آخرین و مهم‌ترین اخبار «FATF»
FATF

اخبار FATF

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین45 دقیقه قبل
او ادامه داد: در هر تجربه افزایش قیمت حامل‌های انرژی، کشور با مسائل انسانی، اجتماعی و محیط زیستی روبه‌رو شده است بطوری که گزارش‌های رسمی نیز به این موضوع اذعان دارند. این کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار محیط زیستی افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت: براساس تجربه‌های جهانی، هر زمان افزایش قیمت سوخت‌های فسیلی بالا رفته مراجعه فقرا بویژه در کشورهای در حال توسعه به سمت جنگل‌زدایی و بوته‌کنی برای تامین نیازهای گرمایشی نیز بالا رفته‌اند. کیست که نداند ابعاد مشروعیت‌سوز این فساد گسترده چه لطمه‌هایی به نظام سیاسی، مردم و آینده کشور زده است. او ادامه داد: بنده از نهاد رهبری می‌خواهم تا به رییس جمهور بگویند که سال پایانی یک دولت، سال انجام تغییرات رادیکال در نظام بودجه‌ریزی کشور نیست و اجازه بدهند نظام بودجه ریزی کشور روال گذشته را داشته باشد. بنابراین از نمایندگان محترم می‌خواهیم تا به هیچ وجه اجازه ندهند دولت در سال پایانی خود تغییرات ناگهانی پرشمار در نظام بودجه ریزی انجام دهند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
وی ادامه داد: در هر تجربه افزایش قیمت حامل‌های انرژی، کشور با مسائل انسانی، اجتماعی و محیط زیستی روبه‌رو شده است بطوری که گزارش‌های رسمی نیز به این موضوع اذعان دارند. این کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار محیط زیستی افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت: براساس تجربه‌های جهانی، هر زمان افزایش قیمت سوخت‌های فسیلی بالا رفته مراجعه فقرا بویژه در کشورهای در حال توسعه به سمت جنگل‌زدایی و بوته‌کنی برای تامین نیازهای گرمایشی نیز بالا رفته‌اند. این اقتصاددان با اشاره به اصلاحات انجام شده در ساختار بودجه‌ریزی کشور گفت: صمیمانه به نمایندگان مجلس توصیه می‌کنم که هوشمندی و آمادگی خود را درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ افزایش دهند. وی ادامه داد: بنده از نهاد رهبری می‌خواهم تا به رییس جمهور بگویند که سال پایانی یک دولت، سال انجام تغییرات رادیکال در نظام بودجه‌ریزی کشور نیست و اجازه بدهند نظام بودجه ریزی کشور روال گذشته را داشته باشد. بنابراین از نمایندگان محترم می‌خواهیم تا به هیچ وجه اجازه ندهند دولت در سال پایانی خود تغییرات ناگهانی پرشمار در نظام بودجه ریزی انجام دهند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وای نیوز، «محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: اسلام آباد رئیس کرسی اجلاس سالانه کنوانسیون کنترل سلاح‌های متعارف خاص خواهد بود. وی تصریح کرد: این یک موفقیت دیپلماتیک برای پاکستان محسوب می‌شود و پس از به نتیجه رسیدن عملیات‌های ضد تروریستی محقق شده است. محمد فیصل افزود: این کنوانسیون وظیفه نظارت بر استفاده کشورهای مختلف از سلاح‌های متعارف و ممانعت از استفاده‌های خاص را دارد. سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: اعضای کنوانسیون تلاش می‌کنند مانع استفاده کشورها از سلاح‌های مخرب غیر ضروری شوند. این در حالی است که با فشارهای آمریکا و هند هنوز نام پاکستان در لیست خاکستری و نظارت ویژه FATF قرار دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: منافع کشور در تعیین تکلیف شفافیت مالی (FATF) باید مدنظر باشد زیرا نپذیرفتن آن مراودات بانکی را حتی با کشورهای دوست و همسایه دچار اختلال می‌کند. وی اظهار داشت: