آخرین و مهم‌ترین اخبار «FATF»
FATF

اخبار FATF

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
او ادامه داد: مشکلات اقتصادی بر رغبت مردم به رای‌ دادن یا رای‌ ندادن اثر می‌گذارد. این نماینده مجلس در خصوص راهکار افزایش حضور مردم در عرصه انتخابات گفت: به‌ منظور حضور باشکوه مردم در عرصه انتخابات، باید سلایق مختلف مد نظر قرار گیرد و رد صلاحیت‌ها کاهش پیدا کند. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پاسخ به این پرسش که کدام جریان سیاسی شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات مجلس یازدهم دارد، گفت: اصلاح‌طلبان همیشه شانس موفقیت بیشتری در انتخابات دارند. در این صورت مردم برای انتخابات بعدی حواس‌شان را جمع می‌کنند که به چه کسی رای دهند. او درباره کاندیدا شدن در انتخابات مجلس یازدهم گفت: فعلا تصمیمی برای کاندیدا شدن ندارم.
فارسفارس3 ساعت قبل
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه منکر ناکارآمدی و ضعف‌های دولت نیستیم، گفت: ما هرگز موافق با تحریم انتخابات نیستیم و مردم را به حضور در انتخابات تشویق می‌کنیم. وی ادامه داد: بخشی از جریان‌ها نیز نزدیک به محسن رضایی هستند که همواره فعال بودند و می‌خواهند در انتخابات حاضر شوند. کواکبیان با اشاره به نظر برخی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات، تصریح کرد: برخی از احزاب اصلاح طلب همواره اعتقاد دارند که باید در انتخابات حاضر شوند و لیست ارائه می‌دهند. وی گفت: جریان سوم نیز می‌گوید «نه اهل تحریم انتخابات هستیم و نه اهل اینکه حتما لیست بدهیم». نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه صندوق‌های انتخابات بهترین تشخیص برای رأی و نظر مردم هستند خاطرنشان کرد: صندوق‌های رأی مانع از دیکاتوری می‌شود و همین دلیل هرگز موافق با تحریم انتخابات نیستیم و مردم را به حضور در انتخابات تشویق می‌کنیم.
فراروفرارو3 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. همین منطق را که شما می‌گویید در مورد حمایت از آقای روحانی به کار بردند. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کار‌های انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. پس قصد جدا کردن آقای جهانگیری از دولت را ندارند؟ آقای جهانگیری خودش باید ببیند در دولت کارایی دارد یا نه. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
مهرمهر4 ساعت قبل
شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در این گزارش عنوان کرده است: آمریکا از سوئیفت به عنوان ابزار رصد اطلاعات مالی و ابزار تحریم استفاده دووجهی می‌کند. این کانون تفکر با تشریح نحوه استفاده آمریکا از سوئیفت جهت ضربه زدن به اقتصاد ایران عنوان کرده است که بانک مرکزی به عنوان نهاد متولی رفع تهدیدات ناشی از آثار استفاده سیاسی کشورها از سوئیفت، ضروریست تدابیر لازم و اساسی را در پیش بگیرد. یکی از راهکارهای مهم و اساسی اتاق جنگ آمریکا برای فشار اقتصادی به ایران، ایجاد محدودیت برای مبادلات مالی بین‌المللی کشور بوده است تا از این طریق، روابط تجاری ایران را محدود و پرهزینه نماید. شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در این گزارش سیاستی عنوان کرده است که آمریکا از ابزار سوئیفت به دو شکل علیه ایران استفاده نموده است. همچنین سایر کشورها و بانک‌های بزرگ بین‌المللی نیز به تناسب نیاز خود، استفاده از پیام‌رسان مالی موازی سوئیفت را در دستور کار قرار داده‌اند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. به آقای یونسی و ربیعی هم گفتم که به ستاد ‌آقای روحانی بروید. این چیزی نیست که انتخاب ما باشد ولی از بین گزینه‌ها چون به مشارکت هم فکر می‌کنیم، به نظرمان آقای روحانی باشد خوب است. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کارهای انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
خانه ملتخانه ملت5 ساعت قبل
