Evolution

Evolution

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
اما دانشمندان مکانی در اتیوپی را کشف کرده‌اند که حیات به هیچ وجه در آن وجود ندارد. محققان برخلاف تحقیقات قبلی آزمایش‌های متعددی روی این نقطه از زمین انجام دادند و هیچ اثری از حیات حتی میکروارگانیسم‌ها در آن نیافتند. منطقه مذکور که «دالول» (Dallol) نام دارد، یکی از عجیب‌ترین محیط‌های زمین است. PH برخی چاله‌های نمکی و اسیدی منطقه حتی منفی است. اما این میکروارگانیسم‌ها در دریاچه‌های هایپراسید و هایپر نمکی و همچنین دریاچه‌های سیاه و زرد دالول وجود ندارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
محققان موسسه علوم و فناوری اسپانیا دریافتند در حوضچه‌های زمین‌گرمایی دالول واقع در اتیوپی که بسیار نمکی و فوق اسیدی هستند، هیچ‌گونه حیاتی یافت نمی‌شود. ایرنا: محققان موسسه علوم و فناوری اسپانیا دریافتند در حوضچه‌های زمین‌گرمایی دالول واقع در اتیوپی که بسیار نمکی و فوق اسیدی هستند، هیچ‌گونه حیاتی یافت نمی‌شود. حوضچه‌های زمین‌گرمایی دالول در یک دهانه آتشفشانی نمکی قرار دارند که از آن گازهای سمی متصاعد می‌شود و آب موجود در آن در اثر فعالیت‌های زمین‌گرمایی دائما در حال جوش است. این منطقه یکی از خشن‌ترین محیط‌های زمین است و دمای روزانه آن در وسط فصل زمستان به ۴۵ درجه سانتیگراد می‌رسد. این منطقه دربرگیرنده مجموعه‌ای از حوضچه‌های بسیار نمکی و بسیار اسیدی است که PH برخی از آن‌ها منفی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اما دانشمندان مکانی در اتیوپی را کشف کرده‌اند که حیات به هیچ وجه در آن وجود ندارد. محققان برخلاف تحقیقات قبلی آزمایش‌های متعددی روی این نقطه از زمین انجام دادند و هیچ اثری از حیات حتی میکروارگانیسم‌ها در آن نیافتند. منطقه مذکور که «دالول» (Dallol) نام دارد، یکی از عجیب‌ترین محیط‌های زمین است. PH برخی چاله‌های نمکی و اسیدی منطقه حتی منفی است. اما این میکروارگانیسم‌ها در دریاچه‌های هایپراسید و هایپر نمکی و همچنین دریاچه‌های سیاه و زرد دالول وجود ندارد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
حوضچه‌های زمین‌گرمایی دالول در یک دهانه آتشفشانی نمکی قرار دارند که از آن گازهای سمی متصاعد می‌شود و آب موجود در آن در اثر فعالیت‌های زمین‌گرمایی دائما در حال جوش است. این منطقه یکی از خشن‌ترین محیط‌های زمین است و دمای روزانه آن در وسط فصل زمستان به ۴۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. این منطقه دربرگیرنده مجموعه‌ای از حوضچه‌های بسیار نمکی و بسیار اسیدی است که PH برخی از آن‌ها منفی است. در تحقیقاتی که سال گذشته منتشر شد، امکان حیات برخی از میکروارگانیسم‌ها در چنین شرایطی مورد توجه محققان قرار گرفت و نویسندگان، این منطقه را به عنوان نمونه‌ای از شرایط محیطی بسیار سخت که تحت سیطره حیات درآمده است، معرفی کردند. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Ecology & Evolution منتشر شده است.