تصویب لایحه‌های مربوط FATF به معنای انتخاب بین بد و بدتر است و نیاز است که تصمیمی کارشناسانه و بر اساس خرد جمعی همراه با توجیه افکار عمومی در این زمینه اتخاذ شود. منصوری گفت: هر تصمیمی که گرفته شود لازم است جناح‌ها و گروه‌های سیاسی کشور از آن حمایت کنند و از تحریک مردم و دامن زدن به احتلافات داخلی بپرهیزند. وی در عین حال افزود: تصویب این لایحه‌ها به معنای شکل‌گیری مدینه فاضله در درون کشور نیست زیرا غرب هیچ وقت برای ما قابل اعتماد نبوده است. اف‌ای‌تی‌اف یا گروه ویژه اقدامات مالی یک سازمان بیندولتی است که سیاست‌ و استانداردهای مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم را وضع و ارتقا می‌دهد.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آئین‌نامه اگر مجمع تشخیص در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال که مسکوت مانده است «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند. وی ادامه داد: «پالرمو» و «CFT» به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شده است؛ طبق آئین نامه اگر مجمع در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال است که مسکوت مانده است طبق آئین نامه مذکور «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شود. وی ادامه داد: «FATF» گروه‌هایی را تروریست می‌داند که ما آن‌ها را تروریست نمی‌دانیم بنابراین اگر با آن‌ها رابطه داشته باشیم ما هم تروریست شناخته می‌شویم. وی تاکید کرد: با این سیستم ما به آن‌ها اطلاعات می‌دهیم اما آن‌ها به ما اطلاعاتی نمی‌دهند و تمامی این روابط یک طرفه است. ابوترابی ادامه داد: پیوستن به «FATF» یعنی اینکه با دست خودمان طناب دار به گردنمان بیندازیم.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید بررسی لوایح پیوستن ایران به دو کنوانسیون پالرمو و CFT از جهات فنی و با در نظر گرفتن امنیت و منافع ملی ایران مورد بررسی و بحث قرار گیرد. وی با اشاره به وضعیت پالرمو گفت: پالرمو در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان هم خیلی درباره آن حرفی نداشت اکنون در مرحله بررسی مجمع تشخیص است. آنها در عین حال تضمین نمی‌دهند با پیوستن به FATF تحریمی لغو شود چون تحریم‌ها توسط آمریکا اعمال می‌شود. جمالی در جمع‌بندی اظهار کرد: در مجموع فکر می‌کنم موضوع پیوستن به دو کنوانسیون پالرمو و CFT باید از جهات فنی و در نظر گرفتن امنیت و منافع ملی بررسی شود و از زد و خوردهای جناحی پرهیز شود. البته در این بین تمدید چندباره غربی‌ها درباره پیوستن ایران به FATF هم حالت عدم تصمیم گیری را درباره ما ادامه‌دار کرده است اگر آنها تصمیم می‌گرفتند تکلیف ما هم معلوم می‌شد.
برنابرنا14 ساعت قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: من شخصا از دانشجویان خواسته‌ام که شورای نگهبان را نقد کنند چرا که ما از نقد نمی‌ترسیم بلکه آن را راهگشا هم می‌دانیم. سخنگوی شورای نگهبان گفت: برخی اعلام کردند که اگر ما به مردم نگوییم، مردم پای صندوق نمی‌آیند که به آنها پیغام دادم که مردم دیگر به حرف شما گوش نمی‌دهند. وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم انتخابات پرشور باشد، حمله به شورای نگهبان، قوه قضائیه و نیروهای مسلح، انتخابات را پرشور نمی‌کند. شورای نگهبان همان شورای نگهبانی است که شما از دل آن بیرون آمده‌اید، شورای نگهبان همان شورای نگهبانی است که دولت‌ها و مجلس‌های مختلفی از دل آن بیرون آمده است. کدخدایی افزود: شورای نگهبان از رقابت‌های سالم حمایت می‌کند، رقابتی که بداخلاقی و پول کثیف در آن نباشد.