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: این جنبش نه اولین و نه آخرین باری بود که روشنفکران با حمایت روحانیت و ملت مسلمان به قدرت رسید اما قدر آن را ندانسته و در مدتی حدود یک سال و یک ماه تلاش برای منزولی ساختن روحانیت در ۲۸ مرداد سال ۳۲ شکست تلخی را پذیرا شد. عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس خطاب به دشمنان گفت: مدتی دست از سر ملت ما بردارید تا ببینید به چه افق‌های گسترده‌ای از توسعه و رفاه دسترسی می‌یابند که البته این مهم بامدیریتی انقلابی، موفق و کارآمد حاصل می‌شود. وی تاکید کرد: وزیری که مسئول کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی است خود به منتقد تبدیل شده است، زیر مجموعه‌های رها شده وزارت بهداشت مشغول کدام سوء استفاده‌ها هستند و چرا وزیر مانند دیگران صرفا انتقاد می‌کند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: خبر منتشر شده درباره بودجه صدا و سیما بسیار عجیب و حاکی از تخلف از مواد قانونی است از قرار اطلاع اصلاح شده اما در صورت تداوم مجلس باید تصمیمات اساسی اتخاذ کند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از مسئولان و نمایندگان انتظار داریم با گذشت سه سال از حادثه قطار تبریز- مشهد گزارش ارسالی از کمیسیون عمران را قرائت کنند چرا این همه تعلل می‌شود. /پایان پیام

عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است

3+
فارسفارس6 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه در جمع دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور گفت: مجلس شورای اسلامی متشکل از اصلاح طلبان و اصولگرایان است که هر کدام از چند بخش تشکیل می‌شوند. وی ادامه داد: بخشی از جریان‌ها نیز نزدیک به محسن رضایی هستند که همواره فعال بودند و می‌خواهند در انتخابات حاضر شوند. کواکبیان با اشاره به نظر برخی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات، تصریح کرد: برخی از احزاب اصلاح طلب همواره اعتقاد دارند که باید در انتخابات حاضر شوند و لیست ارائه می‌دهند. نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه البته ناکارآمدی و ضعف‌های دولت را منکر نیستیم ادامه داد: دولت نمی‌تواند قیمت دلار را پایین‌تر بیاورد و اگر می‌توانست انجام می‌داد و این همه مشکلات را تحمل نمی‌کرد بنابراین نمی‌توان ادعا کرد که دولت از روی عمد باعث افزایش قیمت دلار شده است. کواکبیان با بیان اینکه مجلس قانون منع به کار گیری بازنشستگان را تصویب کرد گفت: کفایت سه دوره برای نمایندگی نیز تصویب کردیم که شورای نگهبان تأیید نکرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
البته اصولا نهادهای انتخابی از جمله مجلس، شورای شهر و تا حدودی دولت در برابر نهادهای غیرانتخابی نقش کمتری در تصمیم گیری مسائل کلان کشور دارند. به نظر من مجلس، دولت و شورای شهر روی هم، حدود ۵۰- ۴۰ درصد در حل مشکلات کشور نقش دارند. شما چرا شورای شهر پنجم را نسبت به شورای چهارم موفق‌تر می‌دانید؟ در شورای شهر چهارم مسائلی درباره فسادهای کلان در شهرداری مطرح می‌شد اما هیچ‌گاه آن شورا بطور قاطع نتوانست جلو این فسادها را بگیرد. استعفا و جابجایی شهرداران تهران در ۲ سال گذشته هم تأثیر منفی بر عملکرد شورای شهر گذاشت. در مجموع این نوع دیدارها و جلسات به باز شدن فضای سیاسی کشور و نزدیک شدن دیدگاه‌ها و همفکری در مسائل مشترک و کلان کشور خیلی کمک می‌کند.
رجانیوزرجانیوز9 ساعت قبل
شما می‌گوئید اگر به جای آقای لاریجانی، آقای عارف به ریاست مجلس انتخاب می‌شد فرقی نمی‌کرد؟ من می‌گویم خیلی فرق می‌کند. شما می‌گوئید هر کاری که مجلس با ریاست آقای لاریجانی کرد، مجلس با ریاست آقای عارف هم می‌کرد. انتخابات مجلس ما انتخابات کشوری است، نه تهران. باهنر: بله، ما ممکن است در مجلس دهم آدمی را پیدا کنیم که خیلی هم عزیز باشد، ولی رأی ندارد. *درباره دست‌های پشت پرده از خود آقای قالیباف بپرسیدرجانیوز: آقای قالیباف بعد از اینکه از انتخابات کنار رفتند، از دست‌های پشت پرده صحبت کردند.

