ancient

ancient

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
او در کتابش با عنوان «جامعه باستانی» [Ancient Society] یک طرح تکاملی را طراحی کرد که تاریخ انسانی را به سه مرحله تقسیم می‌کرد: توحش، بربریت و تمدن. او استدلال می‌کرد که تمام جوامع انسانی تمام این مراحل را از سر گذرانده‌اند. تکاملی که در آن همه موجودات زنده اعم از گیاهان و دیگر جانوران به سوی بهتر شدن و کامل‌تر شدن پیش می‌روند. به این ترتیب همان‌گونه که گیاهان و جانوران در حال فرگشت و پیشرفت هستند جوامع بشری و انسانی نیز به سوی فرگشت و پیشرفت رهسپار هستند]. این کتاب کاربرد اصول تکامل بیولوژیکی به تکامل اجتماعی را منطقی ساخت که نظریه‌پردازانی مانند هربرت اسپنسر در آغاز قرن ۱۹ انجام داده بودند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
در این مقاله قصد داریم به موجوداتی ناشناخته بنام مردمان مورچه‌ای بپردازیم که در باور‌های برخی از مشهورترین تمدن‌های باستانی که فرسنگ‌ها از یکدیگر فاصله داشته‌اند، به آن‌ها اشاره شده است! وب سایت گجت‌نیوز - کسرا جلیلی: تمدن‌های باستانی به افسانه‌ها و داستان‌های اساطیری بسیاری اعتقاد داشتند. پیش از پرداختن به خود مردمان مورچه‌ای بهتر است ابتدا شما را با یک باور عجیب باستانی دیگر آشنا کنیم. اما حالا که به حد کافی با باور آنوناکی آشنا شدید، وقت آن است که برویم سراغ مردمان مورچه‌ای! اما طرفداران تئوری‌های توطئه و مخصوصا طرفداران فرضیه فضانوردان باستانی، از مردمان مورچه‌ای هم غافل نشده‌اند!
کجاروکجارو2 ماه قبل
پلوودیو، دومین شهر بزرگ بلغارستان، امسال نامزد کسب عنوان «پایتخت فرهنگی» اتحادیه‌ی اروپا است؛ عنوانی که سال‌های گذشته به شهرهایی مانند فلورانس و آمستردام رسید. پلوودیو، قدیمی‌ترین شهر بلغارستان و دومین شهر بزرگ آن پس از صوفیه استپلوودیو، قدیمی‌ترین شهر بلغارستان و دومین شهر بزرگ این کشور پس از صوفیه، پایتخت آن، است. عده‌ای ادعا می‌کنند که پلوودیو قدیمی‌ترین شهر اروپا است که همواره‌ انسان‌ها در آن سکونت داشته‌اند. دیدنی‌های دومین شهر مهم بلغارستان، تنها به خرابه‌های آن محدود نمی‌شود. کافه‌ها و رستوران‌های متنوعی نیز در آن به چشم می‌خورند که به‌لطف سرعت پهنای باند افسانه‌ای موجود در بلغارستان، می‌توانید اینترنت پرسرعت را در آن‌ها تجربه کنید.
زوم‌جیزوم‌جی3 ماه قبل
سید سمیل حسن ملقب به SumaiL، بازیکن پاکستانی تبار تیم Evil Geniuses اولین بازیکن حاضر در مسابقات اینترنشنال سال ۲۰۱۹ است که در این مسابقات به هزار Kill دست می‌یابد. سید سمیل «SumaiL» حسن درحال‌حاضر اولین بازیکنی است که در مسابقات The International رکورد هزار Kill در بازی‌ها را به نام خود ثبت می‌کند. بااین‌حال لو «Somnus» یائو از تیم PSG. LGD نیز فاصله زیادی تا تبدیل شدن به دومین بازیکن دارای هزار Kill که در جریان مسابقات اینترنشنال سال ۲۰۱۹ به این رکورد دست می‌یابد، ندارد. باری دیگر به SumaiL تبریک می‌گوییم که اولین کسی است که به هزار Kill در مسابقات اینترنشنال دست می‌یابد. هر دو آن‌ها رقابت در مسابقات The International را از اینترنشنال سال ۲۰۱۵ آغاز کردند و از آن زمان پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پیمودند.