زیباکلام: وضع اقتصادی خراب، نتیجه سیاست خارجی تقابلی است/سانسور خبر شکار «ابربدهکار بانکی» در روزنامه دولت

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
با در نظر گرفتن این نکته که تصویب این لایحه می‌تواند بهانه را از دست دشمنان خارج کند، امیدوارم لزوم تسریع در بررسی و نهایی شدن این لایحه تصویب آن در دستور کمیسیون مربوطه قرار بگیرد». در حال حاضر دو لایحه از چهار لایحه FATF با تأیید مستقیم شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ شده‌اند. لایحه پالرمو به رغم رفع ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان به طور «غیرقانونی» در مجمع مسکوت مانده و لایحه CFT به دلیل مخالفت شورای نگهبان، منتظر اظهارنظر مجمع است. مطلب دیگر این است که طبق آیین‌نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام، اگر موارد اختلافی مجلس و شورای نگهبان ظرف یک سال در مجمع بررسی نشد، نظر شورای نگهبان ملاک است! رهبر انقلاب نیز تا امروز هیچ توصیه‌ای درباره تصویب یا عدم تصویب لوایح به مجمع نداشته‌اند و این سکوت تصمیم مستقل اعضای مجمع است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رحیم بنامولائی شامگاه چهارشنبه در شصت و نهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: ما در اتاق بازرگانی FATF را در دستور کار کمیسیون‌ها قرار داده‌ایم، زیرا کلیه امور بانکی و تجارت را تحت پوشش قرار خواهد داد. وی تصریح کرد: اگر به این مهم توجه نشود، علاوه بر تحریم هایی که با آن مواجه هستیم، با مشکل تشدید عدم همکاری تجاری و اقتصادی با کشورها نیز رو به رو خواهیم شد. * استان البرز از مزایای مالیاتی محروم استرئیس اتاق بازرگانی البرز در ادامه اظهاراتش البرز را استانی محروم از مزایای مالیاتی دانست و گفت: این محرومیت از پرداخت مالیات‌های صنایع استان البرز از طریق دفاتر مرکزی صنایع البرز در تهران ناشی شده است. رحیم بنامولائی رفع این مشکل حاد از طریق شورای گفتگوی استان را خواستار شد و گفت: از انصاف به دور است که تهران از مزایای مالیات‌های پرداختی صنایع استان البرز بهره مند شود. وی پیشنهاد کرد، ترتیبی اتخاذ شود تا مالیات واحدهای تولیدی و صنعتی البرز در خود استان پرداخت شود تا بدین ترتیب بخشی از مشکلات صنعتگران از جمله تحریم‌ها برطرف گردد.
