اخبار هواوی - آخرین و مهم ترین اخبار هواوی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

Huawei

انتخابانتخاب7 ساعت قبل
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می‌کند. در جریان این آزمایش هوش مصنوعی پیش از شما می‌گوید که دلتان چه می‌خواهد. مشروح خبر را اینجا بخوانید. رستوران کرالا در هند هیچ پیشخدمت انسانی ندارد و تمامی نیروهای این رستوران از ربات‌ها تشکیل شده است. این رستوران تصمیم گرفته طرحی جدید ازحضور ربات‌ها در محیط کار را به مخاطبان خود نشان دهد. مشروح خبر را اینجا بخوانید. به گفته یک منبع ناشناس وابسته به شرکت هواوی، قرار است شرکت‌های آمریکایی تا ماه آینده همچنان به همکاری خود با هواوی ادامه دهند. مشروح خبر را اینجا بخوانید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
هزینه کل پروژه در حدود ۱۰ میلیارد یورو برآورد شده و ۲ مرکز کنترل اصلی سامانه گالیله در آلمان و ایتالیا قرار دارد. باقی سایت‌های زمینی مربوط به سامانه گالیله در سالهای اخیر عمدتا در سر تا سر اروپا ساخته شده است. بر اساس اطلاعات موجود در حال حاضر حدود ۱۴۰ مدل گوشی هوشمند در بازار وجود دارد که توان استفاده از خدمات سامانه گالیله را دارند. بعد از جدی شدن بحث‌های مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این اتحادیه اعلام کرد که در بازه زمانی مشخصی پس از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، دسترسی‌های این کشور به بخش‌های خاصی توسعه پروژه مذکور که عمدتا ماهیت امنیتی و نظامی دارند قطع می‌شود. هنوز مقامات سازمان فضایی اروپا به صورت رسمی توضیحاتی درباره علت بروز این مشکل نداده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین9 ساعت قبل
تابستان است و جریان گوشی‌های جدید به شدت کاهش یافته است و به این معنی است که ثبات نسبی در نمودار روند ما وجود دارد و تغییر آنچنانی را در میان گوشی‌های هوشمند این هفته مشاهده نخواهیم کرد. در این هفته Galaxy A۵۰ سامسونگ یک مدال طلای دیگر می‌گیرد، در حالی که Galaxy A۷۰ و Redi Note ۷ Xiaomi به ترتیب مدال‌های نقره و برنز را مانند هفته گذشته دریافت می‌کنند. بین این دو گوشی هوشمند Xiaomi Mi CC۹ و Galaxy A۲۰ سامسونگ قرار دارند. رتبه نهایی این نمودار به Xiaomi Mi ۹T می‌رسد، که به وضوح در مسیر نزولی قرار دارد، این گوشی هوشمند در هفته‌های قبلی در رتبه‌های پنجم و هفتم بوده است و اگر در هفته آینده از جدول حذف شود، تعجبی نخواهد داشت. دو نام جدید همراه با حذف دو گوشی به این معنی است که ما یکی از جدول‌های متنوع را که با چهار سازنده همراه است داریم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
ساعت۲۴- تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که هواوی تا پایان سال جاری میلادی قادر خواهد بود ۲۶۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را در بازارهای جهانی به فروش برساند. حالا بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت gsmarena، این غول تکنولوژی چینی برخلاف تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری و سیاسی قادر خواهد بود میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود را تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۲۶۰ میلیون دستگاه برساند که خود عدد قابل توجه و چشمگیری به شمار می‌رود و هواوی می‌تواند رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت برساند. این در حالیست که پیش‌تر کارشناسان و تحلیلگران فعال در مؤسسات تحقیقاتی برآورد و اعلام کرده بودند که میزان فروش گوشی‌های هواوی تحت تأثیر مشکلات ناشی از جنگ تجاری چین و آمریکا با کاهش ملاحظه‌ای تقریبا حدود ۴۰ تا ۶۰ درصدی مواجه خواهد شد. هواوی که دومین شرکت تولید و عرضه کننده گوشی‌های هوشمند در جهان به شمار می‌رود، بعد از سامسونگ و قبل از اپل در جایگاه پرفروش‌ترین برندهای جهان قرار گرفته است. یک سال اخیر برای این شرکت چینی سال بسیار سخت و طاقت فرسایی بوده به گونه‌ای که بسیاری از کشورهای جهان تحت تأثیر فشارهای دولت ترامپ، قراردادهای همکاری خود با هواوی را لغو کرده و یا به تعویق انداخته‌اند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که هواوی تا پایان سال جاری میلادی قادر خواهد بود ۲۶۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را در بازارهای جهانی به فروش برساند. حالا بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت gsmarena، این غول تکنولوژی چینی برخلاف تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری و سیاسی قادر خواهد بود میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود را تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۲۶۰ میلیون دستگاه برساند که خود عدد قابل توجه و چشمگیری به شمار می‌رود و هواوی می‌تواند رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت برساند. این در حالیست که پیش‌تر کارشناسان و تحلیلگران فعال در مؤسسات تحقیقاتی برآورد و اعلام کرده بودند که میزان فروش گوشی‌های هواوی تحت تأثیر مشکلات ناشی از جنگ تجاری چین و آمریکا با کاهش ملاحظه‌ای تقریبا حدود ۴۰ تا ۶۰ درصدی مواجه خواهد شد. هواوی که دومین شرکت تولید و عرضه کننده گوشی‌های هوشمند در جهان به شمار می‌رود، بعد از سامسونگ و قبل از اپل در جایگاه پرفروش‌ترین برندهای جهان قرار گرفته است. یک سال اخیر برای این شرکت چینی سال بسیار سخت و طاقت فرسایی بوده به گونه‌ای که بسیاری از کشورهای جهان تحت تأثیر فشارهای دولت ترامپ، قراردادهای همکاری خود با هواوی را لغو کرده و یا به تعویق انداخته‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
در شرایطی که آمریکا، استرالیا و نیوزلند همکاری با هواوی برای راه‌اندازی شبکه‌های نسل پنجم را تحریم کرده‌اند، کانادا تصمیم‌گیری در این زمینه را تا زمان برگزاری انتخابات خود به تاخیر انداخت. اعتمادآنلاین| قرار است در ماه اکتبر یعنی اوایل پاییز انتخابات فدرال در سراسر کانادا برگزار شود و بعد از برگزاری آن در مورد ماهیت و سرنوشت همکاری دو طرف تصمیم گیری می‌شود. روابط کانادا و چین بعد از دستگیری مدیر ارشد امور مالی هواوی به جرم نقض تحریم‌های ایران سرد و پر از تنش بوده است و این رویداد موجب شد تا چین نیز دو تبعه کانادا را در این کشور بازداشت کند. از سوی دیگر متخصصان امنیتی در کانادا در حال بررسی پیامدهای استفاده از تجهیزات شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه تولید شده توسط شرکت هواوی هستند تا مشخص شود تولیدات طرف چینی از امنیت کافی برخوردار است یا خیر. آمریکا به بهانه جاسوسی دولت چین از طریق تجهیزات ساخت هواوی استفاده از آنها را ممنوع کرده، اما هواوی به شدت این اتهام را رد کرده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
در این مطلب به آموزش نحوه فعال‌سازی قابلیت App Drawer در گوشی‌های سری Huawei P۳۰ خواهیم پرداخت. حالت App Drawer یکی از قابلیت‌هایی است که می‌تواند به کاربران Huawei P۳۰، Huawei P۳۰ lite و هر گوشی مجهز به EMUI ۹ کمک کند تا ترتیب اپلیکیشن‌های خود را بهتر مدیریت کنند. در این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه فعال‌سازی App Drawer بپردازیم. چگونه قابلیت App Drawer را در گوشی‌های سری Huawei P۳۰ فعال کنیم؟ بدین منظور کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:۱. از App Drawer لذت ببرید!