زوم‌جیزوم‌جی2 هفته قبل
بازی Jurassic World Evolution به‌زودی بسته الحاقی جدیدی دریافت می‌کند که محتویاتی با حال و هوای فیلم اول پارک ژوراسیک به آن اضافه می‌کند. بازی Jurassic World Evolution سال گذشته منتشر شد. همانطور که از اسم بازی هم پیدا است، این اثر الهام‌گرفته از دنیای ژوراسیک است و حال سازندگانش یک بسته الحاقی جدید برای آن معرفی کرده‌اند که Return to Jurassic Park نام دارد و قرار است شامل محتویاتی با حال و هوای اولین فیلم پارک ژوراسیک باشد. بسته الحاقی جدید بازی در تاریخ ۱۹ آذر منتشر خواهد شد و ۲۰ دلار قیمت دارد. بازی Jurassic World Evolution در حال حاضر برای پی‌سی، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در دسترس است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
فضای اصلاحی بورس تهران در هفته‌های اخیر، موج تازه‌ای از گروه‌های ضدتحلیلی را به راه انداخته است که نه تنها برای فعالان کنونی، بلکه برای عموم مردم و آینده بازار سهام خطرناک است. تاوان چنین تصمیمی بی‌اعتمادی عمومی به بازار سهام، کم‌عمق ماندن معاملات و هم‌زمان تشویق سیاست‌گذار به مداخله می‌شود که بازار سهام کشورمان همواره با آن درگیر است. البته این دسته مختص بازار سهام نیستند و بسیاری از دلالان سکه و دلار نیز دچار چنین توهمی هستند. موج‌های کارشناس‌سازحال اگر فرض کنیم که همه چهار گروه درست می‌گویند، چگونه می‌توان فعالیت دائمی گروه‌های تحلیلی را در بورس تهران توضیح داد؟ کسانی که برای سال‌ها در بورس تهران فعال و همواره در حال یادگیری هستند. اشاعه این نوع ایده‌ها میان افکار عمومی باعث گریزان شدن مردم از بازار سهام می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
«سود در بورس مخصوص صاحبان رانت است»، «فقط قیمت‌ها را ببین، مابقی شانس است»؛ «معامله در بورس تهران حسی است». تولید پرتیراژ کارشناس و بلافاصله تبدیل شدن آنها به جریان‌های ضدکارشناسی پیامدهای عمومی دوران رونق و سپس اصلاح بورس تهران محسوب می‌شود. بورس تهران نیز از این مساله مبرا نیست و بدون‌شک به دفعات معاملات رانتی در آن صورت گرفته است. موج‌های کارشناس‌سازحال اگر فرض کنیم که همه چهار گروه درست می‌گویند، چگونه می‌توان فعالیت دائمی گروه‌های تحلیلی را در بورس تهران توضیح داد؟ کسانی که برای سال‌ها در بورس تهران فعال و همواره در حال یادگیری هستند. بورس تهران تحلیل نمی‌شود و فقط باید شانس داشت تا موفق شد و ادعاهایی امثالهم.
ایسناایسنا3 هفته قبل