خانه ملتخانه ملت23 ساعت قبل
غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم تشکیل ستاد جنگ اقتصادی در مقابل تحریم‌های ضدایرانی گفت: اعتقاد دارم که آنطور که باید و شاید در مورد جنگ اقتصادی خوب نتوانستیم گارد جنگی و دفاعی بگیریم. بیشتر بخوانید: عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید براینکه باید باور داشته باشیم که دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی را آغاز کرده است، مطرح کرد: در مقابله با جنگ اقتصادی نمی‌خواهیم بگوییم که در کشور هیچ کاری انجام نشده، اما می‌خواهم بگویم که هرکس هرکاری تشخیص داده انجام داده است و منسجم و همگن نبود و فرماندهی هم واحد نداشته است. وی ادامه داد: به شکل باید و شاید وزارت اقتصاد که هدف اصلی این جنگ است، برنامه ریزی ویژه ندارد و سایر وزارت خانه‌ها هم به صورت عادی کارشان را انجام می‌دهند و هدف گذاری مشخصی نداشته‌اند. علی رغم این که سیستم اطلاعاتی ما می‌تواند هشدارهای لازم را برای تحریم‌های بعدی بدهد؛ ما آمادگی لازم را نداریم و در مورد این اقدامات منفعل عمل می‌کنیم. مجموعه‌ای را برای رفع یا کاهش اثرات تحریم‌ها تشکیل دهیمجعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه اثرات تحریمی در درازمدت خود را نشان می‌دهد، تاکید کرد: تحریم اثرات نامطلوب و بسیار بدی دارد، ما باید یک مجموعه‌ای را برای رفع یا کاهش اثرات تحریم‌ها داشته باشیم؛ کاهش اثر تحریم‌ها هم می‌تواند در جای خودش موثر باشد و به آرامش مردم کمک کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
CFT به‌ معنی مبارزه با تامین مالی تروریسم (Combating the Financing of Terrorism) است و کنوانسیونی بین‌المللی برای شناسایی و جلوگیری از تامین مالی اقدامات و فعالیت‌های تروریستی محسوب می‌شود. مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) شامل بررسی، تحلیل و جلوگیری از تامین منابع مالی فعالیت‌هایی است که به‌منظور دستیابی‌ به اهداف سیاسی، مذهبی یا ایدئولوژیک از طریق خشونت و تهدید به خشونت بر ضد غیرنظامیان می‌انجامد. دلیل اهمیت CFTافراد و سازمان‌هایی که منبع مالی تروریسم هستند، نحوه‌ مصرف پول، سرچشمه و منبعی را که پول از آن به دست آمده است، مخفی می‌کنند. به عبارتی روشن‌تر پولشویی و تامین مالی تروریسم با هم مرتبط هستند. موسسات مالی نقش مهمی در مبارزه با تامین مالی تروریسم ایفا می‌کنند، زیرا تروریست‌ها برای انتقال پول بیشتر از این موسسات (به‌ویژه بانک‌ها) استفاده می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
بهروز نعمتی نماینده تهران در مجلس می‌گوید تلاش‌هایی برای تجدید ائتلاف سال ۹۴ در جریان است. حتی به نظر می‌رسد خود جریان‌های اصلی هم هنوز آرایش و موقعیت خودشان را پیدا نکرده‌اند که بعد از آن به فکر ائتلاف باشند. ولی شما با همین جریان اصولگرا در داخل مجلس همکاری و در مقاطعی ائتلاف داشتید. چه تضمینی وجود دارد که این بار هم بعد از انتخابات ائتلاف به هم نخورد؟ خب این به دوستان اصلاح‌طلب هم بستگی دارد. ما سال ۹۴ هم ائتلاف نکردیم برای اینکه مثلا یک فراکسیون شویم و یا یک حزب واحد باشیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-ماجرای معطلی مجمع تشخیص مصلحت در اعلام نظر درباره لوایح FATF به یکی از کش‌دارترین مسائل کشور تبدیل شده است. دولت و مجلس این لایحه را تصویب کرده‌اند، شورای نگهبان مخالفت نموده و مجمع تشخیص سکوت پیشه کرده است. واقعا معلوم نیست که اگر لوایح FATF ضرباتی به کشور وارد می‌کند، چرا مجمع نظر رسمی خود را در این زمینه اعلام نمی‌کند و آنرا در حالت بلاتکلیفی قرار داده است. مردم باید بدانند در صورت بروز مشکل در آینده، از چه کسی سوال کنند و چه کسانی را بازخواست نمایند. دولت و مجلس به عنوان دو قوه‌ای که کشور را اداره می‌کنند، موافق این لایحه هستند.