قدس آنلاینقدس آنلاین15 ساعت قبل
امروز، Huawei اعلام کرد که Huawei Watch GT Active در هند در دسترس است. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، Huawei Watch GT Active در ماه مارس در کنار گوشی‌های P۳۰ و P۳۰ Pro راه اندازی شد. با این حال امروز، Huawei اعلام کرد که Huawei Watch GT Active در هند در دسترس است. GT Active در سیستم عامل لینوکس و هم سیستم عامل خود Huawei اجرا می‌شود. قیمت گذاری و در دسترس بودن: ساعت GT Active دارای برچسب قیمت ۱۵، ۹۹۰ روپیه است و در دو رنگ نارنجی و سبز موجود است.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
به گفته یک منبع ناشناس وابسته به شرکت هواوی، قرار است شرکت‌های آمریکایی تا ماه آینده همچنان به همکاری خود با هواوی ادامه دهند. طبق گزارش رسمی دولت ایالات متحده نیز شرکت‌های آمریکایی می‌توانند مجوز تجارت خود با هواوی را ادامه دهند. در حالی که جزئیات زیادی در مورد مجوزها وجود ندارد، به نظر می‌رسد با توجه به شرایط بازار ایالات متحده، شاهد همکاری برندهای مختلف ایالات متحده با هواوی خواهیم بود. از نخستین روزهایی که قطعنامه هایی علیه هواوی مطرح شد، مدیران این شرکت امیدوار بودند مجددا بتوانند باب دوستی و همکاری را با شرکت‌های ایالات متحده بگشایند. اکنون باید دید این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد و آیا مناسبات تجاری دو کشور ایالات متحده و چین بهبود خواهد یافت یا خیر.
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
برخلاف تحریم‌های آمریکاایسنا: تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که هواوی تا پایان سال جاری میلادی قادر خواهد بود ۲۶۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را در بازارهای جهانی به فروش برساند. حالا بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت gsmarena، این غول تکنولوژی چینی برخلاف تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری و سیاسی قادر خواهد بود میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود را تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۲۶۰ میلیون دستگاه برساند که خود عدد قابل توجه و چشمگیری به شمار می‌رود و هواوی می‌تواند رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت برساند. این در حالیست که پیش‌تر کارشناسان و تحلیلگران فعال در مؤسسات تحقیقاتی برآورد و اعلام کرده بودند که میزان فروش گوشی‌های هواوی تحت تأثیر مشکلات ناشی از جنگ تجاری چین و آمریکا با کاهش ملاحظه‌ای تقریبا حدود ۴۰ تا ۶۰ درصدی مواجه خواهد شد. هواوی که دومین شرکت تولید و عرضه کننده گوشی‌های هوشمند در جهان به شمار می‌رود، بعد از سامسونگ و قبل از اپل در جایگاه پرفروش‌ترین برندهای جهان قرار گرفته است. یک سال اخیر برای این شرکت چینی سال بسیار سخت و طاقت فرسایی بوده به گونه‌ای که بسیاری از کشورهای جهان تحت تأثیر فشارهای دولت ترامپ، قراردادهای همکاری خود با هواوی را لغو کرده و یا به تعویق انداخته‌اند.
مهرمهر18 ساعت قبل
روابط کانادا و چین بعد از دستگیری مدیر ارشد امور مالی هواوی به جرم نقض تحریم‌های ایران سرد و پر از تنش بوده است و این رویداد موجب شد تا چین نیز دو تبعه کانادا را در این کشور بازداشت کند. به نظر می‌رسد کانادا قصد دارد از هرگونه اقدام تند دیگر بر علیه چین خودداری کند تا سرنوشت دو تبعه خود را تحت تأثیر منفی قرار ندهد. از سوی دیگر متخصصان امنیتی در کانادا در حال بررسی پیامدهای استفاده از تجهیزات شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه تولید شده توسط شرکت هواوی هستند تا مشخص شود تولیدات طرف چینی از امنیت کافی برخوردار است یا خیر. آمریکا به بهانه جاسوسی دولت چین از طریق تجهیزات ساخت هواوی استفاده از آنها را ممنوع کرده، اما هواوی به شدت این اتهام را رد کرده است. کارشناسان هشدار می‌دهند که بی تصمیمی کانادا و به تأخیر افتادن راه اندازی شبکه نسل پنجم در این کشور موجب خواهد شد تا کانادا در رقابت فناورانه با دیگر کشورهای جهان از آنها عقب بیفتد و لذا باید تصمیم گیری در این زمینه با سرعت بیشتری صورت بگیرد.
برنابرنا19 ساعت قبل
در این مطلب به آموزش نحوه فعال‌سازی قابلیت App Drawer در گوشی‌های سری Huawei P۳۰ خواهیم پرداخت. حالت App Drawer یکی از قابلیت‌هایی است که می‌تواند به کاربران Huawei P۳۰، Huawei P۳۰ lite و هر گوشی مجهز به EMUI ۹ کمک کند تا ترتیب اپلیکیشن‌های خود را بهتر مدیریت کنند. در این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه فعال‌سازی App Drawer بپردازیم. چگونه قابلیت App Drawer را در گوشی‌های سریHuawei P۳۰ فعال کنیم؟ بدین منظور کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:۱. از App Drawer لذت ببرید!