در عکسی که توسط یکی از دوربین‌های کاشته شده در طبیعت ویتنام گرفته شده پس از ۳۰ سال یک «موش‌گوزن» زنده دیده می‌شود. اما همه خبرها به این بدی نیست، چرا که دانشمندان پس از ۳۰ سال گونه‌ای را دوباره کشف کرده‌اند که مدتها است از بین رفته پنداشته می‌شد. موش‌گوزن پشت نقره‌ای (silver-backed chevrotain) حیوانی کوچک به اندازه یک خرگوش وحشی و شبیه به گوزن است که تقریبا ۳۰ سال بود در طبیعت دیده نشده بود و اکنون به دام یکی از تله‌های دوربینی در ویتنام افتاده است. موش‌گوزن پشت نقره‌ای که به اسم موش‌گوزن ویتنامی یا «Tragulus versicolor» نیز شناخته می‌شود به اندازه یک خرگوش است اما قیافه آن مخلوطی از موش و گوزن به نظر می‌رسد. این غیبت چند دهه‌ای باعث شده است که موش‌گوزن‌ها در لیست ۲۵ گونه گمشده در حیات وحش جهانی قرار بگیرند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
شاید باید به جای اسکار بهترین فیلم کوتاه مستند، به عوامل آن در قسمت بهترین بازیگری جایزه داده می‌شد. البته از جنبه «سنت» هالیوودی، شاید انتخاب فیلمی مثل «کلاه سفیدها» اصلا هم جای شگفتی نداشت. بیخود نبود که جایزه اسکار فیلم ضد ایرانی «آرگو» مستقیما از کاخ سفید و توسط میشل اوباما اعلام می‌شود. حتی شماری از ساکنان حلب، کلاه سفیدها را به دزدی از نوع «دله دزدی» متهم کردند. در یک کلام می‌توان گفت، اهدای اسکار به مستند «کلاه سفیدها»، تاکتیکی تازه در راستای کارزار فریب و تحریف علیه سوریه است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
البته از جنبه «سنت» هالیوودی، شاید انتخاب فیلمی مثل «کلاه سفیدها» اصلا هم جای شگفتی نداشت. حال شاید با مصادیقی چون «کلاه سفیدها» بتوان این جمله را چنین هم دستکاری کرد: «سینما، ادامه جنگ با ابزارهای دیگر است.» بیخود نبود که جایزه اسکار فیلم ضد ایرانی «آرگو» مستقیما از کاخ سفید و توسط میشل اوباما اعلام می‌شود. حال، «کلاه سفیدها» یک داستان «حس خوب»، شبیه کارتون‌های دیزنی است: ۹۰ درصد اسطوره سازی و جعل واقعیت. حتی شماری از ساکنان حلب، کلاه سفیدها را به دزدی از نوع «دله دزدی» متهم کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
فیلمنامه «خواب بیدار» به نویسندگی ایمان داوری برنده‌ی جایزه اول جشنواره‌ی Flickers’ Rhode Island آمریکا شد. اعتمادآنلاین| فیلمنامه «خواب بیدار» (Sleep No More) به نویسندگى ایمان داوری در سی و هفتمین دوره‌ی جشنواره Flickers’ Rhode Island برنده‌ی جایزه اول فیلمنامه در بخش فیلمنامه‌ی بین‌الملل شد. از جوایز جشنواره می‌توان به دریافت آخرین نسخه نرم افزار Final draft (به ارزش ۲۵۰ دلار)، حق اشتراک رایگان از InKTip، دعوت به جشنواره در سال ۲۰۲۰، استفاده رایگان از تمامی امکانات جشنواره و شرکت در ورکشاپ فیلمنامه‌نویسی ScriptBiz™ اشاره داشت. این جشنواره جزو ۵۰فستیوال برتر جهان از دیدگاه مجله مووی‌میکر (Movie Maker)، ۱۰جشنواره برتر آمریکا، مورد تایید The Canadian screen awards و همچنین جایزه بفتا و آکادمی اسکار است. ایمان داوری اولین ایرانی شرکت کننده در این رویداد است که توانسته در این جشنواره حائز رتبه شود.