ایمناایمنا1 روز قبل
این تازه نیست بلکه همه تکرار مکررات است، منتها گرفتاری‌های ما زیاد است و حافظه ما یک کم مشکل پیدا کرده، یادمان می‌رود! درواقع دفاع آنها از قوه قضائیه و حمله به دولت به گونه‌ای است که حتی روحانی را تهدید کرده و شب‌نامه توزیع می‌کنند. با در نظر گرفتن این نکته که تصویب این لایحه می‌تواند بهانه را از دست دشمنان خارج کند، امیدوارم لزوم تسریع در بررسی و نهایی شدن این لایحه تصویب آن در دستور کمیسیون مربوطه قرار بگیرد". در حال حاضر دو لایحه از چهار لایحه FATF با تأیید مستقیم شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ شده‌اند. لایحه پالرمو به رغم رفع ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان به طور «غیرقانونی» در مجمع مسکوت مانده و لایحه CFT به دلیل مخالفت شورای نگهبان، منتظر اظهارنظر مجمع است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: ماجرای معطلی مجمع تشخیص مصلحت در اعلام نظر درباره لوایح FATF به یکی از کش‌دارترین مسائل کشور تبدیل شده است. دولت و مجلس این لایحه را تصویب کرده‌اند، شورای نگهبان مخالفت نموده و مجمع تشخیص سکوت پیشه کرده است. واقعا معلوم نیست که اگر لوایح FATF ضرباتی به کشور وارد می‌کند، چرا مجمع نظر رسمی خود را در این زمینه اعلام نمی‌کند و آنرا در حالت بلاتکلیفی قرار داده است. مردم باید بدانند در صورت بروز مشکل در آینده، از چه کسی سوال کنند و چه کسانی را بازخواست نمایند. دولت و مجلس به عنوان دو قوه‌ای که کشور را اداره می‌کنند، موافق این لایحه هستند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
«نقش جوانان در تحقق دولت جوان حزب‌اللهی»، موضوع یکی از نشست‌های چهارمین دوره معرفتی تشکیلاتی اسلام ناب بود که با ارائۀ محمدصادق شهبازی برگزار شد. «نقش جوانان در تحقق دولت جوان حزب‌اللهی»، موضوع یکی از نشست‌های چهارمین دوره معرفتی تشکیلاتی اسلام ناب بود که با ارائۀ محمدصادق شهبازی برگزار شد. […] انقلاب ما، انقلاب آرمان‌هاست نه انقلاب تسلیم به واقعیت‌ها.» بهشتی ناامید نبود؛ چون به تکلیفش عمل می‌کرد و حتی برای بدترین اوضاع هم برنامه داشت. یعنی یک ضلع «تخریب مقاومت»، ضلع دیگر «تخریب عدالت» و ضلع سوم هم «تخریب نقش‌آفرینی‌های مستقل جوانان مؤمن انقلابی» بود. مثلا در انتخابات قبلی مجلس، فهرست برخی جوانان انقلابی، شعارهایی واقعی مثل وام ازدواج سی‌میلیون‌تومانی یا ساخت مسکن برای مردم داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دولت و مجلس این لایحه را تصویب کرده‌اند، شورای نگهبان مخالفت نموده و مجمع تشخیص سکوت پیشه کرده است. ائمه جمعه هم به این لایحه می‌تازند و آن را بازی در زمین دشمن می‌دانند. واقعا معلوم نیست که اگر لوایح FATF ضرباتی به کشور وارد می‌کند، چرا مجمع نظر رسمی خود را در این زمینه اعلام نمی‌کند و آنرا در حالت بلاتکلیفی قرار داده است. مردم باید بدانند در صورت بروز مشکل در آینده، از چه کسی سوال کنند و چه کسانی را بازخواست نمایند. دولت و مجلس به عنوان دو قوه‌ای که کشور را اداره می‌کنند، موافق این لایحه هستند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: ماجرای معطلی مجمع تشخیص مصلحت در اعلام نظر درباره لوایح FATF به یکی از کش‌دارترین مسائل کشور تبدیل شده است. دولت و مجلس این لایحه را تصویب کرده‌اند، شورای نگهبان مخالفت نموده و مجمع تشخیص سکوت پیشه کرده است. واقعا معلوم نیست که اگر لوایح FATF ضرباتی به کشور وارد می‌کند، چرا مجمع نظر رسمی خود را در این زمینه اعلام نمی‌کند و آنرا در حالت بلاتکلیفی قرار داده است. مردم باید بدانند در صورت بروز مشکل در آینده، از چه کسی سوال کنند و چه کسانی را بازخواست نمایند. دولت و مجلس به عنوان دو قوه‌ای که کشور را اداره می‌کنند، موافق این لایحه هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