تابناکتابناک23 ساعت قبل
همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۷۶ واحدی معادل ۰٫۱۱ درصد به رقم ۷۰ هزار و ۵۸۰ واحد رسید. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۳۹ واحدی معادل ۰٫۵۷ درصد به رقم ۴۲ هزار و ۳۱ واحد رسید. در بازار چین، کامپوزیت شانگهای ۰٫۷۶ درصد رشد کرد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰٫۲۲ درصد به ارزش خود افزود. حالا شرایط به جایی رسیده است که قیمت دلار در بازار آزاد به قیمت دلار در سامانه نیما نزدیک شده است. بازار اوراق مسکن در جریان معاملات جهت‌گیری مشخصی نداشت و قیمت برخی امتیازها کاهشی و بهای برخی دیگر افزایشی بود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می‌کند. مهمترین رویدادهای امروز را اینجا بخوانید: در شرایطی که نیمه اول سال ۲۰۱۹ را طی کرده‌ایم، بررسی گوشی‌های برتر نیمه نخست ۲۰۱۹ می‌تواند بسیار جالب باشد این گوشی‌ها بر اساس محبوبیت بین کاربران گلچین شده‌اند. مشروح خبر را اینجا بخوانید. بر اساس آمارهای جدید دو شبکه اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام رکورددار بالاترین نرخ خرابی و عدم دسترسی برای کاربران شده‌اند. جدیدترین به روزرسانی اپلیکیشن مسیریاب ویز که بین بسیاری از کاربران محبوب است می‌تواند عوارضی جاده‌ها را شناسایی کرده و دور بزند. مشروح خبر را اینجا بخوانید. این شرکت گزارش داد که در حال آماده شدن برای این اخراج گسترده است. مشروح خبر را اینجا بخوانید.

فهرست ۲۰ گوشی محبوب نیمه نخست سال ۲۰۱۹ معرفی شد / سامسونگ با ۱۰ گوشی رکورددار است

17+
انتخابانتخاب1 روز قبل
زومیتزومیت1 روز قبل
شیائومی با سرمایه‌گذاری در شرکت طراحی و توسعه‌ی نیمه‌هادی، استراتژی‌های جدیدی را در صنعت تراشه دنبال می‌‌کند. در همین راستا، شیائومی ۶ درصد سهام شرکت هموطن چینی خود یعنی VeriSilicon را تصاحب کرد تا بتواند موفقیت‌های بیشتری در این حوزه برای خود رقم بزند. باوجودی که هیچ‌کدام از دو شرکت، ارزش مالی خود را اعلام نکردند، شیائومی سرمایه‌گذاری در شرکت VeriSilicon را تأیید کرده است. با این وجود، شرکت شیائومی در زمینه‌ی تراشه موفقیت کمتری را کسب کرده است. تنها شرکت شیائومی نیست که در صنعت نیمه‌هادی، جاه‌طلبی‌هایی را دنبال می‌کند؛ شرکت‌ های‌سیلیکون (HiSilicon) که تراشه‌‌های اختصاصی هواوی را توسعه‌ می‌دهد، تراشه‌های کرین را برای گوشی‌های هوشمند این شرکت توسعه می‌دهد.
زومیتزومیت1 روز قبل
مشکلات هواوی با دولت آمریکا احتمالا به‌زودی کمتر خواهد شد و شرکت‌های آن کشور باردیگر اجازه‌ی فروش تجهیزات به هواوی را دریافت می‌کنند. یکی از مقام‌های عالی‌رتبه‌ی آمریکایی از احتمال اهدای مجوز فروش تجهیزات به هواوی سخن گفت. البته، شرکت‌های آمریکایی طبق آن قانون امکان درخواست مجوز فروش داشتند؛ اما درخواست‌ها را عموما مقام‌های دولتی رد می‌کردند. ترامپ پس از دیدار با جین‌پینگ اعلام کرد شرکت‌های آمریکایی اجازه‌ی فروش محصولات به هواوی را خواهند داشت. شایان ذکر است محدودیت‌های قبلی فروش تجهیزات به هواوی، تنها فروش کالاها و خدمات جدید را محدود می‌کرد.