نگاهی به برترین خودروهای میتسوبیشی در طول تاریخ

6+
چرخانچرخان1 ماه قبل
زومیتزومیت1 ماه قبل
حتی با وجود چشم‌اندازهای درخشان به‌سختی می‌توان تأثیر چشمگیر انسان بر سیاره‌ی زمین را انکار کرد. برای تولید آب، هوا و غذای تجدید‌پذیر در سفرهای فضایی فعلی و آینده نیاز به فناوری‌هایی است که به بازیافت همه‌چیز بپردازند. از طرفی سازمان‌های تجاری زمین می‌توانند از نوآوری‌ها و اختراعات سازمان‌های فضایی استفاده کنند. از نوآوری‌های فضایی می‌توان در زمین هم استفاده کردروبرسون و ملانی پیکت، پژوهشگرهای فوق دکترای ناسا هستند که هر دو روی سیستم‌های تصفیه‌ی آب مخصوص سفرهای فضایی از جمله ایستگاه فضایی بین‌المللی کار می‌کنند. در این پروژه‌ی آزمایشی از موش‌ها برای بررسی اثربخشی سیستم برای سفرهای طولانی‌مدت فضایی استفاده شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
در حقیقت، چنان‌که در فصل‌های بعد خواهیم دید، مرحله اول توسعه هرگز به‌طور کامل از سوی مراحل دیگر کنار گذاشته نمی‌شود. انسان شناسان از کشف جوامع ناشناخته‌ای [obscure societies] که ظاهرا از قوانین عمومی توسعه اجتماعی تخطی می‌کنند خوشحال‌اند. اما یک قیاس آشکار میان اصل داروینی انتخاب طبیعی و تکامل اجتماعی و رقابتی بشری وجود دارد. برای مثال، با بررسی تغییرات در الگوهای زیستی و عادات غذایی بومی‌های پوئبلو [Pueblo: پوئبلو واژه‌ای اسپانیایی به معنی دهکده است. مردمان باستانی پوئبلو، سرخ‌پوستان آمریکایی بودند]، آنها می‌توانند شیوه‌ای که جنگ و فشارهای زیست‌محیطی موجب شکل دادن به ماهیت سازماندهی اجتماعی شد را بازسازی کنند.
فوتبالیفوتبالی1 ماه قبل
حالا ریبری بی صبرانه منتظر بود تا برای اولین بار خودش را با پیراهن بنفش تیم جدیدش در بازی فیفا ۲۰۲۰ ببیند ولی با دیدن چهره‌اش دراین بازی، حسابی عصبانی شده است. ریبری که معتقد است چهره او در بازی فیفا ۲۰ شباهت زیادی به خودش ندارد با لحن طنزآلودی نوشته: «مدتی است که با فرزندانم فیفا ۲۰ بازی می‌کنم. بدین ترتیب ریبری به شوخی از مسئولان بازی فیفا بیست در این باره توضیح خواسته است. اینطور به نظر می‌رسد که حق کاملا با ریبری است و تصویری که از این بازیکن فرانسوی در بازی فیفا ۲۰ می‌بینیم، فاصله زیادی با چهره واقعی او دارد و جزئیات ظاهری چهره ریبری در این بازی رعایت نشده و این تصویر با چهره واقعی ریبری تفاوتهای زیادی دارد. توئیت ریبری خیلی سریع در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده و در کمتر از ۲۴ ساعت، پنجاه و چهارهزار لایک خورده.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
این به نوبه خود توضیح می‌دهد که چرا خشونت آن‌قدر در فرآیند توسعه سیاسی مهم بوده است. سیاست به منزله سازوکاری برای کنترل خشونت رخ می‌نماید، هرچند خشونت به‌عنوان شرط پیش‌زمینه [background condition] برای انواع مشخصی از تغییر سیاسی پیوسته باقی است. بیولوژی به ما خشت‌های ساختمانی برای توسعه سیاسی را به دست می‌دهد. اما جوامع بشری که به‌طور گسترده‌ای از هم جدا شده‌اند راه‌حل‌های به‌شدت مشابهی برای مشکل نظم سیاسی یافته‌اند. تقریبا هر جامعه‌ای در برهه‌ای خاص بر مبنای خویشاوندی، که قواعدش به‌طور پیوسته پیچیدگی می‌یافت، سازماندهی شده بود.
نودنود2 ماه قبل
به رسم و سنت هرسال این کونامی بود که سریع‌تر دست به انتشار نسخه جدید بازی یعنی PES ۲۰۲۰ زد. سر و صدای طرفدارها تا جایی بالا رفت که که بهش لقب بهترین pro evolution scoccer تاریخ رو دادن. انگار تیم سازنده بازی قصد داشته با دادن شانس بالای گلزنی به هر بازیکن، هر دوطرف رو راضی‌‌تر نگه داره. فیفا با معرفی سیستم حرکتی توپ سعی کرده بازی رو به سمت واقعی‌تر شدن ببره. ویدیو مرتبط: مقایسه FIFA ۲۰ با PES ۲۰۲۰ (پخش شده در برنامه فوتبال ۱۲۰)

بهترین بازی‌های اندروید ۲۰۱۹؛ ۱۰۰ بازی موبایل که حتما باید تجربه کنید

96+
زوم‌جیزوم‌جی2 ماه قبل
زوم‌جیزوم‌جی2 ماه قبل
انتشار سالانه بازی‌های ورزشی توسط دو شرکت الکترونیک آرتز و کونامی دیگر به امری معمول در صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است. همین موضوع فرصتی مناسب را فراهم آورده تا ما نیز در زومجی بتوانیم ساعتی را پای این دو بازی و البته بازی‌های سرگرم‌کننده دیگر در فصل پاییز بنشینیم و به همراه این آثار دقایقی سرگرم شویم. مانند سال‌های گذشته امسال نیز ابتدا به سراغ بازی eFootball Pro Evolution Soccer ۲۰۲۰ رفته‌ایم. در ادامه شما را به تماشای نیم‌نگاه زومجی دعوت می‌کنیم. دانلود از آپارات | تماشا در یوتیوب

