india

india

مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب Democratic Accommodations – Minorities in Contemporary India به معنای «تعهدات دموکراتیک – اقلیت‌ها در هند معاصر» نوشته مشترک پیتر رونالد دیسوزا، هلام احمد و سنجیر عالم در ۲۰۵ صفحه توسط انتشارات بلومسبری، دهلی منتشر شد. پیتر رونالد استاد مرکز مطالعات جوامع در حال توسعه (CSDS) در دهلی نو است. او نویسنده کتابی با عنوان «در سالن آینه‌ها: تأملاتی در مورد دموکراسی هند» نیز هست. این کتاب در چهار محور موضوعی «قوانین، نهادها، سیاست‌ها و گفتمان سیاسی» برای درک بهتر بافت دموکراسی هند تقدیم شده است. برخی از عناوین سرفصل‌های این کتاب به این شرح است: «مقدمه/ اکثریت و دموکراسی (مردم سالاری)»، «پدیده نوظهور»، «نظریه اقلیت‌ها در هند استعماری»، «سیاست تعهدات اقلیت‌ها در هند پس از استعمار»، «طرح و برنامه‌هایی برای اقلیتها».
فارسفارس4 روز قبل
همچنین دادگاه حکم داد که تخریب درب ورودی مسجد بابری در سال ۱۹۴۹ خلاف قانون بوده است. دادگاه حکم کرد که شواهد باستان‌شناسی از بررسی‌های باستان‌شناسی هند نشان می‌دهد که معماری مسجد بابری کاملا بومی و غیر اسلامی بوده است. مودی نخست وزیر هند از حکم دادگاه استقبال کرده و اظهار داشت: حکم دادگاه هند ناشی از تفکر صلح، آرامش و یکپارچگی ملت است. شورای سراسری حقوق ویژه مسلمانان هند تصریح کرد: به هر حال، جامعه مسلمانان هند در یک حالت شوک و حیرت عمیق به سر می‌برند. این مسجد به نام مسجد بابری شهرت یافت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
هرچه بیشتر در بین جاهای دیدنی کوالالامپور به گشت و گذار و کندوکاو مشغول شوید، چهره آن تغییر خواهد کرد. اما اگر می‌خواهید در مورد اماکن دیدنی کوالالامپور بیشتر بشناسید، بهتر است با ما همراه باشید. این مورد از اماکن دیدنی کوالالامپور، عناصر اسلامی و آسیایی را برای خلق یک سبک معماری منحصر به فرد مالزیایی ترکیب نموده‌اند. مهمترین ویژگی این معبد که یکی از جاهای دیدنی کوالالامپور هم بوده، این است که این بنای عظیم به شکل بدن انسان شباهت دارد. اما مهم‌ترین نکته‌ای که باید رعایت کنید، پوشیدن لباس‌های مناسب و متعارف برای احترام گذاشتن به فرهنگ اسلامی در این مورد از جاهای دیدنی کوالالامپور است.
تکراتوتکراتو1 هفته قبل
در این نوشته به مرور نامزدهای گرمی ۲۰۲۰ خواهیم پرداخت. در این مراسم، جایزه بهترین ترانه سال به دومنیکو مودونیو (Domenico Modungo – هنرمند ایتالیایی) اختصاص یافت. بیشتر بخوانید: بهترین جشنواره‌های فیلم جهاننامزدهای گرمی ۲۰۲۰؛ دوره ۶۲مراسم گرمی دوره ۶۲ نیز در روز ۲۶ ژانویه (مصادف با یکشنبه ۶ بهمن ۹۸) برگزار خواهد شد. در این مراسم که در سالن استپلرز سنتر (Staples Center) شهر لس آنجلس برگزار می‌گردد، برندگان از بین نامزدهای گرمی ۲۰۲۰ انتخاب می‌شوند. بیشتر بخوانید: بهترین فیلم‌های کمدی ۲۰۱۹بر اساس فهرست اعلام شده، لیست نامزدهای گرمی ۲۰۲۰ در ۳۰ بخش اصلی و ۸۴ رشته موجود عبارتند از: نامزدهای نامزدهای گرمی ۲۰۲۰ در بخش‌های عمومیبخش عمومی یکی از مهمترین و محبوب‌ترین بخش‌های جوایز گرمی به حساب می‌آید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نیکولاس لطیفی راننده ایرانی - کانادایی از فصل جدید رقابت‌های فرمول یک به‌عنوان یکی از دو راننده اصلی تیم ویلیامز در مسابقات حضور خواهد داشت. مدیران تیم ویلیامز تاکید کردند که راننده رزرو تیم یعنی نیکولاس برای فصل ۲۰۲۰ فرمول یک جایگزین رابرت کوبیتسا خواهد شد. نیکولاس لطیفی چه کسی است؟ پدر نیکولاس، مایکل لطیفی تاجر ایرانی - کانادایی و صاحب شرکت مواد غذایی سوفیناست. خانواده لطیفی وارد فرمول یک می‌شوندزمانی نام خانواده لطیفی یعنی مایکل و ماریلنا در رسانه‌های ورزشی جهان مطرح شد که خبر سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون پوندی‌ این خانواده در گروه مک‌لارن، یکی دیگر از تیم‌های حاضر در فرمول یک منتشر شد. سال ۲۰۱۸ لطیفی علاوه بر حضور در رقابت‌های فرمول ۲ در تیم Force India، تیمی که از همان سال وارد مسابقات فرمول یک شده بود، به عنوان راننده تمرینی حاضر شد.