FATF شبیه سازمان ملل است؟ یکی از ادعاهای دیگر که مرغ پخته هم به خنده می‌آید، این است که FATF مثل سازمان ملل می‌ماند! عبدالرضاهاشم‌زایی، عضو فراکسیون امید در تاریخ ۲۲/۷/۹۸ گفت: «اینکه می‌گویند FATF تحت نفوذ قدرت است، باید پاسخ داد که سازمان ملل هم تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ است. .. صریحا و مکررا بر ضرورت پیوستن ایران به FATF اصرار داشته و آن را مانعی برای دور زدن تحریم‌ها از سوی ایران دانسته‌اند. چرا تصویب FATF بهانه به دشمن می‌دهد؟ محمد کاظمی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده مجلس ششم در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه تصویب لوایح FATF در جهت منافع ملی است» گفته بود که «تصویب FATF بهانه را از دشمن می‌گیرد!» اتفاقا برعکس است و تصویب آن بهانه به دشمن می‌دهد. هفته گذشته روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «مخالفت با FATF، چرا؟» نوشت: «برخی گروه‌های اقتصادی هستند که با اف‌ای‌تی‌اف مخالف‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
بنابراین جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با پولشویی پیشگام بوده است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: جمهوری اسلامی بلافاصله بعد از تصویب این قانون اقدام به اجرای آن کرد. این در حالی است که عربستان به کنوانسیون FATF پیوسته است. وی FATF را ابزاری سیاسی خواند و اظهار داشت: غرب به دنبال این است از این ابزار سیاسی علیه جمهوری اسلامی استفاده کند و پیوستن جمهوری اسلامی به FATF به صلاح نیست. روحانی تضمینی برای گلابی‌های FATF نمی‌دهد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
محسن کوهکن عضو فراکسیون نمایندگان ولایی و از نمایندگان نزدیک به علی لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره گمانه‌زنی‌هایی که طی روزهای اخیر درباره حضور یا عدم حضور لاریجانی در انتخاباتی‌ آتی مجلس مطرح می‌شود، توضیحاتی ارائه کرد. آقای لاریجانی گفت علی‌الظاهر تنها کسی که در رابطه با این موضوع اظهار نظر نکرده خود اوست. آقای لاریجانی که من می‌شناسم به درخواست اصلاح طلبان در هیچ شهری نامزد نمی‌شود. وقتی من این مسئله را به آقای لاریجانی گفتم ایشان به شدت برافروخته شد و حرفی زد که شاید صحیح نباشد به زبان بیاورم. متاسفانه بارها و بارها تلطیف شده آن اظهارات نادرست علیه آقای لاریجانی در رسانه‌ها مطرح شد و چهره‌ ایشان را مخدوش کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: الحاق ایران به FATF منافع ملی و امنیتی کشور را به دنبال دارد و «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی در جلسات غیرعلنی مجلس توضیح داد که پیوستن ایران به این لوایح دارای منافع ملی است و مشکلی را برای کشور ایجاد نمی‌کند. محمد کاظمی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اگر در این زمینه بخواهیم به متخصصان رجوع کنیم، از نظر امنیتی متخصص‌تر از رئیس شورای عالی امنیت ملی نداریم که بهترین مرجع است. لوایح FATF