زومیتزومیت1 روز قبل
امروز دنیای تکنولوژی با خبر عجیبی مواجه شد: مدیر اجرایی هواوی اعلام کرد سیستم‌عامل هانگ‌منگ (HongMeng) یا همان ArkOS جایگزین اندروید نیست و تنها برای اینترنت اشیاء ساخته شده‌ است. پس از تحریم‌هایی آمریکا علیه شرکت هواوی، این شایعه مطرح و به‌سرعت همه‌جا پخش شد که هواوی در حال ساخت سیستم‌عاملی جایگزین برای اندروید است. گزارشا‌های اخیر نشان می‌دهد هواوی سیستم‌عامل جدیدی برای گوشی‌های هوشمند ثبت تجاری کرده‌ است. حالا که دولت آمریکا قانونا استفاده از اندروید را برای آن‌ها آزاد کرده است و می‌توانند از همه‌ی امکانات اندروید استفاده کنند، بهتر است فعلا صحبتی از سیستم‌عامل جایگزین اندروید به‌میان نیاورند. این غول تکنولوژی چینی به ساخت سیستم‌عامل جایگزین ادامه خواهد داد تا اگر لازم شد در آینده از آن استفاده کند؛ اما دوست ندارد صحبت از آن نقل محافل تکنولوژی باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
طبق گزارشی جدید احتمالا دولت آمریکا دو هفته دیگر اجازه فروش تجهیزات و سرویس شرکت‌های این کشور به هواوی را تایید می‌کند. اعتمادآنلاین| به گفته یکی از مقامات دولت آمریکا احتمالا ۲ هفته دیگر اجازه فروش دوباره تجهیزات و سرویس شرکت‌های این کشور به هواوی تایید می‌شود. هواوی به عنوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات مخابراتی جهان در ماه می‌به فهرست سیاه تجاری دولت آمریکا افزوده شد. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ میلادی هواوی ۷۰ میلیارد دلار برای خرید تجهیزات هزینه کرد. از این مقدار ۱۱ میلیارد دلار آن صرف خرید تجهیزات از شرکت‌های آمریکایی از جمله کوالکام، اینتل و میکرون تکنولوژی شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
پس اگر طول عمر باتری گوشی برایتان مهم است، به فهرست گوشی‌های زیر که امتیاز بالایی گرفته‌اند نگاهی بیندازید. با این وجود، هنوز یک ویژگی در گوشی از همه مهم‌تر است و آن طول عمر باتری گوشی است. پس اگر طول عمر باتری گوشی برایتان مهم است، به فهرست گوشی‌های زیر که امتیاز بالایی گرفته‌اند نگاهی بیندازید. مدل کوچک‌تر هواوی پی۳۰ هم طول عمر باتری خوبی دارد که حدود ۲۱ ساعت و ۳۱ دقیقه روشن می‌ماند. طول عمر باتری این گوشی ۱۹ ساعت و ۲۰ دقیقه است و علاوه بر آن، این مدل صفحه‌نمایش بزرگ و روشنی دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
Huawei یک نام تجاری را با دفتر مالکیت اتحادیه اروپا ثبت کرده است و تلاش می‌کند نام Harmony را برای یک سیستم عامل برای استفاده از تلفن همراه و رایانه ثبت کند. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، Huawei یک نام تجاری را با دفتر مالکیت اتحادیه اروپا ثبت کرده است و تلاش می‌کند نام Harmony را برای یک سیستم عامل برای استفاده از تلفن همراه و رایانه ثبت کند، این برنامه در تاریخ ۱۲ ژوئیه ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار گرفته است. Harmony به Ark تبدیل می‌شود که شرکت می‌تواند در بازار جهانی برای سیستم عامل خود استفاده کند، سیستم عامل HongMeng که (همچنین می‌تواند به عنوان نام رسمی در بعضی از نقاط جهان باشد) به عنوان سیستم عامل جدید این شرکت شناخته شده است، اکنون در حال توسعه است و از سال ۲۰۱۵ گزارش‌هایی از آن ارائه شده است. شایعات مبنی بر این است که سیستم عامل جدید را در گوشی‌های هوشمند به بازار عرضه می‌کند که با ۱ میلیون واحد آزمایشی در حال اجرا است. در همین حال، مدیر عامل شرکت Huawei معتقد است که OS HongMeng سریعتر از اندروید است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شرکت هواوی اعلام کرده که به زودی صدها کارمند خود در ایالات متحده را اخراج می‌کند. این شرکت گزارش داد که در حال آماده شدن برای این اخراج گسترده است. این در حالی بود که ایالات متحده عملا هواوی را به لحاظ امنیتی به عنوان تهدیدی بالقوه علیه خود ارزیابی می‌کرد. بنابراین هواوی در حال برنامه ریزی برای اخراج کارمندان آمریکایی است که در شرکت تحقیقاتی «Futurewei Technologies» کار می‌کنند. هواوی به کارمندان چینی خود که در ایالات متحده مشغولند اجازه می‌دهد دوباره به چین بازگردند و شغل خود را در شعبه‌ای دیگر ادامه دهند اما دیگر جایی برای کارمندان آمریکایی ندارد.