بمبئی در یک نگاه

16+
کجاروکجارو3 هفته قبل
کجاروکجارو1 ماه قبل
فکر می‌کنید اپل یا گوگل شرکت‌های قدرتمندی هستند؟ پس به احتمال زیاد هرگز چیزی راجع‌به کمپانی هند شرقی (East India Company) نشنیده‌اید. هند شرقی، شرکتی سودآور و بسیار توانمند بود که زمانی بر – تقریبا – تمامی شبه‌قاره‌ی هندوستان فرمان می‌راند. بازرگانان انگلیسی در حدود ۷۰ هزار پوند به ارزش آن زمان برای این سرمایه‌گذاری تهیه کردند و به این ترتیب، شرکت هند شرقی متولد شد. کمپانی هند شرقی با تکیه بر سیستم «تولید» شروع به فعالیت کرد و نمایندگانی را تحت عنوان «کارگزار» از جانب خود تعیین کرد تا دفاتر تجاری راه‌اندازی کنند. شاه عالم دوم، امپراتور مغول، به رابرت کلایو، رهبر ارتش کمپانی هند شرقی، این اختیار را بخشید تا در بنگال اقدام به جمع‌آوری مالیات کندملکه الیزات اول با صدور یک منشور سلطنتی بازرگانان بریتانیایی را، به نمایندگی از خود، مامور به تجارت در هند شرقی کردمنشور سلطنتی این اختیار را به کمپانی هند شرقی می‌بخشید تا «سرباز اجیر کند».
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگارمهر، بر اساس گزارشی که از نظر سنجی توسط شرکت خدماتی Pan-India در مورد زکات تهیه و تنظیم شده است، مشخص شد که ۷۷ درصد مسلمانان در شبه قاره هند بر این باورند که زکات هایی که از سوی سازمان‌ها و موسسات مختلف گردآوری می‌شود می‌تواند سطح جامعه اقلیت را ارتقاء دهد. در این گزارش آمده است که در حدود ۱۷۱ میلیون مسلمان در هند زندگی می‌کنند و بر اساس تخمین‌ها در حدود ۴۰۰ میلیون روپیه زکات در طول سال از سوی مسلمانان شبه قاره پرداخت می‌شود که این مقدار پول می‌تواند به راحتی جامعه مسلمانان را که وضعیت نامناسبی دارند بهبود و ارتقاء دهد. همچنین در این گزارش آمده است کثرت سازمان‌ها و افراد جمع آوری کننده زکات و استفاده مبلغ جمع آوری شده در مدارس مذهبی و دینی باعث می‌گردد که زکات به هیچ وجه جایی در بهبود وضعیت مسلمانان نداشته باشد و لازم است این روند اصلاح شود.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
به گزارش بی بی‌سی، پس از ترور گاندی در سال ۱۹۴۸ جسدش سوزانده شد و بخشی از خاکستر آن در بنای یادبودی در شهر پرادیش در هند مرکزی نگهداری می‌شد. از مهاتما گاندی به عنوان پدر هند، قهرمان ملی و پرچمدار مبارزات ضداستعماری و استقلال‌طلبانه در آسیا یاد می‌شود. برخی مقامات هندی احتمال داده‌اند دزدیدن خاکستر گاندی کار کسانی باشد که در قتل او دست داشته‌اند. قاتل گاندی یک هندوی افراطی به نام ناتورام قادسی بود که با شلیک سه گلوله او را از پای درآورد. هند حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد که حدود ۸۰ درصد آنها را پیروان آئین هندوئیسم تشکیل می‌دهند و اندکی بیش از ۱۴ درصد مسلمان هستند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