مجلس برای تحقق خواسته‌های مردم هنوز وقت دارد/ نظام در انتخابات منتظر اصلاح‌طلبان نمی‌ماند

ایسناایسنا12 ساعت قبل
مردم همچنین از عملکرد مجلس دهم و شورای شهر پنجم در تهران نیز انتقاد دارند. البته اصولا نهادهای انتخابی از جمله مجلس، شورای شهر و تا حدودی دولت در برابر نهادهای غیرانتخابی نقش کمتری در تصمیم گیری مسائل کلان کشور دارند. به نظر من مجلس، دولت و شورای شهر روی هم، حدود ۵۰- ۴۰ درصد در حل مشکلات کشور نقش دارند. شما چرا شورای شهر پنجم را نسبت به شورای چهارم موفق‌تر می‌دانید؟ در شورای شهر چهارم مسائلی درباره فسادهای کلان در شهرداری مطرح می‌شد اما هیچ‌گاه آن شورا بطور قاطع نتوانست جلو این فسادها را بگیرد. اگر نیروهای متخصص‌تری را به مجلس بفرستیم، مجلس یازدهم یک گام فراتر از مجلس دهم خواهد بود.
فراروفرارو17 ساعت قبل
عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در یادداشتی که پایگاه خبری نفت خبر ایران منتشر کرده به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران واکنش نشان داده است. در این یادداشت آمده است؛ ۱- اقدام انگلیس در توقیف کشتی‌ای که محموله‌ی متعلق به ایران را حمل می‌کرد، خلاف قانون و مقررات دریانوردی و بیشتر در قالب یک نمایش خوش‌رقصی انگلیس برای ترامپ صورت گرفت. دولت در وضعیت فعلی در انگلیس در حضیض ضعف خود قرار دارد و نمی‌تواند هیچ تصمیم جدی بگیرد. با توجه به تمایل رسمی انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، این اتحادیه نیز حاضر نیست که هزینه‌های مخاطراتی که انگلیس خلق می‌کند را بپردازد. صورت مساله این است که این کشتی انگلیسی با یک کشتی صیادی در آب‌های تحت مسئولیت ایران تصادم می‌کند.
فارسفارس23 ساعت قبل
متن کامل این گزارش از اینجا قابل مشاهده است. یکی از راهکارهای مهم و اساسی اتاق جنگ آمریکا برای فشار اقتصادی به ایران، ایجاد محدودیت برای مبادلات مالی بین‌المللی کشور بوده است تا از این طریق، روابط تجاری ایران را محدود و پرهزینه نماید. در این راستا، این نهاد از پیام‌رسان سوئیفت برای اعمال محدودیت و تحریم علیه ایران استفاده کرده است؛ سامانه‌ای که نزد مسئولین آمریکایی، از آن به عنوان یکی از عناصر مهم اثرگذاری تحریم‌ها یاد می‌شود. شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در این گزارش سیاستی عنوان کرده است که آمریکا از ابزار سوئیفت به دو شکل علیه ایران استفاده نموده است. همچنین سایر کشورها و بانک‌های بزرگ بین‌المللی نیز به تناسب نیاز خود، استفاده از پیام‌رسان مالی موازی سوئیفت را در دستور کار قرار داده‌اند.