ایمناایمنا1 روز قبل
شرکت هواوی سیستم‌عامل موبایل جدید خود به‌ نام "هارمونی (Harmony) را ۱۹ ژوئیه و در اداره‌ مالکیت معنوی اتحادیه‌ی اروپا (European Union Intellectual Property Office) ثبت تجاری کرده‌ است. مدیرعامل هواوی، یو چنگ‌دونگ، اعلام کرده‌ است که سیستم‌ عامل تلفن‌ همراه این شرکت نیز تا پایان سال وارد بازار چین خواهد شد و در دسترس کاربران چینی قرار خواهد گرفت. هواوی در مصاحبه‌های زیادی از سیستم‌ عامل اختصاصی خود تمجید کرده و گفته است ۶۰ درصد سریع‌تر از اندروید است؛ اما درعین‌حال به‌ وضوح گفته‌ است برای اینکه بتواند با بازار کنونی جهان بیشتر هماهنگ شود، ترجیح می‌دهد از اندروید و ویندوز استفاده کند. تصمیم درستی است که هواوی به‌ دلیل مشکلاتی که در حال‌حاضر با آمریکا دارد، برنامه‌های جایگزین برای شرایط احتمالی داشته باشند. به نظر می‌رسد تصمیم مهم دیگری که باید گرفته شود، این است که بتوانند قطعات اصلی بردها را از شرکت‌های جایگزین تهیه و پلتفرمی ایجاد کند که برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری جالب باشد و حمایت آن‌ها را جذب کند.
زومیتزومیت1 روز قبل
بعد از مشکلات فراوان هواوی به‌‌دلیل ممنوعیت معامله با شرکت‌های آمریکایی و جنگ تجاری بین چین و آمریکا، حال این شرکت قصد دارد با اخراج تعدادی از کارمندان، هزینه‌هایش را کاهش دهد. شرکت مخابراتی چینی هواوی طبق گزاش وال‌استریت ژورنال، قصد دارد صدها کارمند خود را اخراج کند؛ کارمندانی که در آمریکا مشغول به کار هستند. درادامه‌ی این گزارش آمده است هواوی قصد دارد کارمندان یکی از شرکت‌های تابع تحقیقاتی به‌نام فیوچروی تکنولوژی (Futurewei Technologies) را اخراج کند. البته، به بعضی از کارمندان این مرکز تحقیقاتی به‌تازگی اطلاع داده‌ شده که قرار است در آینده، کنار گذاشته شوند و درکنار آن، برنامه‌ریزی برای اخراج کارمندان بیشتر هم انتظار می‌رود. درنتیجه‌ی این دستور هواوی دیگر نتوانست بعضی قطعات سخت‌افزاری موردنیاز برای محصولاتش را تهیه کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته یکی از مقامات دولت آمریکا احتمالا دو هفته دیگر اجازه فروش دوباره تجهیزات و سرویس شرکت‌های این کشور به هواوی تایید می‌شود. هواوی به عنوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات مخابراتی جهان در ماه می‌به فهرست سیاه تجاری دولت آمریکا افزوده شد. در روزهای اخیر نیز ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرده بود شرکت‌ها طی شرایطی خاص و در صورت حفظ امنیت ملی آمریکا می‌توانند کالاهای خود را به این شرکت چینی بفروشند. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ میلادی هواوی ۷۰ میلیارد دلار برای خرید تجهیزات هزینه کرد. از این مقدار ۱۱ میلیارد دلار آن صرف خرید تجهیزات از شرکت‌های آمریکایی از جمله کوالکام، اینتل و میکرون تکنولوژی شده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
طبق گزارشی جدید احتمالا دولت آمریکا دو هفته دیگر اجازه فروش تجهیزات و سرویس شرکت‌های این کشور به هوآوی را تایید می‌کند. خبرگزاری مهر: به گفته یکی از مقامات دولت آمریکا احتمالا دو هفته دیگر اجازه فروش دوباره تجهیزات و سرویس شرکت‌های این کشور به هواوی تایید می‌شود. هوآوی به عنوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات مخابراتی جهان در ماه می‌به فهرست سیاه تجاری دولت آمریکا افزوده شد. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ میلادی هواوی ۷۰ میلیارد دلار برای خرید تجهیزات هزینه کرد. از این مقدار ۱۱ میلیارد دلار آن صرف خرید تجهیزات از شرکت‌های آمریکایی از جمله کوالکام، اینتل و میکرون تکنولوژی شده است.