بقایای جسد سوخته گاندی ربوده شد. به گزارش خبر فوری، رسانه‌های هندی خبر خاکستر گاندی را در جهان انتشار دادند. به گفته یکی از رسانه‌های هندی، در مراسم سالروز تولد مهاتما گاندی خاکستر وی مورد سرقت قرار گرفت و تاکنون از سارق خبری به دست نیامده است. رسانه India Today در ادامه افزود که پس از گاندی جسد او سوزانده شد و خاکستر بقایای او در قسمت‌های مختلف پخش شد که در مراسم سالروز مهاتما خاکسترش که در موزه پرادیش نگه داری می‌شد ربوده شد. گفتنی است که مقامات هندی اعلام کردند که احتمالا افرادی خاکستر را ربودند که در گاندی دست داشتند اما هنوز تاییدیه از این حدس و گمان به دست نیامده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
HP در سال جاری سری Specter را عرضه کرد، این سری شامل Spectre Folio و Specter x۳۶۰ است. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، HP در سال جاری سری Specter را در هند عرضه کرد، این سری شامل Spectre Folio و Specter x۳۶۰ است، در حال حاضر هر دو لپ تاپ با اتصال LTE پیشرفته معرفی شده‌اند. مشخصات فنی: HP Specter Folio و Specter x۳۶۰ با مشخصات فنی بسیار متفاوت از یکدیگر نیستند، هر دو نمایشگر Spectre Folio و Spectre x۳۶۰ ۱۳٫۳ اینچی با رزولوشن FHD و ۷۲ درصد رنگی ارائه می‌دهند. هر دو لپ تاپ دارای صفحه کلید با نور پس زمینه و HP Imagepad با پشتیبانی از چند لمسی هستند، آنها را می‌توان در چهار حالت، لپ تاپ، tent، معکوس و تبلت استفاده کرد، Spectre Folio و x۳۶۰ به بلندگوی جلویی توسط Bang & Olufsen مجهز شده‌اند. در داخل دستگاه، هر دو لپ تاپ HP Specter خانه ۸ ژنراتور Core i۷ (سری Y) پردازنده را در خود دارند، این لپ تاپ‌ها با ۱۶ گیگابایت RAM و ۵۱۲ گیگابایت حافظه SSD همراه است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
شرکت اپل یک میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری می‌کند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دهلی نو؛ پایگاه اطلاع رسانی اکونومیک تایمز اعلام کرد: درپی بالا گرفتن اختلافات اقتصادی بین چین و آمریکا، اپل تصمیم گرفته است با انجام این سرمایه گذاری جدید، محصولات آیفون را با برند «Made in India» به بازار صادراتی ارائه کند. شرکت‌های آمریکایی به دنبال مکانی دیگر غیر از چین برای تولیدات خود هستند. قرار است این برنامه از سوی شرکت «فاکس کان» که شریک تایوانی اپل است اجرا شود و محلی در شهر «چنای» هند برای ایجاد خط تولید تجهیز شود. شرکت اپل پیش بینی کرده است که با این اقدام، ضمن کاهش ۲۰ درصدی عوارض گمرکی برای ورود محصولات خود به هند، بتواند سهم بیشتری از دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند دنیا را از آن خود کند.
تابناکتابناک2 ماه قبل