راهنمای تروفی و اچیومنت‌های eFootball PES ۲۰۲۰

46+
زوم‌جیزوم‌جی2 ماه قبل

مروری بر محبوب‌ترین بازی‌های اندرویدی ۲۰۱۹

21+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل

مروری بر محبوب‌ترین بازی‌های اندرویدی ۲۰۱۹

21+
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل

مروری بر محبوب‌ترین بازی‌های اندرویدی ۲۰۱۹

21+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل

مروری بر محبوب‌ترین بازی‌های اندرویدی ۲۰۱۹

21+
ایسناایسنا2 ماه قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای سیدرضا نقبائی لنگرودی استاد زبان شناس ایرانی، در این باره گفت: این دانشنامه واژگان انگلیسی فارسی، با برخورداری از حدود ۱۷۰ هزار مدخل، پس از ۱۴ سال تحقیق و مطالعه و با بررسی منابع متقدم و پیشین، تدوین شده است و به همین جهت کامل‌ترین و جامع‌ترین دانشنامه واژگان حال حاضر در جهان به شمار می‌آید و برای همه محققان و استادان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و آموزشی سراسر جهان قابل استفاده و دارای کاربرد است. وی افزود: این اثر ۱۱ جلدی که به تأیید مرکز توسعه فناوری، اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده، بزودی با نام «دانشنامه واژگان نقبائی» رونمایی خواهد شد. البته بعضی از فرهنگ‌های فارسی مانند فرهنگ آریانپور، فرهنگ معاصر، فرهنگ حییم و … نیز برای ذکر معنای فارسی استفاده شده است. با توجه به موارد ذکر شده، «دانشنامه واژگان نقبائی» با برخورداری از حدود یکصد و هفتاد هزار مدخل، اهداف عمده زیر را دنبال می‌کند:۱. به عبارت دیگر، «دانشنامه واژگان» تمامی مدخل‌ها را از دو منظر یعنی هم مطالعه شاخه‌ای و هم بیان هر سرمدخل مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد.
زوم‌جیزوم‌جی2 ماه قبل
در سال‌های اخیر بحث‌های زیادی پیرامون حضور بازی‌های ویدیویی به‌عنوان یکی از رشته‌های مسابقات المپیک شکل گرفته است؛ بحث‌هایی که موافقان و مخالفان زیادی دارند ولی به نظر می‌رسد کم‌کم در حال حرکت به سمتی هستیم که شاید بتوان در دوره‌های بعدی المپیک شاهد حضور بازی‌های ویدیویی هم بود. در نهایت هم افراد برتر عازم ژاپن می‌شوند تا به فاصله‌ی کمی تا زمان برگزاری المپیک در تاریخ ۲۴ جولای ۲۰۲۰ (۳ مرداد ۱۳۹۹) در تالار موسیقی Zepp DiverCity واقع در توکیو به رقابت با یکدیگر بپردازند. اما موضوع بازی‌های ویدیویی متفاوت است و وقتی شما با بازی خشنی طرف هستید که در مورد کشتن دیگران است، نباید انتظار حضور آن را در المپیک داشته باشید. البته با وجود صحبت‌های باخ، سال گذشته شاهد برگزاری مسابقاتی در ارتباط با ورزش‌های الکترونیک با همکاری اینتل در پیونگ‌چانگ کره‌جنوبی بودیم که یک هفته قبل از المپیک زمستانی ۲۰۱۸ جریان داشت و تمرکز آن روی StarCraft II بود. مدتی بعد از آن هم تیمو لوم، مدیر بخش تلویزیون و بازاریابی کمیته‌ی بین‌المللی المپیک از تمایل این کمیته به بررسی ورزش‌های الکترونیک به‌عنوان بخشی از مسابقات المپیک صحبت کرد.
چرخانچرخان2 ماه قبل
اگر تاکنون و در طی سال‌های گذشته، پیگیر خبرهای نمایشگاه‌های مختلف خودرویی جهان بوده باشید، حتما متوجه شده‌اید که خودروسازان، در کنار معرفی محصولات خودرویی جدید و جذابشان، موتورسیکلت‌های جدیدی را نیز در معرض دید عموم قرار می‌دهند. در جدیدترین نمایشگاه بین‌المللی و بزرگ خودرویی جهان یعنی موتورشو فرانکفورت ۲۰۱۹ آلمان که هم‌اکنون در حال برگزاری است، بی ام و یک طرح فوق‌العاده زیبا تمام برقی از موتورسیکلت آینده‌گرایانه خود را رونمایی کرد. قدرت و گشتاور عالی که می‌توانند را راننده موتور را به‌سرعت‌های بالاتر از ۲۰۱ کیلومتر بر ساعت برسانند. قدرت نهایی و خروجی آن نیز ۴۷ اسب بخار و گشتاور خروجی نیز ۷۲ نیوتون متر بوده که می‌تواند سرنشین خود را به‌سرعت محدودشده ۱۲۸ کیلومتر بر ساعت برساند. سرعتی که برای یک موتور کوچک برقی و مصارف داخل شهری، بسیار عالی است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
