس، آزمونی بزرگ بود بر اثبات قدرت ایمان و پایداری ملت ایران، روزهایی سرشار از حماسه‌آفرینی و سلحشوری. بمباران هوایی نهاوند ۱۴ آبان سال ۱۳۶۲ رخ داد، از آن تاریخ به بعد این شهرستان ۴۵ بار آماج حمله دشمن قرار گرفت که در اثر آن ۲۰۰ نفر از مردم بی‌دفاع شهر شهید، ۶۰۰ نفر مجروح و ۱۱۷ نقطه شهر بمباران شد و صدها خانه ویران. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نهاوند گفت: یکی از دردناک‌ترین حوادث بمباران شهر نهاوند اصابت موشک به دبیرستان پروین اعتصامی در حین برگزاری امتحانات پایان سال بود که در اثر آن دو دانش‌آموز به شهادت رسیدند.
رکنارکنا2 ماه قبل
• تدوین کلیات طرح SEBNA (Simulation of Economic Behavior of Narcotics) به منظور اطلاع از نتیجه تصمیمات در مورد پدیده‌های چندوجهی (multi disciplinary) که از نتایج علوم مختلف تغذیه می‌کنند. به این مسئله خطای مطلوب‌نمایی اجتماعی (Social desirability bias) می‌گویند. این امر بر عهده تحلیل‌گران داده‌های انبوه (big data analysist) خواهد بود. • دیدار با هیئت اعزامی از کشور عراق و همراهی هیات جهت بازدید از مرکز ملی مطالعات اعتیاد. • تشکیل جلسات کمیته‌های درمان، پیشگیری و ماده ۱۶• ارزیابی پایان نامه‌ها و طرح پژوهشی واصله از دفتر تحقیقات و آموزش توسط کارشناسان.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
ایجاد مراکز هوشمند مشاوره و نمایشگاههای مهارت افزایی «منهاج» تا اجرای طرح‌های «SEBNA» و «SETAD» و برقراری بیمه درمان معتادان و بازنگری پروتکلهای درمانی و «اشتغالزایی» برای معتادان درمان شده و راه اندازی موسسه فرهنگی هنری «رها» و سایت تالار گفتگو (جایگزین مجازی «NA») بخشی از اقدامات صورت گرفته در مدت حضور شش ماهه منتظرالمهدی در ستاد مبارزه با مواد مخدر است. تدوین کلیات طرح SEBNA (Simulation of Economic Behavior of Narcotics) به منظور اطلاع از نتیجه تصمیمات در مورد پدیده‌های چندوجهی (multi disciplinary) که از نتایج علوم مختلف تغذیه می‌کنند. این امر بر عهده تحلیل‌گران داده‌های انبوه (big data analysist) خواهد بود. • دیدار با هیئت اعزامی از کشور عراق و همراهی هیات جهت بازدید از مرکز ملی مطالعات اعتیاد. • تشکیل جلسات کمیته‌های درمان، پیشگیری و ماده ۱۶• ارزیابی پایان نامه‌ها و طرح پژوهشی واصله از دفتر تحقیقات و آموزش توسط کارشناسان.
ایلناایلنا2 ماه قبل
ایجاد مراکز هوشمند مشاوره و نمایشگاههای مهارت افزایی «منهاج» تا اجرای طرح‌های «SEBNA» و «SETAD» و برقراری بیمه درمان معتادان و بازنگری پروتکلهای درمانی و «اشتغالزایی» برای معتادان درمان شده و راه اندازی موسسه فرهنگی هنری «رها» و سایت تالار گفتگو (جایگزین مجازی «NA») بخشی از اقدامات صورت گرفته در مدت حضور شش ماهه منتظرالمهدی در ستاد مبارزه با مواد مخدر است. تدوین کلیات طرح SEBNA (Simulation of Economic Behavior of Narcotics) به منظور اطلاع از نتیجه تصمیمات در مورد پدیده‌های چندوجهی (multi disciplinary) که از نتایج علوم مختلف تغذیه می‌کنند. این امر بر عهده تحلیل‌گران داده‌های انبوه (big data analysist) خواهد بود. • دیدار با هیئت اعزامی از کشور عراق و همراهی هیات جهت بازدید از مرکز ملی مطالعات اعتیاد. • تشکیل جلسات کمیته‌های درمان، پیشگیری و ماده ۱۶• ارزیابی پایان نامه‌ها و طرح پژوهشی واصله از دفتر تحقیقات و آموزش توسط کارشناسان.
مهرمهر2 ماه قبل
قرار هم هست که برای ۲۰ عکس، هم در حوزه شعر برگزیده داشته باشیم، هم در حوزه نثر. * حوزه شعر کنگره، محدودیت قالب دارد؟ بله. اثر ارسالی یا باید رباعی، دوبیتی و یا تک‌بیت باشد؛ در حوزه نثر هم در حد یک کپشن مرسوم در فضای اینستاگرام. در حوزه نثر نیز، می‌خواستیم از داورانی استفاده کنیم که هم نثر قوی داشته باشند هم این‌که در فضای مجازی فعالیت جدی داشته باشند. حداقل یک‌عده افراد هستند که باید به چشم خودشان ببینند تا باور کنند پیاده‌روی اربعین چه معنایی می‌دهد!

به انتهای لیست رسیدید

۲۲بهمن

راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران همه ساله با سالگرد انقلاب ۱۳۵۷ ایران و در آخرین روز از دهه فجر برگزار می‌شود. در این روز مردم به خیابان‌ها می‌آیند و جشن می‌گیرند. وقایع این روز بازتاب‌های جهانی در رسانه‌هایی نظیر خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری شینهوا، پایگاه خبری شانگهای دیلی، خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان، خبرگزاری رویترز، شبکه المیادین، الجزیره مباشر و سی‌ان‌ان و پایگاه خبری البوابه دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن از سراسر خبرگزاری‌ها را می‌خوانید. ویکی‌پدیا