در صورت درستی این خبر، مدال طلای حسن یزدانی در جهانی قزاقستان، زودتر از موعد قطعی شده است. دوست داشتم در فینال کشتی بگیرم اما نشد. بر اساس اعلام سایت تایمز هند، حریف هندی حسن یزدانی در دیدار فینال به دلیل مصدومیت قادر به مبارزه نیست. دوست داشتم در فینال کشتی بگیرم؛ اما مصدومیت مانع آن شد و نمی‌توانم مبارزه کنم.» دیپاک بیست ساله قهرمان جوانان جهان است و امروز کار سختی مقابل یزدانی داشت. وی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۳ بر ۱۲ از سد احمدنبی گوارزاتیلوف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۶ جهان از آذربایجان گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، شرکت موتورولا تصمیم دارد تلویزیون‌های اندروید به بازار عرضه کند. به گفته شرکت موتورولا دستگاه‌ها دارای درخشندگی بالایی هستند و برای نمایش فیلم‌های بالیوودی مناسبند. از سوی دیگر در تلویزیون‌های موتورولا ساندبارهای ۳۰ W با فناوری دالبی آئودیو نصب شده است. قیمت تلویزیون ۳۲ اینچ ۲۰۰ دلار است. بهای نسخه ۵۵ اینچی ۵۶۰ و نسخه ۶۵ اینچی ۹۱۰ دلار اعلام شده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری مهر: به نقل از انگجت، شرکت موتورولا تصمیم دارد تلویزیون‌های اندروید به بازار عرضه کند. به گفته شرکت موتورولا دستگاه‌ها دارای درخشندگی بالایی هستند و برای نمایش فیلم‌های بالیوودی مناسبند. از سوی دیگر در تلویزیون‌های موتورولا ساندبارهای ۳۰ W با فناوری دالبی آئودیو نصب شده است. قیمت تلویزیون ۳۲ اینچ ۲۰۰ دلار است. بهای نسخه ۵۵ اینچی ۵۶۰ و نسخه ۶۵ اینچی ۹۱۰ دلار اعلام شده است.
زومیتزومیت3 ماه قبل
هزینه‌ی سفر به هنداز اولین‌ هزینه‌های سفر به هند، باید به هزینه‌‌های دریافت گذرنامه و ویزای توریستی هند اشاره کرد. با داشتن ویزای توریستی یک‌ماهه‌ی هند، می‌توانید پس از ورود به هند، ۱۴ روز آنجا اقامت کنید. نکات مهم برای سفر به هندچمدان متناسب با وسایل خود و مجهز به قفل برای سفر به هند انتخاب کنید. برای سفر به هند می‌توانید روپیه یا دلار یا یورو به‌همراه داشته باشید. از توهین به پرچم و نمادهای ملی هند در سفر به هند به‌شدت خودداری کنید.
ایسناایسنا3 ماه قبل
فردا ۱۳ شهریور روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی، دانشمند و ریاضی‌دان، همه‌چیزدان، ستاره‌شناس، تقویم‌شناس، انسان‌شناس، هندشناس، تاریخ‌نگار و طبیعی‌دان برجسته ایرانی، در سده چهارم و پنجم هجری است که حدود ۸۰۰ سال پیش از داروین در آرای خود به بیان مفهوم «انتخاب مصنوعی» پرداخته و پایه‌های نظریه تکاملی داروین یا انتخاب طبیعی را شکل داده است. به گزارش ایسنا، ابوریحان بیرونی در ۱۴ شهریور ۳۵۲ خورشیدی در خوارزم، واقع در ازبکستان کنونی به دنیا آمد. مطرح شدن مفهوم «انتخاب مصنوعی» از سوی ابوریحان؛ ۸۶۰ سال پیش از دارویننظر بیرونی درباره طبیعت، به نظریه انتخاب طبیعی داروین شباهت دارد. طبیعت آن‌ها را نابود می‌کند تا جایی برای دیگران باز کند … «بدون شک این اظهارات بیرونی با نظریه انتخاب طبیعی داروین که در کتاب» منشأ انواع" بیان شده، شباهت دارد. در حال حاضر آرامگاه «ابوریحان بیرونی» در منطقه موسوم به باغ بهلول در جنوب شرقی شهر غزنی افغانستان واقع شده و متأسفانه به دلایل بی‌توجهی کشور افغانستان، قبر او به ویرانه‌ای تبدیل شده است.