جنبه قانونی داردنائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم تاکید کرد: این ۲ لایحه قطعیت و جنبه قانونی دارد و باید اجرایی شود. نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم تاکید کرد: الحاق ایران به FATF نه تنها هیچ لطمه‌ای در مبادلات بانکی و اقتصادی نمی‌زند، بلکه پیوستن به این ۲ لایحه مبادلات بانکی را آسان‌تر می‌کند. نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رئیس جمهوری نیز در جلسات مختلف مجلس، مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های خود این موضوع را بارها تاکید کرده که نباید از چیزی که منافع کشور را تامین می‌کند، امتناع کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
********* با برجام موشکی، از کوچک شدن اقتصاد ایران جلوگیری کنیم! این روزنامه اصلاح طلب همچنین در شماره امروز در مطلب دیگر ی نوشت: «چند سناریو پیش روی ایران است. طیف اصلاح طلب معیشت مردم را به برجام‌های جدید گره زده است. چهارم اینکه، این فعال اصلاح طلب در لفافه مدعی شده است که نظر مردم درباره مواردی از جمله روزه داری و حجاب منفی است. FATF در گزارش رسمی صراحتا اعلام کرده است که یکی از اهداف اصلی این سازمان مسدود کردن مسیرهای دورزدن تحریم توسط ایران است.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
عضو حزب موتلفه گفت: زمانی که اطلاعات کشور در اختیار آمریکا قرار می‌گیرد آن‌ها به نقاط ضعف و قوت ما دست پیدا می‌کنند. باشگاه خبرنگاران: حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه بدون عضویت در FATF، امکان مبادلات پولی برای سفر‌های زیارتی را هم نداریم، گفت: این‌ها تماما تبلیغات دروغینی است که صرفا برای وادار کردن ما به تصویب لوایح غربی مطرح می‌شود. یکی از بهانه‌های این موضوع هم FATF و بهانه دیگرشان تحریم است و اگر از این روش نتوانند، از روش دیگری برای جلوگیری از درآمد اقتصادی ایران استفاده می‌کنند. او در پایان خاطرنشان کرد: FATF قطعا نوعی خودتحریمی محسوب می‌شود، زیرا زمانی که اطلاعات دقیق کشور در اختیار غرب و به خصوص آمریکا قرار گرفته می‌شود آن‌ها می‎توانند با تجزیه و تحلیل این اطلاعات، به نقاط ضعف و قوت جمهوری اسلامی ایران دست پیدا و از این طریق به شما ضربه وارد کنند. تمام این‌ها برای شناسایی نقاط ضعف ایران است که همین الآن هم به علت اینکه ما اقتصاد مقاومتی را کامل اجرا نکردیم آن‌ها می‌توانند آسیب بزنند و در آینده حتی جلوی اقتصاد مقاومتی ما را هم بگیرند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 روز قبل
وی افزود: بنابر این اگر سرمایه‌گذاری بخواهد در هر کشوری حضور پیدا کند، معمولا به گزارشهای رسمی کارشناسان این گروه ویژه اقدام مالی توجه می‌کند. این عضو شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان پیوستن به FATF را با اهمیت خواندو ادامه داد: در صورتی که این اقدام انجام نشود؛ اقتصاد ایران بیش از پیش دچار تزلزل می‌شود. وی با بیان اینکه FATF در کاهش فشار تحریم‌ها کمکی نمی‌کند، گفت: تحریم‌ها یک بحث سیاسی است که ناشی از اختلافات ایران و آمریکا است، اما تصویب و پیوستن ایران می‌تواند به کاهش فشارهای مالی و اقتصادی بین المللی منجر شود و نشان‌دهنده آن خواهد بود که جمهوری اسلامی با جامعه جهانی یک رویکرد شفاف دارد. مهرعلیزاده تاکید کرد: از نظر اقتصادی عضویت ایران در وضعیت فعلی بخصوص در زمان تحریم‌های ظالمانه، بسیار ضروری است و باید به آن توجه شود. این در حالی است که ایران از مجموع ۴۱ مورد برنامه عمل گروه ویژه اقدام مالی، ۳۷ مورد که مربوط به بخش‌های اجرایی بوده را عملیاتی کرده است.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
