newyork

newyork

فارسفارس3 ماه قبل
مقاومت برای مذاکره زمینه‌سازی می‌کند و مذاکره هم می‌تواند از مقاومت بهره‌برداری کند.» [۱] این سخن دو بخش دارد. احتمالا و شاید محققا این راهبرد نیز در مذاکره هسته‌ای به ضرر دولت تمام شد، زیرا برداشت طرف مقابل این بود که دولت ایران در همه زمینه‌ها آماده عقب نشینی است. به نظر می‌رسد اتخاذ این دو راهبرد از سوی دولت ایران در تصمیم آمریکایی‌ها که حاضر نشدند پس از انجام همه تعهدات دولت ایران، به تعهدات خود عمل کنند، نیزمؤثر بوده است. [۲۴] نوام چامسکی نیز از افول قدرت آمریکا درجهان سخن گفت و بالاتر اینکه برژنسکی معتقد بود که قدرت آمریکا در حال فروپاشی است. [۱۱] - احمد سوری، تأثیر تحریم‌های بین المللی بر راهبرد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، پایان نامه کارشناسی ارشد، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، ۱۳۹۲، ص ۹۳.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل
حذف CEMIP در ظروف آزمایشگاهی و آزمایش مدل‌های حیوانی نشان داد که فقدان این پروتئین می‌تواند مانعی برای فرآیند متاستاز مغزی باشد. پژوهشگران در آزمایش بیماران مبتلا به تومورهای پستان و ریه توانستند به ارتباط افزایش سطح CEMIP با بالا رفتن خطر متاستاز مغزی پی ببرند. دکتر «دیوید لیدن» (David Lyden)، از پژوهشگران این پروژه گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهند که شاید حذف CEMIP بتواند راهبرد خوبی برای پیشگیری یا درمان متاستاز مغزی باشد و بررسی سطح این پروتئین در تومورهای ابتدایی نیز بتواند به پیش‌بینی متاستاز مغزی کمک کند. متاستاز مغزی، یکی از کشنده‌ترین و متداول‌ترین دلایل مرگ و میر در بیماران مبتلا به سرطان است که سالانه جان افراد بسیاری را می‌گیرد. در حال حاضر، هیچ روش خوبی برای پیش‌بینی متاستاز، پیشگیری و یا درمان آن وجود ندارد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند پروتئینی را کشف کنند که می‌تواند امکان متاستاز مغزی را افزایش دهد. حذف CEMIP در ظروف آزمایشگاهی و آزمایش مدل‌های حیوانی نشان داد که فقدان این پروتئین می‌تواند مانعی برای فرآیند متاستاز مغزی باشد. پژوهشگران در آزمایش بیماران مبتلا به تومورهای پستان و ریه توانستند به ارتباط افزایش سطح CEMIP با بالا رفتن خطر متاستاز مغزی پی ببرند. متاستاز مغزی، یکی از کشنده‌ترین و متداول‌ترین دلایل مرگ و میر در بیماران مبتلا به سرطان است که سالانه جان افراد بسیاری را می‌گیرد. در حال حاضر، هیچ روش خوبی برای پیش‌بینی متاستاز، پیشگیری و یا درمان آن وجود ندارد.
فارسفارس5 ماه قبل
این مقاله در این راستا یعنی تبیین چرایی صدور آموزه‌های انقلاب اسلامی و نقش بی بدیل آن در شکست آمریکا، تدوین شده است. [۲] به این دلایل، مقوله صدور آموزه‌های انقلاب، از پیشینه تاریخی برخوردار است. ۱. پیشینه تاریخیبررسی تاریخ انقلاب‌ها، نشانگر این واقعیت است که صدور انقلاب به عنوان امری لازم برای همه انقلاب‌ها تلقی می‌گردد. در این راستا انقلابیون در فرانسه به طرح و مقوله صدور انقلاب توجه جدی داشتند. [۲۴] - یدالله محمدی، نفت و سیاست خارجی ایران در دهه اول انقلاب اسلامی (۱۳۶۷-۱۳۵۷)، تهران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ۱۳۹۰، ص ۱۲.
فارسفارس9 ماه قبل