نکاتی که در سفر به هند باید رعایت کرد

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
ایسناایسنا3 ماه قبل
سریلانکا که در حال حاضر تولید نفت ندارد، امیدوار است تولید نفت و گاز طبیعی را در سال ۲۰۲۳ آغاز کند. رویترز به نقل از این مقام دولتی نوشت: سریلانکا این بلوک را تا نوامبر امسال واگذار خواهد کرد. دولت سریلانکا اعلام کرده که آمارهای لرزه نگاری نشان می‌دهد ممکن است بیش از یک میلیارد بشکه نفت در مانار باسین وجود داشته باشد. تحت توافق اکتشاف قبلی، توتال ۵۰ هزار کیلومتر مربع از سواحل شرق سریلانکا را مورد بررسی قرار داد. توافق اکتشاف جدید سه مشارکت کننده شامل توتال، دولت سریلانکا و اکوئینور دارد.
موجموج3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرماندار منطقه کشمیر هند گفته است: محدودیت‌های اعمال شده بر منطقه کشمیر هند از حیث آزادی عبور و مرور افراد، پس از پنجشنبه (۲۴ مردادماه) هفته جاری لغو خواهد شد. با این حال، وی تاکید کرده که همچنان ارتباطات تلفنی و اینترنتی منطقه، قطع خواهند بود. روز چهارشنبه (۲۳ مردادماه)، فرماندار کشمیر به رسانه Times of India گفته است: ارتباطات تلفنی و اینترنتی منطقه کشمیر همچنان قطع خواهد بود. اجرای محدودیت‌های سنگین در منطقه کشمیر از سوی هند موجب نشده که تظاهرات اعتراضی کشمیر خاتمه یابد. هند و پاکستان ده‌ها سال است در مورد حکومت بر منطقه کشمیر با یکدیگر در تنش و درگیری به سر می‌برند.
مهرمهر4 ماه قبل
گزارشات پزشکی دریافت شده از شرایط جسمانی شیخ ابراهیم زکزاکی، حاکی از موارد زیر است:۱. مجموعه‌ی این علائم و اختلالات، نیاز به انتقال فوری ایشان را به مرکزی مجهز با امکانات کافی جهت درمان روشن می‌سازد. مرکزی که در آن متخصص نوروافتالمولوژیست، متخصص گلوکوم و کاهش بینایی، و متخصصین قلب، ارتوپدی و نورولوژی در دسترس باشند. مجموعه‌ این شرایط، تنها یک راه باقی می‌گذارد و آن بستری و درمان در یک مرکز چندتخصصی پیشرفته در خارج از کشور نیجریه است. این تذکر از سر انسان‌دوستی و دلسوزیست و بدون شک گذر سهل‌انگارانه از آن منجر به خسارات جبران‌ناپذیری خواهد شد.