مهرمهر4 ماه قبل
در این تحقیق که نتایج آن در مجله علمی ساینس منتشر شده ۶۷ ژنوم باستانی از گاو وحشی و اهلی که از یک تاریخچه هشت هزار ساله نمونه گرفته شده بود، تعیین توالی شده است. آنالیز DNA باستانی نشان داده است که پیشینه بزرگترین حیوان اهلی شده یعنی گاو، با ظهور اولین اقتصادهای پیچیده، شهرها و ظهور و سقوط اولین امپراطوری‌های انسانی جهان هماهنگ است. گاو حدود ۱۰ هزار سال پیش اهلی شده اما تجزیه و تحلیل نژادهای مدرن منشأ آنها را آشکار نکرده است. مطالعات قبلی نشان داده که نگهداری حیوانات اهلی از خاور نزدیک کهن (Ancient Near East) آغاز شده است. نسل گاوهای دره باستانی Indus، امروزه در تمام مناطق گرمسیری قاره‌ای پرورش داده می‌شوند.
ایسناایسنا4 ماه قبل
یک تیم بین‌المللی از متخصصان ژنتیک شامل دکتر محمد فرهاد وحیدی، محقق پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران (پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری منطقه شمال کشور) موفق به رمزگشایی از وقایع پیش از تاریخ (Prehistory) در جنس گاو شدند. آنالیز DNA باستانی نشان داده است که پیشینه بزرگترین حیوان اهلی شده یعنی گاو، با ظهور اولین اقتصادهای پیچیده، شهرها و ظهور و سقوط اولین امپراطوری‌های انسانی جهان هماهنگ است. گاو حدود ۱۰ هزار سال پیش اهلی شده، اما تجزیه و تحلیل نژادهای مدرن منشاء آنها را آشکار نکرده است. مطالعات قبلی نشان داده که نگهداری حیوانات اهلی از خاور نزدیک کهن (Ancient Near East) آغاز شده است. نسل گاوهای دره باستانی Indus، امروزه در تمام مناطق گرمسیری قاره‌ای پرورش داده می‌شوند.

تحلیل و بررسی پچ ۷٫۲۲ بازی Dota ۲

6+
زوم‌جیزوم‌جی6 ماه قبل
زوم‌جیزوم‌جی6 ماه قبل
سازندگان بازی Dreams در استودیو مدیا مولکول از اولین آپدیت این بازی رونمایی کردند. اولین به‌روزرسانی دریمز در واقع برای نسخه Early Access این بازی ساخته شده است که فردا پنجشنبه ۶ ژوئن (۱۶ خرداد) منتشر می‌شود. به طور کلی این محتوا شامل بخش‌های جدید قابل بازی، رفع برخی ایرادات جزئی و امکانات جدیدی می‌شود. بخش جدیدی هم با نام What’s New به منوی بازی اضافه می‌شود که بازیکنان را از محتویات جدیدی که سازندگان توسعه داده‌اند، مطلع می‌کند. کاربران در این بازی می‌توانند با خلق مکانیزم‌های مختلف، بازی جدیدی با سلیقه خودشان در دریمز طراحی کنند.
زوم‌جیزوم‌جی6 ماه قبل
به‌تازگی آپدیت جدیدی برای Red Dead Online در دسترس قرار گرفته است که در جریان آن سلاح و آیتم انحصاری زمانی جدیدی برای کاربران پلی استیشن ۴ عرضه شده است. اخیرا آپدیت بزرگی برای بخش آنلاین بازی Red Dead Redemption ۲ منتشر کرد که در جریان این به‌روزرسانی، Red Dead Online از حالت بتا خارج شد و به‌صورت رسمی در دسترس کاربران قرار گرفت. حال طبق جدیدترین اخبار بازی، راک استار گیمز (Rockstar Games)، سازنده و ناشر Red Dead Online، به‌روزرسانی دیگری را در دسترس کاربران قرار داده است. آن دسته از افرادی که اشتراک پلی استیشن پلاس را ندارند تا تاریخ ۶ خرداد ماه (۲۷ می) می‌توانند Red Dead Online را بدون نیاز به پلی‌استیشن پلاس تجربه کنند. در انتها مشخص شد که در تاریخ هفت خرداد ماه (۲۸ می) به‌روزرسانی دیگری برای Red Dead Online در نظر گرفته شده است.