با تکنولوژی‌های برتر ۳۰ سال آینده آشنا شوید

8+
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
زومیتزومیت2 روز قبل
هفته گذشته شواهد بیشتری از شکل‌وشمایل احتمالی هواوی میت ۳۰ پرو (Mate ۳۰ Pro) افشا شد. اما در آخرین تصاویر فاش شده که در شبکه اجتماعی ویبو انتشار یافته‌اند، پنل نمایشگر میت ۳۰ پرو از زاویه رو‌به‌رو قابل‌مشاهده است. قبلا شایعه شده بود که هوای میت ۳۰ پرو با حفره صفحه‌نمایش معرفی می‌شود؛ اما احتمال دارد که هواوی قالب بازکردن قفل صفحه‌نمایش با فناوری تشخیص چهره سه‌بعدی را به میت ۳۰ پرو بازگرداند. اگر این تصاویر فاش شده واقعا مربوط به پنل صفحه‌نمایش میت ۳۰ پرو باشند باید انتظار داشت که صفحه‌نمایش به پنل شیشه‌ای پشتی چسبیده باشد. باتوجه به اطلاعات فاش‌شده سه روز گذشته، اندازه صفحه‌نمایش اولد میت ۳۰ پرو، ۶٫۷۱ اینچ و دارای رزولوشن +QHD خواهد بود.
انتخابانتخاب2 روز قبل
انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می‌کند. مهمترین رویدادهای امروز را اینجا بخوانید: هواوی یک علامت تجاری دیگر برای سیستم عامل خود ثبت کرد. این روزها بسیاری از افراد از ویس میل استفاده می‌کنند اما هر گوشی هوشمند برای فعال سازی قابلیت‌های مختلف خود نیاز به فرمانهای مشخصی دارد. مشروح خبر را اینجا بخوانید. سخنگوی ارتش ایالات متحده اعلام کرد که از سال ۲۰۲۰ خودروهای یگان زرهی این ارتش به شکل کامل رباتیک خواهند شد. پژوهشگران یک استارتاپ وابسته به دولت چین یک سیستم هوشمند شناسایی سگ‌ها را طراحی کرده‌اند که می‌تواند با تکیه بر هوش مصنوعی سگ هایی را که در سطح شهر گم شده‌اند یا رفتارهای غیرقانونی انجام می‌دهند را شناسایی کند. مشروح خبر را اینجا بخوانید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، هواوی از کارمندان خود در زیرمجموعه تحقیق و توسعه خود یعنی Futurewei Technologies می‌کاهد. در این شرکت حدود ۸۵۰ نفر در آزمایشگاه هایی در سراسر آمریکا کار می‌کنند. به گفته یکی از منابع آگاه احتمالا در نتیجه این تصمیم صدها نفر شغل خود را از دست بدهند. این در حالی است که پس از وضع تحریم‌های آمریکا، کارمندان چینی هواوی می‌توانستند به چین بازگردند و همچنان شغل خود را حفظ کنند. هفته گذشته ویلبرراس وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرد دولت این کشور به برخی شرکت‌ها اجازه می‌دهد به طور مشروط کالاها و سرویس‌های خود را به هواوی بفروشند.

به انتهای لیست رسیدید