رئیس جمهوری از یک نهاد دیگری هم گفت که ۹۴۷ میلیون دلار پول گرفته و هنوز پس نداده است. چرا که سخنان روحانی نه تنها زاویه‌ای با مقابله با فساد نداشت که اتفاقا در همان جهت بود. در ادامه مجتبی ذوالنور، نماینده اصولگرای قم روز دوشنبه علیه رئیس جمهوری در صحن علنی شبنامه توزیع کرد و در همین روز در گفت‌وگویی «به زیر کشیدن رئیس جمهوری» را وظیفه خود خواند. از این منظر تأکید رئیس جمهوری بر شفافیت را نباید تنها به امور مالی و پرونده‌های فساد اقتصادی محدود کرد. رئیس جمهوری «تاوان» مطالبه شفافیت را می‌دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
از آنجا که شورای شهر با حضور قهرمانان ورزشی یک نمونه تجربه شده است حالا عرصه انتخابات مجلس هم قرار است پا در جای پای شورای شهر بگذارد و از قافله عقب نماند. حالا ۴ سال پس از آن انتخابات مجلس اما قرار است همان بازی این ‌بار با نقش‌آفرینی «علی‌اکبر رائفی‌پور» برای مجلس دهم رقم بخورد. از لیسانس حسابداری تا سخنران دانشگاهیانصاف این است که علی‌اکبر رائفی‌پور در کار و بار خود موفق است و توانسته تعداد زیادی از جوانان اصولگرا را پای سخنانش بنشاند و از هر دری با آنها سخن بگوید. رائفی‌پور معتقد است، رسانه‌های غربی در طلاق ایرانیان موثر بوده؛ چراکه این شبکه‌های ماهواره‌ای هم توسط صهیونیسم جهانی ایجاد شده‌اند. ادعایی که محمدعلی پورمختار، نماینده اصولگرای فعلی مجلس در گفت‌وگوی خود با «اعتماد» پیش کشیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| ایران در حالی در آخرین مهلت چهار ماهه برای تعیین تکلیف لوایح مرتبط با FATF به سر می‌برد که همچنان عده‌ای در مجمع تشخیص مصلحت بررسی این لوایح را به صلاح کشور نمی‌دانند. در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. اگر مجمع تشخیص به لوایح پالرمو و CFT وارد شود قطعا هر دو لایحه را رد می‌کند آن وقت صدای مخالفان درمی‌آید که مجمع عامل بدبخت شدن مردم و تشدید تحریم‌هاست. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
این در حالی است که عربستان به کنوانسیون FATF پیوسته است. دولت در همان زمان اعلام کرد تصویب این کنوانسیون از اختیارات دولت است، اما مجلس با این موضوع مخالف بود. وی FATF را ابزاری سیاسی خواند و اظهار داشت: غرب به دنبال این است از این ابزار سیاسی علیه جمهوری اسلامی استفاده کند و پیوستن جمهوری اسلامی به FATF به صلاح نیست. روحانی تضمینی برای گلابی‌های FATF نمی‌دهد. طرفداران برجام باید پاسخگوی وضعیت اقتصادی کشور باشند نه مخالفان پیوستن ایران به FATF.

به انتهای لیست رسیدید

FATF

گروه ویژه اقدام مالی (در پول‌شویی) یا به اختصار اف‌ای‌تی‌اف یا فَت اِف (به انگلیسی: FATF)، همچنین شناخته شده با نام (Groupe d'action financière (GAFI, یک سازمان بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ با ابتکار جی۷ با نگرش به سیاست‌های توسعه برای مبارزه با پول‌شویی بنیاد شده‌است. این سازمان در سال ۲۰۰۱ به کارزار مبارزه با تأمین مالی تروریسم پیوست. دبیرخانه فَت اِف مستقر در مقر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در پاریس است. در این صفحه مهم‌ترین اخبار مرتبط با FATF‌را می‌خوانید. ویکی‌پدیا