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت و زندگی و تحصیل در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ میلادی

18+
تکراتوتکراتو4 ماه قبل

تفاوت کلاس‌های هواپیما و ایرلاین‌ها در چیست؟

16+
زوم‌جیزوم‌جی4 ماه قبل

انواع کلاس‌های پروازی و ویژگی‌های آن‌ها

16+
زومیتزومیت4 ماه قبل
فراروفرارو4 ماه قبل
یک شرکت هواپیمایی لحظاتی بعد از انتشار گزارشی از بدترین و خطرناک‌ترین صندلی‌های هواپیما، آن را از صفحه خود در فضای مجازی پاک کرد. بر اساس تحقیقات موجود، امن‌ترین صندلی‌های هواپیما نزدیک دم آن قرار دارد، زیرا ۶۹ درصد از کسانی که از سوانح هوایی جان سالم به در برده‌اند در آنجا نشسته بودند. با وجود این، اختلاف نظرهایی در رابطه با بخش میانی و جلوی هواپیما، در مورد میزان خطرناک بودن آنها، وجود دارد. شرکت «KLM India» در توییت خود وسط هواپیما را خطرناک‌ترین قسمت عنوان کرده بود. اما مجله «Popular Mechanics» اعلام کرده مسافرانی که وسط هواپیما می‌نشینند فرصت نجات بیشتری نسبت به مسافران جلوی هواپیما دارند و این نسبت ۵۶ به ۴۹ است.