حامیان دولت قانونی ونزوئلا سپس برای ممانعت از اشغال سفارتخانه توسط مخالفان یا خود آمریکایی‌ها، وارد این ساختمان شده و آنجا را تحت‌الحمایه خود قرار دادند. اولین اقدام ضد دیپلماتیک آمریکایی‌ها علیه سفارتخانه ونزوئلا در واشنگتن، ۳۰ آوریل ۲۰۱۹ (دهم اردیبهشت ۱۳۹۸) انجام شد. اقدام بعدی ۹ می‌۲۰۱۹ (۱۹ اردیبهشت) و با قطع برق ساختمان سفارتخانه ونزوئلا در واشنگتن انجام شد. این شرکت همچنین از اظهارنظر و ارائه جزئیات بیشتر درباره دلیل قطع برق سفارتخانه ونزوئلا به رسانه‌ها خودداری کرد. پس از آن بود که دولت ونزوئلا از دفع «کودتایی کوچک» در این کشور خبر داد.
فارسفارس9 ماه قبل
پس از آن بود که دولت ونزوئلا از دفع «کودتایی کوچک» در این کشور خبر داد. چندی بعد مشخص شد که دولت آمریکا نه تنها از برنامه‌ریزی‌ها برای کودتا اطلاع داشته بلکه حمایت‌های مالی و دیپلماتیکی نیز به مخالفان ارائه کرده بود. در ادامه سیاست‌های ضد ونزوئلا در بین مقامات کاخ سفید، دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» نیز در سال ۲۰۱۷ تحریم‌های اقتصادی را علیه دولت مادورو تصویب کرد. البته به دلیل سیاست دیرینه واشنگتن در مشروعیت‌زدایی از دولت ونزوئلا، دیدگاه‌ها و یافته‌های کارتر درباره این کشور به ندرت رسانه‌ای می‌شود. «The silence and the scorpion: the coup against Chávez and the making of modern Venezuela».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ماه قبل
به گزارش مشرق، در این یادداشت به بررسی نوع نگاه سیاست خارجی دولت دوازدهم خصوصا آقایان روحانی و ظریف پرداخته شده است. اجماع جهانی علیه ایران شکسته و قطعنامه‌های شورای امنیت هم لغو شده است. خطرات ناشی از تهدید مزبور باعث شد تا روسیه و به تأسی از آن چین، به اعمال حق وتو در شورای امنیت به نفع سوریه، ترغیب گردند. همچنین عراق دولت امارات متحده عربی را نیز تهدید کرده بود. [۳۱] - عباس عطاری کرمانی، جنگ نفت (جنگ آمریکا و متحدین با آمریکا)، تهران، موسسه مهشاد، ۱۳۷۰، ص ۲۰.
فارسفارس9 ماه قبل
اجماع جهانی علیه ایران شکسته و قطعنامه‌های شورای امنیت هم لغو شده است. خطرات ناشی از تهدید مزبور باعث شد تا روسیه و به تأسی از آن چین، به اعمال حق وتو در شورای امنیت به نفع سوریه، ترغیب گردند. طبیعی بود که در دولت عراق این مساله مورد تاکید قرار گیرد که پاسخ سفیر آمریکا، چراغ سبز حمله به کویت است. همچنین عراق دولت امارات متحده عربی را نیز تهدید کرده بود. [۳۱] - عباس عطاری کرمانی، جنگ نفت (جنگ آمریکا و متحدین با آمریکا)، تهران، موسسه مهشاد، ۱۳۷۰، ص ۲۰.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
دولت آمریکا، مفهوم تروریسم را اینگونه تعریف می‌کند: «خشونت از پیش برنامه‌ریزی شده با انگیزه‌های سیاسی که توسط گروه‌های فراملی یا ماموران مخفی، و با هدف تاثیرگذاری بر یک مخاطب (خاص) علیه اهداف غیرنظامی انجام می‌شود». کنوانسیون‌های سازمان ملل نیز نتوانستند به تعریف جامعی درباره تروریسم دولتی یا غیردولتی برسند. وی همچنین تاکید می‌کند که افزایش تروریسم دولتی در جهان، نتیجه سیاست خارجی ایالات متحده است. وی همچنین در کتابی به نام «۱۱/۹» (یازده سپتامبر) صراحتا تاکید می‌کند: «آمریکا بزرگترین دولت تروریست در جهان است و به آن نیز افتخار می‌کند». آمریکا در ۳۵ کشور جهان، از اشکال مختلف تروریسم حمایت کرده استمنابع: George, Alexander (۱۹۹۱). "
قدس آنلاینقدس آنلاین10 ماه قبل