هوآوی در IFA ۲۰۱۹ امسال علاوه بر معرفی چیپست ۵G قدرتمند جدید Kirin ۹۹۰، محصولات جدیدی را در غرفه خود به نمایش گذاشت. ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی در نمایشگاه IFA ۲۰۱۹ ضمن ارائه سخنرانی با عنوان «Rethink Evolution»، از چیپست‌های پرچمدار جدید سری Kirin ۹۹۰ رونمایی کرد، که شامل Kirin ۹۹۰ و نسخه ۵G آن است. همچنین Kirin ۹۹۰ که در کنار Kirin ۹۹۰ (۵G) معرفی شد، به منظور ارائه کارایی بهتر، بازدهی بالا، توانایی‌های هوش مصنوعی و عکاسی ارتقا یافته برای طیف گسترده‌تر کاربران که از شبکه ۴G استفاده می‌کنند، طراحی شده است. اولین چیپست پرچمدار ۵G دنیا برای ارائه ارتباط فوق سریع نسل پنجمKirin ۹۹۰ (۵G) هوآوی نه تنها اولین چیپست ۵G دنیاست، بلکه کوچک‌ترین راهکار ۵Gدنیا را برای استفاده در گوشی‌های موبایل ارائه می‌کند. برای اجرای بازی‌ها، Kirin ۹۹۰ (۵G) از فناوری ارتقا یافته Kirin Gaming+ ۲٫۰ استفاده می‌کند که تجربه‌ای بهتر در زمینه اجرای سریع و روان بازی‌ها به ارمغان می‌آورد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی در نمایشگاه IFA ۲۰۱۹ ضمن ارائه سخنرانی با عنوان «Rethink Evolution»، از چیپست‌های پرچمدار جدید سری Kirin ۹۹۰ رونمایی کرد، که شامل Kirin ۹۹۰ و نسخه ۵G آن است. مدیر ارشد هوآوی در سخنرانی خود در نمایشگاه IFA ۲۰۱۹ گفت: «Kirin ۹۹۰ (۵G) اولین چیپست ۵G دنیاست و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به یک تجربه عالی از ارتباط ۵G دست پیدا کنند. همچنین Kirin ۹۹۰ که در کنار Kirin ۹۹۰ (۵G) معرفی شد، به منظور ارائه کارایی بهتر، بازدهی بالا، توانایی‌های هوش مصنوعی و عکاسی ارتقا یافته برای طیف گسترده‌تر کاربران که از شبکه ۴G استفاده می‌کنند، طراحی شده است. اولین چیپست پرچمدار ۵G دنیا برای ارائه ارتباط فوق سریع نسل پنجمKirin ۹۹۰ (۵G) هوآوی نه تنها اولین چیپست ۵G دنیاست، بلکه کوچک‌ترین راهکار ۵Gدنیا را برای استفاده در گوشی‌های موبایل ارائه می‌کند. برای اجرای بازی‌ها، Kirin ۹۹۰ (۵G) از فناوری ارتقا یافته Kirin Gaming+ ۲٫۰ استفاده می‌کند که تجربه‌ای بهتر در زمینه اجرای سریع و روان بازی‌ها به ارمغان می‌آورد.
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار3 ماه قبل
ریچارد یو، مدیرعامل هوآوی مسئولیت اجرای کنفرانس این شرکت در IFA ۲۰۱۹ را بر عهده خواهد داشت و انتظار می‌رود که او در این رویداد از چیپست پرچمدار جدیدشان یعنی Kirin ۹۹۰ رونمایی کند. این کنفرانس قرار است که روز جمعه ۶ سپتامبر درست یک ساعت پیش از کنفرانس کوالکام که قرار است بر روی شبکه ۵G متمرکز باشد، برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود که چیپست Kirin ۹۹۰ دارای یک مودم ۵G یکپارچه باشد، این یعنی مانند اسنپدراگون ۸۵۵+ نیازی به یک تراشه خارجی نخواهد داشت. از Kirin ۹۹۰ چه می‌دانیم؟ Kirin ۹۹۰ احتمالا یک تراشه ۷ نانومتری خواهد بود که برای اولین بار از هسته‌های Cortex-A۷۷ استفاده خواهد که عملکرد آن را ۲۰ درصد بهبود خواهد بخشید. اطلاعات تأیید نشده‌ای نیز ادعا می‌کنند که پردازنده گرافیکی این تراشه ۵۰ درصد قدرت بیشتری خواهد داشت و Kirin ۹۹۰ اولین چیپست از برند کرین خواهد بود که قادر به پخش ویدئوهای ۴K/۶۰fps است.

به انتهای لیست رسیدید