با انواع کلاس پرواز در هواپیماها و ایرلاین‌ها آشنا شوید

17+
کجاروکجارو4 ماه قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ماه قبل
HP India معرفی کرده است که جدیدترین مجموعه لپ تاپ‌های خود را در سری Z عرضه می‌کند. به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، HP India معرفی کرده است که جدیدترین مجموعه لپ‌تاپ‌های خود را در سری Z عرضه می‌کند، Z-Series Workstations برای کاربرانی است که نیاز به سیستم‌های قوی دارند، سری Z توسط سری HP شامل ZBook ۱۴U G۶/۱۵U G۶, Studio x۳۶۰, and ZBook ۱۵ G۶/۱۷ G۶ است. لپ تاپ G۶ مجهز به کارت گرافیک اختصاصی ۴ گیگابایتی است که امکان مدل‌سازی ۳D CAD یا ارائه فیلم‌ها را برای عملکرد بهتر فراهم می‌کند. شایان ذکر است که دیگر ویژگی‌های استاندارد در سری Z جدید توسط لپ تاپ‌های کاری HP عبارتند از عمر باتری با شارژ سریع HP، HP Client Security Manager و صدای Bang & Olufsen. لپ تاپ‌های سری Z جدید HP در مجموع لپ تاپ‌هایی بسیار مناسب و قدرتمندند و برای خرید از HP India آنلاین و HP World Stores در بیشتر نقاط دنیا در دسترس است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
سرویس جهان مشرق - وزیر انرژی عربستان می‌گوید طی یک سال ظرفیت لوله نفت موسوم به «شرق-غرب» را تا ۴۰٪ افزایش خواهد داد تا عربستان برای تأمین نفت جهان نیازی به عبور از تنگه هرمز نداشته باشد. خالد الفالح گفته با وجود این فعلا تأمین امنیت تنگه هرمز توسط کشورهای غربی یک ضرورت است. اگر قرار باشد این میزان یعنی نزدیک به ۲۰ میلیون بشکه از لوله «شرق-غرب» بگذرد، حجم لوله باید به چهار برابر افزایش یابد! آنها ترجیح بدهند به جای این کار یا با ایران کنار بیایند و یا خریداران دیگری غیر از کشورهای غربی پیدا کنند. جمع‌بندیبا توجه به ۵ دلیل یادشده، به نظر می‌رسد پیشنهاد آرامکو بسیار خوش‌خیالانه است و کشورهای غربی نمی‌توانند روی این دیوار لرزان، یادگاری بنویسند.
مهرمهر4 ماه قبل
در این بخش به یکی از پرتیراژترین روزنامه‌های دنیا و شبه قاره هند موسوم به «تایمز آف ایندیا» (The Times of India) می‌پردازیم: پرفروشترین روزنامه هند و کل جهان است. مالکیت این روزنامه در دست گروه تایمز (تایمز لندن) است. گروه Times of Indiaبزرگترین گروه گردانندگان مطبوعات در هند (گروه TOI) از سال ۱۹۳۸ اقدام به چاپ و نشر روزنامه و مجله نمودند. ارتباط تنگاتنگ کاری و اطلاعاتی بین گروه Times (Times Group) و شبکه BBC برقرار است. روزنامه TOI و روزنامه‌های و مجله‌های جانبی بر اساس روزنامه Times انگلستان طراحی و بنیانگذاری گردیده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ماه قبل
ساعت ۲۴-بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند به انتشار و ارائه نسخه سیستم عامل اندروید ۹ برای برخی از جدیدترین مدل‌های عرضه شده خود اقدام کرده‌اند. با اینکه این روزها همه جا سخن از جدیدترین نسخه سیستم عامل محبوب موبایل، اندروید ۱۰ موسوم به Android Q است و گزارش‌های متعددی در خصوص قابلیت و ویژگی‌های آن به گوش می‌رسد، هنوز بسیاری از گوشی‌های هوشمند عرضه شده توسط شرکت‌های بزرگ تولیدکننده موبایل، آپدیت اندروید ۹ موسوم به Android Pie را دریافت نکرده‌اند و این شرکت‌ها تنها برای تعداد اندکی از گوشی‌های خود به روزرسانی به جدیدترین نسخه اندروید را منتشر کرده‌اند. بر اساس وب سایت دیجیتال ترندز، اگر شما نیز جز آن دسته از افراد و کاربرانی هستید که به دریافت زودهنگام آپدیت سیستم عامل برای دستگاه و گوشی هوشمند خود تمایل دارید، مطالعه این گزارش که به مرور و معرفی برندهای موبایل که انتشار آپدیت اندروید ۹ اقدام کرده‌اند، می‌پردازد، می‌تواند برایتان مفید و سودمند باشد. سامسونگ: این گوشی‌های هوشمند آپدیت نسخه اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: Samsung Galaxy S۹Samsung Galaxy S۹ PlusSamsung Galaxy Note ۹Samsung Galaxy S۸Samsung Galaxy S۸ PlusSamsung Galaxy Note ۸Samsung Galaxy J۸Samsung Galaxy J۶ PlusSamsung Galaxy J۶Samsung Galaxy J۴ PlusSamsung Galaxy A۸sSamsung Galaxy A۶ PlusSamsung Galaxy A۸ PlusSamsung Galaxy A۸ StarSamsung Galaxy A۷ ۲۰۱۸Samsung Galaxy A۶Samsung Galaxy A۹ ۲۰۱۸Samsung Galaxy J۷ Prime۲Samsung Galaxy On۷ PrimeSamsung Galaxy A۸ ۲۰۱۸Samsung Galaxy J۶ PlusSamsung Galaxy J۴ PlusSamsung Galaxy M۳۰Samsung Galaxy M۲۰Samsung Galaxy