فارسفارس1 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از حمایت روحانی پشیمان نیستیم، اما به عملکرد او نیز انتقاد داریم چون وکیل‌الدوله نیستیم گفت: قبل از حوادث دی ماه ۹۶ به رئیس جمهور گفتیم که چاره‌اندیشی کند در غیر این صورت ما هم زیر سوال می‌رویم. وی با اشاره به اینکه صندوق‌های رأی مانع از دیکتاتوری می‌شوند و همین دلیل هیچ‌گاه موافق تحریم انتخابات نیستیم افزود: معتقدیم باید برای حضور پرشور مردم در انتخابات آنها را ترغیب و تشویق کرد. کواکبیان با اشاره به اینکه از حمایت روحانی پشیمان نیستیم، اما به عملکرد او نیز انتقاد داریم چون وکیل‌الدوله نیستیم گفت: قبل از حوادث دی ماه ۹۶ به رئیس جمهور گفتیم که چاره‌اندیشی کند در غیر این صورت ما هم زیر سوال می‌رویم. وی در خصوص اجرای سند ۲۰۳۰ در کشور هم بیان کرد: ‌ سند ۲۰۳۰ در کجای کشور اجرا شده است؟ هرکس سندی از اجرا دارد، ارائه کند. نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه البته ما منکر ناکارآمدی و ضعف‌ دولت نیستیم گفت: هرچند نمی‌توان ادعا کرد دولت تعمدی قیمت دلار را افزایش داده است؛ در ضمن اینکه در شرایط سال ۹۶ دوباره از روحانی حمایت می‌کردیم.
الفالف2 روز قبل
بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می‌کنند. *** «اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟»، عنوان یکی از یادداشت‌های بینندگان الف بود. نویسنده خیلی بی پرده از خطای دولت در نفوذ پذیر بودن دفاع می‌کند ولی میگویید طرفدار دولت نیست. اصلا از همین دولت بود که صدا و سیما راحت‌تر تونست مباحث انتقادی رو مطرح کنه. *سریال گاندو را نباید خیلی با عینک سیاسی دید، اصولا مردم و مسئولین باید بفهمند برنامه تلویزیونی مستند با سریال فرق دارد، سریال سراسر تخیل است و جهت پر کردن اوقات فراغت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
" …این سخن رئیس جمهوری بسیاری را تا مرز عصبانیت برد چرا که معتقد بودند رئیس دولت قیاس مع الفارق کرده است. چندی پیش «عبدالله ناصری» مشاور رئیس دولت اصلاحات گفته بود: «روحانی در مقایسه با همه رؤسای جمهور پیشین، برای دولت وقت نمی‌گذارد. با قصاص نجفی، نه آن مرحومه زنده و نه خونی پاک می‌شود! «محمد علی نجفی» شهردار اسبق اصلاح طلب تهران، با سلاح غیرمجاز همسر دوم خود را به قتل رسانده است. آقای روحانی در سال ۹۲ گفته بود که «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقدان» اما متاسفانه دولت روحانی به هیچ عنوان با منتقدان برخورد شایسته‌ای نداشته است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جنگ نیوز، دولت اسلام آباد پس از ممنوع الفعالیت کردن حزب جماعت الدعوه در اقدامی ناگهانی «حافظ سعید» را دستگیر کرد. گزارش‌ها حاکی است سازمان مبارزه تروریسم پاکستان در یک عملیات رئیس گروه ممنوع الفعالیت جماعت الدعوه را دستگیر کرده است. خانواده حافظ سعید ضمن تائید این خبر اعلام کردند: حافظ سعید برای دفاع از خود در ماه جاری چند نوبت به دادگاه لاهور مراجعه کرده بود. گفته می‌شود علیه ۷ عضو ارشد حزب جماعت الدعوه از جمله شخص حافظ سعید اتهاماتی وجود دارد که ممکن است منجر به زندانی شدن آنها شود. پیش از این پاکستان تحت فشار آمریکا و هند حاضر نشده بود حافظ سعید را دستگیر و زندانی کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