فارسفارس7 ماه قبل
بسیاری از روش‌های درمانی طب ایرانی اسلامی نظیر حجامت، بادکش درمانی، زالودرمانی، فصد و رگ زدن، گیاه درمانی اسلامی و.. در کشورهای مختلف روزبروز در حال گسترش‌اند. خبرگزاری فارس - محمد عبداللهی: طی چند دهه اخیر، طب سنتی یا طب طبیعی به عنوان یک طب مکمل و جایگزین (TM/CAM) در بسیاری از کشورهای پیشرفته مورد توجه و حمایت قرار گرفته است. چه طب سنتی چینی چه هندی و یونانی و حتی ایرانی و اسلامی. بسیاری از روش‌های درمانی طب ایرانی اسلامی نظیر حجامت، بادکش درمانی، زالودرمانی، فصد و رگ زدن، گیاه درمانی اسلامی و.. در کشورهای مختلف روزبروز در حال گسترش‌اند. [۷] مهجوریت و محدودیت علیه طب سنتی و اسلامی در حوزه آموزشی نیز ساری و جاری است.
ایرناایرنا7 ماه قبل
به گزارش روز شنبه این روابط عمومی، فیلم‌های شرکت کننده از کشورهای آذربایجان، افغانستان و ایران (حوزه تمدنی میراث مشترک) و تاجیکستان، روسیه و قزاقستان (حوزه تمدنی میراث طبیعی) هستند. در این بخش فیلم‌های حوزه زبان پارسی، میراث مشترک (ایران، افغانستان و تاجیکستان) و دریای کاسپین، میراث طبیعی (ایران، آذربایجان، روسیه و قزاقستان) به رقابت می‌پردازند. جشنواره بین المللی فیلم وارش هر ۲ سال یک بار در بابل برگزار می‌شود، اما نهمین دوره آن پس از چهار سال وقفه قرار است اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار شود. توجه به گردشگری هنری و آداب و سنن بومی اقوام مختلف محور اصلی نهمین جشنواره فیلم وارش است که در بخش ویژه جشنواره نیز در دوره پیش رو، مرور فیلم‌های مردم شناسی و مردم نگاری استان گیلان مورد توجه قرار دارد. نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور ۹ الی ۱۳ اردیبهشت ماه به میزبانی بابل در استان مازندران برگزار می‌شود.
یورونیوزیورونیوز8 ماه قبل
این بخشی از صحبت‌های الاء صلاح روزنامه نگار و دانشجوی ۲۲ ساله سودانی در گفتگویی با سی ان ان است. او نماینده زنان و دختران سودان بود و داستان زنان سودان را گفت … او کامل بود. معنای خاص لباس الاء صلاحیکی از کسانی که اولین تحلیل‌ها را درباره لباس الاء صلاح انجام داد، خانم هند مکی نویسنده آفریقایی آمریکایی بود که در یک رشته توییت به تحلیل به این عکس پرداخت: «او (الاء صلاح) عبایی سفید بر تن کرده و گوشوارهای طلا دارد. امروزه زنان سودان نه اینطور آرایش می‌کنند و نه لباس می‌پوشند. با وجود اینکه تظاهرات سودان چندین روز قبل از این اتفاق در جریان بود اما با انتشار وسیع این عکس انقلاب سودان به سرعت در مرکز توجه جهانی قرار گرفت.