وی همچنین تاکید می‌کند که افزایش تروریسم دولتی در جهان، نتیجه سیاست خارجی ایالات متحده است. وی همچنین در کتابی به نام «۱۱/۹» (یازده سپتامبر) صراحتا تاکید می‌کند: «آمریکا بزرگترین دولت تروریست در جهان است و به آن نیز افتخار می‌کند». در ادامه این مطلب آمده است: «آمریکا نمی‌تواند به سادگی و با توجیه معتبر، ایران را به‌خاطر حمایت از تروریسم محکوم کند. در آن زمان، آمریکا جهان را با دیدی بسیار ساده می‌نگریست؛ یک طرف اتحاد جماهیر شوروی و ملی‌گرایی جهان سوم (که از نظر آمریکا ابزاری برای شوروی بود) و در طرف دیگر کشورهای غربی و اسلام سیاسی نظامی (که از نظر آمریکا متحدی علیه شوروی بود)». آمریکا در ۳۵ کشور جهان، از اشکال مختلف تروریسم حمایت کرده استمنابع: George, Alexander (۱۹۹۱).
فارسفارس10 ماه قبل
وی همچنین تاکید می‌کند که افزایش تروریسم دولتی در جهان، نتیجه سیاست خارجی ایالات متحده است. وی همچنین در کتابی به نام «۱۱/۹» (یازده سپتامبر) صراحتا تاکید می‌کند: «آمریکا بزرگترین دولت تروریست در جهان است و به آن نیز افتخار می‌کند». در ادامه این مطلب آمده است: «آمریکا نمی‌تواند به سادگی و با توجیه معتبر، ایران را به‌خاطر حمایت از تروریسم محکوم کند. در آن زمان، آمریکا جهان را با دیدی بسیار ساده می‌نگریست؛ یک طرف اتحاد جماهیر شوروی و ملی‌گرایی جهان سوم (که از نظر آمریکا ابزاری برای شوروی بود) و در طرف دیگر کشورهای غربی و اسلام سیاسی نظامی (که از نظر آمریکا متحدی علیه شوروی بود)». آمریکا در ۳۵ کشور جهان، از اشکال مختلف تروریسم حمایت کرده استمنابع: George, Alexander (۱۹۹۱).
یورونیوزیورونیوز10 ماه قبل
این بخشی از صحبت‌های الاء صلاح روزنامه نگار و دانشجوی ۲۲ ساله سودانی در گفتگویی با سی ان ان است. او نماینده زنان و دختران سودان بود و داستان زنان سودان را گفت … او کامل بود. معنای خاص لباس الاء صلاحیکی از کسانی که اولین تحلیل‌ها را درباره لباس الاء صلاح انجام داد، خانم هند مکی نویسنده آفریقایی آمریکایی بود که در یک رشته توییت به تحلیل به این عکس پرداخت: «او (الاء صلاح) عبایی سفید بر تن کرده و گوشوارهای طلا دارد. امروزه زنان سودان نه اینطور آرایش می‌کنند و نه لباس می‌پوشند. با وجود اینکه تظاهرات سودان چندین روز قبل از این اتفاق در جریان بود اما با انتشار وسیع این عکس انقلاب سودان به سرعت در مرکز توجه جهانی قرار گرفت.
افکارنیوزافکارنیوز11 ماه قبل
این مساله که برجام ابر جنگ را از فضای ایران خارج کرد، احتمالا اولین بار در سخنان رئیس جمهور در همدان مطرح شد. سئوال مهم و بسیار جدی که با توجه به اشراف دکتر روحانی به حوادث و موضوعات گوناگونی که بین جمهوری اسلامی ایران و غرب پس از انقلاب اسلامی گذشته، این است که بر اساس چه تحلیلی، ایشان اولتیماتوم اولاند در تهدید جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته بود. یکی از آنها اعتراف روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز است که جمهوری اسلامی ایران را برنده جنگ چهل ساله با آمریکا دانست. https: //www. mashreghnews. ir/news/۹۲۲۶۲۹/ [۶] - خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، ۱۷/۱/۱۳۹۴، کد خبر ۸۱۵۶۱۲۲۵ همچنین، خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، ۲۳/۴/۱۳۹۴، کد خبر، ۹۴۰۲۳۱۳۱۲۷. http: //www. ghatreh. com/news/nn۳۶۱۴۱۲۸۳/ [۳۱] - [۳۱] - سایت مقام معظم رهبری، ۲۷/۱۱/۹۵ [۳۲] - فایننشال: در جنگ ۴۰ ساله ایران بر آمریکا پیروز شده است.