M۱۰Samsung Galaxy J۷ ProSamsung Galaxy J۷ Nxtاین گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: Samsung Galaxy J۷ Neo (June) Samsung Galaxy J۷ Duo (July) Samsung Galaxy J۷ (July) Samsung Galaxy Xcover ۴ (August) Samsung Galaxy J۳ ۲۰۱۷ (September) Samsung Galaxy J۲ CoreSamsung Galaxy J۴Samsung Galaxy S۸ Activeسونی: این گوشی‌های هوشمند آپدیت نسخه اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: Sony Xperia XZ۲Sony Xperia XZ۲ CompactSony Xperia XZ۲ PremiumSony Xperia XZ۱Sony Xperia XZ۱ CompactSony Xperia XZ PremiumSony Xperia XA۲Sony Xperia XA۲ Ultraاین گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: Sony Xperia XA۲ PremiumSony Xperia XZSony Xperia XZ Compactشیائومی: این گوشی‌های هوشمند آپدیت نسخه اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: Xiaomi Mi Mix ۳ (available as a sideloaded update) Xiaomi Mi Mix ۲SXiaomi Mi A۲Xiaomi Mi A۲ LiteXiaomi Mi A۱Xiaomi Redmi ۶ ProXiaomi Redmi Note ۵ ProXiaomi Redmi S۲/Y۲این گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: Xiaomi Mi Mix ۲ (expected Q۲ ۲۰۱۹) Xiaomi Mi ۶ (expected Q۲ ۲۰۱۹) Xiaomi Mi Note ۳ (expected Q۲ ۲۰۱۹) Xiaomi Mi ۹ Explorer (in development) Xiaomi Mi ۶X (in development) Xiaomi Mi Note ۶ Pro (in development) Xiaomi Mi Max ۲Pocophone F۱ by XiaomiBlack SharkXiaomi Redmi Note ۵ال جی: این گوشی‌های هوشمند آپدیت نسخه اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: (LG G۷ One (in CanadaLG V۴۰ ThinQ (LG V۳۵ ThinQ (AT&Tاین گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: (LG G۷ ThinQ (update rolled out to South Korea & Europe (LG V۳۰S ThinQ (June ۲۰۱۹ — Korea (LG V۳۰ (June ۲۰۱۹ — KoreaLG G۶هواوی: این گوشی‌های هوشمند آپدیت نسخه اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: (Huawei P۲۰ Pro (European rollout started (Huawei P۲۰ (European rollout started (Huawei Mate ۱۰ Pro (European rollout startedHuawei P۱۰این گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: Huawei Mate ۱۰Huawei Mate ۱۰ Porsche Design (Huawei Mate ۹ (update begun in China (Huawei Mate ۹ Pro (update begun in China (Huawei Mate ۹ Porsche Design (update begun in China (Huawei Nova ۲s (update begun in China (Huawei P Smart+ (update begun in ChinaHuawei P Smartاچ تی سی: این گوشی‌های هوشمند آپدیت نسخه اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: (HTC U۱۱ Life (in European markets (HTC U۱۱ (update paused (HTC U۱۱ Plus (Late June ۲۰۱۹ (HTC U۱۲ Plus (June ۲۰۱۹این گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: HTC U۱۲ Lifeآنر: این گوشی‌های هوشمند آپدیت نسخه اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: Honor View ۱۰Honor ۸XHonor ۸ Pro (updated in India) این گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: Honor PlayHonor ۱۰Honor ۹ LiteHonor ۷XHonor ۷AHonor ۷Cنوکیا: این گوشی‌های هوشمند آپدیت نسخه اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: Nokia ۸ SiroccoNokia ۸Nokia ۷٫۱Nokia ۷ PlusNokia ۶٫۱ PlusNokia ۶٫۱Nokia ۶Nokia ۵٫۱ PlusNokia ۵٫۱Nokia ۵Nokia ۳٫۱ PlusNokia ۳٫۱Nokia ۳ (Nokia ۲٫۱ (Go EditionNokia ۱گوگل: گوشی‌های هوشمندی که تاکنون آپدیت اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: Google Pixel ۲Google Pixel ۲ XLGoogle PixelGoogle Pixel XLایسوس: گوشی‌های هوشمندی که تاکنون آپدیت اندروید ۹ را دریافت کرده‌اند: Asus Zenfone ۵Asus Zenfone ۵Z (Asus ZenFone Max Pro (M۱ (Asus ZenFone Max (M۲ (Asus Zenfone Max Pro (M۲این گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: Asus ROG PhoneAsus Zenfone ۴ MaxAsus Zenfone ۴ SelfieAsus Zenfone Selfie Live (Asus Zenfone Max Plus (M۱Asus Zenfone ۵ LiteAsus Zenfone Live (Asus ZenFone Live (L۱ (Asus ZenFone Max (M۱Asus Zenfone ۴بلک بری: این گوشی‌های هوشمند قرار است به زودی آپدیت اندروید ۹ را دریافت کنند: BlackBerry KeyTwoBlackBerry KeyTwo LEBlackBerry Motionاسنشال فون: این گوشی‌های هوشمند آپدیت اندروید ۹ را دریافت

به انتهای لیست رسیدید