ایرناایرنا8 ماه قبل
به گزارش ایرنا، این ویژه نامه با هدف معرفی آثار تاریخی و دیدنی شهرستان نظرآباد در هشت صفحهانتشار یافت و در بین گردشگران توزیع می‌شود. این ویژه نامه به همت مریم مقدم، حسین عسکری، سعید صفری، علی عسکری، علی اکبر رشوند آوه، وحید شعبانی و نگار احمدزاده تهیه و منتشر شده که در محل نوروزگاه محوطه باستانی ازبکی و پایگاه‌های نوروزی شهرستان نظرآباد در دسترس گردشگران قرار گرفته است. در ویژه نامه «کهن دشت» این مطالب به چاپ رسیده است: نخستین واژه‌های آشنایی (دکتر محمدرضا فلاح نژاد)، اینجا نظرآباد است (اسماعیل آل احمد)، ویژگی‌های طبیعی کهن دشت نظرآباد (علیرضا عزیزی)، توسعه شهرستان نظرآباد حول محور گردشگری (مهندس علیرضا گروسی)، زبان و گویش مردم شهرستان نظرآباد (ابراهیم رضازاده)، ویژگی‌های باستان شناختی محوطه ازبکی (زهره حسینی)، سند همکاری تجاری ازبکی و شوش در هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح (دکتر حسین عسکری)، The ancient land An Excursion In Nazarabad Township (دکتر احسان امتی)، آثار فرهنگی و تاریخی شهرستان نظرآباد، نظرآباد به روایت دانشمندان ایرانی و خارجی، مهد روستازادگان دانشمند، نوروز در نظرآباد، نام آوران کهن دشت نظرآباد. ۷۴۱۰/ ۶۱۵۵انتهای پیام /*
زومیتزومیت10 ماه قبل
یافته‌های جدید نشان می‌دهد مرگ اسکندر مقدونی ۶ روز پیش از موعد اعلام شده و او در آن هنگام هنوز زنده بوده است. علت مرگ اسکندر مقدونی ممکن است سندرمی موسوم به گیلن باره باشد. پزشکان مرگ اسکندر مقدونی را پیش از موعد اعلام کرده بودنداو می‌گوید ممکن است این بیماری اسکندر مقدونی را به کمای عمیقی فرو برده و به همین جهت پزشکان به اشتباه تصور کرده‌اند او فوت کرده است. چندین سرنخ دیگر هم که در روایت مرگ اسکندر مقدونی ذکر شده‌اند، به سندرم گلین باره اشاره دارند. از آنجایی که پزشکان باستان به‌جای ضربان، با بررسی تنفس مرگ فرد را تشخیص می‌دادند، مرگ اسکندر مقدونی را پیش از موعد اعلام کردند.
فراروفرارو10 ماه قبل
مطالعه جدید دانشمندان نشان می‌دهد مرگ اسکندر مقدونی به خاطر اختلال نورولوژیکی GBS (سندرم گیلن باره) بوده که می‌تواند بیمار را فلج کند. به گزارش خبرآنلاین، مورخان تاکنون دلیل مرگ اسکندر را در هاله‌ای از ابهام می‌دانستند و نظریه‌های قبلی از عفونت، مصرف بیش‌ازحد الکل و قتل نام‌برده بودند. گفته می‌شود مرد ۳۲ ساله تب می‌کند و همراه با درد شکم، دچار فلج جلورونده، متقارن و صعودی شده و البته تا زمان مرگ مشاعر سالمی هم داشته است. تنها ۵ گزارش مشکل‌دار از مرگ او در سال ۳۲۳ قبل از میلاد تاکنون باقی‌مانده که هیچ‌کدام دست‌اول نبوده و به نقل از شاهد عینی نیست. تنظیم دمای بدن اسکندر دچار اختلال شده و به همین دلیل سالم ماندن ۶ روزه جسد را مردم به‌حساب معجزه گذاشتند.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین، مورخان تاکنون دلیل مرگ اسکندر را در هاله‌ای از ابهام می‌دانستند و نظریه‌های قبلی از عفونت، مصرف بیش‌ازحد الکل و قتل نام‌برده بودند. اما مطالعه جدید از اختلالی به نام Guillain-Barré Syndrome نام می‌برد که در مورد اسکندر رخ‌داده و گفته می‌شود بدن او به مدت ۶ روز زنده بوده و تجزیه نشده است که مردم آن زمان خیال کردند او خداست! {لینک} سندرم گیلن باره (گی-ین باره) نوعی نوروپاتی محیطی است که باعث نارسایی عصبی-عضلانی حاد می‌شود. اما واقعیت این است که جسد اسکندر تا ۶ روز تجزیه نشد و مردم فکر کردند او خدا است! تنظیم دمای بدن اسکندر دچار اختلال شده و به همین دلیل سالم ماندن ۶ روزه جسد را مردم به‌حساب معجزه گذاشتند.

به انتهای لیست رسیدید