گالری‌های تهران در آخرین روزهای بهمن

6+
الفالف1 سال قبل
ایسناایسنا1 سال قبل
مریم عابدی یک سال و نیم پس از اولین نمایش انفرادی آثارش در گالری ایرانشهر، دومین نمایشگاه خود را با عنوان «رگ‌چین» از روز جمعه (۲۶ بهمن ماه) تا هفتم اسفند در این گالری برگزار می‌کند. به گزارش ایسنا، نمایشگاه «رگ‌چین» با بیانی معاصر نقاشی را در رویارویی با متریال قرار می‌دهد و چارچوب‌های کلاسیک استفاده از بوم و رنگ را به پرسش می‌گیرد. همانند نمایشگاه پیشین، مریم عابدی بوم نقاشی‌اش را به صورت نواری در اندازه‌های مختلف برش می‌دهد و از چینش و بافتن منظم آنها اشکال هندسی مختلفی می‌سازد که ریتمی مشخص را دنبال می‌کنند. در این مجموعه پالت رنگی متشکل از پالت رنگی مرده و طیف‌های رنگی خاکستری است که بازگشت به گذشته را به روشی بیان‌گرا و بارز در ذهن تداعی می‌کند. امیر نصری در مقدمه کاتالوگ این نمایشگاه نوشته است: «نقاشی‌های مریم عابدی که با توجه به بوم نقاشی و بهره‌گیری از امکان‌های آن برای خلق تصویر پدید آمده‌اند، سطح نقاشی را از مرتبه شئی دم‌دستی و نادیده‌انگاشته‌شده خارج می‌سازند و به آن همچون موضوعی محل تأمل پرتو می‌افکنند.

تحرکات مشکوک برندهای خاص آمریکایی در بازار ایران

3+
الفالف1 سال قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 سال قبل
در تعرفی ساده ساده، سبک زندگی، به مجموعه پندارها، گفتارها و کردارهای فردی و جمعی گفته می‌شود که از یک فرهنگ خاص سرچشمه می‌گیرد. سیگار هم که دیگر چیز خاص و عجیبی نیست همه به راحتی و وفور به آن دسترسی دارند. این آخری را از انواع چینی تا برند‌های اصل اروپایی و آمریکایی هر کجایی به راحتی پیدا می‌کنی. این شرکت در حال حاضر اقدام به ثبت محصولات خود با نام‌های کنت، پال مال، کول، Veceroy، neo کرده است. دیگر برند ثبت شده آمریکایی، یک برند لوازم آرایشی بهداشتی است که با بررسی مدارک و اسناد ثبتی حالا می‌توان ورود برند ابسولوت نیویورک (Absolute newyork) که همانطور که نامش هم تاکید دارد کاملا آمریکایی است را مشاهده کرد.

به انتهای لیست رسیدید