وی ضمن یاداوری تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: تحریم‌های آمریکا دارای پیچیدگی‌های زیادی بوده و لایه‌های مختلفی را شامل می‌شود. این کارشناس امور بین‌الملل موضوع طراحی ساز و کار اینستکس توسط اروپایی‌ها را خاطرنشان کرد و گفت: سه عضو اروپایی برجام اینستکس را پس از خروج آمریکا از برجام طراحی کردند تا از طریق آن بتوانند ایران را در برجام نگاه دارند. نقدی با بیان اینکه از طریق اینستکس ارتباط وارد کنندگان و صادرکنندگان ایرانی با طرف‌های اروپایی برقرار می‌شود، اظهار داشت: چنانچه یک شرکت ایرانی با اروپایی قصد تعامل داشته باشد می‌تواند از طریق اینستکس و به شکل تهاتر، تعامل را صورت دهد. وی تصریح کرد: ضرورت دارد برای جلوگیری از ازدیاد پول کشور در یک بانک، باید بتوانیم پول‌ها را جابجا کرد. این کارشناس امور بین‌الملل تصریح کرد: ایران باید رویه‌ها و مکانیزم هایی را برای فعالیت اینستکس فراهم کند تا بتواند بهترین بهره برداری را از آن داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
اما شورای نگهبان و مجلس خبرگان خود را به اندازه دولت و مجلس در تیررس افکار عمومی قرار نداده‌اند. شاید همین قبیل موضوعات باعث شده است که این شورای نگهبان اخیرا رسانه را جدی‌تر تلقی کند. سایت جدید شورای با داشتن ستون‌های «اخبار برگزیده»، «پیشنهاد سردبیر»، «اینفوگرافی» می‌گوید شورای نگهبان قرار است مثل یک سایت خبری تولید محتوا کند. با این حساب هنوز نمی‌توان استدلال‌های شورای نگهبان درباره چرایی رد مصوباتی مثل پیوستن ایران به لوایح FATF را متوجه شد. آیت‌الله هاشمی ردصلاحیت شد چون …با همه این‌ها شورای نگهبان حاضر نیست درباره تصمیمات انتخاباتی خود که سیاسی‌ترین و پرحاشیه‌ترین این تصمیمات خود بوده است برای افکار عمومی شفاف سازی کند.
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
خبرگزاری مهر: حجت الاسلام احمد سالک با اشاره به تصمیم ایران برای اجرای مرحله دوم کاهش تعهدات برجام گفت: اروپا و آمریکا بدعهد، مکار و حیله‌گر هستند و منافع خود را بر ملت ایران تحمیل می‌کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس با تأکید بر لزوم اجرای قانون نظارت بر اجرای برجام گفت: دولت باید از ابتدا این قانون را اجرایی می‌کرد. نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اینستکس را استراتژی غرب برای بازی با ایران خواند و گفت: اروپا تلاش داشت با ارائه تئوری نفت در برابر غذا و دارو ملت ایران را تحقیر کند. جمهوری اسلامی نباید تسلیم اینستکس شود. عضو فراکسیون روحانیون مجلس از مقامات دولتی خواست ملت ایران را از عدم تصویب FATF و خروج از برجام نترسانند، زیرا در حال حاضر فشار حداکثری با تحریم‌ها به ملت ایران وارد شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
ضمن اینکه حتی برداشتن (فرضی) تحریم‌ها نیز باعث نمی‌شود آقای روحانی بگوید «ما برای مذاکره آماده‌ایم». با این حال، او مشخص نکرده که در صورت بازگشت آمریکا به برجام ایران در مورد چه مسائلی حاضر به مذاکره با آمریکاست. وطن امروز نوشت: آقای روحانی در جریان سفر به خراسان شمالی گفته‌اند: «باید مثل ژاپن بعد از جنگ جهانی روزی چند ساعت مجانی کار کنیم». فارغ از این توصیه‌های شخصی به آقای آشنا اما باید انصاف داد که کلیت حرف آقای روحانی، غلط نیست. وی گفته بود: «آقای روحانی ساعت ۱۰ صبح در محل کارش حاضر می‌شود این مسئله را با چشم می‌بینم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
تحلیل‌گران سیاسی به این وضع «بی‌دولتی» می‌گویند و معتقدند این اواخر شرایط کشور به‌گونه‌ای پیش رفته که جایگاه دولت از یک نهاد سیاست‌گذار به یک نهاد اجرایی منفعل تنزل یافته است. در ساختار سیاسی ما دولت پاسخ‌گوترین نهاد است اما وقتی از پدیده بی‌دولتی سخن می‌گوییم منظورمان فقط دولت نیست. این روزها گروه‌های مخالف دولت تلاش می‌کنند به‌هر شکل ممکن بر آتش بی‌دولتی بدمند. اخیرا یکی از سیاستمداران مخالف دولت گفته «شایسته این ملت نیست در صف گوشت منجمد بایستند». آیا مثلا اروپایی‌ها به‌خاطر FATF، مبادلات اقتصادی را با ایران متوقف کرده‌اند یا به‌علت تحریم‌ها و فشارهای آمریکا؟!
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
این عضو مجمع افزود: مجمع در حالی در تعطیلات یک ماهه به سر می‌برد که لوایح بسیار مهم مرتبط با FATF یعنی لایحه پالرمو و CFT هنوز تعیین تکلیف نشده، این در حالی است که لوایح مذکور باید با سرعت بیشتری در کمیسیون مشترک بررسی و نتیجه آن به صحن مجمع اعلام شود. صدر با انتقاد از اظهار نظر غیرمتخصصان در مسائل مرتبط با FATF گفت: متاسفانه در این زمینه افرادی اظهارنظر می‌کنند که نه تخصص روابط بین‌الملل، نه تخصص بانکی، نه تخصص حقوقی و تجارت بین‌الملل دارند. این عضو مجمع همچنین گفت که همان اشخاصی که مخالف تصویب لوایح مرتبط با FATF بودند تاکید داشتند که مخالفت آنها با لوایح مذکور اعلام نشود چون روی تورم و افزایش نرخ ارز تاثیر می‌گذارد، بنده همان جا گفتم که این شیوه رفتار خود یک تناقض بزرگ است، زیرا کسی که خودش مطمئن است رای به رد لوایح روی بازار، نرخ ارز و معیشت مردم تاثیر منفی می‌گذارد چرا با تصویب آن مخالفت می‌کند؟
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
سیدمحمد صدر که دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام به عضویت این نهاد درآمده است از موافقان تصویب شدن لوایح جنجالی CFT و پالرمو است. فضای عمومی مجمع درباره لوایح مذکور چگونه است؟ زمانی خبرها حکایت از آن داشت که اکثریت اعضا موافق تصویب لوایح مرتبط با FATF هستند اما بعد فضا کمی تغییر کرد و مخالفت‌ها بیشتر شد. واقع امر این است که اعضای مجمع به خوبی تبعات ناشی از گرانی، تورم و آشفتگی معیشت مردم را می‌دانند. معتقدم آرای اعضای مجمع درباره لوایح مرتبط با FATF به صورت شفاف به مردم اعلام شود تا مردم در جریان نظرات اعضای مجمع قرار گیرند. برخی اعضای مجمع دارای تفکر خاصی هستند اما …. آقای صدر شما اشاره کردید که مجمع کارکرد اصلی خود را ندارد.

چرا تب دلار پائین آمد؟ / FATF ایرانی علاج فرار مالیاتی/ آغاز تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور فرانسه در ایران

3+
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه باید در راستای تئوری بازی‌ها حرکت کنیم، گفت: هم اکنون تئوری بازی‌های چندجانبه آمده است و در این رابطه عقلانیت حکم می‌کند ما هم از این طریق با کشور‌های غربی برخورد کنیم. آن‌ها می‌دانند ایران تصمیم نهایی خود را گرفته و قاطعانه به کاهش تعهدات گام به گام می‌پردازد. جلیلوند با تاکید براینکه اینستکس قرار نیست معجزه کند، اظهار کرد: اینستکس اتاق مبادلات پایاپای است. مشکل اینجاست که ایران نمی‌تواند نفت به آن‌ها بفروشد و اگر هم نفت بفروشد، آن‌ها نمی‌توانند پولش را بپردازند. ایران باید در مواجهه با آن‌ها کنشی عمل کند، زیرا اگر فقط عکس العملی رفتار کنیم آنها دست بالا را می‌گیرند.
الفالف1 هفته قبل
اکنون دولت روحانی بیش از یک سال است که منتظر است تا تروئیکای اروپا از مسیر پیمان‌شکنی و عدم اجرای توافق برگردد. حالا هم بسته اروپایی؛ مردم را درباره‌ بسته‌ اروپایی شرطی نکنید … آنها البته دارند بدجنسی می‌کنند. در این بین اما با وجود تذکرات رهبری دولت‌مردان بازهم چشم به اروپا داشته و ماه‌هاست که منتظر مانده‌اند تا بلکه آلمان، فرانسه و انگلیس مقابل آمریکا ایستاده و برجام را اجرا کنند! پرسش این است که چرا و به چه دلیل باید معطل اروپا بمانیم؟ و تا چه زمانی باید در برابر کشورهای اروپایی که سابقه بدعهدی و گستاخی علیه ایران را دارند منفعلانه عمل کنیم؟! آیا نباید از لبخند و فریبکاری غربی‌ها درس عبرت گرفت و در برابر بهانه‌هایشان که پایانی هم ندارد و هر روز یک بهانه تازه می‌آورند، قدرتمندانه ایستادگی کرد تا فکر نکنند که ایران معطل آن‌ها است؟
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
مصباحی مقدم: جامعه روحانیت مبارز یک وقتی پیشتاز فعالیت‌های سیاسی و از جمله انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات مجلس بود. مصباحی مقدم: جامعه روحانیت از اول این‌طور بوده. جامعه روحانیت، جامعه روحانیت است. مصباحی مقدم: یک وقت سخن از جامعه روحانیت به عنوان یک تشکل است و یک وقت سخن از یک عضو جامعه روحانیت است. برای لیست واحد در انتخابات، نگاهشان باید مانند آقای مصباحی مقدم باشدتوکلی: نگاهشان هم باید مانند آقای مصباحی مقدم باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
نهایتا تمام این کسری‌ها به نحوی سر از بدهی دولت به بانک مرکزی در می‌آورند. میزان نقدینگی از ۷۸۲۳٫۹هزارمیلیارد ریال به ۱۸۸۲۸٫۹هزارمیلیارد ریال افزایش یافته است. به همین ترتیب مقدار پول نیز از ۱۲۰۷٫۶هزارمیلیارد ریال به ۲۸۵۲٫۳هزارمیلیارد ریال افزایش یافته است. در یک دوره پنجاه ساله از ۱۳۴۸-۱۳۹۷ نشان می‌دهد که میانگین تورم ۱۷٫۴٪ بوده و پس از آن که تورم از ۱۳۴۸ به بعد شتاب می‌گیرد و آستانه دو رقمی شدن را در سال ۱۳۵۲ پشت سر می‌گذارد تنها ۵ سال تورم یک رقمی شده و ۳۹ سال دو رقمی بوده‌است. بانک مرکزی هم اقتدار تصمیم‌گیری در این باب را ندارد و تنها مجری تصمیم‌ها است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یاسر جبرائیلی درخصوص اینستکس و ساختار آن اظهار کرد: برخی‌ها اشتباها اینستکس را یک کانال مالی معرفی می‌کنند در صورتیکه اینستکس مخفف instrument in support of trade exchanges است یعنی ابزار پشتیبانی مبادلات تجاری. پس وقتی ما نه پولی در اروپا داریم و نه اروپا نفت ما را می‌خرد، چطور باید منابع مالی اینستکس برای تجارت با ایران فراهم شود؟! برای همین هست که تعبیر دکتر روحانی از این کانال آن است که درون اینستکس خالی است. این کارشناس اقتصاد سیاسی، گفت: پس به نظر می‌رسد در مرحله اول اروپایی‌ها می‌خواهند از طریق اینستکس درآمدهای ایران را درون این کانال تجاری ببرند و آن را تحت کنترل خودشان درآورند و در ثانی در این مدت هم دنبال این بودند که به ازای همین اینستکس از ایران باج بگیرند. این کارشناس اقتصاد سیاسی، یادآور شد: ما برای حل دو مشکل سراغ برجام رفتیم؛ اول تحریم مالی و دوم تحریم نفت؛ لذا اگر اینستکس، تحریم مالی ایران و تحریم خرید نفت کشورمان را حل کند، یعنی اینستکس انتظارات برجامی ما برآورده کرده است.

به انتهای لیست رسیدید

FATF

گروه ویژه اقدام مالی (در پول‌شویی) یا به اختصار اف‌ای‌تی‌اف یا فَت اِف (به انگلیسی: FATF)، همچنین شناخته شده با نام (Groupe d'action financière (GAFI, یک سازمان بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ با ابتکار جی۷ با نگرش به سیاست‌های توسعه برای مبارزه با پول‌شویی بنیاد شده‌است. این سازمان در سال ۲۰۰۱ به کارزار مبارزه با تأمین مالی تروریسم پیوست. دبیرخانه فَت اِف مستقر در مقر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در پاریس است. در این صفحه مهم‌ترین اخبار مرتبط با FATF‌را می‌خوانید. ویکی‌پدیا